pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Konrad90

Konrad90

Ostatnie 10 wpisów
Jest sporo produktów strukturyzowanych - takie niby ETF-y.
A typowe ETF-y mogą być na płynnych walorach czyli w sumie W20 i mW40 i tak jest, na reszcie nie ma płynności.

PinkTool napisał(a):
Abris powinien dosypać kasy do Getback aby ratować spółkę i własną reputację.Ciekawe czy zdają sobie sprawę ,że gdy położą GetBack ,albo przerzucą całość obciążeń na obligatariuszy to mogą spotkać się z generalnym bojkotem ich inwestycji w Velvet,Graal,Diverse,AAAauto?

Osobiście wątpię, sprawa nie ma większego rozgłosu, może było kilka wzmianek poza portalami finansowymi, komisji śledczej nie będzie a temat już powoli się nudzi, Za 2-3 miesiące będą o tym pamiętać tylko zainteresowani.

myśliwy napisał(a):
a co myślicie o zbiorowym pozwie Lion s Banku mam takie email
Witam serdecznie,

Poniżej przesyłam informacje nt. spółki Get Back S.A.

* Jedyna spółka z branży windykacyjnej posiadająca rating, BB, nadany przez EuroRating, taki sam rating ma Cyfrowy Polsat, Murapol, , niższy Eurocash (marki Inmedio, Lewiatan, Groszek), tylko o jedno oczko wyższy rating ma KGHM i Lotos www.eurorating.com/pl/ratingi/... .

* Akcjonariat: fundusze private equity na czele z Abris Capital Partners 770 mln euro kapitału (byli lub są inwestorami m.in. w Diverse, FM Bank, Siódemka, Masterlease) www.abris-capital.com/portfoli...

* GB współpracuje z 3 co wielkości firmą windykacyjną na świecie (USA) https://www.portfoliorecovery.com/ http://www.pragroup.com/ , ale też z Goldman Sachs czy Deutsche Bankiem w Europie.

* Zysk netto za 2016 to 200 mln zł, to tyle co spółka Amrest (Pizza Hut/KFC), 2 razy więcej niż Amika i 80% więcej niż największy deweloper w Polsce (Murapol ), największy konkurent w branży (Kruk) zarobił 249 mln a istnieje 7 lat dłużej (Kruk od 2005r. , GB od 2012r.).

* Zatrudniają 1200 osób (z czego 200 w Rumunii), są większym pracodawcą niż TVN.

* 20 osób z Top Managmentu GetBack są z „Wielkiej Czwórki” firm konsultingowych w Polsce (Deloitte, E&Y, KPMG, PwC) co ułatwia kontakty w bankach i pozyskiwanie dobrych portfeli.

* Prześcignęli Kruka w odzyskach - GB 713 mln gotówki odzyskanej w 2016 r. , Kruk ok. 500 mln.

* Marże generowane przez Grupę GetBack są jednymi z wyższych w branży. Jest to między innymi pochodną modelu biznesowego grupy, który zakłada selektywne przystępowanie do przetargów na najlepsze jakościowo wierzytelności, czyli takie, które w założeniach pozwolą na osiągnięcie zwrotu na poziomie ok. 2,5-krotności wartości początkowej inwestycji.

* W projekcji finansowej na lata 2017-2020 spółka planuje wzrost udziału finansowania kapitałem własnym, co ma nastąpić m.in. dzięki niewypłacaniu w najbliższych latach dywidend i reinwestowaniu całego wypracowywanego zysku.

* 8 z 10 największych portfeli wierzytelności kupionych przez firmy windykacyjne od banków to portfele kupione przez GB.

* Rozszerzają działalność w Rumuni : tamtejszy rynek wierzytelności znajduje się we wczesnej fazie rozwoju i charakteryzuje się mniejszym poziomem konkurencji, co zwiększa jego atrakcyjność dla grupy. Spółka GetBack Recovery SRL, przez którą Grupa GetBack realizuje działalność w Rumunii sukcesywnie zdobywa udziały w rynku (szczególnie poprzez wierzytelności pochodzące z branży telekomunikacyjnej).

Moi Klienci pochodzą głównie z rekomendacji, jest to standard mojej pracy, będę zobowiązany za polecenie moich usług osobom bliskim (proszę o przekazanie im mojego telefonu lub maila).

Opis: Opis: Opis: logo

TOMASZ

SPECJALISTA

T: +48

Wątpię żeby na podstawie takiego maila udało Ci się coś odzyskać, nie ma tam zapewnień ze to bezpieczne albo że nie stracisz, nie ma tu żadnego doradztwa inwestycyjnego, to po prostu informacje o GBK pewnie z jakieś broszury.

J_T_Inwestycje napisał(a):
ta strona to wielkie show i nic więcej

calosc "sukcesu" budowana jest na podstawie jednej/dwóch spolek, "najlepszych spółek GPW".

- poranne PDF to szkoda czasu na czytanie, wszystko na zasadzie wypali (dodatnie %) -zostaje, nie wypali (ujemne%) - nie zostaje - brak historycznych wynikow,
- top 15 - ranking w 80% jednej spolki, wyniki historyczne to wielka nie wiadoma, brak zasad i dat transakcji, brak informacji o udziałach itp., bez top 3 ten portfel to jedna wielka lipa - mocne straty
- wpisy na forum "VIP" - forum jak kazde inne tyle ze mniej bluzgow i spamu, informacji jak na lekarstwo

i tyle i az tyle dostajemy za ponad 1000zl rocznie

nie wiem czy nawet poczatkujacy cos tu znajdzie dla siebie

Jakiś czas jestem subskrybentem Alberta i nie wiem nic o porannych PDF, nie ma czegoś takiego, Albert wysyła faktycznie komentarze ale nie poranne. Nie o żebym się czepiał ale skoro nie wiesz jak to funkcjonuje to po co wypowiadasz się na temat czegoś czego zasad funkcjonowania nawet nie znasz?
Daty zakupów są w każdej aktualizacji portfela Alberta.

A co do wartości treści to powiem tyle że sporo dzięki Albertowi zarobiłem i kilka razy mnie przed wtopą ocalił.

Do 100 000 euro masz BFG więc nie powinno być problemu, no chyba że jakiś mocny kryzys globalny.

joshep napisał(a):
Czy myślicie że Abris może zostać pociągnięty do odpowiedzialności jeśli okaże się że ten GetBack to jednak jest piramida? Wszystko złe w tej spółce odbyło się w okresie gdy oni w praktyce zarządzali tą spółką i przecież widzieli dokładnie co się w firmie dzieje i jak ona działa i żadne duże decyzje nie były podejmowane wg. mnie bez nich.

A niby z jakiego powodu? Raport był i wszyscy wiedzieli jaka jest sytuacja w spółce, a to że ktoś podjął ryzyko to jego sprawa, no chyba że w raporcie były jakieś nieprawidłowości.

kokospl napisał(a):
Moim zdaniem regulator w koncu powinien wkroczyc do akcji:
-do doradztwa inwestycyjnego powinni miec uprawnienia tylko specjalisci z odpowiednimi uprawnieniami (certyfikat DI/CFA) a nie osoby po politologii i 3tygodniowym szkoleniu sprzedazy

No widzisz jak specjalistom z quercusa wyszło.

kokospl napisał(a):

-transparentny system bonusow/prowizji - nie moze byc tak ze ktos z centrali przedstawia "plany sprzedazowe" a doradcy zamiast wybierac aktywa najbardziej dopasowane dla profilu klienta (oczekiwana stopa zwrotu , tolerancja ryzyka etc.) po prostu wciskają mu produkty wg ustalonego planu sorzedazowego w centrali

Pewnie tak, ale w większym stopniu to wina braku myślenia kupujących, nauka kosztuje.

Indeksy też potrafią być latami na minusach, pomysł zakupu/stworzenia ETF-a jest dobry ale raczej zabawa na kilka lat, większość przeciętnych zjadaczy chleba ma max. roczny horyzont inwestycyjny.

Nie znam człowieka który byłby zadowolony z inwestycji w fundusze, za to znam wielu niezadowolonych (w tym ja) którzy nigdy nie powrócą do tego typu inwestycji i wola kupić mieszkanie na wynajem które daje nieduży ale pewny zysk (w długiej perspektywie wiekszy).

Tak samo indywidualni nie pobijają indeksu, ja znam sporo osób zadowolonych.

Jest kilka funduszy które robią wyniki regularnie, nie jakieś oszałamiające ale na + ludzie wychodzą, sam mam głównie akcje ale osobiście nie widzę sensu trzymania sporych środków np na rachunkach,lokatach itd. jeśli są fundusze które od lat robią wyniki.

Fundusze to inwestycje dla tych co się raczej nie znają i nie chcą inwestować samemu a chcą zarobić nieco więcej niż na lokatach i tak trzeba to traktować.

ps. Mój pierwszy post więc witam wszystkich.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 15 grudnia 2019 03:36:48
Liczba wpisów: 10
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,542 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d