Uwaga na prywatne oferty obligacji PCH Capital SA - brak wykupu - Czerwone lampki - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Uwaga na prywatne oferty obligacji PCH Capital SA - brak wykupu

Maupa_w_niebieskim
Dołączył: 2016-02-29
Wpisów: 733
Wysłane: 29 lutego 2016 23:50:10
Piszę aby ostrzec przed ślepą wiarą w geniuszy biznesu, holdingi finansowe, guru giełdy, wymownych blogerów znawców wszystkiego, super bezpieczne okazje inwestycyjne itp itd. Zajrzyjcie na bloga www.polakcandwa.blogspot.com komentarze do wątku 'Ostrożny optymizm'. Do grupy przewalonych na obligacjach E-Kancelarii, PCZ, PTI, Ganta, U-boata itp. można już dołączyć chyba całkiem sporą liczbę osób, które prawdopodobnie nie zobaczą swojej kasy włożonej w obligacje PCH Capital SA ( w sposób pośredni czy bezpośredni udziałowca sporego grona spółek notowanych na GPW i nie tylko) czy TK Invest (BTW znaczącego udziałowca Velto Cars SA). Również poza parkietem giełdy dzieją się prawdziwe dramaty. Ekscytujemy się defaultami na Catalyst a ile takich defaultów ma miejsce na rynku pozagiełdowym.
Poniżej kopiuję w całości wpis z wątku poświęconego instrumentom notowanym na Catalyst - uważam , że miejsce tego wpisu jest tutaj. To powinno być ostrzeżenie dla wszystkich.

Witam,

Mam nadzieję, że dobrze strzeliłem i dobrze umiejscowiłem temat na forum.

Temat dotyczy grupy kapitałowej PCH Capital S.A. która jest akcjonariuszem spółek publicznych takich jak: Runicom, Futuris, Aforti Holding, Indygotech Minerals, ECeramics, Equitier, Eo Networks...

PCH oferowało bezpośrednio obligacje w ofercie prywatnej które nie były notowane na Catalyst i jedynie potwierdzało zaświadczeniem przydział obligacji i ich numery. W moim przypadku sprawa sypnęła się dla obligacji serii B8 których wykup i spłata ostatniego kuponu przypadały na dzień 5 lutego 2016.
Jak można się domyśleć wykupu brak, odsetek brak, kontaktu brak!

Sprawa była już poruszana w komentarzach na jednym z blogów o tematyce finansowej. Wydaje mi się, że tutaj będzie bardziej odpowiednie miejsce na dyskusję w temacie PCH Capital.

Sytuacja wydaje się dość dziwna, bo na oficjalnej stronie PCH są systematycznie dodawane nowe wpisy na temat aktualnej działalności grupy. Rozsyłane są również newslettery z takimi informacjami. Niestety samo PCH nie raczyło poinformować obligatariuszy w żadne sposób o problemach z płynnością finansową.

Jedna ze spółek doradczo-inwestycyjnych z grupy oferowała w grudniu rolowanie obligacji na tych samych zasadach i opowiadała jak to w spółce jest pięknie i kolorowo. Niestety w lutym już też chowa głowę w piasek i twierdzi, że jest tylko pośrednikiem i nic nie wie.

Zgodnie z treścią propozycji nabycia obligacji Pan PC – podmiot pośrednio dominujący wobec PCH CAPITAL S.A. – w dniu 23 grudnia 2013 roku złożył Zarządowi PCH CAPITAL S.A. oświadczenie o następującej treści:
„W związku z dokonywaniem przez PCH CAPITAL S.A. emisji obligacji serii B8 zobowiązuję się, że w przypadku pojawienia się jakichkolwiek trudności w spełnieniu przez PCH CAPITAL S.A. świadczeń pieniężnych wynikających z Obligacji, obejmę:
- bezpośrednio lub pośrednio poprzez spółkę kontrolowaną ROWING CAPITAL Ltd., akcje PCH CAPITAL S.A. powstałe w wyniku podwyższenia kapitału zakładowego PCH CAPITAL S.A., lub
- nowe obligacje wyemitowane przez PCH CAPITAL S.A., gdzie celem ww. emisji akcji lub obligacji będzie pozyskanie środków pieniężnych, które zostaną przeznaczone na spłatę zobowiązań wobec obligatariuszy, którzy nabędą Obligacje.”

Czy takie oświadczenie można traktować jak zabezpieczenie i jak je teraz wykorzystać i zmusić Pana PC do wywiązania się z niego?

Kondycję finansową grupy ciężko określić, bo nie publikuje od kilku lat raportów finansowych. Z ostatnich jednostkowych raportów kwartalnych dla Runicom i Equitter nie wynika niestety nic dobrego...

Czy ktoś z bardziej doświadczonych forumowiczów może wskazać jaką drogę tym przypadku wybrać?
Przedsądowe wezwanie do zapłaty zostało już wysłane, propozycji ze strony PCH na polubowne załatwienie problemu nadal brak. Oficjalnego komunikatu także... Firma milczy jak gdyby nigdy nic.

Jeżeli komuś udało się skontaktować i porozmawiać z Zarządem to bardzo proszę o informację tutaj lub prywatnie.

Pozdrawiam,
Jakub

stan111
Dołączył: 2010-09-22
Wpisów: 140
Wysłane: 29 marca 2016 12:33:32
Tekst z facebooka - Za polecanie emitentów obligacji korporacyjnych dostaje się około 2% - 2.5% od uplasowanych obligacji. Rok-dwa można na takiej współpracy pojechać, ale później jesteś spalony na lata, już nie mówiąc o samopoczuciu .Patrząc po ilości wpisów "utopionych".można przeobrazić się
dodatkowo na obrońcę ludu... obłuda ...

d_hincz
Dołączył: 2016-04-08
Wpisów: 5
Wysłane: 18 grudnia 2018 18:09:19
Dzisiaj na Business Insider ukazał się artykuł, w którym po raz pierwszy szczegółowo opisano problemy ze spłatą obligacji w całej grupie Piotra Chmielewskiego. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie (obecnie) 49 pokrzywdzonych, których reprezentuje Kancelaria Góralski & Goss. Można zgłaszać się do Kancelarii w celu uzyskania pomocy w zakresie przyłączenia się do trwającego postępowania (kancelaria@gglegal.pl).

businessinsider.com.pl/wiadomo...

tagi: Piotr Marek Chmielewski, Joanna Zielińska, Wiesława Chmielewska, Dariusz Graff, Marcin Nastarowicz, PCH Capital, Runicom, Futuris, Creditia, Equitier, PCH Venture, Credit Park, Family Brokers, obligacje korporacyjne

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,121 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d