pixelg
ECERAMICS - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

5 6 7 8 9 10 11

ECERAMICS [ECR]

AKTUALNY KURS: 0,01 zł (+0,00%) 24-04-2019 15:00
anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 800
Wysłane: 8 kwietnia 2015 21:20:19 przy kursie: 0,03 zł
Przypisujesz mi złą wolę - niepotrzebnie. Faktycznie zbyt mało precyzyjnie napisałem, że 10 proc. to moje własne założenie, a nie założenie spółki. Tak czy owak mowa jest o założeniach, a nie o faktach, bo fakty są takie, że EC przynosi straty, co jest oczywiście zrozumiałe w fazie inwestycyjnej. Skąd moje 10 proc.? Np.taki Radpol w segmencie ceramicznym ma rentowność operacyjną na poziomie ciutek ponad 10 proc. Z tego powodu wydało mi się dobrym założeniem przyjęcie 10 proc. na poziomie netto dla nowej technologii. Jest to kwestia oczywiście dyskusyjna jak każde założenie.

Tym niemniej, tak samo ja jak i Ty dobrze wiemy, że LZMO i EC to spółki z jednej stajni, które firmują te same nazwiska. Skoro w przypadku LZMO mieliśmy dramatycznie złą ocenę sytuacji rynkowej przez wspomniane "nazwiska", to uważasz za słuszne dalszą ślepą wiarę w liczby z prezentacji dla EC? Moim zdaniem to naiwne, ale każdy może sobie oceniać jak chcę.

Tak czy owak, nie chciałem wdawać się w dyskusję na temat wyceny, perspektyw itd., a jedynie zakwestionować sens odnoszenia zachowania rynku energetycznego do sytuacji spółki. Przy starcie biznesu to nie rynek, a właściwie jego maluteńki wycinek będzie determinował sukces czy porażkę EC, a kompetencje osób w spółce. Kompetencje technologiczne i sprzedażowe. Dlatego pisanie o tynku nie ma kompletnie sensu i to był główny przekaz moich wcześniejszych wypowiedzi.

Ripley
Wpisów: 22
Wysłane: 8 kwietnia 2015 22:24:08 przy kursie: 0,03 zł
Zgodzę się, że wydatki na energetykę w kwocie 100mld zł tylko pośrednio odnoszą się do spółki, a nie bezpośrednio.

www.ekonomia.rp.pl/artykul/108...

Z artykułu tego wynika, że tylko część wydatków zostanie wydana na infrastukturę sieciową, ale jednak to zawsze o wiele lepiej niż tych wydatków nie byłoby wcale lub byłyby znikome:

Cytat:
Jak wynika z uzgodnionych z Urzędem Regulacji Energetyki planów rozwoju, łączne wydatki pięciu największych operatorów sieci dystrybucyjnych oraz operatora sieci przesyłowej, czyli PSE, do 2019 r. sięgną blisko 42 mld zł.

W tym roku na inwestycje w elektroenergetyczną infrastrukturę sieciową pójdzie ponad 6,3 mld zł. W kolejnych latach wydatki zwiększą się: do ok. 7 mld zł w 2015 r., ponad 7,4 mld zł w 2016, ok. 7,16 mld zł – w 2017 r., a w 2018 r. osiągną prawie 8,2 mld zł. W 2019 r. operatorzy planują przeznaczyć na inwestycje ponad 5,2 mld zł.

Czy spółka będzie beneficjentem tych inwestycji zobaczymy.

A co do kompetencji zarządu to każdy może mieć na ten temat zdanie jakie sobie tylko chce i nie będe z tym polemizował, bo jednak jest to rzecz względna. Ja miałem zamiar tylko sprostować Twoją wypowiedź, że z oficjalnych danych ze spółki wynika, że założona rentowność Industry Technologies to 20-24%. I tyle.

causowicz
Wpisów: 89
Wysłane: 9 kwietnia 2015 00:57:28 przy kursie: 0,03 zł
anty_teresa napisał(a):
@causowicz
Czasem zdarza mi się wypowiadać w tematach, co do których mam średnie pojęcie, ale akurat nie w tym przypadku... Odesłałeś mnie do strony spółki, ale zupełnie niepotrzebnie, bo ja doskonale zdaje sobie sprawę, że oni zajmują się IZOLATORAMI. Rozumiem, że chciałeś moją wiedzę rozszerzyć o korpusy i osłony... Ale wiesz co? To też są tak naprawdę IZOLATORY. Spełniają dokładnie tę samą funkcję elektroizolacyjną.
Pisanie o rynku energetycznym naprawdę nie ma wiele sensu, bo spółka z tym rynkiem ma tylko pośredni związek. Część podwykonawców, czyli sektor budowlany będzie się być może zaopatrywał w Electroceramics, ale tylko być może...
Tak się składa, że niektóre nasze spółki dystrybucyjne z Energą na czele potrafią mieć niskie straty sieciowe i niskie współczynniki awaryjności i to bez produktów EC. Wiesz dlaczego? Ano dlatego, że obecne izolatory bardzo dobrze spełniają swoje funkcje.

Według założeń EC ma mieć roczne przychody na poziomie 50 mln zł, przy założeniu rentowności netto 10 proc. daje to 5 mln zysku rocznie. A więc obecna kapitalizacja spółki przy cenie 3 groszy już dyskontuje te przychody.
Pytaniem pozostaje czy założenia Zarządu są możliwe do spełnienia. Odpowiedź na to pytanie daje nam inna spółka z grupy Indygo, czyli LZMO. Tam także były cudowne wizje wzrostu biznesu. Wedle wypowiedzi przedstawicieli spółki jedyne czego brakowało to kapitał obrotowy. Jak go spółka pozyskała, to wiesz co się stało? Nic... Przychody LZMO spadają w ujęciu r/r. Nie ma zapowiadanej eksplozji na rynkach zagranicznych.

Sporo o samej spółce mówi także sposób jej upublicznienia. Obecnie trwa emisja obligacji Veno, które dokładnie tak samo przejmowało parchy z parkietu, aby pozyskać nową kasę z parkietu. Dlaczego nie było normalnego wejścia z prospektem takiej Arrinery? Bo nie zgodziłby się na to KNF. Przypomnij mi jak zadebiutowała EC?

nawet zakładając, że te 5 mln jest realne do uzyskania rocznie chociaż wg założeń spółki rentowność ma być większa a ECR ma mieć produkt lepszy jakościowo od konkurencji obecnej naa polskim rynku. Jak się będzie sprzedawał się przekonamy. Czy uważasz, że spółka która ma mieć przychody rocznej 50 mln zł i zysk 5 mln ma mieć kapitalziację przy 3 groszach i zakładając emisje serii J 200 mln akcji - 55 mln zł ? To wskaźnikowo będzie to chyba jedna z najniżej wycenianych spółek na naszym cały rynku ;) Moje zdanie jest takie, ze niedługo będzie można zapomnieć nie tylko o 3 ale i o 4 groszach. Pozdrawiam
Edytowany: 9 kwietnia 2015 01:02

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 800
Wysłane: 9 kwietnia 2015 08:42:02 przy kursie: 0,03 zł
Cytat:
Czy uważasz, że spółka która ma mieć przychody rocznej 50 mln zł i zysk 5 mln ma mieć kapitalziację przy 3 groszach i zakładając emisje serii J 200 mln akcji - 55 mln zł ?

Przyszły(za parę lat?) C/Z na poziomie 11 uważasz za niski wskaźnik???

Spółek o C/Z obecnym a nie przyszłym, które mają C/Z mniejszy od 11 jest na parkiecie... 221, w tym spółek dwa razy tańszych, czyli C/Z mniejszy od 5,5 jest 68...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
5 6 7 8 9 10 11