pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

marecki

marecki

Ostatnie 10 wpisów
PU to nie PPU to jasne, inne tryby, procedury;
co do aktu art. 777 kpc i dobrowolnego poddania się egzekucji - to po prostu inny dokument który pozwala na egzekucję roszczeń, jakbyś nie miał aktu to czekałaby Cię klasyczna sprawa sądowa z Getback celem uzyskania nakazu czy wyroku;

akt notarialny to jeden z tytułów egzekucyjnych takich jak nakaz, wyrok, postanowienie, etc. Akt służy temu że nie musisz występować z pozwem do sądu i udowadniać swoich racji tylko Twój dłużnik (Getback) poddaje się z aktu dobrowolnej egzekucji w sytuacjach określonych w kacie - więc od razu idziesz do sądu po klauzulę. Sory za język prawniczy ale inaczej się nie da
Reasumując - dobrowolne poddanie się egzekucji z art. 777 kpc zastępuje długi i kosztowny proces sądowy;

art. 259 prawa restrukturyzacyjnego (dalej PrRest) precyzyjnie wskazuje co się wówczas dzieje - z chwilą otwarcia przez sąd przyspieszonego postępowania układowego (dalej PPU) co do zasady wszystkie postępowania egzekucyjne (obejmujące wierzytelności objęte układem) będą zawieszone z mocy prawa, a nowych spraw egzekucyjnych nie możesz wszcząć obojętnie czy to będzie sądowy nakaz zapłaty, wyrok czy akt notarialny z art. 777 kpc. Mógłbyś prowadzić egzekucję względem Getback w razie, najoględniej powiem, posiadania zabezpieczenia rzeczowego na aktywach Getback (np. hipoteka, zastaw), wówczas z przedmiotu zabezpieczenia możesz egzekwować swoje roszczenia.
Dodam, iż aby egzekwować z aktu notarialnego i tak musisz wystąpić wcześniej do sądu o nadanie mu klauzuli wykonalności (art. 781 i 783 kpc). W okolicznościach gdy Getback złożył wniosek i zakładając że sąd im to szybko "klepnie" raczej nie masz szans na egzekucję swoich roszczeń; Reasumując, nawet jak masz akt not. z art 777 kpc po otwarciu PPU twoje roszczenie objęte jest postępowaniem restrukturyzacyjnym i regulacjami PrRest;

co tu mówić P. Grad wyciął numer akcjonariuszom, w TVN CNBC usłyszałem wypowiedź P. Ministra, że nie planuje sprzedaży dalszych akcji - nie planuje w chwili obecnej;
Kto wie czy potrzeby budżetowe nie będą rzutowały na zachowanie negatywne kursu PZU, szkoda

doświadczony nie jestem ale powiem Ci, że trzymam MIL na dłuższy okres, liczę że "ktoś" kupi bank,jak nie to mam nadzieję że w 2011 pokaże ładne wyniki czytaj wartość akcji wzrośnie

pozostaje być cierpliwym i ... czekać na wzrosty, ot tyle

witam, mam nadzieję, że 4,70 to początek, propozycja dywidendy a w szczególności "TA" umowa może wywinduje kurs powyżej 5,00 zł

trochę niepewna branża jak na te czasy, casus Glinika, aczkolwiek wygląda ciekawie, zwłaszcza te usługi finansowe i obrót wierzytelnościami, co sądzicie?

tych spółek w których WDM "siedzi" to ostatnio przybyło, takie mam wrażenie, a co myślicie o tej spółce, długoterminowo winno być dobrze???, na razie trzyma się 0,70 - 0,75 zł

akcje Trakcji to długoterminowa inwestycja (mam nadzieję że dobra inwestycja), obserwuję i kupuję od X ub.r., wygląda że powoli będzie rosło i co ważne raczej bez "emocji" jak Petrolinvest

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 15 października 2019 09:41:24
Liczba wpisów: 21
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,368 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d