W stocks 2016 - portfel pasywnego inwestora vol. 2 - Indywidualne kroniki giełdowe - forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
X
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
idź do strony: << < [1] 2 3 4 5 6 7 > >>
W stocks 2016 - portfel pasywnego inwestora vol. 2 Opcje
Wojetek PREMIUM
Stopień: Złotousty
Grupa: StockWatcher , SubskrybentP1Admin
Wpisów: 1 724
Wysłane: 11 stycznia 2016 11:27:50
Po zapełnieniu 50 stron w starej kronice przeze mnie i dyskutantów stwierdziłem że warto założyć nowy wątek, w którym od początku będzie można śledzić moje zmagania z rynkiem i prowadzenie portfela zgodnego z trendowym inwestowaniem w stosunkowo pasywnej formie. Portfel taki kontynuowałem zaczynając kronikę http://www.stockwatch.pl/forum/wpisy-4410_Portfel-pasywnego-inwestora--Wojeteks-stocks.aspx , przenosząc portfel ze strony infoinwestor. Wtedy jednak portfolio miało już całkiem spory zysk wypracowany, tym razem widzowie mają okazje zobaczyć taki projekt od samego początku (do tego na bardzo trudnym rynku).

Założenia:
1. Analiza wykresów w skali tygodniowej, interwał dzienny w celu zwiększenia precyzji wejścia.
2. Startowa kwota 20 000 zł (niech będzie że to te pieniądze z FL ;)).
3. Standardowa pozycja wielkości 2000 zł (10 % portfela), możliwe rozbudowanie pozycji do 20 % portfela (dobranie).
4. Na kontraktach pozycje odpowiadające pkt 3. po przeliczeniu dźwigni. Możliwe od razu zajęcie pozycji wielkości 20% portfela (long/short).
5. Prowizje na akcje 0,38%, kontrakt 8 zł, fut na akcje 3 zł.
6. Benchmarki - WIG, SWIG80 (ew jak znajdę podobny założeniami to dodam jakiś fundusz)
7. Możliwość gry zarówno na wzrosty jak i spadki.
8. Jedna pozycja w portfelu nie powinna mieć więcej niż 40% udziału (np. 20% startowo i wzrost aż do 40% portfela).
9. Sygnał kupna - wybicie z konsolidacji górą bądź dołem. Możliwe wariancje z oRGR/RGR, 2Dnem,
10. Sygnał dobrania - powrót do miejsca wybicia/korekta większego rzędu
11. Stop loss - od 7 do 20%. Nie więcej niż 4% portfela na pozycję, średnio 2% portfela na pozycję
12. Aktualizacje wyceny i komentarze co ok 1-2 miesiące
13. Wypełnienie portfela od 0 do 100%, nie zakładam dźwigniowania portfela.
14. Możliwa gra również na surowach, indeksach zagranicznych poprzez certyfikaty RC/ING
15. Nie zakładam gry na CFD/FX ani walutach (futy)
16. Cel inwestycyjny - zakładam prowadzenie portfela minimum do 2020 roku. Stopa zwrotu ? Jak najwyższa :).

Wątek portfela na forum myfunda jak i tutaj (będzie też u mnie w stopce). W wątku nie pytamy się o spółki do analizy (aby nie zaśmiecać), wdzięczny natomiast będę za komentarze, pomysły i uwagi ;). Z racji tygoniowego timeframe porywającej akcji tu może nie być, zwłaszcza jeśli spółki będą w trendach. Wszelkie ruchy na SL czy powiększaniu pozycji będą oczywiście wpisywane.

Jeśli o czymś zapomniałem to się dopisze ;).

Portfel: Portfel na myfund
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i zamknięte forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 11 stycznia 2016 11:30
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 11 stycznia 2016 11:54:46
Pierwsza pozycja w portfelu - krótkie FJSW (10% port).

JSW week

Trend spadkowy na JSW trwa od 2011, jest to ten rodzaj spółki na której mało kto zarobił bo spada praktycznie od debiutu. Krótkie pozycje nie raz dały sporo na JSW zarobić, mimo to uważam że potencjał do dalszych spadków ciągle istnieje. Od sierpnia 2015 wartość 10 zł stanowiła istotne wsparcie. Udało się zbudować w okół tego wsparcia konsolidację na poziomach 10-16 zł, jej wybicie zgodnie z kanonem AT powinno oznaczać spadek nawet do 4 zł. Przejście kursu na jednocyfrowy moim zdaniem ma też znaczenie psychologiczne. Średnia ciągle opada (mimo że miała tendencje do prostowania się),

JSW day

Zaznaczone wejście (trochę spóźnione bo grane z ręki, ideałem byłoby zlecenie z limitem aktywacji ok 9,90 ;)). Jeden kontrakt ciągle ma wartość 100 szt akcji (możliwe że jeśli kurs dalej będzie jednocyfrowy przejdą na mnożnik 1000), więc dobieram 2 szt kontraktu na S. SL dość agresywnie na 10,71 (10%), ew szerszy możliwy na 11,21 (14%). Rozważam szerszy dla drugiej części pozycji. Dobranie pozycji możliwe jeśli będzie korekta do miejsca wybicia dołem z konsolidacji - najlepiej ok 9,9-9,8. Z racji wielkości pozycji SL nawet z PKC nie jest problemem.

Bacznie obserwuję CDR week

Jeśli potwierdzi się linia szyi na tym RGRrze to zajmuję całą pozycję (połówkę można by mając już otwarte S po wybiciu dołem z ostatniego tygodnia) ok. 21,7 na spadki.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i zamknięte forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 11 stycznia 2016 12:08
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 12 stycznia 2016 09:29:27
Z cyklu handel z animatorem (komputerem) - 31 szt. RCNAGAOPEN po 64,13 (certyfikaty tracker na spadek cen gazu). Pozycja 10% portfela, możliwe powiększenie w korzystnym miejscu.

NG.F week (gaz)

Jak widać dawne wsparcie (2x zadziałało) na 2,492 obecnie po raz drugi stało się oporem. Widząc reakcję zajmuję pozycję krótką. SL ok 2,610 (na cercie pewnie też ok 8-10%). Cel to minimum 1,7 więc ok 32% lub więcej jeśli będzie dalej spadać. Zastanawiałem się nad dźwigniowanym instrumentem ale zostają tylko dźwigniowane turbo od ING ze zmienną dźwignią co nie pasuje mi do MM.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 12 stycznia 2016 09:29
flesz PREMIUM
flesz
Stopień: Wykładowca
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 1 433
Wysłane: 12 stycznia 2016 11:14:03
"Znając" Ciebie idę o zakład, że rozważasz właśnie Arctica :)

do ugrania okrągła złotówka na sztuce?
Edytowany: 12 stycznia 2016 11:15
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 12 stycznia 2016 13:41:07
@flesz

Owszem rozważam choć takie wysokie podwójne dno jest trochę "niewygodne" z racji jego wysokości mimo iż faktycznie zdradza potencjał 1 zł (jest też opór na 5,1 zł), w przypadku jego sforsowania (oporu) możliwy tak nawet na 7 zł.

Sytuacja obecna na dziennym nie jest klarowna przez podażowe cienie na ostatnich świecach, choć przy poprzednim wybiciu 3,65-3,75 też były a kurs sobie potem poradził. Póki co pilna obserwacja :)

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 12 stycznia 2016 13:42
aurora80
Stopień: Elokwentny
Grupa: StockWatcher , SubskrybentP1
Wpisów: 398
Wysłane: 12 stycznia 2016 17:15:59
Wojetek napisał(a):
Jeśli potwierdzi się linia szyi na tym RGRrze to zajmuję całą pozycję (połówkę można by mając już otwarte S po wybiciu dołem z ostatniego tygodnia) ok. 21,7 na spadki.

Po dzisiejszej sesji szanse realizacji formacji RGR się zmniejszyły.
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 12 stycznia 2016 17:25:17
Faktycznie dziś mocna sesja na CDR a jak mówią z rynkiem się nie dyskutuje. Przyglądam się spokojnie sytuacji z boku. Zakładając trwałe pokonanie oporu na 22, kurs ma przed sobą przeszkodę na 24 zł i ew 27 którego wybicie pozwalałoby myśleć o powrocie do trendu wzrostowego. Odbicie na W20 mnie nie dziwi - wiele walorów dotarło do solidniejszych wsparć (KGH, PGE, np. wsparcie też na W20TR i W20USD), pytanie na ile optymizmu wystarczy. Zagranie tych wsparć pasowałoby teoretycznie do find low;). Podstawowym celem popytu na W20 powinno być 1900 pkt, jego trwałe pokonanie dawałoby szanse na dłuższą przerwę w spadkach, choć i scenariusz podejścia od dołu pod 2000 pkt i kolejnego impulsu spadkowego ciągle nie jest taki nierealny.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 12 stycznia 2016 17:30
Bushido
Wpisów: 234
Wysłane: 12 stycznia 2016 19:46:01
@Wojetek co sądzisz o ropie?Sprężyna naciągnięta ostro.Wszyscy się ścigają z prognozami coraz niższych poziomów - nawet do absurdalnych 10$ !Może to już czas ???Kto złapie dołek ten "milioner"Dancing Think wave

Pozdrawiam
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 13 stycznia 2016 08:51:54
Jeśli wsparcie na 33 USD z 2009 nie będzie działać (a wygląda na to że nie działa), faktycznie spadki mogą sięgnąć następnego dawnego wsparcia na 17 USD (2001) lub mocniejszego na 10 USD (dwukrotnie testowane w 86 i 99). Generalnie trend jest ciągle spadkowy, wręcz na tyle że nawet trudno zająć pozycję (liczyłem na podbitkę do 33-34 i niezbyt ją widać...).

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 13 stycznia 2016 09:31:43
Pierwsza długa pozycja w portfelu :), 490 szt Arctic po 4,16. Póki co wygląda na to że kurs chce atakować maksima na 4,19 i kontynuować trend wzrostowy. Pozostaje więc mu nie przeszkadzać, SL na 3,78 (10%). Po sesji wrzucę analizę ATC tutaj szerszą.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 13 stycznia 2016 09:33
Stopień: Krasomówca
Grupa: StockWatcher , SubskrybentP1
Wpisów: 534
Wysłane: 13 stycznia 2016 11:27:51
Również się przyglądam ATC tylko zastanawia mnie,jak odnosisz ten zakup do spadających indkesów?
Usług faktycznie dalej sa w trendzie wzrostowym, ale sam SWIG80 juz niekoniecznie. Stosujesz jakiś priorytet indkesu branżowego nad "giełdowym".
Bo jeżeli nie, to wypadałoby nie brac żadnych longów, póki średnie na indkesach nie zaczną się zawijać w górę. To takie...purystyczne podejście :)
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 13 stycznia 2016 12:59:40
Nowy short w portfelu. 1 szt S FCDRH16 po 21,75 zł. SL 24,03 zł (10 %) - pozycja bez dźwigni praktycznie z możliwością dobrania później drugiej połowy.

CDR day

Mimo wczorajszej mocnej sesji obraz na CDR mocno się nie zmienił. Uważam że było to dotarcie do oporu (dawnego wsparcia) i stanowi niezłą okazję na grę na krótko przy zachowaniu krótkiego SL w rozsądnym miejscu (nad 24 więc szczytem konsolidacji z której dołem kurs wcześniej wyszedł). W kontekście długoterminowym możliwy RGR lub też 2TOP o zasięgu 6 zł więc do 16 - co ma pewien sens - wsparcia z początku 2015 ok 15-16zł są).

Z tym trendem spadkowym na SWIG80 nie przesadzajmy ;)

SWig80 week

Sam oceniam to jako ciągle konsolidację. Ok nie jest to ideał (niestety pod średnią) jakiego bym sobie życzył ale nie jest to też WIG20 który jasno "mówi" nie kupuj niczego. Wychodzę więc z założenia że kupno 1-2 obiecujących setupów z indeksu w konsolidacji za połowę pozycji na początek nie jest błędem. Z punktu widzenia indeksu całego rynku ciągle jesteśmy np w hossie. Przy obecnym stanie rynku chciałbym mieć ok 20-30% w longach i 60-70% w shortach w portfelu. Póki co mamy 3 pozycje short (gaz, CDR i JSW) i 1 long więc stan jest 75% short 25% long.

Z racji wczorajszego zwiększonego zainteresowania certyfikatem na spadki cen gazu ;), muszę uzupełnić wątek o formułkę która wielu osobom pewnie jest znana:

Cytat:
Treści przedstawione w tym temacie są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 13 stycznia 2016 13:06
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 13 stycznia 2016 19:00:43
ATC week

Obiecana analiza. W ujęciu długoterminowym mamy na wykresie podobną formację podwójnego dna co w 2014 roku. Wtedy była trochę "wygodniejsza" bo linia trendu wyłamana była tylko nieco wcześniej więc oba sygnały się prawie nakładały. Obecnie od wybicia LT minął przeszło miesiąc i istnieje ryzyko konsolidacji w okolicach 3,7-3,6. Z drugiej jednak strony wiemy jak rynek wyglądał w grudniu i taka siła waloru ma pozytywny wydźwięk. Jak pisałem 2DNO ma zasięg min 1zł co dawałoby wzrost do ok 5,1 zł gdzie jest opór z początku 2015.

ATC day

Obecnie kurs walczy z strefą podaży blisko maksimów z lipca i wcześniej marca. Sforsowanie tej strefy otwiera drogę do dalszych wzrostów. Patrząc na wykres spojrzeniem Eliottowców możliwe ze oglądamy falę piątą co byłoby zdecydowanie bardzo słabą informacją dla mnie :P. Jako możliwy scenariusz w przypadku wybicia zakładam wzrost w okolice 4,4 i możliwą korektę do poziomów 4,1-4,0 w której będzie możliwe podwojenie pozycji. W negatywnym scenariuszu bronię się stop lossem pod wsparciem na 3,8. Na uwagę zasługują obroty z ostatniego ruchu wzrostowego w grudniu które były całkiem niezłe.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 13 stycznia 2016 19:02
Stopień: Obeznany
Wpisów: 99
Wysłane: 14 stycznia 2016 21:35:31
Wojetek, a jak widzisz sytuację na Kruku, czyżby zmierzch "dojnej krowy"? Na wykresie tygodniowym od jakiegoś czasu była widoczna dywergencja kursu z RSI, wskaźnik AD wskazuje w ostatnim czasie dystrybucję (ostatnio na każdej praktycznie sesji wzmożone obroty i spadki dochodzące nawet do 4,5%). Jak widzisz sytuację tej spółki?

PS. Nie mam chwilowo sposobności, żeby wykres wrzucić, więc prośba do MODa, żeby nie kasował posta.

Pozdrawiam
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 14 stycznia 2016 21:46:43
Myślę że obraz jest wart więcej niż 1000 słów ;)

Dla mnie klarowny sygnał sprzedaży był pod 160 zł. Sam tych akcji nie miałem ale jak ktoś wytrzymał od wybicia przy 45 zł to ponad 350 % powinno go zadowolić ;). Wsparcie następne na 140 zł - możliwe że da odbicie jednak trend jest spadkowy.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 14 stycznia 2016 21:47
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 15 stycznia 2016 15:08:44
Nie spodziewałem się że tak szybko JSW będzie chciało wracać do wybitego oporu na 10 zł. Postanowiłem jednak z okazji skorzystać i dokupiłem kolejne 2 S na FJSWH16 po 9,39. Z racji spadku średniej ceny przesunąłem sobie SL bliżej - lekko nad 10 zł.

Notabene muszę pogratulować dziennikarzom PB - jeden artykuł z niesprawdzonych źródeł i +9% na kursie, takiego wpływu na rynek to Draghi nawet nie ma ;).

Ciągle czekam na jakieś ciekawe miejsce do zajęcia krótkich pozycji na SP500 czy DAXie - póki co jednak wsparcia bliżej niż dobre miejsca na SL...

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 15 stycznia 2016 15:10
Kakarotto PREMIUM
Kakarotto
Wpisów: 324
Wysłane: 15 stycznia 2016 18:01:09
Hej,

Wrzuciłbyś analizę DAX - moja kronika świeci pustkami, rynek jest taki jak każdy widzi i myślę jednak że bez certyfikatu się nie obędzie d'oh!
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 15 stycznia 2016 18:15:01
DAXa wrzucę tu jak się fajny setup wyrysuje. Póki co swobodnie spada do wsparć z jesieni 2015 i tam powinien odbić. Ew możliwa wariacja z pułapką na niedźwiedzie i odbiciem. Generalnie nie widzę tam (jeszcze) potencjału do zagrania. SP500 już praktycznie na tych wsparciach jest i sądzę że to ten index będzie rozdawał karty a DAX pewnie się "dopasuje". Na naszym grajdole za to bardzo możliwy jest test ponownie 1700 pkt. mWIG40 podobnie stoi na wsparciach. Po ratingu z SP dla PL,

Cytat:
S&P poinformował, że perspektywa negatywna oznacza, iż w ocenie agencji istnieje "prawdopodobieństwo co najmniej jak jeden do trzech", że w ciągu 24 miesięcy rating zostanie ponownie obniżony, "jeśli podważona zostanie wiarygodność polityki pieniężnej lub jeśli finanse publiczne pogorszą się bardziej od naszych obecnych oczekiwań". Agencja obniżyła krótko- i długoterminowy rating w walucie krajowej do "A-/A-2" z "A/A-1".

USD/PLN wybił przed chwilą 4,05 i jesli to na koniec tygodnia utrzyma to mamy sygnał kontynuacji trendu wzrostowego, podobnie na EUR/PLN który idzie na 4,57. Tyle mojego komentarza na weekend :).

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 15 stycznia 2016 18:24
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 18 stycznia 2016 16:50:35
SL na ATC out po 3,76. -10% , szkoda bo widzę że ktoś pozbierał, z drugiej strony rynek dla długiej strony wygląda fatalnie.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 18 stycznia 2016 16:52
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 18 stycznia 2016 23:00:19
Skracam SL na FCDR nad 22,5. Bardzo ładnie zachowuje się short na gaz, od zakupu urósł ok 10% (czego na myfund nie widać bo transakcji od tego czasu nie było), obecnie na wykresie NG.F dotarł do luki i od niej odbił. Pozytywnie na notowanie trackera oddziałuje osłabienie złotówki. WIG praktycznie stoi na wsparciu na 42 tys pkt, biorąc pod uwagę fakt że SP500 też jest na wsparciu a DAX lekko nad nim - możliwe jest korekcyjne odbicie w tym tygodniu.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 18 stycznia 2016 23:06
Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość

Skocz do forum
idź do strony: << < [1] 2 3 4 5 6 7 > >>