Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

NerfMe

NerfMe

Ostatnie 10 wpisów
Żaden, nawet średnio inteligentny doradca, jakby mu zależało na dobru klienta nie powinien kazać lokować 100 proc. oszczędności w obligacje korporacyjne - niezależne od ratingu, nagród itd. To zawsze są instrumenty ryzykowne.

A tu jeszcze wmawiali ludziom, że to jest bezpieczniejsze niż lokata... W tym wypadku całkowicie się zgadzam z tym co napisał kokos.

Mnie ta historia właśnie oduczyła inwestowania. Okazuje się że nawet na regulowanym rynku taki szwindel jest możliwy, więc ja żegnam się z giełdą i nie dziękuję;)

Maupa_w_niebieskim napisał(a):

A co stoi na przeszkodzie, aby bojący się czy przypadkiem Abris tego nie kupi i nie zarobi, założyli jakieś konsorcjum/spółkę (tu ukłon w stronę drobnych akcjonariuszy których ponoć są tysiące) , zrobili zrzutę, kupili to za np. 200 mln i sprzedali za np. 300 mln spółce K,B,V czy U? A może sami to zwindykowali (no może dali do zwindykowania fachowcom za % od odzysków) i zarobili nie marne 100 mln ale z 500 skoro podnoszą się tu głosy że wbrew szacunkom zarządu te portfele są wciąż dużo warte ? Do dzieła Panie i Panowie!


Na przeszkodzie stoi brak środków na ryzykowne inwestycje, które pochłonął GetBack;)

A pisząc serio - teoria o słupach Abrisu jest bez sensu. Gdyby fundusz chciał odkupić te portfele to zrobilby by to sam i jeszcze ładnie pokazał, że bardzo im zależy na pokrzywdzonych osobach, w związku z tym postanawiają choćby w części pokryć straty obligatariuszy.

Biorąc pod uwagę dane finansowe ciężko się nie zgodzić z obecnym prezesem, że spółce nie zależało na windykowaniu, tylko na sprawianiu pozorów.

Jedynym plusem tej sytuacji są najświeższe na polskim rynku portflele długów. To jest jedyna rzecz w Getbacku cokolwiek warta. Dlatego kierunek sprzedaży uważam za właściwy, pod warunkiem rzetelnej wyceny i jak najszybszej finalizacji.


Przecież tu nikt chyba nie wierzy we wzrost wartości akcji;)

Ciekawe czy nacisk sędziego przyspieszy działania zarządu, bo ukrywanie istotnych informacji do ostatniej chwili, ogłaszanie ich na dzień przed ZW to śmiech na sali... To nie jest zachowanie spółki, której zależy na współpracy...

Nie wygląda to dobrze i obawiam się, że do 6 listopada wiele się nie zmieni...

A te słowa Prezesa Dąbrowskiego chyba trzeba dołączać do wniosków do prokuratury:

"Mamy nadzieję, że Państwa złość i rozżalenie nie wpłyną na racjonalną ocenę sytuacji. Nie jest łatwo pogodzić się z myślą, że poprzedni Zarząd wywiódł Was w pole. Ciężko spokojnie przyjąć informację, że spółka, w którą zainwestowaliście, w rzeczywistości nigdy nie miała takiej zdolności operacyjnej o jakiej mówiły jej władze. GetBack był sztucznie pompowaną spółką, która ani nie miała tak silnej pozycji na rynku o jakiej pisały media, ani nie była zarządzana w sposób, który dawałby nam teraz możliwość szybkiego powrotu na ścieżkę wzrostu."

Link do całości:

https://www.parkiet.com/Wierzytelnosci/310099982-Zgromadzenie-wierzycieli-GetBacku---relacja-na-zywo.html


Załóżmy scenariusz, że spółka podpisuje układ. W rok po podpisaniu ukladu dalej ma miliardowe straty i nie jest w stanie spłacać wierzycieli.

Co wtedy się dzieje? Jak to wygląda?

Te propozycje są nierealne, nie ma szans by spółka działała 8 lat z miliardowymi stratami...


Kurator od razu pisze, że akcje będą nic nie warte... Żaden układ na 8 lat też nie ma sensu po takim raporcie.

Likwidacja to jedyna opcja, chyba bez sensu to przedłużać.

Dziękuję za odpowiedź. Czyli wszystko jasne, żadnego układu nie będzie bo jest nierealny do realizacji, skoro spółka nie zarabia.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 25 maja 2018
Ostatnia wizyta: 21 października 2018 23:21:30
Liczba wpisów: 66
[0,02% wszystkich postów / 0,44 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,178 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d