pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

orzech

orzech

Ostatnie 10 wpisów
Wygląda więc na to, że jeden z punktów na którym chyba bardzo zależało spółce się ziści i spółka zamelduje się w WIG20wave
Kto miał okazję i chciał słuchać konferencji czy ostatniego webinaru ten wie, że min pod rewizję było wg prezesa przeprowadzone ABB - ale tylko minThink
Spółka zamierza mocno uderzyć w sprzedaż na terenie Europy i nie tylko pod własnym brandem, rozpoznawalność więc dla niej ważna, a to w jakimś stopniu chyba zapewni udział w indeksie WIG20
Zobaczymy więc za jakiś czas jak ten "prawie już" awans do WIGU I FTSE przełoży się na zakupy funduszowe? ile tych akcji zostanie zebranych...bo FF tutaj wcale nie jest jakiś duży...
Teraz więc czekamy na oficjalne roczne wyniki a te 1 marca, potem na rewizję 4 marca i szacunki za I kwartał 2021, może po drodze zarząd uchyli jakiś rąbek tajemnicy w sprawie strategii spółki...
Mam nadzieję, że szybko zrobią walne i ogłoszą co z 35% zysku za 2020
Nie wiem, myślę że dla akcjonariuszy przeznaczenie całej puli na dywidendę byłoby dobrą wiadomością, skup przy takiej ilości akcji w obrocie chyba nie jest bardzo potrzebny, a dywidenda powiedzmy w kwocie 30zł akcjonariat chyba nie pogardziThink

Ciekawe co piszesz...znaczy że co rośnie 4mass, nie wiem braster i wniosek prosty;)

Założenie, więc pod rozwagę...o tych 6.. czy 7...powiedzmy, że wiemy, ale zakładam, że jest jeszcze jakaś pula której jeszcze jakieś fundy nie pokazały...chyba nie muszą o tym meldować od razuThink
Tak czy siak, awanse te czy inne mogą być jakimś stymulatorem jednak tutaj rozmowa chyba toczy się o ... no właśnie...o zysk spółki w kolejnych latach i to klucz owej rozmowy
Jeśli ten rok będzie tak dobry jak zakłada spółka, kolejny pomoże i też będzie dobry to może być tak, że w kasie będzie miliard czy więcej na inwestycje do 2023roku
O tym chyba debata, czy ta kasa zostanie dobrze ulokowana, w co ulokowana i jakie to przyniesie profity w przyszłości...
Dzisiaj nie wiemy jeszcze zbyt wiele, bo sama budowa fabryki to przecież "tylko" 100mln zdjęte z konta spółki,dywidenda czy skup to 35% a gdzie pójdzie reszta....?
No bo jeśli 21 i 22 faktycznie będą bardzo dobre, to tej reszty będzie sporoThink
Akcjonariuszom LT pozostaje więc wiara w działania zarządu, teraz to gdybanie, ale za lat kilka przekonamy się czy spółka popłynie z etykietą covidowej chwili, czy może jednak będzie w zupełnie innej lidze...

Bo jak to dokładnie oszacować to nie wiem, ale tutaj masz pewność? że takie założenia są słuszne i prawdziwe? opierasz je na podstawie jednej sesji po rewizji...hmmm
Cytat:
30 listopada MRC awansowało do MRC Small cap, tego dnia obroty wyniosły 137 tys. akcji, wobec 50 tys. w dwóch dniach poprzednich, zatem można założyć, że ten dodatkowy popyt wyniósł 80-90 tys. akcji. Tego dnia kurs doszedł do 510, to była trzecia sesja zauważalnych wzrostów.

Można poszperać i poszukać ile już akcji jest w rękach fundów polskich i zagranicznych, to może być razem około miliona - założenie - i to wobec całego FF na poziomie 4mln sztuk jest już znaczącym zmniejszeniem ilości akcji w arkuszu....
Dalej, chyba póki co Mercator w przypadku ewentualnego wejścia do Wig20 będzie jednak doważany choćby przez nasze fundy.
Wydaje się, że ostatnie sesje z małymi obrotami są już małą podpowiedzią...

Tymczasem w piątek zamknął się czas dywagacji co z WIG20, ranking zamknięty...
Ogłoszenie zmian w indeksie 4 marca
Jak trochę poszperać to w sieci pojawiały się wyliczenia rankingowe robione przez zainteresowanych akcjonariuszy i wg nich Mercator powinien zająć miejsce w WIG20 zastępując w nim AliorThink
Jak będzie, trzeba jeszcze troszkę poczekać....Think
Jednak informacją ciekawą jest awans spółki w ramach rewizji z dnia 19.02.2021 do
FTSE Global Equity Index
research.ftserussell.com/produ...
Jak to wszystko się poskłada dowiemy się za naście dni, ale sam fakt świadczy już o tym jak bardzo spółka zmieniła się w ciągu roku...z małej spółeczki aspiruje do TOP bananowej
Dla samej firmy byłby to niewątpliwie ogromny prestiż i niewątpliwy sukcesBoo hoo!

Trochę chyba nie rozumiem rozważań kolegów w temacie usuwania....hmmm
Czyż to nie jest kronika indywidualna użytkownika @Szutnik?
Jeśli tak, to jego prawem jest we własnej kronice zamieszczać swoje przemyślenia czy analizy z którymi przecież nie wszyscy muszą się zgadzaćThink

Miałem już tutaj nic nie pisać, ale jako były stary akcjonariusz zerkam co się tutaj wyprawia...może nie powinienem...
ale tak na prawdę to chyba od tego espi się zaczęło - espi z 05.05.2020
Cytat:
Zarząd INNO-GENE S.A. (Emitent) informuje, że otrzymał w dniu 5 maja br. list intencyjny od spółki farmaceutycznej pragnącej zachować anonimowość, należącej do jednej z 10 największych firm farmaceutycznych na świecie według przychodów w 2019 r. (źródło: www.statista.com/ top 10 pharmaceutical companies worldwide by revenue in 2019).
Intencją listu jest rozpoczęcie rozmów dotyczących: - inwestycji kapitałowej w spółki z grupy INNO-GENE S.A
- licencjonowania testów genetycznych spółek z grupy INNO-GENE S.A i wprowadzenia ich na rynek USA
- odpłatnego dostępu do całogenomowych danych genetycznych

Wiem niby tylko list intencyjny, ale gruby i działający na wyobrażnię, co z niego wyszło wtedy...chyba nic...
Myślę, że masz rację to jednak inny przypadek niż Aquatech gdzie wał poszedł po całości, ale tutaj od roku dzieją się różne cuda, więc też różnie może być chyba dalej...
Pewnie kiedyś odwieszą i będzie się działo, będzie bujało i spekuła będzie miała frajdę, ale to już chyba będzie inna zabawaThink

Kurs szuka drogi i kierunku, jakoś nie może się zdecydować...
a tymczasem na FB Mercatora mamy komentarz do artykułu z Forbsa
www.forbes.com/sites/giacomoto...
Cytat:
Amerykański Forbes pisze o polskim Mercatorze.
Najnowsze wydanie głównej edycji magazynu Forbes poświęca sporo miejsca producentom rękawic jednorazowych, ale największą uwagę skupia na Grupie Mercator Medical i prezesie Wiesławie Żyznowskim. O historii, ale również o teraźniejszości i przyszłości można przeczytać pod poniższym linkiem oraz w wydaniu papierowym magazynu Forbes. To, co na pewno zainteresuje inwestorów, to informacja o wciąż rosnących cenach rękawic i zrównoważeniu podaży z popytem, które powinno nastąpić najwcześniej dopiero w 2023 roku.

Pogrubione ciekawe, to jak to w końcu jest czy będzie...hmmm

A mógłbyś opisać tą ciekawą sytuację? na której to podstawie jak rozumiem opierasz założenie "wycieczki" na 310zł?
Kuli nie mam, pewnie taki zjazd możliwy, tak jak i wjazd na 400zł skoro już mam coś odpowiedżieć...
Pierwszy wpis...hmmm mógłbyś może coś o spółce, co się podoba, a co nie...nie wiem jakoś tak merytorycznie, a Ty magików tutaj poszukujeszsalute

No to jeszcze razsalute
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Cytat:
Zarząd spółki Mercator Medical S.A. ( Emitent ) informuje, że w dniu 3 lutego 2021 r. podjął decyzję o rozpoczęciu procesu przeglądu opcji strategicznych w celu ustalenia i realizacji strategii długoterminowego rozwoju Grupy Emitenta. W ramach procesu Zarząd Emitent zamierza przeanalizować możliwe scenariusze rozwoju segmentu produkcji i segmentu dystrybucji Grupy Emitenta, obejmujące w szczególności dalsze rozszerzenie potencjału produkcyjnego i sieci dystrybucji oraz przejęcie innych podmiotów, mając na uwadze długoterminowy cel jakim jest zwiększenie wartości Grupy Emitenta.

Tym razem komentarz będzie krótszy, bo nie wiem czy znowu nożyce nie zrobią ciachwave Przeglądu opcji spodziewałem się już wcześniej, espi mamy dopiero teraz.
Pewnie różne scenariusze były już i są analizowane, co nowe to chyba ewentualne przejęcia, bo o tym jakoś za bardzo wcześniej nie wspominali....

Bardzo fajna inicjatywa z nową kroniką, będę z ciekawością zerkałthumbright

Serio wobec tego co się tutaj wyprawia od prawie roku masz dylemat czy z akcjami czy bez..?pierwsze chyba mega info to było, że jakaś współpraca czy list intencyjny z koncernem farmaceutycznym z TOP 10 świata i potem to już leciały następne jak z rękawa, na fejsbuku dokładane...Teraz masz zainteresowanie GPW, pewnie KNF, zgłoszenie drobnych do prokuratury i takie tam....zastanawiasz się czy warto brać...hmmm
Wszystko co złe to już w cenie...może tak, a może jednak nie, Wiesz to?
No jak to mówią do odważnych świat należy, bo ja teraz to za bardzo nie wiem co się tam wyprawia, ale wobec takich faktów to bym czmychał gdzie pieprz rośnie...co nie znaczy że kurs nie skoczy, tego oczywiście nie wiem, tym bardziej że tutaj ogonem kręci ulica...

Fajne zestawieniethumbright
Ciekawe przy okazji jak to wygląda w WIG40 i WIG 20
Zarząd Mercatora co jakiś czas sygnalizuje zainteresowanie wejściem do wig20, ale nie wiem jak to się ma do realnych szans przy rewizji....

Joker napisał(a):
Joker napisał(a):
micmak napisał(a):
tak jakoś z doświadczenia, widzę taka lukę i RGR i aż się prosi... Think
Zgadzam się, że aż się prosi.
Ale wydaję się to być niestety mało realny scenariusz.
Szczęścia do zajęcia pozycji trzeba będzie szukać na wyższych poziomach.
Póki nie wybiją w cenach zamknięcia dołka z 14 grudnia na poziomie 342 zł (może jutro się uda?) to cały czas scenariusz wzrostowy jest w grze.
Ale zakładam, że docelowo mogą poczyścić stop lossy w okolicach 300 zł
To piłka cały czas w grze. Nie dość, że nie wybili 342 to w końcówce popyt się ożywił.

A dzisiaj na fixie jakby troszkę zassałThink
Ponad 20k to jednak sporo tak bez powodu...
Wsparcie lekko się oddaliło, mamy jakby konsolę, tylko co się z niej urodziThink

Nanako napisał(a):
No chyba trzeba zapomnieć o tym podmiocie. :-)

Z drugiej strony może dobry moment do wejścia? Wszystkie fatale wieść już w cenie, odpowiadają na pisma z GPW więc jest szansa, że ich nie zawieszą. Swoją drogą ciekawe, ale wydaje mi się, że dla Pana Prezesa jest podstawa aby go pociągnać po sądach i kto wie.

Biorąc pod uwagę, że tutaj od roku spekuluje ulica kto wie jak się to zakończy...
spółkę znam od kilku lat, uciekłem już dawno, ale cudne infa to już od kwietnia chyba windowały kursShame on you

Dzisiejsza sesja wydaje się być chwilą na obranie kierunku, bardzo duży volumen i balans na istotnym wsparciu, padnie to gwożdzie pewnie będą dobite, obrona może być sygnałem do zmiany kierunku....

o tym czy pękło to można będzie debatować na close sesji, na teraz widać bardzo duży volumen w grze więc trwa walka...

Chyba trochę mniej patrząc na wykresy...
co przy niewiele znaczącym P/E TG około 12 i adekwatnie około 4 dla Mercatora robi jednak...chyba... małą różnicę...
i może bardziej sensownym byłoby właśnie wrzucenie wykresu z malezyjskimi spółkami, bo to jednak jakiś punkt odniesienia....

Ciekawe zestawienie...4 mass czy innogene vis mercator...hmmm
rzekłbym, przepraszam trochę śmieszneblackeye
choć przekaz rozumiem i o sentyment idzie, ale tam prócz obietnic i mega cudownych umów to chyba za wiele w kasie nie mabinky

No to można poczytać reko BOS
www.stockwatch.pl/wiadomosci/h...
Cytat:
Analityk DM BOŚ prognozuje, że w całym 2021 r. spółka wypracuje rekordowe 1,1 mld zł,

No to jak to prognozuje wyższy zysk netto za 2021, a jednocześnie oczekuje:
Cytat:
Oczekiwany spadek cen rękawic i perspektywa malejących z kwartału na kwartał zysków

No to jak ma to być, spadek marż z każdym kwartałem a zysk większy?
Ok I kwartał 2020 nie był jeszcze kosmiczny, ale przy owej prognozie by wypadało powiedzmy 250mln na każdy kwartał, a co jak w pierwszym już - moim zdaniem możliwe - przekroczą 400mln?
I tutaj ciekawe, hmmm wręcz dzisiaj trudne do wyobrażenia by to już w tym roku mogło mieć miejsce, może kiedyś ale teraz w środku pandemii i ogromnym zapotrzebowaniu?
ujemne marże, no grubo chyba....
Cytat:
Dostrzega również potencjalne ryzyka w segmencie dystrybucji związane z zarządzaniem zapasami w okresie spadających cen. Utrzymywanie kosztownych zapasów przy spadających cenach może doprowadzić do obniżenia marż (a nawet do marż ujemnych w ekstremalnych przypadkach).

Nie czytałem jeszcze całej rekomendacji eksperta, opieram się teraz tylko na artykule stockwatch, tak dla jasności....

To mamy podobne założenia co do Mercatorawave
Jeśli mogę dopytać ten piękny zysk za 2021 wyszedł ci rozumiem w scenariuszu optymistycznym, a nie tym realnym?
Kto tam wie skoro analityk BOS zakłada ponad miliard zysku, a on jak wiemy raczej bardzo ostrożny w swoich analizachbinky podobnie chyba jak większa część forumowiczów....cóż czas pokaże co i jak, ale ja życzę Żyznowskiemu by mu się udało rozwinąć firmę mocno, by decyzje inwestycyjne były trafne, bo to jednak nasze podwórko... i z takich sukcesów trzeba się radować, tylko ten kurs biedny terazThink

Bywa że o cierpliwość w tej zabawie na pieniądze trudno...
ale czasem warto przetrzymać zawieruchy i troszkę poczekać
Cóż zobaczymy jak dalej zachowa się kurs, bo tutaj po dzisiejszym close jest sporo miejsca do manewrów....a umowa jak na ZUK faktycznie zacna
Fajnie się też zaczyna bo mam ich w portfelu stockwatch na 2021binky

A tymczasem malezyjskie spółeczki rękawiczkowe rosną sobie dzisiaj po 5%
a chyba są wyceniani dużo wyżej niż Mercator, czyli tam nie kumają że to już sufit?
Mercator c/z 4??
Top Glove c/z 12?
Kossan c/z 18?
Supermax c/z 12?
Careplus c/z 16?
Jak to się do siebie ma? ktoś jest za drogi czy ktoś za tani? duża ta rozbieżnoć
hmmm smycz jest... hmmm korelacji nie ma.....może kiedyś tam....

Ktoś tutaj komuś nosa utrze...
Wczoraj słowa o niedowartościowaniu akcji względem Malezji i konkurencji, ostatnie umowy na 2021 które dają spółce pewnie około 250mln zysku netto, dzisiaj decyzja o fabryce a kurs na...dolne widły...volumen...połowa sesji 200k
No cóż widać jest za drogo...

biznes.interia.pl/gieldy/rapor...
Cytat:
Zarząd spółki Mercator Medical S.A. ("Emitent”) informuje, że w dniu 19 stycznia 2021 r. podjął decyzję o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie i sfinansowanie ze środków własnych Mercator Medical (Thailand) Ltd. ("MMT”) projektu inwestycyjnego obejmującego budowę fabryki rękawic nitrylowych w Tajlandii.

To jest konkretna wiadomość na temat zwiększenia mocy produkcyjnych;)
Cytat:
Projekt przewiduje budowę w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących zakładów produkcyjnych należących do MMT nowego zakładu produkcyjnego o mocach produkcyjnych ok. 65 mln sztuk rękawic industrialnych miesięcznie. Emitent zakłada, że nowa fabryka uzyska pełną zdolność produkcyjną w pierwszym półroczu 2022 r.

Uruchomienie produkcji za rok, czyli chyba działania były podjęte już sporo wcześniej.

Ktoś już wyżej link wrzucił, ale może warto dla jasności bo debata gorąca...i zostanie na kiedyś tam za pół roku, rok czy dwa by zobaczyć i porównać jak wyszło w realu
Co by tutaj jeszcze warto dodać, to może fakt iż na zapytanie o wartość godziwą akcji prezes wprost nie odpowiada, ale uważa że wobec konkurencji ich wartość jest niedoszacowana...

Moderator:
Nie wrzucamy całej treści, wystarczy krótki cytat

Podziękowałsalute

@DonG fajnie napisanethumbright
Można było jeszcze coś tam negatywnego uwzględnić, nie wiem spadające w Tajlandii meteoryty dla przykładu...
Dla mnie jednak - mimo wszelkich wyjaśnień - pozostaje dalej nie do przyjęcia jak ta sama i jedna osoba może w tak krótkim przedziale czasowym zmienić zdanie..tak wychodzi z exela po wklepaniu cyferek?
Prócz nich jest jeszcze chyba rozeznanie rynku i inne pochodne które powinny być brane pod uwagę...
Rekomendacja z dnia 23 grudnia tegoż samego analityka dla CDR kupuj, już po tym jak na spółce zawierucha szalała na całego, ale tam nijakich zagrożeń nie ma...kurs 250zł a rekomendacja chyba na 450 i ładujemy do portfela - KUPUJ
To nic jak jutro z rana sprzedać PKC Mercatora i do koszyka CDR?
Mam do tego pełne prawo, bo ono moje...założenia tego Pana mnie nijak nie przekonują, nie traktuję ich jako wyznacznik, a co więcej jako analityk dla mnie jest...tutaj sobie można dopisać...
Póki co jak jednak widać ma rację, rynek ma rację a ja się mylę, ale tak to czasami bywa, jednak do swojego zdania mam chyba pełne prawoThink

krewa napisał(a):
Owszem, ale popatrz na rozkład wolumenu w trakcie poprzednich sesji z dużą aktywnością graczy - zazwyczaj większość obrotu była robiona w pierwszych godzinach handlu.

no nie wiem, ja tutaj dzisiaj widzę niestety największe obroty na GPW

ze strony spółki
pl.mercatormedical.eu/media/in...
Cytat:
Warto zauważyć, że w ślad za rosnącym zainteresowaniem inwestorów Grupą Mercator Medical, co przejawia się kapitalizacją spółki i płynnością jej akcji, w czerwcu 2020 roku akcje Mercator Medical awansowały do indeksu mWIG40, a od października w obrocie na GPW są kontrakty terminowe na walory spółki. Od grudnia spółka znajduje się również w indeksie MSCI Small Caps. Analitycy giełdowi typują Mercator Medical jako kandydata do polskiego indeksu WIG20 oraz globalnych indeksów w perspektywie kolejnych rewizji składu indeksów.

Obroty dzisiaj niesamowite, godzina handlu i 45mln na liczniku, czyżby duża wymiana akcjonariatu....Tutaj już w komunikacie zaczynają pisać o WIG20Think

Joker napisał(a):
orzech napisał(a):
No tak, może jakieś wiatraki w morzu, firma eko i dba o zdrowie luduwave
a tak serio to dywidenda może być tutaj jednak ciekawym kąskiem, no bo jeśli przyjąć że wypłacą powiedzmy 20% z zysku to wyjdzie chyba jakieś 18zł na akcje...to sporo dla kogoś z grubym portfelemThink
Mowa była o podziale zysku 35% na skup i dywidendę, więc to tylko założenia, bo zawsze widełki mogą przesunąć....ale myślę, że okolice 20zł na akcję będą chyba bardzo realne...
Będzie kolejne rozczarowanie. Rynek spekulował o 30 zł.
18/420 zł= 4,2%

a gdzie te oczekiwania rynku były już na tapecie?
Jak to mówią lepiej chcieć mniej, a dostać więcej... chyba że coś żle wyliczyłem...a do tego czasu to jeszcze w basenie się na podwyrku poplechtamyblackeye

No tak, może jakieś wiatraki w morzu, firma eko i dba o zdrowie luduwave
a tak serio to dywidenda może być tutaj jednak ciekawym kąskiem, no bo jeśli przyjąć że wypłacą powiedzmy 20% z zysku to wyjdzie chyba jakieś 18zł na akcje...to sporo dla kogoś z grubym portfelemThink
Mowa była o podziale zysku 35% na skup i dywidendę, więc to tylko założenia, bo zawsze widełki mogą przesunąć....ale myślę, że okolice 20zł na akcję będą chyba bardzo realne...

ciekawe jak za rok to wyjdzie, ale na dzisiaj mamy póki co tak
Zysk za rok 2020 wyniósł 953 mln, przy czym za I kwartał to było 20mln - ebidta 32mln
przychody 2020 około 1,82 mld - IV kwartał 654 mln
ebidta 2020 około 1,07 mld - IV kwartał 413 mln
zysk netto 2020 - 953 mln z małym haczykiem - IV kwartał 370 mln
Na dzień 31 grudnia 2020 r. Grupa Emitenta dysponowała ok. 535,4 mln zł gotówki netto.
Celowo napisałem o I kwartale by zobaczyć jak to wszystko dynamicznie poszło, jeśli przyjąć że ten rok będzie podobny jak zakładał nawet BOS w listopadzie - nie wiem co teraz tam naklepane - to biedy w spółce raczej nie będzieThink

Wojetek napisał(a):
Wszyscy uczestnicy mają wpisane spółki w pierwszym poście. Jeśli jest druga spółka po / tzn że była sprzedaż i zakup nowej (to głównie informacja dla mnie). Teraz czas na najgorszą dla mnie część konkursu czyli masowe wklepanie wszystkich 50 (dokładnie 52 Eh? ) transakcji. Zajmie mi to minimum kilka dni, więc prośba o cierpliwość - wszystko będzie wpisane jak trzeba z odpowiednia datą wsteczną (w większości 04.01.21).

@Wojetek pewnie umknęło, mam przypisaną MPL VERBUM, nie wiem czy pamiętasz ale prosiłem o zmianę na Stąporków, jeśli to możliwe to poproszę o tą zmianę, jeśli nie to trudno i niech zostanie jak jest by nie komplikowaćsalute

@BigBee dzięki za próbę wyjaśnienia myśli analityka, wynika z niej ze szczepionka to trumna dla mercatora i świat będzie piękny...hmmm oby, tylko kiedy...i jak się to ma do faktu, iż szczepienia zwiększą popyt na rękawice o czym pisało wielu, jak się ma to do podaży, która nie pojawi się jednak z dnia na dzień...
Ciekawe czy w tej rekomendacji poznamy już zakładany zysk za nowy 2021?, moim zdaniem dwa kolejne kwartały powinny być podobne do ogłoszonych dzisiaj szacunków, a co dalej to za jakiś czas będzie może wiadomym....
Dzisiaj mamy w szacunkach 370mln za IV kwartał, wynik bardzo dobry - rekordowy - choć sam oczekiwałem podejścia pod 400ml...
Dla mnie jednak nic to nie zmienia, wynik jest kapitalny, a jak już wcześniej wspominałem wszystkich kart na stole jeszcze nie widzę...
Cytat:
Z drugiej strony BOŚ w połowie października wycenia kurs spółki na 653zł przy 902mln zysku.

Zysk jest większy, a nowe reko BOŚia z 3 z przodu...?

To się kupy nie trzyma

Ostre cięcieBoo hoo!

@krewa jasne że tak i masz rację, ale skoro jak mantrę kolejny raz głośno wieszczą, że się z BOS nie zgadzają i uważają inaczej to innej drogi chyba nie ma...?
Jednak jasne że tego nie zrobią, gdyby mieli to już dawno by to poszło...
@pivovarit - chętnie w swoim czasie poczytam, ale tutaj idzie o kwestię bardzo krótkiego przedziału czasowego od reko do reko i % zmianie wyceny
Tak łopatologicznie może przepraszam i wybacz...masz firmę którą w listopadzie wycenił analityk na 10mln złotych polskich, firma ma się super i zarabia dalej bardzo dobrze, perspektywy zachęcające na kolejny rok dwa, gruba kasa na inwestycje płynie szerokim strumieniem, nie masz żadnych kredytów, wszystko ok, a analityk tnie ci jej wycenę do 5mln złotych polskich...?
Uznałbyś to za normalneThink to może mi to łopatologicznie wytłumacz?
Znasz ową rekomendację? rozumiem że tak i że tam wszystko pięknie wytłumaczone, a tam prawda i tylko prawdaThink to może też wie Pan analityk i to opisał w co zainwestuje zarobioną kasę spółka? i jakie może mieć z tego zyski? bo ja szukam czytam i nie wiem....

I pewnie prawdziwe, ja sam te rekomendacje BOS dotyczące Mercatora traktuję jako
...d'oh! ciekawostkęd'oh! ...to chyba najlepsze porównanie i nie traktuję ich poważnie ale...
Za nic nie zrozumiem dopóki ktoś mi tego logicznie nie wytłumaczy na jakiej podstawie ów analityk ścina rekomendację w przedziale 2 miesięcy o połowę - jeśli te przecieki prawdziwe to dokładnie o 303złShame on you Shame on you Shame on you
Listopad - 653zł
Styczeń - ...?

Co się wydarzyło w spółce, co w otoczeniu, co się zmieniło na gorsze? bo ponoć zysk netto powinien być lepszy? i rok 2021 zapowiada się dobrze?
ów ktoś wydał też reko dla CDR 23 grudnia 2020 - z ceną 460zł czy jakoś tak i co - ZONK
i po jakie licho i dla kogo robi te rekomendacje co miesiąc? nie ma innej roboty?
Dlaczego publikuje je kolejny raz przed szacunkowymi wynikami, dlaczego nie poczeka te kilka dni by je poznać i się do nich odnieść, miałby chyba większe pole rozeznania co i jak....a tak to sobie strzela...ciężko trafićwave
Dziwi mnie tylko fakt, że skoro Żyznowski i Kruszewski uważają, że te rekomendacje BOS są zaniżone, nie oddają wartości i przyszłości Mercatora, to dlaczego nie zlecą niezależnej firmie zrobienia takiej analizy...pokazaliby w ten sposób kto ma rację, a kto jej nie ma...byłaby jakaś skala i punkt odniesieniaThink
ale w sumie, tak czy siak rynek zrobi swoje...przyszłość pokaże swoje oblicze...

A może w wolnej chwili ktoś by się pokusił o wrzucenie wykresu by tą głowę zobaczyć?
z góry dziękujęthumbright

Korekta, a edytować już niem mogę...
miałem na myśli czy poniżej 4 będzie już po wynikach IV kwartału...
Bardzo jestem ciekaw jakie one będą, bo ten zjazd w tym tygodniu vis oczekiwania na w każdej chwili mogące pojawić się szacunki wygląda jednak dziwnie Think
Dzisiaj znów duży volumen, ok ulica się może tratuje bo skoro nie było podjazdu pod szacunki to może lepiej uciekać, ale jak na drobnych to niektóre pakiety zrzutowe spore...
Jak to mówią - byle do wiosny...może wtedy będzie jaśniejd'oh!

Na to wygląda...a jakby zestawić ją z Malezją gdzie około czy powyżej 10 to jakoś dziwnie...symbiozy tutaj raczej nie ma....
zobaczymy na ile spadnie po wynikach za I kwartał...poniżej 4?

@twojbyly napisał
Cytat:
nowe reko, podobno 'sprzedaj'

https://bossa.pl/analizy/rekomendacje

Jeśli to prawda i ta cena o której wróble ponoć ćwierkają z trójką z przodu to...
Jak się to ma do rekomendacji BOS z 8 listopada - chyba to było 653 złote?
Ktoś rozsądnie wytłumaczy? dwa miesiące prosperity a reko w dół o połowę?
Coś tutaj dla mnie bardzo dziwned'oh!
ps.póki ta rekomendacja jest tylko wróbelkowa to poczekam jej upublicznienie...

Być może macie rację, ja jednak zawsze - choć coraz trudniej mi to przychodzi - nie znając faktów i odkrytej na stole prawdy, staram się nie oceniać ludzi pochopnie i na zasadzie domysłów....Za jakiś czas mam nadzieję - pewnie tak będzie - karty wylądują na stole, wtedy to będzie można ocenić czy prezes, zarząd traktuje małych poważnie...

@goral09mat napisał
Cytat:
Gdyby sprzedał te tysiąc akcji po świetnych wynikach, które spodowowałyby wzrost kursów i rozluźniły inwestorów to nikt by mu tego nie miał za złe. Tutaj akcjonariat dostał cały kwartał słabych PR-owo ruchów:
* wysypywanie się zarządu
* ABB
* obiecany skup, który się nie odbył

a na kilka dni przed szacunkowymi wyprzedaje się kolejna osoba.

Może masz rację, może nie masz, któż to wie....ale
- Czym złym jest sprzedaż akcji z programu motywacyjnego przez insiderów?
Czy nie mają oni prawa do skeszowania się i swoich zakupów czy oszczędności?
To nie jest dobre info, ale to ich prawo, tak jak moje czy Twoje sprzedać akcje kiedy masz taką potrzebę czy ochotę...
- ABB
Masz pewność, że to coś złego? że prezes czy główny udziałowiec taki czy inny oddaje kawałek swojego pakietu jakiemuś funduszowi? Tutaj chyba poszła paczka 400tyś akcji w jedne ręce...nie twierdzę, że to coś super i fajnego, bo dzisiaj tego po zachowaniu kursu nie widać, ale czy w dłuższej perspektywie to musi być złe info?
- Skup
Rozumiem więc, że skoro powiedzieli że skup ruszy, to powinien ruszyć natychmiast?
Ich prawem jest skupić akcje wtedy jak uznają to za stosowne
Masz rację i ja się z Tobą zgadzam, ostatni czas tutaj nie jest za różowy, grana jest jakaś inna gierka niż przy poprzednich oczekiwaniach na wyniki, wszystko jakby bez obrony, jakby nikomu nie zależało na PR i tego szkoda...nawet więcej, to tak jakby miało wręcz wyglądać, że spółka ma drobnicę w głębokim poważaniuShame on you
Różne teorie by można było wytaczać, mnie tylko coraz bardziej zaczyna uwierać fakt postrzegania spółki jako spekulacyjnej...nie wiem czy kiedyś i czy w ogóle to się kiedyś zmieni, bo zdaje się zarząd tego chyba nie widzi, albo nie chce widziećAnxious

@West17 napisał
Cytat:
Nie jest istotne ile szt, sprzedał , chodzi o to że za kilka dni zostaną podane wyniki szacunkowe za 4 kw a on ma dostęp do tych danych . Jeśli te dane są bardzo dobre to mógłby sobie te 1000 akcji za kilka dni sprzedać pewnie dużo wyżej . Dlatego dla wielu inwestorów to nie jest pozytywne info . Chyba że pan Solorz potrzebował mega pilnie te kilkaset tysięcy i nie zależało mu na większej kwocie lub też wie że rynek wyniki odbierze jako słabe.

Albo jeszcze inaczej odwracając kota ogonem...
sprzedał teraz by po podaniu szacunków nie było larum, że wywala na podbitce i to już sufitwave
Twoim zdaniem więc kiedy by lepiej było sprzedać? która opcja lepsza?
Ja nie wiem jaki będą wyniki, ale podaj mi jakieś przesłanki ku temu, że mogą być kiepskie?
Jakie są oczekiwania, jak zareaguje rynek i ulica to już inna bajka...

No za dużo tego nie sprzedał...chyba niecałe 1000sztuk..
Matko i jutro znowu wodospadd'oh! jakby oddał 100tyśd'oh!
Biedni ci insiderzy, oni powinni tylko papier dobierać, oddać im nie wolno, nie godzi się bo po co im kasa...mogą mieć papierBoo hoo!

myster77777 napisał(a):
Może ten dzisiejszy zjazd nie jest spowodowany szacunkowymi wynikami tylko stanem wyjątkowym w Malezji. Think

Tak było w marcu

Cytat:
W związku z ograniczeniami w ruchu granicznym pomiędzy Malezją a Tajlandią import drogą lądową surowców do produkcji jest w tej chwili niemożliwy, podał Mercator. W związku z tym spółka nie może wykluczyć konieczności chwilowego istotnego ograniczenia produkcji.

www.money.pl/gielda/mercator-n...

Tak było rok temu prawie to prawda, wtedy to jeszcze nikt nie spodziewał się, że pandemia nabierze takiego rozmachu...nie wiem, ale wiedząc że w tych czasach wszystko się może zdarzyć zakładam iż jednak są na takie okoliczności zabezpieczeniThink

micmak napisał(a):
zwykle jak dane były wybitnie dobre, to kurs rósł. Think

dokładnie tak, jest zupełnie inaczej...
dzisiaj jednak było widać, że to nie "ulica" bawi się tymi zapałkami....jednorazowe zrzuty za kilka baniek...boli, ale cóż lont gdzieś przecież chyba jest...

Tych chętnych trochę więcej..
Ciekawe z jakim dyskontem wobec kursu księga się zamknie, pewnie jutro z rana coś się rozjaśni, ale może pobujać kursem chyba...

No ona - korekta na wig 20 - chyba się bardzo zbliża, nie sądzę jednak była jakaś głęboka....choć chyba większość tak myśli, więc kto wie co będzieThink
Stopy to jasne przy takiej ilości spółek w portfelu, ale jak Ty pamiętasz co w ogóle w nim maszking
W kwietniu maju grałem trochę na szybko, bywało i po 15 spółek w portfelu, ale czasami się gubiłem...nie to dla mnie za dużo.
W przypadku Mercatora mam swój plan i założenia, staram się trzymać dzielnie, czy ów plan się zrealizuje...mam taką nadzieję.

Jak to się nazywa...dywersyfikacjaking
Nie wiem jak to ogarniasz, ale jak widać dajesz radę.
U mnie totalnie inaczej, jednak kilka spółek jakoś jestem w stanie poskładać, ale taki zestaw to już... szacuneczek.
Na Mercu pewnie będzie bujało, bo inaczej to wszystko wygląda niż przy poprzednim oczekiwaniu na szacunki, ale jak się potoczy zobaczymy.
POWODZENIAhello1

Widzisz Ty zerkasz na 2009, a ja na tutaj i teraz zakładając scenariusze na przyszły najbliższy czas...sam nie wiem jaki jego zakres, ale tutaj jeszcze jak dla mnie sporo niewiadomych, a póki karty na stole nie są wyłożone to gramy w ciemnohello1
Fajnie będzie tutaj wrócić na chwilę, z akcjami czy bez, za pół roku czy rok i wtedy to właśnie zweryfikować myśliwave
choć po tej wyboistej drodze może się przecież wydarzyć jeszcze sporoThink

Jak to na giełdzie wszyscy jej mieć nie mogąwave

I zarazem zwiększy się na nie globalnie zapotrzebowanie o czym już tutaj było...chyba do 2025..
Może do poczytania aktualny raport TopGlove, obszerny bo 33 stronice, ale można zobaczyć jak to wygląda
www.topglove.com/App_ClientFil...
proszę o wybaczenie moderację, że nie wklejam fragmentu ale to w pdf i języku angielskim;)
Gdzie więc szukać punktów odniesienia jak nie u światowego giganta w produkcji rękawic?
Jasne to nie Mercator, ale widać jak prognozują przyszłość, jak z cenami materiałów etc
Nie wiem co w Etiopii, Bangladeszu czy na wyspach Owczych, ale zakładanie że już za pół roku wszystko będzie fajnie to wróżenie z fusów...
Jest jasnym, że ceny się kiedyś zatrzymają, marże zaczną spadać, ale na teraz jakoś tego w raportach i założeniach nie widać...
I chyba ważne , Mercator ten rok temu, a ten dzisiaj to już trochę inna firma, z inną kasą w kasie, innymi możliwościami i szansami na rozwój, jak owe szanse zostaną wykorzystane...to pytanie dzisiaj mnie bardziej nurtuje...
Zakładam pozytywny scenariusz i dlatego spokojnie póki co czekam na rozwój sytuacjiThink
Jak to kiedyś ktoś ładnie śpiewał..trzeba dać czasowi czas...

No i to dobre wieści, ale wytłumacz mi jeśli można co to ma do Mercatora?
Może by takie linki w jakimś wątku o szczepionkach wrzucaćThink

A nie lepiej to jak Mercator sobie rośnie spokojnie...już tutaj loty były więc może plus kilka% to lepsza opcjaThink
Reko dla TopGlove ruszyło kursem wszystkich spółek rękawicowych i to mocno - 15 - 30% na plusie, myślę że i na Mercatorze swoje zrobisalute

goral09mat napisał(a):
orzech napisał(a):
dla długich do których chciałbym się zaliczyć to gra pod przyszłość i to co spółka zrobi z zarobioną gotówką...czy uda się wejść do WIG20 etc

czyli do kwietnia? :D

Wiesz to giełda, ja nie wiem co się może wydarzyć jutro czy za tydzień, więc swoje myśli i plany mam, ale one to jedno a rzeczywistość to drugie...

A ja sobie myślę, że jedno i drugie...
dla krótkich liczy się tu i teraz i oni szykują się tylko na wyniki IV kwartału, dla długich do których chciałbym się zaliczyć to gra pod przyszłość i to co spółka zrobi z zarobioną gotówką...czy uda się wejść do WIG20 etc
Jedno chciałbym by było inne niż przy okazji wcześniejszych rekordowych kwartałów, myślę o jazdach i lotach góra - dół tuż po ich ogłoszeniu...
Wydaje się, że teraz jednak wzrost nastąpił z innego poziomu, po znaczącej jednak korekcie i wymęczeniu drobnicy...
Może więc teraz pora na kolejne rekordowe szacunki i wyniki w co nie wątpię, a po nich jednak spokojne wspinanie się wyżejwave
Oby tak było, a jak bedzieThink

Dzięki za zmianę, no tak masz rację pomyliłem rok w portfelud'oh!

@Wojetek mała prośba, wpisałem jako swoją spółkę do portfela MPL Verbum, ale mimo tego że uważam iż może być tutaj w tym roku dobrze, to przeraża mnie jednak płynność...
a w zasadzie jej brak...
Więc skoro jeśli jeszcze troszkę do startu i zakupów to przed rozpoczęciem zabawy poprosiłbym jednak o zmianę i zakup spółki STĄPORKÓW
W uzasadnieniu napiszę, że widać poprawę wyników w ostatnim czasie, te mogą dalej postępować i technicznie spółka po ostatnich wzrostach została przeceniona więc może czas na małe ruchy w górę.
dziękuję i przepraszam za ten mały kłopot;)

Tylko zobacz na swoje pytania, do kogo one do szklanej kuli...?
Lubisz kasyno to bierz pod korek, nie lubisz nie tykaj chyba...Twoje grosze sam decyduj...

Tutaj może by trzeba było przypomnieć słowa finansowego Kruszewskiego z ostatniego webinaru spółki na temat raportu Morgana.
Tam padły takie, że oni - JPMorgan - szacują cenę rękawic w roku 2021 na poziomie
40-60 $, a Mercator gdyby chciał zakontraktować całą produkcję z roku 2021 to mógłby to zrobić w każdej chwili w cenach 2-3 razy wyższych czyli...wychodziłoby powiedzmy jakoś uśredniając w cenach 120-150$Think i to tyczyć by miało całej produkcji z roku 2021...
Coś tam więcej się pewnie dowiemy po opublikowaniu szacunków, a być może przy okazji podpisania jakiejś nowej umowy bo dwie właśnie wygasły z końcem roku.
Być może więc jakaś nowa się niebawem pojawi, w końcu z tego co wiemy założenie w spółce jest takie, że 30% produkcji idzie na kontrakty.

Wszystkim Dobrego i zdrowego roku 2021, tylko udanych i zyskownych inwestycjiwave
Pojawiło się dzisiaj
www.klsescreener.com/v2/news/v...
T
Cytat:
A Research oczekuje, że ceny spotowe rękawic nitrylowych Top Glove Corp Bhd wzrosną o kolejne 10% w styczniu 2021 roku.
Zauważył, że wszyscy producenci rękawic już wyprzedali swoje moce produkcyjne na 2021 r., A zamówienia są obecnie budowane w następnym roku. TA Research oczekuje, że ceny spotowe rękawic nitrylowych Top Glove Corp Bhd wzrosną o kolejne 10% w styczniu 2021 roku.
Ceny spotowe rękawic nitrylowych Top Glove kształtują się na poziomie 140-150 USD za 1000 sztuk w okresie od lutego do maja 2021 r., W porównaniu do 100 USD w listopadzie 2020 r.” - podał.
W przypadku rękawic lateksowych oczekuje się, że ASP wzrośnie co miesiąc o 5%.
TA Research nadal notuje wzrosty w sektorze, zauważając, że nadprzyrodzone zarobki pozostaną w tym roku i w 2022 roku.
Dodał, że kolejne katalizatory mogą być dostępne dla sektora w tym roku, w tym kolejny rekordowy rok w 2021 roku i kampanie szczepień, które będą wymagały większej liczby środków ochrony indywidualnej.

I tak to pewnie podobnie wygląda u innych producentów, przy czym co wiemy TopGlove jest ostatnio troszkę poturbowany...
Cena spot idąc tropem artykułu wzrosła w ciągu miesiąca ze 100$ do około 150$ i taka utrzyma się przez pierwsze półrocze 2021, nie dziwi więc chyba decyzja spółki że tylko 30% kontraktująThink
Przekładając to na ceny rękawic spot w poprzednich kwartałach i zysk netto wygląda to bardzo obiecująco, a za jakieś dwa tygodnie pewnie poznamy szacunkiwave

To jak jeszcze można zarezerwować miejscówkę to poproszę
Chciałbym Mercator ale już zaklepany, więc poproszę MPL VERBUM
Płynność bardzo mała, ale ostatni raport ciekawy, widać że chyba kierunek właściwy
Dofinansowanie projektu protezy, finalizacja projektu chyba zbliża się ku końcowi.
Wybór ryzykowny, ale też sporo rezerwacji.
pozdrawiam

Handelku tutaj pod dostatkiem, a ostatnie obroty jedne z największych na GPW
Dzisiaj większy wygenerował tylko CDP co też za bardzo nie dziwi biorąc pod uwagę ostatnią zawieruchę.
Wczoraj podobnie, sesja spadkowa ale obroty bardzo duże...bez powodu?

Szacunkowe za IV kwartał 2020 powinny się pojawić chyba w okolicach połowy stycznia...

Tak gdzieś już był ten obrazek i jakby na niego nie patrzeć to na dzisiaj powiedzmy jest to czas oczekiwania na poziomie 1,5 roku..hmmm..
Jest to jednak symulacja dotycząca TopGlove, a tam jak wiemy po drodze wyszło troszkę problemów z Covidem i zamknięcie części fabryk, czy to może być też czynnik zmieniający obraz w najbliższym czasie?
I dystrybucja, pamiętać trzeba że Mercator ma tutaj swój kawałek do zrobienia i zarobienia.
Koniec roku, można już jakoś tam podsumować czy prognozować na swój sposób.
Nie wiem czy ktoś jest stanie odpowiedzieć na pytanie co dalej, jednak sam uważam że kolejny rok 2021 może być w odniesieniu do Mercatora bardzo ciekawy.
Już niedługo szacunki za IV kwartał, spodziewam się też podpisania nowej umowy - dla przypomnienia wg prezesa 30% na kontrakcie, 70% to spot - dwie duże i znaczące z Australią i Londynem wygasają z końcem tego roku, więc pewnie jakaś się pojawi.
Wspominano też na ostatnim webinarze, że gdyby taką umowę spółka chciała podpisać dzisiaj na cały rok, to cena by była 2-3 razy wyższa niż w raporcie wspominał JPMorgan, że gdyby zdecydowali się sprzedać całą produkcję z 2021 to cena by taka właśnie była, ale marze na spocie są znacząco większe stąd na kontrakty tylko
około 30%.
Co ciekawe mimo tego raportu można doczytać, że oni sami znacząco zwiększyli swoją pozycję w TopGlove.
Strategia, czekać trzeba na nią jeszcze jakiś czas, czy ona zaskoczy rynek, czy jej realizacja da zarobić spółce w każdym kolejnym roku minimum miliard jak ambitnie zakłada to sobie zarząd?
To jest pytanie klucz chybaThink
WIG20 to kolejna kwestia, myślą o wejściu o czym już dość głośno się mówi, czy im się uda ten plan zrealizować? może być ciężko, jednak gdyby się udało toBoo hoo!
Co tam nas jeszcze czeka..hmm..może skup, na pewno dywidenda i pewnie jakieś niespodzianki, te na plus i te na minus...
Zobaczymy co tutaj się będzie pisało za rok, sam jestem tego dzisiaj bardzo ciekaw, jak to wszystko się poskłada i jak przełoży na wartość akcji, dla mnie jednak nadchodzący Nowy będzie tutaj myślę rokiem ciekawym;)

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Cytat:
Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie ( Spółka ) informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał od współpracującej ze Spółką kancelarii prawnej potwierdzenie złożenia przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej Kalifornii cywilnego pozwu zbiorowego, przez kancelarię działającą w imieniu grupy posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami OTGLY oraz OTGLF i opartych na akcjach Spółki. Pozywający domagają się ustalenia na drodze sądowej czy działania Spółki i jej Członków Zarządu związane z premierą gry Cyberpunk 2077 stanowiły naruszenie przepisów federalnych, poprzez między innymi wprowadzenie inwestorów w błąd doprowadzając tym samym do powstania strat po ich stronie.

Szkoda tego całego szumu i zawieruchy, mam nadzieję nauczka na przyszłość dla samej spółki, naszej jakby nie było światowej perełki...tutaj już gra idzie nie tylko o kasę, ale chyba też o wiarygodność taką postrzeganą globalnie...jak dla mnie nic nie ugrają, ale jakiś tam swój cel mogą niestety osiągnąć..

Wszystko możliwe, ale mógłbyś jakoś uzasadnić dlaczego?
W spółce coraz częściej się jednak chyba o tym wspomina, myślę więc że jakieś rozeznanie było poczynione.
Inna sprawa to rewizja, czy w ogóle jakaś spółka z wig 20 wyleci?

Fajnie by było wiedzieć jak to będzie za miesiąc, kwartał czy rok...
To co wiemy dzisiaj daje podstawy do zakładania zysku za 2020 na poziomie 1mld
Rok 2021 może wyglądać podobnie, a co dalej?
Na webinarze padło pytanie co z zyskami od 2022 i w odpowiedzi finansowy rzekł, że cel jest jasny minimum 1mld...hmmm, bo gdzieś te zarobione miliardy przecież zainwestujemy...wypali czy nie?
Fajnie więc by było wiedzieć dzisiaj, ale trzeba poczekać na pełną strategię i ruchy spółki.
Na jeszcze jedno bym zwrócił uwagę dzisiaj...
WIG 20...tak, może się mylę, ale mam wrażenie, że to dla spółki teraz bardzo ważny i istotny cel by już przy najbliższej rewizji indeksu się do wigu załapać.
Wspomniał o tym prezes niby między wierszami, ale widać od ABB większe niż wcześniej obroty i myślę, że tak będzie dalej....100k w sesję lub okolice, a wcześniej bywało po 20k
Pomyślałby ktoś rok temu, Mercator w WIG20?
Raczej nie sądzę, spółka też pewnie nie miała takich planów, skoro jednak otwiera się furtka to dlaczego by jej progu nie przekroczyć...
Jak będzie, czas pokażeThink

Tak więc karty jakoś się odkrywają, wynika z nich chyba że to SUPERMAX jest producentem od którego Mercator kupuje najwięcej towaru do dystrybucji, a ten póżniej pewnie kierowany do Europy.
O tym wspominano przy okazji problemów z covid TopGlove, że to nie oni są największym dostawcą, a tylko jednym z wielu.

Gdyby ktoś chciał poczytać a nie miał okazji posłuchać to tutaj link do zapisu tekstowego webinaru
comparic.pl/zarzad-mercator-me...
Cytat:
Raport JP Morgan: występuje korelacja pomiędzy ilością wykonywanych testów na COVID a wycenami spółek – czy ona jest logiczna? W raporcie brakuje odniesienia się do samego rynku. Od września następuje spadek liczby przeprowadzonych testów, tymczasem ceny rękawic rosną.

Moderator:
ostatnie ostrzeżenie - proszę dodawać krótki cytat, wpisy z linkiem bez cytatu będą lądować w koszu

Webinar ciekawy, padło sporo słów, zobaczymy jak na nie zareaguje rynekThink
Jedno dzisiaj pewne ze słów płynących, dzieje się bardzo dobrze i kolejne kwartały finansowo będą ...
I zdanie teraz tylko napiszę w temacie strategii, ogłaszana będzie etapami, ale gdzie i jakie fabryki będziemy budować dowie się rynek może w połowie roku 2021...
Najważniejsze jednak chyba zdanie to założenie, że po wprowadzeniu strategii od roku 2022 i dalej zysk powinien wynosić minimum miliardThink
jeśli to wypali to w gruzach legną prognozy, że od 2022 spółka wraca do zysków 100-200mlThink
W ocenie zarządu rekomendacja BOS na poziomie 475zł jest niedoszacowana, a raport Morgana wręcz dla Mercatora pozytywny...hmmm

Mercatora też trzymasz dalej?

goral09mat napisał(a):
Wycena porównawcza im spadła bo C/Z TopGlove mocno spadło po zaraportowaniu rekordowych zysków. MRC też czekają rekordowe zyski ale wycena spadła. Mimo tego, że C/Z na MRC jest o 50% niższe niż na TG. Szukam gdzieś sensu.

Tak nawet po dzisiejszej sesji to za bardzo nie wiem co napisaćd'oh!
Zwróciłbym jednak uwagę na dwie rzeczy
Volumen - prawie 500tys sztuk, a ile jest wszystkich akcji FF?
Ostatnie sesje też miały spory obrót...hmm
Dwa spadki innych rękawiczkowych spółek, taki TopGlove minus 8%, inne koło 10%, a jeszcze inne mniej...a tutaj minus 20%
Przy wycenie jednak jak kolega napisał wyżej, coś tutaj jest nie tak...
Jutro webinar...mrzonki już chyba nie wystarczą, pora na jakieś konkrety Panie Prezesie..

Wydawało się to niemożliwe, a teraz to już sam nie wiem co się tutaj dzieje...
Gigantyczne obroty, dolne widły lecą jedne po drugich, to już jest panika...
A chyba fundamentalnie nic się nie zmieniło, emocje jednak plus ostatnie zniechęcenie dla spółki zrobiły swoje...
z oceną tego co tutaj jednak dzisiaj wstrzymam się do closed'oh!

Cóż zobaczymy...są jeszcze okresy zamknięte etc
Poza tym chyba nie znamy rozmowy między spółką o funduszem, a ta pewnie była długa, bo ja jednak inaczej oceniam prezesa tego bałaganu, moje prawo;)
Tutaj już na koniec dzisiaj tej debaty jeszcze link z USA
www.cbsnews.com/news/nitrile-g...
Cytat:
W listopadowym raporcie dla komisji kongresowych Biuro Odpowiedzialności Rządu USA potwierdziło obawy Mangii i Tighe dotyczące braku rękawiczek. Raport wykazał, że krajowe zapasy rękawic spadły z 16,9 miliona w grudniu 2019 do 2 milionów w październiku 2020.

Raczej chyba wyjścia nie mają i rezerwy będą uzupełniane...TG na teraz nie pomoże więc ktoś chyba będzie musiał...
Różnica w cyferkach mówi chyba bardzo wiele, tym bardziej że szczepionka już pod drzwiamiThink

Dopytuję bo to jednak nowe spojrzenie...uważasz, ze ABB to złe wieści dla nas drobnych inwestorów? można zapytać dlaczego tak sądzisz?
Dlaczegóż to jakiś fundusz być może z innego dużego kraju - tego nie wiemy - wykłada na stół 160mln i jest to zła nowina?
Bo dla mnie jest to pozytywna informacja, biorąc pod uwagę przyszłość....

A potrafisz na dzisiaj przełożyć jak te dane o zaszczepieniach przełożą się na zapotrzebowanie na rękawice lateksowe powiedzmy w latach 2021-2023?
Bo rozumiem, skoro się na szczepienia powołujesz, że zaszczepiony świat to już koniec rynku rękawic?
Skoro tak, to dlaczegóż to choćby TG chyba zakłada ciągły wzrost zapotrzebowania do roku 2025...hmmm
Przecież chyba pod to zwiększają moce o czym sam ładnie napisałeś;)

No ok TopGlove zwiększa moce i stać go na nowe fabryki, ale tutaj w tych swoich danych odnosisz się tylko do produkcji jakby "niechcący" zapominając, że Mercator to też dystrybutor, czyż tak nie jest?
Produkcja to raz, ale też można było czasami poczytać właśnie o dystrybucji jako drugiej gałęzi Mercatora, dynamicznie rosnącej.
Jeśli więc na rynku będzie więcej towaru, czas oczekiwania na teraz to - 500 dni - chyba jakieś 1,5 roku czekania na dostawę - to jednak szmat czasu i za wiele nie zmienia, ale jeśli tego towaru będzie więcej to i sam Mercator będzie mógł w tym segmencie się dalej rozwijać.
Pod własnym brandem, chyba dalej TopGlove ma bana na USA, a tam potrzeby ogromne.
Jedno jeszcze chyba istotne, Mercator to nie jakiś nowy gracz, to już firma zakorzeniona w branży, ma swoje kanały i dojścia, im jak sądzę sporo łatwiej niż nowym na rynku...
Koszty lateksu przy takim zapotrzebowaniu jakie obecnie mamy zostaną przeniesione na kupujących to jasne i logiczne, jak inaczej być może jeśli cała produkcja wszystkich jest zbierana na pniu na kolejne1.5-2 lata?
Moim zdaniem - to moje zdanie i mogę się mylić - I i II kwartał 2021 to będzie czas w którym spółka będzie zarabiała bardzo dużo, mogą to być kolejne rekordowe kwartały, a być może pod koniec 2021 jeśli pandemia się troszkę wyciszy marże zaczną powoli spadać... nie będą to jednak spadki znaczące, raczej stopniowe i postępujące w czasie...ale jak to będzie, jak za rok wyglądał będzie pandemiczny świat nie wiem, mogę sobie tylko zakładać...

Czy może ktoś znalazłby troszkę czasu i wrzucił wykres AT
Obecna sytuacja na CDP dla wielu akcjonariuszy to trudny czas, ale też być może jakaś nauczka na przyszłość dla nas wszystkich..
Teraz tutaj wielkie emocje, one będą też istotne w kontekście kursu, jednak wykres może pomóc w podejmowaniu dalszych decyzji...
Nie posiadam akcji CDP, nie zamierzam ich na chwilę obecną posiadać, moja prośba ma raczej charakter grzecznościowy.

Mam bardzo podobne przemyślenia, również jako jako osoba stojąca z boku tej całej zawieruchy.
Szkoda drobnych akcjonariuszy, ale też chyba szkoda samej spółki w ujęciu globalnym.
To jednak nasza "światowa" perełka, można by rzec taka narodowa duma geamingowa, którą kojarzy cały glob.
Tej renomy więc szkoda, spojrzenia na spółkę która jest klasą samą w sobie...dlaczego oni się z tym wszystkim pospieszyli chyba dzisiaj nikt z akcjonariuszy nie zrozumie, bo gracz kupujący grę zatrzyma, odda czy zapomni...
Cóż trzymam kciuki by się to jakoś poskładało, ale chyba jeszcze ciężkie czasu tutaj czekają...

goral09mat napisał(a):
@orzech,

w jednym ze swoich komunikatów TG podał nawet, że z powodu tego zwiększonego popytu w najbliższych latach będą starali się zwiększyć moce produkcyjne.

Tak gdzieś też czytałem, że TopGlove zwiększy swoje moce o około 10% w ciągu najbliższego roku czy dwóch...
I to jest jakiś tam jednak dylemat, bo wszyscy wieszczą że jak już pandemia minie to tych teraz deficytowych rękawic już nikt nie kupi, a oni na przekór stawiają nowe fabryki i zwiększają mocThink
Mercator jest na to za mały, poza tym jest też jednak dystrybutorem, więc tutaj chyba faktycznie rozsądniejszą opcją jest rozszerzenie oferty i wchodzenie na inne rynki.
Dzisiaj sesja faktycznie wyglądała na akumulacyjną....i nie było jak ostatnio tutaj jazdy, ktoś był dzisiaj cierpliwy prawie do samego close...

Jaki kwiatek? mówisz o tym 1k akcji w pakietówce?
To grudzień, takich teraz będzie latało na wielu spółkach sporo...
W poniedziałek może być następna po 880złwave
Dzisiaj kolejna mielona sesja, aż dziw bierze że przy takim volumenie jakoś płasko było...
Na koniec popyt się jakby obudził..ciekawe czy już wszystkie pakiety 1100 sztuk wysypane w rynekblah5
Przy okazji po wynikach TopGlove takie słowa się pojawiają
Cytat:
Po telekonferencji z Top Glove, Kenanga powiedział, że kierownictwo jest przekonane o dużym popycie w ciągu najbliższych dwóch lat z powodu ciągłego ostrego niedoboru i rosnących przypadków Covid-19 w Europie i USA.

Znaczy, że tam zakładają jeszcze dwa lata silnego popytu na rękawiczki, w tym czasie moce produkcyjne się jakoś diametralnie nie zwiększą, może globalnie 10-20% więcej pewnie nie...
Raczej więc końca ogromnego zapotrzebowania na teraz trudno wyglądać...
Dla mnie ciekawym jeszcze będzie z powodu wygasających już niedługo kontraktów Mercatora -chyba styczeń i marzec - , czy podpiszą kolejne i jak one będą wyglądały, czy może jeszcze bardziej usadowią się w sprzedaży SPOT?

No to mógłbym kupić czy jednak nie?
Pewnie tak, ale jak bym chciał to nieThink
www.biznesradar.pl/a/95832,inw...
Dalej w treści linku Prezes uradowany wita nowych akcjonariuszy instytucjonalnych i jak mantrę powtarza, że pakiet kontrolny jest nie do ruszenia.
Trudno mi to wszystko oceniać dzisiaj bo kurz po tym bałaganie jeszcze nie opadł, ale patrząc na to spokojnie to jest to chyba dobre dla spółki
Raz faktycznie FF większy, a to może jakoś zrównoważy te jazdy tutaj, dwa w perspektywie ewentualnego wejścia do WIG 20 jeden duży gracz już w akcjonariacie.
Wszystko niby poskładane z sensem i logiką, nawet czasowo się jakoś skleja, pora więc może na jakieś ruchyThink
Cytat:
Cieszy mnie tak duży popyt ze strony polskich i zagranicznych funduszy, dzięki czemu transakcję zamknęliśmy w zaledwie jeden dzień. Witamy zatem nowych akcjonariuszy instytucjonalnych, a to z kolei zwiększa liczbę akcji w wolnym obrocie i zwiększa szanse spółki na kolejne awanse w indeksach zarówno krajowych, jak również globalnych – komentuje dr Wiesław Żyznowski, Prezes Zarządu MRC (MERCATOR).

- To moja pierwsza sprzedaż akcji Mercatora w całej jego historii. Jednocześnie pragnę po raz kolejny podkreślić, że mój pakiet kontrolny nie jest na sprzedaż, gdyż Grupa Mercator Medical jest dopiero na początku swojej drogi rozwoju, ma bardzo dobre perspektywy i mocne fundamenty – dodaje Prezes Żyznowski.

Jeśli nawet i drobnica to jednak to "tylko" 100tyś akcji, poza tym są w tym paczki po 17k, więc nie taka sama drobnicaThink
Ciekawym dla mnie jakim to kluczem ci nabywcy zostali zaproszeni do księgi?
Czy ja albo Ty też mogliśmy sobie te 1100 sztuk od Prezesa kupić?
Nie wiem, pewnie ktoś wie to może coś podpowie....

@bankrucik już jest głośno, ale podobnie jak Ty uważam że tutaj jeszcze mimo wszystko wydarzyć się może sporo dobrego, oby
Póki co moje różowe okulary jednak odkładam na bok, muszą poczekać...oby się doczekały lepszych czasów
Dzieje się tutaj ostatnimi czasy wiele, czasem już zaczynam rozmyślać co się jeszcze może zadziać..ale chyba co mili zrobić już zrobili w sensie negatywnym dla kursu...
nie mam nic do tego że Prezes sprzedał, jego i ma prawo, a może nawet powinien jeśli to jego uzasadnienie prawdziwe, ale bardzo jednak nie podobała mi się ta ustawka - no bo jak inaczej nazwać te dwie sesje - po 15% w te i we wteSpeak to the hand
Wiem, nie ma sentymentów i zmiłuj, ale jednak to takie trochę ciężkie ciosy poniżej pasa dla drobnicy, która nie wie co się dzieje, a przecież to się nie działo bez przyczyny...
Mamy już chyba jakieś dane w transakcjach pakietowych
www.gpw.pl/transakcje-pakietow...
Wygląda więc na to, że jakiś jeden fundusz kupił 408k akcji, pewnie 400tyś od Anabazy i 8tyś od żony prezesaThink
Pozostałe 100tyś poszło w mniejszych paczkach
Pozostaje więc pytanie czy ten fundusz się ujawni, czy jest ponad progiem czy może jednak to zupełnie nowe zakupy?
Na koniec proszę Moderatora, ostatnio wczoraj ostro dostało mi się nożycami - z jakiego powodu za bardzo nie wiem -więc jeśli jest cięcie, to poproszę na priv o podanie powodu.

Moderator:
Z regulaminu forum:
Decyzje podejmowane przez administratora i moderatorów są suwerenne. Nie mają oni obowiązku się z nich tłumaczyć, choć mogą w ramach dobrej woli wyjaśnić powód swoich działań.

Ale skoro Ty w ramach dobrej woli nie raczyłeś zapoznać się z regulaminem, to nie licz na wzajemność

Myślę,że zostawią sobie jakąś furtkę do skupu...
Dywidenda w przedziale 20-25zł by chyba była okThink

Oj tutaj się nie da posiedzieć cicho, nie ma miejsca na nudęwave
Spółka mimo tego, że już troszkę na giełdzie się bawię uczy mnie wiele nowego i to jest jej duży PLUS
Jak interpretować info...to tylko wie dzisiaj Prezes, to on ustalał warunki dalszej gry...
Czy dzisiejsze wzrosty były tylko i aż pod jutrzejsze wyniki TopGlove?
No raczej nie sądzęWhistle
Akcji do oddania trochę, ale ilość podprogowa, więc może tych warunków jednak więcej niż tylko te o których wiemy?
Ciekawe to wszystko, ja jakoś nie wierzę siedząc tutaj już sporo czasu, słuchając i czytając czasem to i owo, że Żyznowski oddaje taki pakiet akcji bo brakuje mu troszkę grosza w portfelu..
Tak czy siak, do akcjonariatu zaproszeni zostali uczestnicy z zasobnymi portfelami, nie sądzę by zaproszenie było dla nich tanie;))

Cytat:
Szutnik przewiduje spadek do 200 zł.

Kolega Szutnik chyba nic nie przewiduje, a jedynie zakłada możliwe scenariusze...tak ja rozumiem analizęThink
Zgadzam się z Tobą jednak, wobec zysków które przed spółką w najbliższym czasie - 2 lata? - taka korekta wydaje się mało realna, tym bardziej że teraz jednak chyba ruszamy w kierunku ostatnich górek...chyba...

@bankrucik jeśli takie wyniki pokaże TopGlove to strach pomyśleć co może w szacunkach zaraportować Mercator, III kwartał był rekordowy, a jeśli do tego by dołożyć...50%...SZOK
Z tą rekomendacją BOS to jakiejś jaja chyba - przepraszam - ale to już kolejna i tak w kółeczko co miesiącThink
Jak teraz znowu się oczom naszym za kilka ukaże 653zł tobinky chyba napiszę do Pana i zapytam czy jest jak dawniej i nic się nie zmieniło...bootyshake

Myślę, że troszkę pobieżnie poczytałeś przedstawioną analizę, sam się wczytywałem dokładnie kilka razy...
Ja bardzo sobie cenię AT, wiem już że to w połączeniu z fundamentami wiele może podpowiedzieć...
Obecnie mamy odbicie od małej korekty i kolejną próbę podjazdu pod opór, który blisko dzisiejszego zamknięcia.
Przebicie dało by już teraz chyba paliwo do dalszego ruchu w górę, zakładając że czas do wyników ucieka i sesji coraz mniej.
Na dzisiaj zejście do poziomu luki wydaje się być niemożliwe, zakładając że przed spółką jeszcze jednak dobre czy bardzo dobre czasy do zarabiania dużej kasy, ale pamiętać też trzeba, że na giełdzie słowo niemożliwe chyba nie istniejeThink
Na teraz zbliżamy się do szacunków, wciąż czekamy na strategię bo jednak nie za bardzo wierzę, że to co podała spółka to już wszystko...nie z taką kasą w portfeluThink
Skupu jak nie było tak nie ma i to troszkę może zastanawiać...ale może faktycznie skupiają się na działalności operacyjnej, a wszystko co inne może poczekaćThink
Myślę sobie, że grudzień może być tutaj ciekawy...

Nie da się przeczytać tylko raz i wszystko co w analizie zawarte ogarnąć, ja nie potrafię dlatego będę musiał się pochylić nad nią kilka razy i troszkę więcej poczytać by zrozumieć wszystko co w niej zawartewave
Ostatnimi czasy chyba się realizuje scenariusz zakładany przez @Szutnika
Buja tutaj mocno, sesje o dużej zmienności to norma, a czas płynie i coraz bliżej do szacunkowych wyników za IV kwartał.
Jakie one będą dzisiaj nie wiemy, można zakładać chyba opierając się na wieściach ze spółki i otoczenia, że mogą kolejny raz być rekordowymi....przedział 400-500mln zysku netto wydaje się być realny?
Prócz marż które rosną szybko doszły jeszcze problemy TopGlove, różnie podają żródła, ile i na jak długo zamkniętych jest fabryk w Malezji - ostatnio czytałem o 20 zamkniętych i być może na okres trzech miesięcy - co w konsekwencji musi się jednak przełożyć na dalszy deficyt deficytowego już przecież towaru...
Czy z tego całego ambarasu skorzysta Mercator? ot pytanie, niby jako w głównej mierze producent powinien, ale tego dzisiaj jeszcze nie wiemyThink
Za dwa dni swoje wyniki publikuje TopGlove, one mimo ich teraz problemów powinny już coś podpowiedzieć...

O tym pisałem już wcześniej, sytuacja w Malezji jest rozwojwa...przerwa w produkcji TopGlove może potrwać trzy tygodnie, a może trzy miesiące, braki będą więc znaczące...co to może oznaczać dla Mercatora, który jest jednak w pierwszej kolejności producentem...?
Myślę, że to już odbije się w wynikach nie tylko za IV kwartał, ale też kolejne będą gorąceThink

No tak dziękuję, ale jak to w takim razie jest, że na fixie po obu stronach arkusza spotyka się taka liczba akcjiThink
No bo że fundusze się równoważą to ok, ale ktoś im ot tak oddaje taką ilość jak z całej sesji prawie....?nie to żebym miał z tego powodu ból głowy, ale to dla mnie jakaś tam nowość)
Ciekawe w takim razie co jutro i dalej....dzisiaj został spory pakiet niezaspokojony zakupami na K w cenie zamknięcia, idąc Twoim tropem jakiś fundusz nie zdążył z zakupamiThink

oby tak pozostało, może tak już niebawem i u nas, OBY;)
A na Merctaor dzisiaj ciekawa sesja, od jutra oficjalnie w MSCI i pewnie to miało wpływ na fixing..hmm
Całe sesja to obrót 80tys akcji, a na fixie w kilka minut rozdysponowano 60tyś za 30mln polskichThink
Takich zleceń jak już tutaj troszkę jestem nigdy jeszcze nie widziałem...
Nie pamiętam, ale chyba jeszcze nigdy nie miałem w portfelu spółki która akurat wchodziła do tego indeksu, więc może ktoś mądrzejszy napisze czy to norma i tak to bywa?
Byłbym wdzięcznythumbright

W sumie to tak sam do siebie nie za bardzo lubię, ale ku temu powód więc kilka słów...
Nie odniosłeś się do pytania, a dzisiaj na konferencji Wall Street troszkę odniósł się prezes Żyznowski.
Padło troszkę słów ważnych dla drobnych akcjonariuszy, ale pewnie ciekawe te dotyczące TopGlove
Wiemy już więc, że Marcator tam troszkę kupuje, ale to jeden z wielu dostawców i wcale nie największy...
Wiemy, że na chwilę obecną nie ma żadnych zagrożeń w dostawach, jeśli sytuacja nie potrwa zbyt długo to raczej ich nie będzie...co to długo?
Właśnie, zamknięcie fabryk TG może trwać kilka tygodni, a może trzy miesiące, tego dzisiaj nie wie nikt, jednak...
Cala ta zawierucha powoduje wzrost cen na rynku, a podaż zmalała, a to w konsekwencji przekłada się na wzrost cen, znaczący na każdym poziomie czy to produkcji, dystrybucji czy spotThink czy więc Mercator może na tym tracić?
Szczepionka jak już będzie i ruszy to raczej spowoduje dalszy wzrost cen, gdyż popyt znacząco się zwiększy...hmmm
Sporo tam zostało powiedziane, skup jeszcze prawdopodobnie nie ruszył, a od poniedziałku spółka oficjalnie melduje się w indeksie MSCI...
Jak to wpłynie na zachowanie kursu nie wiem, ale ma nadzieję że go troszkę ustabilizuje...
Po dzisiaj wiem w sumie co wiedziałem wcześniej, jednak zostałem utwierdzony w przekonaniu, że jak na wyrku ciepło i miękko to można jeszcze troszkę poleżakować, co miałem zamiar uczynić i uczynięwave
Czas zweryfikuje decyzje, jednak na dzisiaj sądzę, że to już ne tylko rok 2020 był tym jedynym i szalonym, widoki na kolejny wydają się być dla spółki bardzo dobreBoo hoo!
W styczniu i marcu wygasają dwa największe kontrakty,oj będzie się chyba jednak działo...

micmak napisał(a):
niedźwiedź napisał(a):
Po takim infie ceny rękawiczek powinny wystrzelić w kosmos. Szaleństwem jest zamykać fabrykę rękawiczek w takim momencie.
Mercator nie sprzedaje rękawiczek Top Glove.
Wynik Mercatora może mocno zyskać na tej informacji.

Dla branży nagle ograniczenie produkcji nigdy nie jest dobre... tym bardziej dla mniejszych graczy jakim jest Mercator. Speak to the hand

Hmmm chciałbym dopytać jeśli można...dlaczego to dla mniejszych graczy jakim jest przykładowy Mercator nie jest to dobre...
Nie mówię, że jest dobre bo tego nie wiem, ale jasno sugerujesz że nie jest dobre, więc dopytam dlaczego tak sądzisz?
Jaki to ma wpływy skoro produkcja jest wyprzedana na dwa lata prawie?
Zagrożenie jakie ja ewentualnie widzę to brak towaru do produkcji, ale na konferencjach zawsze o tym mówili i chyba byli o to spokojni...czy słusznie?
Zasięgnąłem też języka w samej spółce i na teraz sytuacja TG i Malezja nie mają wpływu na działalność Mercator, ceny rosną, a dystrybucja odbywa się normalnie...
Nie wiemy, ja nie wiem o ile zmniejszyła się podaż rękawic na rynku w związku z zamknięciem tych fabryk, ale sądzę że to jednak ma wpływ na ceny w SPOT...podawane są obecnie już kwoty 140-150$ za 1000sztuk, a ile to było dwa miesiące temu..chyba około 70$Think
Można zerknąć choćby tutaj:
www.rp.pl/Biznes/201129620-Bed...
Tutaj już się nie mówi o tym, że będzie drożej...mówi się wprost że będzie dużo drożej.
Już jest na pewno, możemy się póki co opierać troszkę o artykuły związane z TG gdzie też wspomniano, iż z obecnej produkcji sprzedaż idzie na poziomie 120$
Szkoda, że sam Mercator nie pokusi się o jakiś mały komunikat co i jak, fajnie jakby jednak drobni wiedzieli troszkę więcej...może jakiś wywiad się kiedyś pojawi, może tam coś bo inaczej to możemy chyba sobie tylko rozmyślaćThink

I to pewnie spory, myślę że tam już jest bardzo gorąco...
Więc nie wiem być może się mylę, jeśli Mercator ileś tam zabierał od TG - choć tego nie wiem - to SPOT może jakoś to równoważyć...
A jeśli nic od TG nie brali czy biorą to....hmmm
Trzeba by było do spółki napisać i zapytać, jak się ma obecna sytuacja w Malezji do bieżącej i najbliższej działalności spółki w kanałach dystrybucji...czy ma na nią jakiś wpływ czy może nie maThink

Podaj jakieś dane na temat tego ile Mercator sprzedaje w dystrybucji towaru od TG?
Bo tak jak teraz to chyba tylko coś zakładasz że tak może byćThink i coś pozytywnie nie wpłynie na wynik....
Ja nie wiem, więc podpytuję bo może Wiesz coś więcej?

Lubię Ciebie poczytać, zawsze jakoś tak inaczejSilenced
Do Timu zawsze miałem jakąś słabość i taka latka lecą, a zawsze coś tam w portfelu mam, może to w końcu już ten czas, że prócz dywidendy kurs się troszkę odbije?
Myślę sobie, że w dobie tego nieszczęsnego wirusa TIM ma swoją szansę, o tym zresztą wspominał i sam SZEF...
Czy zostanie ona wykorzystanaThink wyniki r/r rekordowe, to samo kwartały, oby coś ruszyło tak musi chyba pozostać w najbliższym czasieThink

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 27 lutego 2021 23:26:40
Liczba wpisów: 665
[0,18% wszystkich postów / 0,16 postów dziennie]
Punkty respektu: 44

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,925 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,43% +33 685,15 zł 53 685,15 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d