Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Integral

Integral

Ostatnie 10 wpisów
Cześć

Czy są tu jacyś pasjonaci rynku kapitałowego którzy pracują w TFI, Private Equity czy innych instytucjach zajmujących się inwestycjami? Jak wygląda Wasza praca? Czy z perspektywy czasu jesteście zadowoleni?

Pomijając certyfikaty finansowe, czym należy się wyróżnić żeby dostać pracę jako analityk, zarządzający? Czy osoba bez doświadczenia w branży ma szansę dostać taką pracę?

A może lepiej zająć się czymś innym (własna firma, inna branża) a nadwyżki inwestować na swój rachunek?

Dzięki za odpowiedzi.

Używasz jakiegoś skanera fundamentalnego do wyszukiwania spółek z odpowiednim poziomem wskaźników np C/Z czy liczysz wszystko ręcznie?
Jeśli tak to jakiego?

Witam.

Zamierzam zdobyć jeden z ww. certyfikatów (CIMA badź CFA).
Interesuje mnie szeroko pojęta analiza fundamentalna spółek i finanse korporacyjne.
Która ścieżka edukacyjna będzie lepsza?
Według mojej opinii CIMA bardziej skupia się na tworzeniu i analizie sprawozdania finansowego, z kolei CFA poszerzyłoby moją wiedzę również o szeroko pojęte derywaty. CIMA wydaje się relatywnie łatwiejsza do uzyskania gdyż pomimo większej ilości egzaminów (ok. 14), każdy z nich skupia się na jednej dziedzinie natomiast zdając CFA każdy egzamin sprawdza naszą wiedzę z różnych dziedzin finansowych.
Który certyfikat jest lepiej postrzegany przez pracodawców? Czy nie jest tak że mając CIME ma się większą szansę na znalezienie pracy niż CFA (w zasadzie tylko asset management?)
Czy są na forum użytkownicy mogący pochwalić się którymś z ww. tytułów?
Bardzo proszę o opinie.

Pozdrawiam.

No właśnie w tym sęk że dane są ale obejmują za krótki okres. Promotor uparł się że analiza ma obejmować okres od początku notowań spółki.
Wszystkie dane mam już zgromadzone za wyjątkiem PMI.
Padła wcześniej podpowiedź o kursach walutowych USD/AUD ale nie mam pojęcia jaki to może mieć wpływ na KGHM. Mógłby ktoś przybliżyć tą kwestię.
I ponowny apel o PMI, bo jeśli nie PMI to jaki inny wskaźnik badający opinie w sektorze przemysłowym?
Może na Bloomberg albo Reuters? Tylko nie mam pojęcia jak szukać.

Drodzy użytkownicy,

znajdzie się ktoś kto wskaże drogę znalezienia PMI dla Polski, Niemiec, Chin, Francji, Wielkiej Brytanii od 1997 roku, interwał miesięczny (ewentualnie kwartalny)? We wszystkich znanych mi źródłach nie znalazłem PMI mierzonego od 1997. Dla ww. krajów znalazłem PMI ale tylko od połowy 2010. Przejrzałem m.in. stooq.pl, stats.oecd.org, stronę eurostatu, investing.com i nasz polski gus.
Może znacie jakiś inny od PMI a podobny do niego wskaźnik dla którego znajdę dane ww. zakresu?

Bardzo proszę o pomoc

Przepraszam że post pod postem.
Ceny akcji już mam - za ostatni dzień każdego miesiąca.
Pozostaje sprawa PMI i dodatkowo PKB Chin oraz cen miedzi w ujęciu miesięcznym.
Dziękuję za pomoc.

Promotor zaakceptował temat. Zasugerował aby dane - kursy akcji były od początku notowań KGHMu czyli 1997 r. Czy istnieje jakaś strona z danymi kursów akcji (miesięcznymi)? Szukałem na różnych stronach np. GPW.pl ale tam dane na wykresie w formacie miesięcznym da się wygenerować tylko za bieżący rok.
Najlepiej gdyby dane udało się zdobyć w postaci tabelki żeby łatwo można było pobrać je do Excela.
Byłbym wdzięczny również za wskazanie miejsca w którym znajdę PMI Chin też za okres miesiąca.

Gdyby ktoś z użytkowników wiedział coś na ww. tematy byłbym zobowiązany za udzielenie pomocy.

Pozdrawiam.

Cenę miedzi uwzględnię na 100%, jednak jej istotność będę analizował równolegle z innymi zmiennymi zastosowanymi w modelu.
Tylko tak jak już wcześniej pisałem sugerując się komentarzami przedmówców, nie wiem czy KGHM jest odpowiednią spółką do takiej analizy.
Jak inwestujecie w akcje danej spółki i analizujecie ją fundamentalnie to zwracacie uwagę na jakie wskaźniki makroekonomiczne (o ile zwracacie) - konkretna spółka i konkretne wskaźniki jeśli można :)

Z PKB można też kombinować tak, że gdy gospodarka się rozwija to przedsiębiorstwa czy inwestorzy indywidualni mają więcej pieniędzy na inwestowanie np w taki KGHM i akcje idą w górę.
Radzisz żeby brać pod uwagę PKB np największego odbiorcy?
Może inna spółka? Zawsze mogę dobrać spółkę do wskaźników. W takim razie zadam pytanie inaczej.
Jaką spółkę analizować aby na jej cenę akcji miały wpływ polskie PMI, PKB i jeszcze inne wskaźniki (proszę o poradę jakie)? Oczywiście ten wpływ uwzględniam na początku tak "na chłopski rozum" tudzież "na oko". Czy wskaźniki mają duży wpływ wyjdzie dopiero w analizie.

W analizie mam zamiar jako zmienną objaśnianą ustawić ceny akcji z danego miesiąca (średnia, wyłączając zdarzenia wyjątkowe takie jak np. wypowiedź naszego premiera odnośnie nowego podatku uderzającą w KGHM) przez okres 12 - 24 miesiące i zestawić je ze zmiennymi objaśniającymi czyli wskaźnikami makro z poszczególnych miesięcy.

Z promotorem jeszcze nie rozmawiałem - mam jutro wysłać wstępny temat pracy.
Praca ma polegać właśnie na zbadaniu istotności danego wskaźnika - wybranego przeze mnie, na cenę akcji.
"Faworytami" są z pewnością PMI, PKB, oraz ceny surowców, jednak to analizy potrzebuję 5 - 7 wskaźników.
Co jeszcze może mieć wpływ na cenę akcji pod względem makro?
Dopiero analiza wykaże który z tych wskaźników ma największy wpływ.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 12 lipca 2019 13:23:22
Liczba wpisów: 11
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 2,308 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d