pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

WatchDog

WatchDog

Ostatnie 10 wpisów
anty_teresa napisał(a):
To są czasy, gdzie kraje z zamordystycznymi rządami będą wygrane. USA to centrum ruchu lotniczego, kraj z ukochaniem wolności i praw jednostki - ponosi tego skutki

Plus higiena, a konkretnie jej brak. Manhattan to karaluchowo. Bronx, Queens: strach się było kiedykolwiek zapuszczać bez żelu do rąk. Miasto żyje drugim życiem, a latem śmierdzi nieprzytomnie.
(edit) i ma nieprawdopodobną liczbę bezdomnych mieszkających na każdych schodkach i w każdym zagłębieniu muru. Aktywiści zwozili ich z połowy Stanów żeby zagęścić demonstracje 'Occupy Wall Street', a potem po prostu zostali.

Dzięki za wsparcie intelektualne i stawianie do pionu.
Zęby mi jeszcze nie wypadają, ale najwyraźniej zaczęły się tępić. OK, przestaję się mazać.

Dotarło do mnie dzisiaj, że oprócz tego jak z każdym dniem utrwalają się nowe nawyki, które coraz trudniej będzie zmienić (takie jak sprzedaż bez spotkań, ustalenia bez obrad, praca bez odbijania karty etc.), jest coś jeszcze. Ludzie zaczynają się siebie bać, i jeśli wirus nawet po opanowaniu epidemii zostanie jako tlące się zagrożenie (jak grypa która bądź co bądź wraca co roku w nowej formie), to nawyki stronienia od siebie, unikania dotykania różnych niehigienicznych rzeczy uderzą w sharing economy. Już nie będzie spania w airbnb tylko co najwyżej w codziennie odkażanych hotelach. Żadnych coachsurfingów. Nie będzie jeżdżenia uberami, tylko każdy swoim własnym, przez siebie zakaszlanym i zasmarkanym autkiem. Ani tym bardziej żadnych autonomicznych share'owanych aut.
Do tego na wstecznym komunikacja miejska, no bo jak się właśnie okazuje, nie trzeba stać 2x dziennie w korkach po godzinę+ tudzież tłoczyć się metrze/pociągach/autobusach/tramwajach, żeby zarobić na chleb. Oszczędność czasu, pieniędzy i stresu - czy nie brzmi jak coś, co dawno powinno się zdarzyć. A dodatkowo (co dawno chodziło mi po głowie), okaże się, że nie trzeba utrzymywać tylu biur, wszak i tak pustych przez 16 godzin na dobę. W zamian: eksplozja lokalności i udogodnień w miejscu bytowania, z olbrzymią szansą na błyskawiczny rozwój VR.

Osobom poświęcającym czas, palce oraz miejsce w bazie danych na dyskusję o politykach / polityce dedykuję:


lesgs napisał(a):
@WatchDog

Czyli, to co kapitalizm zawsze robił - ucieczka do przodu.

Jak świat zmieniał się powoli i dostojnie, to nie było tego widać, przy obecnym tempie (tak gdzieś od 2000 r.) zjawisko to staje się coraz bardziej dominujące.


Dzięki, i dzięki też @majama za opinie i za przypomnienie, że świat się w istocie nie zmienia. a jeśli, to na lepsze. aktualne położenie kierowców ubera jest o niebo lepsze niż dzieci w kopalniach 100 lat temu. Piszę absolutnie poważnie.

Niemniej trudno mi wytłumaczyć, dlaczego kapitalizm który dawno zrozumiał, że trzeba regulować nadawców telewizji, nie reguluje dostawców treści internetowych.
I który narzucił normy czystości wody w kranie, nie dotyka czystości informacji płynącej łączem internetowym.

Niemniej to już przeszłość. Tydzień temu pożegnaliśmy świat znany od dzieciństwa. Teraz krótkotrwałe limbo, i pobudka w zupełnie nowej rzeczywistości.

Ekonomia = gospodarka w tym wypadku.

Zgoda, gospodarka jest (była) do niczego. Jej główne problemy by WatchDog:
a. systemowe nierówności na bardzo wielu frontach, w tym rażące unikanie płacenia podatków przez najbogatszych.
b. nieuczciwa konkurencja ze strony wielkich firm nowej gospodarki, czy to będzie Google wyrośnięty na kradzionym contencie, Uber żyjący z luk w prawie pracy, Amazon żyjący w dużej części z podróbek, etc.
c. całkowity brak etyki i nawet cienia żenady w sprzedawaniu ludziom gówna trującego ciało i umysł.
d. zbankrutowane systemy emerytalne.

Dlatego, jeśli nie potrafimy zreformować, może lepiej zresetować. A nie ma lepszego momentu niż teraz, żeby zarządzić wszystko od nowa. Niestety, przy sterach są nadal ci, którzy w/w problemy wykreowali, sami nie ponosząc żadnej konsekwencji. Więc z grubsza rzecz biorąc zrobimy kółeczko, po którym będzie jeszcze więćej nierówności i jeszcze bardziej nieuczciwa konkurencja. Może tylko nie będzie przez jakiś czas trzeba płacić emerytom, bo większość poznika.

Niemniej nawet marna gospodarka w działaniu jest lepsza niż najlepszy model na papierze, albo i ta sama marna gospodarka zatrzymana do zera.

Jeśli pominąć fragmenty o kulcie, wielkim planie i spisku, zostają fakty, z którymi trudno dyskutować, jak i z tym w co się układają.


Nagle rozwiązał się problem migracji i nieszczelnych granic. Funkcjonalnie rozpadła się strefa Schengen.
Zniknął tzw. detaliczny terroryzm ((c) Noam Chomsky). A jak dobrze pójdzie, to niedługo ozdrowieją systemy emerytalne.
Z globalnych bolączek do załatwienia jest jeszcze m.in. unikanie podatków przez GAFA.

W sensie że będzie więcej kliknięć i więcej ludzi w necie? Tylko komu teraz sprzedać te kliki, jak biznesy wyhamowały, wiele z nich całkowicie do zera?

Najciemniej jest pod latarnią. Pytanie jakie brudne i trudne sprawy załatwiają właśnie rządy. Panika pięknie przesuwa punkt odniesienia. Społeczeństwa *i biznesy* zaakceptują teraz wszystko bez mrugnięcia okiem.

W takimże kierunku biegną też moje myśli.

Krótkoterminowo wyglądam jednak gdzie zacznie się sypać domino. Kandydatów jest wielu, większość wokół szeroko pojętej turystyki. Gdybym miał ostrożnie położyć żeton, to poszedłby na czerwone.

Cytat:
Norwegian Air Shuttle ASA is suspending thousands of flights and slashing its workforce in response to the fallout of the coronavirus and the widespread travel restrictions it’s triggered.

Chief Executive Jacob Schram said the situation is “unprecedented” and called on governments to support the aviation industry.

www.bloomberg.com/news/article...

Cytat:
Due to the COVID-19 situation, Norwegian is preparing to cancel approximately 3000 flights between mid-March and mid-June.

norwegian.custhelp.com/app/ans...~/traffic-information

Informacje
Stopień: n/a
Dołączył: 25 lipca 2008
Ostatnia wizyta: 4 kwietnia 2020 01:09:58
Liczba wpisów: 8 558
[2,50% wszystkich postów / 2,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,088 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +82,47% +16 494,39 zł 36 494,39 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d