Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

andrzej-moto

andrzej-moto

Ostatnie 10 wpisów
A niech mi ktoś proszę powie - czy wczoraj jakieś nowe informacje się pojawiły, że teraz taki zjazd mamy? Przecież o rezerwie 61 milionów wiadomo już dawno.

Cytat:
Zdaniem Studenckiego przy upadłości układowej wierzyciele mają szanse odzyskać nawet do 80 proc. pieniędzy

Hmm to brzmi bardzo optymistycznie d'oh! . Niech mnie ktos poprawi, ale czy dobrze rozumiem ze w tym przypadku (przedstawiany jako optymistyczny scenariusz ("mają szanse", "nawet")) akcjonariusze nie dostaną nic? Dopiero jeśli wierzyciele dostaną 100%, to wtedy jeśli coś zostanie, to zostanie to podzielone dla akcjonariuszy...

Mam pytanie natury technicznej. Chcialem sobie kupic troche Wistilu. Wrzucam wiec zlecenie, na 27.00 PLN. No i teraz niespodzianka - ja chce kupic po 27.00, ktos chce sprzedac po 27.00, ale nie ma realizacji:

kliknij, aby powiększyć

Wyglada to tak, jak gdyby byly widelki, ale przeciez widelki mamy ustwione okolo 24-29 zlotych, wiec zlecenie po 27zl powinno byc od razu zrealizowane jesli sie ktos do sprzedazy znajdzie. O co tutaj chodzi?? Eh?

-

mir_oslaw napisał(a):
Pomyliłeś się giełda to nie loteria.

Biorac pod uwage, ze Techmex jest w powaznych tarapatach finansowych, w ostatnim raporcie znaczaco parametry finansowe sie pogorszyly, jakies plotki kraza ze pracownicy przechodza do konkurencji, mamy sprawe w sadzie i niewiadomo czy wogole firma dalej bedzie istniala, a nawet jesli sie dogadaja to niewiadomo na jakich warunkach, to mysle tak:
w ostatnich 12 miesiacach kurs oscylowal miedzy 4,50 w marcu a 10,50 w sierpniu;
teraz biorac te wszystkie niepewnosci i ryzyko, to cena 3,80 nie wydaje mi sie niska. Raczej wysoka. Zdecydowanie jest tu tyle niewiadomych, ze porownanie z loteria jest jak najbardziej na miejscu.

mir_oslaw napisał(a):
Widłowy nie puszcza, bo daje szanse na zbieranie przez swoich kolesi na jeszcze niskim poziomie cenowym.

Tak mniej wiecej nic sie w Twoim wpisie nie zgadza:
1. "daje szanse na zbieranie przez swoich kolesi" - nie, nie daje szanse swoim "kolesiom", tylko kazdy moze kupic. Uwazasz ze jest tanio? to kup. Kto Ciebie powstrzymuje?
2. Fakt ze "Widłowy nie puszcza", tak naprawde nie daje zadnej szansy nikomu zeby tanio kupic. Bo zeby "tanio" kupic musi byc ktos kto chce "tanio" sprzedac. Jesli nikt nie chce "tanio" sprzedac, to przez to ze na widelkach stoimy nic sie nie zmieni- dalej "kolesie" i nikt inny nie bedzie mogl tanio kupic. To ze na widelkach jestesmy, nie oznacza przeciez ze nagle masa ludzi tanio bedzie chciala sprzedawac.
Innymi slowy, cena zalezy od podazy i popytu- i to ze jestesmy na widelkach raczej nie zmieni podazy ani popytu, wiec tez ceny nie zmieni. Co najwyzej da szanse emocjom troche opasc.
3. "jeszcze niskim poziomie cenowym" - naganianie na wzrosty i tak nic nie da. Jak na razie to jest to bardziej loteria, mnostwo niewiadomych.

KrzysztofJerzy napisał(a):
GroniuII napisał(a):
Giełda nie puszcza powyżej 3,84 już drugi raz

tu laik: a dlaczego tak się dzieje?

Tu tez laik, ale zdaje sie ze to jest automatyczny system, ktory sluzy unikniecia paniki na gieldzie. Kurs ma sie ruszac miedzy widelkami czyli +/- 10% poczatkowego kursu, jesli chce sie bardziej zmienic to trzeba czekac, i nowe widelki beda ustalane.

danek197 napisał(a):
teraz sie sprzedaje :)

Tak, ja wlasnie sprzedalem :) Cos mi te wzrosty za duze sa w ostatnich dniach, a nie ma jeszcze decyzji sadu. A co wiecej, przeciez nawet jesli sie dogadaja, to nie wiemy, na jakich warunkach. Wcale sie nie zdziwie ogloszenie wyroku wcale kursu nie ruszy, a nawet kurs spadnie bo wszyscy ktorzy teraz kupuja beda chcieli sprzedac. 20% w jeden dzien to bardzo przyzwoity wynik, nie dam sie pokusie pazernosci!

bywalec napisał(a):
no to jak takie porownania - to tylko jedno mi sie nasuwa :
sprzedam 10 letniego forda mondeo cena 10 000 PLN UWAGA : NOWY KOSZTUJE 150 000 PLN WIEC MASZ OKAZJE ZAROBIC 1500%( warunek jak znajdziesz debila ktory kupi to story)

firma debiutowala po 40 zeta, bedac niezlym dystrybutorem, majac siec karen ( w prospekcie masa obietnic rozszerzenia sieci na inne kraje ) wchodzac w GIS i obiecujac z tego tytułu krocie. Teraz ma tylko GIS, gdzie sam prezes tej firmy przyznaje ze mu ludzie poodchodzili, aktywa mu sie spinaja - raz na 207 mio, raz na 307, ma w aktywach cos poksiegowanego do przodu, plus spolke na cyprze, do tego praktycznie majatek pozastawiany ...... fakt, jak drut mozna ustawiac sie na 40 zeta.

No smutne to jest, caly ten rozwoj firmy... Ale akcjonariusze gpw to w wiekszosci sie za bardzo nie interesuja co sie dzieje w spolce- jedyne co sie ewentualnie liczy to cena/wk. A jak juz sie artykul pojawia, to wszyscy sie rzucaja jak hieny... Probuje po prostu zrozumiec przyczyne wzrostu i wydaje sie ze artykul w pb to tlumaczy. Znaczenia dzisiejszy wzrost nie ma zadnego, chyba ze dla day traderow.[/size]

cela22 napisał(a):
mino napisał(a):
Cóż za wolumen...jakoś dziwnie jest trzymany blisko górnych wideł już drugi dzień z rzędu.Jest tu moze ktoś ze stałych bywalców?? Proszę o opiniebinky

A co to Twoim zdaniem moze oznaczac jesli kurs trzymany jest blisko gornych widel?

Ja mysle ze coraz wiecej ludzi tu sie pojawia zacheceni latwym zyskiem, i dlatego coraz wiecej argumentacji znanej z forach na bankierze i na parkiecie: "zanizanie bo chca sie obkupic- zanizanie przed odpalem!", "ubieraja leszczy", "trzymaja blisko gornych widel", itp. sugestie ze ktos recznie kieruje kursem bo chce innych oszukac, zarobic. Ja sie zawsze wtedy zastanawiam- kto zaniza? kto ubiera? kto trzyma blisko gornych widel? To jest jakas paranoja. Zostawmy prosze tego typu argumenty tam gdzie jest ich miejsce- na smietniku parkietu i bankierze puke_l

Mysle, ze kurs urosnal, bo w pulsie biznesie pojawil sie artykul:
www.pb.pl/2/a/2009/11/24/10_sp...
"10 spółek, które są najdalej od szczytów z 2007 roku"
"Niechlubnymi przykładami są Polrest i Techmex. Kto kupił papiery tych spółek na rynkowej górce, ma do odrobienia — bagatela — ponad 1500 proc.! "
Artykul moze nie jest zbyt pozytywny, ale liczby robia swoje- 1500% potencjalnie do zarobienia... kto by sie wtedy takim drobiazgiem jak sprawa sadowa przejmowal...

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 20 sierpnia 2019 09:01:53
Liczba wpisów: 14
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,514 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d