pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

fre0n

fre0n

Ostatnie 10 wpisów
Raport jest
no ale co dalej?
- raport dramat czy celowo przed głosowaniem nad układem?
odpisane już chyba wszystko co można itp.

Z drugiej strony jest info że są potencjalne oferty ale na aktywa, nikt nie mówi o inwestorach wprost tylko że może są wiec może i ich nie ma.

Odwieszenie notowań? szanse na to to według mnie 0,1%

chyba tej gry coraz mniej obecnie mamy już konkretne działania w tym kierunku
teraz działania w kierunku sanacji
www.bankier.pl/wiadomosc/GetBa...

zastanawia mnie także kwestia sierpniowych dat
najpierw WZ i głosowanie nad kontynuowaniem działalności a potem spotkanie z wierzycielami

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

1) wymóg ustawowy
2) faktyczne intencje Abrisu
w tym przypadku może się okazać to tylko formalność aż finalnie ziści się przypadek gdzie spółka debiutuje na giełdzie a po roku upada i ogłasza likwidacje

1ketjoW napisał(a):
Czyli zaczęło się golenie. Konwersja zobowiązań nie daje gotówki spółce. Obniża tylko zobowiązania bo de facto zamienia je na kapitał. Abris nie odda raczej kontroli nad spółką ponieważ oznaczałoby to stratę na inwestycji i stratę wizerunkową wśród inwestorów. Brak kontroli nad inwestycją.

przy takiej konwersji to raczej nie ma innej drogi jak oddanie kontroli
przy 40 mld akcji nie ma sensu tego trzymac a co wiecej dokladac
arbis oddaje kontrole wierzycielom a Ci kładą sami spółkę

ehh czyli pies pogrzebany
swoja droga ciekawe czemu Arbis nie podnosi żadnych kwestii w zakresie działań poprzedniego zarządu tj rozkradania majątku Arbis
czyżby jednak była na to cicha zgoda?

win1248 napisał(a):
Chyba tak będzie, gdybym był obligatariuszem, to bym sprzedał pkc, nawet po grochu, żeby cokolwiek wyciągnąć więcej do tego co dostanę z układu, ale ja się nie znam. Bardzo jestem ciekawy po jakiej cienie dojdzie do transakcji po dopuszczeniu i czy w ogóle dojdzie do transakcji.

wydaje mi się że nie ma szans żeby ktoś w ogóle to kupił - chyba że na pamiątkę, przy tak dużej emisji cena nigdy raczej nie osiągnie 2groszy chyba że ktoś się pomyli na zleceniu.
bo tak naprawdę to przy takim przydziale akcji emisja która była w IPO to kropla w morzu.

W mojej ocenie teraz trzeba by faktycznie zebrać ludzi którzy mają akcje i blokować czy głosować przeciw na WZA w sprawie takiego rozwodnienia akcji.
jest tylko jeden problem (sam mam akcje) i wiem już od paru miesięcy że nie ma nawet co liczyć na jakieś odzyskane pieniądze a do tego trzeba by zapłacić jeszcze opłatę za zaświadczenie o stanie akcji i jechać na WZA (słowem wiem że straciłem i jeszcze mam ponieść koszty)

Nanako napisał(a):
Przepraszam czy ta informacja o zmianie propozycji układowej co pojawiła się na bankierze to jest jakiś fake news?

Cytat:
Zgodnie z nowymi propozycjami GetBacku, obligatariusze otrzymają także akcje serii F po cenie emisyjnej 5 gr za akcję. Wcześniej proponowana cena konwersji wynosiła 8,63 zł na akcję. Konwersji na akcje spółki nowej emisji podlegają m.in. wierzytelności wierzycieli z grupy pierwszej. W wyniku konwersji wierzytelności na akcje kapitał zakładowy spółki zostanie podwyższony o kwotę nie niższą niż 1,4 mld zł oraz nie wyższą niż 2 mld zł, w drodze ustanowienia nie mniej niż 28 mld oraz nie więcej niż 40 mld nowych akcji s. F.

Znaczy się, że mam rozumieć, że spółka GetBack z obecnych 100 mln akcji w najlepszym wypadku będzie miała ich 28,1 mld ? Czy obligatoriusze, którym bardzo na tym zależało zdają sobie sprawę, że wartość tych akcji w zasadzie nigdy nie wzrośnie, a obawiam się, że ich wartość będzie oscylowała między 1 a 5 groszy.... no i tutaj nie rozumiem jaki sens i cel ma w tym Arbis? Przecież w takim wypadku lepiej połozyć tą spółkę i tyle. Oni i tak już na niej zarobili.

tyle że inaczej będzie wyglądał dzisiaj komunikat
GetBack upadł, Arbis źle zarządzał itp, ludzie potracili pieniądze - cały czas jest o tym głośno w mediach

a inaczej sytuacja taka:
- rozwodnienie kapitału, Arbis traci kontrole na spółką, i w zasadzie może w każdej chwili z niej po cichu wyjść i umyć ręce.
\
sama propozycja na taką ilość akcji to jakieś nieporozumienie i kpina z wszystkich inwestorów (akcjonariuszy i osób które nabyły obligacje)

tyle że takie posunięcie to chyba byłoby wprost działanie przez zarząd i RN na szkodę akcjonariuszy
sądzę że taki pomysł jednak spotkałby się z ogromnym sprzeciwem i sprawa kończyła by się w sądzie

Cytat:
GetBack spodziewa się w drugiej połowie sierpnia deklaracji ze strony inwestorów zainteresowanych zakupem aktywów spółki. Windykator liczy, że na początku września - przed głosowaniem nad układem - zostaną złożone ostateczne oferty kupna - podała agencja Bloomberg.
Prezes GetBack Przemysław Dąbrowski poinformował podczas czwartkowej konferencji, że sprzedaż aktywów będzie lepszym rozwiązaniem dla wierzycieli niż wdrożenie umowy restrukturyzacyjnej i utrzymywanie bieżącej działalności operacyjnej. W ocenie prezesa, dzięki sprzedaży portfeli wierzytelności GetBack na rzecz inwestora branżowego wierzyciele spółki odzyskają pieniądze szybciej.

Prezes GetBack nie widzi szans na odbudowę firmy tak, by znów mogła zainwestować w nowe portfele wierzytelności pozyskując kapitał akcyjny, bądź dłużny. Spółka może być zmuszona do skupienia się tylko na windykacji posiadanych obecnie portfeli, co będzie stopniowo zmniejszało wartość jej aktywów.

bankier.pl

to oznacza upadłość likwidacyjną chyba tylko o ile to się potwierdzi
pytanie co na to rada wierzycieli itp bo to będzie oznaczało duże straty dla ludzi z obligacjami, wydaje mi się także że taki komentarz to albo zapowiedź braku raportu za 1Q i tym samym już nie ma co się łudzić na odwieszenie akcji albo bardzo fatalny raport

cinis_ napisał(a):
Sprzedaż aktywów? Getback zapomniał jak się odzyskuje długi? Koszmar, chyba że mają na myśli wierzytelności kupione za granicą - Hiszpania. Żeby abrisowi chciało się tak jak mu się nie chce, wszyscy mogliby spać spokojnie. Wygląda na to, że tak naprawdę nie wiedzą w która stronę iść. I tak moze inwestor, moze emisja a moze sprzedaz aktywów... dziecko we mgle. Jestem w szoku.

sadze że piszesz o tej dżej transakcji w Hiszpanii która finalnie nie doszła do skutku.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 12 października 2018 12:12:45
Liczba wpisów: 127
[0,04% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,529 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d