sp z o.o. vs s.a. - Obligacje dla początkujących - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

sp z o.o. vs s.a.

tratata
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 621
Wysłane: 30 maja 2017 16:31:04
Witam

Czy spółka z o.o. może uplasować swoje obligacje na Catalyst? Czy znacie jakieś przykłady?
Co jest lepsze do emitowania obligacji SA czy z o.o.? Osobiście wolałbym z o.o. na początek
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

aksu
Wpisów: 168
Wysłane: 30 maja 2017 18:35:14
Oczywiście jako Spółka Kapitałowa (z o.o.) może być emitentem długu i całkiem chętnie z tego korzystają. Przykłady to choćby Everest, Ghelamco

Natomiast co jest lepsze? Z czyjej perspektywy inwestora czy emitenta? Nie wiem jak rozpatrywać to pytanie? salute

tratata
Wpisów: 621
Wysłane: 30 maja 2017 19:29:57
Głownie z perspektywy emitenta, ale perspektywa inwestorów też jest ważna bo to oni dają kapitał. Dodam, że rozważam emitowanie obligacji zabezpieczonych nieruchomościami
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość