pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

torquemada

torquemada

Ostatnie 10 wpisów
U mnie też biuro maklerskie (DB) dzisiaj skorygowało wstecznie problem podatku.
In plus oczywiście.

Niestety masz rację, zaraz skontaktuję się z moim DM w tej sprawie.

soonny napisał(a):
Panowie dajcie znać jak ktoś dostanie kasę na konto

melduję, że doszło 4/04, nieco poniżej 20% nominału.

Dziwny ten wniosek. Na pewno wszyscy się nie zgodzą (np. ja) więc chyba sąd nie może na to przystać. Wg mnie trzeba raczej ratować co się da niż wkładać w to jakieś dodatkowe środki (i nadzieje).
Zakończmy temat sprzedaży działek, potem ukarajmy głównego oszusta. I zapomnijmy o temacie.

Tymczasem sytuacja się sporo pogorszyła. Szczerze mówiąc to trochę tego nie rozumiem bez informacji o negatywnych zmianach w spółce. Nawet zakładając stagnację przychodów i zysków, to i tak jest to niezła spółka dywidendowa. Czy coś może źle rozumuję?

to fakt, % niezły, zwłaszcza przy ciągłych obniżkach NBP... Byle się zrolować udało.

No i jak nastroje po dzisiejszych publikacjach?
Ktoś zwraca się z wnioskiem o wykup?

A nie możemy zrobić telekonferencji?
Szczerze mówiąc nie chcę poświęcać czasu na podróż przez pół Polski w sprawie Religi.

ciekawy artykuł z dzisiejszej Wyborczej. Co prawda na przykładzie Amber Gold, ale może warto zastosować analogiczną metodę do Religa? Jak myślicie?

Przełom w kwestiach majątkowych nastąpił 20 sierpnia, kiedy Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ wyznaczył zarządcę przymusowego Amber Gold i zabronił Marcinowi P. oraz jego żonie dysponowania majątkiem spółki.

To efekt wniosku Szymona B. (prosił o anonimowość), 32-letniego inżyniera z Kalisza, instruktora fitnessu. B. wystąpił o ogłoszenie upadłości Amber Gold z możliwością zawarcia układu likwidacyjnego oraz o zabezpieczenie majątku. Sąd przychylił się do drugiej części wniosku. - Wskazałem dwie lokaty na ok. 46 tys. zł, których termin upłynął, a ja nie dostałem pieniędzy z powrotem - mówi "Gazecie" Szymon B.

Na początku lipca włożył 13 tys. zł na miesięczną "lokatę w platynę plus" oprocentowaną na 9 proc., a 33 tys. zł także na miesięczną "lokatę w złoto wyższy zysk" oprocentowaną na 13 proc. Przekonywał sąd, że Amber Gold przestał płacić, a zakładanie przez państwo P. kolejnych spółek może służyć ukrywaniu majątku.

Co na to sąd? Podkreślił, że Amber Gold dotąd nie złożył sprawozdania finansowego ani za 2009, ani za 2010 r. A 16 sierpnia prezes Marcin P. został przymuszony do złożenia oświadczenia, czy był skazany za przestępstwa gospodarcze, ale nie odpowiedział na wezwanie.

Oto inne fragmenty uzasadnienia orzeczenia sądu: "Nieprzedkładanie sądowi rejestrowemu dokumentów finansowych spółki (...) może świadczyć z dużym prawdopodobieństwem o zamiarze nieujawniania rzeczywistej sytuacji finansowej spółki. (...) Ponadto założenie kolejnego podmiotu gospodarczego Amber Gold S.A. - i dokonania dwóch przelewów na 50 mln zł przez Katarzynę i Marcina P. również uzasadnia wysoki stopień prawdopodobieństwa, iż tymi operacjami dłużnik Amber Gold sp. z o.o. działał na szkodę swoich wierzycieli. (...) Zachodzi obawa, że dłużnik będzie ukrywał swój majątek lub w inny sposób działa na szkodę wierzycieli".

Więcej... wyborcza.pl/1,75478,12355619,F...

a wchodzicie w nową emisję, która się teraz reklamuje?
Teoretycznie zabezpieczone, ale jakoś nie jestem przekonany do tego zabezpieczającego TFI.

Ja dopiero dzisiaj przyłączyłem się do wątku, mam serie D i G.
Do tej pory czekałem, ale chyba miarka się przebrała, zwłaszcza po opublikowaniu dramatycznych wyników.

Rozumiem, że teraz sporo z obligatariuszy złożyło przedsądowe wezwania do zapłaty kuponów i wykupu obligacji. Czy wysyłaliście po upłynięciu danego terminu pismo do sądu po tryb nakazowy, żeby z nim udać się do administratora hipoteki? Czy do administratora hipoteki wystepujecie od razu wysylajac pismo do spółki?

Nie wiecie, czy ktos wystapil juz z wnioskiem o upadlosc? W MSiG nie widać tego na razie, ale być może sąd potrzebuje paru dni na strawienie takiego wniosku? Swoją drogą tak mi się jakoś kojarzy, że może warto też złożyć wniosek o działanie na szkodę firmy wobec prezesa? W końcu emisje obligacji miały coś na celu, co nie zostało zrealizowane (inwestycje mieszkaniowe). A jeszcze pozostaje pytanie - gdzie są pieniądze z emisji?

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 13 kwietnia 2016 01:23:50
Liczba wpisów: 11
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,442 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,05% +33 610,33 zł 53 610,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło