Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Bartas_Gda

Bartas_Gda

Ostatnie 10 wpisów
Liczyłem na korektę i się nie doczekałem - obserwuje tylko z boku - pozostaje pogratulować zagrania!

Proszę o sprzedaż Cognor i zakup Vistula - znacząca poprawa wyników i bardzo dobre perspektywy 1q19.

Czy jak zlecę dokonanie zmiany dziś - to cena zakupu nowej spółki będzie ceną zamknięcia z dziś tj 18.03 czy dopiero ceną zamknięcia w dniu jutrzejszym tj 19.03.19?

investped napisał(a):
Jutro wyniki, w piątek wiedźmy i wycena rekordowego LOP na opcjach, a pod koniec miesiąca zgodnie z założeniami rewizja portfela. Już teraz wiem, że najprawdopodobniej algorytm wybierze Lotos, Asseco Pl a co do Dino to zobaczymy po raporcie - czy spełni oczekiwania czy też nie.

Pozdrawiam

Ps. W piątek wiedźmy i Dino mogą być ciekawe :) (przynajmniej mam taką nadzieję)
- mógłbyś rozwinąć o co chodzi z piątkiem i wiedźmami?:)

Lotos po raz drugi?

Nie - czekam na stabilizację na tych poziomach.

Na razie skróciłem się nieco dziś z Ropczyc za 38,30.

Na interwale dziennym już też mamy nowe szczyty - podaży nie widać. ~112 będzie stanowiło teraz wsparcie. RSI i STS trochę przegrzane więc początek tyg. bardzo ważny dla kursu. Chciałem zakupić przy korekcie przy szczycie ale kurs nawet się nie zawahał.

Liczę na korektę na Dino przy ~112 historycznych szczytach.

Co do Cognor fajnie sytuację opisał Remigiusz Iwan z portalu analiz który uczestniczył w piątkowej wynikowej telekonferencji. W skrócie - w końcówce roku spadł popyt, nie chcieli obniżać cen tego co wyprodukowali a wyszło ~20 ton co daje ~40 mln. Wzrost zapasów widać zdecydowanie w 4Q co by się zgadzało. Wg spółki zapasy te są sprzedawane w 1Q2019 czy czeka miła niespodzianka przy wynikach za 1Q należy poczekać. 36mln na dywidendę uratowało przynajmniej w piątek kurs przed spadkiem. Jednak rynek wiedział już wcześniej bo na 2-3 sesje przed raportem kurs zachowywał się mnie niepokojąco.

Gratulacje Dino pięknie odpalił. Raport na Cognor nie do końca tak dobry jak zakładałem.

Pozwól, że z pkt widzenia czytelnika od początku wątku wytknę Ci małą niekonsekwencję co do założeń:

1) "W portfelu znajdować się będą tylko 1-2 spółki, sztywno wytyczone ze skanera i rewidowane co 3 miesiące (kupno i sprzedaż ostatniego miesiąca lutego, maja, sierpnia i listopada)" - Cognor sprzedałeś przed ostatnim dniem lutego.

2)"Stosuję metodę gry całkowicie mechaniczną. Wybieram firmy według 13 kryteriów wg skanera. Od wielu lat nie kieruję się własnymi przeświadczeniami, bo prawie zawsze na tym gorzej wychodziłem." - "Pozostała część Ropczyc zostanie sprzedana w następnym tygodniu ponieważ oczekuję jeszcze na dniach wzrostu" - to chyba nie do końca mechanicznie i kierowałeś się tutaj swoimi przeświadczeniami.

Nie odbieraj tego jako krytykę z mojej strony czy czepialstwo. Na rynku jestem od niedawna i skłaniam się w kierunku zagrań fundamentalnych w połączeniu z AT.

Czy mógłbyś napisać gdzie znajdę więcej o "zarządzanie też b. ważne. Stosuję regułę 7%"

Temat na pewno ciekawy o będę do niego wracał.

pozdrawiam

B.

Pytając o wskaźniki miałem na myśli wskaźniki analizy fundamentalnej C/Z; ROE itp.

Dziś Cognor mogłeś sprzedać bez problemu za ~2,00 zł, i skoro go kupiłeś 3 grudnia to 3 miesiące mijają 3 marca.

Rozumiem, że masz system - najważniejsze by był skuteczny.

pozdrawiam

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 25 marca 2019 23:30:51
Liczba wpisów: 28
[0,01% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,196 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d