pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Maupa_w_niebieskim

Maupa_w_niebieskim

Ostatnie 10 wpisów
I kolejny emitent obligacji kończy w sądzie via prokuratura. Trzy lata prokuratura pracowała aż wreszcie akt oskarżenia jest gotowy. Młyny sprawiedliwości mielą powoli ale jednak mielą.
obligacje.pl/pl/a/akt-oskarzen...
Jak ustalono w toku śledztwa, w okresie od lutego 2014 r. do marca 2017 r., Marcin P. reprezentujący spółkę Property Lease Fund SA z siedzibą we Wrocławiu, (…) doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości w kwocie ponad 13 mln zł ok. 200 obligatariuszy, poprzez wprowadzenie ich w błąd przy sprzedaży emitowanych obligacji – podała wrocławska prokuratura.

Jak wyjaśniono, w ramach śledztwa stwierdzono szereg nieprawidłowości związanych z działalnością spółki, a w tym stwierdzono, że Marcin P. zataił przy emisji obligacji rzeczywistą sytuację finansową spółki, plany jej rozwoju oraz zdolności do wywiązywania się z obowiązku wykupu obligacji i inne wiadomości niezbędne dla oceny sytuacji finansowej spółki, czym wprowadził obligatariuszy w błąd, co do możliwości odzyskania zainwestowanego kapitału.

Prokuratura opiera swoje oskarżenie o zgromadzoną dokumentację, w tym dokumentację skarbową, zeznania świadków, analizę finansową spółki, dokumentację bankową, dokumentację emisyjną, czy opinię biegłego z zakresu finansów i księgowości.

Ważna informacja dla poszkodowanych wierzycieli Horcus Investment Group SA.
Najbliższe terminy posiedzeń sądu (proces karny) to:
02 i 19 września
02 i 15 października
06 i 20 listopada
05 i 11 grudnia
Początek zawsze o godzinie 10.00 sala nr 252 Sąd Okręgowy w Warszawie Al. Solidarności 127.

Wygląda na to, że standardem stają sie rozmowy z zarządem za pośrednictwem prokuratury
www.parkiet.com/Firmy/30726987...
Kłopoty Zakładów Mięsnych Henryk Kania wejdą na wyższy poziom. Nadzorca sądowy złożył wniosek o odwołanie zarządu, a Alior zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zarząd.
Główny wierzyciel spółki złożył w piątek zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zarząd Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Chodzi o informacje przekazywane przez zarząd, gdy spółka ubiegała się w Aliorze o przedłużenie finansowania.

- Alior Bank złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby działające w imieniu ZM Henryk Kania w związku z ubieganiem się o udzielenie i zwiększenie finansowania dla spółki. Przekazaliśmy prokuraturze wszelkie niezbędne informacje dotyczące tej sprawy i zwróciliśmy się z wnioskiem o jej wyjaśnienie. Oczekujemy na podjęcie działań przez powołane do tego organy – mówi Marcin Herman, rzecznik banku i potwierdza informacje „Parkietu". Bank oskarża zarząd, że nierzetelne były informacje w przekazanym sprawozdaniu finansowym spółki, a także informacje o stanie zobowiązań oraz stanie zapasów u tego producenta wędlin – które miały być zabezpieczeniem pod udzielone finansowanie.
Olaboga! Niesłychane! I tu księgi sfałszowane?!

Joker napisał(a):
Pod koniec lipca wykup obligacji.
Ciekawe co zrobią?
Jakoś nie dopuszczam myśli, że tego nie wykupią.


Źyczę aby dali radę wykupić rzutem na taśmę bo w IB naprawdę zaczyna robić się 'grząsko'...
biznes.pap.pl/pl/news/all/info...
We wtorek zarząd banku otrzymał od KNF zawiadomienie o wszczęciu postępowania, w związku z podejrzeniem naruszenia przez Idea Bank własnego statutu oraz przepisów Prawa bankowego i trzech rozporządzeń ministra finansów. Rozporządzenia te dotyczą systemu zarządzania ryzykiem i kontroli wewnętrznej oraz sposobu postępowania w związku z obrotem instrumentami finansowymi.

@Pogromca
@Leonek7
Za pozdrowienia dziękuję. Przypominam, że KRS jest jawny, no ale jak ktoś szukać informacji w powszechnie dostępnych i bezpłatnych źródłach nie potrafi to trudno.

voyager747 napisał(a):
Mało kto dożyje tych 25 % :(


A ja mam zamiar na złość ZUSowi żyć jak najdłużej, zresztą jestem z długowiecznej rodziny!

1/Jeżeli ktoś innym zarzuca brak transparentności to sam powinien być transparentny. I piszę to w kontekście użytkownika forum (obecnie w RW) , który nie był skory do ujawnienia swojej profesji (to, że jest duchownym wyszło na jaw przypadkiem) a mnie na grzeczną prośbę o przybliżenie spółek w których ponoć od 15 roku życia zdobywał doświadczenie biznesowe zaproponował podanie numeru swojego obuwia...
2/ Rada Wierzycieli nie jest organem kontrolnym spółki - jest organem postępowania o ściśle określonych ustawą uprawnieniach (art 128 ustawy 'prawo restrukturyzacyjne). Nadzór nad wykonaniem układu nie leży w ustawowych uprawnieniach RW. Osobą właściwą sprawującą nadzór nad wykonaniem układu jest Nadzorca Wykonania Układu.
3/ Powodzenie wykonania układu (jakikolwiek by on nie był) zależy od kondycji spółki więc (o zgrozo!) interes spółki staje się tutaj tożsamy z interesem wierzycieli i należy o tym pamiętać.
4/ Kontrola wierzycieli nad spółką 'tak' ale tylko pod warunkiem, że jest na tych samych warunkach dla wszystkich: jeżeli konwersja to taki sam % dla wszystkich albo bez konwersji w ogóle. Wszelkie inne formy niż "wszystkim po równo" otwierałyby drogę do przejęcia spółki dysponującej wielomilionowym majątkiem przez kilka-kilkanaście osób.
5/ Emocje są złym doradcą. Nie warto za sobą palić wszystkich mostów bo być może trzeba będzie wracać tą samą drogą.

@bog41
Czyli dla chorych ambicji paru osób mamy 'odmrozić sobie uszy' i dokładać wszelkich starań żeby do uprawomocnienienia się układu doszło jak najpóźniej albo w ogóle? Zakładając, że nawet jak sąd odrzuci zażalenia to właśnie dobrowolnie wierzyciele takimi działaniami przesunęli sobie wypłaty rat układowych o jakiś rok. Przypominam też, że dopóki postanowienie sądu o zatwierdzeniu układu się nie uprawomocni nie można ruszyć sprawy ustanowienia na majątku GBK zastawu na rzecz wierzycieli objętych układem (czyli nas). O tej części układu mało kto pamięta bo wszyscy widzą tylko 25% i 8.. o nie sorry już 9 lat. Spółka pomimo restrukturyzacji ma zdolnośc procesową tzn może pozywać i być pozywana i lepiej by było gdyby to co z jej majątku zostało było jak najszybciej zabezpieczone na naszą rzecz zarówno na wypadek upadłości (gdyby do niej doszło) jak i ewentualnych innych roszczeń. Lada moment mogą się wobec spółki (nie wobec Abris/DNLD) pojawić chociażby roszczenia drobnych akcjonariuszy z tytułu IPO, które zostaną zabezpieczone na tym na czym my byśmy już byli zabezpieczeni. A wtedy to już 'kaplica' na wszystkich frontach. No ale w sumie kogo to obchodzi, prawda?

@Maciej_61
Panie Macieju,
W tym przypadku nazwa Altus to tylko przykrywka, rzeczywistym beneficjentem FIZu jest ten kto posiada jego certyfikaty.

Joker napisał(a):
A za Vestor nie stal Pan Szczepan D-M? Obecny prezes Polskiego Domu Maklerskiego? Liar


Czy na pewno w kontekście Szczepana D-M chodzi Panu o Vestor ? O ile się orientuję to core ekipy PDMu zaczynała karierę w DM Invista (potem to zmieniło nazwę na Aforti Securities i straciło licencję), następnie rozkręcili Ventus Asset Managent (nazwa podobna ale to nie to samo co Vestor) a sam PDM nazywał się przedtem Dom Maklerski Consus SA i miał siedzibę w Toruniu. Przez wiele lat przynosił straty aż pojawili się cudotwórcy ze Szczepanem D-M na czele i biznes złapał wiatr w żagle. PDM pośredniczył w sprzedaży nie tylko obligacji GetBack ale i innych drobniejszych spółek z których większość obligacji nie wykupiła np. Bikershop, Fachowcy.pl, Polski Solar Holding, Statima (?). I taka ciekawostka - po co w marcu 2017 zmieniono statut PDMu na taki dający pewne uprzywilejowanie Altus 59 FIZ na okoliczność gdyby ów objawił się w akcjonariacie? I kto w owym czasie był beneficjenetm rzeczywistym tego FIZu?

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 29 lutego 2016
Ostatnia wizyta: 8 października 2019 14:38:51
Liczba wpisów: 805
[0,24% wszystkich postów / 0,61 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,382 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d