Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tratata

tratata

Ostatnie 10 wpisów
Oni każdą bajkę wymyślą żeby ściągnąć dodatkowy podatek
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

Lesgs dobrze prawi. Chciałbym jednak zauważyć że konkurencja nie tylko na polu naukowym czy w nowych technologiach poprawia nasz standard życia. Konkurencja drobnych przedsiębiorców też ma fajne efekty i dużą wartość dodaną. Widzę ją w wielu miejscach poza Żabkami, one są chyba tylko i wyłącznie ładniej zadbane niż stare tradycyjne sklepiki.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

Vox napisał(a):
konkurs chyba rozstrzygnięty - "ta bessa" skończyła się 2 dni poźniej, 24.12.2018r...

Wygrałeś złoty trzonek do wirtualnego noża, gratuluję. Nagrodę musisz sobie wyobrazić

A tak na serio to jak patrzę na stare wykresy to dość często zdarzały się podwójne szczyty na indeksach oddalone o kilka miesięcy jak dochodziło do odwrócenia trendu. Tak było chociażby na wig 20 w 2007 roku w lipcu i pod koniec października był drugi szczyt
Uwaga

Czasami są takie sytuacje że kupisz akcje nawet poniżej kapitału obrotowego netto ale zdarzają się zazwyczaj jak rynek się czegoś bardzo boi. Może to być zjawisko jak np bessa na surowcach i spółki surowcowe raportują gigantyczne straty, wtedy warto przyjrzeć się ich przepływom pieniężnym i ilości gotówki. Mogą też być zagadnienia mikro, chyba Asbis potrafi być od czasu do czasu tak tanio wyceniany. Teraz jest np przypadek Atlas Estates który jest wyceniany bardzo nisko w stosunku do aktywów netto, czy np Peixin gdzie nikt nie wierzy w prawdziwość sprawozdań chińskich spółek. Polecam obejrzeć np China Hustle na Netflixie
Uwaga

Zabawna jest ta ankieta, kompletnie nie uwzględnia tego że w wielu zawodach kobieta gorzej się sprawdzi niż mężczyzna a w innych na odwrót i do tego wartość usług/produktów tworzonych przez te zawody ma inną wartość dla klientów. Ankieta nawet nie bierze pod uwagę że różnice mogą być efektem wolnorynkowym tylko zakłada jako aksjomat że przedsiębiorcy to źli bezwzględni kapitaliści którzy "NĘKAJĄ" kobiety. Pytania typu czy uwzględnianie wieku i płci pracownika podczas zatrudniania go do pracy jest nękaniem to istne jaja. Wezmę do pracy na budowie 50 letnią kobietę w ciąży albo 65 letniego dziadka. Powodzenia w tym szaleństwie
Uwaga

Z jednej strony rozumiem dlaczego to rośnie i gratuluję Ci wyczucia rynku a z drugiej kompletnie się z tym wszystkim nie zgadzam. To wszystko wygląda dla mnie jak fatamorgana że się jeszcze trzyma
Uwaga

Vox napisał(a):
jak wyglądają wskaźniki spółki? C/Z, C/WK?
Jak to się ma do emisji z zeszłego roku?
strefainwestorow.pl/artykuly/d...

Czy spółka pojawi się w analizie ofert pierwotnych IPO na stockwatch?

Prognozują 1,94mln zysku w 2020 a akcji jak uda się emisja będzie ponad 1,5mln z ceną emisyjną 16zł.

Nie ma raczej zbyt dużej euforii na rynku żeby ta oferta się dobrze sprzedała.
Uwaga

Wydaje mi się że zawsze najpierw stawiam na jakość w ramach maksymalnych kwot które jestem w stanie wydać a dopiero jak jakość jest bardzo porównywalna to stawiam na niską cenę. Nie ma w tym dużego znaczenia czy cena produktu jest dużą kwotą dla mnie czy nie.

Kiedyś jeździłem Fiatem Uno, w zasadzie jeszcze mojego ojca ale ja go używałem i kosztował w momencie kupna ok 15tys zł jako ok 5 letni.
Teraz jeżdżę Skodą Roomster którą kupiłem jako 5 letnią i wydałem 17,5tys

Gdybym stawiał na cenę to bym kupił coś gorszego albo starszego i wydał mniej.

Jak chce kupić pieczywo to kupuję albo jakiś super chleb z dobrej piekarni którą znam i nie jest to najbliższy sklep albo rogaliki francuskie albo zamawiam np chleb od Cejrowskiego za ok 15zł/bochenek. Stawiam znowu na jakość a nie na cenę, nie kupuję największego syfu w Biedronce.

Jest jednak wiele zakupów takich że kupuję produkty marek hipermarketów, ale robię to dlatego że wiem o tym że jakość jest identyczna z tymi znanych marek i wtedy decyduje cena.

Szukam oszczędności na tych ogólnych kwotach które mogę wydać na dane produkty ale jak już mam ustaloną kwotę to decyduje jakość. Mógłbym kupić sobie mercedesa czy bmw, stać mnie na to ale jest poza moimi oczekiwaniami cenowymi
Uwaga

Same pomysły to nie wszystko, większość pomysłów się nie sprzedaje tak jakby chcieli tego pomysłodawcy. Te wybitne jednostki nie dość że mają super pomysły to jeszcze mają wyczucie tego co się dobrze sprzeda. Ja np jak wielu innych spekulantów mam mnóstwo super pomysłów która spółka może urosnąć i liczę że ją w krótkim czasie drogo sprzedam ale większość osób nie podziela mojego zdania i w ogóle nie chce tego ode mnie kupić po cenach które i tak uważam za kompromisowe.
Uwaga

abcabc napisał(a):

Centralne planowanie nie ma wymyślać, zresztą trudno mówić o 10 mld ludzi kombinujących nad czymkolwiek. Sam pomysł smartfona powstał w megakorporacjach i był wielokrotnie powielony zanim wypalił. Nie było jakiegoś człowieka, który byłby w stanie wypuścić smartfon we wczesnym etapie jego rozwoju jako indywidualny pomysł. Po prostu najpierw musi być firma, która jest w stanie dostarczyć taki produkt do miliona ludzi, a dopiero potem można myśleć, żeby rozpocząć fizyczną produkcję.

Mylisz tutaj sam proces wynalazczości z procesem produkcji i dostarczania produktu. Większość rzeczy nie jest i nie będzie innowatorska, więc tworzenie w nich konkurencji nie prowadzi do stworzenia wartości dodanej.

Jednocześnie nie można powiedzieć, że skoro coś zostało centralnie zaplanowane, to nigdy nie zostanie usprawnione - gdyby tak było, to np. nigdy nie zobaczyłbyś innowacji w branżach będących naturalnymi monopolami np. wodociągi.

Większość osób które znam kombinuje jak tu zarobić większą kaskę, nie wszyscy podejmują działania ale kombinują.

Nie zgadzam się że najpierw musi być firma która dostarczy taki produkt. Komputery czy oprogramowanie powstawało w warunkach garażowych. Rynek docenił te produkty i osoby odpowiedzialne za to stały się właścicielami wielkich korporacji. Docenił najbardziej pomysłowych i Ci już wyselekcjonowaniu ludzie z chęci dalszego wielkiego zysku o czym możesz zapomnieć w centralnym planowaniu wymyślili kolejne super produkty, Musk został wyselekcjonowany dzięki Paypalowi a potem stworzył Teslę, Jobs dzięki pierwszemu komputerowi a potem Stworzył wiele produktów, Gates dzięki windowsowi a potem stworzył office itd. Tego nie wymyślają przeciętne jednostki czy urzędnicy tylko wybitni ludzie. Oni mają otwarte umysły, potrafią coś tworzyć a nie tylko powielać stare rozwiązania. I teza o konieczności wielkich zdolności produkcyjnych jest kompletnym absurdem. Oni wszyscy zaczynali z niczym.
Zgadzam się że centralnie zaplanowane rzeczy mogą być usprawnione, ale dużo rzadziej bo nie ma motywacji w postaci zysku. Nawet handlarze na amazonie jak znajdą jakiś produkt który się dobrze sprzedaje to kombinują ja głupi jak go usprawnić żeby nie konkurować ceną tylko jakością. Konkurowanie ceną to samobójstwo
Uwaga

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 15 maja 2019 22:47:07
Liczba wpisów: 776
[0,24% wszystkich postów / 0,24 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,407 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d