Pomoc w postawieniu pierwszego kroku. - Kozetka - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Pomoc w postawieniu pierwszego kroku.

MaksymS
Wpisów: 3
Wysłane: 27 grudnia 2016 05:44:36
Witajcie.

Przedstawię swoją sytuację. Mam 22 lata, od 8 miesięcy mieszkam i pracuję w Niemczech. Przyszedł czas na wprawienie wolnych środków w ruch, by i one generowały jakikolwiek zysk. Problem w tym, że nigdy nie edukowałem się w kwestii inwestowania pieniędzy i nie mam na ten temat zielonego pojęcia.

Moja sytuacja wygląda następująco. Obecnie mam do dyspozycji 7 000zł. Z każdej wypłaty mogę odłożyć dla siebie minimum 4000 i taką też kwotę mogę przeznaczyć na inwestycje.

O sobie mogę powiedzieć tyle, że nie należę do osób, które skłonne są do czekania naście lat na efekty swojej pracy, najbardziej podoba mi się wizja zainwestowania np. (czysto teoretycznie) 10 000zł i wyciągnięcia po roku 11 000zł z niewielkim ryzykiem utraty środków.

Czy ktoś może mi wskazać jakieś materiały, które pomogą mi się doedukować w sprawie inwestycji i zarządzania swoimi pieniędzmi? Masa informacji w internecie przytłacza mnie i już sam nie wiem, od czego zacząć. Interesuje mnie też zainwestowanie pieniędzy tutaj, w Niemczech, ale to już w ogóle czarna magia. Czy macie może jakieś porady? Od czego zacząć? Może udać się do jakiegoś doradcy finansowego?

Z góry dziękuję za pomoc.
Edytowany: 27 grudnia 2016 05:46

tratata
tratata PREMIUM
Wpisów: 776
Wysłane: 27 grudnia 2016 16:30:23
Doradce finansowego bym sobie odpuścił. Proponuję zacząć od książek np:
Bogaty ojciec biedny ojciec
Inteligenty inwestor

Z takimi środkami jak Ty masz i z zerową wiedzą o giełdzie zainwestowałbym na starcie w jakąs nieruchomość. Za gotówkę np garaż albo na kredyt jakieś mieszkanie pod flipa. Co do flipów możesz skorzystać z Warsztatów inwestowania w nieruchomości Wojtka Orzechwoskiego link
Moim zdaniem najlepiej zarobisz na flipach
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

MaksymS
Wysłane: 28 grudnia 2016 04:17:33
Wielkie dzięki za odpowiedź, z tym flipem bardzo ciekawa rzecz. Poczytałem o tym już trochę i jestem generalnie na tak, problem w tym, że kredytu raczej nie dostanę. Na umowę stałą muszę jeszcze trochę poczekać (16 miesięcy jeszcze...), więc ciężko. Prześledzę dokładnie bloga tego człowieka, którego poleciłeś w komentarzu i być może się z nim skontaktuję po dogłębnym przemyśleniu tematu. Co do książek - Bogatego ojca raz już czytałem i mam na półce od jakiegoś czasu, ponieważ planuję odświeżyć lekturę - czytałem to chodząc jeszcze do liceum kilka lat temu i bardzo dużo się u mnie zmieniło od tamtego czasu, myślę więc, że spojrzenie na książkę będzie inne.

Podsumowując, flipy wydają się na pierwszy rzut oka bardzo atrakcyjne, ale mają gołym okiem widoczne minusy, jak konieczność zaciągnięcia sporego kredytu, co na chwilę obecną niestety mnie chyba dyskwalifikuje. Pozostaje opcja mniejszej inwestycji, jak np. wspomniany przez Ciebie garaż. Trzeba będzie to wszystko przemyśleć oczywiście, będę miał jednak z tyłu głowy założony folder o nazwie "flipy".

Dzięki za pomoc i jeśli ktoś ma jeszcze coś do powiedzenia, będę bardzo wdzięczny.
Edytowany: 28 grudnia 2016 04:20

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 28 grudnia 2016 09:08:27
Pogadaj z szefem, że chcesz wziąć kredyt, może uda Ci się wynegocjować krótszy termin.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

MaksymS
Wysłane: 28 grudnia 2016 14:35:53
To nie przejdzie. Pracuję w olbrzymiej firmie, a system kontraktowania nie jest zależny od widzimisię mojego przełożonego. No i, oczywiście, nie ma co przesądzać sprawy - kredyt to bardzo poważna sprawa i nawet, gdybym mógł, to wstrzymałbym się z jego podjęciem do czasu, gdy się doedukuję. Choć czekać 16 miesięcy to za długo, więc trzeba szukać póki co innych rozwiązań.
Edytowany: 28 grudnia 2016 14:36

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 28 grudnia 2016 16:27:55
Możesz też pomyśleć o jakimś małym lokalu użytkowym pod wynajem, one potrafią dawać ładną stopę zwrotu, ale trzeba trafić na okazję
Uwaga

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 12 stycznia 2017 09:20:22
MaksymS napisał(a):
Przedstawię swoją sytuację. Mam 22 lata, od 8 miesięcy mieszkam i pracuję w Niemczech. Przyszedł czas na wprawienie wolnych środków w ruch, by i one generowały jakikolwiek zysk. Problem w tym, że nigdy nie edukowałem się w kwestii inwestowania pieniędzy i nie mam na ten temat zielonego pojęcia.
Moja sytuacja wygląda następująco. Obecnie mam do dyspozycji 7 000zł. Z każdej wypłaty mogę odłożyć dla siebie minimum 4000 i taką też kwotę mogę przeznaczyć na inwestycje.

Tak jak Koledzy już sugerowali, postawiłbym na inwestycję w siebie. Jeszcze tego nie wiesz, ale w życiu najcenniejszy jest czas. Teraz masz go dużo, a kapitału mało. Za mało na inwestowanie, bo co z tego jeśli pomnożysz go x10? Będziesz miał 70 tys., czyli nic co zmieni Twoje życie - mimo sukcesu jaki dany jest niewielu.

Cytat:
O sobie mogę powiedzieć tyle, że nie należę do osób, które skłonne są do czekania naście lat na efekty swojej pracy, najbardziej podoba mi się wizja zainwestowania np. (czysto teoretycznie) 10 000zł i wyciągnięcia po roku 11 000zł z niewielkim ryzykiem utraty środków.

Brak cierpliwości, oczekiwanie wysokich zysków bez skłonności do ryzyka - jesteś na idealnej drodze do stania się utracjuszem giełdowym lub alternatywnie, oszukanym klientem piramidy finansowej. Wizja pieniędzy bez pracy i wysiłku nie jest też koniecznie najlepszym celem życiowym.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość