pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Bartas_Gda

Bartas_Gda

Ostatnie 10 wpisów
pjt napisał(a):
ktoś wie jak COVID wpływa na datę nowego sezonu Wiedźmina na Netflixie, jaki termin jest najbardziej prawdopodobny?

podawali w Radiu Zet dziś, że zdjęcia są zakończone, a serial ma się pojawić się jeszcze w tym roku

Jest strategia

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Cytat:
- RED 2.0 - transformacja studia wiążąca się m.in. ze zmianą filozofii i sposobu tworzenia gier z segmentu AAA, wdrożeniem bardziej elastycznego procesu produkcji umożliwiającego równoległy rozwój produktów w obrębie dwóch głównych marek, zmianami zarządzania i środowiska pracy skoncentrowanego na rozwoju zespołu i wspieraniu talentów oraz zmianą podejścia do komunikacji z graczami,

- Rozbudowa MAREK - dalsze wychodzenie poza gry RPG z segmentu AAA i wykorzystanie potencjału zarówno marki Wiedźmina, jak i Cyberpunk poprzez nowe produkty, kolaboracje oraz nowe media, co w konsekwencji powinno zmaksymalizować zasięg, rozpoznawalność i siłę marek;

- Rozwój ONLINE - zmiana długofalowego podejścia do elementów sieciowych w produkcjach Grupy Kapitałowej CD PROJEKT i uczynienie z nich ważnej części portfolio tytułów, przy jednoczesnym wykorzystaniu GOG GALAXY do wspierania rozwoju i komunikacji społeczności graczy na całym świecie.

Analiza CDR od 17stej minuty

o sytuacji z CP2077 Marcin Iwański

www.youtube.com/watch?v=O3V4UB...

jestem po migracji

Ja ma Lynx (to samo praktycznie co IB) - jestem przeniesiony do Irlandii - nadal ma Bank Handlowy

Bartas_Gda napisał(a):
ile razy było tak, że CDR ratował indeks - nie może to trwać wiecznie. Dziś banki szalały. Jest zmniejszenie pozycji krótkiej. Dziś bardzo duży wolumen na zamknięciu. Zmniejszenie pozycji z tego co dobrze pamiętam musi zostać zgłoszone w ciągu 48h, więc nie wiadomo czy dziś też ktoś nie zamykał.

I mamy kolejne zmniejszenie pozycji - prawdopodobnie wolumeny z wczorajszego zamknięcia, dziś też na końcu duże obroty - możliwe, że dalej zamykają.

ile razy było tak, że CDR ratował indeks - nie może to trwać wiecznie. Dziś banki szalały. Jest zmniejszenie pozycji krótkiej. Dziś bardzo duży wolumen na zamknięciu. Zmniejszenie pozycji z tego co dobrze pamiętam musi zostać zgłoszone w ciągu 48h, więc nie wiadomo czy dziś też ktoś nie zamykał.

również chętny! Od mnie wielton

igen napisał(a):
Mam wrażenie, że na CDR jesteśmy świadkami jednej z pierwszych większych batalii.

Większy kapitał z USA wyczuł krew.
Sam CDR jest mało łakomym kąskiem. Przynajmniej jako firma - wypuszczając CP2077 pokazali granice swoich możliwości - zasoby, itp.

Bardziej chyba są zainteresowani ilością powietrza, które można spuścić z tego balona (kapitalizacja).

I chyba o to idzie walka...

Ale to tylko takie moje przypuszczenia.

.

już bardzo dużo zostało upuszczone. Pozostaje kwestia czy aktualna wycena ma uzasadnienie - wg mnie tak.

cześć,

jak można w miarę realnie oszacować przychody na czysto dla CDR z jednej kopii CP2077?

Jakie wartości Wy przyjmujecie w swoich szacunkach?

Tak szczepionka zmienia układ sił na rynku, ale kiedy będzie dostępna w PL?. Bieden dziś wspomniał, że szczepionka nie będzie dostępna przez długie miesiące:

"Nosząc maseczki, możemy ocalić dziesiątki tysięcy ludzi - oświadczył w poniedziałek Demokrata Joe Biden, uznany przez większość mediów amerykańskich za zwycięzcę wyborów prezydenckich w USA. Ostrzegał, że Stany Zjednoczone czeka "ciemna zima", a szczepionka nie będzie dostępna powszechnie przez miesiące."

a nasz Mateuszek na wiosnę, albo szybciej ma mieć 20 mln szczepionek.

dziś euforia niebawem info o możliwym lockdown - i karuzela kręci się dalej

Nikaja napisał(a):
A do tego w marcu znajdowali się chętni do sprzedaży poniżej 2zł :O.

Przy tak rosnących zyskach i dywidendzie spółka nie może być wiecznie skrajnie tania.

Pytanie jakie spółki zachowywały się racjonalnie podczas marcowej paniki? Teraz przy ew lockdown2 jesteśmy wiele mądrzejsi - wiemy kto na tym traci a kto zyskuje. Dziś z rana info o możliwości wprowadzenia kolejnych obostrzeń

W komunikacie podali, że mogą w VITO-MED robić ~1500 testów dziennie. Zakładając 22 dni robocze to 33k, jeżeli robią też w weekendy i założymy średnio 1250 testów to mamy możliwości na 38,8 k. Poinformowali dziś o uruchomieniu kolejnego mobilnego punktu pobrań wymazów. Albiero Biomedical – utworzona 30 kwietnia - będzie zajmowała się produkcją wymazówek - to dorzuci też "parę groszy"

Bartas_Gda napisał(a):
Proszę o sprzedaż akcji Pekabex i zakup akcji ATREM - spółka poprawiła rentowność, pierwszy od wielu kwartałów na plus, kolejne kontrakty wysokomarżowe w backlog.

dlaczego w portfelu konkursowym nadal mam PEKABEX a nie ATREM?

Proszę o sprzedaż akcji Pekabex i zakup akcji ATREM - spółka poprawiła rentowność, pierwszy od wielu kwartałów na plus, kolejne kontrakty wysokomarżowe w backlog.

A jak odnosisz się do wyników KVT? Spółka podała, że 30% przychodów na bardzo dobrej marży zrobiła sprzedaż płynu do dezynfekcji przez 2 miesiące na początku pandemii. Od tamtego czasu płynu nie produkują. Czy nie rozważasz tego jako zdarzenie jednorazowe?

KrisPier napisał(a):
Przeglądali raport. Działalność podstawowa. No i spółka staje się niesezonowa bo zimą mogą sprzedawać płyny dezynfekcyjne.

że mogą to nie znaczy, że będą mieli zamówienia - skoro w raporcie piszą:

"Należy zauważyć, iż w 1. półroczu 2020 roku Spółka zrealizowała przychody ze sprzedaży płynu do
dezynfekcji rąk w znacznej wysokości. Przychody z tych wyrobów – rzędu 30% ogółu przychodów
Spółki – miały decydujący wpływ na poziom obrotów oraz rentowność. "

" Cena sprzedaży występująca na rynku w okresie wysokiego popytu, pozwoliła zrealizować satysfakcjonujące marże na dostawach zarówno do partnerów handlowych, jak również na zamówienie Wojewody Mazowieckiego na uzupełnienie centralnych rezerw materiałowych. Sprzedaż i produkcja płynu
do dezynfekcji miała charakter incydentalny – wystąpiła tylko w 2 miesiącach, tj. w kwietniu i w
maju, a w późniejszym okresie, aż do momentu publikacji niniejszego raportu produkcja nie
została wznowiona. "

to skoro mieli coś bardzo rentownego dlaczego tego nie realizowali dalej? Zamówienia były tylko w dwóch miesiącach, gdzie pewnie zarabiali Ci co najszybciej mogli przystosować się do produkcji płynu. W raporcie jest też informacja, że sprzedaż szła głównie do Niemiec - kwiecień i maj kurs EUR bardzo korzystny.

Po pierwszym największym popycie teraz bardzo dużo nawet notowanych na gpw spółek sprzedaje płyn do dezynfekcji.

Jakby mieli zapotrzebowanie to wg mnie produkowaliby płyn przez dłuższy okres niż 2 miesiące - bo wątpię aby linia produkcyjna do ich podstawowych produktów była wspólna z linią do produkcji płynu.

Dane sprzedażowe za 1Q nie zachwyciły, zobaczymy co zaraportują za 2Q.

KGL dywidenda i skup ackji:

www.parkiet.com/Portfel-fundam...

wg BDM wzrost cen sody oraz dodatkowo produkcja płynu do dezynfekcji:

www.youtube.com/channel/UC9j1n...

Chylę czoła za BPX - szkoda, że nie mam w portfelu takiego konia pociągowego.

Tym razem mocno powyżej:)

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Moderator:
przerzuciłem na wewnętrzny link

Czy w związku z rozprzestrzenianiem wirusa - planujesz jakieś przetasowania w portfelu?

obrona podczas sesji z bardzo słabym globalnym sentymentem wygląda na tą chwilę bardzo obiecująco.

ciekawa odnośnie możliwego przejęcia przez PBX

www.wnp.pl/wiadomosci/373584.h...

Mamy hossę na MiŚ więc nie ciężko o spółki które w ost. czasie urosły 20 czy nawet 40%. Weryfikacja każdej metody przychodzi w bessie.

Też zakładam, że są to koszty jednorazowe. Mam pytanie w kontekście kupowanych przez Ciebie spółek - 1. Jak istotne jest dla Ciebie zrozumienie biznesu spółki? Raport i produkty MakoLab są np. dla mnie ciężkie do "rozgryzienia"

2. To ile dana spółka stanowi w danej chwili % Twojego portfela to efekt jakiś kalkulacji czy sprawa bardziej instynktowna?

Co do MakoLab zastanawiający jest prognozowany zysk netto za cały 2019 r. Co do przychodów faktycznie racja jednak zapowiadany zysk netto za 2019 r na poziomie 4 mln oznacza, że w 4q spółka zakłada zysk na poziomie 0,5 mln prawie 50% mniej r/r,

Mowa o pkt 2.13 raportu

Odpisy aktualizujące wartość należności i pożyczek

- na należności przeterminowane powyżej 180 dni - 1 280

pytanie laika z czego te odpisy w prostym języku wynikają?

Na MRC też ostro kupowali kurs urósł ponad 80% gównie dzięki ich zakupom, a wyniki które podali strasznie rozczarowujące i kurs od razu -15% - tutaj nie mówię, że tak będzie ale opieranie się na zakupach zarządu może czasem okazać się mylne - chodź faktycznie ogólnie jest to odbierane jako dobry prognostyk.

Ringil napisał(a):
W portfelu wylądowały kolejne akcje.

Krynica Vitamin (5,10 zł)
+ Spółka poinformowała w 1 połowie zeszłego roku o podpisaniu dwóch nowych znaczących kontraktów zawartych na rynku niemieckim z Edeka i Kauflandem. Efekty tego widać ewidentnie w wynikach finansowych – wzrosty na kwartalnym zysku ze sprzedaży w 2Q i 3Q wyniosły po +170%, a na EBIT po +100%.
+ Dodatkowo zakładając dość ostrożnie, że w 4Q i 1Q20 spółka pokaże po 2 mln zysku netto to trailing mnożnik P/E spada do odpowiednio 8.8x po 4Q18 i 6.5x po 1Q20 w porównaniu na przykład do 14x P/E dla Ambry dzisiaj – więc jest dość tanio :)

Nie będę ukrywał, że ze sporym zainteresowaniem śledzę Twoje wpisy. Pozwoliłem sobie spojrzeć w raport KVT. I faktycznie widać skokowy wzrost zysków ze sprzedaży, ale nie przekładają się one na zysk netto, który w 3q r/r jest niższy o 6% - rzuca się w oczy bardzo duży wzrost kosztów wytworzenia oraz kosztów sprzedaży.

"Głównym czynnikiem wzrostu jest realizacja dwóch nowych znaczących kontraktów zawartych na rynku niemieckim z Edeka Zentralhandelsgesellschaft mbH i Kaufland Stifung Co., do których Spółka rozpoczęła dostawy w marcu br. Nastąpił również intensywny rozwój sprzedaży do kluczowych klientów Spółki na rynku polskim. Na ogólny wynik sprzedażowy miała także wpływ realizacja dostaw na zlecenie dużych klientów z Ukrainy i Szwecji. W 4 miesiącach – od maja do sierpnia - Spółka osiągnęła rekordowe poziomy sprzedaży." nie znalazłem niestety informacji na jak długo te umowy zostały podpisane, wcześniejsze znaczące były na 12m z opcją przedłużania.

"Przychody ze sprzedaży Grupy ulegają sezonowym wahaniom w ciągu roku. Zazwyczaj sezonowość przejawia się w spadku przychodów ze sprzedaży w okresie od grudnia do lutego." - sezonowość widać wyraźnie w uzyskiwanych na przestrzeni lat przychodach, tutaj zgodzę się, że w 4q można zakładać 2 mln zysku, ale w 1q2020 jak nie opanują kosztów wytworzenia o wynik ten może być ciężko moim zdaniem.

Ringil napisał(a):
Toya (4,70 zł)

KGL (12,15 zł)
+ Wprawne oko w sprawozdaniu finansowym dostrzeże, że w 2Q i 3Q spółka zanotowała 90% wzrost kwartalnego zysku ze sprzedaży r/r. Fakt ten spowodowany jest spadkiem cen poliuteranów używanych do produkcji oraz niedawnemu zwiększeniu zdolności produkcyjnych.

KGL podał szacunki za 2019 rok:

Wyszło mi, że 4Q pod względem przychodów z produkcji był sporo niższy niż 3Q. Jak wyglądają podane szacunki w Twojej interpretacji?

ok to rozumiem i ciężko mi ocenić. Chciałem się jednak zapytać, jeżeli oczywiście masz jakaś wiedzę i doświadczenie w tym temacie - np jesteś/jestem posiadaczem akcji kupionych ~5 zł skup akcji to 3 mln niecałe 5% - kto będzie miał prawo do sprzedaży akcji - w cenie min 7 zł - jakieś zapisy? kto pierwszy ten lepszy?

z tego co widzę to mniej niż 5% akcji.

Ringil napisał(a):
Toya (4,70 zł)
+ Spadki kursu w 2019 były w moim odczuciu spowodowane ogłoszeniem chęci ABB przez jednego z głównych akcjonariuszy. Obecnie w spółce planowany jest skup akcji własnych po 6,8-7,2 zł, co przy obecnej cenie 5.40 zł aż prosi się o kupno. Dodatkowo spółka cały czas notuje stabilne kwartalne wzrosty wyników po ok. 10% r/r.

Z tym skupem z tego co się orientuję przegłosowali na WZA skup za 5,2 zł a ten za 6,8-7,2 został odrzucony na WZA z 2 września - więc sprawa jeszcze w kwestii zapytania.

Ringil napisał(a):

Spokojnie, z czasem wszystko samo przyjdzie :) W rozeznaniu bardzo pomocne jest śledzenie daily i raportów analitycznych (tylko do zrozumienia jak działa biznes, a nie do podejmowania decyzji na podatawie opinii analityka) dostępnych dla inwestorów indywidaulnych (szczególnie mBank i Trigon, ale też BOŚ i PKO BP). Podstawą jest również przeczytanie przed inwestycją newsów o spółce na stronce Infostrefa, która jest bezpłatnym odpwoiednikiem PAP Biznes.

Z reuguły moje najnowsze bety mają % największy udział w portfelu, a rebalancingu nie stosuję. Inna sprawa, że 30-40 spółek daje taki komfort, że jeżeli jakaś spółka poszybje w dół to relatywnie portfel na tym nie ucierpi, bo cała reszta bedzie go "trzymać". Przy sprzedaży po prostu kiedy uznaję, że wyniki nie będą się już poprawiać/ spółka na forward mnożnikach jest przewartościowana/ sentyment do spółki albo sektora zaraz zacznie sie psuć to wychodzę z inwestycji.

Mam już pewien krąg spółek w których mam orientacje (core biznesu, ryzyka walutowe, surowcowe i przeglądam informacje z infostrefy codziennie, wywiady z prezesami i właścicielami tych spółek itd) problem jest taki, że za bardzo się "przywiązuję" do danej spółki jak poświęcę jej więcej czasu na analizę, ale nauczyłem się z czasem trzymać zyskowne pozycje jak wspomniane przez Ciebie perspektywy dla danej spółki nadal są dobre.

Co do samych analiz biur maklerskich przeglądam je czasami, ale nie przywiązuję do nich większej wagi - jeżeli chodzi o wycenę docelową akcji.

Ringil napisał(a):
Ja osobiście uważam, że 15 spółek to absolutne minimum (podpierając sie teorią portfela w postaci pocisku Markowitza) by mieć dobrze zabezpieczony portfel, a optimum to ok. 30-40 spółek (czyli tyle ile sam mam obecnie w portfelu). Szczerze mówiąć w moim przypadku pod ciągłą obserwacją jest około 200 spółek z GPW i niektórzy mogą popukać się w głowę czytając to, ale tak właśnie jest. W śłedzeniu pomocna jest tzw. analiza top-down oraz idea helicopter view.

Ostatnio czytałem właśnie Modern Portfolio Theory HM i patrzyłem na wykres dywersyfikacji. Na tą chwilę mam w portfelu 15 podmiotów większa ilość wydaje mi się ciężka do ogarnięcia ze względu na niewielki staż na GPW a zauważyłem, że z czasem łatwiej mi się rozeznać w większej ilości spółek więc pewnie do ok 20 z czasem dojdę.

Ringil a czy stosujesz jakiś rebalancing? i czy np masz jakiś system dotyczący ile dana pozycja w portfelu zajmuje lub powinna zajmować?

"analiza top-down oraz idea helicopter view" pierwszy raz słyszę o tych zagadnieniach - muszę sprawdzić co to jest.

jarosaw napisał(a):

Duże rozdrobnienie jest właśnie z powodu dla mnie dużej już kwoty 60.000.
Po każdym miesiącu dokładam po 10 tys.
Moja gra polega głównie na pana "pomysłach" jakieś 70% portfela, ale chcąc się uczyć próbuję też swoich "pięciu groszy" jakieś 30% portfela.

Dla mnie to mało poważne i odpowiedzialne bazowanie na cudzych zagraniach - niezależnie od tego jakie ma wyniki i powtarzalność, można spojrzeć przeczytać, wyciągnąć wnioski, ale bazowanie na zagraniach innych zdecydowanie NIE.

Trzeba wypracować swoje nawyki, wybory spółek, podejście fundamentalne czy techniczne.

To tak jak ktoś zaczyna na giełdzie i zadaje pytanie jaką ma spółkę kupić?

- jeżeli zadajesz takie pytanie nie powinieneś inwestować na giełdzie

od tak moje zdanie.

Co do podmiotów od gamedev się nie wypowiem posiadam jedynie 11B, Newag bardzo mocny backlog na kolejne lata, R22 mocno się rozwija poprzez przejęcia i zdobywanie kolejnych rynków.

Mocna końcówka roku - gratulacje!

Rozumiem, że sprzedałeś CCC? Ja właśnie zastanawiam się nad zakupem akcji.

Kurczę człowiek zostaje na peronie i patrzy jak rośnie - Vigo, Newag.

Jestem ciekaw Twoje opinii odnośnie Toya.

Masz może jakieś przemyślenia odnośnie PCC Rokita.?

Powodzenia w 2020:)

Proszę o wybór spółki Pekabex - po słabym 2019 bardzo dobrze wyglądający backlog oraz dane oraz rosnące dane produkcyjne.

również się zapisuję. Spółkę podam później.

Kupują i to dość mocno, ceny Latex bull delikatnie na +, USD/PLN też, niestety USD/THB na razie bez zmian.

fajny wynik, ciekawie wyselekcjonowane spółki, 3mam kciuki i będę zaglądał.

Myślę, że tu znajdziesz wszytko czego Ci potrzeba:

gpwatak.pl/inne/ranking-domow-...

Jakaś rewizja portfela?

"Na PZU powinno być lada dzień zakończenie tego trendu bocznego." i jest bardzo blisko ale nie w tą stronę.

Był/jest to podobny wątek:

www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

jestem ciekaw jakimi zasadami Ty się kierujesz. Będę musiał przeczytać tą książkę.

Mam przeczytałem i polecam - na pewno warto.

Patrząc na pkt to Izostal ma najmniejszą punktację. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale dostali się do szóstki najlepszych, ale to o niczym nie świadczy i z tej szóstki będzie wybierany najlepszy? Czy dana szóstka "dzieli się" ze sobą zamówieniem?

@sledzik007 większość kont maklerskich w tej chwili jest darmowe.

Kruk wygląda naprawdę bardzo fajnie technicznie, zastanawia mnie zakup PZU który od ponad roku można by powiedzieć jest w trendzie bocznym.

DNP ostatnio niestety mocno oberwało w związku z zawirowaniami związanymi z podatkiem handlowym.

świetna pozycja. polecam

czy można prosić o aktualizację AT.

We wspomnianym obszarze ~12 zł stało sporo SL - padły i poszła lawina - nie wiem jak zachowa się kurs (w tej chwili jestem stratny na pozycji) niemniej jednak wyniki są jak dla mnie co najmniej dobre.

Poprawa marż, przepływów operacyjnych, spadek kosztów ogólnego zarządu.

i mamy wyniki za 1q19 - bardzo mocne w mojej ocenie:

Czy ktoś z Was robił aktualizację wyników po 4q18 oraz jakieś prognozy na 1q19?

"pare dni temu mielismy okazje poznac rekomendacje wydana przez Dom Analiz SII z wycena na 11.50 zl"

Warto spojrzeć i doczytać iż:

" Dom Analiz SII za przygotowanie niniejszego raportu otrzymał wynagrodzenie od Emitenta"

mikhael napisał(a):

Po długoletnim boczniaku najpierw obudził się PAT, a teraz przyszła pora na FSG i MOJ ?

MOJ pokazał super wyniki, ~47% udziałów ma FSG - czy to znaczy, że 47% zysków może powędrować do FSG?

oczywiście Twój portfel i zasady Twoje. Nie oczekiwałem, że udostępnisz mi czy komukolwiek swoją "metodę/ technikę" bo pewnie przestałaby ona być skuteczna.

Chodzi mi tylko o to, że na początku poczyniłeś pewne założenia którymi będziesz się kierował - a z czasem transakcje zaczynają one się rozjeżdżać z pierwotnymi założeniami. - może warto je po prostu zrewidować tak aby przyszli czytelnicy wątku się nie zagubili:)

Udanych wzrostów na Dino.

Bartek.

Konsekwencja na max.

Nie krócej niż kwartał

Ostatniego dnia miesiąca

teraz jakaś nowa zasada - której wcześniej nie cytowałeś - powinieneś zmienić nazwę portfela i jasno wypisać zasady, którym się kierujesz bo widzę, że są one bardzo elastyczne.

investped napisał(a):
Testy dowiodły, że jeśli będziesz kupował w obrębie +/- 10 dni zakończenia kwartału to i tak w dłuższym terminie wynik będzie podobny.

to od wczoraj jest pewnie ponad 20% - więc uważam, że różnica w odpowiednim wejściu będzie zawsze.

Ok może czegoś nie zrozumiałem a może mam gorszy dzień bo w kręgu moich zainteresowań był 11B ale w 70% przypadków po raporcie nie rośnie jak to mówią.

Może muszę sobie odpuścić i przemyśleć co i jak.

W każdym razie gratulacje trafionych i zakupionych w czas inwestycji.

pozdrawiam i powodzenia.

Kwartał kończy się jutro, zakupy zrobiłeś już dziś - nie pojmuję Twojej metody "twardych" reguł - od tego kwartału planowałem uczestniczyć z Tobą w w przedsięwzięciu(sprawdzając spółki wybrane przez Ciebie również w miarę możliwości samemu), ale widzę, że jednak kupujesz i sprzedajesz kiedy chcesz (bo do tego masz oczywiście pełne prawo) przygotowałem fundusze na juto a Ty już kupiłeś 11B i to zapewne wczoraj albo dziś.

Liczyłem na korektę i się nie doczekałem - obserwuje tylko z boku - pozostaje pogratulować zagrania!

Proszę o sprzedaż Cognor i zakup Vistula - znacząca poprawa wyników i bardzo dobre perspektywy 1q19.

Czy jak zlecę dokonanie zmiany dziś - to cena zakupu nowej spółki będzie ceną zamknięcia z dziś tj 18.03 czy dopiero ceną zamknięcia w dniu jutrzejszym tj 19.03.19?

investped napisał(a):
Jutro wyniki, w piątek wiedźmy i wycena rekordowego LOP na opcjach, a pod koniec miesiąca zgodnie z założeniami rewizja portfela. Już teraz wiem, że najprawdopodobniej algorytm wybierze Lotos, Asseco Pl a co do Dino to zobaczymy po raporcie - czy spełni oczekiwania czy też nie.

Pozdrawiam

Ps. W piątek wiedźmy i Dino mogą być ciekawe :) (przynajmniej mam taką nadzieję)
- mógłbyś rozwinąć o co chodzi z piątkiem i wiedźmami?:)

Lotos po raz drugi?

Nie - czekam na stabilizację na tych poziomach.

Na razie skróciłem się nieco dziś z Ropczyc za 38,30.

Na interwale dziennym już też mamy nowe szczyty - podaży nie widać. ~112 będzie stanowiło teraz wsparcie. RSI i STS trochę przegrzane więc początek tyg. bardzo ważny dla kursu. Chciałem zakupić przy korekcie przy szczycie ale kurs nawet się nie zawahał.

Liczę na korektę na Dino przy ~112 historycznych szczytach.

Co do Cognor fajnie sytuację opisał Remigiusz Iwan z portalu analiz który uczestniczył w piątkowej wynikowej telekonferencji. W skrócie - w końcówce roku spadł popyt, nie chcieli obniżać cen tego co wyprodukowali a wyszło ~20 ton co daje ~40 mln. Wzrost zapasów widać zdecydowanie w 4Q co by się zgadzało. Wg spółki zapasy te są sprzedawane w 1Q2019 czy czeka miła niespodzianka przy wynikach za 1Q należy poczekać. 36mln na dywidendę uratowało przynajmniej w piątek kurs przed spadkiem. Jednak rynek wiedział już wcześniej bo na 2-3 sesje przed raportem kurs zachowywał się mnie niepokojąco.

Gratulacje Dino pięknie odpalił. Raport na Cognor nie do końca tak dobry jak zakładałem.

Pozwól, że z pkt widzenia czytelnika od początku wątku wytknę Ci małą niekonsekwencję co do założeń:

1) "W portfelu znajdować się będą tylko 1-2 spółki, sztywno wytyczone ze skanera i rewidowane co 3 miesiące (kupno i sprzedaż ostatniego miesiąca lutego, maja, sierpnia i listopada)" - Cognor sprzedałeś przed ostatnim dniem lutego.

2)"Stosuję metodę gry całkowicie mechaniczną. Wybieram firmy według 13 kryteriów wg skanera. Od wielu lat nie kieruję się własnymi przeświadczeniami, bo prawie zawsze na tym gorzej wychodziłem." - "Pozostała część Ropczyc zostanie sprzedana w następnym tygodniu ponieważ oczekuję jeszcze na dniach wzrostu" - to chyba nie do końca mechanicznie i kierowałeś się tutaj swoimi przeświadczeniami.

Nie odbieraj tego jako krytykę z mojej strony czy czepialstwo. Na rynku jestem od niedawna i skłaniam się w kierunku zagrań fundamentalnych w połączeniu z AT.

Czy mógłbyś napisać gdzie znajdę więcej o "zarządzanie też b. ważne. Stosuję regułę 7%"

Temat na pewno ciekawy o będę do niego wracał.

pozdrawiam

B.

Pytając o wskaźniki miałem na myśli wskaźniki analizy fundamentalnej C/Z; ROE itp.

Dziś Cognor mogłeś sprzedać bez problemu za ~2,00 zł, i skoro go kupiłeś 3 grudnia to 3 miesiące mijają 3 marca.

Rozumiem, że masz system - najważniejsze by był skuteczny.

pozdrawiam

3 masz równe 3 miesiące?,
nie patrzysz na raporty?,
patrzysz tylko na wskaźniki w danej chwili?
- przepraszam, ze tyle pytań, ale jestem po prostu ciekawy. Tak jak piszesz, raport może być a nie musi być dobry, a jeżeli będzie jego wyniki mogą być zdyskontowane już w cenie kursu. Co do Cognor i moich oczekiwań (tak życzeniowo) liczę na 100 mln zysku netto za 2018 r.

Jeżeli mogę - czy jest sens wychodzenia na Cognor na tydzień przed raportem? Wyniki mają być bardzo dobre, widać pojawiający się w ostatnich sesjach popyt.

Z technicznego pkt widzenia na obu Twoich spółkach jest szansa na ruch w górę. Szczególnie na Cognor widać skok wolumenu - myślę, że przed raportem możemy spodziewać się wzrostów. Moje targety na Cognor to ~2,02 i ~2,2

Dziękuję za odpowiedź na pewno będę zaglądał w oba miejsca. Widzę że tutaj na stockwatch i na blogu s a różne spółki z różnymi terminami realizacji - bardzo fajnie. Chciałbym nauczyć się inwestować w średnim terminie bazując na fundamentach - myślę, że na pewno te dwie pozycje (forum oraz blog) zasiadam do czytania bloga.

pozdrawiam

B.

Ktoś z Vivid zaczął konkurs z wysokiego C Boo hoo!

Wybieram Cognor - bardzo dobry poprzedni rok, zakończona restrukturyzacja, regularny wzrost sprzedaży

Również zgłaszam chęć udziału:)

investped napisał(a):

Wykres w poprzednim wątku nie jest zbytnio wiarygodny, ponieważ uwzględnia średnio 5 najlepszych spółek wg mojego rankingu. Każde z tych spółek poddaję jeszcze jednej selekcji - tzn. które spółki zachowują się najlepiej i wybieram dwie najlepsze. Niestety nie mogę tego wprowadzić do skanera. Czasami jednak nie ma wyboru i znajduje się tylko jedna. Taka selekcja pozwala(ła) uzyskać stopę zwrotu (przeciętnie) na poziomie 15% kwartalnie.

Tak więc do końca listopada posiadam akcje LOTOS za cenę 70 zł.

czy mógłbym prosić link do poprzedniego wątku?

Jak długo grasz takim systemem który pozwolił wygenerować:

investped napisał(a):
Taka selekcja pozwala(ła) uzyskać stopę zwrotu (przeciętnie) na poziomie 15% kwartalnie.

Dziękuję za odpowiedź, obie zakupione przez Ciebie spółki są w ścisłym kręgu moich zainteresowań, ze względów na dobre fundamenty.

Z LTS zagrałeś pod dywidendę - tym razem odpuściłeś ten zabieg - dlaczego?

Tak zwane myślenie życzeniowe - ale 3 mam kciuki sam zainwestuję po przebiciu oporu, lub zbiorę na wsparciu.

Nie miałem na celu wskazywanie czy szukania jakiegokolwiek błędu - obie spółki w mojej ocenie wyglądają ciekawie.

investped napisał(a):
Lotos sprzedany po 84.05

40% portela w Cognor, 60% Masterpharm. Późnym wieczorem screen

Finalnie jednak Cognor i Ropczyce?:)

Prosiłbym o aktualizację analizy.

Hmm jestem w podobnej sytuacji co Ty. Ja staram się odkładać 500 zł co miesiąc na TFI (Skarbiec spółek wzrostowych, Investor zrównoważony, płynnej lokaty, obligacji, pko tech,) - od początku lutego wspomniana kombinacja dała 6,55% oraz przeznaczyłem kilka tysięcy na GPW - przygotowywałem się jakiś czas, dopiero teraz gdy gram realnymi pieniędzmi mogę powiedzieć, że czegoś się nauczyłem.

w mojej ocenie poziomy ok 1,07.

Faktycznie mocna podażowa świeca na dużym wolumenie, która może oznaczać korektę.

Znana jest data emisji dodatkowy akcji?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 13 kwietnia 2021 19:23:01
Liczba wpisów: 101
[0,03% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]
Punkty respektu: 3

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,330 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +156,86% +31 371,74 zł 51 371,74 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d