Pytania kompletnie zielonego w tych sprawach. - Warsztat - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Pytania kompletnie zielonego w tych sprawach.

ludwiczek26
Wpisów: 1
Wysłane: 8 maja 2018 13:36:37
1. Ile kosztuje prowadzenie rachunku na stronie do działań giełdowych, jaki jest przedział w kosztach ( nie znam jeszcze żadnych stron)?
2. Czy jak już zakupie jakieś akcje to czy od nich coś płace właścicielowi strony, po prostu czy są jakieś koszty posiadania akcji, czy jest jedynie opłata za prowadzenie rachunku?
3. Czy przy zakupie akcji ponoszę jakieś koszty, co w sytuacji gdy kupie akcje za 10 000 zł i tylko tyle mam na rachunku, to konto będę miał na minusie, czy nie będę mógł przeprowadzić takiej operacji?
4. Czy przy sprzedaży akcji ponoszę jakieś koszty?
5. Powiedzmy że mam akcje kghm (wartość teraz 91,86). Kupuję akcje za 10 000 zł. Mogę kupić 108 akcji. Co w sytuacji gdy akcje spadają i spadną do poziomu 60 zł. za akcje, to będę miał po prostu 6480 zł. Czy jakąś inna kwotę? Jeśli inną to w jaki sposób to liczyć.
6. Co się dzieje gdy wszystkie pieniądze mam zainwestowane w akcje i mam 0 na koncie, a trzeba opłacić rachunek (przypuszczam że robi się to co miesiąc). Czy trzeba sobie zostawić część pieniędzy na opłaty?

hamerhed
Wpisów: 20
Wysłane: 9 maja 2018 11:32:56
Ad1. Szukaj biura maklerskiego w ktorym prowadzenie rachunku jest darmowe(wiekszosc/wszystkie?). Placic mozesz co najwyzej za dodatkowe uslugi ale Tobie (jeszcze) sie nie przyda :)
Ad2. placisz prowizje od zakupu.
Ad3. placisz prowizje. Mozesz miec na rachunku 0 chyba ze regulamin uslugi mowi cos innego.
Ad4. Koszty prowizji za sprzedaz.
Ad5. Bedziesz miał po prostu 6480 zł. Po sprzedazy 6480 - koszty prowizji.
Ad6. Moze zalezec od rachunku. W moim biurze moge miec 0 i nic nie musze doplacac.

PS. Proponuje odpuscic teraz temat inwestycji. To nie jest dobry czas, szczegolnie dla kogos kto chce zaczac. Ewentualnie mozesz oddac te 10k od razu komus lepszemu od siebie, bo jest duze ryzyko ze tak sie skonczy Twoje pierwsze podejscie :D

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość