pixelg
KANIA - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

KANIA [KAN]

AKTUALNY KURS: 0,11 zł (+32,50%) 01-10-2019 15:29
orzech
Wpisów: 324
Wysłane: 8 marca 2011 21:19:31 przy kursie: 2,91 zł
mir napisał(a):
Rubicon Partners NFI wyemituje obligacje zamienne
Tomasz Furman 08-03-2011, ostatnia aktualizacja 08-03-2011 03:45
Rubicon Partners NFI zwołał na 4 kwietnia walne zgromadzenie akcjonariuszy, które ma m.in. podjąć uchwałę o emisji do 32 tys. obligacji zamiennych na akcje serii B, o wartości nominalnej 1 tys. zł każda.
www.parkiet.com/artykul/102726...

Czy to moze miec powiazanie z IZNSem, ktory jak wiadomo z publikacji prasowych www.parkiet.com/artykul/7,1011... szuka pieniedzy?

Na tak przemawia:
- Rubicon rowniez byl jednym z reformatorow ZASTALU
- Styl 3manaia kursu IZNSU przypomina dotychczasowe dzialania Rubiconu

poczytałem sobie trochę wstecznie wątek, kilka miesięcy i niestety mądrzejszy nie jestem, cóż zmieniło się tyle, że na walnym co swoje zrobili i przydało by się info dla rynku z jakiego powodu to było dla spółki takie istotne..coś z tym taborem kolejowym to trochę nieprzekonywujące, bo to chyba trudny biznes i o zyski w nim trudno, jednak te kilka podejść świadczy o tym, że była to do bólu konsekwentna strategia...no i teraz jeszcze ten Rubikon, na który zwraca chyba słusznie uwagę mir może być języczkiem u wagi, bo kto wie jakie to ustalenia zapadły za zamkniętymi drzwiami...cierpliwie pozdrawiam

orzech
Wysłane: 16 marca 2011 12:14:25 przy kursie: 2,94 zł
sorki że ja tutaj mimo posiadania taki sceptyczny jestem, ale po wczorajszej burzy na maluchach mamy jednak jakieś odreagowanie, a tutaj dalej doły...nie wiem na czym opierasz tezę o zbieraniu bo to jednak bardziej wygląda na oddawanie drobnych, którzy nie mają już nadziei na lepsze czasy i faktycznie w poniedziałek raport roczny, tylko tak się zastanawiam co w nim naprawdę zobaczymy bo wiele zdarzeń, które mogą i powinny mieć pozytywny wyraz, chyba jednak w nim jeszcze nie znajdzie żadnego odzwierciedlenia. Wszyscy, którzy obserwują spółkę i komunikaty wiedzą, że plany są ambitne , ale póki co to tylko plany i dopiero ich faktyczna realizacja znajdzie odzwierciedlenie w raportach. Dziwię się trochę spółce, że nie publikuje żadnych sensownych informacji co dalej i pozostawia akcjonariuszy samych sobie i ich myślami...cóż wolę się pomylić i miło dać zaskoczyć, niż trwać w wierze, że jest pięknie, bo na razie po prostu nie jest i tyle...mimo to cierpliwie znoszę to co tu się wyprawia bo zwyczajnie mam wiarę, że kiedyś doczekamy się tutaj lepszych czasów...pozdrawiam

mir
Wpisów: 383
Wysłane: 18 marca 2011 15:28:08 przy kursie: 3,06 zł
paradosksalnie to dobra wiadomosc dla IZNSu bo kurs zastalu powinien rosnac - cd walki o zastal. Swoja droga cos w tym zastalu musi byc wartosciowego skoro tak walcza starzy wlasciciele
www.parkiet.com/artykul/103183...

orzech
Wysłane: 18 marca 2011 16:12:08 przy kursie: 3,06 zł
no musi bo to już się ciągnie i ciągnie, żadna ze stron nie chce odpuścić...wydawało się, że już jednak pozamiatane a tu masz, mam pytanie do bardziej obeznanych w takich sytuacjach, jak to jest ze najpierw walne uchwala, a potem zaskarża? no przecież chyba jest jakieś prawo, które uchwałom nadaje prawomocność w momencie ich uchwalenia...wciąż zastanawiamy się jednak o co ta gierka, bo nie o stołki chyba chodzi i najbardziej prawdopodobna jednak wydaje się chyba sprawa gruntów, nie wiem czy to ma pozostać tajemnicą bo informacji od spółki pewnie nie doczekamy, cóż znów robi się gorąco, a co z tego bałaganu wyjdzie zobaczymy ale zgadzam się MIR może mieć to ponownie wpływ na zachowanie kursu obu spółek...trzymajcie się, może być ciekawie

mir
Wysłane: 19 marca 2011 15:02:22 przy kursie: 3,06 zł
kolejna zaskakujaca zagrywka i kolejny element ich ukladanki, a akcji coraz mniej w wolnym obrcie co bylo widac po tym jak tylko kurs szedl w gore

www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

Raporty te zostaną opublikowane w dniu 8 kwietnia 2011 r., zamiast w dniu 21 marca 2011 r., jak pierwotnie informowano.

mir
Wysłane: 20 marca 2011 20:12:57 przy kursie: 3,06 zł
orzech napisał(a):
no musi bo to już się ciągnie i ciągnie, żadna ze stron nie chce odpuścić...wydawało się, że już jednak pozamiatane a tu masz, mam pytanie do bardziej obeznanych w takich sytuacjach, jak to jest ze najpierw walne uchwala, a potem zaskarża? no przecież chyba jest jakieś prawo, które uchwałom nadaje prawomocność w momencie ich uchwalenia...wciąż zastanawiamy się jednak o co ta gierka, bo nie o stołki chyba chodzi i najbardziej prawdopodobna jednak wydaje się chyba sprawa gruntów, nie wiem czy to ma pozostać tajemnicą bo informacji od spółki pewnie nie doczekamy, cóż znów robi się gorąco, a co z tego bałaganu wyjdzie zobaczymy ale zgadzam się MIR może mieć to ponownie wpływ na zachowanie kursu obu spółek...trzymajcie się, może być ciekawie
\

prawnikiem nie jestem, ale jest to czesta praktyka, zeby zaskarzac uchwaly. Tak sie zastanawiam, czy ta zmiana terminu raportu www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm... nie jest powiazana wlasnie z opisywana wyzej sprawa zaskarzenia.

Odpowiedz znajdziemy w zachowaniu kursow obu spolek. Jezeli Zastal wroci na poziomy 4,5-5zl, a IZNS dalej bedzi w trendzie bocznym to dla mnie sprawa jest jasna.

Z drugiej strony nie trzeba sie mocno napracowac, zeby wyliczyc wzrost wartosci portfela inwestycyjnego IZNSu Q3 2010 vs Q4 2010, zeby wiedziec ze to byl najlepszy kwartal dla IZNSu. Zreeszta mozna to odczytac z tej informacji prasowej. www.parkiet.com/artykul/7,1011... Stad pytanie o sens opozniania tak dobrych informacji pozostaje dalej otwarte.

Moze w najblizszych dniach pojawia sie jakies dodatkowe komunikaty ze spolki, ktore rozjasnia nieco obraz sprawy. Szczegolnie istotne jest to co mowil w linku powyzej nowy Prezes:
"Nowo powołany wiceprezes jako pierwszy poważny cel stawia sobie uporządkowanie struktury Grupy. – Firma od kilku miesięcy ma strukturę holdingu. Obecnie w skład Grupy wchodzi kilka spółek. Chcemy, aby rynek dobrze rozumiał jakie są nasze plany wobec wszystkich tych spółek, oraz jakie stawiamy przed nimi krótko i długoterminowe cele. Otwieramy nasze biuro w Warszawie, aby być jeszcze bliżej centrum rynku i inwestorów – mówi Paweł Sobków, wiceprezes Grupy IZNS Iława"

orzech
Wysłane: 20 marca 2011 20:39:54 przy kursie: 3,06 zł
wydaje mi się prawie pewne,że informacja o zmianie publikacji raportu jest konsekwencją zaskarżenia uchwał z walnego, przecież gdyby faktycznie był taki plan to spokojnie podano by ten komunikat wcześniej, a nie w ostatniej chwili...ciekawe naprawdę w co oni pogrywają, dalej podążając tropem domysłów można założyć, że skupili z rynku taką ilość akcji zastalu, która pozwoliła im przeforsować uchwały na walnym, czyżby teraz coś się nie zgadzało? jedno jest pewne, tutaj chyba nudno w najbliższym czasie chyba nie będzie, a faktycznie zachowanie kursu zastalu może być pochodną dalszego rozwoju wypadków...pozdrawiam

mir
Wysłane: 22 marca 2011 12:58:51 przy kursie: 2,95 zł
wczoraj gl udzialowiec IZNSu przekazal raport za 2010 www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

"Mamy nadzieję, że po okresie porządkowania i szukania rozwiązań dla IZNS Iława S.A.
podmiotu, w którym Spółka ma znaczący udział kapitałowy, można dostrzec efekty pracy jaka
została wykonana przy realizacji tego projektu."

Niby i moza, tyle ze polityka informacyjna tej spolki jest kiepsciutka, wiecej tutaj domyslow niz oficjalnych komunikatow, co widac w plynnosci akcji i czesto zaskakujacym zachowaniu kursu

orzech
Wysłane: 23 marca 2011 13:48:59 przy kursie: 3,00 zł
według artykułu z parkietu wczoraj miało się odbyć posiedzenie rady nadzorczej w zastalu, ma ktoś może jakąś informację czy ono faktycznie było?

orzech
Wysłane: 23 marca 2011 13:55:09 przy kursie: 3,00 zł
pospieszyłem się, ale teraz doczytałem, odbyło się i ukonstytuowała się nowa rada

mir
Wysłane: 23 marca 2011 14:20:40 przy kursie: 3,00 zł
orzech napisał(a):
według artykułu z parkietu wczoraj miało się odbyć posiedzenie rady
nadzorczej w zastalu, ma ktoś może jakąś informację czy ono faktycznie było?

rada jest zobaczymy co sad na to. A na IZN dzien jak co dzien 661szt sie przemielilo :)

mir
Wysłane: 24 marca 2011 10:59:44 przy kursie: 2,89 zł
Poniżej kilka spostrzeżeń na temat profilu działalności spółki
1. Wg rynku spółka działa w branży motoryzacyjnej:
www.stockwatch.pl/gpw/izns,wyk...
„Firma istnieje od 1954 roku. Firma jest podmiotem dominującym Grupy Kapitałowej, która koncentruje się na produkcji, dystrybucji i usługach świadczonych w branży motoryzacyjnej. Firmy z grupy kapitałowej zajmują się produkcją części i komponentów do pojazdów, maszyn i urządzeń. Dodatkowo jedna ze spółek zależnych remontuje silniki i ich podzespoły. Do Grupy Kapitałowej należy również spółka VENO, która zajmuje się inwestowaniem w polskie i zagraniczne spółki działające w branży tuningowej, motoryzacyjnej i internetowej.”
www.bankier.pl/inwestowanie/sp...
www.parkiet.com/instrument/103...
„Podstawową działalnością Iławskich Zakładów Naprawy Samochodów jest naprawa silników do samochodów ciężarowych, autobusów, ciągników i maszyn rolniczych, samochodów dostawczych, samochodów osobowych oraz produkcja części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych, maszyn i urządzeń. Dodatkowo firma zajmuje się działalnością usługową w zakresie obsługi, diagnostyki, naprawy awaryjne oraz przeglądy gwarancyjne silników.”
2. Nawet na stronie spółki nie ma jej profilu działalności pomimo, że jest już wpisany sądownie jest tylko struktura grupy i to w dodatku nie pełna,
www.izns.com.pl/?p=1&id=2#... + Mostostal Wrocław + Zastal
3. Profil działalności wg aktualnego rejestru www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm... i właśnie nowe obszary działalności są kluczem do prawidłowej wyceny wartości spółki:
14) działalność holdingów finansowych (PKD 64.20.Z),
15) działalność trustów, funduszów i podobnych instytucji (PKD 64.30.Z),
16) pozostałe formy udzielania kredytów (PKD 64.92.Z),
17) pozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych (PKD 64.99.Z),
18) zarządzanie rynkami finansowymi (PKD 66.11.Z),
19) pozostała działalność wspomagająca usługi finansowe, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych (PKD 66.19.Z),
20) działalność związana z zarządzaniem funduszami (PKD 66.30.Z),
21) kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek (PKD 68.10.Z),
22) pośrednictwo w obrocie nieruchomościami (PKD 68.31.Z),
23) działalność rachunkowo-księgowa; doradztwo podatkowe (PKD 69.20.Z),
24) działalność firm centralnych (head offices) i holdingów, z wyłączeniem holdingów finansowych (PKD 70.10.Z),
25) pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej zarządzania (PKD 70.22.Z). "
4. Zgadza się to z tym co wpisało PTI w swoim raporcie rocznym www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

"Mamy nadzieję, że po okresie porządkowania i szukania rozwiązań dla IZNS Iława S.A.
podmiotu, w którym Spółka ma znaczący udział kapitałowy, można dostrzec efekty pracy jaka
została wykonana przy realizacji tego projektu."

Pytanie dlaczego rynek jeszcze tego nie widzi?
1. W wycenach, analizach spółka jest porównywana ze spółkami z branży motoryzacyjnej
2. Wpisanie nowego profilu działalności nie zostało jeszcze mediowo ograne
3. Kurs spółki bardzo często zachowuje się dziwnie, pisaliśmy już wiele razy o tym, tak jak by na silę był trzymany blisko średniej cena za 6 miesięcy (aktualna to 2,9 PLN). Co może być związane z potrzeba pozyskania kapitału na nową działalność z czym wiązane jest pojawienie się w niej Pawła Sobkowa www.parkiet.com/artykul/7,1011...
4. Do tego dochodzi zastanawiająco mała ilość akcji w arkuszu zleceń, co widoczne jest przy wzrostach pomimo, że w wolnym obrocie jest ich aż 80%.

orzech
Wysłane: 24 marca 2011 16:48:30 przy kursie: 2,89 zł
wyłożyłeś tu wszystkie ostatnie komunikaty ze spółki, niestety możemy się opierać tylko o nie, bo faktycznie ze strony firmy zero komentarza.Ja odniosę się tylko do ostatniego (4pkt) Twojej wypowiedzi:podczas wzrostów obroty były b.duże, volumen dzienny. często przekraczał 200-300 tyś akcji, ktoś te akcje zebrał,nie sądzę żeby to była drobnica. Na dzisiaj, w ostatnim czasie obroty maleńkie, spadki notowań na kilku tysiącach sztuk, a FF przecież duży, można więc chyba założyć, że ktoś miał cel w zebraniu tych akcji z rynku. Teraz kurs trzyma się, jest trzymany?, w wąskim kanale, zlecenia pojawiają się, po czym są wycofywane i tak w kółeczko...pozostaje pytanie jak długo i w którą stronę zmierzy kurs po odblokowaniu pozostaje otwarte, na dzisiaj wiedzą to tylko sterujący...pozdrawiam

mir
Wysłane: 24 marca 2011 17:36:16 przy kursie: 2,89 zł
mir napisał(a):

Raporty te zostaną opublikowane w dniu 8 kwietnia 2011 r., zamiast w dniu 21 marca 2011 r., jak pierwotnie informowano.

no i mamy odzwierciedlenie tego newsa w kursie akcji
Edytowany: 24 marca 2011 17:36

mir
Wysłane: 24 marca 2011 22:05:53 przy kursie: 2,89 zł
orzech napisał(a):
wyłożyłeś tu wszystkie ostatnie komunikaty ze spółki, niestety możemy się opierać tylko o nie, bo faktycznie ze strony firmy zero komentarza.Ja odniosę się tylko do ostatniego (4pkt) Twojej wypowiedzi:podczas wzrostów obroty były b.duże, volumen dzienny. często przekraczał 200-300 tyś akcji, ktoś te akcje zebrał,nie sądzę żeby to była drobnica. Na dzisiaj, w ostatnim czasie obroty maleńkie, spadki notowań na kilku tysiącach sztuk, a FF przecież duży, można więc chyba założyć, że ktoś miał cel w zebraniu tych akcji z rynku. Teraz kurs trzyma się, jest trzymany?, w wąskim kanale, zlecenia pojawiają się, po czym są wycofywane i tak w kółeczko...pozostaje pytanie jak długo i w którą stronę zmierzy kurs po odblokowaniu pozostaje otwarte, na dzisiaj wiedzą to tylko sterujący...pozdrawiam

w pelni sie z Toba zgadzam. Co do sternikow może odpowiedź kryje się w wyjątkowym składzie ujawnionym na ostatnim walnym, większość z tych osób wywodzi się z Poznania, ale to pewnie zbieg okoliczności..., bo PTI tez jest z Poznania
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm... Na walnych 15 grudnia 2009 i 2 luty 2010 ujawnione było tylko PTI.

Violetta Zalewska - gl akcjonariusz PCGAURDA z 2006 (http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kto-zarobil-miliony-na-wzroscie-kursu-akcji-PC-Guard-1358099.html)
Jolanta Jankowska - Prezes Zarządu Globenerga Sp. z o.o. (odnawialne źródła energii)
Tomasz Kazmierowski - od 2004 r. członek zarządu rosyjskiego Alfa Banku
Janusz Krzyzanowski - Prawnik
Jacek Kaliszuk - Dyrektor ds. realizacji w giełdowej spółce Polnord

mir
Wysłane: 25 marca 2011 11:27:44 przy kursie: 2,90 zł
W kontekście akcjonariuszy ujawnionych na ostatnim wlanym www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm... polecam zapoznanie się z artykułem na temat poznańskiej wirrowki www.parkiet.com/artykul/415991... oraz całkiem świeżym materiałem na temat tego kto rozdaje karty na NC www.parkiet.com/artykul/100110...

Wiec w IZNSie gl skrzypce w akcjonariacie grają osoby powiązane z dawnym PCGuardem www.pcguard.pl/docs/inwestorzy...
Krzysztof Zalewski gł udziałowiec PTI SA, które jest wiodącym akcjonariuszem IZNSu, żona Pana Krzysztofa Violetta Zalewska, Janusz Krzyżanowski jeden z większych akcjonariuszy PCGuardu. Pośrednio poprzez wejście IZNSu w Mostostal Wrocław uaktywnił się kolejny dawny Członek Rady Nadzorczej Kazimierz Frątczak

Do tego mamy osoby, ktorych obecność na walnym może być związana z dalszym rozwojem spółki. Czy to znowu przypadek?
- zagospodorowania działki w centrum Iławy - www.parkiet.com/artykul/7,1009...
- energii odnawialnej - w ten segment rowniez IZNS inwestuje np. wejscie w spolke Komunalka gielda.onet.pl/izns-ilawa-sa-n...
- inwestycji www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

mir
Wysłane: 25 marca 2011 15:46:37 przy kursie: 2,90 zł

Wszystkim, ktorym nie podoba sie polityka informacyjna spolki polecam pisanie maila do osoby kontaktowej z ramienia spolki:
wi@innerlook.pl

Mozna tez pisac do nowego wiceprezesa, moze on cos zmieni, do takiego wniosku mozna dojść po interpretacji tej notatki mediowej www.parkiet.com/artykul/7,1011... :
psobkow@ilawa.izns.com.pl

To przykłady ich żenującej polityki informacyjnej:

1. Rozszerzenie profilu działalności, o zupełnie inne obszary niż do tej pory spółka działała.

2. Zmiana terminu przekazania raportu okresowego z 21 marca na 8 kwietnia, podana w piątek 18 marca o 22:37

PS
orzech i PapaSmerf licze na Was

del-20130531
Wpisów: 757
Wysłane: 25 marca 2011 17:10:49 przy kursie: 2,90 zł
Fajnie, że podajecie "niusy" na bieżąco - bez zbędnego szukania wiem co się dzieje wokół spółki,pozdrawiamwave

orzech
Wysłane: 25 marca 2011 17:48:54 przy kursie: 2,90 zł
no i fajnie też MISZA, że jesteś. Zawsze ceniłem i cenię sobie Twoje kreski i zdanie, nie wiem czy jesteś jeszcze tutaj z papierem, ale opinia zawsze mile widziana.Dzisiaj kolejny dzień z wyrzucaniem na lewo, ewidentna dystrybucja na niewielkich obrotach, z systematycznie uzupełnianym arkuszem, cóż wygląda ta wciąż mało optymistycznie. Mir to żaden problem do spółki coś tam napisać, tylko szczerze mówiąc chyba nic to nie da. Jeśli zależało by im na informowaniu rynku, to robili by to sami bez naszych próśb, liczyłem też, że wejście do zarządu spółki p.Sobkowa coś zmieni, bo to osoba, która wcześniejszą swoją robotą wyrobiła sobie dobrą opinię na rynku. Pozostaje mieć nadzieję, że i tutaj swoją pracę wykona dobrze, a my się może ;-) kiedyś o tym dowiemy. pozdrawiam

del-20130531
Wpisów: 757
Wysłane: 25 marca 2011 20:45:40 przy kursie: 2,90 zł
Cytat:
no i fajnie też MISZA, że jesteś. Zawsze ceniłem i cenię sobie Twoje kreski i zdanie, nie wiem czy jesteś jeszcze tutaj z papierem, ale opinia zawsze mile widziana.

Dzięki, co prawda nie mam już papieru, ale regularnie go obserwuję celem ponownego wejścia (wątek również czytam). Czekam aż się sytuacja wyklaruje. Co do niskich obrotów, o których piszesz to na ten moment są one dla mnie zagadką - niby wszystko ok., bo maleją na spadkach czyli jest dokładnie wg fachowej literatury, ale... trochę się to "kisi" za bardzo. Wcześniej myślałem, iż kurs spadnie do luki z 26 października 2010 (ale to niby trochę daleko - 2.40PLN, lecz nie wykluczam takiej opcji), póki co korekta na malejących obrotach zniosła 50% poprzedniej fali wzrostowej (2.15-3.60PLN)i kurs się zatrzymał Think . Muszę bliżej popatrzeć na wykres, wrzucę coś przez weekend,pozdrawiam ekipęsalute
Edytowany: 25 marca 2011 20:48

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12