pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

walmich

walmich

Ostatnie 10 wpisów
Witam
Mam pytanie jak bardzo jest prawdopodobne testowanie dolnego poziomu wykresu? ~7,5zł?

"Elementem, który chyba najbardziej wpłynął na wzrost wartości kursu Cormay, był słynny wynalazek w technologii in vitro. Sprawozdanie zawiera wzmiankę, że prace są kontynuowane i dalej rewolucyjnych zmian na świecie można się spodziewać. Nie podano jednak żadnych terminów, wartości lub szczegółów dotyczących rynku lub klientów. Wynalazek dalej pozostaje więc w sferze deklaracji."

Chyba przegapiłem jakiś kolejny wynalazek? Czy ktoś wie coś więcej na temat jw?

Poza tym mam pytanie Coramy ogłosił ostatnio plany organizacji grupy i emisji akcji grupy Orphee,
www.parkiet.com/artykul/128132...

jak to może wpłynąć na wartość Cormay jego wskaźniki jak i późniejszy podział zysków.
Co do kalendarza wprowadzania pierwszego wynalazku czyli analizatora krwi to zakładał on ukończenie prac nad jego prototypem do końca 2013r później testy i dystrybucja na jesieni 2014r.

Dziękuję za szerokie omówienie, co do ostatniego zdania właśnie miałem takie obawy, są jeszcze i inne metody obniżania marży i zysku (jak jest się dominującym podmiotem na rynku) np. przez wzajemne umowy podwykonawcze lub podsprzedaży komponentów.

MAmy wyniki można kilka słów o nich pod wzgledem tego co się dzieje w spółce? chodzi o przepływy... O tyle istotne że za moment kończy się czas na wezwanie

Jak uważacie, czy proponowana cena jest adekwatna do wartości spółki? Czy np. Comp nie prowadził polityki celowego obniżania jej rentowności(w krótkim okresie dość łatwo wykazywać straty...) mając na uwadze w dłuższej perspektywie wezwanie?
Dodatkowo natknąłem się na wycenę najbardziej wiarygodnego biura IDMSA który uznaje cenę za bardzo godziwą :)
To już zupełnie pozbawia mnie złudzeń że są tu jakieś oszustwa.

Dla jasności podaję wyniki:

1. Konsorcjum: Porr, Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury w Krakowie, Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Budus - 1,194 mld zł

2. Konsorcjum: Mostostal Warszawa, Acciona Infraestructuras oraz Tor-Kar-Sson - 1,206 mld zł

3. Astaldi (Włochy) - 1,235 mld zł

4. Konsorcjum: Polimex-Mostostal, Torpol, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor - 1,298 mld zł

5. Konsorcjum: Feroco, Strabag oraz Viamont DSP (Czechy) - 1,387 mld zł

6. Konsorcjum: Salcef Construzioni Edili E Ferroviarie (Włochy), Mirbud, Grotowski - Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe - 1,395 mld zł

7. Konsorcjum: Trakcja-Tiltra, Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe, PKP Energetyka - 1,468 mld zł

8. Konsorcjum: Budimex, Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury - 1,775 mld zł

9. Konsorcjum: ZUE, Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych w Krakowie, Bilfinger Berger Budownictwo, Krakowskie Zakłady Automatyki - 1,849 mld zł

Jeżeli 6 z 9 firm ma cenę zbliżoną to przetarg jest wyceniony dobrze. Od siódmego różnica wynosi tylko 170 mln To jest dobrze wygrany przetarg, co nie znaczy, że zyskowny.

Niekoniecznie:
Jak produkują prąd to go muszą sprzedać, do worka się go nie schowa aby go później sprzedać.

Polecam tekst pod adresem: www.wnp.pl/wiadomosci/148312.h...

Cytat:
Obserwowane w lipcu i na początku sierpnia spadki hurtowych cen energii elektrycznej na rynku spotowym oraz wzrost tych cen w mijającym tygodniu, wiązane są ze sprzedażą energii z przygotowywanego do ciągłej eksploatacji nowego bloku 858 MW w elektrowni Bełchatów.
W segmencie spotowym hurtowego rynku energii elektrycznej obserwowana jest w ostatnich miesiącach spora huśtawka cen. Eksperci wyliczają, że w styczniu średnia cena produktu pasmowego na prowadzonym przez Towarową Giełdę Energii (TGE) rynku RDN wyniosła 190,11 zł/MWh, w lutym było to 189,71 zł/MWh, w marcu i kwietniu odpowiednio 200,21 i 205,37 zł/MWh, w maju 210,56 zł/MWh, w czerwcu 205,2 zł/MWh , a w lipcu nastąpiła wyraźna obniżka do poziomu 187,29 zł/ MWh.

Choć napewno w wynikach można się spodziewać oznak tej pracy w IIIQ, i później jak się go zakontraktuje rocznie po dobrych cenach.

Pozdrawiam

Kod:
mod: dostawiaj cytaty do linków

No jak się poczyta raport a nie popatrzy na suche wyniki to nie jest najgorzej ale to jest ostatni rok gdzie były prezenty od rządu w postaci wprowadzenia całych grup w kolejkę po kasy fiskalne. No i to co wspomniałeś o działalności operacyjnej nie jest dobre. Ja uważam, że jak 3Q będzie zły to widocznie nowy właściciel ma politykę ustawioną pod likwidację konkurencji a pozostanie tylko przy Novitusie.

er-be napisał(a):

kliknij, aby powiększyć

No i kurs wybił się dołem z formacji trójkąta ....
Najbliższy obszar wsparcia 47,8 - 47,7

Patrząc na dane historyczne widzę, że ostatni zjazd kursu poniżej 49 zatrzymał się na 37,82...

A jeszcze wczoraj wyglądało na podwójne dno... ale poczekajmy na poniedziałek niech wybicie się potwierdzi.

No i się sprawdziło nawet lepiej.... kto by pomyślał a jednak....

No i mamy katastrofę pod rządami nowego właściciela, Można dwa słowa o raporcie?

Dzięki.
Wzrost zysów w IQ jest i tak chyba mniejszy od oczekiwanego po wprowadzeniu kas dla innych grup zawodowych. Martwiły mnie właśnie te ujemne przepływy, ale w tym roku powinno być zdecydowanie lepiej (choćby w podawanych % wzrostów po takiej wpadce za rok 2010r:).
Zobaczymy co zrobi nowy właściciel, jak narazie spółka w mocnej promocji.

Mam pytanie do WD - Elzab ostatnio po raporcie cały czas dołuje, czy w raporcie za 1Q są jakieś uzasadnienia tych spadków??

Już raczej bardziej pozytywnie bym odbierał info o budowie A2. Polimex buduje po cenach 2x większych niż Chińczycy, i jest to najwyższa cena z 1km na całym kontrakcie A2.
Jeżeli inne kontrakty też tak dobrze wygrywają to będzie nieźle.
Prawdopodobne jest, że po chińczykach Polimex może budować część ich odcinka ze zlecenia GDDKiA z tzw. "wolnej ręki" Czyli cenach kosztorysowych. Jest to kilkaset mil.zł

A ja rzucę coś z techniki:)
Niestety nie z planem a z półrocznym opóźnieniem.
Dziś o godzinie 13:10 w Bełchatowie włączono nowy blok elektrowni o mocy 858MWh do KSE:)
Jest to obecnie największy pojedynczy blok elektrowni w Polsce.

Myślę, że nie pod tą ofertę dziś odbił się Polimex tylko po prostu wielcy nakupili sobie tanich akcji i mamy zwrot. Widać to było na wykresach już około 3,1zł (spadek około 2/3) Ja twierdziłem, że jest panika po takich spadkach i ostawiałem, że skoro 3 zł było tak blisko to czemu nie ma spaść poniżej - ALE ADMIN NIESTETY WYCIĄŁ POSTA! I tak się stało jak przewidywałem !!! Nawet zanurkował trochę głębiej - dziś mamy piękne wybicie (jeżeli świeca dotraw do końca) przy jeszcze ładniejszych obrotach.

Radę czytałem ale przespałem i za wiele się nie obkupiłem.
Ale sugestia była trafna.

Cztery czarne świece i na dość dużych jak na Elzab obrotach to chyba nie najlepiej?WD czy raport ma jakieś ukryte tajemnice, że tak spada?

To była gra przed przejęciem, ale nie rozumiem obecnego zachowania drobnych akcjonariuszy. Jak chcieli się pozbyć akcji to mieli okazję zrobić to po 3,4 w wezwaniu - a teraz wywalają po 2,80. gdzie tu logika?
Wiadomo, że stara czapka się pozbyła akcji i jak prześledzić info to tylko oni się pozbywali prowadząc do spadku.

Dzięki gdzieś to na czerwono mi umknęło, co nie zmienia faktu, że zaczyna ta gadka przypominać mi byłego "oszusta" z biotonu też zawsze w następnym Q miało być lepiej. A jak jest widać.

No dziś nadal sypacz sypie i to znów sprytnie i w małych paczkach ale sporo. Myślę, że to nie ulica; ktoś dorzuca konsekwentnie - ulica poddaje się trendom, a tu ich nie widać tylko konsekwentyny wysyp.

wujek_staszek napisał(a):
Zaczyna być nieciekawie. Jedno co zauważyłem dziś w notowaniach to to, że jest jakaś siał której zależy by kurs był coraz niższy. Nie ma tu typowego wywalania gdy tylko coś się nazbiera po lewej stronie, a celowe i notoryczne wywalanie małych ilości na lewo a ukryta sprzedaż po prawej ma blokować przed jakimkolwiek zrywem kupujących. Coś tu jest "nieteges".

A ja uważam, że po prostu to jest rynek i psychika tłumu. Kopex ma słabe wyniki ale równie dobrze z tymi wynikami mógłby kosztować 24 zł i światby się nie walił. Są spółki co mają stratę i gorsze a notowane są wskaźnikowo wyżej. Pech to taki, że IDM się go pozbywa i traci a inni wpadają w panikę kilka fałszywych odbić i mamy to że reszta się boi tknąć papierek.
Pozytyw to taki że mamy już paniką w dwa dni 7% i obroty b. duże więc jak jutro się cena obroni to zapowiadam zmianę trędu już bez fałszywek!!!
Teraz to też go już mam sporo!

MIRO2010 napisał(a):
Co z tym Kopexem ?? Wprawdzie raport TO juz jest historia więc kurs powinien wreszcie pójść UP po dobrych wiadomościach z kraju i nie tylko. Słaby zysk netto ale przychody utrzymane.
Kupiłem po 19 zł i czekam

O jakim raporcie mówisz? Bo ja chętnie bym się z tą najnowszą "historią" zapoznał?

Dziś wyniki - przychody marne ale zyzk powoli się odbudowuje. Myślę, że trzeba poczekać na zwiększoną sprzedaż kas wtedy się dopiero pokaże właściwy zysk.

Ja myślę, że fundusze funduszami a panika paniką, Kopek zleciał ostro o 80% więc teraz każdy jest nerwowy, jak odbiłz 17 ale zatrzymał się na 19,6 a przedwczoraj wig poszedł +3% a Kopek nie to zaraz zaczeło się kąbinowanie że coś jest nie tak a jak się nie przebija szczytów to się spada i tyle. Myślę że ostro w górę będzie dwa razy po przebiciu 20 zł do 23 i potem po przebiciu 24 zł ale to muszą być dobre wyniki.
A dzis to zwykła panika!

Wczoraj przez cały dzień było info o kasach a dziś dopiero wyskok +10% coś słaby zapłonik ma spółka do wzrostów. Novitus ostatnio wzrósł o ponad 30% (w rok 100%) ma równy ciąg do góry (odrobił praktycznie 85% od 2007r a elzab coś się nie może zdecydować na równy wzrost. Niby od najgłębszego dołka 1,5zł/papierek jest już 100% ale do ceny 5,5zł/papier jeszcze potrzeba drugie tyle. Ciekawe czy będzie miał takie parcie???
Ja sprzedaję po przekroczeniu 4,5zł/papier

mila napisał(a):
........... Panie sypaczu - jedź Pan na wakacje, a my przypilnujemy interesu:)

No i pojechał :)
+4,5%

Frog napisał(a):
Patrząc na Wasze kreski to aż się prosi żeby zrobić dolny knocik tak w okolicach 15,5 zł Eh?

Raczej nie gdyby miał spadać to by to już zrobił od 2 tygodni siedzi po nieudanej próbie odbicia (z okolic 19zł) na 17zł. A okazji było do spadków sporo. Raczej jakiś fundusz się z niego wysypuje (jak ktoś wcześniej zauważył) a to są nie jego pieniądze więc chłopiec w białej koszulce sypie jak szef kazał.
Myślę, że pora zbierać fundusze i kupować w promocji, do 21 złotych powinien dolecieć pomimo słabych prognoz i bez oglądania się na wzrosty Wig-u.
Daje to 4 zł na papierek czyli 24% wzrostu. A co po tych cenach teraz poleci o tyle do góry?

Po dzisiejszych komunikatach:
"Novitus odkupi od spółek zależnych Ciechu 2,03 mln zł akcji swojego głównego konkurenta płacąc 6,07 mln zł (2,98 zł za sztukę). Na parkiecie za akcje Elzabu trzeba obecnie płacić po 2,92 zł choć przejściowo kosztowały nawet 2,96 zł. Pakiet stanowi 12,6 proc. i daje 19,54 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.
- To Ciech zwrócił się do nas z propozycją odkupienia pakietu Elzabu. Bardzo szybko porozumieliśmy się do ceny i podpisaliśmy umowę - mówi Robert Tomaszewski, przewodniczący rady nadzorczej Compu (inwestor strategiczny Novitusa) i członek zarządu nowosądeckiej spółki."[/i][/i]
rozumiem czemu kurs zatkał się na 3,3 i jeszcze tak zdołował. Komuś zależało aby zniechęcić
akcjonariuszy do papierka i się udało!
Ja też nieźle się obłowiłem mam 30 000 uśrednione po 2,5.

Warto było trzymać!
Pozdrawiam

Wątpię w odbicie, choć dziś ustawione były 5000 papierków po 17,35 i działało jak zapora.
Raczej puszczają nerwy i dość mądrze się pozbywali papierków. Dzisiejsza sesja jeżeli nikt nią nie pogrywał, raczej mocno z fatalnym oddźwiękiem. Nie poszło w górkę dziś; Stany na minus i jutro mamy kopka po 16.

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 15/2010 z dnia 09.06.2010 r., Zarząd Zakładów Urządzeń Komputerowych ELZAB S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym został spełniony warunek zawieszający zawarcie umowy sprzedaży udziałów Spółki Elzab Soft Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przez Spółkę GENEZA SYSTEM S.A. na rzecz ELZAB S.A. Warunek zawieszający zawarcie umowy sprzedaży polegał na niewykonaniu przez pozostałych wspólników Spółki Elzab Soft Sp. z o.o. przysługującego im prawa pierwokupu Udziałów
Strony umowy oraz Spółka Elzab Soft Sp. z o.o. są podmiotami powiązanymi, ELZAB S.A. jest podmiotem dominującym wobec Spółek Konsorcjum Handlowe" Geneza System S.A." oraz Elzab Soft Sp. z o.o.
Przed zawarciem przedmiotowej umowy Spółka ELZAB S.A. posiadała 55 % udział w kapitale oraz w głosach na WZ Spółki Elzab Soft Sp. z o.o.
Po dokonaniu transakcji ELZAB S.A. posiada 80 % udziału w kapitale oraz w głosach na WZ Spółki Elzab Soft Sp. z o.o., natomiast Geneza System S.A. nie jest udziałowcem Elzab Soft Sp. z o.o.

Mam pytanie czy takie transakcje są istotne? Czy mają wpływ na wartość spółki?
Jakby patrzeć po obrotach dzisiaj to chyba tak?

No i coś się nam spaskudził rynek, ciekawy jestem czy jeżeli się utrzyma ogólnie trend boczny czy nie bedzie odbicia na maluchach. Na wig20 juz nie spodziewam się ostrych wzrostów a na czymś trzeba zarabiać. To może wreszcie ruszą maluszki?
Jak uważacie?

Dziwne na sesjach obroty w tym okresie wyniosły około 3 mln złotych. A może w transzach pakietowych poza sesją? Ale chyba pakiety też są ujawniane w ogólnych obrotach dnia? Czy ktoś zauważył transakcjie pakietowe poza sesją?
Jeżeli sprzedaż realizuje się jednak na sesji to mamy chyba jeszcze z rok sprzedawania przez SP i o wzroście ceny mozemy zapomnieć. Sprzedali 20% a gdzie jescze 1 600 000 akcji.
Niepokojący jest jeszcze obrót zbyt mały aby coś pohandlować z sensem, trzeba być jeszcze ostrożny. Dobry znak to będzie przebicie 3,5 zł/akcję

www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

Nazwa arkusza: WYBRANE DANE FINANSOWE

WYBRANE DANE FINANSOWE w tys. zł w tys. EUR
4 kwartał(y) narastająco / 2009 okres od 2009-01-01 do 2009-12-31 4 kwartał(y) narastająco / 2008 okres od 2008-01-01 do 2008-12-31 4 kwartał(y) narastająco / 2009 okres od 2009-01-01 do 2009-12-31 4 kwartał(y) narastająco / 2008 okres od 2008-01-01 do 2008-12-31
DANE DOTYCZĄCE SKRÓCONEGO SKONSOLIDOWANEGO SPRAWOZDANIA FINANSOWEGO GRUPY ELZAB
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów 66 926 68 441 15 420 15 769
II. Zysk (strata) z działalności operacyjnej 6 211 8 709 1 431 2 007
III. Zysk (strata) brutto 5 641 1 645 1 300 379
IV. Zysk (strata) netto przypadający akcjonariuszom podmiotu dominującego 4 371 -208 1 007 -48
V. Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej 5 018 8 495 1 221 2 068
VI. Przepływy pieniężne netto z działalności inwestycyjnej -3 035 -1 780 -739 -433
VII. Przepływy pieniężne netto z działalności finansowej -1 627 -2 999 -396 -730
VIII. Przepływy pieniężne netto, razem 356 3 716 87 905
IX. Zannualizowany zysk (strata) na jedną akcję zwykłą (w zł / EUR) 0,27 -0,01 0,06 0,00
X. WYBRANE DANE BILANSOWE GRUPA ELZAB 31.12.2009 31.12.2008 31.12.2009 31.12.2008
XI. Aktywa razem 58 305 56 124 14 192 13 661
XII. Zobowiązania i rezerwy długoterminowe 6 697 6 297 1 630 1 533
XIII. Zobowiązania i rezerwy krótkoterminowe 10 466 11 854 2 547 2 885
XIV. Kapitał własny 41 142 37 973 10 015 9 243
XV. Kapitał zakładowy 22 143 22 143 5 390 5 390
XVI. Liczba akcji 16 137 050 16 137 050 16 137 050 16 137 050
XVII. Wartość księgowa na jedną akcję (w zł / EUR) 2,55 2,35 0,62 0,57
..............................................................................................................
XVIII. DANE DOTYCZĄCE SKRÓCONEGO SPRAWOZDANIA FINANSOWEGO ELZAB SA 4 kwartały 2009 4 kwartały 2008 4 kwartały 2009 4 kwartały 2008
XIX. Przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów 59 169 57 844 13 633 13 328
XX. Zysk (strata) z działalności operacyjnej 6 005 9 699 1 384 2 235
XXI. Zysk (strata) brutto 5 878 -1 081 1 354 -249
XXII. Zysk (strata) netto 4 542 -3 004 1 047 -692
XXIII. Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej 4 877 8 245 1 187 2 007
XXIV. Przepływy pieniężne netto z działalności inwestycyjnej -2 926 -1 771 -712 -431
XXV. Przepływy pieniężne netto z działalności finansowej -1 625 -2 985 -396 -727
XXVI. Przepływy pieniężne netto, razem 326 3 489 79 849
XXVII. Zannualizowany zysk (strata) na jedną akcję zwykłą (w zł / EUR) 0,28 -0,19 0,06 -0,04
XXVIII. WYBRANE DANE BILANSOWE ELZAB S.A. 31.12.2009 31.12.2008 31.12.2009 31.12.2008
XXIX. Aktywa razem 59 758 55 176 14 546 13 431
XXX. Zobowiązania i rezerwy długoterminowe 5 964 5 885 1 452 1 433
XXXI. Zobowiązania i rezerwy krótkoterminowe 8 394 8 606 2 043 2 095
XXXII. Kapitał własny 45 400 40 685 11 051 9 903
XXXIII. Kapitał zakładowy 22 143 22 143 5 390 5 390
XXXIV. Liczba akcji 16 137 050 16 137 050 16 137 050 16 137 050
XXXV. Wartość księgowa na jedną akcję (w zł / EUR) 2,81 2,52 0,68 0,61

W przypadku prezentowania wybranych danych finansowych z kwartalnej informacji finansowej dane te należy odpowiednio opisać.

Wybrane dane finansowe ze skonsolidowanego bilansu (skonsolidowanego sprawozdania z sytuacji finansowej) lub odpowiednio z bilansu (sprawozdania z sytuacji finansowej) prezentuje się na koniec bieżącego kwartału i koniec poprzedniego roku obrotowego, co należy odpowiednio opisać.

Raport powinien zostać przekazany Komisji Nadzoru Finansowego, spółce prowadzącej rynek regulowany oraz do publicznej wiadomości za pośrednictwem agencji informacyjnej zgodnie z przepisami prawa.

Jak można w wolnym czasie rozerwać się nad wynikami spółki i jej trendami to będziemy wdzięczni.

Pozdrawiam

Jeżeli chodzi o finanse nowej grupy to byłyby niezłe:
"W pierwszym półroczu 2008 roku łączne przychody ze sprzedaży realizowanej przez spółki Exorigo i UPOS wzrosły o 17 proc. do poziomu 44,2 mln zł, a zysk netto wyniósł 5,3 mln i wzrósł o 11% w porównaniu do pierwszego półrocza roku ubiegłego. Jednostkowe przychody i wynik netto Elzabu wyniosły w tym samym okresie odpowiednio 27 mln zł i 3,8 mln zł.

W 2007 roku spółki Exorigo i UPOS wypracowały w sumie 98,2 mln zł przychodów ze sprzedaży i 10,8 mln zysku netto. Elzab w 2007 roku miał 55,8 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i 7,7 mln zł zysku netto (po wyłączeniu skutków odpisu wartości udziałów spółek zależnych). Grupa jako suma wyniku jednostkowego Elzab S.A. oraz spółek Exorigo i Upos wypracowała w 2007 roku 154,mln zł przychodów i 18,5 mln zł zysku netto"

Ale problem w tym, że do fuzji nie dojdzie -jakoś mało o tym się pisze! A mnie zmyliło, że niektóre portale podają ilość akcji ELZABU z emisją "E" - a jak dobrze rozumiem z emisji jak na razie nici:
"Elzab nie połaczy się z Exorigo i Uposem

Puls Biznesu
Akcjonariusze Elzabu nie przyjęli uchwał, które miały doprowadzić do połączenia z firmami Exorigo i Upos - informuje Puls Biznesu.

Przeciwnikiem tej koncepcji jest zależna od Ciechu spółka Polsin Private. Nie chce zgodzić się na zmiany, które doprowadzą do zmniejszenia jej zaangażowania w Elzabie poniżej 5 proc. "
Tak więc sprawa na razie nie aktualna!

Mam pytanie czy ktoś się orientuje jak wpłynie na spółkę (jej wycenę, notowania) wprowadzenie do obrotu akcji serii E. I kiedy to nastąpi z uchwały wynika, że nastąpi również wzrost kapitalizacji spółki.

Zmiany to:
[Nowe brzmienie art. 8 ust. 1 Statutu Spółki]
W związku z dokonanym na podstawie niniejszej uchwały podwyższeniem kapitału zakładowego Spółki zmienia się § 8 Statutu Spółki w ten sposób, że otrzymuje on nowe następujące brzmienie:

„1. Kapitał zakładowy Spółki wynosi 89.955.540,80 zł (słownie: osiemdziesiąt dziewięć milionów dziewięćset pięćdziesiąt pięć tysięcy pięćset czterdzieści złotych 80/100).
2. Kapitał zakładowy dzieli się na 65.999.240 (słownie: sześćdziesiąt pięć milionów dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy dwieście czterdzieści) akcji o wartości nominalnej 1,36 zł (słownie: jeden złoty 36/100) każda, w tym:
1) 11.015.460 (jedenaście milionów piętnaście tysięcy czterysta sześćdziesiąt) akcji zwykłych na okaziciela serii A i C;
2) 392.540 (trzysta dziewięćdziesiąt dwa tysiące pięćset czterdzieści) akcji imiennych uprzywilejowanych oraz 1.107.460 (jeden milion sto siedem tysięcy czterysta sześćdziesiąt) akcji na okaziciela serii B;
3) 3.621.590 (trzy miliony sześćset dwadzieścia jeden tysięcy pięćset dziewięćdziesiąt ) akcji zwykłych na okaziciela serii D;
4) 49.862.190 (słownie: czterdzieści dziewięć osiemset sześćdziesiąt dwa tysiące sto dziewięćdziesiąt akcji zwykłych na okaziciela serii E.
3. Akcje serii B są akcjami uprzywilejowanymi co do głosu w ten sposób, że każda taka akcja daje prawo do 5 (pięciu) głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.
4. Kapitał zakładowy może być podwyższony w drodze emisji nowych akcji lub w drodze podwyższenia wartości nominalnej dotychczasowych akcji. Podwyższenie kapitału może również nastąpić przez przeniesienie części kapitału zapasowego lub rezerwowego na kapitał zakładowy lub przez wydanie akcji w miejsce należnej akcjonariuszom dywidendy.”

No niestety ale do góry się nie chce piąć:(
Jakaś marna spekóła próbuje na razie skupowac zaniżając cenę ale też to im idzie jak krew z nosa. Myślę, że przy następnym zrywie M i Ś się dopiero ruszy w górę.

Spółka jak spółka dziwię się że nie chwyciła jej do tej pory spekóła. Płynność mała i dźwignięcie jej o 100% to kwestja zaangażowania miliona złotych. Chyba trzeba skupować bo napewno ją ktoś wreszcie "wypromuje"

Mi się zdaje, że jego siła tkwi raczej w prawie serii Wszystko z Wig20 poszło po raz drugi do góry a PKN został na poziomie z maja. Więc nawet jak wyniki za IIQ będą liche - a będą, to i tak musi dorównać do innych i tyle. Widać to gołym okiem.

No cóż dobry papierek dla kamikadze i "łysych" ja jak umiem czytać ze zrozumieniem to Hawe ma cały czas pod górkę. Najpierw rezygnacja z poważnego kontraktu dzierżawy, (a obrotów Hawe ma jak na lekarstwo) teraz kolejna emisja po cenacj jak widać, a kasy w spółce nadal brak i końca nie widać. Po raporcie chyba włosy z głowy po dzisiejszym rajdzie będą rwać ci którzy pozostaną:) - dlatego łysych to nie dotyczy.
Pozdrawiam

Słyszałem od środka (nie na mieście), że mają tam naprawdę dobrych - kreatywnych - księgowych. Wtedy jeszcze komornicy nie chodzili a dziś mnie to nie dziwi. Pewnie na półrocznym raporciku będzie już coś widać -wszystkiego się nie ukryje. A kursik - bardzo często jest tak chcę się pozbyć papierka to go trochę podwinduję inni podłapią a ja sprzedam. Mam na myśli fundusze bo do tego trzeba dużżżo kasy.

Ktoś wie jakie będzie i kiedy nowe info przed raportem?

No cóż nie od dziś wiadomo, że pan marek banasiak to marny prezes do pieniędzy cudzych (akcjonariuszy) a dobry krętacz aby nie powiedzieć złodz... Dziwię się, że czytając powyższe "Jokera" nikt wcześniej z nadzoru nie reagował np. wyrzuceniem tej spółki na alerty. Nadmuchana bańka to chyba za bardzo ubliżające dla bańki. Jestem za tym aby za długi prezesi odpowiadali karnie i własnym majątkiem do pełnej wysokości pobranych wynagrodzeń z tej spółki.
Pozdrawiam

No to już odkupiłeś Haha.
No cóż też nie rozumiem analityków, ja sobie zrobiłem spokojne wakacje z pełnym portfelem akcji. Bo jak zawsze mówię zdrowy rozsądek przede wszystkim, to widać było gołym okiem że rosnąć w takim tempie nie będzie, ale i spadać w tym tempie nie może, więc brednie pana analityka o możliwej korekcie do 18zł należało włożyć między bajki i nawet nie wiem po co robić takie niby pseudo analizy. W połowie czerwca widać było że stany nie chcą spadać i nie spadają:)
Pozdrawiam golasów.

Napewno spółka, która zamoczyła ponad 30% w tydzień nie odbije tego w 3 godziny. Więc wsiadać można. Dopiero dziś widać mniejszą nerwowość w dół. Rynek musi się wyprzedać i to teraz już widać. Moim zdaniem już nie rąbnie Stany tez nie mają ochoty spadać więc ja uważam,po przesileniu odbije i to mocno. Ropa na +.
Prosta analiza od szczytu spadło 7 zł, Dziś od dna dzieli nas6 zł (19zł). Więc ryzyko jest małe jeżeli nie bedzie krachu.

Sytuacja jest no powiedzmy smutna - ale mi się chce śmiać. godz. 9:30 Lotos z -5% juz jest na 0% Takim ludziom STOCKWOTCH - wybacz dawcom kapitału dla ich dobra powinno się zabronić transakcji przez pół roku. I dla dobra rynku! ? Ale czy na pewno jak by nie było tych co kupują niewspółmiernie drogo i tych co sprzedają niewspółmiernie tanio - jakiżby ten parkiet był nudny! Ponadto zauważyłem że to jest siłą napędową rynku - więc niech już zostaną na nim:-)
Słownik:
niewspółmiernie - przenośnia chodzi po prostu o wielką głupotę
9:36 Lotos +1,8% 36 min 7% różnicy i pewnie na tym się nie skończy
PKN Orlen podobnie ale w mniejszych proporcjach

Realnie rzecz ujmując obie wyceny są dobre i możliwe do zrealizowania tylko jest pewien niuans - jak biotek będzie dalej tak zarządzany jak do teraz (a mam wrażenie że Rysio wyciągnął z niego na lewo kupę kasy) to i po 0,16 będą sprzedawać i się cieszyć, że pozbyli się trutnia. Natomiast co również b. prawdopodobne, że Rysio wreszcie będzie chciał zarabiać biotkiem (bo w Prokomie idą chude lata) to go zreformuje po przeokropnym przeinwestowaniu (i w co drugim utopił) i wtedy cena może dojść do 4,5zł i to w krótkim czasie. Więc to nie analitycy a wróżbici mogą realnie podać cenę biotka jak wywróżą co chce zrobić Rysio.
Pozdrawiam
A tak na marginesie to na spekule nieźle można tu zarobić:) A ile stracić(: (:

Realnie rzecz ujmując obie wyceny są dobre i możliwe do zrealizowania tylko jest pewien niuans - jak biotek będzie dalej tak zarządzany jak do teraz (a mam wrażenie że Rysio wyciągnął z niego na lewo kupę kasy) to i po 0,16 będą sprzedawać i się cieszyć, że pozbyli się trutnia. Natomiast co również b. prawdopodobne, że Rysio wreszcie będzie chciał zarabiać biotkiem (bo w Prokomie idą chude lata) to go zreformuje po przeokropnym przeinwestowaniu (i w co drugim utopił) i wtedy cena może dojść do 4,5zł i to w krótkim czasie. Więc to nie analitycy a wróżbici mogą realnie podać cenę biotka jak wywróżą co chce zrobić Rysio.
Pozdrawiam
A tak na marginesie to na spekule nieźle można tu zarobić:) A ile stracić(: (:

Ależ oczywiście ma Pan rację, że jest w paliwach źle nawet bardzo Lotos ma jeszcze większe zadłużenie 100% do WK, ale na tyle co go znam od środka to firma sie rozwija i inwestuje - więc robi dobrze - problem, że w złym czasie - właśnie finansowym - złe banki na takie pożyczki. Orlen zrobił strategiczny zakup za co ma ostrą czkawkę - ale mówiąc przewrotnie to zakup Orleny bardziej służy dla Lotosu bo właśnie ta bałtycka rafineria pierwsza byłaby zagrożona ekspansją Ruskich. Tak więc obie firmy robią chyba dobrze i powinny raczej wyjść na prostą i to z górką. Polska nawet jak na świecie będzie zapaść będzie się rozwijać my nie będziemy już kupować moskwiczów, wołg, uazów i innego szrotu co pojedzie na każde paliwo. Więc modernizacja i inwestycje to dobry krok i napewno inwestorzy to docenią znacznie prędzej niż pokażą to wyniki - na tym polega to ryzyko.
Co do moskwiczów itp to miałem okazję tankować też ruski samochód w białorusi Ładę Niwę jak mnie przebadała ichna policja analizatorem to norma była przekroczona wiele razy a tankowałem ich pierwyj sort! Różnica straszna więc i na litwie modernizacja to punkt N`1

Dzięki
Pytałem raczej retorycznie - bo patrząc na dane to mają ponad 16 000 000 000,00 zł długu - chyba się nie pomyliłem???
Ja też wszedłem teraz spekulacyjnie bo mimo że na AT jest przebicie dołem, ale dzisiejszy dołek z wybiciem nie zmienia linii trendu wzrostowego. Wg mnie nie grozi nam powrót do dołków lutowych, zbyt duże było odbicie a tu przede wszystkim pierwsze skrzypce gra psychika teraz są wzrosty i potrzeba dużego (złego) aby ją odmienić. Szczególnie na rynkach dojrzałych.

WatchDog napisał(a):
Tutaj masz wszystko, co można wyliczyć z dostępnych danych:
www.stockwatch.pl/gpw/pknorlen...
One się oczywiście (niestety) nie zajmują wyceną majątku jako takiego, zapasów czy projektów inwestycyjnych, ale widać z daleka, że jest niedowartościowanie. To oznacza jedno: rynek spodziewa się, że będzie jeszcze gorzej. Kupuj plotki, sprzedawaj fakty? Bądź chciwy gdy inni się boją? Ciekawe ilu będzie odważnych i przy jakim poziomie się uruchomią. Ale to nie mała spekuła wachluje kursem, tylko całkiem duża. Zmiany na blue chipach są dużo mniej przypadkowe niż na maluchach, co nie znaczy, że są bardziej racjonalne.

No to mam pytanie jaka jest obecnie wycena PKN Orlen odejmując jego zadłużenie? Jeżeli chodzi o sprzedaż Polkomtela to uważam, że robią to i tak o rok za późno - trzeba było to sprzedawać wcześniej ale -umowa konsorcjalna wstrzymała - ogólnie pomysł dobry co prawda PLUS dawał zyski ale niestety konkurencja na komórach coraz silniejsza i okres telehosy się kończy co widać po wynikach poszczególnych operatorów. Więc warto sprzedać Plusa jeszcze kiedy jest na fali a nie o kwartał za późno. A pieniążki się przydadzą na dziurę w deficycie obr. bież. No i zysk bo nie ma haraczu dla banków.

No ale pięknie dziś poleciało. Dziwię się ludziom, że popadają w taką panikę zarówno w jedną jak i w drugą stronę. Myślę jednak, że do piątku będzie z powrotem +30zł,

Ja mam pewne info, że spółka na początku roku straciła płynność finansowa, stąd ta panika osób z "zarządu" i sprzedaż po 0,80zł/akcję, Ktoś wpisywał, że płacili pensje na raty i to sprawdziłem w swoich źródłach - fakt. Jak zrobili te zyski teraz - zobaczymy na półrocznym gdzie jest raport audytowany, jednak widać, że się zastawiają bo mają chroniczny brak kasy! Moje ostrzeżenie!!! Pozdrawiam

No mamy "Upadłość MONNARI" jak pamiętacie to była w lutym rekomendacja Monnari i Jutrzenki obie złe o Monnari wiedziałem, że jest bagno (przeciek od firm kooperujących) o JTZ nie mam wieści ale jednak obserwując marne wejście napojów HELENY na rynek zalecam głęboką ostrożność. Spółkę do góry dźwiga fundusz rodzinny i tyle. A ja chciałbym aby dźwigały pozytywne wyniki. Zgadzam się w 100% z "enforces" że najmiej 5 lat Helena będzie ciążyć, a pomysłu zarząd widać dobrego nie ma. Obecnie w Realu promocja 3butelki +3 gratis! To chyba nie najlepiej wróży o pozytywnej reklamie. Pewnie magazynki pełne a jak mówił WatchDog, że na budowach to pili - prawda sam to kupowałem dla ludzi w dużych ilościach bo wtedy było tanie - ale teraz jest ustawa, o napojach dla pracowników i napisane jest tam "WODA", więc wyjaśniam aby odliczać koszty zakupów napojów chłodzących dla pracowników zgodnie z ustawą to na rachunku musi być WODA. Więc wiele firm wprowadziło zarządzenia blokujące zakupy innych napojów - więc na budowach HELENKA nie będzie popularna. (Skądinąd widzicie wysyp wszelkiego rodzaju napojów pt. woda cytrynowa itp - to właśnie marketing oparty na znastwie problemu a w JTZ widać nawet nie rozeznają problemu) Moja Śr cena nabycia 1,66 wyszedłem po 2,01 - i do wyników Q1 śpię spokojnie!

Pozdrawiam

Znów chcą pozyskiwać kapitał na obligacjach. Jak na mój nos to spółka ma ogromne problemy finansowe, traci płynność bo przeinwestowała a dochodów z budownictwa coraz mniej a z dzierżawy - wcale. Henry jeżeli chodzi o Twoje chęci to ja miałem takie same ale za dużo wtopiłem w Hawe aby inwestować na chęciach. Ludzie co znają temat czyli z dostępu do tajnych info sprzedają papiery po cenie b. niskiej - więc tam jest śmierdzący trup w szafie!! Forsę tracą w błyskawicznym tempie. Teraz o perspektywach: Hawe jest maluczkim kopciuszkiem na rynku sieci światłowodowych a konkurencje ma potężną, sieci ma TPsa, energetyka ma 100 razy większą sieć światłowodów - więc Panowie z Hawe zaczęli coś budować, a nie bardzo sprawdzili czy to będzie można sprzedać. Interesy z TV były nieprzemyślane, więc zostają z kabelkami na lodzie. Zalecam ostrożność i to dużą!! A te wzrosty to czysta spekóła, oni upodobali sobie tą spółkę od dawna, mała kapitalizacja więc można stosunkowo małym kapitałem kręcić, a i kibiców się sporo dołącza. Wywalą kurs 100% i odpadają a frajerzy topią, schemat ten sam od dawna.
Pozdrawiam i zapraszam do odpowiedzi po wynikach w maju.

Napoje może i są, ale po pierwsze są to stare opakowania, (butelki forma styl) na których zbankrutowała Helena. A ponieważ miałem sporo JTZ kupiłem jedna butelkę orenżady spr w co to zainwestowałem - butelka bez gazu z popsutym korkiem - porażka. Smak jak tej starej Heleny marny!! Cena prawie 2 zł za 1,25l Jak się wchodzi na rynek to sie coś zmienia i wchodzi z niską ceną! Ponadto podpowiadam producentowi jak nie umiecie produkować coś! - to lejcie czysta wodę to się kupuje i choć smak będzie o.k. Jka mam kupic ta orężadkę z Helenki za 2 zł to wole CocaColę lub Pepsii za 3,6zł/l I dlatego Helena niestety zbankrutowała a JTZ nadal niema pomysłu jak to leczyc. Obecnie mam 20% JTZ z tego co miałem. A dziś przez gapiostwo i awarię Mbanku i tej reszty nie puściłem

konik napisał(a):
[quote=szooler][quote=dK]
Kolejna spółka, której warto się przyglądać, ale jeszcze nie wchodzić.

Mam pytanko do Fachowców Co z Bilanseem za rok 2008??
I jak to jest że zysku 7,7 mil a chcą wydać na skup własnych akcji 10mil???
Czyżby chomikowali kasę gdzieś po bokach i zaniżali raporty dołując spółkę?
A teraz wykupią 10% za marne grosze??
Pozdrawiam Piotr

Dziękuję za informację, widzę że trzeba jeszcze poczekać jak się rozwinie sytuacja i czy właścicielom większościowym zależy na inwestorach, bo zagrywki mają troszkę nie fair.

Mam pytanie do WatchDog bo czytam ostatni raport JTZ i mimo, że tam jest strata to chyba (te odpisy są chyba nie takie ważne a wręcz chyba to dobrze!) nie jest zły i tendencja jest chyba dobra? Zauważyłem wzrost obrotów i pozytywny wzrost zysków (marża). Ale czy to co ja widzę to znów nie jakaś kreatywna księgowość? Mieli takie możliwości?
Będę wdzięczny za wyjaśnienie i nie tylko ja. Jeżeli jest to pozytywny zwrot to chyba i z ta kulą u nogi Heleną sobie już poradzą a to znaczy że pora wchodzić. Jak byłem zielony kupiłem po rekomendacjach (analityków) po 175 dobrze że zwiałem z spora stratą. Ale dziś mam ochote trochę już zacząć odrabiać.

Pozdrawiam Waldek

No jakoś do nieba mu nie śpieszno na razie bliżej piekła:)

Wreszcie się udało coś z infrastruktury wydzierżawić, 8 baniek dało wynik dodatni za 2008 a umowa podpisana dopiero w 2009r ale uspokajam to jest norma że Era chce coś kupić w starym roku aby nie płacić podatku Hawe miało straty więc chętnie sprzedało, a poza tym to te 8 baniek słusznie zaksięgowano za 2008r bo przecież trakt jest wybudowany i zapłacony w 2008 więc i kasa z jego dzierżawę też powinna być w 2008. Jest jeden problem, że Hawe ma za mało chętnych na komercyjne dzierżawy traktów. Taki prosty kabelek ma min 48 włókienek albo i więcej a dzierżawią tylko 1 szt. co prawda za 20 mil to razy 48 niezła kasa ale sęk w tym że chętnych nie ma. Duzi operatorzy sami budują trakty a mali coś sie nie mogą rozkulać

Pozdrawiam blah5

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 2 września 2014 16:54:52
Liczba wpisów: 66
[0,02% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,096 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,00% +31 999,59 zł 51 999,59 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło