pixelg
Metastock - sygnały kupna/sprzedaży - POMOC - Analiza techniczna - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Metastock - sygnały kupna/sprzedaży - POMOC

strawka
0
Wpisów: 4
Wysłane: 29 października 2013 20:25:39
Witam,

mam zbudowany system oparty na pojedynczej średniej prostej. Jak mam ustawić, żeby transakcja kupna/sprzedaży była zawierana w dniu następującym po dniu, w którym wystąpił sygnał (po cenie zamknięcia)?

Teraz transakcje są zawierane w różnych odstępach - 1,2,4,5 dni po wystąpieniu sygnału, bez żadnego logicznego schematu (uwzględniałam święta i weekendy jednak dalej nie ma sensu to w jakim czasie po wystąpieniu sygnału zawierana jest transakcja).

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

larry_mcc
0
Wpisów: 135
Wysłane: 3 listopada 2013 17:56:51
wykorzystaj funkcję "alert" - do formuły otwierającej pozycję (i/lub zamykającej) dodaj:

and alert()

wewnatrz () powinien znajdować się metastockowy opis jak pozycja ma być otwierana

ja w swoich systamach korzystam z wybijania poprzedniego szczytu - tzw. Trailing One Bar High (dla pozycji długich), wygląda to tak:

AND alert(high<ref(high,+1),1))

strawka
0
Wpisów: 4
Wysłane: 7 listopada 2013 19:40:02
Dziękuję bardzo za odpowiedź. A nie mógłbyś mi czasem podpowiedzieć jak zapisać taki alert w sytuacji, gdy chcę aby transakcja np. kupna była zawierana dnia następnego po cenie zamknięcia? sygnałem do kupna jest przecięcie od dołu wykresu średniej 10dniowej przez wykres ceny

larry_mcc
0
Wpisów: 135
Wysłane: 26 stycznia 2014 20:48:06
dawno niezaglądałem. Postaram Ci się pomóc, ale z sekwencją kupna może być problem ponieważ nie znam takiej funkcji w Metasie aby kupować nastepnego dnia po Close. Natomiast z sygnałem nie powinno być problemu.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość