pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Łendi

Łendi

Ostatnie 10 wpisów
Mnie ciekawi, co się zmieniło przez chwile, ze Bos dał aktualizacje rekomendacji, i jaka jest ona obecnie.

Jest nowe reko bosia wydane wczoraj. To tez mogło mieć przełożenie na zachowanie kursu.

Na spokojnie, każdy ma swój próg wyjścia. Ale chyba trzeba być ignorantem, żeby zakładać dzisiaj, ze 4Q będzie słabszy i spowoduje spadek kursu. Nie martw się o mnie, dywidenda na otarcie łez tez wystarczy. Ja nigdy nikogo nie namawiałem do niczego. Po wynikach szacunkowych - jeśli będą zadowalające - nastąpi mocne wybicie, które po kilku sesjach skończy się korektą. TO NORMALNE. Dzisiaj padło info, ze J&J wstrzymuje testy, może szczepionki jednak nie będzie w tym roku i zostanie dopuszczona i dostępna dla wszystkich pod koniec przyszłego roku.
Pamiętaj, ze zbyt firmy zagraniczne maja na rok lub dwa do przodu. Na ten moment oczekuje od firmy informacji, jak będą rozwijać rebranding dalej, jak planują inwestycje środków zarobionych w 2020. Jeżeli uważasz, ze już jest dobry moment na realizacje i kurs zawiera w sobie wszytko to, co będzie się działo przez najbliższe kilka kwartałów, to sprzedawaj. Ja patrzę szerzej i od zawsze mówiłem, ze Mercator nie będzie sezonowym covidkiem do napychania kasy. Gdyby tak było, to kurs leżałby na 330 zł na stałe. Sytuacja jednak jest inna i bardzo niepewna dla różnych branż. Obecnie spółki covidowe lub blisko związane z covidem, będą pewniejsze niż inne branże, które mogą spotkać się z lock downem w mniejszej lub większej skali.

Nie wierzę, że reko jest tylko na 653 przy założeniu 900 milionów zysku. Przecież musieliby pokazać około 300 baniek za 3Q i ze 350 za 4Q. To kurs grubo w kierunku czterocyfrowym. Nie kupuje tego reko, rozumiem... można nie trafić PONOWNIE, ale 653 przy 900 bańkach?
Nieee

Jeśli to prawda, to przy 900 bankach i rekomendacji 653 C/Z 7. To chyba jest jakiś żart? Jeśli to prawda, to będzie śmiech okrutny Dancing

clanowy napisał(a):
Sadząc po liście obserwujących tę dyskusję to panowie Łendi i Adagio powinni zacząć prywatną dyskusję na temat Mercatora.

Każdy z raportu wyczyta co mu pasuje.

PS: Oczywiście mój post nie wnosi nic merytorycznego do dyskusji i miał na celu jedynie zwrócenie uwagi na pewien wirus innego portalu, który na forum SW staje się coraz bardziej powszechny - wiadomo "cash is king".

Spoko, to będzie mój ostatni wpis na tym forum.
Pozdrawiam tych, którzy patrzą szerzej na różne spółki i nie skreślają ich po chwili twierdząc, że na pewno musi być źle, bo wszystko się zmieni, wszystko w cenie lub drożej itp. Tym tokiem myślenia znakomita część spółek notowanych na giełdach na świecie, powinna po osiągnięciu pewnego pułapu spadać i tylko spadać. Merc nie będzie rósł w kosmos, ale to dopiero półmetek - nawet dla tych, którzy nie planują trzymać go w portfelu do dywidendy i wyników rocznych.

Wszystkiego dobrego!

Z raportu:

... Zrealizowana marża brutto na produkowanych w Tajlandii rękawicach wzrosła z 4,3% w I półroczu 2019 r. do 54,0% w I półroczu br. Wpływ na to miał głównie skokowy wzrost popytu na rękawice wywołany pandemią koronowirusa oraz czynniki wskazane poniżej. W samym drugim kwartale 2020 r. marża wyniosła 70,4%, co oznacza wzrost o 56,3 pkt. proc. względem wartości za pierwszy kwartał. "

Przypomnę tylko, że marże poszły jeszcze do góry i 3Q będzie cały na rekordowych marżach. Zamówienia są realizowane z opóźnieniem kilkuset dni. Produkcja sprzedana do marca. W raporcie nie ma pozycji Australia - to będzie duży element dodany w raporcie za 3Q.

Btw.

Najbardziej podobają mi się te komentarze, że kurs już zawiera dużo więcej, niż wiemy i wyniki.
@Adagio - skoro już tak w cenie wszystko i więcej, to ile dzisiaj powinien kosztować Mercator? Przypomnę, że na dzisiaj C/Z wynosi 17.

Zachęcam do obejrzenia jeszcze na chwilę przed raportem i jutrzejszą konferencją. To głownie do tych, co traktowali Mercatora jak "chwilowy covidek do napchania sobie kieszeni w czerwcu i lipcu". Pozdrawiam

Wywiadz z 07.09. - czyli świeżak.

www.youtube.com/watch?v=RuJnGq...

Info z dzisiaj :)

-Mercator Medical | Przywracamy po przerwie. Liczymy na lepsze kw./kw. wyniki za III kwartał.

BDM i jeszcze jeden fund wsiadł w Mercatora. Teraz patrząc na sierpień, można być pewnym, ze akumulacja nastąpiła w okolicy 320 zł :) Jeżeli Bos bank wyda aktualizacje rekomendacji w okolicach 700 zł przed publikacją raportu szacunkowego za 3Q możemy mieć podobny efekt jak skok z 169 na prawie 300 po publikacji wyników w lipcu.

W środę prezes bedzie na Europejskim Kongresie Gospodarczym. Jak nie patrzeć, to ładna elita tam będzie zebrana do kupy. Może dowiemy się czegoś więcej o inwestycji środków z tego roku.

2020 - rekordowy. 2021 - pierwsze półrocze już idzie na rekord, bo umowa z Australia przebije 1Q 2021 w porównaniu z 1Q 2020. Firma będzie miała sporo pieniędzy na inwestycje po 2020 roku. To, ze tu realnie kurs może być dużo wyżej, to chyba nikt nie kwestionuje tego. Ja dodatkowo wierze, ze mercator będzie inną firma, niż przed pandemia był. Na ten moment jedyne info, jakie może się pojawić, to pozytywne. Inwestycje, nowe umowy na dalsze miesiące 2021, pilutkowo. Tu się nie skończy hype na mercator we wrześniu.

Za tydzień się dowiemy, co ma ciekawego w sobie raport półroczny. Może będzie jakiś komentarz prezesa o lipcu i sierpniu, czy podtrzymuje swoje słowa z początku tego kwartału, ze 2Q nie był jednorazowy :) Anty_teresa, mocno tutaj walczysz, żeby obrzydzić spółkę, zobaczymy, gdzie będzie kurs za tydzień we wtorek i w październiku. Czytając Twoje wpisy to powinno już tylko spadać. Przypomnę tę wiadomość za tydzień i za miesiąc z hakiem. Pozdrawiam

Bez zwiększania mocy produkcyjnej i braku inwestycji zarobionych pieniędzy uważam, że od 2022 zarabialiby około 50-70 milionów za kwartał. Ale to tak, jakby przyjąć, że covid się nie wydarzył i firma jest w tym samym miejscu co w 2019. Totalnie nie rozumiem celu Twojego pytania.

Chętnie bym usłyszał od osób, które już wieszczą koniec mercatora i tego, że jest za drogo, jaki kurs jest ich zdaniem ADEKWATNY do obecnej sytuacji oraz tego, jaki kurs będzie ADEKWATNY przy powiedzmy kolejnych 230 milionów za drugie półrocze. Proszę o uzasadnienie. Dla mnie licząc C/Z przy kursie 320 zł i zysku za 2020 460 milionów daje C/Z = 7,3. Proszę tylko nie pisać, że zaraz powstaną nowe fabryki i szczepionka + konkurencja, bo to każdy wie, że druga połowa przyszłego roku będzie gorsza niż pierwsza. Ale to nie znaczy, że to ta sama firma co w 2019.

Pierwsze półrocze 2021 będzie dalej cudowne, bo nic się nie zmieni od stycznia. Chyba nikt nie wierzy, ze choroba zniknie z dniem 31 grudnia i zapotrzebowanie na wszelakie środki ochronne razem z nią? Rynek rękawic miał rosnąć przez kolejnych kilka lat, pandemia to tylko przyspieszyła i spotęgowała efekt. Mercator zarobi w tym i przyszłym roku krocie. Dobra inwestycja i jest szansa na 2022 i kolejne lata utrzymać dobrą rentowność. Powiem tak, czytam to forum i jeszcze dwa inne. Jest wyraźnie 50/50. Pamietam jednak, jak przy kursie 169 pisali ludzie, ze wynik 209 jest już w cenie i kurs nie powinien rosnąć. Jeśli ktoś nie wierzy w firmę i przyszłe zarobki, to powinien sprzedać moim zdaniem jutro.
Moderator:
własne transakcje oraz warunki wejścia/wyjścia można upubliczniać w kronikach giełdowych, ale nie na wątkach spółek

anty_teresa napisał(a):
Od strony fundamentalnej kurs zawiera znaczniej więcej niż 600 mln w drugiej połowie roku. Ale w związku z tym, że teraz rządzą emocje, więc dobre wyniki mogą być katalizatorem zwyżek.

Ze co? Kurs 320 zawiera w sobie więcej niż 600m za drugie półrocze? Czyli 320 zł to wycena za ponad 830 milionów za rok? Dzisiaj chyba dobrnąłem do końca logiki tego forum. Na tym zakończę czytanie, bo ręce opadają. Podaj jeszcze C/Z w takim razie przy kursie 320 i przychodzie co najmniej 830M. Dobranoc

Wszystkie spory prowadzą donikąd :) za tydzień z hakiem będzie czarno na białym, na czym firma zarobiła krocie i wtedy będziemy się przejmować, czy to był jednorazowy wyczyn, czy jednak drugie półrocze może wyjść 200-400M. Na ten moment nikt nic nie wie. Dalej bede podtrzymywał to, ze obecny kurs tj. około 320/330 zł nie zawiera w sobie drugiego półrocza. Jeśli ktoś uważa, ze firma nie zarobi od 1 lipca do 31 grudnia nic, to moim zdaniem to najlepszy moment na sprzedaż akcji.

Dokładnie, po co analizy itp. Można było brać 4mass po 4 zł jak było, tak bez analizy, bo miało być 30 zł. Akurat w przypadku mercatora nikt nie jest na tyle mocny ( włącznie z bos bankiem - żal) żeby dać dobrą rekomendacje i oszacować przyszłe lata. Przy tej spółce trzeba czekać na raporty, espi o umowach i informacji o inwestycji. Cala reszta to albo : mam to musi rosnąć do nieba, albo: już wodospad i musi być powrót na 10 zł, bo to sezonowa spółka. Polecam poczekać 9 sesji, bo tyle nas dzieli od oficjalnego raportu. On da trochę więcej możliwości szacowania, czy 3Q może być podobny lub lepszy do 2Q.

hello1 hello1 hello1

Ten zasięg do 480 rozumiem przypada na październik po szacunkowych wynikach za 3Q? Bo nie sądzę, ze między 7 a 10 września będziemy pod 500 Think

Pamiętajcie, ze trzeba mieć z tylu głowy inwestycję w cos nowego lub rozbudowę obecnych fabryk. Tego na pewno kurs nie zawiera. Na pewno 400 zł to nie był jednorazowy kurs a tym samym sufit. Poczekajmy na pełen raport półroczny i informacje o inwestycji.

Dokładnie, dużo osób zapomina, ze pieniądze będą w większym stopniu włożone w inwestycje - w mniejszym w dywidendę (tak mówił prezes). Trzeba czekać na wyniki, na ten moment można tylko spekulować, czy kurs jest za wysoko czy za nisko.

Na ten moment poza kilkoma osobami z firmy nikt nie wie, jak zamknie się trzeci kwartał. Ja pamietam, jak szacowałem sam wynik za 2Q około 60M. Skoro prezes sam mówił, ze wyniki za 2Q to nie było jednorazowe wydarzenie, to może warto go posłuchać? Bo tak naprawdę można posłuchać prezesa lub ludzi na różnych forach i tu, którzy nie maja żadnego pojęcia o tym, jaki może być wynik za 3Q. Czy ktokolwiek obstawiał, ze za 2Q może być 209 baniek? To polecam zachować spokój i poczekać do szacunkowych. Po ich publikacji będzie można podjąć decyzje logiczną i poparta faktami. Kurs 300/330 nie obejmuje moim zdaniem 3 i 4 kwartału. Nie sadze, ze firma w drugim półroczu zarobi mniej niż w pierwszym, ponieważ 1Q był słabiutki i dopiero od marca się ruszyło cos dziać. Doszły wyższe marze pod koniec 2Q + towar zakontraktowany na ten moment już do marca. Nikt nie wie, jaka wycena spółki na koniec roku jest realna i adekwatna. Możemy tylko wróżyć z kuli, ze powinno być 200/500/1000. Polecam poczekać na wynik półroczny i zobaczyć, co dało taki ogromny przychód. Po analizie odniesie się to do 3Q i wtedy można uprawdopodobnić w jakimś stopniu powtórkę wyników z 2Q lub raport półroczny zaneguje szanse przebicia. Wykonanie na dzisiaj jakiegoś ruchu z tym papierem jest nielogiczne, bo nikt nie wie tak naprawdę nic, poza espi i wywiadami z prezesem.

Ja nie wierzę w przymus szczepienia. To nie Korea :)

Na pewno nie skończy się pandemia ani się nie wygasi w tym roku. Wątpię, żeby nastąpiło to przed okresem letnim 2021 roku. Szczepionka nic nie zmieni, zaszczepi się tylko dany procent ludzi na świecie- podobnie jak na grypę. Jeśli jest taki problem z jedną szczepionka na grypę i musza co roku robić nowa, to nie sadze, ze będzie jedna na wszystkie odmiany covida, która będzie skuteczna na wieczność. Nie zapominajmy, ze rekawice są niezbędne do podania szczepionki. Angel

Info sprzed miesiąca, ale dotyczy 3Q i 4Q. Jeśli o to Ci chodziło.

Jest oficjalne info o drugim półroczu. Póki co o 2021 nie było chyba mowy nigdzie.

biznes.pap.pl/pl/news/all/info...

Chyba nikt myślący nie boi się o 2020 oraz pierwsze półrocze 2021. Skoro maja zakontraktowane do marca wysyłki, to można z duża śmiałością wysunąć myśl, ze do połowy przyszłego roku towar będzie szedł jak głupi na wyższych marżach. Od połowy przyszłego roku nie zmieni się to o 180 stopni i nie wróci sprzedaż na poziom 20-30M za kwartał. Dobra inwestycja pozwoli utrzymać zadowalające wyniki. Na forum bankiera ktoś napisał, ze kontaktował się bezpośrednio ze spółka wczoraj i dostał informacje, ze Pikutkowo nie będzie sprzedawane i będą wznawiać tam produkcje. Jeżeli jest to prawda, to wystarczy spokojnie czekać na ESPI, które wyniesie nas na nowe szczyty. Jeśli sprzedaż będzie szła na 100% przyszły rok, jeśli pilutkowo się uruchomi i będzie popyt na to, co docelowo ma tam być + zainwestują w jakiś jeszcze biznes z kręgu ich specjalizacji, to nie widzę powodu, aby wartość spółki miała spadać. Wiadomo, pandemia i strach będzie trwał w tym roku w najlepsze, na pewno do końca 2020 się nie skończy covid, ludzie już się trochę przyzwyczaili do tego, ale wsiadać, ze przez to mamy ogromne fale zachorowań na świecie. Kraje będą się zbroić na zapas. Lepiej zapłacić więcej i dostać towar, niż czekać na spadek cen i zostać bez odzieży ochronnej. Mam na myśli szpitale i służbę zdrowia. Od przyszłego roku na pewno pojawi się jakaś konkurencja- to jest oczywiste, ale wypracowane pieniądze i inwestycja, mogą wynieść Mercator na zupełnie inny poziom. Dla mnie ta firma już nigdy nie będzie taka, jak była do 2019 roku.

Została przyspieszona publikacja raportu za pierwsze półrocze. Nowa data to 7 września. Jak można sprawdzić, wyniki oficjalne zazwyczaj były lepsze od szacunkowych. Uważam, że będzie to miało wpływ na wybicie kursu. Dodatkowy aspekt to koniec wakacji. W przeciwieństwie do USA, u nas mocno jest odczuwalny spadek obrotów na wielu spółkach.

Adagio napisał(a):

kliknij, aby powiększyć

Wloze kij w mrowisko...;-)

Konsolidacja w niezbyt ladnej formie trojkata znizkujacego, ale ze jest to definitywnie rynek byka mozna zakladac, ze raczej wybije sie gora powyzej ATH...
W przypadku wyjacia dolem moglo by krotkoterminowo dojsc do sytuacji "ratuj sie kto moze"...

Ta czesc wykresu na szaro pokazuje co "powinno" sie wydarzyc w perspektywie 1-2 lat...
Zgodnie z tym co wspomnial prezes, ze jest "przelotnym" miliarderem czy jakos tak jak to nazwal...mozna zakladac, ze popyt, podaz i ceny sie niedlugo unormuja i skonczy sie eldorado.
Co spolka wezmie, tego im nikt nie zabierze, zapewnie wyplaca tez dywidende, ale zakladajac ze rynek wroci do normalnosci, to i kurs zapewne nieco skorektuje...jw..;-)

Wybicie powinno nastąpić na początku września :) Może dostaniemy w końcu info, co z pieniędzmi chce zrobić firma.

Tutaj trzeba pamiętać o tym, że ta spółka jest swego rodzaju głównym beneficjentem pandemii wśród polskich spółek.

Znakomita część akcjonariuszy to po prostu osoby, które zerwały lokaty i otworzyły konta maklerskie wczoraj, tydzień temu lub miesiąc temu. Warto mieć to na uwadze, ponieważ mocno widać, że spółka przez dużą cześć ludzi jest traktowana jako "kowidek" do napchania sobie kieszeni na szybko i narazie. Ogromny zjazd ze szczytu - 400 zł na 256 zł mógł spowodować, że wiele nowych osób zastanowi się dwa razy, czy warto wchodzić teraz, skoro raz już poleciało i może wcale nie wrócić na odpowiedni tor.

Po zakończenie 2020 roku kwestia hossy i bessy będzie faktycznie długotrwała, ponieważ tylko nieliczna część obecnych akcjonariuszy postanowi zostawić jakąś część pakietu akcji Merca w portfelu.

Moderator:
Regulamin się kłania

Jak pisałem w poprzednim komentarzu. Perspektywa od września wygląda bardzo, ale to bardzo obiecująco :) Na ten moment nie ma absolutnie żadnych przesłanek negatywnych, że co miałoby się zmienić w przychodach do prawie połowy przyszłego roku.

Teraz już tylko cierpliwość i obserwacja pandemii na świecie :)

Adagio napisał(a):
Gdzie moze skonczyc sie korekta... Think
impuls z 8,xx do 400 wyglada na skonczona fale 3
Obecnie mymy korekte (fala 4) - gdyby byla w formie korekty ABC to dolek wypadalby mniej wiecej na poziomie 252-243 Think odpowiada 38,2% fibo
Gdyby korekta sie nieco rozciagnela kurs moglby probowac zamknac luke...
Nastepnie brakujaca fala 5 w kierunku 480-500 Think

kliknij, aby powiększyć

Przeanalizowałem na spokojnie wczoraj cały wykres, który buduje się od niespełna dwóch tygodni. Nie wiem jak wy, ale dla mnie od 400 zł zaliczyliśmy zjazd, który był po prostu dystrybucją. Na 400 zakończył się pierwszy etap hossy oraz nadszedł czas bessy. W kolejnym dniu zobaczyliśmy zanurkowanie kursu na 256, co było swego rodzaju odbiciem, które nie poszło dalej. Kurs bardzo szybko odbił się ja ogromnym wolumenie z dołka i uplasował się w okolicy 300/320 zł. Uważam, ze obecnie znajdujemy się w trendzie bocznym, który utrzyma się jeszcze przez kilka/kilkanaście sesji w poziomach 310-340. Obecna sytuacja jest moim zdaniem nie tylko bocznym trendem, ale jest to akumulacja akcji. Uważam, ze z bessy przez tendencje boczną pod koniec sierpnia będziemy mogli liczyć na wybicie, które będzie sygnalizowało zmianę trendu a tym samym początek hossy, która będzie opierała się o wynik półroczny - wrzesień, oraz kolejne dwa kwartały :) Jeżeli ktoś ma inne przemyślenia, to proszę o komentowanie. Bardzo chętnie posłucham innych spostrzeżeń :)

Hej, pisałem wam, że kontaktowałem się z firmą, co z Pikutkowem i dlaczego zniknęła oferta sprzedaży ze strony. Napisałem jeszcze jednego maila do innej osoby z zarządu i dalej cisza. Minął tydzień i nie otrzymałem odpowiedzi na oba maile.

Teoretycznie nic to nie zmienia, ale z drugiej strony skoro fabryka byłaby dalej na sprzedaż, to raczej ktoś zabiegałby o kontakt w celu rozmowy. Think

Dam znać oczywiście ;)

Dla mnie za szybko 250-320. To nie rośnie z przypadku. Ogromny wolumeny przy wzroście. To rośnie pod coś :)

Kontaktowałem się z zarządem Mercatora wczoraj, ponieważ ze strony głównej zniknęła w ciągu ostatni trzech dni informacja o sprzedaży hali w Pikutkowie. Na ten moment dalej nie otrzymałem odpowiedzi zwrotnej, czy obiekt pozostaje na sprzedaż i dlaczego został zdjęty ze strony Mercatora. Jeśli firma mi odpiszę, to dam znać.

Pozdrawiam

Ciekawostka, która może dotyczyć w większym lub mniejszym stopniu Mercatora ;)

www.money.pl/gielda/alter-fiz-...

Moderator:
Linki wrzucamy w formacie: link + cytat + kilka zdań od siebie dlaczego ta informacja jest istotna

Dajmy prezesowi jeszcze chwile :) na pewno w sierpniu dostaniemy informacje, co dalej z pieniędzmi i jak je chcą zainwestować.king

anty_teresa napisał(a):
Albo wybudować kolejną fabrykę, albo wypłacić dywidendę...

Jeżeli prezes poda jeszcze w sierpniu informacje o tym, że jakaś część faktycznie pójdzie na rozbudowę obecnej fabryki - o ile jest to w ogóle możliwe lub budowy nowej + reszta kasy pójdzie na dywidendę, to wtedy faktycznie byłoby to doskonałe info. Coś z pieniędzmi muszą zrobić, bo przecież nie kupią jachtu - prezes odniósł się do tego pytania w czacie z akcjonariuszami hello1

Na ten moment mamy same świetne informacje, które płyną bezpośrednio od spółki. Dodatkowo widać, co się dzieje z pandemią na świecie i raczej to się nie skończy we wrześniu czy grudniu. Prezes mówił też, że jest szansa na przyspieszenie raportu za półrocze. Może pokarzą go w połowie lub pod koniec sierpnia. Jesteśmy w takim momencie, że musimy czekać na kolejne wieści.

Trzeba wziąć pod uwagę, że Mercator jest już w jakimś stopniu rozpoznawany na świecie, ale daleko mu do takiego giganta jak np. Top Glove i jego mocy przerobowych. Wiadomym jest, że Merc nie jest w stanie zwiększyć produkcji i nie sądzę, że połączyłby się z inną firmą - ale to też byłaby niezła informacja.
Wejście dzisiaj za odpowiednie pieniądze w gotowy biznes miałby sens, ale oczywiście tu pełna zgoda, nie za zbyt wygórowaną cenę. Jeżeli w trakcie covidowej gorączki byłoby to nieopłacalne - pewnie zarząd rozważa już taką możliwość, to co Twoim zdaniem firma powinna zrobić z pieniędzmi, aby zadowolić znakomitą większość akcjonariuszy? Think

Przejęcie fabryki to byłaby najlepsza informacja, jaka mogłaby się pojawić dla inwestorów długoterminowych :) pomijam tych, co się wysypią do końca przy powrocie w rejon 400 zł :) Prezes jest ogarnięty, wie co robi :) musimy czekać. Dancing

Też jestem zdania, że z tymi szczepieniami nie będzie to hop siup łatwo. Ja i moja rodzina na pewno nie pójdziemy się szczepić w pierwszym rzucie. Poczekamy pół roku i zobaczymy, co nie ma jakiś skutków ubocznych u tych, co się zaszczepili. Dla mnie przyspieszanie na gwałt badań nie wróży niczego dobrego. Wiadomo, chciałbym bardzo, że móc pojechać ze spokojną głową za granice na wakacje, ale uważam, że sporo osób podejdzie do tego tak, jak ja, że poczeka chwile i dopiero zaszczepi się w późniejszym terminie.
Pomijam kraje, gdzie będzie obowiązek szczepień. Nie sądzę, że bedzie tylu chętnych na szczepionkę w pierwszym możliwym terminie. Takie coś może potrwać do końca 2021 roku. Mercator na pewno nie będzie zarabiał TYLE w nieskończoność, ale ten roki przyszły będzie bardzo dobry. Kurs na 400 wróci szybciej niż myślimy i to na pewno nie jest sufit. Czy będzie 600/800/1000? To już spekulacja. Może tyle być, ale może być i 500 we wrześniu i na tym się skończy na jakiś czas.

Wydaje mi się, ze artykuły, które się pojawiły w sieci, mogą wpłynąć na drobnych inwestorów. Mogą oni stwierdzić, ze jeśli maja na mercu zarobione jakieś pieniądze, to mogą zrealizować ze strachu, ze xtb poleciało i merca może tez to czekać. Dzisiaj tylko czytałem 2 artykuły, gdzie fenomen mercatora mógł być zgubny dla innych spółek, gdzie ludzi tez chcieli zrobić xxxx% zwrotu. Tylko o to mi chodzi w kwestii rykoszetu. A to, se przyjdą inni inwestorzy pod fundamenty, to jest dosyć logiczne. Wynik za półrocze merca znamy i może być nawet kilka % wyżej niż szacunkowy.

Obyśmy nie dostali rykoszetem po xtb z dzisiaj ;) Chociaż uważam, ze ludzie przejdą z innych covidowek pod fundamenty merca :) tutaj może nie będzie już 1000% Up, ale ten kurs jeszcze te 100% do końca roku jest w stanie dobić przy dobrym 3Q :)

Rozumiem, ze są grane inne covidowki- widać po dzisiejszym wolumenie, ale z drugiej strony pojawiły się naprawdę niezle informacje, świadczące o kontrakcie za 350 baniek na wyższych marżach. Nawet przyjmując, ze faktycznie będzie tak, jak powiedział prezes, ze 2Q nie był jeszcze szczytem możliwości i faktycznie 3Q będzie opiewało na kwotę 250-300M, to kurs w takim razie powinien do października nie za bardzo się zmienić.

Jeżeli przed szacunkowymi za 3Q będzie akcja za 400-450, to po ogłoszeniu wyników może być powtórka z tego, co było po wynikach za 2Q. Raport półroczny może przynieść kilkanaście procent wzrostów, ale na wzrosty takie, jak były od 50-300, chyba musimy czekać do października.

Jak interpretujecie dzisiejszą sesje?

Moim zdaniem coś może być na rzeczy, ponieważ od dwóch dni jest zbierane w okolicy 385. Na 400 postawiony baton, żeby nie rosło. Obiektywnie zebrałem sobie przesłanki, o których na ten moment wiemy i doszedłem do wniosku, ze albo jesteśmy na etapie chwilowego boczniaka, albo faktycznie ktoś teraz trzyma kurs, jak miało to miejsce przed skupem akcji przez spółkę. Proszę o swoje spojrzenie innych. Dzięki!

To tylko utwierdzić może akcjonariuszy w tym, że kontraktu na pewno nie będą mieli w planach zerwać. Te dwie umowy na łącznie 350 milionów objęte są tymi marżami, o których dzisiaj była informacja w komunikacie PAP. Dla firmy to bardzo dobre informacje - z finansowego punktu widzenia.

Dzień dobry,

hello1

jestem tutaj nowy, ale Merkatora mam w portfelu od dłuższego czasu. Postanowiłem dołączyć do tego forum, ponieważ na konkurencyjnym (ban. kier) jest już przesyt naganiaczy na spadki i wole tutaj rzadziej się odezwać czy czegoś konkretnego się dowiedzieć, niż tam przebijać się przez tony wpisów bezwartościowych. Tu widziałem, że jest merytorycznie :)

Moderator:
Serdecznie witamy i do lektury regulaminu zachęcamy - www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...

Pozdrawiam

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 15 listopada 2020 11:01:50
Liczba wpisów: 47
[0,01% wszystkich postów / 0,14 postów dziennie]
Punkty respektu: 7

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,719 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +167,45% +33 489,63 zł 53 489,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło