pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

myfund

myfund

Ostatnie 10 wpisów
Cześć,

W myfund.pl możesz ustawiać alerty zarówno podstawowe takie jak przekroczenie progu np. 100 PLN, lub np. o 10% od wybranej ceny (ceną może być np. średnia cena zakupu).

Możesz też dodawać alerty z ceną kroczącą, czyli np. 10% spadku od ceny maksymalnej od daty kupna.

Jest jeszcze kilka innych - cała lista i pomoc dotycząca alertów jest tu: myfund.pl/index.php?raport=pom...

Wszystkie typy alertów mogą być zarówno na wzrosty jak i na spadki (TP i SL).

Alerty są zarówno online (z opóźnieniem 15 minutowym) jak i w cenach zamknięcia.

Powiadomienia są wysyłane na maila i do aplikacji myfund,pl (Android, iOS).

Po rejestracji w serwisie masz miesiąc na testowanie serwisu bez żadnych zobowiązań :-)

Pozdrawiam,
Damian

Cześć,

Fajnie, że można podejrzeć portfel w myfund.pl, ale link który podałeś nie zadziała bo jest do portfela na Twoim koncie.

Prawidłowy link powinien być do portfela publicznego czyli:

myfund.pl/index.php?raport=pok...

Pozdrawiam,
Damian

Raport o którym pisałem pokazuje transakcje per transakcja sprzedaży przywiązując do niej operację kupna przy założeniu metody FIFO (jedna transakcja sprzedaży może być powiązana z częścią jednej operacji kupna, jedną operacją kupna lub wieloma operacjami kupna).

Co masz na myśli pisząc skuteczność? Stopę zwrotu? Jeżeli tak to jak ją liczysz? Myfund.pl w zamkniętych inwestycjach, tak jak pisałem, liczy ją jako stosunek zysku do kosztu jego uzyskania. Gdy podasz zakres dat to zysk i koszt będą policzone tylko dla operacji zamkniętych w podanym zakresie dat.

Co dla Ciebie znaczy "początkowy SL"? Czy raport z zamkniętymi pozycjami ale z rozbiciem na operacje kupna, które już zostały zamknięte zaadresowała by twoją potrzebę?

Co do importu - tu jest wszystko opisane:
myfund.pl/index.php?raport=pom...

Pozdrawiam,
Damian

cyzo napisał(a):
Cześć,

Pytanie do osób korzystających z myfunda i podobnych.
Jak wklepujecie do takiego myfunda zlecenia, które zostały zrealizowane w kilku transzach?
Przykładowo zlecenie zakupu 100 szt. XXX z limitem ceny 20 został zrealizowane nastepująco:
50 szt. x 19,95
30 szt. x 19,98
20 szt. x 18,50

Wklepujecie każdą transakcję osobno, czy wbijacie jedną transakcję 100 szt. po uśrednionej cenie 19,97?
Ja dotychczas wbijałem każdą osobno, i teraz przyszło mi zrobić podsumowanie za cały rok...i kupa. Każdą transakcję mam posiekaną na odpowiednie pakiety, każda z inną stopą zwrotu i generalnie wychodzą bzdury. Najlepszy przykład to PXM, gdzie maiłem łącznie 3 transakcje o prawie identycznej wielkości, jedna z sykiem +88%, druga -5% i trzecia -2% i łączną stope zwrotu pkazuje +24% :)

Cześć,

Stopa zwrotu z zamkniętych inwestycjach jest liczona jako stosunek zysku/straty za wybrany okres do kosztu jego uzyskania czyli sumy wartości kupna (koszt uwzględnia zapłacone prowizje). Więcej szczegółów (w rozbiciu na poszczególne operacje sprzedaży) znajdziesz w menu->Portfel->Zamknięte inwestycje->Szczegóły

Co do wpisywania transakcji to zawsze lepiej podawać rzeczywiste transakcje czyli pojedyncze (można zaimportować).

Pozdrawiam,
Damian

cyzo napisał(a):

3. Brak amerykańskiej wersji "myfund". Za pewne takowa istnieje, tylko jeszcze nie znalazłem - pewnie źle szukałem. Co prawda można to w excellu prowadzić, ale z softem zawsze łatwiej.

Cześć,

W myfund możesz dodawać akcje giełd NYSE i NASDAQ :)
Możesz taki portfel prowadzić i w USD i w przeliczeniu na PLN.

Pozdrawiam,
Damian

Cześć,

Wojetek napisał(a):
Poprawiłem pierwszą wersję, bo Telestrada źle się liczyła

Dodaj Telestradę z nazwą "TELESTR" a nie "TELESTRDA".
"TELESTRDA" to stara nazwa na GPW, dla której nie ma już dodawanych aktualnych wycen.

Pozdrawiam,
Damian

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 15 stycznia 2020 14:08:43
Liczba wpisów: 6
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,401 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,45% +27 689,80 zł 47 689,80 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d