pixelg
Regulamin Forum - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin Forum

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 26 grudnia 2010 23:10:00
REGULAMIN FORUM STOCKWATCH.PL


Preambuła

1. Forum StockWatch.pl powstało w celu kulturalnej i uporządkowanej wymiany informacji i opinii na temat polskich spółek giełdowych. W tym kontekście pojawiają się dyskusje o znacznie szerszej tematyce, od branż i sektorów, przez rynki kapitałowe, finanse osobiste, aż do makroekonomii i polityki.

2. Nic co dotyczy finansów, nie jest nam obce. Użytkownicy specjalizują się niekiedy w bardzo wąskich, wręcz egzotycznych dziedzinach biznesu, gospodarki, czy analizy finansowej, i pomagają sobie wzajemnie, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.

3. Wyjątkowość forum bierze się stąd, że wypowiadają się tutaj ludzie, którzy normalnie milczą, bo tu znajdują dla siebie godne towarzystwo. Tępimy trolli, którzy potrafią zatruć każdą atmosferę. Nie zagrzeją tu miejsca, bo forum jest moderowane przez większość doby przez blisko 10 osób, które nie dopuszczają do rozprzestrzeniania się słownych wojen, tylko gaszą je w zarodku.

4. Nie musisz mieć profesury ani Orderu Odrodzenia Polski, aby uczestniczyć w forum. Wystarczy, że będziesz zachowywał się normalnie i kulturalnie, tj. traktował innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Zdajemy sobie sprawę, że osobom wychowanym na innych forach trudno z początku porzucić kloaczne nawyki, stąd niekiedy zdarzają się nieporozumienia, gdy wpada nowy i zaczyna rządzić, ustawiając forum pod siebie. Niestety, żeby tutaj rozmawiać, trzeba się umyć, ubrać i uspokoić, co na początku może przychodzić z trudem, ale innej drogi nie ma.

5. Niniejszy regulamin określa zasady obowiązujące na forum i konsekwencje ich nie przestrzegania. W wypadkach nie opisanych w regulaminie, decyduje Administrator. Jak w każdych zresztą wypadkach, bo forum jest własnością prywatnej firmy, które odpowiada za całość zgromadzonych tu informacji. Na szczęście prowadzą ją normalni, dorośli ludzie, niezależni od nikogo i nie powiązani z rynkiem kapitałowym (zaś w razie powiązań, ujawniający je i dbający o zapobieganie konfliktowi interesów), za to żywotnie zainteresowani tematyką giełdową i wysokim poziomem dyskusji na forum.

Treść

1. Forum StockWatch.pl jest kolektywnym zbiorem wiedzy na tematy interesujące jego użytkowników, przede wszystkim spółek giełdowych, którym poświęcone są dedykowane wątki. Znajdują się na nich zarówno wpisy inwestorów posiadających akcje, obserwujących spółkę i rozważających kupno, jak i przedstawicieli spółki (oficjalnie bądź anonimowo), oraz analityków serwisu StockWatch.pl, dla których cokwartalne analizy fundamentalne i omówienia raportów są częścią obowiązków służbowych wykonywanych w ramach pracy dla serwisu.

2. Zabronione jest wklejanie na wątki treści, które naruszają prawo autorskie, np. artykułów z prasy, analiz nie podanych do publicznej wiadomości, a także linków do programów i książek. Zamiast tego należy wkleić kilkuzdaniowy cytat oraz link do źródła.

3. Treść forum również jest chroniona, w tym analizy fundamentalne udostępniane w pierwszej kolejności posiadaczom abonamentu. Wklejanie jakiejkolwiek treści z forum StockWatch.pl na inne fora, blogi, strony internetowe, bez pisemnej zgody serwisu jest zabronione.

4. Forum nie służy do reklamowania innych stron. Podawanie linków, czy to w treści czy w stopce, służące promowaniu tychże stron, nie jest mile widziane. Administrator może dopuścić niektóre linki na podstawie subiektywnej oceny aktywności użytkownika i jego wkładu w forum, za co rekompensatą będzie skierowanie ruchu na jego stronę.

5. Z momentem opublikowania wpisu na forum, Użytkownik udziela StockWatch.pl niewyłącznej licencji do treści tego wpisu. Udzielona na rzecz StockWatch.pl licencja obejmuje nieograniczone prawo prezentowania wpisu w serwisie www dla klientów zalogowanych oraz dla klientów korzystających z serwisu ogólnie dostępnego.

Forma

1. W działach „Spółki od A do Z - GPW” oraz „Spółki od A do Z - NewConnect”, jeden wątek odpowiada jednej spółce. Jeżeli zakładasz nowy wątek, upewnij się, korzystając z wyszukiwarki, czy takowy już nie istnieje.

2. Nazwa wątku spółki to pisana wielkimi literami jej skrócona nazwa stosowana na GPW (np. KGHM, ZYWIEC, KREDYTB). System automatycznie przypisze jej trzyliterowy skrót, bieżący kurs oraz link do strony spółki.

3. Wątki spółek nie służą do zapisu własnych transakcji, ani podawania własnych warunków wejścia czy wyjścia z papieru. Na tego rodzaju zapiski przeznaczony jest dział Indywidualne Kroniki Giełdowe.

4. Zakładając nowy wątek w dowolnym dziale zastanów się, jest to dla niego odpowiednie miejsce i sprawdź, czy ktoś nie założył już podobnego. Wątki powtarzające się mogą zostać usunięte, a umieszczone w złym miejscu przesunięte.

5. Aby zachować przejrzystość wątków i uniknąć zbędnego ich rozciągania, cytować należy tylko istotne fragmenty wypowiedzi poprzedników.

6. Wklejając obrazki tj. umieszczając link w tagach [IMG] lub [IMGZOOM] należy zadbać, aby podany adres prowadził bezpośrednio do obrazka, a nie do strony hostingu. Najczęściej kod sugerowany przez hosting jest błędny, bo zawiera tagi [URL] i generuje tylko odsyłacz z wglądówką, podczas gdy chodzi o obrazek w pełnej wielkości.

7. Wklejając linki do komunikatów, artykułów prasowych czy innych źródeł, należy opatrzyć je komentarzem dlaczego zdaniem autora są ważne, oraz kilkuzdaniowym cytatem ze źródła, do którego odsyłają.

Moderacja

1. W celu zapewnienia przejrzystości i spójności informacji znajdujących się na wątkach, forum jest moderowane. Oprócz treści jawnie sprzecznych z dobrymi obyczajami i zasadami współżycia społecznego, usuwane są treści:
a. będące przedmiotem prawa autorskiego (np. przeklejane w całości artykuły z prasy),
b. nie merytoryczne, tj. nie dotyczące spółki lub jej akcji,
c. nakłaniające pośrednio lub wprost do kupna bądź sprzedaży akcji,
d. zawierające cenę docelową lub przewidywany kierunek kursu, nie poparty argumentacją techniczną bądź fundamentalną,
e. komentujące osobę innego użytkownika,
f. monologi, czyli odpowiedzi samemu sobie, szczególnie nie niosące nowych informacji,
g. powtarzające wcześniejsze informacje bądź opinie,
h. niechlujne i niepełne, np. gołe linki bez cytatu, równoważniki zdań bez przecinków i polskich znaków diakrytycznych, wykresy bez komentarza i temu podobne.

2. Nad zawartością forum czuwa Administrator wraz z Moderatorami. Podejmowane przez nich decyzje w ramach moderacji obejmują m.in.:
a. wezwanie użytkownika do przestrzegania regulaminu,
b. usunięcie całości lub części wpisu,
c. zablokowanie użytkownikowi możliwości wysyłania wpisów,
d. całkowite zablokowanie użytkownikowi możliwości korzystania z serwisu.

3. Decyzje podejmowane przez Administratora i Moderatorów są suwerenne. Nie mają oni obowiązku się z nich tłumaczyć, choć mogą w ramach dobrej woli wyjaśnić powód swoich działań.

4. Nikt nie jest stuprocentowo bezbłędny, także w ramach moderacji mogą zdarzyć się pomyłki, które będą naprawiane możliwie jak najszybciej.

Zakończenie

1. Każdy użytkownik forum ma obowiązek zapoznania się z niniejszym regulaminem i stosowania się do niego. Dokonanie wpisu na forum jest jednoznaczne z wyrażeniem akceptacji dla całości jak i każdej części regulaminu.

2. Na forum jest bezwzględny zakaz:
a. spamowania, tj. wysyłania wielu wpisów o tej samej treści, publicznie bądź jako wiadomość prywatna,
b. floodowania, tj. wrzucania wielu wpisów jeden po drugim w krótkich odstępach czasu,
c. naganiania, tj. nakłaniania pośrednio lub wprost do kupna bądź sprzedaży akcji,
d. podszywania się, tj. występowania pod cudzym nazwiskiem, rozpoznawanym pseudonimem, znakiem towarowym lub nazwą przedsiębiorstwa, którego nie jest się przedstawicielem,
e. używania wulgaryzmów, określeń rasistowskich, seksistowskich, nacjonalistycznych lub innych, w dowolny sposób poniżających dowolną grupę społeczną.

3. W razie gdy do StockWatch.pl zwrócą się organy państwowe z żądaniem udostępnienia danych użytkownika, który w ramach swojej aktywności naruszył przepisy prawa, administracja serwisu udostępni wszelkie posiadane dane oraz szczegółowy zapis całej zarejestrowanej aktywności.

4. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania i nie chroni przed konsekwencjami.
Edytowany: 18 czerwca 2021 13:50

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,339 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło