pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

magnat

magnat

Ostatnie 10 wpisów
bmp o co kaman? Revotar?

gotówka = 0, zakupiona duda za resztę, trzeba będzie się ewentualnie zastanowić na nad tym co sprzedać

może masz rację ale..
tup kupiłem bo czekam na rozruch dzialalności w katowicach i wg mnie tutaj pójdziemy w górę jak bedą infa, może wcześniej niż cała developerka.
polnord - czekam na intensyfikacje działalności, na wykazanie sie nowego prezesa i wzrost zainteresowania spółką,
lcc - bo tam jest taka długa konsolidacja, że jak to wyskoczy to może zrobić 100% , podoba mi się technicznie

spółka zakupiła prawie 50 tys. akcji funduszu BMP ze względu na "skrajne niedowartościowanie" akcji tak podali w komunikacie i mają już prawie 80 tys. akcji

Raport EBI
typ raportu Raport bieżący
numer 12/2011
data dodania 2011-01-27 21:18:37
spółka E-ENERGO SPÓŁKA AKCYJNA
Zakup akcji BMP AG
Zarząd E-ENERGO S.A. niniejszym informuje o dokonaniu w dniu 27 stycznia 2011 roku zakupu 47.500 akcji spółki BMP AG po cenie 3,27 zł za jeden walor. E-ENERGO S.A. zwiększyło w ten sposób swój udział w ogólnej liczbie akcji do 79.900 akcji w kapitale zakładowym BMP AG. Zakup akcji BMP AG Zarząd Emitenta traktuje jako inwestycję średnioterminową z zamiarem zwiększenia zaangażowania, w związku z opinią Zarządu Emitenta o skrajnym niedowartościowaniu akcji BMP AG.

rozumiem ze merotyka tego postu opiera sie mojej wczesniejszej wypowiedzi na marketeo, bo jakos tekst praktycznie ten sam. znowu zaczynasz negowac wypowiedzi tych ktorzy mają "prawo" sie ośmielić napisać cos niezgodnego z twoimi wypowiedziami na forum "twojej" spółki.

skomentuje to jednak merytorycznie: ja mówiłem o kierunku ruchu i tyle i jakie poziomy i gdzie są ważne. i tyle albo aż tyle

mamy mocne odreagowanie spadków, korekta wzrostowa, ale wazne jest przebicie poziomu 3 zł, to pozwoli definitywnie zamknąć temat i bedziemy wtedy w fali wzrostowej dla ktorej oporem będą szczyty na 4,2 zł

przegląd portfela
orzełopony w gore - sytuacja wyglada zdecydowanie lepiej ale na fanfary przyjdzie czas, caly czas mamy promocje z której codziennie korzystam.
k2 internet bardzo dobrze, szykujemy sie do kolejnego lotu, na chwilę obecna wg mnie najlepszy ppapier który mam, rzeczywista dynamika zysków, plany mocne, realizacja okay, informacje wazne w drodze, itd. CISZA NA WATKACH praktycznie na wszystkich forach!! dokładnie tak jak rosło oponeo z 5 na 15,
marketeo tez okay
hawe ktore kupiłem tez dobrze ale tu kupiłem liczać na korekte wzrostową,
bmp sie kisi, czekam na infa i poczekam az przyjda,
lcc konsolidacja,
polnord - czekamy na informacje
tup - czekamy na infa przełom 1/2 kwartalu
Duda - sytuacja ok w mojej ocenie, lubie jak papier tak rosnie czyli 1 dzien wystrzał, potem spokoj, potem 2%, podoba mi sie to

jak informowała spółka, papiery poszły z rifu do parpu , czekaja na przelew 2 transzy.
wg mojej analizy maja zapewnioną płynność na 2 kwartały opóźnienia, natomiast zawsze zapewniając pieniądze na odsetki mogą np. zmiejszyć kapitał potrzebny do handlu oponami, oczywiście miałoby to negatywne skutki dla wysokosci przychodów ale leszpsze takie rozwiązanie niz inne.

pop napisał(a):
,a natomiast sektor e-commerce rośnie nieprzerwanie,bo do nasycenia rozwoju handlu przez internet jeszcze b.daleka droga...!
W dodatku firma jest o tyle interesująca,że zaraz wchodzi na 3 pierwsze rynki zagraniczne,a docelowo na rynki wszystkich krajów Zachodniej Europy idąc wzorem Oponeo,więc wzrosty przychodów w zasadzie zapewnione na wiele kwartałów do przodu...

pop spokojnie , naprawdę cieszę się , że rosnie marketeo i zyski w moim portfelu ale.... NIC nie jest dane na zawsze i pewne na 100% ( w zasadzie).... jako przykład podam najblizszy czyli oponeo.... też mialo tylko isć w gore z przychodami i zyskami bo rozwijali sprzedaż, rynek polski i zagraniczny a jednak wyniki w 2009 były duzo gorsze niż w 2008..

nie ma czegoś takiego jak w "zasadzie zapewnione przychody na wiele kwartałó do przodu" gospodarka i konkurencja nie znosi próźni....

a na razie tak jak pisalem wczesniej na oponeo ( tam jezeli przebije poziomy ostatnich górek czyli ponad 14 zł ) tutaj na marketeo powyzej ostatnich górek to wtedy będzie mozna miec pewność i duzy optymizm ze idzie kolejna fala zysków.

zalecam spokój, spokojnie, będzie dobrze w przeciągu 3 miesięcy,
teraz pewnie wiekszość sie zastanawia czy sypaczowi się skonczyła amunicja czy tylko na chwilę przestał zeby kurs odbił... ale powiem ze wg mnie nie ma to wiekszego znaczenia. jesli ktoś wszedł w spółkę ze względu na czynniki fundamentalne ( tak jak ja) to nie ma to dla niego wiekszego znaczenia , zachowanie kursu na obecnych sesji, może tylko taniej dokupić

zalecam spokój , bez hurra optymizmu i pesymizmu zbyt duzego

miałem tylko polskie srebrne i Złote, 95 % kolekcji sprzedałem, zostawiłem tylko parę sztuk z którymi jestem bardziej emocjonalnie związany:-)

dzisiaj ( a właściwie wczoraj ) dokupiłem za kase z tauronu: orzełopony, lcc i nowość trochę próbnie hawe. reszta pieniędzy czeka na kolejne okazje.

dzisiaj wyskoczyło marketeo, cos zaczyna sie dziać na orzełopony

sprzedałem resztę tauronu, kupiłem parę sztuk orzełka i dudy, z resztą wiekszej cześci gotówki czekam na inne okazje.

pytało mnie kilka osób w co jeszcze inwestuję poza giełdą..

więć wyjaśniam dodatkowo
- nieruchomości, ale tylko o przeznaczeniu komercyjnym ( mieszkaniówkę odrzucam)
- mam własną firmę usługową więc trochę kasy też w nią inwestuję,
- kiedyś też byłem obecny na rynku numizmatycznym ale to już przeszłość, całą kolekcję sprzedałem gdy było szaleństwo cenowe.
- z założenia odrzucam wszelkie lokaty, obligacje itd... wg mnie wtedy kapitał się marnuje

muszę do czegos się przyznać..:jestem zaskoczony i zaszczycony wielką oglądalnością( przynajmniej dla mnie) mojej kroniki, dziękuje Wam wszystkim zainteresowanym.

zachęcam jednocześnie do wpisywania swoich przemyśleń zwlaszcza tych bardziej pesymistycznych odnośnie spółek które właśnie mam/kupuję/kupię.
bo jeśli spółkę mam to znaczy, że jestem optymistą co do niej więc przyda się trochę pesymizmu:-)

zapomnialem :-) o jeszcze jednej inwestycji w poniedziałek: zakupiłem 5 !!! akcji CIECHU, zobaczymy co będzie z zapisami.

sprzedałem kolejną cześć tauronu, dokupiłem dude, jutro dokupię za to którąś ze spółek lcc,bmp,k2 internet i orzełopony- zaleznie od okazji ,dzisiaj się ruszył polnord,

i pomyśleć, że zaczałem sie przyglądać wczoraj petrolovi... coż za późno

ma isć ale coś nie znamy szczegółów już dłuzszy czas, no chyba, że sprzedadzą audioteke inwestorowi bez wprowadzania na nc, brali taką ewentualność pod uwagę.
na razie mamy zachowanie potwierdzające siłę papierku, wczoraj ktoś stanał na poziomie ceny 25,7 i zbierał z ukrytego wszystko co mu dawali i właściwie sam zrobił cały obrót, a zlecenie kupna nie zostało wyczerpane, dzisiaj mamy do 28,2 zł praktycznie pusty karnet zleceń sprzedaży, raptem ok. 40o akcji do tego poziomu jest wystawione.

poziom czysto psychologiczny , cena nominalna zakupu w ostatniej emisji akcji. Oczywiście bez ceny pp:-), ale takie psychologiczne poziomy czesto implikują różne zachowania uczestników, jak pęknie ten poziom to sypną kolejni gracze i będziemy mieli może te 2 zł...

a na razie wszystko co ponizej 3 zl na tym papierze traktuję jako możliwość okazyjnego dokupienia.

widzę u niektórych objawy paniki i maksymalnego zniechęcenia. dalej mówię jesteśmy blisko punkty zwrotnego, co wcale nie oznacza ,że nie możemy na przykład zastukać 2,3 albo niżej

na razie poszło 10 mln zł na co? mozna miedzy innymi na stronce zobaczyć
40 mln dotacji + środki wlasne pójdą na 2 fabryki,

w mojej opinii wbrew zapewnieniom jednego ministerka bedzie w tym roku wywalana kolejna transza akcji Tauronu,
zresztą kupiec już przygotował gotówke, przestudiujcie budzet na rok 2011 KGHMu,
tam jak byk stoi prawie 9 mld zł na "inwestycje kapitałowe" stawiam dobrą butelkę dobrej polskiej wódki na to, że część tej kasy pójdzie na zakup tauronu

jestesmy parę procent od ceny nominalnej nowej emisji, druga transza dotacji wpłynie w najblizszym czasie, po wpłynięciu tej transzy , spółka oszacuje wpływ opóźnienia na planowane wyniki.
ja tą spółkę wziąłem fundamentalnie i nie obchodzą mnie zmiany kursu , czekam na koniec tego roku lub na określony poziom cen i wtedy przyjdzie czas na ocene inwestycji

wykorzystując podciąganie kursu na fixingu sprzedało mi się prawie 30% tauronu, gotowka pójdzie na spłate linii , ktorą wcześniej wykorzystałem na dokupienie orzełopony, k2 internet i dudy

kolejny dzien przeceny. ale myślę , że jesteśmy blisko punktu zwrotnego

myślę,że do sypacza dołaczyli nastepni mniejsi, spanikowani trwajacym obsuwaniem sie kursu na coraz nizsze poziomy

myśle, że dzisiaj trzeba będzie sięgnąć do rezerwuaru gotówki czyli do tauronu,
kasę wykorzystam na prawdopodobne okazyjne dokupy i zakupy kilku spółek

albo masz racje i 12 zł odbilo, albo jest to tylko korekta wzrostowa w spadkowym trendzie.. wszystko zalezy co bedzie dalej

cena emisyjna ustalona na 6,6 zł

ja mam zwykle ok. 10 spółek , kiedyś miałem 60 % środków w 1 spółce i niestety skończylo sie to tragicznie dla mojego portfela. Najwieksza strata w calej kilkunastoletniej historii mojego inwestowania. NIgdy wiecej > 25% w jednej spółce

ja szacowałem zysk na 2 mln przed telekonferencją dla własnych potrzeb, i mam nadzieje ze uda sie to mimo opóźnien utrzymac

trzy najwieksze inwestycje to : orzełopony, k2 internet i tauron ( traktowowany jako gotówka prawie::-))
najmniejszy udział procentowy mam w marketeo.
pozostałe papierki mają właściwie podobny udział procentowy. choc zaden w portfelu nie przekracza o dużo udziału procentowego pozostałych.
choć ja na wiekszości z tych firm powiedzmy 10-20 % aktualnego zaangazowania w danej firmie robię sobie jakieś ruchy.

gotówka stanowi nie wiecej niż 3% w tej chwili.

postaram się pokazywać zyski na zamknietych pozycjach choć jeśli ktoś czyta to wie kiedy kupuje i kiedy sprzedaje wiec może sam sobie obliczyć w przyblizeniu.

mathu napisał(a):
Wynik w okolicach zera to tylko jakieś 10% NC.

Tradycją jest dyskontowanie zysków (najczęściej urojonych) na dwa lata do przodu. Stosujecie wycenę opartą o C/Z z głównego rynku, wszystko fajnie, ale NC tak nie działa.

dokładnie... na wigu taka dynamika to ewenement , jak ktoś poprawi wynik o 20% to juz jest super

Nasdaq napisał(a):
Było oczywiste,że spółka dostanie kolejną zaliczkę,tylko jest pytanie,czy w związku z tym opóźnieniem na pewno zarobi netto te 2mln w b.r....?Think
Ja tutaj upatruję słabości kursu.

ze dostanie dotacje tak, ale nie było oczyiwste dla niektorych czy to starczy na uruchomienie produkcji,

te 2 mln zysku to ja szacuję własnie ze wzgledu na opóźnienie, natomiast sama spółka wczesniej szacowala 3,2 mln zysku operacyjnego ( nie wiedziała wtedy o opóźnieniu ale też nie wiedziała, wtedy że będzie spółka zalezna z kilkaset tysiacami zysku planowanymi w 2011)

ważna odpowiedź : oznacza,że jakiekolwiek opóźnienia kolejnej transzy nie będą już miały znaczenia dla podstawowego biznesu i to JEST DUZY PLUS bo na urzedników zawsze można liczyć, że coś namieszają:-)

ORZELOPONY-IR napisał:

Pytanie do SPÓŁKI:
Panie Patryku, czy wpływ tej drugiej zaliczki z PARPu będzie wystarczający do uruchomienia produkcji w zakładzie? Czy będzie potrzebna kolejna zaliczka lub np. uruchomienie kredytu?

Środki na które czekamy zostaną wykorzystane na zakup linii do produkcji granulatu oraz robót budowlanych. Środki te będą przekazane dostawcy linia jako kolejna zaliczka która w zupełności wystarczy do uruchomienia produkcji. Końcowe rozliczenie zakupu linii nastąpi po uruchomieniu produkcji ze środków rozliczenia końcowego dotacji. Spółka nie potrzebuje innego finansowania np w formie kredytu.

z forum parkietu

W 2008 roku podczas warsztatów urbanistycznych międzynarodowe grono architektów i urbanistów pracujących na zlecenie TUP S.A. stworzyło koncepcje zagospodarowania położonej w Katowicach przy ulicy Bażantów 8 hektarowej działki należącej do TUP Property. W związku z sąsiedztwem osiedli Odrodzenia i Milenium urbaniści zaproponowali budowę inspirowanego architekturą modernistyczną osiedla mieszkaniowego Forest Hill. Nowe osiedle mieszkaniowe, wzbogacone o elementy usługowe miałoby zastąpić istniejące nieużytki.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od urzędników Urzędu Miasta Katowice, Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla należącego do TUP Property terenu, umożliwiający budowę Forest Hill, ma zostać uchwalony w pierwszym kwartale 2011 roku. Zgodnie z wytycznymi dokumentu na ww. terenie może powstać nawet do 50 tyś m2 powierzchni mieszkalnej.

to jest zapowiedz infa na które czekam czyli uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego
i odpowiedz ( dla tych co pytali ) dlaczego kupiłem TrUPa

50 000 m2 mieszkań po 4000,00 netto to 200 000 mln przychodow, zakładajać rentowność 30% to mamy 60 mln złotych, oczywiście rozłożone w czasie no chyba, że TUP sprzeda działkę z planem i projektem osiedla i np pozwoleniem na budowe

sama działka 8,7 ha bedzie warta z planem ok. 25 mln przy kapitalizacji obecnej ok. 90 mln zlotych

http://www.millenium-inwestycje.pl/ to osiedle sąsiednie, można zobaczyć skalę i ceny

no to widzę ruch w portfelu. dzisiaj startuje DUDA

Pan Patryk z orzełka napisał , że agencja regionalna RIF wreszcie wczoraj przesłała dokumenty zwiazane z drugą transzą do PARPu.
czyli drugi przelew powoli pojawia sie na horzyoncie

info ze spółki które poprzednio wycioł moderator

24.01.2011

TUP Property S.A. otrzymała pozwolenie na budowę pawilonu handlowo- usługowego w Katowicach. Na terenie 1,1 ha przy ulicy Bażantów firma TUP Property S.A. planuje budowę kompleksu handlowo-usługowego o powierzchni 3300 metrów2, który zabezpieczy potrzeby mieszkańców osiedli Odrodzenia i Millenium oraz przyszłych mieszkańców osiedla Forest Hill.

prawdopodobnie na to zbierają kase i sprzedają te dwie biedronki za 2,2 mln euro

www.tup.com.pl

TUP polecam, osiągnałem wielkość pozycji, którą zakładałem jak rozpoczynalem inwestycję. trochę to trwało bo niskie obroty
kupiłem bo czekam na napływ informacji, że spółki po wielu miesiącach posuchy w działalności.
odwrotnie niż w przypadku optimusa i drozapolu tutaj będę dłużej:-) no chyba, że zrobimy w miesiąc ponad 100%...

pop napisał(a):
Kurs własnie dotarł do wsparcia w postaci średniej 100-sesyjnej.Teraz pytanie czy obroni...?Think

takie przekonanie mam ze kurs zamierza ja przetestować, siadły zdecydowanie obroty, i jedna wieksze zlecenie może całkowicie zmienić wygląd wykresu ( w obie strony- choć w góre zdecydowanie trudniej, duża grupa inwestorów która kupiła w cenie 12-14 zł czuje sie coraz niepewniej i robi się nerwowa,

tak czy siak rynek sprawia wrażenie coraz słabszego, i nie moge sie oprzeć wrażeniu ze dodatkowo jeszcze jest ten efekt czasami celowo wzmacniany. tak jak wczoraj ktoś na zamknieciu zrobił ze zwyzki , duzy minus sprzedajac kilkaset akcji.

ja sie nie zajmuję analizą techniczną na tak niskich obrotach i malych spółkach

skróciłem o ponad połowe optimusa i drozapol, w kilka dni zysk wystarczający a potrzebna gotówka:-)

magnat napisał(a):
pojawiło się ciut akcji drozapolu w portfelu

widzę ze miałem dobry timming:-) z tym drozapolem

już widzę tutaj teorie coraz lepsze, opóźnienie w dotacji robi swoje, a może ktoś się wystraszył ze np dotacje moga jednak nie rozliczyć.. ktoś sobie może to ryzyko uświadomił i skraca troche zaangazowanie np

pod obserwacje biorę reinholda i stalprodukt, zakupiłem czysto spekulacyjnie i zeby mi się nie nudziło troche optimuska

myślę, że elek wróci na gpw, pytanie czym się bedzie zajmował..
energetyką?, developerką? inwestycjami i finansami? telekomunikacja?

informacja z revotara, spółki w ktorej bmp ma ponad 30% udzialu

II faza badań klinicznych nad CODP została zakończona zgodnie
z harmonogramem w grudniu i przeprowadzona na wymaganej ilości pacjentów.
Nie pojawiły się żadne problemy przy przeprowadzaniu badania. Dane dotyczące
badania znane będą prawdopodobnie pod koniec lutego. Jednak będą to informacje
u kogo nastąpiło działanie leku a u kogo wystąpił efekt placebo.
Dane zostaną następnie opracowywane. W maju oczekuje się finalnego raportu z badań.
Począwszy od tego czasu wyniki badań będą mogły być opublikowane.

Info od miłej Pani od relacji inwestorskich z BMP z dnia 14 .01.2011

Napisz sam do: bmpIR@k2.pl

liczyć osobno koszty to pewne ale jednak jezeli ta sama grupa ludzi i sprzetu obsługuje 2 rózne platformy i moze jeszcze z roznymi szczytami sprzedazy to sa znaczne oszczedności

pojawiło się ciut akcji drozapolu w portfelu

tak sobie analizowałem to przejęcie marketeo przez oponeo i jeden główny argument przewazył moją opinię. gdyby marketeo chcialo samo wchodzić na rynki zagraniczne to na budowę strony, tlumaczenia i obsługę zamówień w jezykach wydaloby majatek ( w stosunku do swoich możliwości obecnych) a tak te same narzedzia oprogramowania i przede wszystkim osoby beda selować opony i narzedzia na rynkach zagranicznych

to ma sens bo bardzo ogranicza ryzyko gospodarcze

w sumie nic nowego , raczej potwierdzenia

wyniki za 2010, powinno być ponad 6 mln zysku
wyniki za 2011, powinno być ponad dwucyfrowe zyski, 15 mln nie potwierdził nie wykluczyl:-)
dywidenda dopiero za 2011, ( sensowne)

ida zgodnie z założeniami.

prezes w tvn cnbc live

i tak trzymać Zarząd, lepiej niedoszacować prognoz niż je przeszacować,

ale chyba mimo wszystko będzie ciężko wyjść na plus w 2010 roku

albo kolejne transakcje ze znajomkami i przepakowania ( nie byłby to pierwszy raz ani pewnie ostatni tej ekipy z oponeo)
pisałem o tym kiedys , często tak robią
pop ( bez jakiejkolwiek złośliwości) spróbuj czasami spojrzeć, poszukać tzw drugiego dna zdarzeń i działań inwestorów i zarzadów

jednak tym razem myślę ze puścili to w rynek

45
Tyle dni przepisowo może upłynąć od złożenia poprawnego wniosku o płatność do wypłaty pieniędzy...

82
...a tyle dni zajmuje średnio wypłata pieniędzy w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka. Zanim wniosek zostanie zatwierdzony, beneficjenci muszą złożyć średnio ponad trzy jego wersje.

tytułem komentarza do opóźnień orzełka

całość tutaj
eurokasa.pb.pl/2350032,41458,c...

podoba mi się ten pomysł na wejście na rynki zagraniczne, ciekawe tylko pod jaką nazwą ? marketeo?

pop napisał(a):
Mathu,Ty piszesz na tym wątku najbardziej sensownie,jesteś na drugim biegunie wobec niektórych postów(wiadomo kogo...). Oby takich sensownych postów było jak najwięcej. Jak już wspomniałeś o porównaniu ORL do MKO,to można wspomnieć o jednej ważnej różnicy między tymi spółkami-MKO nie ma żadnego zadłużenia i już generuje zyski, na ORL trochę niestety ważą koszty odsetek od obligacji,ja bym w tym upatrywał zagrożenia wykonania - ambitnej jak by nie patrzeć-prognozy.Dofinansowanie z pewnością będzie,chyba nikt z nas nie zakłada innego scenariusza,ale wszelkie opóźnienia mogą w przyszłości wpływać na zysk netto.

w tej chwili to chyba nikt nie zakłada juz dotrzymania prognoz na 2011 rok, sadzac po zachowaniu kursu....ale nawet gdy zalozymy nizsze zyski to spolka wydaje sie znacznie niedowartosciowana, (ja szacuje zysk na 2,4 mln,)
teraz mamy taki kurs jakby w 2011 zysku w ogole miało nie być

Kamil Gemra napisał(a):
Znawcy Orła co powiecie na dzisiejszego debiutanta na NC: www.stockwatch.pl/gpw/gruparec...

To jest jakaś spora konkurencja Orła?Think

jest konkurencja ale sa duze różnice
pierwsza podstawowa finansowanie zakładów do utylizacji

gruparecl stawia zakład za 12 mln z czego z dotacji dostaja tylko ok. 35% , gdy orzełek dostaje 70% dotacji, bedzie to mialo kolosalne znaczenie przy koszcie inwestycji i pózniej wyników finansowych spółek

tutaj znajdziecie dokument informacyjny
www.newconnect.pl/pub/dokument...

konkurencja dla orzełka.

Nasdaq napisał(a):
magnat napisał(a):
ciekawi mnie jakie argumenty przeciwko spółce i jej biznesowi biora pod uwage przy podejmowaniu decyzji ci co sprzedaja, moze ktos cos podrzuci pesymistycznego?

A proszę bardzowave
Skoro firma za 2010 r. ma zarobić tylko 48tys.(czyli w praktyce zero),to nie wiem dlaczego miałby kurs rosnąć.
Przecież dopiero w tym roku mają zarobić-jak pisałeś-2,4mln netto(przydałby się jakiś link potwierdzający),a to jest w końcu tylko prognoza,a sam mówiłeś,że nie można ufać zarządom,używałeś na sąsiednim wątku określeń "złodzieje". No chyba,że jeśli ty masz akcje-to zarząd EKSTRA,mówi prawdę,a jak już nie masz -to prognozy pewnie zafałszowane,a zarząd BE...
A właśnie,może ktoś powie,czy w poprzednich latach Orzeł wywiązywał się ze wszystkich prognoz,czy jednak czegoś nie zrealizowaliThink P.S. Oby firmie się udało,ale chcę sprawdzić obiektywizm magnata w zaufaniu do zarządów i prognoz spółek.

a czy ja napisalem ze temu zarządowi ufam w 100% ? masz takie twierdzenie?
zarząd orzełka też opowiadał bajki przy wejsciu na gpw, chyba nie zrealizował prognoz ale jestem w tej spółce bo jestem przekonany ze tym razem bedzie ok. bo teraz najbardziej się to właśnie zarządowi opłaca. Jesli zrealizuja w 100% to co zapowiadają to będą mieli kapitalizacje spółki rzędu 60-70 mln za rok ... majać połowe akcji to mają mase pieniedzy
po prostu im sie opłaca teraz wszystko przypilnować- z mojej strony czysta kalkulacja.
zarzadowi oponeo tez nie ufałem a kupowałem i zarobiłem bo kalkulowałem ze tym razem to zarządowi się opłaca wszystko zrealizowac , dudzie tez nie ufam ale kupiłem bo teraz im tez nie opłaca sie nic zamieszac albo prawdopodobienstwo wykiwania w tej chwili jest niskie , zamieszają to przejmą mu akcje banki wierzyciele

Zadnemu zarzadowi na gpw nie ufam w 100% tylko kalkuluje czy moga miec pokusę cos zmalować czy nie.

ciekawi mnie jakie argumenty przeciwko spółce i jej biznesowi biora pod uwage przy podejmowaniu decyzji ci co sprzedaja, moze ktos cos podrzuci pesymistycznego?

Nasdaq napisał(a):
Nie przesadzaj,obrót maleńki,a podaż nie musi być duża.
Jeśli spółka też tak ładnie zaskoczy przychodami jak dzisiaj Oponeo,to popyt rozbierze,nawet gdyby miało tu być 50tys.
A ten "trup w szafie" magnata,w przypadku pierwszej spółki(Oponeo) okazał się jak zwykle mega-bzdurą,wyniki Oponeo są rewelacyjne...!
Cytat:
Zarząd Spółki OPONEO.PL S.A. informuje, iż wstępna wielkość przychodów ze sprzedaży netto osiągniętych przez Spółkę w IV kwartale 2010 roku wyniosła ponad 62 053 tys. zł i stanowiła 165 % wyników osiągniętych w IV kwartale 2009 roku (37 697 tys. zł).
Na wielkość przychodów w minionym kwartale miały wpływ przede wszystkim wzrost udziału firmy na polskim rynku internetowej sprzedaży opon i felg, rozwój kanałów dystrybucji opon za granicą i poszerzenie rynków zbytu.

Przychody Oponeo w IV kwartale 2010

A Marketeo jak będzie mieć przychody w okolicach rekordowego do tej pory III kwartału,czyli 5,2mln-to ja będę b.zadowolonysalute

a czy ja cos pisałem o przychodach w kontekscie "trupa w szafie" ???

znowu kolejny raz kłamiesz , raz sie mozna pomylic, ale ty kolego kolejny raz po prostu klamiesz przypisujac mi wypowiedzi których nie napisalem.
to jest czysta minipulacja

a swoją drogą gratuluję sposobu myślenia pewnej " spółdzielni" z marketeo

skoro ktoś ( czyli magnat) miał czelność napisać coś mniej pozytywnego na "ich" wątku "ich" spółki to skoro prawdopodobnie ten magnat ma akcje orzełopony to trzeba mu dowalić poprzez zasypanie wątku orzełopony mniej optymistycznymi tekstami .. bo pewnie kurs spadnie i on( ten zły magnat) straci
bravo:-)

lukka napisał(a):
ostrożność to podstawa przy obrocie pieniędzmi,
ufaj(nie) i sprawdzaj czy za słowami idą czyny to moje motto giełdowe.

wróciłbym do omówienia sytuacji na orzeł oponach po tym zjeździe z 4.10 na 2.70.
wg mnie mamy dwa możliwe scenariusze:

ktoś kto sypał skończył i już nie będzie ( i to jest najlepszy scenariusz)oznacza, że powinnismy w miarę szybko wrócic na dobre poziomy.
albo niestety odpuścił na chwilę, żeby trochę ludzi przyszło i się poustawialo z kupnem i podciagnęło kurs wyżej, a on znowu zrobi nam tąką jazde jak ostatnio.
jeżeli faktycznie sypie ten akcjonariusz ktorego niektórzy wskazują(zarząd sypał ostro po 2,50) to czeka nas dłuższe ochłodzenie naszego rynku na orzeł opony

prosze nie kasować, to moje zdanie salute Angel Whistle

jak w piaskownicy:-) ale oczywiście znalazł się i błąd, zarząd nie sypał w rynek na sesji tylko zrobił pakietówkę dla inwestora

Spółka zapowiadała na ten rok prawie 3,9 mln zysku,przy założeniu,że pierwszy zakład z pierwszej dotacji zostanie uruchomiony na przełomie 1/2 kwartału,
ja zakładam, że w związku z opóźnieniem otrzymania kolejnych transzy dotacji, może sie nie udać zrealizować tej prognozy, po prostu zakład może zostać uruchomiony dopiero pod koniec 2 kwartału.

wtedy szacuję, że spółka zarobi ok. 2,4 mln złotych za 2011 rok. co przy obecnej kapitalizacji daje wskaznik c/z na poziomie poniżej 10 .
bedzie wtedy też wchłonięta cała pierwsza dotacja. czyli 17 mln złotych.

teraz czekamy na informacje ze spółki:

- wpływie drugiej transzy ponad 5 mln zl z pierwszej dotacji,
- pdtrzymanie lub nie wcześniejszych prognoz zysku i przychodów[/quote]

wg mnie z tego co wnioskuje z wypowiedzi zarzadu ( nie chodzi mi tylko o ostatnią telekonferencje) jeśli nie wpłynie transza do polowy stycznia to będzie opóxnienie.
i wtedy będzie też korekta prognoz. ale myślę ze nie wieksza niż to co pisałem wyzej.

a pamietajmy jednak, ze te prognozy były robione bez tej spółki zaleznej ktorą kupili a ma ona dać kilkaset tysiecy złotych zysku za 2011

ostrożność to podstawa przy obrocie pieniędzmi,
ufaj(nie) i sprawdzaj czy za słowami idą czyny to moje motto giełdowe.

wróciłbym do omówienia sytuacji na marketeo po tej wysypce.
wg mnie mamy dwa możliwe scenariusze:

ktoś kto sypał skończył i już nie będzie ( i to jest najlepszy scenariusz)oznacza, że powinnismy w miarę szybko wrócic na dobre poziomy.
albo niestety odpuścił na chwilę, żeby trochę ludzi przyszło i się poustawialo z kupnem i podciagnęło kurs wyżej, a on znowu zrobi nam tąką jazde jak ostatnio.
jeżeli faktycznie sypie ten akcjonariusz ktorego niektórzy wskazują to czeka nas dłuższe ochłodzenie naszego rynku na marketeo ( dokładnie jak na orzełoponysalute )

drodzy forumowicze ktorzy nie uczestniczyli w telekonferencji

w mojej opinii nie bylo w niej nic co by powodawało w poniedziałek wystrzał w gore albo w dół... tzn nic co dla dobrze zorientowanego akcjoanriusza tej spółki byloby zaskoczeniem, natomiast było dużo ciekawych informacji ale nie odkrywczych fundamentalnie

na szczeście mamy wolną wolę w inwestycjach jedni kupują, inni nie.

Spółka zapowiadała na ten rok prawie 3,9 mln zysku,przy założeniu,że pierwszy zakład z pierwszej dotacji zostanie uruchomiony na przełomie 1/2 kwartału,
ja zakładam, że w związku z opóźnieniem otrzymania kolejnych transzy dotacji, może sie nie udać zrealizować tej prognozy, po prostu zakład może zostać uruchomiony dopiero pod koniec 2 kwartału.

wtedy szacuję, że spółka zarobi ok. 2,4 mln złotych za 2011 rok. co przy obecnej kapitalizacji daje wskaznik c/z na poziomie poniżej 10 .
bedzie wtedy też wchłonięta cała pierwsza dotacja. czyli 17 mln złotych.
no i bedzie przygotowywana druga fabryka za drugą dotację 22 mln złotych.

teraz czekamy na informacje ze spółki:

- wpływie drugiej transzy ponad 5 mln zl z pierwszej dotacji,
- pdtrzymanie lub nie wcześniejszych prognoz zysku i przychodów

klasycznie...

podaz wystraszyła popyt który liczy pewnie ze kupi taniej

magnat napisał(a):
wg mnie wiekszość handlu od kilku miesiecy to transakcje ustawione, takie gdzie z gory wiadomo kto sprzedaje a kto kupuje. ( pamietacie te pakiety po 50, 100 k sprzed 2 miesiecy i wczesniej) cześć to pewnie w ogole przepakowania , częścć transakcje podatkowo-księgowe itd. a teraz sprzedaja oponeo jako osoby fizyczne a kupuja jako marketeo

to jest komentarz z lipca 2010, wtedy został wyśmiany...a kurs był duzo niższy, wtedy przypuszczałem, teraz jestem na 100% pewnien ze to byly ustawki pomiedzy znanymi sobie graczami...

mialem odwagę to wtedy napisac i poddać pod osad rynku i forumowiczów

do Twoich merytorycznych wypowiedzi jest dedykowany post wczesniejszy, czekam i inni pewnie tez na merytoryczne wytłumaczenie wg Ciebie. tych zdarzen ktore były moga byc "nawet "teorie spiskowe"
pozdrawawiam

Kod:
Magnat, scaliłem posty i wyciąłem cytat z nieistniejącego już postu, wyczerpując przy tym limit dobrych chęci na dzisiaj :)

Kamil Gemra napisał(a):
TMS też to wie i dlatego chce się jak najszybciej sprzedać.

dokładnie tak to odbieram

Dziękuję za zainteresowanie i pytania.
W odpowiedzi obiecuję, że w najbliższym czasie krótko scharakteryzuję powody dla których mam te spółki. Na razie odsyłam na fora bezpośrednie spółek tam często piszę przynajmniej o niektórych.
pozdrawiam wszystkich forumowiczów

piszę " żeby nie ufać na 100 % żadnemu zarządowi jak i spółce bo tam gdzie wielka kasa tam i wielkie pokusy czychaja"
i to jest główna puenta dla innych.. (i dla mnie)

Kod:
Magnat, Usunąłem fragment postu w trosce o ład emocjonalny.

bmp,
orzelopony,
lcc
tup,
duda,
k2 internet
marketeo,
polnord
tauron

+ jeszcze coś co sobie zbieram

nie ładnie to technicznie wyglada. po konsolidacji nastapiło wybicie w dól

2010-11-22 Czy otrzymana z dużym opóźnieniem zaliczka na 5 mln zł z PARP nie spowoduje opóźnienia w realizacji inwestycji. Co będzie gdy PARP będzie opóźniał wypłatę kolejnej zaliczki ?? Na jakim etapie jest budowa fabryki?

Szanowny Panie,

planując inwestycje braliśmy pod uwagę czas realizacji przelewów przez PARP. Na chwilę obecną jesteśmy zgodni z założonym harmonogramem. Niestety jednak nasze „zakładki czasowe” uległy znaczącemu skróceniu. Znaczące przeciąganie wypłaty zaliczek w kolejnych transzach może wpłynąć na termin uruchomienia zakładu. Nasze doświadczenie wskazuje, że kolejne transze mogą przychodzić terminowo, więc obecnie nie zmieniamy planów co do momentu uruchomienia zakładu.

to odpowiedz spółki z połowy listopada dotyczące poślizgów w otrzymywaniu kolejnych transzy dotacji

link do całosci

notowania.pb.pl/pytania/PLORZL...

a free f. mamy na poziomie 38 % , dokładnie 2,9mln akcji

pop napisał(a):
Na ich stronie znalazłem coś takiego:
Cytat:
Spotkania z Zarządem odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca w siedzibie Spółki. Zarząd wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zainteresowanych osób umożliwia również kontakt poprzez telekonferencje za pośrednictwem programu Skype. Osoby zainteresowane spotkaniem prosimy o kontakt z Działem IR w celu ustalenia szczegółów spotkania.

Dopiero zacząłem interesować się spółką,więc może ktoś z bardziej obeznanych powie jak to wyglądało do tej pory pośrednictwem skyp'a.O tórej godzinie jest jutro taka telekonferencja?
Mieli dostać te 5mln do 31 grudnia,ale nie dostali,jest przesunięcie.Pewnie musi paść pytanie dlaczego nie dostali i jaka gwarancja,że na pewno dostaną,a nie będzie to ciągle przekładane na inny termin...Think

te 5 mln to druga transza dotacji, pierwsze 5 mln dostali z duzym poslizgiem, prezes zakladal kiedys przy pierwszej transzy ze nastepne beda dostawac juz mniejszym poslizgiem .. co nie znaczy ze w terminie.

mysle ze społka jest tak doswiadczona w dostawaniu i rozliczaniu dotacji ze nie ma wiekszego ryzyka ze coś nie pojdzie tak ze strony spolki.

mysle ze druga transze dostana w styczniu.

a narazie takie ruchy jak dzisiejszy to tylko doskonała okazja do zwiekszenia zaangazowania po bardzo atrakcyjnych cenach

dzisiaj ktoś próbował przetestować te progi. wyrzucił ponad 20k akcji jednym zleceniem i chyba sie zdziwił bo stał tam popyt i zebrał wszystko..

własnie arkusz po prawej jest pusciutki juz teraz, ciekawe czy ktoś to spróbuje wykorzystac dzisiaj żeby zamknać powyzej 3,00 zł tak specjalnie dla techników.

to naruszenie mozna jescze potraktować jako pułapke, zobaczymy co bedzie w najblizszym czasie,
natomiast co do powodów to myśle o jednym

opóźnia się druga transza dotacji więc ktoś mógł uznać ze bedzie opóxnienie w rozpoczeciu produkcji, ktoś pod to może wywalił,

trzeba jednak zauwazyc ze w ciagu ostatniego roku przed kazdym duzym ruchem w góre na spółce wczesniej robiono zrzutkę kursu i pewnie części inwestorow.

o spółki wpłynęła rezygnacja Pana Pawła Sanowskiego z funkcji Członka Rady Nadzorczej K2 Internet

ciekawe czy powodem są inne zajecia czy robią miejsce dla kandydatów od nowych akcjonariuszy

magnat napisał(a):
spółka to bankrut w ciagu roku, beda robic pewnie jakas emisje ratunkowa. a na razie starzy udzialowcy i ich znajomi pewnie dalej wywalaja tanie akcje, ktore wczesniej kupili przed wprowadzeniem na gpw

pewnie jeszcze wymyślą "tajemniczego inwestora " ktory dokapitalizuje spółke, zanim bedzie postępowanie układowe albo upadłosciowe

ciekawe z czego ten spadek?
wynika z ogolnej sytucji rynkowej czy np z gorszej sytuacji fundamentalnej?

jedyne co mi przychodzi do glowy z ewentualnej sytuacji fundamentalnej spolki to ewentualny fakt opóznienia w uruchomieniu fabryki. z tego ten spadek?

ciekawe co to znaczy duzy... jest jeden fundusz w akcjonariacie, czy ktos kto ma np ponad 1% akcji to duzy?
duzy musi miec obroty zeby wejsc i potem szanse na wyjscie z zyskiem

a ze zarzad nie opowiada bajek tylko realne prognozy to nie było jazd jak u patrowicza i innych naganiaczy.

magnat napisał(a):
nowa firma na newconnect, ciekawy biznes ale wymagająct dużo kapitału wlasnego którego firmie dalej brakuje, no i wycena z kosmosu. w tym roku akcjonarusze zrobili emisje 23 mln akcji po 0,10 zł, i zakaz sprzedazy jest tylko miesieczny !! więc ostrożnie bo zaraz bedą sypać kasując nieżły zysk

no i tak jak pisałem wcześniej, kurs powoli acz systematycznie się obsuwa... trzeba przyznać ze ci ktorzy sypią robią to dość sensownie więc nie dołuja kursu mocno jednorazowo

przy cenie ok. 0,12-0,13 myślę ze społka warta zainteresowania

scalenie akcji i pda jest zapowiadane na 31.12.2010r

bajkopisarze sa w zarzadzie . zuber odszedł z RN bo juz nie chcial tego dłuzej firmować nazwiskiem.

przeczytaj zapowiedzi tej firmy sprzed roku albo dwóch.... skupy akcji i inne cuda..

WatchDog napisał(a):
Proszę o linka do źródła tej informacji.
Orzeł Opony spokojny o wyniki br.

DI
Puls Biznesu, pb.pl,14.12.2010 09:48

Notowana na rynkach New Connect i Catalyst spółka Orzeł Opony osiągnęła po 11 miesiącach br. 23,5 mln zł przychodów. To o 10 proc. więcej niż spółka prognozowała na br. i 49,5 proc. więcej niż w w analogicznym okresie roku 2009.
"Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni. (...) Mogło być jeszcze lepszej, ale nasi dostawcy nie mieli odpowiedniej liczby najbardziej popularnych opon, a nasze zapasy wyczerpały się" – powiedział Jacek Orzeł, prezes oponiarskiej spółki. I dodał: "Jeśli w grudniu przychody będą na poziomie zgodnym z naszymi założeniami, przekroczą o 20 proc. prognozę z początku roku i będziemy musieli zrewidować nasze prognozy na cały rok 2010".
...

Kod:
[moderator] magnat SW nie ma licencji na publikacje pełnych informacji z pb.pl zapewne ty też nie. Proszę o cytowanie informacji zgodnie z prawem autorskim, czyli z podawaniem linka do informacji wraz z ZAJAWKĄ jej treści.
W wielu swoich postach łamiesz to prawo. Wszelkie takie posty beda kasowane

prezes szacuje ze prognozy na rok 2010 , mogą zostać przekroczone o ok. 20%

komunikat przeszedł właściwie bez echa. a tam jest jedno dodatkowe ważne stwierdzenie , zrealizowano po 11 miesiacach 110 % prognozy na cały rok. to juz miłe a po drugie pokazuje ze zarzad i spółka maja nastawienie konserwatywne. i wola niedoszacować niz przeszacować

i to lubie

Nasdaq napisał(a):
magnat napisał(a):
słucham tej dyskusji o odsniezarkach i zdaje sie nikt nie zauwaza jednej rzeczy....

sklep który sprzedaje badziew traci dobrą opinie.. i klient zaczyna go zle kojarzyć..
w marketach ktore tez sprzedaja chynski badziew to po prostu wymieniaja na nowy bez naprawy... a jak to bedzie w marketeo > i jak to bedzie działac przede wszystkim?

duze ryzyko jest sprzedawac chinski najtanszy szmelc jesli chce sie budować marke sklepu...

magnat,zamiast znowu marudzić,to może byś doczytał post Buldiego,że to polska firma Romet.
CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM...
Poza tym,to klienci wybierają ten produkt,jako jeden z wielu dostępnych,a w razie popsucia się sprzętu,to gwarantem jest producent,sklep dostarcza kartę gwarancyjną wraz z dowodem zakupu i to wszystko.
Większość produktów Narzedzia.pl jest markowych-b.dużo towarów Boscha,DeWalt,Makita itp.Sparwdź sobie sam,a nie narzekaj.

polski brand a nie produkcja...

słucham tej dyskusji o odsniezarkach i zdaje sie nikt nie zauwaza jednej rzeczy....

sklep który sprzedaje badziew traci dobrą opinie.. i klient zaczyna go zle kojarzyć.. wiec czasami nie warto sprzedawać najtanszego szmelcu... niech na allegro sprzedaja taki szmelc firemki ktore powstaja co miesiac ( serio moj kolega sciaga z chin elektryczne lampki i srednio zakłada 4-5 firm w roku po to zeby to opychać marketom, bazarom i przez allegro... za kazdym razem po inna marka)...

tak to działa długofalowo.... wiec lepiej zeby sprzedawali mniej ale ciut lepszego sprzetu , i nie chodzi mi o tzw marki dla profesjonalistów . niz mnostwo szmelcu... O ile oczywiscie chca budowac markę sklepu.

po drugie z chinskim szmelcem jest jeszcze jeden problem: gwarancji szczególnie istotny przy sprzedazy przez net...

w marketach ktore tez sprzedaja chynski badziew to po prostu wymieniaja na nowy bez naprawy... a jak to bedzie w marketeo > i jak to bedzie działac przede wszystkim?

duze ryzyko jest sprzedawac chinski najtanszy szmelc jesli chce sie budować marke sklepu...

nie znam sie na odsniezarkach wiec mam nadzieje ze to nie jest najtanszy badziew bo to zle bedzie dla marketeo czyli firmy ktorej jestem akcjonariuszem.

moze ktos kupił i uzywa?

spółka to bankrut w ciagu roku, beda robic pewnie jakas emisje ratunkowa. a na razie starzy udzialowcy i ich znajomi pewnie dalej wywalaja tanie akcje, ktore wczesniej kupili przed wprowadzeniem na gpw

no i dzisiaj zrobilismy piekny wzrościk.

poniżej link do analizy k2 którą zrobił bzwbk.

wynika z niej ze mamy bardzo mocne podstawy fundamentalne do wzrostow, a przed spółka najlepszy 4 kwartał i wejscie spolki zaleznej (audioteka.pl) na newconnect wiec mysle ze nawet 36 zł w zasiegu

www.inwestoronline.pl/r/res/ar...

pytania do dzialu relacji inwestorskich Orzełka.
1 Kiedy został złożony wniosek o wpis podwyższenia kapitału zakładowego do sądu rejestrowego?
2. Czy sąd rejestrowy wzywał do jakiegoś uzupełnienia dokumentów?

a skad wiesz ze drobnym? moze to wzielo kilka osob ? jeszcze w porozumieniu,

rynek pokaze kto ma racje

wszystkie znaki na niebie wskazuja ze sypacz to podmiot ktory odkupił 300 tys akcji po 2,48 od glownych akcjonariuszy.

według moich ocen zostało mu maksymalnie ok. 1/5 akcji wersja pesymistyczna, optymistyczna ze to juz ostatnie akcje sypie,

wazne ze rynek to spokojnie odbiera w przedziale 2,8 - 3,00

mathu napisał(a):
Ja się tylko zastanawiam, czy ta zbiórka to nie było załadowanie amunicji do dalszego trzymania kursu na ukrytych zleceniach.

tego to bym nawet ja nie wymyslil.. ( a sa tacy ktorzy twierdza ze lubie teorie spiskowe) kupować po 3,1 a potem sprzedawać po 3 zl? mozna to tak interpretowac kupili 6 tys do 3,1 a wywalili z 25 tys po 3 zł ale czy to ma sens ekonomiczny ?

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 25 marca 2011 19:03:37
Liczba wpisów: 598
[0,16% wszystkich postów / 0,14 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,592 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d