pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Bartas_Gda

Bartas_Gda

Ostatnie 10 wpisów
ciekawa odnośnie możliwego przejęcia przez PBX

www.wnp.pl/wiadomosci/373584.h...

Mamy hossę na MiŚ więc nie ciężko o spółki które w ost. czasie urosły 20 czy nawet 40%. Weryfikacja każdej metody przychodzi w bessie.

Też zakładam, że są to koszty jednorazowe. Mam pytanie w kontekście kupowanych przez Ciebie spółek - 1. Jak istotne jest dla Ciebie zrozumienie biznesu spółki? Raport i produkty MakoLab są np. dla mnie ciężkie do "rozgryzienia"

2. To ile dana spółka stanowi w danej chwili % Twojego portfela to efekt jakiś kalkulacji czy sprawa bardziej instynktowna?

Co do MakoLab zastanawiający jest prognozowany zysk netto za cały 2019 r. Co do przychodów faktycznie racja jednak zapowiadany zysk netto za 2019 r na poziomie 4 mln oznacza, że w 4q spółka zakłada zysk na poziomie 0,5 mln prawie 50% mniej r/r,

Mowa o pkt 2.13 raportu

Odpisy aktualizujące wartość należności i pożyczek

- na należności przeterminowane powyżej 180 dni - 1 280

pytanie laika z czego te odpisy w prostym języku wynikają?

Na MRC też ostro kupowali kurs urósł ponad 80% gównie dzięki ich zakupom, a wyniki które podali strasznie rozczarowujące i kurs od razu -15% - tutaj nie mówię, że tak będzie ale opieranie się na zakupach zarządu może czasem okazać się mylne - chodź faktycznie ogólnie jest to odbierane jako dobry prognostyk.

Ringil napisał(a):
W portfelu wylądowały kolejne akcje.

Krynica Vitamin (5,10 zł)
+ Spółka poinformowała w 1 połowie zeszłego roku o podpisaniu dwóch nowych znaczących kontraktów zawartych na rynku niemieckim z Edeka i Kauflandem. Efekty tego widać ewidentnie w wynikach finansowych – wzrosty na kwartalnym zysku ze sprzedaży w 2Q i 3Q wyniosły po +170%, a na EBIT po +100%.
+ Dodatkowo zakładając dość ostrożnie, że w 4Q i 1Q20 spółka pokaże po 2 mln zysku netto to trailing mnożnik P/E spada do odpowiednio 8.8x po 4Q18 i 6.5x po 1Q20 w porównaniu na przykład do 14x P/E dla Ambry dzisiaj – więc jest dość tanio :)

Nie będę ukrywał, że ze sporym zainteresowaniem śledzę Twoje wpisy. Pozwoliłem sobie spojrzeć w raport KVT. I faktycznie widać skokowy wzrost zysków ze sprzedaży, ale nie przekładają się one na zysk netto, który w 3q r/r jest niższy o 6% - rzuca się w oczy bardzo duży wzrost kosztów wytworzenia oraz kosztów sprzedaży.

"Głównym czynnikiem wzrostu jest realizacja dwóch nowych znaczących kontraktów zawartych na rynku niemieckim z Edeka Zentralhandelsgesellschaft mbH i Kaufland Stifung Co., do których Spółka rozpoczęła dostawy w marcu br. Nastąpił również intensywny rozwój sprzedaży do kluczowych klientów Spółki na rynku polskim. Na ogólny wynik sprzedażowy miała także wpływ realizacja dostaw na zlecenie dużych klientów z Ukrainy i Szwecji. W 4 miesiącach – od maja do sierpnia - Spółka osiągnęła rekordowe poziomy sprzedaży." nie znalazłem niestety informacji na jak długo te umowy zostały podpisane, wcześniejsze znaczące były na 12m z opcją przedłużania.

"Przychody ze sprzedaży Grupy ulegają sezonowym wahaniom w ciągu roku. Zazwyczaj sezonowość przejawia się w spadku przychodów ze sprzedaży w okresie od grudnia do lutego." - sezonowość widać wyraźnie w uzyskiwanych na przestrzeni lat przychodach, tutaj zgodzę się, że w 4q można zakładać 2 mln zysku, ale w 1q2020 jak nie opanują kosztów wytworzenia o wynik ten może być ciężko moim zdaniem.

Ringil napisał(a):
Toya (4,70 zł)

KGL (12,15 zł)
+ Wprawne oko w sprawozdaniu finansowym dostrzeże, że w 2Q i 3Q spółka zanotowała 90% wzrost kwartalnego zysku ze sprzedaży r/r. Fakt ten spowodowany jest spadkiem cen poliuteranów używanych do produkcji oraz niedawnemu zwiększeniu zdolności produkcyjnych.

KGL podał szacunki za 2019 rok:

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Wyszło mi, że 4Q pod względem przychodów z produkcji był sporo niższy niż 3Q. Jak wyglądają podane szacunki w Twojej interpretacji?

ok to rozumiem i ciężko mi ocenić. Chciałem się jednak zapytać, jeżeli oczywiście masz jakaś wiedzę i doświadczenie w tym temacie - np jesteś/jestem posiadaczem akcji kupionych ~5 zł skup akcji to 3 mln niecałe 5% - kto będzie miał prawo do sprzedaży akcji - w cenie min 7 zł - jakieś zapisy? kto pierwszy ten lepszy?

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 19 lutego 2020 20:09:14
Liczba wpisów: 72
[0,02% wszystkich postów / 0,11 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,731 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d