PSWCAPITA - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

PSWCAPITA [PCA]

AKTUALNY KURS: 0,01 zł (+0,00%) 04-04-2014 14:52
digital_world
Wpisów: 184
Wysłane: 23 listopada 2009 13:11:09 przy kursie: 0,66 zł
Jako, że powyższa spółka nie ma jeszcze wątku, zdecydowałem się założyć.

Pomimo słabych pierwszych trzech kwartałów 2009, co wymusiło likwidację działu transportowo-spedycyjnego chyba największym sukcesem GPH jest umowa z Vattenfall Europe Mining AG co ma przyczynić się do rozwoju podstawowej działalności spółki. Spółka inwestuje też w rozwijające się przedsiębiorstwa z branży it. Zarząd uczynił ukłon w stronę akcjonariuszy i zdecydował się na publikację raportów miesięcznych. Sezon grzewczy już się rozpoczął więc można liczyć na wzrost przychodów.

Pytanie brzmi - co sądzicie o tej spółce? Domyślam się, że Wasze posty będą bardziej bogate merytorycznie niż mój.
Mój blog: vibender.pl
Edytowany: 13 października 2011 15:57

Marcinjot
Wpisów: 67
Wysłane: 27 listopada 2009 21:28:28 przy kursie: 0,61 zł
Spolke znam stosunkowo krotko. Opinie o wlascicielach nie byly zbyt przychylne do momentu kiedy zaczely pojawiac sie ciekawsze raporty i informacje. Zreszta - o wlascicielach wciaz przychylnie ludzie nie mowia, ale licza jednoczesnie na duze zyski z akcji.

Zapakowalem sie na 41 groszach, dokupilem na okolo 0,60. Wielu inwestorow liczy na duze wzrosty (w tym i ja). Krawczyki rozmawiaja jeszcze na temat importu opalu z Rosji, wszyscy czekaja na informacje o podpisaniu umowy.

Co do spolki z branzy IT - sa podzielone zdania - ja nie mam zadnego.

Generalnie - o ile nic sie znaczaco nie zmieni - jestem zainteresowany spokojnym dojsciem powyzej zlotowki (najlepiej 1,5). Sa tez glosy ze dzieki tym kontraktom spolka moze wrocic na poziomy na jakich miala debiut. Oczywiscie wszyscy chieliby jak najlepiej :P A umowa z Rosja moze jeszcze polepszyc wyniki.

Jest jeszcze sprawa 2,5 mlna akcji ktore spolka moze wprowadzic do obiegu - pytanie, czy beda to robic. Jednak chyba wszystkim zalezy zeby kurs szedl w gore i zwiekszylo sie zainteresowanie.

Reasumujac - na razie nie sprzedaje. Wlasnie skonczyla sie korekta, pierwszy przystanek, akcje zmienily wlasciciela, drobni jakos daja rade, lagodnie idziemy w gore :)

Marcinjot
Wysłane: 2 grudnia 2009 22:18:07 przy kursie: 0,56 zł
Istotna Informacja
Zarząd Grupa PSW Holding S.A informuje iż w dniu 02.12.2009r zbył zabudowaną nieruchomość w Ciechanowie. Cena sprzedaży to 1.220.000,00zł Jednoczenie został spłacony Kredyt Inwestycyjny zaciągnięty za zakup nieruchomości w Kredyt Bank S.A

Emitent wykorzystywał w/w nieruchomość na cele prowadzenia działalność gospodarczej po zlikwidowaniu działu transportu i spedycji oraz po redukcji zatrudnienia budynek był wykorzystywany w 10%.

Podstawowym kryterium przy sprzedaży nieruchomości było:

- Zmniejszenie zaangażowania Kredytowego spółki

- Zmniejszenie kosztów odsetek poprzez brak zaangażowania kredytowego

- Zmniejszenie kosztów utrzymania nieruchomości ( podatki i inne stałe opłaty )

Zarząd szacuje iż po zbyciu w/w nieruchomości miesięczne koszty zmniejszą się o ok. 10tys.zł co przyszłościowo wpłynie na większy zysk netto przedsiębiorstwa.

Osoby reprezentujące spółkę:

* Włodzimierz Krawczyk - Prezes Zarządu

Marcinjot
Wysłane: 2 grudnia 2009 22:22:54 przy kursie: 0,56 zł
No i jest tak jak przypuszczałem - akcje są wypuszczane do obiegu. Nadal nie wiadomo czy beda chieli wprowadzic cale 2,5 miliona, czy jednak sobie troche zostawia.
Dzisiaj kurs odbil sie od 0,50 i wreszcie zaczal sie ladniejszy obrot i maly wzrost. Mysle ze do obiegu weszlo juz okolo milion akcji - choc nie sposob to wyliczyc.
Akcje trzymam i tylko zal ze nie mialem za co kupic na 51 groszach.

mirzag
Wpisów: 65
Wysłane: 25 grudnia 2009 16:26:33 przy kursie: 0,85 zł
digital_world napisał(a):

Pomimo słabych pierwszych trzech kwartałów 2009, co wymusiło likwidację działu transportowo-spedycyjnego chyba największym sukcesem GPH jest umowa z Vattenfall Europe Mining AG co ma przyczynić się do rozwoju podstawowej działalności spółki. Spółka inwestuje też w rozwijające się przedsiębiorstwa z branży it. Zarząd uczynił ukłon w stronę akcjonariuszy i zdecydował się na publikację raportów miesięcznych. Sezon grzewczy już się rozpoczął więc można liczyć na wzrost przychodów.

Pytanie brzmi - co sądzicie o tej spółce? Domyślam się, że Wasze posty będą bardziej bogate merytorycznie niż mój.
I had a dream.Bardzo miły sen.Snilo mi sie ,ze 20 stycznia 2010 w raporcie za grudzien 2009 pojawi sie 13 mln przychodow./czyli 53 mln w 2009r/Jesli natomiast 1-go lutego 2010w raporcie dot.wstepnych wynikow za 2009 r pojawi sie zysk ponad 1 mln zl /pomijając 1 mln ze sprzedazy nieruchomosci,co rowniez wplynie na wynik/to bedzie to z jednej strony świadczyc o dobrym zarzadzaniu firmą ,a z drugiej potwierdzi sluszność decyzji o pozbyciu sie nierentownego biznesu transportowo-spedycyjnego .Sprzedaz akcji przez braci traktuje jako jednorazowy przykry incydent ,ktory sie juz nie powtorzy przed wejsciem na GPW.W przeciwnym razie bylby to "samoboj" porownywalny ze sprzedażą akcji Action przez Operę ponizej 4 zl.Moim zdaniem umowa wyłączności na sprzedaz brykietu rekord juz sama w sobie jest wartością ,ktora wyceniam na co najmniej 1 zl/akcja.Plynność bez zastrzezeńprawi 35 mln akcji od poczatku roku/.Zwlaszcza ,ze wedle mojej wiedzy z ponad 5,5 mln akcji w wolnym obrocie od 2-3 mln jest juz zaparkowane IT w swiecie ma sie bardzo dobrze .Mam nadzieje ,ze debiut HMSG ,w ktorym GPH ma 20 mln akcji zrewolucjonizuje kurs niezaleznie od pozostalych sektorow GPSW .

mirzag
Wysłane: 25 grudnia 2009 16:55:30 przy kursie: 0,85 zł
mirzag napisał(a):
digital_world napisał(a):

I had a dream.Bardzo miły sen.Snilo mi sie ,ze 20 stycznia 2010 w raporcie za grudzien 2009 pojawi sie 13 mln przychodow./czyli 53 mln w 2009r/Jesli natomiast 1-go lutego 2010w raporcie dot.wstepnych wynikow za 2009 r pojawi sie zysk ponad 1 mln zl /pomijając 1 mln ze sprzedazy nieruchomosci,co rowniez wplynie na wynik/to bedzie to z jednej strony świadczyc o dobrym zarzadzaniu firmą ,a z drugiej potwierdzi sluszność decyzji o pozbyciu sie nierentownego biznesu transportowo-spedycyjnego .Sprzedaz akcji przez braci traktuje jako jednorazowy przykry incydent ,ktory sie juz nie powtorzy przed wejsciem na GPW.W przeciwnym razie bylby to "samoboj" porownywalny ze sprzedażą akcji Action przez Operę ponizej 4 zl.Moim zdaniem umowa wyłączności na sprzedaz brykietu rekord juz sama w sobie jest wartością ,ktora wyceniam na co najmniej 1 zl/akcja.Plynność bez zastrzezeńprawi 35 mln akcji od poczatku roku/.Zwlaszcza ,ze wedle mojej wiedzy z ponad 5,5 mln akcji w wolnym obrocie od 2-3 mln jest juz zaparkowane IT w swiecie ma sie bardzo dobrze .Mam nadzieje ,ze debiut HMSG ,w ktorym GPH ma 20 mln akcji zrewolucjonizuje kurs niezaleznie od pozostalych sektorow GPSW .
Nie moge sobie jednak odmowic jescze kilku spostrzezen ,ktore poczytuje sobie za merytorykę.Moim zdaniem wartość ksiegowa bedzie multiplikowac z kwartalu na kwartal wraz z dynamicznym wzrostem przychodow i in spe zysków.Prognozy ,ktore mają byc przedstawione 1 marca 2010 nie powinny byc gorsze niz te sprzed roku.A te sa znakomite w zakresie przychodow.Z 35 mln do 270 mln w 2013 r.Przy marży brutto 10% na brykiecie rekord to podważa dotychczsową kapitalizację.Jesli umowa z Rosjanami/Kuzbas?/dojdzie do realizacji to az nie sposob sobie nie wyobrazić ,że szeroki tor nie zostanie wykorzystany w drodze powrotnej z brykietem do Pribaltiki ,na Bialorus ,a moze i na Zachodnia Ukraine/Lwow,Luck/

Marcinjot
Wysłane: 25 grudnia 2009 18:34:59 przy kursie: 0,85 zł
No ja akcje trzymam - pierwsze 100% sie zrobilo :) Chodza glosy ze kurs moglby zrobic nawet 5 zl, jednak ja bardzo bede sie cieszyl jesli bedzie powrot do ceny emisyjnej :)

I zastanawiam sie tez nad jedna rzecza - tu jest handel. Czy nie bylby bardziej odpowiedni wskaznik cena/zysk?

W tej chwili wyczekujemy kilku informacji z ktorych kazda moze byc kolejnym impulsem do wzrostu kursu (o spadku nie mysle :P)

mirzag
Wysłane: 25 grudnia 2009 18:56:24 przy kursie: 0,85 zł
Marcinjot napisał(a):
No ja akcje trzymam - pierwsze 100% sie zrobilo :) Chodza glosy ze kurs moglby zrobic nawet 5 zl, jednak ja bardzo bede sie cieszyl jesli bedzie powrot do ceny emisyjnej :)

I zastanawiam sie tez nad jedna rzecza - tu jest handel. Czy nie bylby bardziej odpowiedni wskaznik cena/zysk?

W tej chwili wyczekujemy kilku informacji z ktorych kazda moze byc kolejnym impulsem do wzrostu kursu (o spadku nie mysle :P)
Oczywiscie Marcinie, masz rację.Wystarczy porownac z CPS.Tam wskazniki c/wk i c/z byly dramatycznie niskie.Spolka/CPS/ pracuje nad zyskami /co jej sie udaje/ i nie martwi sie wskaznikamiPodobnie jest i bedzie z GPH.Tu nie jest potrzebna kosztowna infrastrukura by wydobywać przychody i zysk.Plac + kantor.Dotychczasowa wartośc ksiegowa to jakis archaizm.Przy 40 mln przychodow na koniec listopada to jakas paranoja.Nie ma na NC spolki ,ktora mialaby takie przychody.Ale poczekajmy na 1 marca 2010.Nowa prognoza to bedzie nowa jakość.

Marcinjot
Wysłane: 25 grudnia 2009 21:26:45 przy kursie: 0,85 zł
A takie pytanie jeszcze mi przyszlo:

Jak to jest ze spolkami zaleznymi, ktore sa notowane rowniez na gieldzie? Czy zwiekszenie wartosci ich akcji przeklada sie bezposrednio na cene akcji spolki matki? Jednoczesnie raporty spolki matki jako grupy zawieraja tez dane calej grupy, w tym i spolki corki ktora jest na gieldzie?

addi
addi PREMIUM
Wpisów: 1 101
Wysłane: 25 grudnia 2009 21:44:23 przy kursie: 0,85 zł
Zarząd wywala, że aż huczy: http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/narzedzia/insider?pole=GPH
Czyżby wywalali kurę znoszącą złote jaja? confused2 Shame on you
Edytowany: 25 grudnia 2009 21:49

mirzag
Wysłane: 26 grudnia 2009 03:15:54 przy kursie: 0,85 zł
addi napisał(a):
Zarząd wywala, że aż huczy: http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/narzedzia/insider?pole=GPH
Czyżby wywalali kurę znoszącą złote jaja? confused2 Shame on you
Nie wywala ,a wywalił.Tak.Kurę znoszącą zlote jajka.Powod do końca nie znany.Argument o rzekomym poprawieniu plynności /zwiekszeniu ff/ oceniam w kategoriach bajek barona Munchhausena.Bardziej przekonujaca jest wersja pozyskania środkow na objęcie nowej emisji 2.5 mln akcji.Zobaczymy czy 2 mln ,ktore objęły PSW zostaną wywalone,kiedy i po ile.Ktorys z Krawczykow mógl objąć pozostale 500 k akcji ,ale rownie dobrze mógł je objąć przyslowiowy Kowalski.Jak widzisz wywalanie mialo miejsce w listopadzie i cale szczęśćie ,że sie na razie zakończylo.

Brzydul
Wpisów: 4
Wysłane: 31 grudnia 2009 14:28:19 przy kursie: 1,00 zł
Witam

Wygląda na to, że wraz ze starym rokiem postanowiono zapomnieć o groszówkach,
zobaczymy w poniedziałek czy to się uda, a tymczasem

Wszystkim posiadaczom życzę wszystkiego dobrego.
Pozdr.

edit. 3zł salute

Marcinjot
Wysłane: 31 grudnia 2009 14:36:31 przy kursie: 1,00 zł
Dolaczam sie do zyczen :)

mirzag
Wysłane: 3 stycznia 2010 05:48:35 przy kursie: 1,00 zł
Marcinjot napisał(a):
I ja czynie to z przyjemnością.Jednoczesnie chcialbym częściowo zmodyfikowac swoj świateczny wpis o wschodnim kierunku ekspansji brykietu rekord.Ztego co wiem Zach. Ukraina nie wchodzi w gre z uwagi na fakt ,iż cena węgla jest tam mimo wszystko niżśza niz cena brykietu ,a poza tym tam sie produkuje brykiet z torfu.ZBialorusią jest podobnieDo Estonii jest za daleko.Lotwa to znak zapytania.Natomiast pewna jest Litwa.Wszystko jednak wskazuje na to,że na krajowym podworku firma osiagnie w tym roku znakomite wyniki.7.7 mln przychodow w X/09 plus 10.3 mln w XI/O9 plus prognozowane 15 mln w XII/09 daje 33 mln za IV kwartal.To przedsmak tego co może być z wynikami w 2010 roku zwlaszcza po uruchomieniu trzech Terminali.No i bagatela.Dyskonto 20% na brykiet zakupiony od Vattenfall poza sezonami grzewczymi.Rynek glowny GPW nie musi byc odległą przyszlościa.

mirzag
Wysłane: 6 stycznia 2010 21:01:13 przy kursie: 1,00 zł
mirzag napisał(a):
Marcinjot napisał(a):
I ja czynie to z przyjemnością.Jednoczesnie chcialbym częściowo zmodyfikowac swoj świateczny wpis o wschodnim kierunku ekspansji brykietu rekord.Ztego co wiem Zach. Ukraina nie wchodzi w gre z uwagi na fakt ,iż cena węgla jest tam mimo wszystko niżśza niz cena brykietu ,a poza tym tam sie produkuje brykiet z torfu.ZBialorusią jest podobnieDo Estonii jest za daleko.Lotwa to znak zapytania.Natomiast pewna jest Litwa.Wszystko jednak wskazuje na to,że na krajowym podworku firma osiagnie w tym roku znakomite wyniki.7.7 mln przychodow w X/09 plus 10.3 mln w XI/O9 plus prognozowane 15 mln w XII/09 daje 33 mln za IV kwartal.To przedsmak tego co może być z wynikami w 2010 roku zwlaszcza po uruchomieniu trzech Terminali.No i bagatela.Dyskonto 20% na brykiet zakupiony od Vattenfall poza sezonami grzewczymi.Rynek glowny GPW nie musi byc odległą przyszlościa.
No i Litwa potwierdzona!!!.Potencjal wzrostu wprawdzie nieznany ,ale stawiam na 300-500% do końca roku.

mirzag
Wysłane: 11 stycznia 2010 13:42:38 przy kursie: 1,24 zł
mirzag napisał(a):
mirzag napisał(a):
Marcinjot napisał(a):
No i Litwa potwierdzona!!!.Potencjal wzrostu wprawdzie nieznany ,ale stawiam na 300-500% do końca roku.
I co tu komentować.Jedyna spolka z NC ,ktora przychodami moze konkurowac z wig 80 ,a nawet wig 40.Multiplikowanie przychodow w zwiazku z brykietem jets funkcją wzrostu.Atohht za trzy kwartaly minus,Eko -plus ale mniejszy niż zależna od GPH New con 10t,ktora w ramach HMSG miala 0.6 mln zysku netto .Podwyższam rating z 300 -500% na 400-600 % do końca roku 2010.

topol2
Wpisów: 98
Wysłane: 11 stycznia 2010 13:56:18 przy kursie: 1,24 zł
Gratuluję tym co kupili. Cały czas obserwowałem firmę. Spadła poniżej 40 gr. Drugie dno było trochę wyżej. Były złe informacje. Zlikwidowali cały segment transportowy. Była to świetna informacja, gdyż transport międzynarodowy jest branżą bankrutującą u nas. Ja jednak czekałem na ogłoszenie strat wynikłych z rozwiązania umów lizingowych na zakup tirów. Błąd. Trzeba było kupować po 52 gr, gdyż za pasem był sezon grzewczy. Chwila nieuwagi i nie mam papiera. Pocieszeniem jest, że jest jeszcze wiele innych spółek. Ale może zdarzy się korekta jakaś przypadkowa? Może w kwietniu-maju. Jak się zdarzy to wejdę. Teraz nie. A kiedy korekta? Na blogu
pozdr
topol2

Marcinjot
Wysłane: 16 stycznia 2010 12:03:08 przy kursie: 1,78 zł
Cytat:
Istotna Informacja
Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami Zarząd Grupa PSW Holding S.A
Informuję o zakończeniu rozmów z wierzycielami spółki oraz przedstawia
sposób rozliczenia wierzytelności oraz kar za wcześniejsze rozwiązanie umów
leasingowych w związku z likwidacją działu transportu i logistyki w marcu 2009 r.

Emitent zawarł umowę z Zagranicznym Funduszem (Fundusz) polegającą na skupie
wierzytelności od firm leasingowym wraz z karami za wcześniejsze rozwiązanie
umów. Rozliczenie z funduszem nastąpi poprzez wyemitowanie 25.000.000 akcji nowej serii i objęcie ich przez Fundusz.

Fundusz zawarł z Emitentem ugodę polegającą na umorzeniu kar za wcześniejsze
zakończenie umów leasingowych które to nabył od wierzycieli Emitenta.

Zarząd Grupa PSW Holding S.A zawarł z Funduszem umowę w której to Fundusz
zobowiązuje się do nie sprzedawania nabytych akcji na rynku Newconnect do
dnia 1.01.2011r zobowiązanie przechodzi również na każdego nabywcę w/w akcji
poza rynkiem Newconnect. W przypadku sprzedaży przez Fundusz akcji na rynku
Newconnect do dnia 1.01.2011r Fundusz zapłaci karę spółce Grupa PSW Holding
S.A w wysokości 5.000.000 zł.

W opinii Zarządu powyższa transakcja była słuszna i z korzyścią dla Emitenta
oraz Akcjonariuszy spółki. Zawarte umowy pozytywnie wpłyną na wyniki
finansowe Emitenta oraz znacząco zwiększą kapitały własne emitenta
co przełoży się na realizowanie zakładanych planów inwestycyjnych
Emitenta która zostaną przedstawione 1.03.2010r
Pozyskanie poważnego i stabilnego akcjonariusza spowoduje wzrost wartości
spółki Grupa PSW Holding S.A.

Czy ma ktos jakis konkretny scenariusz rzeczy ktore moga sie wydarzyc teraz? Wczorajszy komunikat pozostawil mieszane uczucia. Zarzad uwaza ze wiadomosc jest dobra, polowa akcjonariuszy uwaza ze nie... Ja chyba przeczekam jeden dzien i obadam co sie bedzie dzialo... Z tym ze upieram sie przy pozostawieniu akcji u siebie...

hellgate
Wpisów: 16
Wysłane: 18 stycznia 2010 10:52:37 przy kursie: 1,19 zł
Niestety właśnie poznajemy odpowiedź.
Cała ta informacja nie trzyma mi się kupy. Wychodzi na to, że wartość zobowiązań spółki wobec firm leasingowych przekroczyła wartość spółki. Zupełnie niewiarygodne. Szkoda, że zarząd podaje tak zdawkowe informacje. Dopiero wówczas można by było ocenić, czy porozumienie jest korzystne.

Nie widzę jakiejkolwiek logiki w emisji tak potężnej liczby akcji. W tej chwili na kapitał składa się 13,1 mln akcji, z czego w rękach głównych właścicieli (Krawczyków) jest 50%. Potrajając liczbę akcji utracą kontrolę na Walnym Zgromadzeniu. Więc de facto oddają kontrolę nad spółką. Przynajmniej częściowo, bo mogą zastrzec sobie osobiste korzyści (np. co do powoływania zarządu, uprzywilejowanie co do głosów etc), jednakże w ten sposób zrażają pozostałych akcjonariuszy.

Brakuje mi też jeszcze jednej informacji, czy emisja jest planowana wyłącznie w związku z pokryciem długów spółki? Ciekawi mnie jak podwyższą kapitał akcyjny, czym pokryją nowo objęte akcje?

Ja oceniam pomysł zarządu jako strzał w kolano. Zobaczymy, czym jeszcze nas zaskoczą.

Marcinjot
Wysłane: 18 stycznia 2010 11:21:41 przy kursie: 1,19 zł
Patrzac sie na ostatnie 2 godziny to... wysypali sie ci co mieli sie wysypac... moze glupio to zabrzmi ale ja nie sprzedalem bo dla mnie za tanio. Jakbym mial mozliwosc po 1,7-1,9 przed komunikatem to bym sprzedal i byc moze teraz znow bym kupil... Ale srednia zakupu mam 2 razy nizej wiec wciaz jestem na dobrym plusie.

Plotki/spekulacje sa takie - albo fundusz jest Krawczykow albo jesli Krawczykow nie jest to bedzie emisja akcji niemych (ak bylo nawet w malu od p. Krawczyka)... Gdzies na bankierze pisali tez ze to moze byc fundusz p. Kulczyka.

Ja zastanawialem sie tez, czy czasami nie bedzie taka kolej rzeczy:
1. zdawkowy komunikat w piatek
2. szczegolowy komunikat o ilosci emisji akcji, ich cenie, procencie calosci akcji itp, z ktorego mogloby wynikac ze bedzie split
3. split :P

Patrzac na kary i zobowiazania wobec spolek leasingowych... Zgodnie z komunikatem - kary zostaly zniesione, a zobowiazania... czy nie byly na raportach jako krotkoterminowe?

Jakkolwiek by nie bylo, ostatnio widac dobrze ze wielu akcjonariuszy ma pamiec dobra ale krotka, wiec kolejne komunikaty jesli beda dobre - moga nas zaprowadzic spowrotem na poziomy 1,9x, tym bardziej ze jest ktos kto chyba pilnuje tego kursu.

Chyba zakonczyla sie ekspresowa korekta... Do srody bedzie nastepny komunikat - czekam na niego w miare spokojny...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7