pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

knypsio

knypsio

Ostatnie 10 wpisów
Musisz ustalić ile wyniosła dywidenda brutto i netto. Różnica daje podatek zapłacony za granicą. Tenże podatek wpisuje do PIT-38 i dopłacasz ewentualną różnicę. Pamiętaj o rozliczeniu walutowym D-1, jak dobrze zasugerowałeś.

Z tym pozytywnym podejściem do dofinansowań bym się nie rozpędzał. Obecny system dofinansowań trafił na ogromną barierę biurokratyczną, przez co ludzie czekają grubymi miesiącami na rozpatrzenie wniosku (sam czekam od lipca na jakąkolwiek decyzję), infolinia programu jest zawieszona, a kontakt mailowy w praktyce nie istnieje. W dodatku potrącanie 20% energii oddanej do ZE przez prosumenta w rozliczeniu.
Dopóki nie zmieni się systemu wnioskowania o dofinansowania oraz nie zmieni się system rozliczeń na linii ZE - prosument, rynek OZE dla klientów detalicznych może mocno przyhamować, a nawet się zatrzymać.

Z mojej strony to jest pierwsza jakakolwiek awaria w ING od kiedy korzystam z ich DM (2 lata). Wiele osób bardzo narzeka i mówi o bardzo częstych awariach, które u mnie nie występują (może kwestia przeglądarki?). Nie mniej trochę słabo - DM jako część wielkiego banku, w którego systemie e-bankowości raczej nie ma problemów, zarówno z ROR jak i sekcją inwestycyjną. Mam nadzieję, że wyciągną z tego wnioski.

Na pewno będę śledzić. Proszę również o informację ile akcji posiadasz, oczywiście o ile chcesz o tym mówić :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Oczywiście, skrót myślowy :)
Jak dla mnie Śnieżka ma solidne podłoże, ugruntowaną pozycję. Życzę, aby dalej się rozwijała.

Ostatnio kurs akcji grupy spadł dość znacznie. Nie za bardzo rozumiem dlaczego. Zyski to nie wszystko, wiadomo, że jeżeli grupa inwestuje pieniądze w nowe przedsiębiorstwa, czy budynki, to część zysków, trzeba przeznaczyć właśnie na budowę. Być może jest to tylko krótkotrwały trend, a potem wrócimy do wzrostów.
Pozdrawiam - skromny akcjonariusz grupy :D

Tylko teraz może dojść do sytuacji odwrotnej:
Od początku tej całej afery przeważały głosy, że Idea jest trupem i idzie pod młotek (o ile ktoś takie "padło" będzie chciał kupić), a Getin da sobie radę, bo jest na tyle duży i silny, że jakoś ogarną. Teraz sytuacja jest taka, że Idea zaczęła pokazywać bądź co bądź, ale zyski (co dla mnie było dużym zaskoczeniem), a Getin cały czas tonie. Nie czytałem dokładnie sprawozdania, ale wydaje mi się, że sytuacja jest nieciekawa. Sam mam konto firmowe w Getinie (spółka z o.o.) i z samym bankiem współpracuje się dobrze, a opłaty nie są wygórowane, szaleństwo z kolejkami do depozytów też dawno minęło. Osobiście jak finansista z zamiłowania i wykształcenia kibicuję obu bankom, żeby wyszły na prostą. Jak dla mnie swego czasu wprowadziły trochę ruchu na rynku bankowym w przeciwieństwie do PKO BP, czy swego czasu ING.
Pożyjemy zobaczymy. Jeżeli Idea utrzyma chociażby mały zysk do końca roku, to myślę, że sytuacja będzie opanowana. Zobaczymy co z Getinem.

Dodam od siebie moje spostrzeżenia (od laika :D )
Moja firma ma konto w Getinie (dla spółek z o.o.), w zasadzie okna budynku banku widzę z okna w pracy, często tam też bywam. Z moich obserwacji sytuacja z Getinem się uspokoiła ze strony klientów. Krótko po wypłynięciu afery sytuacja była taka, że kolejka do bankomatu ciągła się do ulicy (kilkadziesiąt osób stało- tak przez cały dzień), gdzieś na studiach od osób pracujących w tym banku były sygnały, że były problemy z płynnością w mniejszych oddziałach.
Teraz wygląda to tak, że ruch w banku jest jak zwykle, są osoby, które wpłacają pieniądze, drudzy wypłacają - dzień jak każdy inny. Z wykupem obligacji też nie ma problemu.
Jaka jest moja opinia?
Jak dla mnie Getin się wybroni, gorzej z Ideą, ale nie mam pojęcia jak wygląda ich sytuacja. Dla Getinu dużym zagrożeniem były różne zapowiedzi ze strony rządu o kredytach we frankach, ale czas pokazał, że nikomu do tego nie spieszno.
Patrzymy teraz na sprawozdania i sygnały w sprawie obligacji itd. Jak dla mnie, kurs Getinu to obecnie typowy hazard i dołki/zwyżki są bez znaczenia (chociaż mogę się mylić).
Obserwuję wątek jako klient i inwestor.

Spółka ostatnimi czasy zachowuje się strasznie niepewnie. Jak myślicie, uciekać, czy czekać? Kupiłem akcje po 177,60.

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 15 kwietnia 2021 18:54:28
Liczba wpisów: 9
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,208 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,06% +31 812,36 zł 51 812,36 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło