Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

aksu

aksu

Ostatnie 10 wpisów
Dzień Dobry,

czy ktoś z szanownych forumowiczów-obligatariuszy zapoznał się może z wyceną masy upadłości Eurocentu sporządzonej przez syndyka?

www.imsig.pl/pozycja/2019/28/7...

Cytat:
syndyk masy upadłości przekazał opis i oszacowanie wartości przedsiębiorstwa Eurocent S.A. w upadłości z s. w Krakowie, sporządzony w dniu 22.10.2018 r., z którym to opisem i oszacowaniem każdy zainteresowany może zapoznać się w sekretariacie tut. Sądu - (KRS 0000422501) sygn. akt (VIII GUp 162/18)

Być może, ktoś mógłby zapoznać się z materiałami i zrobić fotokopię i podzieli się nią z zainteresowanymi? (do sprawdzenia w sekretariacie SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA-ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRS) Zapraszam do kontaktu priv. Pzdr

Boo hoo!

Spółka się pomyliła i akcji nie sprzedała za 2,5/akcja tylko jednak 1,5... Tak po prostu, przypadkiem nie zwrócili uwagi, że na rachunku zamiast ponad 330 tys zł mieli niecałe 200 tys

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Ustalenie tego zajęło im całe 4 dni. Dla mnie to jest głęboka manipulacja, która powinna być karalna. Nie wierze, w tak grubo szyte przypadki i aż taki burdel w Spółce.

Abstrahuję od tego, że sam gdyby nie niskie obroty byłbym "szczęśliwym" nabywcą tych akcji.

Czy można gdzieś to zgłosić żeby Spółka poniosła zasłużoną karę? Dwa, na szczęście czysto hipotetycznie czy jeśli inwestor podejmie decyzję inwestycyjną na podstawie błędnego raportu to czy sam może dociekać zadośćuczynienia? Są ku temu jakieś możliwości prawne?

Trochę pospieszyłeś się kolego z zamykaniem tej Spółki.

aksu napisał(a):

Dalej jednak nową emisję akcji czy też obligacji mogą zamknąć w wewnętrznym gronie (ABS, 3S i założyciele), pewnie jak zwykle zależy czy im się opłaca trzymać spółkę na kroplówce?

Tak jak pisałem wcześniej, wszystko wskazuje na to że zrobili emisję we własnym gronie na takim poziomie na jakim określili potrzeby. Najwyraźniej jednak opłaca im się Spółkę trzymać na kroplówce skoro osoby najlepiej poinformowane objęły emisję przy cenie jednostkowej 2,5 tj o 200% więcej niż wycena rynkowa.

Taką determinację oceniam jednoznacznie pozytywnie i można być niemal pewnym o realizację PO PC, co dalej ze Spółką zobaczymy.

Nie chcę Ciebie zrażać, ale ostatni ruch raczej nie powstał naturalnie tylko został "animowany". Newconnect to taki specyficzny rynek, że mało który poważny detalista, a tym bardziej gracz instytucjonalny tutaj zagląda (wyjątki to Datawalk, Farm51 i może jeszcze parę gameDevów).

Dobrze to obrazuje przykład Spółki widmo, którą tutaj opisałeś - brak spółek portfelowych, brak zysku, lata totalnej stagnacji i nagle wystrzał i absurdalna wycena na poziomie 1,5 zł. Z drugiej strony na przykład z tej samej działki VC Tech Invest Group, który kilka firm już upublicznił na giełdzie z niemałym zyskiem, dostał 24 mln żywej gotówki od Skarbu Państwa i ma sporo policzalnych dobrych biznesów, a mimo to kurs szoruje po dnie przy minimalnym zainteresowaniu Boo hoo!

Także wybacz, ale takie niczym nieuzasadnione wystrzały kursu i to jeszcze na Newconnect nikogo tutaj nie zajmują bo to uliczka w jedną stronę - kupisz, na rachunku pojawi się przez jakiś czas pewnie zysk, ale potem nijak tego nie sprzedasz bo ten "animowany" ruch nagle się cudownie skończy. Ale być może jestem w błędzie i Apollo Capital ma jakieś wartościowe aktywa? thumbright

Spółka jako taka w ogóle mnie nie interesuje. Ale z kronikarskiego obowiązku @Kasia Stefańska Aforti Finance udziela pożyczek dla firm, głównie JDG. Zapisy ustawy o kredycie konsumenckim w zakresie poziomu maksymalnego oprocentowania pożyczek w ogóle jej nie dotyczą.
Trochę słabo jak na dogłębną znajomość rynku od 1,5 roku ;)

Rotując odpowiednio należnościami są w stanie osiągać kolejne kamienie milowe dla kluczowego projektu z dofinansowaniem tj. uruchamiać kolejne transze finansowe, realizować dalej projekt i finalnie go rozliczyć. Mają jeszcze długie 3 lata

Gorzej, jeśli nie podniosą skali i zyski pojawią się zbyt późno. Do tego przydałby się Inwestor Branżowy, a tu nie wyszło. Dalej jednak nową emisję akcji czy też obligacji mogą zamknąć w wewnętrznym gronie (ABS, 3S i założyciele), pewnie jak zwykle zależy czy im się opłaca trzymać spółkę na kroplówce?

Poza tym szkoda, że jak wcześniej można było spółkę chwalić za raportowanie, tak teraz komunikaty są lakoniczne.

Czy taka forma przedstawienia oferty tj. jawne podawanie parametrów oferty do nieoznaczonego adresata nie podpada już pod jakieś paragrafy? Shame on you

Do tego to określenie "atrakcyjnie i bezpiecznie ulokować środki" przyprawia mnie o mdłości. Do pomylenia inwestycji z lokatą dla mniej wprawnego inwestora przy zderzeniu z takim cwanym lisem jak Pani AM już tylko krok. Wydaje mi się że regulator powinien być bardziej wyczulony na tego typu zbitki słowne.

Aż dziw bierze, że sygnuje to DM Copernicus, no ale Pecunia non olet Boo hoo!

addison napisał(a):
wiosną 2017 wspominali o wielkiej emisji, plus sprzedaży części akcji przez dotychczasowych, o ile dobrze pamiętam miało być kilkadziesiąt mln.

PR nie pomógł, albo nie zdążyli ożenić towaru w czasie zwlekając z emisją(może się nie wyrobili).

Pozyskali 1.9mln brutto a netto to może maks 1.6. Zapłacą trochę rachunków, ale środków na rozwój nie ma.

Od debiutu na dużej giełdzie polecieli 30% akcje i 20% PDA przy czym po te ostatnie nikt nie stoi w arkuszu aby kupić. Emisja miała zrobić wartość spółki, niestety nie zrobiła.

pewnie koszty pobytu na GPW są trochę wyższe niż na NC... ale chodziło o prestiż.

Zarobić na debiucie nie zarobili, ale ruch był jedyny słuszny. Spółka zyskała na rozpoznawalności, po obrotach na giełdzie też widać znaczny wzrost zainteresowania.

Myślę że pozostaje to nie bez znaczenia dla potencjalnych kontrahentów i nie zamyka (a właśnie otwiera) drogi do dodatkowego kapitału. Trzeba pamiętać że tak naprawdę znikoma liczba akcji jest w obrocie, więc inwesotr finansowy czy branżowy chcąc wejść będzie musiał się zgłosić po pakiet do głównych akcjonariuszy lub wejść poprzez dodruk nowych akcji.

Grunt to żeby robili swoją robotę, jakieś pozytywne informacje zaczynają napływać jak wzrost monteyzacji, nowy rynek - Chiny, trafny pomysł z multiplayer itd...

Cześć,

mam trochę tych nieszczęsnych obligacji. Zastanawiam się czy warto się jeszcze odzyskaniem wierzytelności zajmować (teoretycznie majątku na jakieś zaspokojenie w Spółce jest), czy raczej zaoszczędzony czas przeznaczyć na odrabianie powstałej straty?

Wie ktoś jak teraz sprawa się ma? Upadłość została ogłoszona, wierzytelności przynajmniej zgodnie z terminami powinny być zgłoszone do 8 czerwca, także co dalej? Swoją drogą też zgłosiłem ale korespondencji od sądu nie dostałem żadnej - to normalne, tak ma być?

Właściwym byłoby chyba stworzenie spisu majątku i próba licytacji. Ktoś wie jak się sprawy mają?

Od początku czerwca minęło wiele czasu, a dalszych rozstrzygnięć nie widzę jeśli ktoś ma obsługę profesjonalną i ma coś do polecenia lub działa na własny rachunek i podzieli się wiedzą to śmiało proszę pisać tutaj jak i wiadomością prywatną thumbright

Spółka już poza rynkiem Catalyst, więc jej dane jakby mniej jawne. Niemniej rok w rok podwajają skalę, więc chyba korzystają na wysypaniu się innych jak ostatnio Eurocenta i kłopotach segmentu pożyczek. W każdym razie taki wzrost już chyba siódmy czy ósmy rok z rzędu robi wrażenie.

Ostatnio napłynęła do mnie nowa propozycja, więc postanowiłem nieco odkurzyć Spółkę. Spotkaliście się z takim patentem jak obligacjami 3 letnimi z prawem żądania odkupu po pierwszym i drugim roku. Ciekawy kowenant, pytanie jak to wygląda w praktyce? Whistle

PS. Z góry dziękuję też za rady obrażonych na rynek obligacji i proszę o rzetelną odpowiedź w temacie Dancing

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 30 lipca 2019 20:50:53
Liczba wpisów: 174
[0,05% wszystkich postów / 0,10 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,386 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d