pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

del-20130531

del-20130531

Ostatnie 10 wpisów
Kamil Gemra napisał(a):
UWAGA: Każdy typ musi być poparty argumentami np. wykresem i AT. Oczywiście w AT korzystamy tylko z narzędzi StockWatch.pl bądź ATTrader.

Nie korzystam z tych narzędzi. Czy to oznacza, że nie mogę typować?

Witaj gospodarzu,
Za twoim przyzwoleniem wrzucę fotkę odnośnie twego ostatniego wpisu z zachowaniem inwestorów w trakcie gwałtownych spadków (co prawda nie jest to twój Józio inwestor, ale i tak warto się jej przyjrzeć).Fotkę znalazłem całkiem niedawno na jednym z forów.

kliknij, aby powiększyć

na serii Z12 lop już 40K i nikt się jeszcze nie ujawniłscratch
www.gpw.pl/koncentracja_otwart...

ostatnie godziny notowań przypominają jakąś wyspę odwrotuThink
www.wdsoftware.com/pl/encyklop...

mdtrader napisał(a):

Jakie Wasze oczekiwania odnosnie "szczytu hossy"?. Zblizamy sie do historycznych szczytow na SP500, czy bedzie to szybkie wychodzenie po schodach? A kiedy zapowiadacie szybkie spadanie?

znalazłem takie coś w maju i wówczas śmiałem się z tego

kliknij, aby powiększyć

jutro przemawia po 18-tej "super Mario" - może coś chlapnie i zafunduje nam jakąś lukę w poniedziałek

jak ktoś ma chwilkę to polecam obejrzeć

daniel93 napisał(a):
Jeśli chodzi o analizę czasową, to w gruncie rzeczy tylko 1 sesja pomyłki to chyba można powiedzieć, że się sprawdziła?

Brak potwierdzenia na wykresie (indeks nadal jest przy ostatnich szczytach). Z głównych spółek z W20 to tylko Orlen potwierdził zwrot 10 sierpnia i dzisiaj odpadł (póki co) od swojego szczytu, reszta coś ściemnia i prezentuje jakieś podażowe świeczki z górnymi knotamiWhistle. W tym tygodniu chyba raczej konsolidacja.

na akcjach PEO piątkowa świeca (długi górny cień) też wyglądała zachęcająco dla niedźwiedzia a dzisiaj klopsd'oh!

Cytat:
zastanawiam się, kiedy ta spekulacyjna akcja na w20 będzie miała swój koniec

heh... ja też kombinuję jak koń pod górkę Anxious (fotka-wig20 na liniowym)

kliknij, aby powiększyć

Dla mnie harami (spadająca gwiazda nie powinna mieć dolnego cienia)
Poniżej cytat z książki S.Nisona:

kliknij, aby powiększyć

Jest straszne parcie na wzrost i być może 10.08 jest tylko wyhamowaniem impetu i teraz rzeczywiście jakaś kilkudniowa konsola(może tak do 16-17.08) przed kolejnym ruchem do góry. Tylko poniedziałkowa ewentualna czarna świeca potwierdzi spadkowy scenariusz. Przyznam szczerze, że liczyłem w piątek na coś w stylu zasłony ciemnej chmury.

z zasadzie tak. Dziś W20 uzyskał max (na ten moment) ostatniego ruchu i początkiem przyszłego tygodnia powinno nadejść potwierdzenie. Nie przywiązuję się zbytnio do określonych poziomów ceny lub czasu - czekam na potwierdzenie

kliknij, aby powiększyć

błąd moim zdaniem polega na wykazaniu przez Money.pl aktualnej wartości kontraktu. Skąd ta wartość?

Cytat:
1 kontrakt odpowiada ruchowi ceny złotowej 10 000 USD

to uległo zmianie od maja tego roku
http://www.gpw.pl/zmiany_standardy

Cytat:
Teraz czekam na dobry moment do złapania Sek na "zapowiadany" szczyt pod koniec tygodnia

forum powinieneś traktować jako miejsce do wymiany poglądów, a nie jako podstawę do podejmowania transakcji (mam nadzieję, że tak nie robisz). Nikt nie zagwarantuje 100% sprawdzalności prognoz. Pewne daty rynek respektuje, a pewnych nie - dlatego też lepiej poczekać z decyzjami aż okienko się wypełni i wówczas podjąć stosowne kroki, pozdrawiam

w Ispagu nie ma takiej opcji

jeśli chodzi o coś takiego

kliknij, aby powiększyć

to w MT4 wchodzisz w narzędzia-metaquotes language editor. Później kilikasz w MQL4.com (ikona kuli ziemskiej) i wyszukujesz w tamtejszej przeglądarce: Fractal Prices i ładujesz go do siebie

Cytat:
Strasznie naciągane, wytłumaczył bym to tak, że zawsze miałeś 50% szans, że trafisz

logiczne jest, że żadna metoda nie daje 100% trafności (ta również). Dla mnie wyszukiwanie podobnych struktur na wykresach nie jest priorytetem do zawierania transakcji. Jest tylko pomocnym elementem w tej grze. Po prostu lubię widzieć (znaleźć) podobną strukturę i jej późniejsze skutki (wzrost/spadek), która przy określonym położeniu wskaźników dała określony ruch - przenosząc to na dzisiejsze ceny.

w tych dniach szukasz oporów technicznych na wykresie i pod to wchodzisz ze stopem (na AT się znasz, więc nie powinieneś mieć problemów) lub stosujesz metodę zachowawczą (wg Carolana) i czekasz do zakończenia trwania okienka, obserwując czy prognozowany zwrot nastąpił i wówczas wchodzisz na rynek.

mówisz i maszApplause (stara fotka z wątku bessy z zeszłego roku)

kliknij, aby powiększyć

Do wykresu po prawej trzeba tylko "dorysować" na nowo szczyt z końca sierpnia 2011 i dołek z września 2011

FW20 już ponad tą sredniącyclops_ani

Cytat:
z analizy czasu można wywnioskowac kiedy będzie punkt zwrotny, ale nie wiecie czy to będzie dołek czy gorka i czy będzie tylko lokalny punkt zwrotny czy zmiana trendu?

Analizę czasu trzeba "wpasować" do AT danego waloru. Ogólnie przyjmuje się, że w dniu potencjalnego zwrotu czasowego należy zagrać przeciwnie do ruchu następującego przed nim. Nie jest to oczywiście jakaś złota metoda - podobnie jak w klasycznej AT pojawiają się fałszywe sygnały K lub S czy też mylące wybicia, tak i tu nie zawsze jest dość klarownie. Staram się opracować jakiś filtr, by odrzucać nic nie znaczące ruchy (zacząłem od zmniejszenia ilości danych wejściowych - likwiduję ekstrema ruchu, które były jedynie przystankiem w danej fali). Na wątku kontraktowym (mój wpis z 1 lipca 2012) zamieściłem fotkę wykresem oraz naniesionymi punktami zwrotu. Same czasówki zadziałały jako zwroty indeksu, ale odwrotnie od pierwotnego założenia - kwestia interpretacji, a tutajerror

daniel93 napisał(a):
Nie chciałbym być złośliwy, ale takie porównywanie wykresów chyba jeszcze nigdy się nie sprawdziło Think

ruch obecnie zaszedł za daleko, więc czas stwierdzić, iż tym razem się nie sprawdziłolaughing6

może rzeczywiście koniec tygodnia (10.08.2012) będzie istotny (na fotce podane liczby to sesje)

kliknij, aby powiększyć

czasówka sama w sobie zadziałała. Pozostaje kwestia jakiegoś filtra (usiłuję stworzyć coś takiego), by eliminować szczyty/górki nie mające jakiegoś większego znaczenia w dłuższych ruchach indeksu. Na fotce zwroty, o których pisaliśmy wcześniej

kliknij, aby powiększyć

Serpico: wybicie w górę oznacza przynajmniej średnioterminowe L (chybascratch). Przyznam się szczerze, że chodzi mi po głowie scenariusz wzrostowy, ale daję mu mały procent szans powodzenia. Mój scenariusz na ten moment to dołek w październiku br. - i tu bym widział koniec korekty ABC korygującej wzrost 2009-2011(dlatego też nie uczestniczyłem w piątkowych wzrostach - założeniem było sprzedać papiery między 31.07 a 03.08 jako koniec korekty wzrostowej). Ten tydzień pokaże czy trzeba będzie weryfikować prognozę średnioterminowąThink

misza napisał(a):
coś w stylu "czarnych owiec"
Cytat:
Na rynku finansowym ciągle zdarzają się jakieś superokazje. Jak odróżnić uczciwych oferentów od prawdziwych naciągaczy? KNF prowadzi czarną listę firm i ostrzega przed powierzaniem im pieniędzy.

biznes.interia.pl/biznes.inter...

Witajcie,
W okolicznościach chaosu związanego z Amber Gold, warto przywołać stary post (czerwiec 2011)z czarną listą KNF-u. Dziś chyba nabiera większego znaczenia (zwłaszcza, że bohater ostatnich wydarzeń jest na tej liście), dlatego myślę, iż warto raz jeszcze poświęcić tu kilka chwil.

wacek123 napisał(a):
miesiac temu tez wypisywali że idziemy na 2400 i co było odwrotnie teraz na dołku znani analitycy pisali 18..

dlatego też niemożliwe jest, by wszyscy w jednym czasie oczekiwali końca bessy
wiadomosci.stockwatch.pl/7-sym...

a co z poprzednią twoją wersją MS 11?

Fajnie, że działa. Opcję przedstawioną w poprzednim linku (wersja z bossy)porzuciłem już dawno. Obecnie stosuję wersję, którą przedstawiłem tobie na PW i w postach na forum. Pozdrawiamwave

Paszczak,
tu jest opis dodawania danych do MS przez downloadera (dopisywanie do całej bazy pojedynczej sesji)
bossa.pl/index.jsp?layout=2&am...

daj znać jak "przetrawisz" już ten layoutwave

paszczakk napisał(a):
Supe dzięki,
A jakie masz ulubione wskażniki w MS ?

tu jest stronka z masą wskaźników - na pewno coś wybierzesz pod siebie.
www.meta-formula.com/Metastock...

Cytat:
A orientujesz się może dlaczego na desktopie 64 bit MS działa a na laptopie 64 bit nie ? win 7

nie mam pojęcia. U mnie MS śmigał na XP, a teraz mam win7 (32bit) i też zapyla

zapomniałem o dość istotnym szczególe. Zapisany szablon musisz umieścić na pasku w MS obok podstawowych narzędzi (by móc szybko, jednym kliknięciem podpiąć do danej spółki). Tak jak na fotce poniżej:

kliknij, aby powiększyć

Żeby tego dokonać musisz kliknąć "view" w górnym panelu (fotka poniżej)

kliknij, aby powiększyć

Pojawi się takie okienko: (z szablonami)

kliknij, aby powiększyć

Aby dodać tam swój własny szablon klikasz new i pojawi się 3-etapowy proces:
1. create button - tam za pomocą "browse" wybierasz lokalizację nowo utworzonego szablonu (gdzieś na dysku u ciebie-wskazujesz ścieżkę dostępu do szablonu)
2.wybór ikony dla twojego szablonu (będzie widniał w gł. panelu MS)
3.nazwa szablonu

Tworząc szablon nie zapomnij od razu powiększyć zakres załadowanych danych (loaded - first date) - patrz wcześniejsze posty

Witaj,
mam pytanie: czy okres pełni (dzisiaj) i nowiu bierzesz pod uwagę przy określaniu zwrotów?

Witam,
Jeżeli zrobiłeś już wykres ze swoimi wskaźnikami i chcesz,by w takiej konfiguracji otwierała się każda spółka to taki układ musisz zapisać: File-save as-template.

kliknij, aby powiększyć

sprawdziłeś chociaż?

Szutnik napisał(a):
Zbliża sie czas otwierania "pozycji na niepogodę". Wg mojej oceny albo w tym tygodniu (ok. 2-3.08.12?) albo w przyszłym powinniśmy być świadkami istotnego szczytu

może raczej w tym tygodniu
31.07-01.08 lub 03.08

czyżby powtórka z historii (luty-maj 2012;lipiec-październik?)

kliknij, aby powiększyć

nie przesadzaj- coś tam się orientuję, ale bez rewelacjiwave

volume jest wbudowanym wskaźnikiem w MS

kliknij, aby powiększyć

co trzeba zrobić, aby monit o obligacjach nie wyskakiwał tak często (najlepiej w ogóle go wyłączyć - gdzie szukać takiej opcji)?

jak będziesz miał ten "inny" sposób to zapodaj - chętnie zobaczę (może jest łatwiejThink )

paszczakk napisał(a):
Witam,
mam prośbę , zainstalowałem metastock 11 , dalej update z bossa bazy wkopiowałem do katalogu "sample"
i teraz na wykresach mogę tylko cofnąć sie o rok, nie widzę od początku wykresu ? Dlaczego ? Co robie nie tak ?

kliknij na skali czasu prawym myszką i wybierz "X-Axis properties", pojawi się coś takiego:

kliknij, aby powiększyć

i tam w zakładce "scale-loaded" zwiększ zakres danych (first date)

Nie do końca. Wskazania czasowe (analiza czasu) wskazują na możliwość zmiany ruchu w określonym czasie (nie określają cen). Natomiast do określenia poziomu np 2000pkt służy analiza ceny

vitoo: masz na myśli takie cośThink

kliknij, aby powiększyć

Gutek84 napisał(a):
RGR się rysuje chyba na WIGusiu z zasięgiem w okolicach 39000pkt.

kliknij, aby powiększyć

podobną formację mieliśmy w lutym tego roku

kliknij, aby powiększyć

misza napisał(a):
Co do dłuższego terminu to warto zwrócić uwagę na październik (pojawia się tu wg mnie sporo wskazań czasowych).Poniżej wykres miesięczny WIGu20 - wszystkie wartości czasowe podane w miesiącach.

kliknij, aby powiększyć

Czyżby W. Białek czytał forum SWscratch

Cytat:
Wynika z tego, że istotne lokalne dno powinno zostać ustanowione za niecałe 3 miesiące (to daje pierwszą połowę października) na poziomie lekko niższym niż minima z września i grudnia 2011 oraz czerwca 2012, po czym poziom cen akcji na GPW w ciągu następnych 4 miesięcy powinien powrócić do poziomów szczytów ustanawianych przez WIG w strefie 41708-42222 w okresie minionych 11 miesięcy.

http://wojciechbialek.blox.pl/html

Cytat:
Mam nadzieję, że kolega widzi tego RGRa?

To do mnie pytanie?

Cytat:
Co do Orlenu, nie pachnie to ORGRem?

raczej to jakiś żart. To prawe ramięscratch jest za wysoko

Cytat:
Trzeba mieć i wiedzę, i doświadczenie, a kto tego nie ma, ten traci.

ale żeby je zdobyć to tzw "frycowe" trzeba zapłacić

"kreska" tak na szybko:
1. krótkoterminowo (optymistycznie)

kliknij, aby powiększyć

2. krótkoterminowo (mniej optymistycznie) - pod ten "nius" od serpico

kliknij, aby powiększyć

3. średni termin to spadkowa chorągiewka (wykres kilka stron wcześniej)

Wg mnie to baza jest dodatnia, a nie odwrotnie.

Cytat:
Sam KGH nie zmniejszy (w lipcu) tej różnicy

Poprawka, bo wdarł się mały błąd. Miało być oczywiście: sam KGH nie zlikwiduje (w lipcu) tej różnicy. Sorki.

-100pkt przecież nie od razu. Sam KGH nie zmniejszy (w lipcu) tej różnicy. Reszta czyli PZU i PGE odcięcia mają pod koniec sierpnia. Poza tym chodziło mi o terminologię dodatniej/ujemnej bazy.

buldi napisał(a):
Zatem paradoksalnie obecna ujemna baza dyskontuje ok 28pkt wzrost indeksu.

a nie odwrotnie?Think
Cytat:
Różnica miedzy kursem instrumentu bazowego a kontraktem terminowym nazywa się bazą (ang. basis). W literaturze baza oznacza różnicę między poziomem indeksu a kontraktem. Oznacza to, że jeśli baza jest ujemna, to kontrakt jest notowany powyżej indeksu, jeśli dodatnia, mamy do czynienia z sytuacją odwrotną: indeks jest notowany powyżej kontraktu.

Ale uwaga: z niewiadomych powodów na naszym rynku zaczęła obowiązywać dokładnie odwrotna definicja bazy: kontrakt – indeks (bardzo rzadko pojawia się takie ujęcie) . Może to prowadzić do wielu nieporozumień, dlatego w celu doprecyzowania warto mówić, że kontrakt jest notowany z premią (powyżej) lub dyskontem (poniżej) wobec indeksu.

www.futures.pl/web/guest/teori...

buldi napisał(a):
misza napisał(a):
znalazłem w sieci przelicznik odcinanych dywidend na Wig20 - jakby ktoś chciał

kliknij, aby powiększyć

Dzięki Misza.
Juz sam robiłem przymiarki do podobnego zestawienia, więc mi zaoszczędziłeś czasu.thumbright
Znakiem tego, wciąż przy średnio -80pkt bazie dyskontujemy - poza odcięciami - niewielki wzrost!

mógłbyś przeliczyć nową dywidendę kgh (obecnie to 28 złotego)na indeks? Oczywiście jeśli dysponujesz czasem. Co prawda nie jest mi to niezbędne - tak tylko z czystej ciekawościwave

serpico napisał(a):
moim skromnym zdaniem, polecimy w dół do końca wakacji, chociaż mogę sie mylić.... Think póki co gram na s

a moim zdaniem to w lipcu szczyt, do października (dno) spadkowohello1

Cytat:
W lipcu?
Tylko, że 12lipca odetną dywidendę KGH, a po odcięciu jego kurs wyrównywał się z kursem sprzed odcięcia

Wg ciebie to tym razem będzie tak samo? To nie jest reguła zachowania się kursu. W 2008 po odcięciu dywidendy (chyba ok 9PLN) kurs spadł do 20 PLN/szt - na powrót do ceny wyjściowej trzeba było poczekać kilkanaście miesięcy

kliknij, aby powiększyć

serpico napisał(a):
moim skromnym zdaniem ostatnia chwila na krótkie pozycje w promocyjnej cenie....

na krótkie to przyjdzie czas w lipcu. Przed 29.06 nie ma co myśleć o szortach

nowy1960 napisał(a):
Problem jak w temacie. Od wczoraj nie mogę odpalić programu fibotrader ponieważ pakiet zabezpieczający twierdzi że to wirus.Fibotrader jest blokowany konkretnie przez funkcję deep guard pakietu f-secure. Pakiet zabezp, windows oraz fibotrader są legalne. Czy ktoś z forumowiczów ma podobny problem?.
Pozdrawiam

masz już jakieś pozytywne rezultaty? Temat jakoś ucichłSilenced

serpico napisał(a):
moim skromnym zdaniem:
- koncentrację lop ma dwóch dużych KTOSIÓW, na przeciwstawnych

Z czego wynika takie przypuszczenie?

Cytat:
teraz czas na większe bęc

właśnie odpaliłem notowania i widzę, że jednak "bęc"

Dzięki, fajny wpisthumbright .

Również na Wig20 mam okienko w granicach 3-4 lipca. Myślę jednak, że ważniejszy w lipcu to przedział 9-13 lipca (wykres tygodniowy). Ten tydzień zbiega się z odcięciem dywidendy na KGH, co skutkuje utratą kilkudziesięciu punktów na indeksie (pierwsze notowanie po odcięciu to 12 lipca).
Ja jednak zostaję przy swoim (22-29 czerwca to wg mnie fala wzrostowa). Najwyżej rynek mi pokażethefinger

Cytat:
Na pocieszenie pobitych Byków– na końcówkę lipca znowu wypadają istotne punkty czasowe. Wygląda, że znowu będziemy wtedy „grać pod FED”, którego następne posiedzenie odbędzie się 31.07 – 1.08.2012.

Do tego wrzucam jako ciekawostkę:

kliknij, aby powiększyć

Mam nadzieję, że się nie pogniewasz o zaśmiecanie twojego wątku, pozdrawiam.

chyba się pospieszyłem z ocenąWhistle . Skąd nagle taki "zaciąg" u nich?scratch

kliknij, aby powiększyć

orgr jeszcze jest w grze (wykres 1H na SP500), przejście przez linię szyi (ok 1320)zaneguje formację. Na ten moment wygląda to na powrót do tej przebitej linii.

kliknij, aby powiększyć

Choć Izrael dzisiaj nie zachwycaThink
http://www.tase.co.il/TASEEng/

Serpico: ja raczej spodziewam się takiego ruchu

kliknij, aby powiększyć

Między 22 a 29 czerwca raczej widzę kontynuację wzrostów

znalazłem w sieci przelicznik odcinanych dywidend na Wig20 - jakby ktoś chciał

kliknij, aby powiększyć

Szutnik napisał(a):
FED rozczaruje tych, co chcą już, ale zostawi wyraźny ślad, ze jest gotów w bliskiej przyszlości, gdy dane bedą złe ( a będą coraz gorsze)
To wystarczyloby na 1-2 dniową niezbyt silną wyprzedaz po posiedzeniową (21, może jeszcze 22.06), ale nie spowodowało ostrej paniki. Po tym rynek by ruszył dalej w górę, ale watpliwe, by już teraz indeksy w USA miały jednym skokiem przebić kwietniowe szczyty.

Też pojawia się u mnie 21 czerwiec, lecz pewniejszy wydaje się 22.o6.
Ten tydzień to raczej "przytrzymanie" indeksu przed kolejną falą wzrostową z punktem kulminacyjnym (chybascratch ) 29 czerwca, pozdrawiamwave

Cytat:
czemu cena kontraktu wrześniowego na wig20 tak bardzo odbiega w dół od wartości wig20?

Wig 20 będzie w najbliższym czasie korygowany o odcięte dywidendy spółek TPE, JSW, Kgh

serpico napisał(a):
a może tak na 2110??? i tam poczekać na długie pozycje

następny zwrot czasowy 22 czerwca

Mam pytanko do Szutnika - masz jakąś czasówkę na 15 lub 18 czerwca (tu bym widział mały przystanek)

Buldi: niedźwiedziu stary skąd u ciebie tyle wiary?

buldi napisał(a):
Polska - Czechy 3 : 1

aleś zaszalał. To i ja dam "trójeczkę"
Polska-Czechy 0:3 (no i oczywiście wyjście z grupyblackeye)

zapodaj wykresik z twoim oznaczeniem - coś wymyślimy przez weekend

misza napisał(a):
W czerwcu spodziewam się odbicia (na razie korekty do 15-18 czerwca) indeksu.

myślę, że do 14-15 może się indeks jeszcze trochę podciągnąć (15 czerwca pierwsze notowanie Pekao z odciętą dywidendą).

Nie bardzo jeszcze wiem jak umiejscowić 18 czerwca (tu także jest kilka wskazań czasowych) oraz 22.06. - im bliżej to się coś wymyśli,pozdrawiamwave

Frog napisał(a):
misza napisał(a):
fotka zapożyczona z innego forum

kliknij, aby powiększyć

Widzę, że ktoś się bawi w Białka szukając historycznych analogii.
Taki scenariusz jest możliwy, ale coś naprawdę dużego musiałoby się wydarzyć aby spadało w takim tempie. Odwrotny QE albo bankructwo Apple binky

oczywiście tak ostro w dół to nie. Pamiętasz uchwalenie planu Paulsona w 2008r oraz pomocy dla Grecji na przełomie lipca/sierpnia 2011r.-wtedy też nic nie zapowiadało "pionowych" wykresów w dół.

Kilkanaście postów wyżej rozrysowałem chorągiewkę na wykresie z zasięgiem 1500p (październik 2012scratch )na Wigu 20. Wygląda bardzo przekonywująco

Cytat:
1 zł to jeszcze ciągle dużo. Inwestując dziś po zł za akcję można jeszcze ciągle stracić miliony.

to wciąż tylko 100%puke
Za kilka lat ta spółka będzie w podręcznikach do AT jako przykład czystego, zdrowego i niczym nie zakłóconego trendu spadkowego (oraz korektami rzędu 200%)

widzisz w tym coś złego? Wyczuwam lekko prześmiewczy ton twojego postu

fotka zapożyczona z innego forum

kliknij, aby powiększyć

widzę, że tu prawie wszyscy "kibicują" olejowilove4

V3: pamiętasz mój wykres z prognozą "złotówki" za 1 papier? Nie myślałem wówczas, że to się zrealizuje.

zasięg wybicia z chorągiewki (Think pewnie wszyscy ją widzą) to ok 1500pkt na WIG-u 20 - wprost do wzrostowej linii wsparcia pociągniętej po historycznych minimach indeksu.

kliknij, aby powiększyć

W czerwcu spodziewam się odbicia (na razie korekty do 15-18 czerwca) indeksu.
Zastanawiam się, czy indeks jest w stanie zanegować czarną miesięczną świecę "wybiciową"scratch i tym samym próbować odwrócić obecny trend, pomimo zaawansowanego już ruchu w dół z w/w formacji.

Co do dłuższego terminu to warto zwrócić uwagę na październik (pojawia się tu wg mnie sporo wskazań czasowych).Poniżej wykres miesięczny WIGu20 - wszystkie wartości czasowe podane w miesiącach.

kliknij, aby powiększyć

w pierwszych dwóch tygodniach czerwca spodziewam się odbicia WIG-u 20 podobnego do tego z okresu 16-30.07.2008r.(poniżej wykres miesięczny - analogia do 2008roku)

kliknij, aby powiększyć

podobną sytuację mieliśmy w 1-szej połowie 2008, kiedy to świat "odbił" od marcowego dołka, a my staliśmy w miejscu aż do maja (poniżej porównanie SP500 i WIG20 z tamtego okresu). Obecnie "minihossa" na SP500 trwająca od października 2011r. nie ma potwierdzenia na polskich indeksach.

kliknij, aby powiększyć

Szutnik napisał(a):

S&P500 23.05:
55 (Fibo) sesji od dna z 6.03.12
123 (liczba Lucas'a) sesji od dna z 25.11.11
199 (Lucas) sesji od dna z 9.08.11

S&P500 24.05:
108 (liczba Gann'a) sesji od dna z 19.12.11
144 (Gann + Fibo) sesji od szczytu z 27.10.11
161 (pochodna 1,618) sesji od dołka z 4.10.11

Patrząc na dzisiejsze notowanie SP500 to okienko czasowe ma szansę się zrealizowaćcheers

Dzięki,
Pomyślałem sobie, że mam "wybrakowane" podręczniki z ATbook

pytanie do techników: co to jest "luka nigeryjska"help -przyznam, że pierwszy raz spotykam takie określeniescratch

wiadomosci.stockwatch.pl/na-ku...

strasznie czasochłonna robota - sam się czasem w tym wszystkim gubię.
Na 18.05.2012 mamy jeszcze:

2012.05.09 +7 sesji (lucas)
2011.09.23 +34 tygodnie (fibo)
2012.03.23 +8 tygodni (fibo)

To tylko niektóre ze wskazań tygodniowych, które w tym czasie wypadają. Liczę, że okienko zadziała,pozdrawiam

czasówka na SP500 u mnie jest taka sama jak u ciebie, tylko ten Wig20 nam się "rozjechał"

Szutnik napisał(a):

WIG20 23.05-24.05:
162 (pochodna 1,618)sesje od dna z 23.09.11
138 (pochodna od 1,382 - stosunku wyrazów Lucas/Fibo)sesje od szczytu z 27.10.11
89 (Fibo) sesji od dna z 11.01.12

Witam,
chyba mamy małą rozbieżność w liczeniu,bo u mnie wychodzi (licząc od w/w ekstremów):
162 sesje - 18.05.2012
138 sesji - 18.05.2012

89 sesji wypada 21.05.2012

Zastanawiam się dlaczego u ciebie wyszło 3-4 sesje więcej?scratch

Cytat:
Od wczoraj nie mogę odpalić programu fibotrader ponieważ pakiet zabezpieczający twierdzi że to wirus

Zakładam, że wcześniej chodził bez problemu - podejrzewam, że f-secure jest twoim nowym antywirusem, więc od razu wyłapuje fibotradera jako potencjalne zagrożenie. Funkcja deep quard jest ustawiona zbyt rygorystycznie i stąd problem z rozruchem programu (jego zapora blokuje ten program).
Dodatkowo przeskanuj fibotradera innym antywirusem i będziesz miał pewność czy jest zawirusowany (mało prawdopodobne przy legalnej wersji).

Pamiętam, że kiedyś podobną sytuację miałem przy "odpalaniu" zwykłego NOLa - wówczas posiadałem Nortona 2005 i jego firewall blokował cały rozruch tej aplikacji (trochę to trwało zanim do tego doszedłemd'oh! ). Pozdrawiam.

Szutnik napisał(a):
Niezupełnie się zgadzam z Twoją wizją dużego spadku W20. Po zerknięciu na 5 minutowy intra moge stwierdzić, ze struktura fal nie jest identyczna.

Witaj,
nie prognozuję dużego spadku W20, jedynie w okolice 2200 (spadek o ok 100pkt nie jest czymś dziwnym) i tam zobaczymy z czym mamy do czynienia (fotkę sobie podaruję, gdyż ten trójkąt i tak wszyscy widzą).
Co do podobieństwa ruchu spadkowego - na fotce jest interwał dzienny i jak dla mnie falka spadkowa jest bardzo podobna do tej z okresu kwiecień-lipiec 2010, pozdrawiam

może taki wariant - zresztą dość podobny do tego co przedstawił wcześniej krewa

kliknij, aby powiększyć

Zakres cenowy trochę mniejszy niż 2 lata temu, ale "struktura" fali spadkowej jakby identyczna

Nowy1992 napisał(a):
Moglibyście mi polecić jakiś w miarę tani dom maklerski, ze zleceniem "trailing stop"?

proponuję poczytać tutaj
bossa.pl/index.jsp?layout=2&am...

jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z AT to raczej powinieneś zacząć od Murphyego, Schwager może poczekać.

Futro napisał(a):
@Szutnik
Masz jakieś polskie akcje? I widzę, że naganiasz na wzrosty nawet u Trystero! (żart)

zakładam, że jak miałbyś tyle wiedzy co kolega Szutnik to nie pisałbyś takich głupot o jakimś naganianiu

misza napisał(a):

Bartosz: wariant z w/w fotki również biorę pod uwagę, dlatego stanowczo nie upieram się przy "wielkiej hossie", choć sytuacja jest b.podobna (sWig80 i mWig40). Wówczas wszyscy trąbili na prawo i lewo, że to jedynie korekta w bessie. Po czasie okazało się, iż ta "korekta" przybrała gigantyczne rozmiary (WIG i Wig20 urósł ponad 100%)co wg mnie nie nazywa się "korektą"

Cytat:
fala spadkowa 2010-2011 to fala B

mógłbyś to graficznie przedstawić, bo nie widzę tam żadnej fali spadkowejscratch (dax, sp500,wig)

Cytat:
W sytuacji, gdy technologiczne indeksy Nasdaq Composite i Nasdaq 100 wyszły już powyżej swych maksimów z 2007 i 2011 roku stwierdzenie, że to jedynie "wyjątkowo silna korekta" wskazuje na wyjątkowo silne poczucie humoru u jego Autora

Zgadzam się tutaj całkowicie z Szutnikiem. Dodać można jeszcze fakt, iż u nas rośnie cały rynek (również "misie"), tak jak to było w 2009.

Cytat:
nawet jezeli obecna fala bedzie pierwsza w hossie

Wg mojej oceny to nie jest pierwsza fala hossy. Dla mnie nowy impuls 5-falowy zaczął się w 2009, a letnia zeszłoroczna korekta to fala 2 (fotka poniżej)

kliknij, aby powiększyć

Start fali hossy z 2009 powinien skutkować wybiciem górą 10-letniej konsolidacji indeksu SP500 czyli wyjście powyżej szczytów z 2007r.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 31 maja 2013 12:36:26
Liczba wpisów: 757
[0,20% wszystkich postów / 0,17 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,498 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,63% +32 126,89 zł 52 126,89 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d