Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tratata

tratata

Ostatnie 10 wpisów
Amerykanie od lat z roku na rok regularnie biednieją a na rynku socjalistyczna drukowana hossa, to nie może wiecznie trwać. Czekam na załamanie dolara i bessę na wall street. To byłaby rzeź
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

W zeszły piątek zredukowałem znacznie ilość wystawianych putów na BBY, w zasadzie zostawiłem sobie symbolicznie jednego. Strategia rozegrania na Tesli pozostaje bez zmian, generuje spory Cashflow i pozwala zarabiać w zasadzie każdej sytuacji z wyjątkiem mocnego odbicia po wcześniejszych spadkach, tzn. zbyt mocnego odbicia. Oprócz tego sprzedałem odrobinę Atlasest ze stratą, potrzebuję extra gotówki na operację oczu i aparat na zęby. Takie prozaiczne, ale cóż poradzić. Spodziewam się jutro powrotu do spadków, zamierzam na otwarciu amerykańskiej giełdy kupić trochę śmieciowych, niestety 2 dniowych putów na SPY. Z ceną wykonania tak ok 1,5% poniżej otwarcia na SPY. Mam nadzieję że wejdą co najmniej w okolice ATM a nawet w cenę z 1% To będzie bardzo niewielka pozycja, ale jak się powiedzie to w przyszłości będę mógł znacznie agresywniej zagrać
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

Nie jestem przekonany co do tego że się zakończyła.
Uwaga

Nie czuję tej hossy o której mówisz, mam wrażenie że na ostatnich sesjach amerykańska giełda pokazuje słabość, ja się spodziewam raczej tego że S&P w najbliższych dniach zanurkuje. Z metalami szlachetnymi też jest dziwnie, niby złoto i srebro oddały dzisiaj sporo z zysków a jednak taka kopalnia złota i srebra jak EXK zyskała dzisiaj. Tak jakby inwestorzy korzystali z korekty bessy i uciekali w akcje kopalni.
Uwaga

Z własnej ciekawości podzieliłem te 2 wykresy.

S&P500/US GDP per capita

kliknij, aby powiększyć
Uwaga

Policzyłem wczoraj wieczorem jeszcze PKB per capita Amerykanów do 2016 roku w złocie. Dziwne jest to że giełda jest wysoko a PKB na dnie. To coś nienormalnego, nie wiem kto będzie na szczycie odkupował te akcje jak ulicy nie stać. To się może chyba gigantycznym krachem skończyć.

kliknij, aby powiększyć

Przepraszam, miałem problem z wrzuceniem obrazka, kiedyś był imageshack a teraz nie wiem gdzie ładować
Uwaga

Jestem po przeczytaniu książki jednego z moich wykładowców Ryszarda Jaszczyńskiego, Droga do zamożności. Bardzo spodobała mi się idea wyceny aktywów w złocie. I teraz mam problem bo indeksy amerykańskie są w połowie nie wiadomo tylko czy bessy czy hossy. Ja bardziej skłaniam się ku bessie. Ogólnie to w 2009 wcale tanio nie było...

kliknij, aby powiększyć

źródło www.macrotrends.net
Uwaga

Może wyjdź z tymi ETFami poza polski rynek, skontaktuj się z Łukaszem z usstocks, on ma sporą wiedzę o ETFach
Uwaga

Zgodnie z poradą jednego z moich nauczycieli zainstalowałem TWS stable i działa.

W związku z tym że na razie nie za bardzo mam dochody z firmy przez najbliższe 3 miesiące a koszt utrzymania pozycji long CHF/USD był jednak spory w kwestii moich wydatków oraz miałem ok 5% długu na kapitale to zredukowałem całe zadłużenie oraz sprzedałem ok 15% pakietu w kopalni metali szlachetnych z zyskiem 10%. Zaciągnąłem jednakże zobowiązanie bezodsetkowe a generujące dodatnie przepływy pieniężne w postaci wspomnianych wcześniej putów na BBY oraz otworzyłem na lekkim lewarze stelaż na Tesli. Całkowite zlewaroanie na majątku to ok 12% przy czym dzięki temu zlewarowaniu powinienem zarabiać ok 1% majątku miesięcznie w postaci dodatnich przepływów pieniężnych, takie są założenia, mam nadzieje że Cashflow nie spadnie poniżej 0,5%, wydaję ok 0,4%. Odsetki od kredytu na stelaż to ok 0,1% majątku rocznie
Uwaga

Skoro podwyżki stóp w USA odwołane, chciałem na lekkim lewarze rozegrać sobie Best Buy putami i postawić stelaż na Tesli (calendar spread+rozegranie ratio spreadami na putach i callach). Wszystko tak jak robią chłopaki z usstocks, ale kurde nic nie mogę zrobić bo mam problemy z notowaniami w IB. Mam puste kolumny opcji, w ogóle kwotowań nie mam.

Wczoraj widziałem kwotowania putów na Best Buya, to tygodniowe płaciły w piątek na ATM ok 2% a to jest przecież tylko zobowiązanie kupna akcji których wycena mi aktualnie odpowiadała. Super stawka
Uwaga

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 15 lutego 2019 20:40:58
Liczba wpisów: 721
[0,22% wszystkich postów / 0,24 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,243 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d