BLOOBER - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

BLOOBER [BLO]

AKTUALNY KURS: 72,60 zł (-0,55%) 22-07-2019 12:02
mateix
Wpisów: 13
Wysłane: 19 kwietnia 2011 22:54:08
Spolka z popularnej ostatnio branzy gier, wybiera sie na New Connect.

W sieci pojawila sie nowa strona firmy:
http://www.blooberteam.com/

Spolka zalozona w 2008 roku, ma na koncie pierwsze produkcje gier m.in na PC, Iphone

warta zainteresowania? Think

topfacet
Wpisów: 2 448
Wysłane: 19 kwietnia 2011 23:18:07
Branza ciekawa, zobaczymy jaka bedzie wycena:).

constant
Wpisów: 249
Wysłane: 20 kwietnia 2011 20:50:14
Dokladnie, branza modna jak developerka w 2006.
Oby nie skonczylo sie podobnie ;->
Choc osobiscie jestem przekonany ze nie ma na to szansy.

I przekonuja mnie nie tylko czytane analizy, fakty, ale
glownie osobiste doswiadczenie - nie gram prawie w gry
na PC juz (choc TW2 kupie na GOGu, wiadomo :-) ), ale
na platformach mobilnych. W kiblu, przed snem w lozku, itd. :->

Ze tak powiem obrazowo.

Jest tu duza watpliwosc co do przyszlosci i sukcesu NGP Sony,
jak rowniez co do samego Sony, ktore specjalizuje sie w dawaniu
ciala na tak wielu frontach ze glowa boli - PSP Go wlasnie wycofane
z produkcji, UMD to porazka, itd.

A jednak moze byc sukces, a Bloober to nie tylko to.
W kazdym razie - 99 miejsc, cos kolo 45k minimum na to IPO,
ja tam sie juz zaprzyjaznilem z Noble Securities i wchodze :-)

Valar Morghulis

indyan
Wpisów: 96
Wysłane: 21 kwietnia 2011 11:05:52
constant napisał(a):
topfacet napisał(a):
Constant a dostales juz dokument ofertowy?

Czekam. Kombinuja jak kon pod gorke, tworzac atmosfere ;-)

Niestety, zainteresowanie podobno ogromne a ilość memorandów ograniczona. Z tego co się orientuje to czy jest się klientem noble sec. czy nie raczej nie ma tu znaczenia. Branża na fali więc grono osób dopuszczonych pewnie będzie dosyć hermetyczne. Gdzie te czasy gdy do oferty prywatnej zgłaszało się 10-20 osób...

taipan
Wpisów: 189
Wysłane: 21 kwietnia 2011 17:40:03
dzwoniłem do NS dzisiaj i powiedzieli mi, że jeśli ktoś nie dostał do tej pory to nie dostanie, rozeszło się... (z tego co mi powiedziano, to w pierwszej kolejności brali pod uwagę wielkość potencjalnej oferty i udział w poprzednich ofertach przeprowadzanych przez NS). Ile w tym prawdy nie wiem, ile kurtuazji też nie, ale to oferta prywatna i dziki zachód rządziangry3

indyan
Wysłane: 21 kwietnia 2011 19:47:57
taipan napisał(a):
dzwoniłem do NS dzisiaj i powiedzieli mi, że jeśli ktoś nie dostał do tej pory to nie dostanie, rozeszło się... (z tego co mi powiedziano, to w pierwszej kolejności brali pod uwagę wielkość potencjalnej oferty i udział w poprzednich ofertach przeprowadzanych przez NS). Ile w tym prawdy nie wiem, ile kurtuazji też nie, ale to oferta prywatna i dziki zachód rządziangry3

Też od wczoraj dzwoniłem do nich kilkukrotnie. Mieli jakieś losowanie przeprowadzać, powiedziano mi, że kilka memorandów mają wysyłać jeszcze we wtorek po świętach, ale z tego co piszesz wygląda na to, że wszystkie zostały już rozesłane. Formuła oferty prywatnej pozwala Autoryzowanym Doradcom na daleko idącą samowolkę.

Na ofertę i3D i Bloober Team czekałem już od stycznia. Na i3D redukcja nie pozowliła kupić większej ilości akcji, zobaczymy jak będzie tutaj.

indyan
Wysłane: 23 kwietnia 2011 21:22:23
Ktoś mi powiedział, że minimalny deklarowany zapis jaki można złożyć po otrzymaniu numerowanego memorandum to ok 45k. Natomiast kwota 100k pojawiała się w kontekscie wcześniej luźno deklarowanego zapisu jeszcze przed otrzymaniem memorandum. Podobno jeśli ktoś deklarował mniejszą kwotę, miał bardzo małe szanse otrzymania numerowanego dokumentu.

ebveyron
Wpisów: 11
Wysłane: 26 kwietnia 2011 09:33:13
Uzyskałem dzisiaj informację, że wszystkie (ale nie wiem ile sztuk) memoranda zostały już rozesłane w tygodniu przed świętami. Za kryteria doboru inwestorów zostały przyjęte:

1. bycie inwestorem instytucjonalnym,
2. bycie klientem Noble Securities,
3. udział w poprzednich emisjach prowadzonych przez NS,
4. wszyscy inni klienci

Zayks
Wpisów: 32
Wysłane: 26 kwietnia 2011 14:31:42
Info na temat oferty prywatnej

private-placement.pl/bloober-t...

taipan
Wpisów: 189
Wysłane: 28 kwietnia 2011 11:32:56
nope, ostatnie rozdanie było we wtorek, ale nie słyszałem, żeby ktoś dostał Sick
zostały dwa numerki, ale jak to ładnie określili w Noble - są zarezerwowane dla prezesów
ech... pierwszy raz zdarzyło mi się nie załapać nawet na memorandum

constant
Wpisów: 249
Wysłane: 28 kwietnia 2011 16:12:13
Vox napisał(a):
pewnie nikt poza.. constantem angry3

Doceniam ironie, drogi kolego blackeye
Niestety, jako skromny zuczek zostalem olany, losowanie
robia na to, taki popyt! :-)

Smieszna ta histeria z deczka, uwazam, ale z drugiej strony fajnie -
ciekawy material do spekulacji nadchodzi. :-)

Valar Morghulis

generation
Wpisów: 128
Wysłane: 28 kwietnia 2011 23:41:38
Nie dziwie się że takie jest zainteresowanie. Spółki z tej branży są bardzo popularne ale z rynku zawsze można kupić na debiucie albo po debiucie jak trochę emocje opadną. W stanach pre - ipo jest zarezerwowane dla najlepszych klientów banku ale oni mają $$ od zarąbania więc wiecie... tutaj pewnie tak niestety nie zrobili wyjątku bo przyjcież każdy chce zarobić. Jedni będą mieli mniej a inni więcej ale jedno wiem na pewno będzie taka redukcja że ci co wezmą udział w pre-ipo itak będą musieli dokupić tak jak ci co wogóle akcji nie mają. Bloober to nie Megaron. Nawet jak redukcja będzie 90% lub więcej to ta spółka może naprawdę wygenerować sporo gotówki. Spółki z sektora IT przynoszą prawdziwy zysk na akcjach po minimum 3-5 lat nawet jak się kupi je na górce.

marius09
Wpisów: 72
Wysłane: 3 maja 2011 10:23:54
Panowie pogłoski o pieniążkach to brednie. Uwierzcie są tacy, którzy:

1) nie deklarowali takiej kwoty,
2) dostali memorandum,
3) zapisali się i czekają na informacje za ile dostaną akcji.

Po czym sortowali, pojęcia nie mam i za bardzo nie wnikałem.

mateix
Wpisów: 13
Wysłane: 5 maja 2011 10:26:43
Paper Wars:Cannon Fodder dostal nastepujace recenzje:

Reviews:
10/10 PSP Minis The graphics are sharp and amazing, it’s like the literary version of gradeschool art class.

4/5 PSN Stores The developers at iFun4All have obviously had a lot of fun poking fun at their creation, and it helps that they’ve actually made an enjoyable game to boot.

100% Pnosker Featuring tons of levels, you get more than enough bang for your buck.

90% Gamerpops From the start, I was taken back to that table in the library where we waged an artistic war against English.

ze strony: http://www.blooberteam.com/pwcf.html

TotalPlayStation
Feb 26, 2011
75
Yes, it really gets by just on charm, but there is quite a bit of content to keep you interested for a few hours on the pooper or the train ride. Definitely one of the better Minis available.

ze strony: www.metacritic.com/game/psp/pa...

In summary, Paper Wars: Cannon Fodder is a fun game with bits of good humor in it and a cool design. The artwork is friendly and inviting, the mission debriefings are enjoyable, the sound and music are great and there is just so much to do! If you're on a long flight and then have a long layover, and then have another long flight after that, you'll want to have this game in your collection. The negatives are minimal, mostly to do with the slightly disappointing weapons system that requires items to be used immediately and the firing gauge being a little ambiguous—but that's really about it. Despite these, however, Paper Wars is an overly fun game packed with dozens of missions and plenty of features. So, given the choice between a dollar cheeseburger and this game, well, I'd go hungry.

ze strony: www.goozernation.com/video-gam...

For $5, it’s a solid and entertaining minis title.

ze strony: www.psnstores.com/review/revie...

Edytowany: 11 maja 2011 09:59

pop
Wpisów: 3 427
Wysłane: 5 maja 2011 10:53:18
Dobra,nie naganiaj, widziałem te gry i dalej podtrzymuję,że są beznadziejne,nawet jak miałem nadzieję,że dostanę dokument,to też uważałem to za szajs, co więcej kilku forumowiczów w prywatnych mailach uważało tak samo,jedynie spółkę chcieli nabyć spekulacyjnie mając jakąś nadzieję,że da się na tym zarobić na fali mody na "spółki giercowe".
Zresztą zapytajmy może o opinię tych,co siedzą w branży,ja się na grach nie znam,jedynie wyrażam swoją opinię jako potencjalnego klienta(chyba mi wolno,co?-pytam,bo widziałem agresywny najazd kogoś z zarządu Bloobera na krytykę ich gier na forum Parkietuviolent1 ).
Edytowany: 11 maja 2011 09:59

generation
Wysłane: 5 maja 2011 21:22:15
Podobno kolejka po papiery ustawiała się już kilka miesięcy temu. Wydaje mi się że po prostu na forum większość z nas wyraża tylko żal i irytacje że mimo iż zgłaszaliśmy się to nas po prostu olali a tylko garstka z nas otrzymała memorandum.

Nawet ci co dostali memorandum i wzięli udział w kupnie będą mieli tyle akcji co kot napłakał i będą musieli dokupić.

Ja jestem nowy na NC. Zawsze uważałem że nie warto stawiać kasy w aż tak ryzykowny rynek ale doszedłem do tego że skoro na 10 prób, 9 mi nie wypali a jedna próba da mi 2000% zysku to itak jest to lepiej niż branie udziału w IPO na rynku szerokim bo te debiuty ostatnio nie dają nic zarobić!

Na NC akcje z reguły idą do góry do 3 lub 4 dni od debiutu przy sporych obrotach jak na NC ( między 1 a 4 mln pln).

Zauważyłem że gry zyskują z reguły 3-rzy cyfrową stopę zwrotu po około 3-4 miesiącach.

Patrzyłem również na inne spółki z sektora IT, one w dłuższej perspektywie ( 3-4 lata ) zyskują.
Zauważyłem również, że spółki w USA obecnie ciągną rynek w górę dzięki wynikom.
W Chinach spółki o profilu podobnym do Facebooka, Googla oraz Twitera zyskały między 33 a 440% czyli jak by ktoś zainwestował w 2008r 10000USD miałby dzisiaj nawet 44000USD.

Co do jakości gier, zauważyłem że większość spółek robiących gry w Polsce najpierw zaczynały od małych i średnio budżetowych gier a potem dopiero zaczęły robić coś na miarę kalibru SGW czy W2. O ile się nie mylę to BT zbierze z rynki klika mln pln a zatem chyba będzie ich stać aby zatrudnić kogoś, kto dopracuje gierki, grafikę, marketing etc... nie?

Czy macie może jakieś inne spostrzeżenia? Pytanie oczywiście kieruję do hardcorowych inwestorów na NC którzy brali udział w IPO na NC.

Za opinię i spostrzeżenia z góry dziękuję.

PS. Rozumiem waszą irytację. Ja też bym się wk.... gdyby mi ktoś powiedział, że nie ma dla mnie memorandum ale takie są zasady ustalone przez NC że maks ma być 99 inwestorów. No coś Dura Lex Sed Lex! Ja też bym wiele rzeczy chciał by pozmieniali w tym kraju i uważam że najlepszym sposobem na to byłoby dopuszczenie inwestorów i zrobienie redukcji bo takie są zasady rynku a nie ustalanie sztucznej zasady 99 inwestorów. Jak ktoś ma pomysł jak to zmienić to słucham ;)

pop
Wpisów: 3 427
Wysłane: 5 maja 2011 21:29:50
Cytat:
PS. Rozumiem waszą irytację. Ja też bym się wk.... gdyby mi ktoś powiedział, że nie ma dla mnie memorandum ale takie są zasady ustalone przez NC że maks ma być 99 inwestorów

Zaraz,zaraz,nie zauważyłeś,że owe "wk...." dotyczy SPOSOBU wysyłania ofert,a nie tego,że akurat ktoś nie otrzymał??? Gdyby to było wyłącznie kwestią "spóźnienia" w zgłoszeniu,to absolutnie nikt nie ma prawa się wkurzać,tylko,że tu wygląda na to,że memoranda poszły chyba do kolesiów,bo ani nie dostali ci,co zgłaszali chęć już kilka mies. temu,ani ci,co deklarowali znacznie większe kwoty niż te przytaczane 100tys....To wyjątkowo dziwne przeprowadzenie oferty jest wynikiem irytacji...puke_l
Edytowany: 5 maja 2011 21:31

generation
Wysłane: 6 maja 2011 00:13:29
hmmm...a możesz to jakoś udowodnić?

Wiesz nawet jeśli tak rzeczywiście było to musisz pamiętać że to spółka decyduje w private IPO kogo chce mieć w akcjonariacie.

W publicznym zgodzę się, należało by to zgłosić do odpowiednich komórek zajmujących się takimi rzeczami. Niemniej jednak ponownie przypominam o dziwnych dla mnie zasadach
(max 99 inwestorów ) ale tak to już ustalono na NC a spółki debiutujące na NC muszą się do nich dostosować.

W każdym razie skoro tak dużo osób wzięło udział w IPO pewnie to oznacza że spółka da zarobić.

W USA jak jest pre IPO to też tylko najlepsi klienci dostają papiery. Zapewne tutaj też tak jest. Podobno jakieś fundusze wzięły udział w IPO a to już trochę daje do myślenia bo przyjcież fundusze nie w każdym IPO na NC biorą udział.

W każdym razie wiem na pewno jedno, jeszcze nikt nie zarobił przez emocjonalne inwestowanie ale znam wielu ludzi którzy zarobili inwestując w emocje.

Podam kilka przykładów:
*jakieś bilety na mundial lub euro, kosztowały na początku grosza a potem ludzie pod stadionem przepłacali majątek za jeden bilet, część głupich kupiła fałszywki.

Tych przykładów można namnożyć wiele ale znowu nie są ona związane z bloober'em.

Fajnie byłoby gdyby wypowiedział się ktoś kto grał w pozostałe gry które Bloober zrobił albo jak by ktoś znalazł jakieś info o ocenie ich gier bo szczerze mówiąc widzę że większość z nas już pewnie jest już zmęczona teorią spiskową... zaraz pewnie zostaną w to zaplątani kontrolerzy lotów z Rosji, Panowie z Pakistanu mieszkający w Klewkach czy inne tam...cudawianki.

Podsumowując: Panowie...lest cut the bull crap and go back to business! Acha przepraszam , poprawię się Panowie i Panie...

Jeśli ktoś cokolwiek słyszał albo grał w następujące gry proszę o wypowiedź:
Last Flicht
Paper Wars
Egypt
Future Fight
Egypt Engineering

Może coś o cross engine. Może ktoś z was coś już robił albo programuje coś, cokolwiek...

SteV
Wpisów: 302
Wysłane: 6 maja 2011 08:36:32
Ja osobiście żałuje, że nie udało mi się załapać na pp głównie po podanym powyżej przez kolege argumencie:

Ponadto pracownicy firmy są pomysłodawcami i wykładowcami pierwszej w Polsce uczelni o grach video - Europejskiej Akademii Gier działającej przy UJ i AGH. Są też współorganizatorami i partnerami Klastra Europejskie Centrum Gier.

Uważam to za krok milowy ku rozwojowi branży gier w Polsce.

generation
Wysłane: 6 maja 2011 10:13:16
Wiesz jest więcej uczelni które oferują kierunek gry komputerowe. Już słyszałem o czymś takim na Polsko Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych jakieś 5 lat temu ale wówczas CI raczkował, Optimus sprzedawał jakiś szajs komputerowy a nie gry a CD Action o ile pamiętam dawało recenzje z gier w postaci magazynu z płytą CD z kilkoma demo oraz na stronie internetowej.

Teraz od jakieś 3-4 lat w końcu ktoś się za to wziął i policzył że to naprawdę dobry business.

Może w Polsce nigdy nie będzie Hollywood, nigdy nie będzie drugiej Japonii ani też porządnych dróg ale za to zagłębie gier produkujących na świat a nie na Polskę to będzie bo podobno w Polsce to wszyscy na te Pecety nawalają a wiadomo że PC to przyjcież przeżytek!

W USA wszyscy mają Maci a konsole są itak lepsze do gamingu.

Podobno najlepszy rynek gier to Niemcy, USA i Japonia. W UE jeszcze UK można zaliczyć do tego grona. Ekspertów z grafiki należy szukać w tych krajach. W Polsce koszty pracy są nadal niskie ale podobno ci z IT zarabiają tyle samo $$ co ci z Niemiec.

Też się zgadzam z tym że to kamień milowy. Fajne jest to że jest giełda i że można łatwiej pozyskać $$ na rozwój a nie jak kiedyś w niedawnej przeszłości że jak tylko coś fajnego wyszło to musiało zostać sprzedane a potem zamknięte.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7