PLAYWAY - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

PLAYWAY [PLW]

AKTUALNY KURS: 174,40 zł (-1,69%) 19-06-2019 16:22
PlayWay
Grupa: Emitent
Wpisów: 9
Wysłane: 25 czerwca 2011 15:19:04
witam
na 10.2011 planowany jest debiut spółki PlayWay SA na NewConnect.

Plan firmy - to tworzenie gier na urządzenia mobilne, konsole oraz komputery stacjonarne.

dostałem kilka pytań , na które tu zamieściłem odpowiedzi : PlayWay -pytanie i odpowiedzi

Firma założona w kwietniu 2011, z kapitałem zakładowym 300tys zł.
Obecnie prowadzone jest 11 projektów gier , a łączna ilość ludzi w projektach liczy dziś około 90 osób.
W maju firma podpisała umowę sprzedaży pakietu akcji dla Inwestora.
Pieniądze te posłużą na dokończenie w dobrej jakości wszystkich rozpoczętych projektów, oraz stworzenie dużej gry na platformy Xbox360, PS3 , PC online.

Gry powstają w oparciu o nasze wyczucie rynku, oraz zdolności,pomysłowość danego zespołu programistów-grafików.
Projektowanie i tworzenie większości gier ruszyło w 2010 roku.
przed IPO będzie skończone kilka projektów , na które już podpisywane są umowy dystrybucyjne z poważnymi partnerami zagranicznymi.

pozdr

Edytowany: 1 sierpnia 2017 19:51

Frog
Frog PREMIUM
Wpisów: 5 599
Wysłane: 25 czerwca 2011 15:25:07
Pierwsze dwa i być może (w zależności od odpowiedzi) ostatnie pytania:

Na ile spółka się wycenia (planowana kapitalizacja, przy cenie emisyjnej)?
Kto jest Waszym doradcą?
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

arm
Wpisów: 98
Wysłane: 25 czerwca 2011 17:59:25
Cytat:
Kto jest Waszym doradcą?

Odpowiedź w poście, z linku, autora wątku:

16. Kto jest doradcą?
Doradca to Certus Capital z Wrocławia.

PlayWay
Wysłane: 25 czerwca 2011 20:54:53
Jako że część pytań zadawana jest podobnych , będę starał się odpowiadać pod podanym wcześniej linkiem.

Frog
Frog PREMIUM
Wysłane: 25 czerwca 2011 20:57:24
W sumie pytanie 17 to odpowiedź na pytanie o kapitalizację...

Chcą się sprzedać za tyle, na ile obecnie wyceniają się inne spółki z branży na NC, czyli rozumiem że w okolicach 30 mln (średnia z NGS, 11B i FOR).
Wolne żarty Shame on you

EDIT: Bloober Team też się na 30 mln wycenił...
Follow me on Twitter
Edytowany: 25 czerwca 2011 21:35

pop
Wpisów: 3 427
Wysłane: 25 czerwca 2011 22:13:05
Bloober się wycenił na 30mln...
i3D się wyceniło na 30mln...
To i PlayWay się wycenia na 30mln...
Można wystawić każdą cenę,rynek zweryfikuje...blackeye
Edytowany: 25 czerwca 2011 22:13

PlayWay
Wysłane: 26 czerwca 2011 17:40:25
Rynek reguluje czy oferta ma podstawy , czy ich nie ma.
Ja przedstawiłem zasady działania firmy , wnioski trzeba wyciągnąć samemu.

marius09
Wpisów: 72
Wysłane: 26 czerwca 2011 21:10:41
Jeśli to prawda z tą wyceną to............chyba nie jesteście poważnymi ludźmi. Firma, która istnieje jak dobrze wyczytałem od paru miesięcy, która nie dokończyła jeszcze żadnego Projektu........ale jaja.

"10. Jakie planowane są zyski na rok 2011?
To trudne pytanie. Zasadniczo wszystko zależeć będzie od tego jakie tytuły uda nam się ukończyć w 2011,jakie umowy podpisać i jak efektywana będzie nasza dystrybucja.
Nie planujemy wydawać nic , czego nie jesteśmy pewni - więc ważniejsze premiery mogą przejść na rok 2012.
Celem moim jest zarobek w 2011 na 2-3 mniejszych grach środków,które pozwoliłyby na finansowanie developingu 11 gier. Aby nie ruszać kapitału zapasowego.
Wyjście na zero w tym roku - uznam za pełen sukces ."

Bez komentarza. Ciekaw jestem kto to kupi. Może nawet i to da zarobić ale to gra w rosyjską ruletkę, może łeb urwać. Ciekawe ile jeszcze trzeba poczekać aby zaczęły wyrastać takie kwiatki, że firmy jeszcze nie ma ale mamy pomysł i robimy ofertę. Całe szczęście jest to niemożliwe ze względów formalnych.
Edytowany: 26 czerwca 2011 21:13

indyan
Wpisów: 96
Wysłane: 26 czerwca 2011 21:16:08
PlayWay napisał(a):
Rynek reguluje czy oferta ma podstawy , czy ich nie ma.
Ja przedstawiłem zasady działania firmy , wnioski trzeba wyciągnąć samemu.

Czy to nie podchodzi już pod naciąganie? Jeśli Autoryzowany Doradca zgodziłby się na taką wycenę...Not talking

Spółka powstała kilka - czytaj dwa - miesiące temu, czy aby nie za szybko, żeby jej założyciele zostali milionerami?

pop
Wysłane: 26 czerwca 2011 21:22:10
marius09 napisał(a):
Ciekawe ile jeszcze trzeba poczekać aby zaczęły wyrastać takie kwiatki, że firmy jeszcze nie ma ale mamy pomysł i robimy ofertę. Całe szczęście jest to niemożliwe ze względów formalnych.

No to mylisz się,właśnie jest szykowana na NC firma,która dopiero jest w trakcie tworzenia,a zbiera środki z pp...Spółka działa (tzn. chce działać) w segmencie technologii 3D.Jak widziałem prezentację,to wpadłem w zachwyt-produkcja stołów dotykowych,aplikacje 3D,silniki graficzne itp.,tylko jeden drobniutki szczególik...."firma w trakcie organizacji..." 3some
Edytowany: 26 czerwca 2011 21:22

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 482
Wysłane: 26 czerwca 2011 22:38:21
pewnie mamy szczyt bańki technologicznej
na naszym newconnectowym NASDAQ...

radzę uważać... dotcomom wystarczała sama domena aby inwestorzy się rzucali na akcje..

marius09
Wysłane: 27 czerwca 2011 08:52:23
Pop piszesz o tym incuvo czy jakoś tak? Rany no to już naprawdę trzeba się mieć na baczności na tym rynku.

pop
Wysłane: 27 czerwca 2011 09:06:58
Tak,miałem na myśli INCUVO.Tam wszystko brzmi pięknie,kurczę-niemal drugie i3D,też piszą o sprzedaży w wielu państwach świata,tylko,że i3D już to robi (sprzedało produkty do USA,Arabii Saud.,Francji,Rosji, na Wyspy Dziewicze),a INCUVO....zamierza sprzedawać,i to w planach aż na całym świecie...cyclops_ani
Tylko,że..."są w organizacji"...
Edytowany: 27 czerwca 2011 09:08

PlayWay
Wysłane: 27 czerwca 2011 10:16:32
zachęcam do zapoznania się z "pytania - odpowiedzi"

postaram się wiec odnieść do kilku faktów:
- nie podawałem dokładnej kwoty zakładanej kapitalizacji firmy

- z pensją zero , i lockupem na parę lat - nie ma szans żeby stać się milionerem.

- gra jedna została skończona , i sprzedana już na kilka terytoriów, oraz poszła online.

- wejście na NewConnect planowane jest za 4 miesiące.
mamy jeszcze więc chwilę czasu aby pomyśleć o planowanych zyskach i obrotach.

Podane dane mają wymiar czysto informacyjny . Nie naganiamy tu nikogo do zakupu akcji firmy. Wielkość emisji będzie mała.

Firmę planujemy rozwijać latami , i pewnie najlepszy czas dla niej przyjdzie po konkretnym zysku z którejś produkcji , wtedy dopiero planowane jest pozyskanie poważniejszego kapitału.

marius09
Wysłane: 27 czerwca 2011 10:23:45
A to jak za kilka miesięcy debiut to ok. Czy możliwe jest dostarczenie informacji na temat sprzedaży tej jednej skończonej gry?

zdzisiek
Wysłane: 3 lipca 2011 23:53:15
tak sobie trochę pomarudzę, postaram się konstruktywnie:
- jeżeli debiut za 4 miesiące to projekcie finansowe lub ich zarys już powinny być. Cokolwiek wiarygodnego...

- firma powstała w kwietniu 2011 i pisze że produkcją gier zajmuje się ok. 90 osób. Oznaczać może to tylko właściwie jedno, mianowicie że są produkcje tworzone po godzinach przez pasjonatów / lub osoby formalnie w firmie nieistniejące. Z jednej strony super - brak kosztów wynagrodzeń itp, z drugiej - hm, ekipy nie zarządzane, luźna "spółdzielnia" wytwórcza, realnie rzecz biorąc istotne ryzyka że przedsięwzięcie się powiedzie.

Czy nie uważacie, że wejście na NC było by dużo bardziej wiarygodne gdyby spółka działała przez jakiś okres czasu i pokazała przepływy finansowe? Może lepiej skupić się na kilku / dwóch - trzech tytułach, sprzedać, zaliczyć przychód, zbudować core-team na stałe i ekipy współpracujące i mając konkretne, sprecyzowane plany zarówno finansowe jak i merytoryczne dot. produkcji wchodzić na rynek? Wam chyba było by łatwiej, a i rynek patrzyłby na spółkę nieco bardziej przychylnie (IMO)

SteV
Wpisów: 302
Wysłane: 4 lipca 2011 10:26:02
Zauważyłem, że firm których główną działalnością ma być tworzenie gier video powstaje więcej niż grzybów po deszczu.. Zaczynam się powoli bać o przyszłych odbiorców.

Ja rozumiem, że no-life'ów jest coraz więcej, a i dzieci nie bawią się już zabawkami skoro mogą pograć na konsoli. Żony piszą, płaczą, tworzą filmiki na YT że ich mężowie nie spędzają prawie w ogóle już z nimi czasu. Wstają wcześnie rano albo w ogóle się nie kładą.. A ilość gier bombardujących rynek stale rośnie. Tak więc należy tutaj naprawdę mądrze podejść do wszelakich inwestycji. Konkurencja jest przeogromna. Za niedługo człowiek "aktywnie grający" nie będzie w stanie ukończyć jednego hitu przed wyjściem kolejnego. A taki moment na pewno w końcu nastąpi. I co się wtedy zacznie dziać z tymi wszystkimi firmami? Pytanie oczywiście retoryczne. Tak więc ja również radze być ostrożnym przy podchodzeniu na hurra do każdej takiej spółki.

Samej spółce życze powodzenia.Angel Czekam na informacje z tego pkt:

11. Jaką kapitalizcje zakląda Pan na wejściu na NewConnect - waszego Startup-a?
Myśle że tu informacje przekaże wkrótce.
Wszystko będzie zależalo od rodzaju dystrybucji jaki wybierzemy, wtedy będziemy wiedzieli jaki kapitał chcemy pozyskać i na ile planujemy kapitalizacje
Odpowiedź powinna pojawić się do końca wakacji, Po targach Gamescom - bedziemy znać już formę naszej dystrybucji.

www.play-way.com/index.php?opt...:pyrania-i-odpowiedzi&catid=36:corporate

PlayWay
Wysłane: 4 lipca 2011 19:18:35
pare odpowiedzi podalem w dziale : pyt-odp

Frog
Frog PREMIUM
Wysłane: 8 lipca 2011 21:05:17
Po kiepskim debiucie Bloobera jest szansa, że PlayWay wyceni się nieco bardziej atrakcyjnie z punktu widzenia inwestorów.
Follow me on Twitter

PlayWay
Wysłane: 9 lipca 2011 08:44:14
polecam nowe odpowiedzi w sekcji : pyt-odp

oraz ciekawostke - odnosnie wysokiej sprzedazy Chernobyl T.A.1 w Rosji , gdzie gra jest na 2 miejsciu po 15tyg. czytaj tu

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7