pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

goldsm

goldsm

Ostatnie 10 wpisów
Czy ktoś z forumowiczów (lub może najwyraźniej czytający niniejsze forum IR Livechata) mógłby podpowiedzieć, w którym z ostatnich raportów giełdowych firma podała "liczbę aktywnych i płacących klientów" rozwiązań KnowledgeBase, Chatbot i Helpdesk? Pewnie gdzieś podała. Musiało mi to umknąć.

W mało prawdopodobnym wariancie, w którym nie podawała nigdy tych informacji zastanawia mnie, czy nie powinny być one jednak upublicznione, gdyż na obecnym etapie rozwoju tych produktów mogą być istotne dla kursu akcji i ktoś posiadający tę wiedzę mógłby chcieć na tym skorzystać kosztem innych inwestorów.

Ciekawostka na koniec roku. Raport ilości zespołów korzystających z ChatBot'a skoczył w ciągu dnia z około 600 do 4500. Kilka teorii można na tej podstawie wysnuć. Najsmutniejsza dla naszej giełdy, choć dobra dla obecnych akcjonariuszy - powstrzymywano się z aktualizacją ilości teamów (czytaj: wiedzieli tylko insiderzy). Druga teoria: może to być błąd na stronie (np. zamiast 450, poszło 4500). Trzecia teoria: w grudniu przeprowadzono skuteczną kampanię marketingowo-sprzedażową i sprzedaż poszła skokowo w górę. Patrząc na ostatnie uparte ruchy w górę, to osobiście skłaniałbym się ku pierwszej, ale czuję, że może to też być błąd, lub "błąd celowy" ;-) .
Przy takich liczbach dla Chatbota i KnowledgeBase, to Livechat przestaje być firmą jednego tylko produktu. Otwiera to również szerzej drzwi na rynek korporacyjny.
Poczekajmy jednak na to, czy wartość nie zostanie skorygowana i ostatecznie na jakiś komunikat z firmy.
Linki:
ChatBot: www.livechatinc.com/marketplac...
KnowledgeBase: www.livechatinc.com/marketplac...
HelpDesk: www.livechatinc.com/marketplac...

Jakie jest Wasze zdanie?

Polecam ten artykuł na stockwatch. Dogłębnie wszystko opisane, z przykładami. Brawa dla autora: edu.stockwatch.pl/dekalog-giel...

Generalnie ok, z tym, że po ile się w pn otworzy tego nikt nie wie. Kursem odniesienia będzie kurs pt-0,60. Akcje mają raczej tendencje do lekkich spadków po dywidendach. Na LVC mamy jednak zbliżające się informacje o wynikach grudnia i być może podsumowanie nowych produktów. Być może też nowe raportowanie. Będzie się działo na przełomie roku :-)
PS. Biorąc pod uwagę prowizje transakcyjne, to taki krótki zakup pod zaliczkę dywidendy ma nieco wątpliwy sens, chyba że masz jakieś mocne założenie odnośnie zmian kursu w tym okresie i pod to spekulujesz.

Dokładnie rzecz ujmując: musisz być w posiadaniu akcji LVC na zakończenie dnia dwie sesje giełdowe wcześniej. Przed 2 stycznia mamy jeszcze sesję w pt (27.12) i pn (30.12). Czyli zakup najpóźniej w pt. Wtedy nabędziesz prawa będąc w posiadaniu akcji na koniec sesji. Wtedy nastąpi też odcięcie 0,60 od kursu. Czyli w pn zaczniemy teoretycznie od kursu: kurs pt - 60 groszy.

Nie ma tu ryzyka podwójnego szczytu z zasięgiem aż do „o żesz w mordę jeża!”? Sektor tak ostatnio średnio sobie radzi.

Mamy wyjście z trójkąta dołem? Jeśli tak, jaki zasięg?

Zestawienie robi wrażenie. Jest tylko jedno „ale”. Odnoszę wrażenie, że po nieudanych premierach Agony i Phanthom Doctrine każda kolejna premiera jest odbierana przez rynek już nie jako szansa na sukces i wzrosty kursu, ale jako potencjalne ryzyko porażki i spadków. Co ciekawe rozlało się to na cały rynek gamedev i teraz w miarę udana premiera nie generuje dużych wzrostów, a rozczarowująca lub nijaka powoduje na kursie silną reakcję w dół. Tak więc duża liczba premier, może wcale nie działać na korzyść dla kursu PLW.

Cytat:
Agony chyba jest dobrym przykładem.


Oczywiście większa / mniejsza gra, to pojęcia względne :-). Agony miało budżet ok. 3 mln. Raczej nie zaliczyłbym tego do "większych", chyba że porównamy to z przeciętnym budżetem na grę w grupie PLW, to tak. Odnoszę jednak wrażenie, że pierwotne porównanie było szersze, dotyczące całego rynku gamedev. Swoją drogą, umknęło mi to być może: czy była ostatnio raportowana sprzedaż Agony?

Widzę, że jechanie po PLW powoli przenosi się z forum Bankiera tu. Pewnie albo rozczarowanie, że nie wzrosło jak się chciało, albo rozczarowanie, że nie spadło tak mocno jak się chciało ;-)

@Utnapisztim
Cytat:
Tak swoją drogą to nie do końca rozumiem zachwyty nad modelem biznesowym PLW - wydawanie mnogości miernych tytułów i liczenie na przypadkowy sukces któregoś z nich ma być zdaniem analityków rzekomo lepsze

Jest to po prostu inny model niż CDR czy 11B, który naturalnie wynika z historii tej spółki i jak na razie się sprawdza. Jego największą zaletą jest dywersyfikacja - słowo bardzo lubiane przez analityków.
Wydaje mi się też, że celem zespołów PLW wcale nie jest wydawanie "miernych" tytułów, jak zdajesz się sugerować, a wydawanie niskokosztowe. Model sprawdził się w paru przypadkach, dając dobre wyniki finansowe i uznanie akcjonariuszy.
Moderator:
mod:usunięto treść niezgodną z regulaminem


@sslaw
Cytat:
Niestety Playway kolejny raz potwierdził, że nie potrafi zrobić dobrej większej gry.

Myślę, że mimo paniki na CFG warto byłoby dać więcej niż niecałe 72h od premiery na stawianie ostatecznych tez. Poczekajmy na pierwszy raport sprzedażowy lub choćby na sytuację po weekendzie. Fakt, szanse, że będzie dobrze są niskie, ale jeszcze są. I jeszcze pytanie oraz uwaga:
- "kolejny raz" - z ciekawości, jakie inne "większe gry" masz na myśli?
- I dla formalności: PD był zrobiony przez CFG.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 17 lipca 2018
Ostatnia wizyta: 1 lipca 2020 22:44:47
Liczba wpisów: 54
[0,02% wszystkich postów / 0,08 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,518 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,36% +25 071,75 zł 45 071,75 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d