pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Maupa_w_niebieskim

Maupa_w_niebieskim

Ostatnie 10 wpisów
@Sasky
Co do związków Murapol-Polnord to już przecież takowe chyba były i się skończyły. Jak to powiadają :'nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki".

A profesor N, który w radzie nadzorczej występował w roli wabika/ozdobnika/uwiarygadniacza/nowego lukru na starym pączku (niepotrzebne skreślić) już zeznawał ?

No taka to była straszna 'nagonka' że w czasie gdy prokuratura pracowała nad sprawą (a sprawa PCZ byłą głośna więc nie można powiedzieć, że nie wiedzieli "kto zacz", rzeczony Romuald Ś brylował na 'śniadaniach dyplomatycznych' tudzież gwiazdorzył na innego rodzaju eventach. Włodarzom opolszczyzny organizującym te spędy to nie przeszkadzało a wręcz przeciwnie.

@jaskolek
O wezwaniu poszkodowanego na rozprawę w charakterze świadka decyduje sędzia nie prokurator i nie ma to nic wspólnego w kwotą pieniędzy jaką nieszczęsnik wtopił w te obligacje. Nie należy wykluczyć, że wszyscy poszkodowani (Ci co donieśli do prokuratury) będą jeszcze raz przesłuchiwani w sądzie. Należy się przygotować na pytania ze strony obrońców oskarżonych (także).

Polecam serwis ogólny poświęcony obligacjom www.obligacje.pl - są tam artykuły i zajawki o nowych emisjach oraz www.rynekobligacji.com - autor (doświadczony inwestor obligacyjny) opisuje ciekawe emisje.
Uważaj na wszelkiego rodzaju 'okazje inwestycyjne' opisywane tu i ówdzie.

I kolejny emitent obligacji kończy w sądzie via prokuratura. Trzy lata prokuratura pracowała aż wreszcie akt oskarżenia jest gotowy. Młyny sprawiedliwości mielą powoli ale jednak mielą.
obligacje.pl/pl/a/akt-oskarzen...
Jak ustalono w toku śledztwa, w okresie od lutego 2014 r. do marca 2017 r., Marcin P. reprezentujący spółkę Property Lease Fund SA z siedzibą we Wrocławiu, (…) doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości w kwocie ponad 13 mln zł ok. 200 obligatariuszy, poprzez wprowadzenie ich w błąd przy sprzedaży emitowanych obligacji – podała wrocławska prokuratura.

Jak wyjaśniono, w ramach śledztwa stwierdzono szereg nieprawidłowości związanych z działalnością spółki, a w tym stwierdzono, że Marcin P. zataił przy emisji obligacji rzeczywistą sytuację finansową spółki, plany jej rozwoju oraz zdolności do wywiązywania się z obowiązku wykupu obligacji i inne wiadomości niezbędne dla oceny sytuacji finansowej spółki, czym wprowadził obligatariuszy w błąd, co do możliwości odzyskania zainwestowanego kapitału.

Prokuratura opiera swoje oskarżenie o zgromadzoną dokumentację, w tym dokumentację skarbową, zeznania świadków, analizę finansową spółki, dokumentację bankową, dokumentację emisyjną, czy opinię biegłego z zakresu finansów i księgowości.

Ważna informacja dla poszkodowanych wierzycieli Horcus Investment Group SA.
Najbliższe terminy posiedzeń sądu (proces karny) to:
02 i 19 września
02 i 15 października
06 i 20 listopada
05 i 11 grudnia
Początek zawsze o godzinie 10.00 sala nr 252 Sąd Okręgowy w Warszawie Al. Solidarności 127.

Wygląda na to, że standardem stają sie rozmowy z zarządem za pośrednictwem prokuratury
www.parkiet.com/Firmy/30726987...
Kłopoty Zakładów Mięsnych Henryk Kania wejdą na wyższy poziom. Nadzorca sądowy złożył wniosek o odwołanie zarządu, a Alior zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zarząd.
Główny wierzyciel spółki złożył w piątek zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zarząd Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Chodzi o informacje przekazywane przez zarząd, gdy spółka ubiegała się w Aliorze o przedłużenie finansowania.

- Alior Bank złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby działające w imieniu ZM Henryk Kania w związku z ubieganiem się o udzielenie i zwiększenie finansowania dla spółki. Przekazaliśmy prokuraturze wszelkie niezbędne informacje dotyczące tej sprawy i zwróciliśmy się z wnioskiem o jej wyjaśnienie. Oczekujemy na podjęcie działań przez powołane do tego organy – mówi Marcin Herman, rzecznik banku i potwierdza informacje „Parkietu". Bank oskarża zarząd, że nierzetelne były informacje w przekazanym sprawozdaniu finansowym spółki, a także informacje o stanie zobowiązań oraz stanie zapasów u tego producenta wędlin – które miały być zabezpieczeniem pod udzielone finansowanie.
Olaboga! Niesłychane! I tu księgi sfałszowane?!

Joker napisał(a):
Pod koniec lipca wykup obligacji.
Ciekawe co zrobią?
Jakoś nie dopuszczam myśli, że tego nie wykupią.


Źyczę aby dali radę wykupić rzutem na taśmę bo w IB naprawdę zaczyna robić się 'grząsko'...
biznes.pap.pl/pl/news/all/info...
We wtorek zarząd banku otrzymał od KNF zawiadomienie o wszczęciu postępowania, w związku z podejrzeniem naruszenia przez Idea Bank własnego statutu oraz przepisów Prawa bankowego i trzech rozporządzeń ministra finansów. Rozporządzenia te dotyczą systemu zarządzania ryzykiem i kontroli wewnętrznej oraz sposobu postępowania w związku z obrotem instrumentami finansowymi.

@Pogromca
@Leonek7
Za pozdrowienia dziękuję. Przypominam, że KRS jest jawny, no ale jak ktoś szukać informacji w powszechnie dostępnych i bezpłatnych źródłach nie potrafi to trudno.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 29 lutego 2016
Ostatnia wizyta: 17 stycznia 2020 19:40:35
Liczba wpisów: 810
[0,24% wszystkich postów / 0,57 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,467 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d