pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

nerazzurri

nerazzurri

Ostatnie 10 wpisów
A ja się tak zastanawiam nad tymi stopami.... Idą w dół więc:
1. więcej kredytów bank sprzeda,
2. raty kredytów które obecnie spłacają klienci banku maleją, tak więc szanse że je spłacą do końca rosną.
Na czym polega na "negatywna wrażliwość" wg analityków?

Cytat:
Polskie obligacje były jednym z inwestycyjnych hitów roku 2012. Rentowność papierów 10-letnich spadła z 5,6% do rekordowo niskiego poziomu 3,683% na koniec roku. Oznacza to, że ceny polskich obligacji wzrosły, generując spekulacyjne zyski dla posiadaczy długu Rzeczypospolitej Jednakże od początku stycznia rentowność polskich 10-latek systematycznie rośnie i przekracza już 4,1%. Wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia z odwróceniem trendu i rozpoczęciem długotrwałej tendencji spadku cen polskich obligacji (...)


www.bankier.pl/wiadomosc/Zagra...

PS. Nie miałem czasu szukać oryginalnych info, na których opiera się autor komentarza.

Cóż, wygląda na to że padły omawiane w artykule (http://wiadomosci.stockwatch.pl/wybory-w-usa-to-glosowanie-na-trend-dla-rynkow-akcji,analizy-pawla-szczepanika,44051) wsparcia co wg autora "będzie długoterminowym sygnałem sprzedaży dla wielu instytucjonalnych inwestorów" i "może się okazać, że tegoroczne szczyty mamy już za sobą i czeka nas poważniejsza przecena w dół".

www.parkiet.com/artykul/118686...
Cytat:
Z ostatnich deklaracji jej przedstawicieli wynikało, że może ona przeznaczyć do 50 proc. zysku na wypłatę dywidendy. Przekazanie akcjonariuszom takiej kwoty oznaczałoby, że na akcję przypadnie 0,33 zł dywidendy (akcje Mirbudu kosztują 2,19 zł).


Jak myślicie, jest szansa na wypłatę takiej dywidendy, czy to tylko "mydlenie oczu"? Czy te deklaracje zostały potwierdzone (albo chociaż powtórzone)?

Dodatkowo są spółki których czekają w bliskiej i dalekiej przyszłości ogromne nakłady na inwestycje (cała ta niemodernizowana od lat energetyka + ostatnio szalenie modny gaz łupkowy).

Co więcej, jest kilka firm które na polskim rynku są liderami i nie mogą prowadzić akwizycji (kłania się ustawa antymonopolowa) a inwestycje za granicą jakoś ich "nie kuszą" lub nie wychodzą (np. rafineria Możejki). Z tego względu bardzo mnie interesuje co wyjdzie z inwestycji KGHM oraz czy PZU też zdecyduje się na ekspansje zagraniczną (i z jakim skutkiem).


Cytat:
Zysk netto zakładów ubezpieczeń w 2011 roku spadł do 6,13 mld zł z 6,75 mld zł rok wcześniej. Składka przypisana brutto PZU SA wzrosła w 2011 r. o 6 proc. r/r, a PZU Życie o 5,4 proc. (wg PSR) - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w kwartalnych danych.

www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

zjk napisał(a):
Czy Pan Waksmudzki sprzeda cześć swoich akcji, czy wręcz odwrotnie będzie dokupywał.

Ja trochę nie rozumiem Twojego rozumowaniaAngel Przecież p.Waksmundzki może sprzedać akcje będąc w RN (chyba może, nie?) -> po sprzedaży odpowiedni komunikat a potem ewentualna rezygnacja. Tak samo może dokupić akcji będąc w RN, po fakcie oczywiście stosowny komunikat.

W każdym bądź razie "wiemy że coś się dzieje z EFH"Angel

Rozmowa z Ryszardem Trepczyńskim, członkiem zarządu PZU odpowiedzialnym za inwestycje.
www.parkiet.com/artykul/32,119...
O tzw. repolonizacji banków:
Cytat:
Każda transakcja musi mieć sens ekonomiczny. Repolonizacja to bardzo medialny temat, ale nie stanowi wartości samej w sobie. (...) Jeżeli będzie okazja do zarobienia pieniędzy na wspólnej inwestycji na przykład z PKO BP, to zrobimy to.

O przejęciach w branży:
Cytat:
(...) nasze pieniądze leżą na stole, czekamy na dobre oferty.

O TFI:
Cytat:
Elementem strategii grupy PZU na najbliższe trzy lata jest ekspansja w obszarze inwestycji. Już w tym roku będziemy największym TFI na rynku, mierząc wielkością aktywów w zarządzaniu. (...) Dysponujemy unikatowym na polskim rynku atutem: jesteśmy jednocześnie i zarządzającym, i inwestorem. W funduszach lokujemy swoje własne środki.


Nastąpiły też zmiany kadrowe w PZU TFI oraz PZU Asset Management (więcej na ten temat). Jak myślicie, czy mogą one być skutkiem kiepskich wyników inwestycyjnych za Q3?


Ale szybka reakcja KNF, na wczorajsze zapowiedzi wysokiej dywidendy.
Cytat:
Komisja Nadzoru Finansowego chce, by PZU zatrzymało 25 proc. zysku za 2011 r. w spółce

www.parkiet.com/artykul/119075...

W ramach odświeżenia wątku wywiad z prezesem
forsal.pl/artykuly/581727,kles...
oraz krótkie info, które mi osobiście umknęło
gielda.onet.pl/msp-planuje-w-1...

Kod:
mod: linki bez cytatów - post do skasowania

zjk napisał(a):
Jeśli synergia wypali będzie ślicznie - skokowy wzrost zysków, dywidenda oraz zieleń.

@zjk
Dlaczego tak uważasz?
W www.parkiet.com/artykul/7,1160... czytamy:
Cytat:
(...) EFH stara się o pozyskanie współinwestorów do przedsięwzięć deweloperskich spółki, z największym, wycenianym na ponad 200 mln zł projektem hotelu Sheraton w Mikołajkach. Giełdowa spółka liczy, że inwestorzy rodem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z którymi EFH od dłuższego czasu prowadzi rozmowy o współpracy, zdecydują się zaangażować w to przedsięwzięcie. – Do końca stycznia powinniśmy zamknąć etap negocjacji z inwestorami z Dubaju w sprawie wspólnej inwestycji w Mikołajkach. Wówczas powinno się rozstrzygnąć, czy i w jakim zakresie do przedsięwzięcia zostanie zaproszony współinwestor, a także kto nim zostaje – mówi Bekkar.

Jeśli wierzyć słowom Prezesa spółkę czekają spore inwestycje, więc zysk pewnie zostanie w firmie.
Zakładając że Szejkowie osiągną deklarowane 30% w akcjonariacie, dlaczego miałoby to w perspektywie dużych wydatków inwestycyjnych znacznie zwiększyć zysk?
A co do zieleni to jak padnie np. taka Grecja to nic kursowi nie pomoże.

Moje obliczenia z kilku postów wyżej nie kłamały:)
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

Cytat:
Powinno być:
"Aktualnie po dokonaniu ww. transakcji kupna AL SAAD ALTERNATIVE CAPITAL INVESTMENTS LIMITED posiada łącznie 22.005.000 (dwadzieścia dwa miliony pięć tysięcy) sztuk akcji EFH S.A., co stanowi 15,01% w kapitale zakładowym. Z akcji tych przysługuje 22.005.000 (dwadzieścia dwa miliony pięć tysięcy) głosów, co stanowi 15,00% głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki EFH S.A."


Czyli inwestorzy z Zatoki jednak przekroczyli 15%. Tak się zastanawiam czy ta "oczywista omyłka pisarska" mogła być "nieprzypadkowa"... Czy ktoś mógłby mieć interes w takim przypadku?

Coś mi się tu nie zgadza...

Cytat:
Aktualnie po dokonaniu ww. transakcji kupna AL SAAD ALTERNATIVE CAPITAL INVESTMENTS LIMITED posiada łącznie 20.005.000 (dwadzieścia milionów pięć tysięcy) sztuk akcji EFH S.A., co stanowi 15,01% w kapitale zakładowym. Z akcji tych przysługuje 20.005.000 (dwadzieścia milionów pięć tysięcy) głosów, co stanowi 15,00% głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki EFH S.A.


(20.005.000)/(146.600.000)*100% = 13,65%

@mir
mir napisał(a):

(...)
- Wierzbowski odsprzedał IDMowi 4,5 M szt akcji 2. VI i odkupił je 10.X. To by tłumaczyło dlaczego osoba związana z EFH od jego początku sprzedaje akcje przed wejsciem inwestora
(...)
Pomiedzy pkt 1 a 2 było wyjscie z akcjonariatu przez Wierzbowskiego 31.V link


Wytłumacz dlaczego wg Ciebie, to właśnie p.Wierzbowski sprzedał a potem odkupił akcje? Jaki miałby w tym biznes, na czym by zarobił? (odkupował po 1zł)
Link który podałeś informuje tylko o sprzedaży akcji (trochę ponad 500k), nie o "wyjściu z akcjonariatu". Sądzisz że specjalnie zmniejszył posiadanie poniżej 5%, żeby móc zawierać transakcje (w tym całkowicie "opuścić akcjonariat") bez obowiązku informacyjnego?

www.parkiet.com/artykul/25,104...
Skąd Parkiet ma to info?

Cytat:
Megaron, producent chemii budowlanej do wykańczania ścian wewnętrznych i sufitów, może być zmuszony do zmiany ogłoszonych dwa miesiące temu prognoz.

– Jeśli w drugim kwartale wypracujemy tak dobre wyniki finansowe, jak w pierwszym, to będziemy musieli skorygować w górę nasze tegoroczne prognozy – mówi Dorota Sękowska-Przewłocka, rzecznik prasowy Megaronu. Na początku lutego spółka podała, że chce wypracować 40 mln zł przychodów i 7,2 mln zł zysku netto. Dla porównania, po czterech kwartałach ubiegłego roku zanotowała 33 mln zł sprzedaży i 1,7 mln zł czystego zarobku.


Kod:
mod: dostawiaj cytaty bo link wyleci

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 11 kwietnia 2011
Ostatnia wizyta: 9 lutego 2018 10:37:17
Liczba wpisów: 17
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,529 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,35% +31 869,56 zł 51 869,56 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d