pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

LUK123ASZ

LUK123ASZ

Ostatnie 10 wpisów
bukos4 napisał(a):
maciej_61 napisał(a):
Jest to jednak postęp:

gospodarka.dziennik.pl/finanse...

To jest pierwszy pozew zespołu prokuratorów cywilnych. A ja właśnie wczoraj wysłałem odpowiedź na pismo jakie skierował do mnie ten zespół, po pierwszym piśmie jakie do nich wystosowałem jakieś 1,5 miesiąca temu. No niestety, tyle trwało zebranie wszystkich dokumentów wymaganych przez ten zespół. W sumie było tego prawie 1 kg !!! A IB teraz jakoś nie rychliwy. I wykorzystując fakt że według nowych regulacji na ostateczną odpowiedź mają de facto 35 dni roboczych to odpowiedź przychodzi po 35 dniach roboczych.

solidarnie IB i PDM, to by znaczylo, ze do odzyskania tylko polowa...

Solidarnie, to znaczy sciagasz od kogo chcesz, a nie po polowie

Jutro debiut

AD1 napisał(a):
GetBack zamierza zwolnić do 260 osób w ramach zwolnień grupowych

https://stooq.com/n/?f=1295277

ciekawe jak chcą oddać nasze pieniądze, cokolwiek będzie w kasie pójdzie na odprawy, a z reszty portfeli kto bedzie windykował

Chyba lepiej zaplacic jedna odprawe w wysokosci 1 lub 2 wynagrodzen niz trzymac niepotrzebnych pracownikow. Hoist przejal prawie polowe posiadanych wierzytelnosci, logicznym sa ciecia w zespole.
Nie widze w tej wiadomosci nic strasznego, tym bardziej ze 260 pracownikow to nie jest przerazajaca ilosc, porownujac z iloscia pracownikow wskazywana w raportach rocznych. Wiem, ze opieram sie na starych danych, ale mimo wszystko jakis obraz skali zatrudnienia da sie stworzyc.

Trochę mniejsza redukcja niz zapowiadane 59%. Tak na szybko licząc ok. 55

Koruptos napisał(a):
akurat dobra koniunktura to dobre spłaty, więc to jest wg mnie na plus. Pakiety wierzytelności są droższe, bo i sprzedawane są portfele młodsze, lepszej jakości. Niepokoi natomiast faktycznie coraz droższe finansowanie długu. Wypłata dywidendy przy jednoczesnym wypłacaniu kuponu na obligacjach w wysokości Wibor + 4 to wg mnie zła decyzja, obliczona na krótkotrwały efekt/podbitkę kursu. Nie mam pojęcia komu jest on potrzebny. Wg mnie to błąd.

Dobra koniunktura działa w dwie strony - dłużnicy mają lepszą sytuację, a zatem spłacają zadłużenie oraz kredytobiorcy nie wpadają w problemy finansowe i spłacają raty terminowo, przez co na rynku jest mniej portfeli do sprzedaży. Żeby rosnąć to trzeba windykować więcej, ale żeby windykować więcej to trzeba też więcej kupować. Sytuacja większości czołówki światowej (czyli też Kruka) jest taka, że brakuje portfeli do zakupu - sprzedawcy mogą lekko podbijać cenę. Wydawałoby się, że przynajmniej na rynku polskim, po upadku Getbecka sytuacja się znormalizuje (ceny pakietów będą niższe), ale wcale tak nie jest, bo chociażby Intrum, EOS, KI i Hoist mają ambitne plany zakupowe. Ten ostatni po przejęciu znacznej części wierzytelności od GB może teraz trochę mniejsze, ale konkurencja nadal jest.

Zgadzam się, że Kruk ostatnio kupuje lepsze, świeższe portfele i to w głównej mierze podbija cenę, ale w przeszłości kupował za grosze i wyniki miał rewelacyjne. Gdy jest się bardzo dobrym ciężko jest stać się jeszcze lepszym.

Ostatnio Kruk inwestuje więcej, zysk rośnie, ale nie w takim stopniu jak inwestycje. Zatem ryzyko w razie niepowodzenia jest większe.

To sprawdź jak rok temu kurs zareagował na dywidendę.

Ja też nigdy na serio nie biorę tych rekomendacji, ale jednak erste rok temu wydało reko na 151 zł przy kursie ok. 210, w okresie ost. 2 lat niżej nie spadało, a wszyscy rekomendowali kupno z ceną docelową dochodzącą do 300 zł.

Główne przedstawione przesłanki to dobra koniunktura,a co za tym idzie mniejsza ilość niespłacanych kredytów i mniejsze możliwości zakupu złych długów, coraz droższe pozyskiwanie kapitału, droższe pakiety wierzytelności itp. Ogólnie większość opiera się na tym, że brakuje paliwa aby rozwijać się w tempie takim jaki prognozuje zarząd.

Gdy nie wskazywali ceny docelowej to sama analiza do mnie przemawiała, ale jednak prognozowana cena to szok.

Zobaczymy jak jutrzejsze wyniki, jak na razie zaskakująco brak pozytywnego zareagowania na wysoką dywidendę.

Spodziewalem sie ok. 2 zl. Zaskoczenie spore. Wyglada na probe ratowania kursu, a wiec i zapowiedz slabych wynikow za I kw. Chociaz wszelkie dotychczasowe znaki wskazywalyby na wyniki rekordowe.

Co sadzicie o najnowszej rekomendacji erste na 85? Brzmi jak zart, ale poprzednia na 151 sie sprawdzila.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 22 maja 2019 10:06:36
Liczba wpisów: 23
[0,01% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,354 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d