Longterm – opinie - Warsztat - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

Longterm – opinie

songe-creux
Wpisów: 180
Wysłane: 19 lutego 2016 22:31:30
Witam,

Czy ktoś jest subskrybentem abonamentu na codzienne komentarze giełdowe oferowanego na stronie longterm.pl? W ramach abonamentu prowadzone są dwa portfele indywidualne, które można we własnym zakresie replikować. Interesowałoby mnie wykupienie rocznego abonamentu – jest to koszt 380 zł. Wystąpienia Alberta Rokickiego podobają mi się, wydaje się że mówi z sensem, a jego strategia inwestycyjna, której zarysy przedstawia w swoich wystąpieniach, moim zdaniem „trzyma się kupy”. Czy ktoś nabywał abonament i może potwierdzić, że nie były to stracone pieniądze?

undsame
Wpisów: 4
Wysłane: 6 marca 2016 23:26:37
ja ma abo. Właściwe to mnie interesują raporty, komentarze są przy okazji. Co do portfeli to jest 1 długoterminowy ale ostatnie transakcje są z 2015 więc idealnie nie zreplikujesz. Portfela spekulacyjnego nie ogarniam. Tzn w webinaru robionego dla innego serwisu wiem że gra bardzo prostą strategią na tygodniówkach kupując bodajże w piątki. Ale z codziennych komentarzy wynika jakby codziennie zmieniał zaangażowanie w co nie bardzo mi się chce wierzyć bo chociażby prowizje zjedzą połowę zysku

bankrucik
Wpisów: 3 789
Wysłane: 7 marca 2016 17:38:31
zawsze mnie zastanawiało dlaczego ludzie płacą pieniądze "fachowcom" od giełdy za ich portfele... przecież jakby te ich portfele były skuteczne to ich twórcy byliby milionerami i wtedy nie musieliby zarabiać "groszy" sprzedając abonamenty na swoje "znakomite" portfele... to taka ogólna uwaga... Whistle
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

teraz również na twitter.com

undsame
Wpisów: 4
Wysłane: 7 marca 2016 18:49:18
- mogę sobie wyobrazić, że są ludzie którzy mają nadmiar pieniążków ale nie mają wiedzy, czasu praca, żona dzieci itp, nie mają działającego systemu a chcieli by mieć większy zwrot niż na lokacie
- często kupując portfel poznajesz system, masz jakiś punkt zaczepienia żeby zacząć naukę i testować sobie samemu
- na swoich portfelach "fachowcy" nie dorobią się milionów bo brak im odpowiedniego kapitału. Przejrzałem wiele blogów, byłem też na paru szkoleniach i skuteczność średnioroczna na akcjach rzadko przekracza 20%. Tak, IMHO prawda jest taka że na szkoleniach zarabiają często lepszą kasę
- ogólnie nie deprecjonował bym tak "fachowców". Jest parę blogów gdzie jest wartościowa treść
- co do mnie to lubię technikę i spekulacje, ale na ike chcę mieć po prostu portfel dobrych spółek fundamentalnie. Ja takiej analizy lepiej nie zrobię

bankrucik
Wysłane: 7 marca 2016 21:30:27
ja pisałem o płatnych blogach, stronach itd... po prostu uważam, że ktoś kto miałby dobry system ( wiedzę, analizy) spokojnie zarabiałby więcej na giełdzie ( wystarczyłoby mu 20 czy 30 tys zł + lina kredytowa na tym oparta) niż sprzedając dostęp do swojej wiedzy za 100 czy 200 zł miesięcznie albo zarabiając na polecaniu inwestorom usług biur maklerskich ( prowizja)... a więc skoro nie są w stanie tacy fachowcy zarobić na giełdzie samodzielnie to dla mnie wartość ich płatnych usług jest niewielkabinky
jedynym miernikiem wartości analiz i rekomendacji portfeli jest na giełdzie zysk z portfela a tu u większości z nich chyba jest REALNIE krucho...bo by się nie bawili w płatne blogi
co nie podważa moim zdaniem tego, że jest wiele stron bezpłatnych gdzie naprawdę piszą fachowcy ale oni to robią naprawdę z innych pobudek (niekomercyjnych.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 7 marca 2016 22:26:43
Weź jeszcze pod uwagę dwie rzeczy:
1. Trading dla większości ludzi jest wyniszczający emocjonalnie. Godzina tradingu potrafi więcej kosztować emocji niż miesiąc pracy biurowej. Można umieć to robić, ale nie chcieć czynić z tego jedynego źródła utrzymania.
2. Nauczyciel musi "tylko" umieć uczyć. To jest umiejętność sama w sobie. Legendarny trener olimpijskiej drużyny pływackiej, Milton Dubby Holt, nie umiał pływać.
Edytowany: 7 marca 2016 22:27

sasky
sasky PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 454
Wysłane: 15 września 2016 13:28:26
Niedawno dostałem maila zaproszeniem na powakacyjny webinar Alberta "Longterm" Rokickiego. Przyznam szczerze, że zdziwiłem się czytając treść:

Cytat:
Podczas webinaru rozprawimy się z 3 mitami, dotyczącymi inwestowania na giełdzie:
Mit #1: inwestowanie na giełdzie jest czasochłonne
Mit #2: na giełdzie akcji można stracić dużo pieniędzy
Mit #3: aby skutecznie inwestować trzeba dywersyfikować portfel o obligacje lub inne aktywa takie jak surowce (złoto, srebro, ropa).
Pokażemy również metodę dzięki której można wygenerować 33,85% zysku inwestując w 10 spółek z GPW i poświęcając na to zaledwie 57 minut tygodniowo.

Bądźmy szczerzy, to nie są mity, to realia. Mitem można by określić stwierdzenie, że "inwestowanie na giełdzie nie wymaga dużego nakładu czasu", no chyba że małpa kręci kółkiem i wskazuje, które akcje trzeba kupić. OK, to trwa szybko.
Drugi mit: "na giełdzie akcji można stracić dużo pieniędzy". Serio? Panie Albercie, na litość Boską! Aż strach pomyśleć, jak skończy się historia kogoś, kto Panu w tym momencie zaufa i uwierzy, że tu się nie traci dużych pieniędzy!

Przypomina mi to reklamy OFE z lat 90-tych.

Mówiąc krótko:
"Jeśli zainwestujesz pieniądze to zyskasz"
"Czy te pieniądze można stracić? NIE!"
Edytowany: 15 września 2016 13:36

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 3 204
Wysłane: 15 września 2016 17:27:31
Cytat:
Mit #3: aby skutecznie inwestować trzeba dywersyfikować portfel o obligacje lub inne aktywa takie jak surowce (złoto, srebro, ropa).

To akurat jest mit. Nawet na tym forum znajdziesz przypadki osób grających na jedną spółkę czy dwie i osiągających dobre wyniki. Oczywiście to nie jest najbezpieczniejszy sposób inwestowania - ale owszem może być bardzo zyskowny.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

bankrucik
Wysłane: 15 września 2016 21:38:25
mój znajomy tak skomentował tego typu reklamy..

"guru giełdowy dorabia na szkoleniach za 100 zł, to najlepszy dowód jaki to guru..."

zjk
Wpisów: 912
Wysłane: 15 września 2016 22:24:01
Mimo wszystko jego raporty to pewne kolo zamachowe. Schemat jest prosty: dobrze wybrane spółki przez autora bloga longterm powodują ze ludzie interesują się ich wyborem, nabywają jego raporty i także inwestują w te spółki, co jeszcze poprawia rentowność inwestycji ekipy z longterm.
Bez wątpienia musi mięć umiejętności aby dobrze wybrać spółkę, a opinia i raporty mu w tym pomagają aby zysk był wyższy. Nalezy pamiętając że:
Wygranym jest zawsze ten który wie wcześniej niż tłum jaki walor kupić a jaki sprzedać.

Dyskusyjne może być fakt sprzedawania tych raportów, w końcu stanowi to dodatkowe źródło dochodu dla niego [zaraz ktos podniesie pomysl ze przeciez zarabia na akcjach], ale tez jest zapora dla części inwestorów - w szczególności mniejszych którzy nie chcą wydawać 200 czy 600 PLN rocznie.
Dodatkowo poprawia to wiarygodność, gdyż jak coś jest za darmo to jest niedoceniane.

Prawda jest jednak to ze drobny inwestor statystycznie jednak zawsze przegra z dużym bankiem.

Moje uwagi co do mitów podanych tutaj:
Mit 1 - chcesz coś robić dobrze, musisz poświecić temu sporo czasu, ale w taki sposob aby sie rozwijać i poszerzać wiedze i umiejetności (oglądanie wykresów bez zrozumienia, CNBC czy klepanie na forum bankiera nie jest najbardziej rozwijającym zadaniem).

Mit 2 - Nie jest mitem ze na giełdzie można stracić duże pieniądze, można - chyba ze zna się w temacie i stosuje odpowiednie sobie strategie, wtedy można zarobić. Wiedza, zdrowy rozsadek i umiejętności obniżają ryzyko inwestycji, tak samo dzieje się każdej innej dziedzinie życia.

Mit 3 - dywersyfikacja służy ochronie inwestycji a nie skutecznemu inwestowaniu. Zloto/Srebro jest metoda przechowania wartości w długim okresie nie jest natomiast inwestycja, dla niektórych to właściwy pieniądz ponad czasowy. Akcje/spółki tez niosą ryzyko, np. bankructwa.
Niektórzy cytują takich którzy wzbogacili się na jednej firmie (np. Gates) ale nikt nie mówi o setkach tysięcy którzy stracili na inwestycji w jedna firmę.

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 3 204
Wysłane: 16 września 2016 09:06:59
Cytat:
Mimo wszystko jego raporty to pewne kolo zamachowe. Schemat jest prosty: dobrze wybrane spółki przez autora bloga longterm powodują ze ludzie interesują się ich wyborem, nabywają jego raporty i także inwestują w te spółki, co jeszcze poprawia rentowność inwestycji ekipy z longterm.

W taką manipulację uwierzyłbym jeszcze w przypadku niepłynnych spółek z Newconnecta. Ale z głównego ? Nawet jeśli 100 osób kupujących raport by zainwestowało w spółkę z mWIG40 to pewnie byśmy tego nie zauważyli na wykresie tygodniowym.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 16 września 2016 09:07

zjk
Wpisów: 912
Wysłane: 16 września 2016 12:14:33
Nie nazwalbym tego manipulacja, gdyz longtermin nie publikuje tych informacji zeby sprzedac posiadane przez siebie akcje, zaraz po tym jak pojawi sie popyt.

Nie znamy sily razenia oraz kapitalow jakie za tym przeplywaja gdy publikuje raport, ale zwiekszenie zainteresowania spolka poprzez zakup akcji, przy zdrowej spolce wplywa na jej wycene jesli po drugiej stronie nie znajda sie osoby chcace wyjsc z inwestycji.

Mechanizm jest prosty, wybiera swoimi metodami perspektywiczna spolke, ktora urosla by o n%. Dzieki swojej marce te akcje moga urosnac o n+a%. Zapewne a jest tutaj nieznaczace wzgledem N ale istnieje.

Dokladnie tak samo dziala efekt np. inwestycji Buffeta, czesc ludzi inwestuje w spolki bo on w nie zainwestowal, co przeklada sie na postrzeganie a takze wycene spolki. Jaki to ma wplyw na kurs, pewnie nie wielki ale na postrzeganie spolki ma istotny wplyw.

bernie
Wpisów: 394
Wysłane: 22 września 2016 19:14:40
Widzialem kiedys jego filmiki. Wygladalo to jak szkolenie akwizytorów zeptera lub odkurzacza z turboszczotką. Jezeli on ma nicka longterm na podlodze to przyznaje dobry jest jako antywskaznikthumbright

gabor
Wpisów: 2
Wysłane: 26 września 2016 15:39:01
Na pewno Rokickiego cechuje entuzjazm. Poza tym ważne jest to że jest nie tylko teoretykiem ale i praktykiem. Ma dobre typy spółek. W tym względzie od niego lepszy jest chyba tylko Sławomir Kłusek, który prowadzi swój blog. Ale generalnie typy Rokickiego są też dobre, konsekwenty jest i po za tym nawiazuje kontakt zczytelnikami

sasky
sasky PREMIUM
Wysłane: 21 listopada 2016 13:09:42
Dzisiaj nic lepszego w internecie nie zobaczymy (w kontekście inwestorskim). Były horoskopy, było tłumaczenie faz księżyca na inwestycje... teraz jest to:

Edytowany: 21 listopada 2016 13:10

banger82
Wpisów: 1
Wysłane: 24 stycznia 2017 18:37:04
Witam się, dobry wieczór:)

Odpowiadając na pytanie songe-creux - ja polecam. Nie mam czasu na wszystko, inwestuję na kilku polach, abonament u Alberta to jedna z najlepszych inwestycji. Dużo się od niego uczę.

Prowadzi łącznie 4 portfele. Wyniki każdego są jawne. Można samemu zweryfikować jego "wiarygodność". Nie da się już bardziej otwarcie prowadzić tego typu bloga. Wszystko na tacy. Wyniki go bronią. Stąd nie ogarniam skąd tyle niechęci i podejrzliwości. A że zarabia na blogu? Też wolałbym zarabiać w taki sposób, a środkom pozwolić rosnąć, zamiast je konsumować.

Bardzie praktycznie - u mnie od czasu intensywnego korzystania z "porad" Alberta - i procentowo, i kwoto dużo, dużo lepiej niż zakładalem. Abonament zwrócił się tak ok. stukrotnie.

Pozdrawiam

sasky
sasky PREMIUM
Wysłane: 10 marca 2017 19:39:53
Z fali krytycznych i mocnych wpisów na fanpejdżu Longterma wnioskuję, że Briju to jedna z jego sztandarowych spółek.

kliknij, aby powiększyć

Ludzie pytają co dalej, co robić, ale póki co Albert milczy.

Ammianus
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 309
Wysłane: 11 marca 2017 16:09:33

A Ty byś wiedział co odpowiedzieć?
Żenująco wygląda Twoja już któraś "krytyka" pod adresem autora portalu.
Rozumiem, że scenariusz jaki stał się udziałem Briju, przewidywaliście tu od dawna i stąd te złośliwości ?

sasky
sasky PREMIUM
Wysłane: 11 marca 2017 18:32:13
Sugeruje łyk zimnej wody.
W powyższym poście nie krytykuje autora portalu. Odnotowuję tylko, że takie komentarze są. Nota bene, żaden z nich nie jest ode mnie.
Rozumiem, że na tym wątku można pisać albo dobrze, albo wcale?

szyderca667
szyderca667 PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 66
Wysłane: 12 marca 2017 20:29:46
kilka słów odnośnie Longterma bo widzę, że to się zbyt popularyzowało i już nie jest śmieszne.
Rokicki to tylko i wyłącznie showman.
Kiedyś był idealny antywskaźnikiem.
1. Każdy spadek w USA w 2007-2008 tłumaczył teorią Obamy, a wzrosty wzrostami poparcia dla McCaina. Nawet na swoim blogu o tym pisał.
2. Psalmy w całym 2008 na temat Mostostalu Zabrze. Miał w stopce na forum money.pl "Mostek zwyciężymy". Trzymał chyba od 8zł do 4zł, a później skończył psalmy.
3. Pamiętne video w sweterku nt. Petrola po podbitce w 2011. Widział Albert Himalaje.
4. Historia z 2016 z 11bit. Kupił chyba koło 70 zł. Po pamiętnej konferencji z marca udowadniał, że kurs musi wrócić po okresie przesunięcia premiery - analogia do cdr (trafna) po czym sprzedał koło 70zł, z 1-2 miesiące przed wzrostami. Odkupił w tym roku, chyba koło 140zł. Zajebisty analityk.

Niech każdy zainteresowany poczyta sobie jego posty z money.pl z lat 2008-2009. Był pośmiewiskiem forum i antywskaźnikiem. Nie wierzę, że się wyrobił.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2