pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

MILeq

MILeq

Ostatnie 10 wpisów
JonBon napisał(a):
O czym tutaj rozmawiacie ? jest oczywistą oczywistością, że "normalni" ludzie na zakupach na ogół nie ubierają rękawiczek. Jednak proszę iść gdziekolwiek gdzie jest styczność z człowiekiem/jedzeniem to wszyscy już mają i będą mieli teraz baaardzo długo: gastronomia, fryzjerzy , kosmetyczki, personel sklepowy itp. na zachodzie i w USA rękawiczki są też u zwykłych ludzi znacznie częsciej spotykane, wiem bo mam rodzinę w Austrii i znajomych w USA. W Austrii jest problem z dostępnością, 2 tyg. temu kuzynka przeszła "pół Wiednia " i nie było w żadnej aptece ani sklepie.
Popyt jest olbrzymi i będzie a w tym roku moce produkcyjne nic nie wzrosną już

Zgadzam się z Tobą, jest bardzo duży problem, żeby kupić rękawiczki - nie mówię o cenach z kosmosu.
Wystarczy spojrzeć na ceny nitryli na portalu aukcyjnym: XS kosztują 40+ zł, a większe rozmiary zaczynają się od 50+ zł. Mówię o towarze jakościowym, a nie jakimś chińskim no name.
A będzie niestety jeszcze drożej.

absmak napisał(a):
Jak coś ma zostać, to raczej powszechna dezynfekcja rąk i ewentualnie maseczki, np. w komunikacji miejskiej. W zeszłym tygodniu byłem na większych zakupach w hipermarkecie i nikt poza mną nie miał rękawiczek (kupiłem jeszcze w marcu za śmieszne pieniądze, jeszcze trochę zostało w opakowaniu ;) ). Więc jeżeli zostanie popyt, to ze strony sektora zdrowotnego, kosmetyczki, itp. - a przecież już przed COVID rękawiczki były normą.

A i owszem, w większości przypadków były, ale nie wszędzie niestety.

Nie przewidzieliśmy jednak, że codziennie X milionów ludzi będzie dodatkowo testowanych na COVID, co w prosty sposób przełożyło się na ilość dodatkowych badań (miliony dziennie), do których musisz mieć rękawiczki.

saturas napisał(a):
bankrucik napisał(a):
https://www.thestar.com.my/business/business-news/2020/09/18/top-glove-thinks-big-despite-slowing-growth-of-glove-prices

:...Top Glove executive chairman Tan Sri Lim Wee Chai said the ASPs for nitrile gloves is currently US$70 per 1,000 pieces and is expected to increase by 30% in October and 15% in November..."

trudno to nawet skomentować spodziewane wyniki za najbliższe kwartały bo jakieś abstrakcyjne liczby w scenariuszach się pojawiająNot talking

A jak tam wyglądają obecnie ceny w hurcie na naszym? Ostatnio dostarczałeś jakieś wiadomości na ten temat salute

Na dzisiaj ceny w hurcie:
nitryl 100x bezpudrowy: 42-45 zł
latex 100x bezpudrowy: 40 zł
latex 100x pudrowany: ok. 35 zł
Ceny netto +8% VAT (medyczny).

Mówię o dobrych producentach, nie jakiś firmach krzakach, bo takie można parę złotych taniej jeszcze dostać, ale takie rękawiczki są słabej jakości - jak się znasz, to nie kupujesz badziewia, bo niepotrzebne nikomu reklamacje.

NAJWIĘKSZY problem jest taki, że jest bardzo mała podaż rękawiczek dobrej jakości.
Zamawiasz 1000 opakowań, a dostajesz 30, czy 50 - każdy importer jest pomiędzy sprzedażą "już", żeby utrzymać klientów, a chęcią "darmowego" zysku, bo za te same rękawiczki skasuje z 10% więcej za miesiąc.
Popyt skoczył kolosalnie, więc ceny również, a klient końcowy kompletnie nie chce zaakceptować ceny bieżącej, która rośnie z miesiąca na miesiąc. I nie będzie spadać co najmniej do wakacji 2021 - pamiętać trzeba, że cykl produkcyjno-logistyczny to 2-3 miesiące (nie mówię o kolejce do produkcji, której czas sięgnął absurdu, ale biznes jest biznes...).

Aktualnie w sprzedaży w Polsce jest głównie produkcja maj-lipiec (trzeba dodać realnie minimum 6-8 tygodni od fizycznej produkcji, do zapakowania kontenera, wysłania go morzem, oclenia i dostarczenia do importera). Ceny produkcyjne były wtedy o około 30% niższe, niż aktualnie się fakturuje produkcja "z dzisiaj".

Realne ceny fakturowe na dzisiaj w Malezji, za medyczne rękawiczki (a nie jakieś badziewie) dla exportu to między $8, a $9 za opakowanie 100 sztuk.
Przy takich cenach, kontener 20ft medycznych nitryli wychodzi jakieś $130-140K.
Koszt transportu, clenia itp. oscyluje +/- 1,5%, więc jest powiedzmy pomijalny.

Dodajcie soczystą marżę importera - bo rękawiczek BARDZO brakuje, VAT i już wiecie, za ile będą rękawiczki w sprzedaży w listopadzie/grudniu.

Jestem spokojny o wyniki Mercatora (i innych dużych producentów rękawiczek) tak długo, jak będą w stanie zapewnić sobie surowiec do produkcji.

Ja uważam, że Mercator nie będzie miał problemu z dystrybucją. Towaru brakuje, wszystko mogą na pniu sprzedać i sprzedadzą temu, kto da więcej kasy.
Oczywiście, na polski rynek będą dostawy regularne, bo to rynek macierzysty dla nich - mimo wszystko.
Cena rękawiczek będzie szła tylko w górę, z każdym miesiącem, ale nie uwalą dystrybucji w Polsce i będą niekwestionowanym #1 w regionie.
Biorąc pod uwagę, że surowca nie da się wyprodukować dużo więcej w krótkim czasie, a ssanie na rękawiczki tylko rośnie, to o zyski Mercatora jestem spokojny co najmniej do Q3/2021.

Szacuję zysk w kolejnym raporcie na poziomie 350 milionów i lekko w górę w kolejnych miesiącach.
Tylko pogratulować :).

Ja tam bym może trochę posłuchał...
Na dzień dzisiejszy przyjmujemy zamówienia na rękawiczki na II połowę 2022r.

20ft kontener nitryli normalnie, w 2019 roku, kosztował około $33K.
Wysyłka z bieżącej produkcji to niemal $200K - po cenach na już, przed podwyżkami planowanymi na październik i dalsze miesiące.

Top Glove ma zamknięte zamówienia do końca 2022 roku. Aktualnie przyjmują na 2023!
Pamiętać należy, że w Malezji produkcja jest od końca kwietnia dozwolona na 50% personelu (przynajmniej oficjalnie) i to daje również takie, a nie inne terminy. Jak będzie możliwość produkcji na 100%, to terminy odpowiednio przyspieszą, ale i tak, po powrocie do 100%, na 2021 nie widzę możliwości złożenia zamówienia na dzień dzisiejszy.

Mercator ma fabryki w Tajlandii, gdzie nie ma tego obostrzenia.
Z raportu, który czytałem w 2019 roku, Mercator dostarczał między 1, a 2% globalnej produkcji rękawiczek, więc jest to w dalszym ciągu mały (z perspektywy Top Glove'a), ale znaczący gracz.
Moim zdaniem będzie dla nich naprawdę dobry 2020, a prawdopodobnie również Q1 i Q2 2021.

To ja Wam powiem, jako całkowity laik giełdowy, ale za to bardzo konkretnie związany z tą branżą na rynkach europejskich.
Produkcja rękawiczek medycznych (nie przemysłowych, czy do żywności) jest zakontraktowana nawet na 2022 rok w niektórych fabrykach. Brakuje certyfikowanego surowca, a cały import rękawiczek jest na pniu wyprzedawany. Rękawiczek brakuje na rynkach (również w Polsce), ceny za nitryl 100 sztuk skoczyły z 12-15 zł na 40 (XS) i ponad 50 zł za większe rozmiary. Tak długo, jak obie Ameryki będą walczyć z COVID-19 i pośrednicy płacić 2-3x więcej niż powinny kosztować aktualnie u producenta, aby dostać rękawiczki "na już", tak długo cała ich produkcja będzie się sprzedawać natychmiast.
Rękawiczek nie ma. Kto się zorientował w Q1 i zrobił zapas, ten zarobi w tym roku.

Nie będzie takiej sytuacji jak z maskami, które można uszyć sobie z kawałka szmatki i już się ma "maskę". Linia do produkcji masek kosztuje 0,5 miliona i w górę. Fabryka rękawiczek to już duuużo większa inwestycja + potrzebny jest dostęp do surowca (lateks jest pozyskiwany z drzew kauczukowych, które rosną w klimacie subtropikalnym), taniej siły roboczej, taniej wody oraz elektryczności. Tego się nie postawi w 3 miesiące, ani nie naszyje na maszynie do szycia, a dostęp surowca jest ograniczony.

Proszę mi nie pisać, że trolluję, bo jak wspomniałem, uważam się za laika giełdowego.
Ja wszedłem, niestety bardzo późno, ale uważam, że potencjał wzrostowy jeszcze jest. Duży hello1
Czas pokaże jak będzie...

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 2 października 2020 00:44:13
Liczba wpisów: 7
[0,00% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]
Punkty respektu: 6

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,237 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +130,03% +26 005,35 zł 46 005,35 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d