pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

WatchDog

WatchDog

Ostatnie 10 wpisów
Rafale, Rafale, to miał być wątek o spółce. Zostawmy poglądactwo i plotkarstwo redaktorom Pudelka.

Bo przecież może być tak, że tym co zarobili nawet psim swędem, niezasłużenie i przypadkowo - łącznie z Tobą - już o nic nie chodzi. Już nic nie muszą, i żadna liczba sukcesów czy porażek nie zmieni ich sytuacji, gdy umieją kontrolować ryzyko. A jednak coś robią, i tylko oni wiedzą, co nimi kieruje.

To jest wprawdzie wątek spółki, a nie kroniki inwestycyjne. Jednak dla uniknięcia spekulacji czy szukania dziury w całym: od ponad 2 lat nie mam rachunku maklerskiego, toteż nie posiadam żadnych akcji spółek publicznych. Taki jest stan na dzisiaj.

Jeśli komuś przyszłoby do głowy szukać w internecie słowa 'starward' to znajdzie co najwyżej produkty destylarnii z Melbourne.
Ale mam wrażenie, że już niedługo może się to zmienić, i producenci whisky będą musieli mocno popracować nad SEO, zaskoczeni jakim cudem założona niecałe 2 lata temu spółka technologiczna z Krakowa budzi tyle emocji, i to bez grama C2H5OH.

Na razie Starward Industries, o której mowa, znana jest tak zwanym wtajemniczonym. Choć w Polsce nie jest już sekretem, że powstało i rozwija się nowe studio gamingowe, opracowujące grę video na podstawie twórczości Stanisława Lema. Zostałem poproszony o zainicjowanie wątku spółki na forum SW, co czynię z autentyczną przyjemnością. Jest zaszczytem, że mogę jeszcze raz przyłożyć rękę do powstania wielce obiecującej firmy w branży, w której działam zawodowo od 33 lat. A rynek publiczny dodatkowo może się wzbogacić o przedmiot wartościowych dyskusji.

Cytat:
Starward Industries powstało we wrześniu 2018 roku. Studio mieści się na krakowskim Zabłociu. Pomysłodawcą firmy, prezesem oraz szefem pierwszego projektu jest Marek Markuszewski – w przeszłości m.in. senior producer w CD Projekt RED oraz współzałożyciel krakowskiego oddziału tej firmy. W skład zespołu produkcyjnego wchodzą doświadczeni twórcy, którzy odegrali istotną rolę przy produkcjach takich firm jak CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland.

Starward Industries jest w trakcie produkcji gry fabularnej opartej na jednej z najbardziej znanych i świetnie sprzedających się powieści autorstwa Stanisława Lema. Gra opowiada o losach astronautów, którzy podczas misji badawczej natrafiają na nieoczekiwane zagrożenie. Poza wciągającym śledztwem, które przeradza się w walkę o przetrwanie, fabuła gry porusza również problemy całego gatunku ludzkiego i jego miejsca we wszechświecie.

Źródło: www.stockwatch.pl/wiadomosci/s...

PS Nie wiem co przyświecało Australijczykom w nazwaniu swojej destylarni, może to iż spożycie jej wyrobów wybitnie sprzyja przyjęciu pozycji horyzontalnej i patrzeniu w gwiaździste niebo. Za to wiem bardzo dobrze, o co chodzi twórcom Starward Industries.

Ewentualni kosmonauci, pamiętajcie, że inwestycje w gamedev są podobnie ryzykowne co podróże międzyplanetarne.


anba66 napisał(a):
Naprawde ma prawo do 6%? Wg mnie powinien jeszce doplacic za promocje.

A dostał wezwanie do zapłaty?

Z okazji premiery dziewiątego sezonu TWD można zauważyć, że Kirkmanowi też było mało. Ale ten przynajmniej rysował.

Cytat:
AMC’s monster hit “The Walking Dead” has sparked another lawsuit, this time from producers who say AMC is short-changing their profit participation stakes through self-dealing.

“Walking Dead” comic creator Robert Kirkman and his fellow exec producers Gale Anne Hurd, Glen Mazzara, and David Alpert maintain AMC has failed to pay fair market value in the license fee for the series because the show is produced by its in-house AMC Studios arm.

variety.com/2017/tv/news/the-w...

Za to niestety oops, okazało się że ściągał też od kolegi.
Cytat:
The Walking Dead creator Robert Kirkman has resolved a lawsuit brought by a former collaborator who accused him of leaving him for dead and walking away with profits from the lucrative franchise.

www.hollywoodreporter.com/thr-...

Pan Andrzej też całkiem święty nie jest, ale komu zaglądał przez ramię to już temat na zupełnie inny wpis.

Tolkien pewnie też oddałby za darmo, ale ktoś był szybszy.

Cytat:
In February 2008, the Tolkien Trust sued New Line Cinema, the studio behind the Lord of the Rings trilogy, for £75 million claiming they had not received "even one penny" from the films.[8] A request for punitive damages was denied in September 2008.[9] (In March 2008, New Line Cinema became a unit of Warner Bros. Entertainment.) The case was resolved out of court on 8 September 2009 with the terms not made public.

In a press release, Christopher Tolkien stated, "The Trustees regret that legal action was necessary, but are glad that this dispute has been settled on satisfactory terms that will allow the Tolkien Trust properly to pursue its charitable objectives. The Trustees acknowledge that New Line may now proceed with its proposed films of 'The Hobbit.'

en.wikipedia.org/wiki/Tolkien_...

Czyli te 10% jakie płaci jej Warner zupełnie jej się nie należy?

Cytat:
The first four Harry Potter films grossed nearly $3.5 billion, with a profit of $2.5 billion. A 10% net profit participation cut for Rowling would mean she took in $250 million from those movies.
She could have earned another $400 million from the next four Harry Potter films, which generated more than $4 billion combined.

fortune.com/2016/11/24/jk-rowl...

ax2+bx+c to jest parabola, a ja proszę o przestrzeganie regulaminu i trzymanie się faktów, a nie ocen dla wygody zwanych faktami. Domyślanie i przenośnie zostawmy poza okienkiem zatytułowanym "www.stockwatch.pl".

Jeśli ktoś jest zaskoczony to nie odrobił pracy domowej. O ryzyku wynikającym z rozliczeń z budżetem pisaliśmy nie tylko my, w odniesieniu do wielu spółek sektora. Wspominaliśmy też o wielu specyficznych ryzykach związanych z ABC Data, z których część się zmaterializowała. Jeśli ktoś dodatkowo potrafi czytać mowę ciała, to nie potrzebował nic innego.

Zaległe podatki to jednak one-off, można je odpracować jeśli ma się zdrowo funkcjonujący biznes, który przynosi powtarzalne zyski. Na dzisiaj jest pytanie "co dalej" a nie "czyja to wina". Perspektywy są nadal marniutkie, bo z jednej strony ciśnie Amazon, a z drugiej Aliexpress. I może warto aby na te tory skierować dyskusję: gdzie są szanse w sektorze, o ile są, i jak strategia spółki jest do nich dopasowana.

Gazeta.pl jako niezależne źródło - ambitny argument.

Cytat:
Największy wpływ na wzrost przychodów Grupy Agora w drugim kwartale miały wpływy z koprodukcji i dystrybucji gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon", które wyniosły 14,9 mln zł.

www.press.pl/tresc/40676,wiedz...

Informacje
Stopień: n/a
Dołączył: 25 lipca 2008
Ostatnia wizyta: 21 lutego 2020 22:16:12
Liczba wpisów: 8 555
[2,53% wszystkich postów / 2,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,388 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d