pixelg
VOTUM - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

VOTUM [VOT]

AKTUALNY KURS: 17,30 zł (+7,45%) 07-05-2021 17:00
Nemev
0
Wpisów: 125
Wysłane: 4 listopada 2010 10:59:13
Cytat:
Szanowni Państwo,

W imieniu Zarządu spółki VOTUM S.A. mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie w związku z Pierwszą Publiczną Emisją akcji VOTUM S.A.

Spotkanie odbędzie się 8 listopada br. (poniedziałek) o godz. 10:00 w hotelu Sheraton (sala Bruksela na parterze) w Warszawie (ul. Bolesława Prusa 2).

Prosimy o potwierdzenie przybycia pod adresem piotr@publicia.pl bądź telefonicznie pod numerem (22) 826 64 75 begin_of_the_skype_highlighting              (22) 826 64 75      end_of_the_skype_highlighting.

Jeżeli nie mogliby Państwo przybyć na spotkanie, a chcieliby Państwo otrzymać materiały to prosimy o kontakt. Materiały zostaną przesłane po spotkaniu.
Edytowany: 1 grudnia 2010 14:23

Nemev
0
Wysłane: 5 listopada 2010 12:05:31
KNF zatwierdziła im prospekt:

biznes.onet.pl/knf-zatwierdzil...

Nemev
0
Wysłane: 8 listopada 2010 11:20:06

adamos
0
Wpisów: 338
Wysłane: 22 listopada 2010 12:00:28
Niedlugo zapisy,a tutaj cisza Eh? Troche mala ta transza dla indywidualnych,a duza dla pracownikow. Ciekawe czy nie zaczna sypac na otwarciu.. Think

„Uwzględniając maksymalną cenę emisyjną, chcemy pozyskać do 7,2 mln zł brutto oferując łącznie 3 000 000 mln akcji serii A i B. Będzie to emisja skierowana w znacznym stopniu do inwestorów instytucjonalnych, którym zaproponujemy 1 450 000 akcji, tj. około 48% całej emisji, a także do naszych pracowników 1 200 000 akcji. Pozostałe 350 00 akcji (tj. ok. 12% emisji) zaproponujemy w Transzy Otwartej.” – mówi Dariusz Czyż, Prezes Zarządu Votum S.A.

"Privatize the gains,socialize the losses"

bmf
0
Wpisów: 27
Wysłane: 22 listopada 2010 14:05:08
@adamos

PRacownicy nie zaczną sypać, bo tych którzy się zapiszą na akcje będzie obowiązywał 6 m-czny lock up, więc bez obaw.
Transza otwarta rzeczywiście jest trochę za mała. Spółka ciekawa, branża ciekawa, nie ma odpowiednika na gpw...warto przynajmniej się zapoznać z prospektem.

Frog
6
Wpisów: 5 486
Wysłane: 22 listopada 2010 14:07:24
Fajnie by było napisać coś na początku wątku o samej spółce.
Co robi, branża, plany itp. Nawet wklejka z ich strony oficjalnej wystarczy.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

bmf
0
Wpisów: 27
Wysłane: 22 listopada 2010 14:14:01
Więcej na Alior

Cytat:

VOTUM SA jest największą na polskim rynku kancelarią odszkodowawczą. Podstawową działalnością Spółki jest pomoc poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych w pozyskaniu odszkodowań od firm ubezpieczeniowych. Spółka oferuje kompleksową pomoc w sprawach odszkodowawczych, specjalizując się w postępowaniach dotyczących roszczeń za szkody osobowe objęte systemem ubezpieczeń obowiązkowych.
Branża kancelarii odszkodowawczych, którą reprezentuje VOTUM SA w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. Atutami kancelarii są m.in.: aktywność w pozyskiwaniu klienta, szeroka obsługa w zakresie przygotowania materiału dowodowego, wynagrodzenie uzależnienie od efektu pracy i w rezultacie, znaczna konkurencyjność względem usług adwokatów i radców prawnych, a przede wszystkim dostępność usług dla szerokiego grona klientów.

Vox
132
Wpisów: 6 615
Wysłane: 22 listopada 2010 23:23:25
ja się na pewno zapiszę.
branża perspektywiczna, a sama firma z mojego miasta (Wrocław).

tyle że pewnie będzie duża redukcja i zysk symboliczny.

LCOX
0
Wpisów: 5
Wysłane: 26 listopada 2010 12:21:13
Witam . A tak napisze zeby odswiezyc hello1 Wlasnie sie zapisalem na ten debiucik wydaje mi sie ze jest to ciekawy papier i moze przyniesc zysk . Pytanie jest jedno ile dostaniemy tego papieru po redukcji? Ktos jeszcze sie zapisal?? Piszcie co sadzicie o tym??

speedway1250862
0
Wpisów: 6
Wysłane: 29 listopada 2010 19:24:14
Hmmmm co sądzicie o tej spółce mi się wydaję dosyć ciekawa. Mam zamiar kupić mały pakiecik zobaczymy co z tego wyniknie. Jaki kurs na zamknięciu pierwszego dnia obstawiacie ? Ja obstawiam niewielki wzrost 4 zł z paroma groszami blackeye

Nemev
0
Wysłane: 30 listopada 2010 11:49:30
Tak dla przypomnienia:

Cytat:

Zapisy na akcje Votum S.A. tylko do 3 grudnia br.

Wrocław, 30 listopada 2010 r. – Zapisy na akcje w pierwszej publicznej ofercie VOTUM S.A. – największej na polskim rynku ubezpieczeniowym kancelarii odszkodowawczej – potrwają jeszcze tylko do piątku 3 grudnia br. Cena emisyjna została ustalona na 3,80 zł za akcję. W ramach oferty inwestorom zostało zaoferowanych łącznie 3 000 000 akcji serii A i B. Funkcję Oferującego pełni Dom Maklerski WDM S.A. Po emisji akcji Votum S.A. zadebiutuje na rynku głównym GPW.

Zapisy w Transzy Otwartej przyjmowane są w: Biurze Maklerskim Alior Banku S.A., Biurze Maklerskim Banku BPH S.A., Beskidzkim Domu Maklerskim S.A. oraz Domu Maklerskim KBC Securities S.A. Natomiast zapisy w Transzy Instytucjonalnej oraz Pracowniczej przyjmowane są w Biurze Maklerskim Alior Banku S.A.

-„W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy book-building. Na jego podstawie cena emisyjna została ustalona na 3,8 zł. Oceniamy, że jej ustalenie w granicy dolnych widełek zachęci inwestorów, tym bardziej, że jest ona również bardzo atrakcyjna z punktu widzenia wyników i prognoz spółki. Przykładowo - wskaźnik P/E na ten rok przy powyższej wycenie jest już jednocyfrowy, co uważamy za bardzo dobrą ofertę. W przyszłym roku planujemy wiele nowych inwestycji, głównie związanych z rozwojem działalności komplementarnej. Powinno to pozwolić na jeszcze większe niż w roku 2010 wzrosty w kolejnych latach, zarówno na poziomie przychodu, jak i wyniku netto.” – mówi Dariusz Czyż, Prezes Zarządu Votum S.A.

Vox
132
Wysłane: 30 listopada 2010 16:55:49
jednak się nie zapiszę. Pracownicy dostają taniej,
i więcej akcji niż indywidualni. Not talking

Nemev
0
Wysłane: 1 grudnia 2010 10:44:44
No trudno żeby pracownicy byli traktowani jak indywidualni, skoro to oni pracują na wyniki tej firmy...

Dorzucam właśnie znalezione info:

Votum S.A. uhonorowane tytułami Diament Forbesa i Przedsiębiorstwo Fair Play

Wrocław, 1 grudnia 2010 r. – VOTUM S.A. – największa na polskim rynku ubezpieczeniowym kancelaria odszkodowawcza – została laureatem dwóch prestiżowych programów dla przedsiębiorców, uzyskując tytuły: Przedsiębiorstwo Fair Play oraz Diament Forbesa 2011. „Przedsiębiorstwo Fair Play” jest ogólnopolskim programem, w którym oceniane są wszystkie aspekty działalności firmy. Ma on na celu promowanie etyki w prowadzonej działalności gospodarczej. Natomiast Diamenty Forbesa to coroczny ranking polskich przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość.

- „Zdobycie dwóch tak prestiżowych nagród utwierdza nas w przekonaniu o wysokiej efektywności i społecznym zapotrzebowaniu na naszą pracę. Obiektywizm oceny uwzględniającej zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku firmy dokonywanej na potrzeby rankingu „Diamenty Forbesa” przez niezależny i cieszący się prestiżem podmiot, jakim jest Dun & Bradstreet, uwierzytelnia VOTUM S.A. na rynku, co jest istotne także w kontekście planowanego debiutu spółki na GPW. Natomiast tytuł „Przedsiębiorstwa Fair Play” jest dla nas szczególnie ważny, ponieważ przyznany po raz czwarty z rzędu potwierdza, że Zarządowi VOTUM S.A. udało się połączyć prowadzenie efektywnego biznesu z etyką i działaniami społecznie odpowiedzialnymi wobec Klientów, pracowników firmy oraz jej pozostałych interesariuszy. Dla VOTUM obydwa tytuły stanowią wyróżnienie i motywację nie tyle do utrzymania dotychczasowej jakości świadczonych usług, co do jej dalszego stopniowego podnoszenia.” – mówi Dariusz Czyż, Prezes Zarządu VOTUM S.A.

Certyfikaty zostaną wręczone podczas uroczystych spotkań laureatów z organizatorami konkursów.

EMISJA AKCJI
Votum S.A. jest w trakcie swojej pierwszej publicznej emisji akcji. Zapisy rozpoczęły się 25 listopada i potrwają do 3 grudnia br. Cena emisyjna wynosi 3,80 zł za akcję. Inwestorom zaoferowano w trzech transzach łącznie 3 000 000 akcji serii A i B. Oferującym jest Dom Maklerski WDM S.A.. Emisja poprzedzi debiut VOTUM S.A. na parkiecie głównym warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.
Zapisy w Transzy Otwartej przyjmowane są w: Biurze Maklerskim Alior Banku S.A., Biurze Maklerskim Banku BPH S.A., Beskidzkim Domu Maklerskim S.A. oraz Domu Maklerskim KBC Securities S.A. Natomiast zapisy w Transzy Instytucjonalnej oraz Pracowniczej przyjmowane są w Biurze Maklerskim Alior Banku S.A.

Akcje Votum S.A. oferowane są w trzech transzach:
I. Pracowniczej – obejmującej 1 200 000 Akcji serii B
II. Otwartej – obejmującej 350 000 Akcji serii B
III. Instytucjonalnej – obejmującej 1 000 000 Akcji serii A i 450 000 Akcji serii B

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 1 grudnia 2010 11:56:22
Cytat:
No trudno żeby pracownicy byli traktowani jak indywidualni, skoro to oni pracują na wyniki tej firmy...

Nie dostają pensji?

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
225
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 600
Wysłane: 1 grudnia 2010 12:07:49
Nemev napisał(a):

Ja pracuję w paru firmach w tym dwóch giełdowych i nie obrażam się, jak mi nie dają paru tanich akcji do kupienia tylko normalnie przelew.
Poza tym na wyniki słabo pracują, bo trzeba sięgać po kapitał do indywidualnych. I to ich kapitał będzie pracował...

krishic
20
Wpisów: 554
Wysłane: 1 grudnia 2010 13:11:47
WatchDog napisał(a):
Cytat:

Nie dostają pensji?

Glowna wartosc spolki to pracownicy (wk przed emisja jest "symboliczna"). Pracownicy maja dyskonto i jedoczesnie lock up. Dla mnie to forma programu motywacyjnego, ktory zwiaze ich lepiej ze spolka.

Vox
132
Wysłane: 1 grudnia 2010 13:17:58
Cytat:

cóż, dlaczego ja mam płacić pensję waszym pracownikom?
szczerze mówiąc dziwne jest gdy transza pracownicza (motywacyjna) jest wielokrotnie większa
od transzy dla inwestorów.

Cytat:
Akcje Votum S.A. oferowane są w trzech transzach:
I. Pracowniczej – obejmującej 1 200 000 Akcji serii B
II. Otwartej – obejmującej 350 000 Akcji serii B

jest lockup na 6 miesięcy, ale jest też świadomość potencjalnej podaży
co może skutecznie powstrzymać kurs przed wzrostem, a to mnie jako inwestora interesuje.
Edytowany: 1 grudnia 2010 13:19

krishic
20
Wpisów: 554
Wysłane: 1 grudnia 2010 14:03:04
Nie przepadam za programami motywacyjnymi po nominale. Tutaj nie jest tak zle bo mamy 20% dyskonto dla pracownikow. Mam Vox takie pytanko gdybys mial wybor, akcje z pol rocznym lock-up'em i bez. Jak duze dyskonto chcialbys dostac za taka blokade?
Transza pracownicza bedzie po emisji dawac 10% udzialu w spolce. Ja sie zapisuje, kusi mnie c/z ok 9 za 2010r i maly FF.
Edytowany: 1 grudnia 2010 14:05

Vox
132
Wysłane: 1 grudnia 2010 14:20:37
może nie jestem obiektywny, bo osobiście zapisuję się na
spółki z lockupem 24 miesięcznym :-)

powodzenia na debiucie wave

ajatallach
0
Wpisów: 15
Wysłane: 2 grudnia 2010 15:13:18
mam takie pytanie: czy jest mozliwośc zapisania się na akcje tej czy innej spólki z IPO, jeżeli mój dom maklerski nie posiada takiej oferty; oczywiscie w rachubę nie wchodzi zakładanie kolejnych kont

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7