pixelg
Strategia inwestycyjna dla początkującego - Strategie inwestycyjne - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Strategia inwestycyjna dla początkującego

Jan z Czarnolasu
0
Wpisów: 1
Wysłane: 11 września 2014 21:57:47
W przeszłości planowałem, że jak będę miał nadwyżki finansowe to zacznę inwestować. W teorii wydawało się to proste bo w końcu w okół tyle aktywów, zdywersyfikowany portfel i te sprawy. Na razie udało mi się odłożyć 2000 zł, planuje odkładać od 600 do 1000 zł miesięcznie.

To co w przeszłości wydawało się proste, dzisiaj stało się trudne.

Chcę coś z tym kapitałem zrobić. Zadowoliłby mnie w pełni regularny zysk rzędu 8% po odliczeniu podatku Belki, inflacji i prowizji z lepszymi i gorszymi latami.

Fundusze wydały mi się początkowo atrakcyjne, ale gdy zobaczyłem ile kosztuje wejście i wyjście z tego interesu uznałem, że to raczej długoterminowa zabawa jeśli ma się opłacać.

Czy moglibyście zarysować mi różne formy inwestowania. W co warto wchodzić, a w co nie i jakie platformy są godne uwagi? Oczywiście szczególnie zainteresowany jestem rynkiem akcji. Tutaj myślę raczej o długoterminowym inwestowaniu, być może w dywidendowe spółki - raczej defensywna strategia. Zastanawia mnie zakres wiedzy jaki musiałbym nabyć przed rozpoczęciem takiej zabawy.

wieslawzk11
0
Wpisów: 22
Wysłane: 16 października 2014 09:42:34
W Twoim przypadku polecam strategie dywidendowe, jest to jedna z najbezpieczniejszych form inwestowania na giełdzie, o ile nie spekuluje się na dywidendach w jednym roku, tylko potraktuje to długoterminowo. Polecam Ci też zainteresować się rynkami zagranicznymi, bo tam tradycja wypłacania dywidend jest bardziej ugruntowana niż u nas (co nie znaczy, że u nas nie ma okazji).
Pozdrawiam,
Wiesław Zajiczek

kszyrztow
0
Wpisów: 66
Wysłane: 27 października 2014 21:14:25
Fundusze wydały mi się początkowo atrakcyjne, ale gdy zobaczyłem ile kosztuje wejście i wyjście z tego interesu uznałem, że to raczej długoterminowa zabawa jeśli ma się opłacać.
Jedno zdanie i dwa błędy.
1. Wrzuć w Googla hasło Fundusze inwestycyjne bez opłat przekonasz sie że nie trzeba za nie specjalnie płacić
2. Jeśli nie znasz sie na giełdzie (a jestem pewien że sie nie znasz) to nie zaczynaj od kupna akcji z nadzieją na zyski. Tylko przy dużym farcie nie stracisz a przez to sie nie zniechecisz.
Lepiej załóż nowy wątek co do funduszy inwestycyjnych zapytujac kiedy za czyim pośrednictwem jakie
kupić. Najlepiej taki wątek załóż na kilku forach. Uzupełnij swoją wiedze poprzez blogi ekonomiczne
www.money.pl/ekonomicznyblogro...
np zapoznając sie z tymi.
Na giełde sie nie spiesz lepiej wejdź w nią za np miesiąc mając pieniądze i pewną wiedzę niż
niż wchodząc jutro bo wtedy za miesiąc bedziesz miał już tylko wiedze.
Gdybyś szukał szerokiej lektury wrzuć w Googla Maciej Samcik....i choć jego książki to tak jak w szkole Elementarz to pamietaj że Elementarz jest dla Ciebie wiekszość tutejszych poważniejsze książki zarekomenduje i pewnie nie zwróci uwagi że oni mają wiedze by je rozumieć a Ty jeszcze nie. Powodzenia.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość