pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Maupa_w_niebieskim

Maupa_w_niebieskim

Ostatnie 10 wpisów
A czego się można było spodziewać po 'waadzy' w temacie komsiji śledczej? Przecież już 2 lata temu miłościwie nam panujący El Premierro oświadczył publicznie, że żadna komsija śledcza nie jest potrzebna.

businessinsider.com.pl/wiadomo...
- Nie ma konieczności powoływania komisji śledczej w sprawie GetBacku - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej 20 czerwca po posiedzeniu rządu.

Jeżeli to co napisano w tym artykule jest prawdą to celowo pogrzebano szanse na masowe i względnie tanie krajowe testy, a znowu zarobił ten kto miał zarobić.

Liczyliśmy na współpracę z Ministerstwem Zdrowia w większym zakresie, niż to się dotychczas udało. Składaliśmy oferty na dwa rodzaje testów, udało nam się uzyskać zamówienie na ułamek naszej oferty i rządowego zapotrzebowania – powiedział nam Łukasz Urban, prezes Biomaximy z Lublina.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Biomaxima kilkukrotnie składała rządowi oferty na testy. Na początku marca polski producent diagnostyki złożył do Ministerstwa Zdrowia ofertę na testy immunologiczne, tzw. szybkie testy. Przedstawiciele firmy pisali w tej sprawie e-maile do ministra Szumowskiego, wiceministrów, a także Głównego Inspektora Sanitarnego. Nie było jednak ze strony resortu żadnego zainteresowania.


Jak ustaliliśmy, polski test został sprawdzony w Państwowym Zakładzie Higieny, jednak z ogólnej liczby oferowanych resortowi zdrowia ponad 300 tys. testów ministerstwo zdecydowało się dotychczas na zakup mniej niż 10 procent oferowanej ilości. Więc obecnie Polacy sprzedają swoje testy głównie za granicą. Kilka dni temu firma podała, że test, który wytwarza, uzyskał walidację prestiżowego francuskiego ośrodka Institute Pasteur, która otwiera przed testem rynek francuski.
wiadomosci.onet.pl/tylko-w-one...
BTW uwikłanie kawalerów (nie mam na myśli stanu cywilnego) w różnego rodzaju afery jest co najmniej zastanawiające.

Tak a propos przejęć. Echo i Polnord zostały przejęte przez spółki węgierskie. Węgry to "Zachód"?

Na początku epidemii to z półek znikało wszystko - na własne oczy w Carrefour w CH Arkadia widziałam wymiecione do czysta półki ze zwykłym mydłem w kostkach i płynnym, tzn było jakieś mydło w płynie po 1,99 zł/but ale sam jego wygląd odstraszał potencjalnych nabywców. Jakby było tak cudownie to zarząd pochwaliłby się. Oczywiście w żaden sposób nie chcę dezawuować tej spółki bo to przyzwoite rzemiosło ale nic ponadto moim zdaniem.

@Krewa
No wreszcie właściwie postawione pytanie! Uważam, że spółka podłączyła się do WIG-COVID tak trochę metodą na żabę, która łapę podstawia gdy konie kują. Do tego doszło wyobrażenie że jak ma w portfolio tzw chusteczki antybakteryjne (stężenie etanolu w płynie którym są nasączone raczej poniżej zalecanych 60%) to może świat zawojować. Może popyt na ten produkt czasowo wzrósł bo sprzedawało się wszystko co miało w nazwie 'antybakteryjny' 'dezynfekujący' itd itp ale to prawdopodobnie był bieg na krótkim dystansie bo na półkach sklepowych pojawiły się znowu w dużym wyborze (i już strawnych cenach) produkty bardziej przydatne i nie mniej wygodne w użyciu niż prokut Harpera. Spółka nie ma żadnego produktu celowanego bezpośrednio terapeutycznie lub zapobiegawczo w COVID-19. Natomiast ma możliwości techniczne aby wejść w przyszłości w segment profesjonalnych (rejestrowanych jako produkty biobójcze) chusteczek dezynfekująco-myjących podobnych np. do Mediwipes. A to by otworzyło także nowe kanały dystrybucji do zupełnie innych odbiorców końcowych. Spodziewam się, że w okresie marzec-kwiecień popyt na niektóre wyroby (np. płatki do demakijażu) mógł nawet spaść pomimo tego, że Harper miał to szczęście że odbiorcy jego produktów (drogerie, apteki, markety spożywcze z półką chemiczno-kosmetyczną) nie były zamknięte.

Tak na 'babski rozum" - a co takiego oferują sklepy stacjonarne CCC czego nie mogłabym kupić w e-sklepie CCC? Bo nie jest mi znany żaden sklep stacjonarny CCC oferujący tak szeroki asortyment jak ich e-sklepy. A komfort poprzymierzania na spokojnie w domu, sprawdzenia czy do kiecki i/lub torebki buty pasują - bezcenny. Byłam mocno zaskoczona tym, że przychody ogółem spadły tak niewiele ale widać, że przenosiny handlu do internetu całkiem przyzwoicie zatrybiły. .

@Irpa
Oddanie do depozytu to nie to samo co oddanie na zawsze - to raczej wypożyczenie.
W piśmie są podane 2 telefony kontaktowe oraz e-mail. Warto zasięgnąc informacji u źródła.
BTW - jeżeli rachunek bankowy do dokonywania wpłat z obligacji podany przy zakupie uległ zmianie też warto GBK poinformować.

Ważna informacja dla obligatariuszy:
obligacje.pl/pl/a/getback-szyk...

Regularnie pojawiają się informacje o cudownych lekach czy to na raka, bądź Alzheimera czy SM. Kilkadziesiąt lat temu cały naród emocjonował się wyciągiem z torfu więc może czas na pochodną chitozanu. W obecnej sytuacji kto może próbuje się pod temat podłączyć. A od pomysłu czy badań na zwierzętach do przemysłu to mnóstwo czasu upływa i potrzeba dużo pieniędzy. Doświadczenie i zasada że lepiej zapobiegać niż leczyć wskazują, że choroby zakaźne (a z taką mamy do czynienia) można skutecznie powstrzymać jedynie masowymi szczepieniami. Dzięki szczepionkom i ich masowemu stosowaniu niektóre choroby pustoszące w przeszłości całe kontynenty (czarna ospa) czy pozostawiające rzesze kalek (choroba Heine-Medina) współcześni lekarze znają tylko z podręczników. Kto pierwszy opracuje i wypuści na rynek skuteczną i wystarczająco bezpieczną szczepionkę (przewaga korzyści terapeutycznej nad ryzykiem) zbije majątek. A jeżeli wirus będzie mutował i dołączy do sezonowej grypy jako kolejny patogen okrążający co roku ziemię to zarobek będzie miał regularny na wiele lat (nowa wersja sezonowa wirusa = nowa wersja szczepionki=świezy dopływ pieniędzy do producenta i dystrybutorów). Zapewne rynek zostanie podzielony pomiędzy kilku dużych graczy ale niestety raczej nie będzie wśród nich polskiego producenta więc na jego akcjach nie zarobimy. No chyba że akcje światowych potentatów typu Mylan, GSK, HLR będą notowane również na GPW. A do tego czasu to trzeba grać jak przeciwnik pozwala czyli leczyć tym co się ma w ręku i szukać (na szczęście drogę przetarli Chińczycy) nowych zastosowań terapeutycznych dla leków już znanych. BTW mało kto wie, że substancja czynna wielu popularnych środków na porost włosów była kiedyś wielką nadzieją kardiologii.
A co do tego ile osób umrze to tego nie jest w stanie określić nikt - nawet sławny wróż Maciej. Można jedynie ustalić na podstawie tzw kart zgonu (dokument wystawiany przez lekarza na podstawie którego USC wystawia akt zgonu) ile osób oficjalnie zmarło z powodu COVID-19. Karty zgonu - to są twarde dowody. A potem porównać tą wartość z ilością zgonów raportowanych przez MZ. Nie powinno być rozbieżności.
Co do informacji z Niemiec: osobiście zawsze ceniłam niemiecką chemię i raportowanie. Jeżeli przy ich ilości przetestowanych osób szacują że rzeczywiście zakażonych może być ok 5 razy więcej to zapewne jest to bliżej niż dalej stanu faktycznego, który możnaby określić tylko w 1 sposób- testując wszystkich w 1 czasie a i tak wynik byłby obarczony błędem tzw okienka serologicznego. I dlatego u nas przy oficjalnie 5 tys zakażonych Kowalski ma siedzieć kołkiem w domu (najlepiej przed telewizorem) a Schmidt przy oficjalnie 100 tys zakażonych może pospacerować po świeżym powietrzu
natemat.pl/305053,koronawirus-...
Można uprawiać sport na świeżym powietrzu?

W większości landów tak. Eksperci cały czas podkreślają, że w tak trudnej psychologicznie sytuacji ruch i przebywanie na słońcu jest bardzo ważne. Można też chodzić do pracy, robić zakupy, jeździć na rowerze, spacerować z psem i odwiedzać bliskich, o ile nie mieszkają w domu opieki.

Polecam uważne obejrzenie poniższego filmiku
www.youtube.com/watch?v=FVIGhz...
Różnice pomiędzy COVID-19 a grypą sezonową (na którą jest dostępna szczepionka) wyłożone w sposób przystępny i zrozumiały nawet dla osób bez medycznego backgroundu.
Na razie jako kraj idziemy na czołówkę pod względem odsetka czynnego zawodowo personelu medycznego wyłączonego z pracy ze względu na potwierdzone i/lub podejrzewane zakażenie bo rzeczywistośc w szpitalach wygląda także tak:
www.facebook.com/1000012486651...
chociaż nie dla wszystkich
wyborcza.pl/7,75398,25851812,k...
Rząd się sam wyleczy a reszcie to po wiaderku drobno pokruszonego lodu do majtek i gra planszowa "Chińczyk' którą JE Główny Inspektor Sanitarny nie tak dawno polecał pewnej Pani Senator.
W międzyczasie zamiatanie pod dywan kolejnych ognisk choroby
wiadomosci.radiozet.pl/Polska/...
Teoretycznie za 14 (!) dni powinien się odbyć egzamin ósmoklasisty a za 27 dni matura. Ktoś, coś w tym temacie działa?!
Cóż to będzie za spektakularny sukces i hossa gdy WIG20- znowu zbliży się w okolice 2000 pkt czyli tam gdzie kręci się od 5 lat.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 29 lutego 2016
Ostatnia wizyta: 29 maja 2020 14:48:27
Liczba wpisów: 842
[0,24% wszystkich postów / 0,54 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,550 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +105,95% +21 190,00 zł 41 190,00 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d