pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Maupa_w_niebieskim

Maupa_w_niebieskim

Ostatnie 10 wpisów
A dlaczego nie np. KTY? Dywidendy płacą regularnie, wyniki pomimo pandemi też bardzo dobre no i zasadniczy plus: nie jest to SSP.

Otóż to. "I Ty możesz być kierowcą Seicento". A póki co, jak widać po dzisiejszej sesji znaczna częśc inwestorów wzięła sobie do serca głowne hasło obecnych protestów i oddala się chyżo.

@KaWalec
Dlaczego akurat do szpitali polowych? Normalne, cywilne szpitale też czekają na takie wyposażenie. Sytuacja w niektórych jest tak dramatyczna, że chorych z Covid-19 umieszcza się w urągających przyzwoitości warunkach np. w pomieszczeniu pierwotnie przeznaczonym na parkowanie karetek.
www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV...
Dlatego też wiata dla karetek została zamieniona w oddział, gdzie ustawiane są łóżka z chorymi - poinformował, publikując zdjęcia z pomieszczenia.

Jak zapewne Pańswo zauważyli na zdjęciach w artykule, część chorych nawet nie leży ale siedzi i to na ewiedentnie ściągniętych z oddziału dziecięcego 'wośpowskich' fotelach dla rodziców towarzyszących hospitalizowanym maluchom.
Pomysł jest, sprzęt jest tylko nie ma komu podjąć decyzji a przede wszystkim wyłożyć pieniędzy bo te zostały już dawno 'rozpiżone'.
Nie wiem jak w innych województwach, ale na Mazowszu od kilku miesięcy szpitale dobijały się do wojewody o kontenery z przeznaczeniem na triaż pacjentów podjerzanych o Covid-19 (nie blokowaliby SORów) ale wnioskodawcy zostali uprzejmie spuszczeni na drzewo z powodu braku kasy
www.trendsmap.com/twitter/twee...
No ale zamiast reagować na bieżąco na potrzeby terenu i skrócić drogę pacjentów do miejsca leczenia organizuje się z pompą 'szpital narodowy' bo tu można się polansować w świetle jupiterów a pewnie i niezłą premię się przytuli.


Mercator będzie od nich kupować jeżeli będą chcieli Mercatorowi sprzedać. To nie jest jakiś biznesowy 'świeżak' tylko holding mający w swoim składzie spółkę produkującą wyroby medyczne z tworzyw sztucznych (strzykawki? cewniki?) czyli prawdopodobnie mają przetarte szlaki na tym rynku

Upps... nowa konkurencja na horyzoncie.
www.nst.com.my/business/2020/1...
KUALA LUMPUR: Property developer Mah Sing Group Bhd is branching out to glove production, expecting the new business to contribute 25 per cent to its net profit overtime.

Mah Sing announced the diversification today but will need approval from the company's shareholders at a forthcoming extraordinary general meeting.

The new venture is undertaken through Mah Sing Healthcare Sdn Bhd, a direct subsidiary of Mah Sing Plastics Industries Sdn Bhd.Różnice i podobieństwa pomiędzy metodą analityczną RT-LAMP i RT-PCR w linku
www.synektik.com.pl/pl/oferta/...
W obu przypadkach potrzeba urządzenia o nazwie termocykler i na pewno specjalistycznych odczynników.
Metoda LAMP (odwrotnej transkryptazy) jest stosowana w detekcji kwasów nukleinowych różnych wirusów od kilku lat. Pierwsze doniesienia o możliwości zastosowania jej w odniesieniu do wirusa SARS-COV-2 są bodajże z marzec/kwiecień br.
To są po prostu metody alternatywne.
Rewolucja to by była jakby temat dało się ogarnąć prostym a przede wszystkim odpowiednio czułym i wiarygodnym testem do użytku domowego. Ostatnią prawdziwą rewolucją w diagnostyce laboratoryjnej było puszczenie na rynek testów ciążowych do użytku domowego.
Natomiast co do Scope Fluidics to jest to kolejna spółka, którą moim zdaniem zupełnie niesłusznie szufladkuje się jako spółkę 'covidową'. Ich projekt panelu PCR One Sars-Cov2 to zaledwie jeden z killu interesujących tematów, którymi spółka się zajmuje. Wirus przyszedł ale kiedyś odejdzie z takich czy innych powodów albo nauczymy się z nim żyć tak jak z grypą sezonową. Natomiast czystośc mikrobiologiczna np. żywności, leków czy kosmetyków będzie dla nas istotna zawsze. A właśnie kompleksowy system na potrzeby FMCG to kolejny projekt w pipeline spółki.
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Nowy Projekt adresuje potrzeby sektora biotechnologii i zakłada opracowanie systemu, który przy użyciu technologii mikroprzepływowych będzie automatycznie badał bezpieczeństwo mikrobiologiczne produktów na potrzeby przemysłu FMCG ("Nowy System"). Zamiarem Zarządu jest, aby podobnie do systemów PCR|ONE i BacterOMIC, Nowy System charakteryzował się istotną przewagą funkcjonalną nad istniejącymi na rynku rozwiązaniam
I to jest właśnie perspektywiczne myślenie bo świat nie będzie wiecznie kręcił się wokół koronawirusa.
BTW na rynku testów na koronawirusa robi się coraz ciaśniej, Celon Pharma odpuściła sobie (oficjalnie zawiesiła) ten temat.

No ciekawe, bardzo ciekawe. Czyli zarząd (już były) Polnordu doniósł w 2017 r do prokuratury, że Polnord od Prokomu kupił (via pośredniczące fasadowe spółki) całkiem bezwartościowe (! czyli warte zero) wierzytelności wobec m.st Warszawa z tytułu wykonania Systemu Odprowadzania Wód Deszczowych na osiedlu Wilanów. Jednocześnie od 2016 r Polnord procesuje się z m.st. Warszawa o drobne 50 baniek za te bezwartościowe wierzytelności.
www.parkiet.com/Budownictwo/31...
W sprawozdaniu za I połowę 2020 r. czytamy, że obecne kierownictwo ocenia roszczenia z tytułu SOWD, szacowane na ponad 50 mln zł, za zasadne. Sprawa z powództwa spółki przeciw Warszawie toczy się od jesieni 2016 r. „Sąd przeprowadza postępowanie dowodowe w sprawie, w tym, m.in. dopuścił dowód z opinii biegłego na okoliczność wybudowania i sfinansowanie budowy oraz utrzymania SOWD przez Polnord" – czytamy w sprawozdaniu.

Jak to można różnie 'bezwartościowość' rozumieć.

1/ Według oficjalnych statystyk mamy 6,8 tys lekarzy ze specjalnością anestezjologia z czego 1,2 tys to emeryci (wiek powyżej 65 lat ). Nie wykluczone że część z nich już nie żyje / wyjechała itd itp. więc można z grubsza przyjąć że potencjalnie zdolnych do pracy jest właśnie około 5,5 tys. Szpitali mamy w Polsce około 1000. Daje to statystycznie 5,5 anestezjologa /1 statystyczny szpital czyli ok 1,8 anestezjologa/ statystyczny szpital/1 ośmiogodzinną zmianę. To jest dramatycznie mało.
2/ A czym właściwie zajmuje się anestezjolog?
interviewme.pl/blog/anestezjol...
Anestezjolog opiekuje się pacjentem podczas całego okresu okołooperacyjnego. Do jego zadań należy ocena ryzyka zabiegu na podstawie stanu zdrowia chorego, a następnie kwalifikacja pacjenta do operacji. Po wykonaniu znieczulenia na sali operacyjnej anestezjolog monitoruje wszelkie parametry życiowe pacjenta i podaje kolejne dawki środków znieczulających.
Operacja czy zabieg to nie koniec. Anestezjolog zajmuje się również tzw. opieką pooperacyjną. Do jego obowiązków w tym okresie zaliczamy zapobieganie powikłaniom oraz leczenie bólu i depresji oddechowej.
Każdy blok operacyjny i praktycznie każdy oddział szpitalny potrzebuje pomocy anestezjologicznej. Trudne wkłucia dożylne, intubacje, cewnikowanie naczyń centralnych, zaburzenia świadomości pacjentów czy choćby transport chorych po zabiegach na terenie szpitala ⁠— wszystkie te sytuacje wymagają konsultacji i asysty anestezjologa.

3/ Jak już wszystkich dostępnych rzucimy na front obsługi sprzętu to chirurdzy chyba powrócą do znieczuleń metodą 'młotkową'.
4/ Owszem, osoba którą w ramach szerokich badań przesiewowych zakwalifikowano jako 'ujemną' może zakazić się następnego dnia, ale właśnie temu mają zapobiegać szerokie badania przesiewowe. Chodzi o to żeby zidentyfikować, izolować i w razie potrzeby leczyć osoby 'dodatnie'.

1/ Dostępne respiratory potrzebne są nie tylko chorym na ciężką postać COVID-19 ale też pacjentom w innych stanach wymagających wspomagania oddychania np. po ciężkich urazach i rozległych zabiegach chirurgicznych.
2/ Respirator to urządzenie dosyć skomplikowane, nauka jego obsługi trwa kilka miesięcy.
3/ Fachowców umiejących podłączyć pacjenta do respiratora i obsługiwać to urządzenie jest ograniczona ilość (lekarze anestezjolodzy, pielęgniarki anestezjologiczne).
4/ Zarządzona właśnie akcja przyuczania na chybcika pielęgniarek (pewnie w następnym rzucie lekarzy innych specjalności) może zakończyć się dla pacjentów tragicznie - tego się nie da nauczyć na (weekendowym?) kursie zwłaszcza jak przez całe dotychczasowe zawodowe życie np. pobierało się krew lub opisywało zdjęcia RTG.
5/ Perspektywa szczepionki się oddala - właśnie J&J zawiesił testy.
6/ Jako kraj mamy w ręku potencjalnie skuteczny lek (preparat z osocza Biomedu) ale:
a/ barierą (oprócz formalności) jest surowiec czyli ilośc zidentyfikowanych ozdrowieńców skłonnych oddać krew
b/ przez ograniczanie liczby testowanych osób (skąpoobjawowi, nietypowo obajawowi nie mają szans na skierowanie na test) wycinamy z pola widzenia tysiące potencjalnych dawców czyli faktycznie zakażonych o lekkim/nietypowym przebiegu, których krew też owe cenne przeciwciała zawiera.
Taka polska kwadratura koła.
A w razie czego rząd się wyleczy a zwykłego szaraka wożą godzinami od szpitala do szpitala.

Kolega Blastech chyba fora pomylił. To nie jest miejsce do reklamowania własnego(?) cudzego biznesu. A poza tym spoko... Wiatr wieje za darmo, woda płynie za darmo, słońce świeci za darmo...

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 29 lutego 2016
Ostatnia wizyta: 30 października 2020 09:55:55
Liczba wpisów: 883
[0,25% wszystkich postów / 0,52 postów dziennie]
Punkty respektu: 18

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,387 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,86% +26 571,07 zł 46 571,07 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d