Relacje Inwestorskie i wsparcie w pozyskaniu kapitału

W szybko zmieniających się warunkach spółki potrzebują bezpośredniego, bliskiego dotarcia do inwestorów za pośrednictwem kompetentnego medium o dużym zasięgu i rozpoznawalnej marce. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ugruntowanej pozycji na rynku, oferujemy kompleksowe i profesjonalne wsparcie w pozyskiwaniu kapitału w formie emisji akcji,obligacji lub crowdfundingu udziałowego oraz dbaniu o dobrą komunikację z inwestorami. Aby oddzielić działalność portalu od usług z zakresu relacji inwestorskich powstała marka CapitalPR.

Nasze działania w obszarze relacji inwestorskich to m.in.:

 • prowadzenie kampanii reklamowych skierowanych do inwestorów indywidualnych,
 • doradztwo w zakresie pozyskania kapitału i przygotowania dokumentu ofertowego,
 • opracowanie głównego przekazu kampanii informacyjno-promocyjnej (equity story),
 • organizacja spotkań z inwestorami,
 • wsparcie w bieżącej komunikacji z inwestorami i mediami,
 • wykorzystanie narzędzi komunikacyjnych takich jak czaty i wywiady z przedstawicielami spółek,
 • monitoring internetu,
 • prowadzenie szkoleń z zakresu analizy fundamentalnej, komunikacji z inwestorami, obowiązków informacyjnych,
 • przygotowywanie i dystrybucja materiałów prasowych,
 • zaprojektowanie, uruchomienie i zarządzanie treścią w serwisie www dedykowanym spółce,
 • promocja w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Linkedin),
 • prowadzanie badań wizerunkowych na grupie inwestorów indywidualnych.

Serwis dociera miesięcznie do ponad 200 tys. unikatowych użytkowników. Łączna liczba unikatowych użytkowników na przestrzeni roku przekracza milion. W portalu zarejestrowanych jest ok. 70 tys. użytkowników, którzy uczestniczą w dyskusji na forum i korzystają z naszych narzędzi wspomagających inwestycje. Na naszych łamach prowadzimy szereg bieżących działań aktywizujących relacje spółek giełdowych z inwestorami, szczególnie wspierając dwustronną komunikację z inwestorami indywidualnymi.

Aktualne portfolio:

Referencje:

– Grupa Azoty współpracuje z portalem StockWatch.pl od ponad 5 lat w obszarze wsparcia komunikacji z inwestorami indywidualnymi. Współpracę oceniamy jako satysfakcjonującą, doceniając zarówno profesjonalizm pracowników, jak i merytorykę serwisu. Szczególnie docenić należy poziom merytoryczny analiz spółek z Grupy Azoty, opracowywanych cyklicznie po publikacji wyników okresowych, które rzetelnie i wyczerpująco analizują treść raportów. Czaty on-line z inwestorami indywidualnymi organizowane za pośrednictwem portalu StockWatch.pl zapewniają szerokie grono respondentów, przy czym są prowadzone są w sposób profesjonalny, a zarazem przyjazny dla użytkownika. Wszelkie działania realizowane są terminowo, przy wsparciu doświadczonego zespołu – ocenia Paweł Łapiński, wiceprezes zarządu Grupy Azoty.
– Z agencją relacji inwestorskich CapitalPR współpracowaliśmy w czasie przygotowań i trwania emisji akcji serii H, która była pierwszą publiczną ofertą akcji spółki. Kompleksowe usługi wsparcia obejmowały m.in. szkolenie z komunikacji z inwestorami, monitoring internetu, opracowanie i realizację kampanii reklamowej kierowanej do inwestorów (banery w mediach branżowych oraz reklama Facebook Ads), a także działania redakcyjne takie jak organizacja czatu inwestorskiego i publikacja wywiadu. Agencja istotnie przyczyniła się do sukcesu naszej emisji akcji. Jej przewagą jest posiadanie własnego medium o dużym zasięgu w wąskiej grupie docelowej (inwestorów), a także szybkość i elastyczność działania. Zespół CapitalPR wywiązywał się ze swych obowiązków bardzo rzetelnie i terminowo. Współpracę oceniam bardzo pozytywnie i polecam agencję jako wiarygodnego partnera biznesowego – ocenia Marek Markuszewski, CEO Starward Industries.
– Ze wsparcia agencji CapitalPR skorzystaliśmy na wczesnym etapie działania spółki. Obejmowało ono przede wszystkim szkolenie oraz konsultacje dotyczące relacji z inwestorami indywidualnymi. Współpracę oceniam jako bardzo udaną. To grupa rzetelnych specjalistów, która posiada doskonałą etykę pracy i reprezentuje bardzo wysoki poziom merytoryczny. Ich doświadczenie, wiedza oraz głębokie zrozumienie oczekiwań inwestorów było kluczowe dla rozwijania struktur IR w Wooden Alien SA. O profesjonalizmie i solidności zespołu CapitalPR świadczy nie tylko umiejętność szybkiego dostosowania się do aktualnych potrzeb partnera, ale również gotowość do rekomendacji szerszych działań w perspektywie rozwoju spółki – ocenia Hubert Kubit, CEO Wooden Alien.
– Grupa Orbis współpracuje z zespołem Capital PR od kilku lat. Realizowane wspólnie działania mają na celu budowę pozytywnego wizerunku spółki wśród inwestorów indywidualnych. Współpracę z pracownikami agencji oceniam bardzo pozytywnie, zarówno pod względem jej jakości merytorycznej, jak również ich zaangażowania w realizowane projekty. Dotychczasowa współpraca obejmowała m.in. przeprowadzenie badania opinii inwestorów indywidualnych na temat spółki, organizację czatów on-line i wywiadów z przedstawicielami spółki, czy przygotowywanie analiz fundamentalnych po publikacjach wyników kwartalnych. Mogę rekomendować agencję Capital PR jako solidnego partnera biznesowego – ocenia Dorota Nowotny, IR Officer, Grupa Orbis.
– Z pełną odpowiedzialnością polecam CapitalPR jako rzetelnego i profesjonalnego partnera w zakresie usług programistycznych i wsparcia relacji inwestorskich. Zrealizowane do tej pory projekty to m.in. zaprojektowanie i stworzenie internetowego sklepu z grami (gamesrepublic.com), zaprogramowanie wewnętrznych aplikacji do zarządzania pracownikami i fiansami firmy, zaprojektowanie i stworzenie strony www dedykowanej relacjom inwestorskim spółki (http://ir.11bitstudios.com/), organizacja czatu inwestorskiego, a także bieżące prace konserwacyjno-serwerowe. Wszystkie działania realizowane były terminowo i profesjonalnie. Nienaganna komunikacja, dostępność na każdym etapie prac oraz wysoka kultura osobista to tylko niektóre z wyróżniających się cech pracowników firmy. CapitalPR to solidny i wiarygodny partner, którego zdecydowanie rekomendujemy – ocenia Dariusz Wolak Investor Relations Manager, 11 bit studios.

W celu poznania szczegółowej oferty współpracy zapraszamy do kontaktu:

Łukasz Konopko

prezes zarządu

lukasz.konopko@stockwatch.pl
+48 500 322 429

Paulina Sztajnert

dyrektor ds. sprzedaży i marketingu

paulina.sztajnert@stockwatch.pl
+48 692 455 377


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR