pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

aksu

aksu

Ostatnie 10 wpisów
Nikt chyba nie neguje, że spółki bio/medyczne mają w zasadzie nieograniczony potencjał. Znam z własnego podwórka gdzie na czterokopytne nawet amatorzy (w Polsce) wydają kwoty po kilkadziesiąt tys zł na terapie. W sporcie zawodowym i na zachodzie leki na schorzenia, które bada Bioceltix (COPD, RAO, kulawizny) na ten moment nie mają kompleksowej terapii, a raczej leczenie objawów - kto zagospodaruje ten kawałek tortu niemal samodzielnie będzie dyktował warunki

Przy tym diagnostyka i wiedza na temat chorób koni jest jeszcze mało zgłębiona. Także sama bariera wejścia na rynek nie jest duża i takie firmy jak ww. emitent mają dosyć łatwą drogę jeśli za pomysłem idzie doświadczenie biznesowe - tu mają silnych partnerów fundusz kvarko, infini, leonarto, czy giełdowy TIG/Erato. Z tym ostatnim mają dodatkowo list intencyjny na finansowanie niezależne od emisji

Mało tego sam stosowałem terapie komórkami macierzystymi u podopiecznych. Tylko obecnie terapie te nie mają klinicznego potwierdzenia skuteczności i bezpieczeństwa, ale czasem można "zaryzykować" . Z własnych obserwacji skuteczność oceniam na dziś na 50%, czyli wystarczająco. Ale przed Bioceltix teraz żmudny proces uzyskiwania zgód, potwierdzeń, wprowadzenia na rynek - sami piszą o 2024, także inwestor powinien brać na to wzgląd. Z drugiej strony takie spółki "rosną" zazwyczaj bez wyników, czasem wystarczą bardzo mgliste wizje (myślę, że jednak to nie przypadek bioceltix). A potem jak się nie uda to nie uda i trudno king

flesz napisał(a):
W zasadzie powinienem zmienić tytuł tej kroniki, bo nie ma w moim portfelu żadnej małej spółki i jakoś ostatnio wolę bardziej płynne walory ...
Jeżeli moderaor to czyta i ma taką możliwość to poproszę o zmianę tytułu wątku na "Portfel spekulacyjny Flesza".

A chciałem Cię zapytać o TIG, bo jeszcze pamiętam, że budowałeś tu pozycję jak był spółka groszową czyli... daaawno temu binky . W świetle ostatnich ruchów zaczyna się robić arcyciekawie i płynność w stosunku do tego co 3-4 lata temu jest normalna. Jeśli zmiana jest u Ciebie permanentna i takie podmioty nie są w kręgu zainteresowań to mógłbyś się chociaż ustosunkować w 2-3 zdaniach co sądzisz o emitencie jak i samej fotowoltaice

U mnie takie "portfelikowe" spółki stanowią w zasadzie 100% i gra na nich sprawia mi największą przyjemność, choć traktuję to w całości jako fun na realnej gotówce thumbright

Komunikat spółki o fuzji z Erato Energy (fotowoltaika): www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

W świetle nowego komunikatu otwiera się całkowicie nowa karta dla Emitenta. Po połączeniu z Erato Energy powstanie jedna z większych spółek na Newconnect - zarówno od strony aktywów jak i rynkowo. A sam TIG (czy pod nową nazwą Erato Enregry) pewnie w końcu awansuje do grona spółek poważnych.

Swoją drogą ciekawy wehikuł - działalność podstawowa będzie reinwestować zyski w tech-startupy skupione obecnie w TIG i Funduszu Kvarko 3some

Cytat:
TIG dokona przejęcia wszystkich udziałów Erato Energy (100% kapitału zakładowego) poprzez ich nabycie od udziałowców Erato Energy, tj. od Pana Łukasza Gralca posiadającego aktualnie 72 udziały EE (72,00% w kapitale zakładowym EE) oraz od Pana Michała Posta posiadającego aktualnie 28 udziałów EE (28,00% w kapitale zakładowym EE). W zamian udziałowcy Erato Energy obejmą łącznie 136.986.301 nowo wyemitowanych akcji TIG serii I w proporcji odpowiadającej ich parytetowi w strukturze udziałowej EE, tj. Pan Łukasz Gralec obejmie 98.630.137 akcji TIG serii I, a Pan Michał Post 38.356.164 akcje TIG serii I.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Skrupulatność w raportowaniu nie nazywałbym szumem. Spółka na bieżąco informowała o postępach negocjacji z potencjalnym nowym inwestorem - koincydencja zdarzeń sugeruje że mógł to być MEDCAMP - z czego chyba nic nie wyszło.

Teraz będą zbierać kapitał na dokapitalizowanie kluczowych aktywów i jak myślę następować będzie stopniowe cashowanie spółek zależnego funduszu KVARKO. Program jest finansowany ze środków państwowych, więc o zamkniętym horyzoncie czasowym - zostały im jakieś niecałe 2 lata na wyjście z inwestycji. Także może być bardzo ciekawie.

Sam potencjał spółki trudno określić bo spółki portfelowe do czasu sprzedaży wycenione są po cenie nabycia i dla przykładu (też wyczyta się to z raportów) farm innovations nabywali za zdaje się 300 tys, a obecnie ich pakiet wyceniają na +/- 4 mln zł. Na pewno trzeba im oddać, że bardzo sprawnie sięgają po różnego rodzaju dotacje, na których budują wartość (przykładowo satrevolution przeszło 43 mln zł w ostatnim półroczu)

Wszystko to sprawia, że nie sięgając do danych źródłowych każdej ze spółek z portfela (bilanse, rzis) albo ufasz zarządowi blackeye i i inwestujesz albo jednak stoisz z boku Dancing Chyba, że ktoś byłby w stanie to jakoś zwięźle starać się wycenić i podsumować?

0,5 mln poręczenia? Trzeba będzie wypłacić dywidendę z Powszechnego Funduszu Wierzytelności, także jego noga w areszcie nie postanie. Niemniej dobrze że prokuratura działa

Jak wiemy sejm poprzedniej kadencji zmienił ostatnio przepisy o ofercie publiczej obligacji. Interesuje mnie jeden nowy zapis, który umożliwia nareszcie handel obligacjami niewykupionymi w terminie.

Oczywiście jest to szansa na szybkie pozbycie się papierów, odzyskanie jakiejś części środków - oczywiście pod warunkiem znalezienia kupującego, czy w ostateczności zrobić pożytek z takich obligacji robiąc po prostu stratę podatkową i uwolnić się z przewlekłych postępowań wobec upadłych emitentów czy w wiecznej restrukturyzacji.

Tyle teoria, czy ktoś wie jak to w praktyce wygląda? Czytałem ostatnio artykuł na portalu obligacje.pl, że powstały już firmy trudniące się w odkupie takich papierów. Czy ktoś może wskazać takie podmioty - rzecz jasna również poprzez prywatną wiadomość, gdyby godziło to w regulamin forum - myślę że znalazło by się wielu chętnych sprzedać niektóre obligacje nawet za przysłowiowy grosz king

Jeśli nie jestem jedynym zainteresowanym to pojawiły się informacje od kuratora o postępowaniu:

kubiczekm.com/informacja-kurat...

Cytat:
aktualizując informacje o stanie postępowania upadłościowego spółki pod firmą: Eurocent S.A. w upadłości z siedzibą w Krakowie („Upadły” lub „Spółka”), Kurator dokonał kolejnej analizy akt postępowania upadłościowego Spółki. Pozwoliło to na ustalenie, że pomimo upływu terminu do zgłaszania wierzytelności i dokonanie stosownego zgłoszenia przez Kuratora, z przyczyn niezależnych od Syndyka, nie doszło jeszcze do obwieszczenia o wyłożeniu listy wierzytelności ani do jej zatwierdzenia.

W toku postępowania upadłościowego, Syndyk przedłożył listę wierzytelności. Jednak ze względu na fakt, że nie wszystkie zgłoszenia wierzytelności zostały przekazane Syndykowi, to został on zobowiązany do rozpoznania zgłoszeń wierzytelności przekazanych w późniejszym terminie i uzupełnienia listy wierzytelności.

W dniu 30 sierpnia 2019 roku, Syndyk przedłożył pismo, w treści którego wskazał, że ostanie przekazane Syndykowi zgłoszenia wierzytelności zostały rozpoznane, a przygotowana lista wierzytelności została uzupełniona i przedłożona Sędziemu-komisarzowi. Wobec czego, zrealizowane zostały przesłanki do wyłożenia listy wierzytelności. Przy czym, dalsze czynności należą do Sędziego-komisarza i Sądu.

Jeśli natomiast chodzi o likwidację osobnej masy upadłości, to ze względu na specyfikę zabezpieczenia (zastaw rejestrowy ustanowiony na certyfikatach inwestycyjnych w funduszu inwestycyjnym zamkniętym), jest ona na wczesnym etapie.

Syndyk wraz z Kuratorem podjęli rozmowy z EQUES Investment TFI S.A. w celu omówienia aktualnej sytuacji funduszu ERC FIZ. W dalszej kolejności prowadzone były rozmowy w przedmiocie likwidacji Funduszu lub podjęcia innych działań, które pozwolą na zaspokojenie zabezpieczonych podmiotów. Nie podjęto jeszcze żadnych rozstrzygnięć, ale rozmowy i dalsze czynności likwidacyjne będą kontynuowane.

We wszelkich sprawach związanych z obligacjami wyemitowanymi przez EUROCENT S.A. w upadłości i zabezpieczonymi rzeczowo na jego majątku, uprzejmie prosimy o kontakt pod adresem e-mail: info@kubiczekm.com.

Ogólnie to wychodzą bardzo mdłe działalania naszych instytucji by cokolwiek uratować dla obligatariuszy. Może nowe prawo pomoze chociaż w sprzedaży obligacji z rachunku i zrobienie straty na rachunku. Mysle ze wielu by sie przydało przed koncem roku cos takiego wave

Śledząc dalej spółkę trzeba zauważyć, że ich sztandarowy projekt, fundusz KVARKO powoli będzie wchodził w fazę monetyzacji, zwrotu z inwestycji. Łącznie dokonali kilkunastu inwestycji w spółki np. Qna technology, Satrevolution, Bioceltix, Farm Innovations, Biovetika, Debn, Magic Vr + parę innych mniejszych

W mojej ocenie kilka projektów przynajmniej rokuje bardzo dobrze, jeśli nie zrewolucjonizują danych gałęzi to zyskają przynajmniej komercyjny sukces.

Sam TIG na swoich bezpośrednich inwestycjach potfelowych radzi sobie różnie - zamknęli pozycję na The Dust (stopa zwrotu 252%), nieco gorzej na Tbull, ale nawet tu patrząc na cenę nabycia są dobre kilkaset % nad kreską. Pozostałe spółki to według mojej wiedzy jeszcze zagadka, choć radzą sobie - Shuttout (0,5 mln funtów pozyskane z crowdfundingu), Magic VR ma kilka nowych oddziałow, dofinansowanie z UE.

Właśnie dofinansowania UE/rządowe to działka w której TIG ma dobry know-how co oceniam też bardzo pozytywnie. Wiadomo to jeszcze nie zysk na operacyjnej działalności ale daje spore szanse na bezpośrednie przełożenie.

I tak, udało się pozyskać fundusze do KVARKO (24 mln), dla Tbull (ponad 6 mln w dwóch rundach), Magic Vr (ponad 3 mln), Satrevolution (chyba ok 5 mln), QNA (3 mln)

Także ziarna zasiane, na wzrosty i obroty na TIG trzeba poczekać. Bardzo dziwi sukcesywny zjazd kursu tej firmy, obiektywnych powodów brak, najwyraźniej znikomy obrót (czasami przerywany zrywami jak np. w maju br.) i nikła wiedza o firmie wystarczają. Konkludując myślę że przenosiny na główny parkiet byłyby słusznym ruchem

Dzień Dobry,

czy ktoś z szanownych forumowiczów-obligatariuszy zapoznał się może z wyceną masy upadłości Eurocentu sporządzonej przez syndyka?

www.imsig.pl/pozycja/2019/28/7...

Cytat:
syndyk masy upadłości przekazał opis i oszacowanie wartości przedsiębiorstwa Eurocent S.A. w upadłości z s. w Krakowie, sporządzony w dniu 22.10.2018 r., z którym to opisem i oszacowaniem każdy zainteresowany może zapoznać się w sekretariacie tut. Sądu - (KRS 0000422501) sygn. akt (VIII GUp 162/18)

Być może, ktoś mógłby zapoznać się z materiałami i zrobić fotokopię i podzieli się nią z zainteresowanymi? (do sprawdzenia w sekretariacie SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA-ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRS) Zapraszam do kontaktu priv. Pzdr

Boo hoo!

Spółka się pomyliła i akcji nie sprzedała za 2,5/akcja tylko jednak 1,5... Tak po prostu, przypadkiem nie zwrócili uwagi, że na rachunku zamiast ponad 330 tys zł mieli niecałe 200 tys

Ustalenie tego zajęło im całe 4 dni. Dla mnie to jest głęboka manipulacja, która powinna być karalna. Nie wierze, w tak grubo szyte przypadki i aż taki burdel w Spółce.

Abstrahuję od tego, że sam gdyby nie niskie obroty byłbym "szczęśliwym" nabywcą tych akcji.

Czy można gdzieś to zgłosić żeby Spółka poniosła zasłużoną karę? Dwa, na szczęście czysto hipotetycznie czy jeśli inwestor podejmie decyzję inwestycyjną na podstawie błędnego raportu to czy sam może dociekać zadośćuczynienia? Są ku temu jakieś możliwości prawne?

Trochę pospieszyłeś się kolego z zamykaniem tej Spółki.

aksu napisał(a):

Dalej jednak nową emisję akcji czy też obligacji mogą zamknąć w wewnętrznym gronie (ABS, 3S i założyciele), pewnie jak zwykle zależy czy im się opłaca trzymać spółkę na kroplówce?

Tak jak pisałem wcześniej, wszystko wskazuje na to że zrobili emisję we własnym gronie na takim poziomie na jakim określili potrzeby. Najwyraźniej jednak opłaca im się Spółkę trzymać na kroplówce skoro osoby najlepiej poinformowane objęły emisję przy cenie jednostkowej 2,5 tj o 200% więcej niż wycena rynkowa.

Taką determinację oceniam jednoznacznie pozytywnie i można być niemal pewnym o realizację PO PC, co dalej ze Spółką zobaczymy.

Nie chcę Ciebie zrażać, ale ostatni ruch raczej nie powstał naturalnie tylko został "animowany". Newconnect to taki specyficzny rynek, że mało który poważny detalista, a tym bardziej gracz instytucjonalny tutaj zagląda (wyjątki to Datawalk, Farm51 i może jeszcze parę gameDevów).

Dobrze to obrazuje przykład Spółki widmo, którą tutaj opisałeś - brak spółek portfelowych, brak zysku, lata totalnej stagnacji i nagle wystrzał i absurdalna wycena na poziomie 1,5 zł. Z drugiej strony na przykład z tej samej działki VC Tech Invest Group, który kilka firm już upublicznił na giełdzie z niemałym zyskiem, dostał 24 mln żywej gotówki od Skarbu Państwa i ma sporo policzalnych dobrych biznesów, a mimo to kurs szoruje po dnie przy minimalnym zainteresowaniu Boo hoo!

Także wybacz, ale takie niczym nieuzasadnione wystrzały kursu i to jeszcze na Newconnect nikogo tutaj nie zajmują bo to uliczka w jedną stronę - kupisz, na rachunku pojawi się przez jakiś czas pewnie zysk, ale potem nijak tego nie sprzedasz bo ten "animowany" ruch nagle się cudownie skończy. Ale być może jestem w błędzie i Apollo Capital ma jakieś wartościowe aktywa? thumbright

Spółka jako taka w ogóle mnie nie interesuje. Ale z kronikarskiego obowiązku @Kasia Stefańska Aforti Finance udziela pożyczek dla firm, głównie JDG. Zapisy ustawy o kredycie konsumenckim w zakresie poziomu maksymalnego oprocentowania pożyczek w ogóle jej nie dotyczą.
Trochę słabo jak na dogłębną znajomość rynku od 1,5 roku ;)

Rotując odpowiednio należnościami są w stanie osiągać kolejne kamienie milowe dla kluczowego projektu z dofinansowaniem tj. uruchamiać kolejne transze finansowe, realizować dalej projekt i finalnie go rozliczyć. Mają jeszcze długie 3 lata

Gorzej, jeśli nie podniosą skali i zyski pojawią się zbyt późno. Do tego przydałby się Inwestor Branżowy, a tu nie wyszło. Dalej jednak nową emisję akcji czy też obligacji mogą zamknąć w wewnętrznym gronie (ABS, 3S i założyciele), pewnie jak zwykle zależy czy im się opłaca trzymać spółkę na kroplówce?

Poza tym szkoda, że jak wcześniej można było spółkę chwalić za raportowanie, tak teraz komunikaty są lakoniczne.

Czy taka forma przedstawienia oferty tj. jawne podawanie parametrów oferty do nieoznaczonego adresata nie podpada już pod jakieś paragrafy? Shame on you

Do tego to określenie "atrakcyjnie i bezpiecznie ulokować środki" przyprawia mnie o mdłości. Do pomylenia inwestycji z lokatą dla mniej wprawnego inwestora przy zderzeniu z takim cwanym lisem jak Pani AM już tylko krok. Wydaje mi się że regulator powinien być bardziej wyczulony na tego typu zbitki słowne.

Aż dziw bierze, że sygnuje to DM Copernicus, no ale Pecunia non olet Boo hoo!

addison napisał(a):
wiosną 2017 wspominali o wielkiej emisji, plus sprzedaży części akcji przez dotychczasowych, o ile dobrze pamiętam miało być kilkadziesiąt mln.

PR nie pomógł, albo nie zdążyli ożenić towaru w czasie zwlekając z emisją(może się nie wyrobili).

Pozyskali 1.9mln brutto a netto to może maks 1.6. Zapłacą trochę rachunków, ale środków na rozwój nie ma.

Od debiutu na dużej giełdzie polecieli 30% akcje i 20% PDA przy czym po te ostatnie nikt nie stoi w arkuszu aby kupić. Emisja miała zrobić wartość spółki, niestety nie zrobiła.

pewnie koszty pobytu na GPW są trochę wyższe niż na NC... ale chodziło o prestiż.

Zarobić na debiucie nie zarobili, ale ruch był jedyny słuszny. Spółka zyskała na rozpoznawalności, po obrotach na giełdzie też widać znaczny wzrost zainteresowania.

Myślę że pozostaje to nie bez znaczenia dla potencjalnych kontrahentów i nie zamyka (a właśnie otwiera) drogi do dodatkowego kapitału. Trzeba pamiętać że tak naprawdę znikoma liczba akcji jest w obrocie, więc inwesotr finansowy czy branżowy chcąc wejść będzie musiał się zgłosić po pakiet do głównych akcjonariuszy lub wejść poprzez dodruk nowych akcji.

Grunt to żeby robili swoją robotę, jakieś pozytywne informacje zaczynają napływać jak wzrost monteyzacji, nowy rynek - Chiny, trafny pomysł z multiplayer itd...

Cześć,

mam trochę tych nieszczęsnych obligacji. Zastanawiam się czy warto się jeszcze odzyskaniem wierzytelności zajmować (teoretycznie majątku na jakieś zaspokojenie w Spółce jest), czy raczej zaoszczędzony czas przeznaczyć na odrabianie powstałej straty?

Wie ktoś jak teraz sprawa się ma? Upadłość została ogłoszona, wierzytelności przynajmniej zgodnie z terminami powinny być zgłoszone do 8 czerwca, także co dalej? Swoją drogą też zgłosiłem ale korespondencji od sądu nie dostałem żadnej - to normalne, tak ma być?

Właściwym byłoby chyba stworzenie spisu majątku i próba licytacji. Ktoś wie jak się sprawy mają?

Od początku czerwca minęło wiele czasu, a dalszych rozstrzygnięć nie widzę jeśli ktoś ma obsługę profesjonalną i ma coś do polecenia lub działa na własny rachunek i podzieli się wiedzą to śmiało proszę pisać tutaj jak i wiadomością prywatną thumbright

Spółka już poza rynkiem Catalyst, więc jej dane jakby mniej jawne. Niemniej rok w rok podwajają skalę, więc chyba korzystają na wysypaniu się innych jak ostatnio Eurocenta i kłopotach segmentu pożyczek. W każdym razie taki wzrost już chyba siódmy czy ósmy rok z rzędu robi wrażenie.

Ostatnio napłynęła do mnie nowa propozycja, więc postanowiłem nieco odkurzyć Spółkę. Spotkaliście się z takim patentem jak obligacjami 3 letnimi z prawem żądania odkupu po pierwszym i drugim roku. Ciekawy kowenant, pytanie jak to wygląda w praktyce? Whistle

PS. Z góry dziękuję też za rady obrażonych na rynek obligacji i proszę o rzetelną odpowiedź w temacie Dancing

Też chętnie zapoznam się z aktualną sytuacją. Wypuszczają coraz gorsze raporty i ludzie ze Spółki pochowali się głęboko z Prezesem Kolawą na czele. Z tego co widać nie ma raczej jednak ryzyka wyprowadzania bokiem majątku. Dlatego też tutaj jeszcze coś można próbować odzyskać

Sam posiadam pakiet kilkuset obligacji tej Spółki, jeśli jakaś grupa działa w tym temacie prośba o ujawnienie się lub kontakt prywatną wiadomością Think . Ewentualnie jeśli jakieś sensowne zastępstwo procesowe byłoby możliwe to również prośba o info salute

Pozdrawiam

Cytat:
Spółka ma rozpisany projekt na 32 mln dofinansowania ... kiedy te kwoty Spółka zacznie ukazywać w swoim bilansie co mogłoby być potencjalnym dobrym momentem wejścia w inwestycję.

Projekt z dofinansowaniem wchodzi w etap realizacji, więc zaraz będą przepływać pierwsze transze finansowania do Spółki, więc ponowię pytanie do obeznanych w księgowości kiedy będzie można ten przepływ wyczytać w bilansie? 3some

Mam pytanie do znających temat dotacji. Spółka ma rozpisany projekt na 32 mln dofinansowania przez okres trzech kolejnych lat czyli czterokrotność ich obecnej kapitalizacji. Chciałbym uzyskać jakąś fachową wiedzę, kiedy te kwoty Spółka zacznie ukazywać w swoim bilansie co mogłoby być potencjalnym dobrym momentem wejścia w inwestycję.

Co do monetyzacji dotacji to zrozumiałem, że Spółka już realizuje wzrost przyłączeń nowych klientów na poziomie 100 miesięcznie, więc efekty pojawią się wcześniej niż dopiero po zakończeniu całego projektu?

No właśnie dobre pytanie jak daleko będzie spadać? Pokazaliby te dramatyczne zapewne wyniki ze sprzedaży Get Even i mogą iść dalej... a mają jeszcze kilka niezłych kart w zanadrzu - WWIII, Chernobyl czy dofinansowanie z GameInn) - to spokojnie można liczyć na więcej, a tak kurs osuwa się bo mamy dalej niepewność po GE. Relacje inwestorskie w tej firmie to jakaś masakra i żart.puke_l

Eurocent, regularnie, co tydzień spłaca co najmniej po 3% przeterminowanego długu. To dobra wiadomość i spółka odzyskuje nieco wiarygodności. Jeśli te przepływy są z regularnie wypracowywanej gotówki to w ogóle byłbym spokojny o tę Spółkę.

Bardzo wątpliwy pozostaje dalej fakt, że nie mamy żadnej wiedzy na temat treści wniosku o postępowanie restrukturyzacyjne. Czy ma on objąć tylko niespłacony dług serii E czy też wszystkie pozostałe długi, na ten moment obsługiwane bez zastrzeżenia? Może obligatariusze dostali taką informację od Spółki i mogą się podzielić?

anty_teresa napisał(a):

Jeśli chodzi o TIG to zacytuję może kawałek wypowiedzi jednego z userów na watku T-Bull:
mori napisał(a):

T-Bull to spółka portfelowa TIGu (poprzednio znanego jako Leonidas Capital), osobowo i kapitałowo powiązanego z E-kancelarią(w upadłości), Property Lease Fund (w upadłości, poprzednio znanej jako Leasing Experts) itd...

Dodam, że na waszej stronie w rankingu stabilności spółek E-kancelaria (w upadłości układowej) posiadała rating AAA, a taki Property Lease Fund (w restrukturyzacji) również AAA i to obie na kilka dni przed złożeniem wniosku były oznaczone jako stabilne! Ten ranking dalej jest na waszej głównej stronie. Tyle w kwestii rzetelności.

Trzeba było od razu dodać, że się jest osobiście uprzedzonym do TIG i nie silić się na jakieś tam "analizy" podczas gdy Stockwatch swoją bułkę już zgarnęło za "artykuł sponsorowany" tydzień temu i po prostu wypadało jakiś czas pomilczeć.

Nie znam innych podmiotów z advertgamingu, przedmówcy też nie wymienili żadnego, więc The Dust ze swoim wynikiem spokojnie może być liderem.

Sam nie widzę nic złego by Tbull i Thedust robili wspólne interesy. Zauważam tu większą część układanki za sprawą ich wspólnego akcjonariusza czyli Tech Invest Group, która właśnie na takiej synergii buduje swój butik inwestycyjny. Wszystkie Spółki portfelowe TIGu (poza wyżej wymienionymi np. jeszcze Tap2C, Magic VR i Sat Revolution) mogą współpracować między sobą i budować wartość, niekoniecznie dając zarabiać podwykonawcom.

Pytanie dlaczeo redkacja SW podzieliła się swoim "odkrykciem" dopiero w ostatni dzień zapisów dla indywidualnych?

Niestety informacje dotyczące emisji serii G nie są publicznie znane, ale łatwo policzyć kiedy wypada płatność skoro ostatni kupon był wypłacony 28.04 (raport). To o czym mówisz to pewnie dzień przyznania prawa do odsetek i tutaj 21 lipca faktycznie by pasował. Taka "drobna" różnica jak między dniem dywidendy a dniem prawa do dywidendy, która utwierdza mnie w przekonaniu, że ogół inwestorów nie wie w co inwestuje i na jakich zasadach, a potem lamentują po forach internetowych jacy to oni poszkodowani, chyba że tak jak pisałem wcześniej to celowe działanie Whistle

Paweł napisał(a):
Koniec nadchodzi szybko. Nie wypłacił odsetek od serii G. Spółka nie jest zdolna do płacenia swoich bieżących zobowiązań. angry5

Wypłacili terminowo, to raczej obligatariusz ma problem z liczeniem okresów odsetkowych thumbright

Cytat:
Kolejni przewałkiewicze, którzy chcą okraść obligatariuszy pod parasolem sądowym.

Cytat:
Upadłość to kwestia paru tygodni. Spółka nie jest zdolna do płacenia swoich bieżących zobowiązań

A za takie teksty to bym na miejscu kilku osób pozywał bez zastanowienia. Może się trolle opamiętają z sianiem zakłamanych informacji.

Do moderacji Stockwatch już kolejna prośba o wykonywanie swojej pracy. Te posty są manipulacjami, przypominam że akcje spółki dalej są w obrocie i są bardzo podatne na takie sugestie jak powyższe

Karkołomne zadanie ze stworzeniem takiej listy. Trzeba dodać, że praktycznie każdy fund PE ma podmiot z Game Dev. z intencją jego późniejszego $$ poprzez giełdę, zwłaszcza że klimat sprzyja.

W każdym razie cieszy, że mamy na tym polu w czym wybierać i nie jesteśmy skazani tylko na CDR, ale można też inwestować bardziej spekulacyjnie

Dzięki całkowitemu blamażowi Netii (mimo doskonałego przygotowania i licznych rekomendacji do realizacji umów finalnie zrezygnowali z realizacji wszystkich projektów z dofinansowaniem PO PC) Sferanet ma rekomendację do podpisania umowy dofinansowania na 33mln zł.

Przy wartości bilansowej na poziomie 10 mln to spora szansa, ale też ogromny kłopot jak właściwie zaimplementować taką pokaźną gotówkę. Rozumiem, że Spółką może się posłużyć jakąś gwarancją bankową, wyemitować nowy pakiet akcji itd.

Realizacja zostanie rozciągnięta na kilka lat i płatności chyba będą odbywały się w ratach, więc możliwe że Spółka podoła z wypracowanego przez siebie zysku. Niemniej robi się naprawdę ciekawie, pieniądze UE kolejny raz wywracają niektóre branże do góry nogami thumbright

Mimo obaw chyba wyszedł im przynajmniej przyzwoity produkt, więc tym bardziej poraża idiotyzm decyzji o przesunięciu premiery z maja.

Mam tylko nadzieję, że na przesunięcie terminu miała wpływ niekompletność gry, a nie że wymyślił to dział marketingu/PR w imię poprawności politycznej king bo jeśli tak widać że dzięki temu dobili sprzedaż, praktycznie na własne życzenie.

TWOM - The War of Mine brak znajomości tego skrótu nieco dyskwalifikuje z dalszej rozmowy wave

Get Even zbiera na tyle dobre recenzje (średnia 8,0), że temat co najmniej jest warty zwiększonej uwagi

Jeszcze dla pełnego obrazu, należałoby przegłosować podział zysku za 2016 rok. Ustępujący Prezes (wszak posiada 67% udziałów) ma taką szansę na Walnym 30 czerwca Whistle

Co to za rating, na jakich założeniach oparty? Może zamiast tak jawnego naciągania czytelników na dostęp do strefy abonenta lepiej porozmawiać o faktach?

Wskaźniki z waszego raportu liczone całkowicie z pominięciem FIZu, który jest częścią grupy kapitałowej, więc wiarygodność raportu pozostaje mocno dyskusyjna. Choć zastrzegam, że nie znam całej Waszej analizy - być może zostało to w niej opisane - a jednak powyższy fakt diametralnie zmienia odbiór Spółki. Wtedy moje zaskoczenie nie powinno dziwić.

To się w pełni zaskoczyłem dzisiejszą informacją o braku wykupu obligacji Eurocenta. Podmiot, który w moim osobistym rankingu stał najwyżej wśród emitentów pożyczkowych natrafił na taką przeszkodę podczas gdy znacznie gorzej oceniana Mikrokasa wypuszcza w cuglach kolejne emisje. Ktoś jest to wstanie ogarnąć?

Tak samo ktoś ogarnia obecną strukturę kapitałową Eurocenta? Wydaje mi się, że środki w Spółce jak najbardziej są tylko, że w trudnozbywalnych certyfikatach. Jednak ten brak płynności i słaba organizacja wewnętrzna zastanawia Think

Oczywiście jako Spółka Kapitałowa (z o.o.) może być emitentem długu i całkiem chętnie z tego korzystają. Przykłady to choćby Everest, Ghelamco

Natomiast co jest lepsze? Z czyjej perspektywy inwestora czy emitenta? Nie wiem jak rozpatrywać to pytanie? salute

Śledzę rynek Spółek venture capital / PE od dłuższego czasu, poczytując je za możliwość ryzykownego, ale bardzo dynamicznego wzrostu wartości takich podmiotów w bardzo krótkim czasie. Zasadniczo typowa analiza nic mi nie dała i podmioty, które powinny teoretycznie rosnąć leżą na niskich poziomach lub są spekulacyjnie windowane po czym wracają do niskich poziomów.

Kolejną cechą wspólną wszystkich VC jest ich, praktycznie bez wyjątku obecność na rynku newconnect (poza MCI, jeśli można je podpiąć pod ten sektor) co niejako uzasadnia poprzedni akapit. Aż znalazłem jeden wyjątek, którym jest właśnie Venture Inc. Spółka zrobiła ostatnio bardzo mocny wzrost wyceny, a związany jest z informacją o zamiarze przejścia na rynek regulowany i złożenia odpowiedniego prospektu emisyjnego.

Dlatego wygląda na to, że najbardziej na wycenę takich podmiotów niekoniecznie wpływają same wartościowe aktywa. Bardziej liczy się transparentność takich Spółek, w czym obecność na głównym parkiecie pomaga. Do tego dochodzą takie rzeczy jak prowadzenie właściwej polityki raportowania, stosowanie klarownych zasad księgowych, w tym MSR i ogólny dobry wizerunek wśród inwestorów.

Tylko, że finalnie rozliczamy Spółki z generowanego zysku, a takiego VTI nie wypracowuje, a aktywa jak już wspomniałem są tutaj mocno średnie. Może mógłbym się porównawczo zapoznać z analizą jakiejkolwiek Spółki z tej branży i na tej podstawie poprawić własny warsztat? Na ten moment zupełnie nie mogę znaleźć zaczepienia przy takich podmiotach, a nie chciałbym tematu odpuścić jedynie z powodu niewiedzy Think

Tymczasem powstała nowa Spółka zajmująca się odzyskiwaniem wierzytelności głównie z obligacji... także teraz mogą Państwo zgłosić wierzytelność starej E-kancelaria S.A. i oni się zajmą odzyskaniem tych pieniędzy, gdyż jak cytuję za ich stroną "każdy dług da się spłacić!"

Ta nowa Spółka, założona niespełna pół roku temu to... e-kancelaria GPF Sp. z o.o. love4

Dla niedowiarków proszę odwiedzić stronę: e-kancelaria

Będzie, będzie się działo...

Cytat:
Zaktualizowana lista wszystkich rozstrzygniętych obszarów ze wskazaniem projektów rekomendowanych do dofinansowania, wartością dofinansowania i ilością otrzymanych punktów oraz projektów konkurujących, które otrzymały pozytywny wynik oceny formalnej lub merytorycznej a także zestawienie obszarów na których w wyniku przeprowadzonej oceny nie wyłoniono zwycięskiego wnioskodawcy

Zestawienie ocen

Netia zgarnęła spory kawałek tortu z programów UE na rozbudowę infrastruktury światłowodowej. Wypadli dużo lepiej niż np. Orange

Na część obligatariuszy to podziała, zwłaszcza tych odbierających maile od Prezesa, a nie czytających oświeconego forum Stockwatch. Niemniej intencja jest oczywista. Pawłowski za wszelką cenę chce przepchnąć układ co da mu dobry tyłkochron w postępowaniu przeciwko niemu w prokuraturze.

Nie można dać się mu wmanewrować drugi raz i liczyć na jakiekolwiek dobre intencje

Obligacje zostały w całości spłacone, także moje obawy były na wyrost. Stale kurczącym się biznesem powinni się zatem martwić już tylko akcjonariusze. Są tu tacy?

Kod:
mod: Usunięto informację o transakcjach Użytkownika. Zwracam uwagę na zasady Forum - na wątkach spółek takie informacje są zabronione

Uważam, że kurs spółki jest skrajnie niedoszacowany, więc poniżej linii oporu w okolicy 0,75 nie ma opcji przejść, zwłaszcza że jest ona testowana już dobre parę miesięcy. Analizując powyższe (atrakcyjne, jedne z najniższych na całym NC c/z c/wk) zakres wzrostów wydaje się być bardzo duży

Fundamentalnie:

Z niewiadomych przyczyn kurs nie zareagował w ogóle na całą serię pozytywnych informacji z ostatniego kwartału, więc może to być ostatni moment by kupić TIGa w miarę tanio tj. jeszcze przed raportem za 1q17

Z tych pozytywnych informacji to dalej uważam, że kurs nie zdyskontował wartości Tbull z ich portfela. Z jednej strony tbull może znacznie zdołować po przeprowadzce na gpw (pęknie mega bańka na nim), ale równie dobrze TIG może na tym zyskać sprzedając resztę ze swojego pakietu (nawet przy wyjściowej cenie 90 zł to jest to ogromny zastrzyk gotówki, a przy obecnych 210 zł za walor, suma robi się imponująca)

Dalej mamy całkowity brak reakcji na dofinansowanie z NCBiR o czym pisałem w poście wyżej. To jest dofinansowanie na poziomie 24 mln, więc wychodzi po 8 mln na każdego z udziałowców. Wiecie czy bilans Spółki celowej jaką jest kvarko konsoliduje się do wyniku TIG? Oczywiście dalej to tylko dofinansowanie, które trzeba odpowiednio skonsumować, a przy takiej ogromnej kwocie łatwo o selekcję niezbyt trafionych start-upów jednak niezależnie od tego tak spora kwota wpływa na Spółkę od razu.

Dużo się dzieje wokół pozostałych Spółek portfelowych. Ostatnio poznaliśmy wynik The Dust, co do pozostałych podmiotów nic nie wiadomo od strony finansowej. Wszystkie są jednak projektami na wskroś innowacyjnymi, niektóre na znacznym poziomie zaawansowania (Tap2C, MagicVR). Oceniam że przynajmniej jeszcze jeden z nich powędruje w tym roku (lub na początku przyszłego) na newconnect.

Znacznym zagrożeniem dla mnie jest mały free float, znikome obroty, a z drugiej strony główni akcjonariusze zawarli lockup na swoich akcjach, który zaraz znika. W zależności od ich intencji może być tutaj bardzo różnie, więc albo podaż dobije kurs, albo też nakręci obroty.

Z ciekawostek to Spółka przez krótki okres znajdowała się w Portfeliku Flesza, czym również przykuła moją uwagę. Okres dobrej koniunktury z jaką mamy obecnie do czynienia to również moment na żniwa dla podmiotów PE/VC, nie wiem czy TIG również można w to wpisać. Prosiłbym o komentarz do moich założeń, a być może dałoby radę preprowadzić analizę Spółki po najnowszym raporcie?

Jak widać chętnych do lotu na księżyc jest wielu: www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Cytat:
Na podstawie przedmiotowej uchwały dokonano przydziału 4.335 (słownie: cztery tysiące trzysta trzydzieści pięć) sztuk obligacji na okaziciela serii B o wartości nominalnej 1.000 zł (jeden tysiąc złotych) każda, o łącznej wartości 4.335.000 zł (cztery miliony trzysta trzydzieści pięć tysięcy złotych). Wszystkie obligacje zostały objęte przez 172 inwestorów.

Obligacje objęło 172 inwestorów Anxious Chyba jakiś nowy wysyp żądnych wrażeń albo ich nieświadomych d'oh!

Spółka ma na koniec kwietnia wykup obligacji na kwotę 3 mln zł. Do tej pory w kasie widać było ponad 6 mln, więc nie pozostawało nic innego jak ze spokojem oczekiwać wykupu.

Natomiast nie wiem jak interpretować fakt, że Spółka "kupuje" w ogóle nieznany znak towarowy za kwotę 6 mln zł:

Czy naprawdę można być aż tak bezczelnym, żeby próbować w ten sposób wyprowadzić gotówkę i pozostawić obligatariuszy z kwitkiem czy po prostu ja czegoś nie rozumiem?! Boo hoo!

Wczoraj był wykup, spójrz w komunikatach

Not yet, ale spokojnie dostaniesz swoje pieniądze:

------>

thumbright

Było gdzieś info ile w tym programie zostało wyemitowanych akcji oraz po jakiej cenie?

Jakoś na Tesgas pusty akrusz nie przeszkadza Ci inwestować, więc o co Ci człowieku chodzi? Nie masz nic do powiedzenia w temacie to nie trać swojej okazji żeby mądrze milczeć.

Byłbym bardzo wdzięczny za kasowanie takich postów jak powyżej (no i mój w odpowiedzi thumbright ). Jeśli moderacja nie nadąża to chętnie mogę to dla Was ogarniać.

A żeby zostać w temacie to spoglądam w kalendarz i 21.III NWZA ws emisji akcji. Ciekawe w którą stronę dmuchawiec poleci

Dzisiaj na Neuce ogromny ruch jakiego nie było tutaj... nigdy? Do tego 3 pakiety po 20k akcji, a kurs w sumie ani drgnął. Przedziwne king

Oczywiście w czwartek można się spodziewać dobrego RR i za IVQ, ale aż takie zainteresowanie jest ciężko wytłumaczalne. Any thoughts? Whistle

Wytłumaczenia ostatnich wzrostów z dość dużym przekonaniem można poszukać w ostatnim komunikacie Getbacka:

www.infostrefa.com/infostrefa/...

Drugi podmiot z komunikatu to zapewne Medius co łączy się wszystko też z Panem Adamem Łanoszką. Także chyba mamy rozwinięcie do pytania z Twojego posta @Magiel thumbright

O ile wcześniejszy zysk to faktycznie zabieg częściowo księgowy (choć też w pełni zbieżny z wyceną rynkową tbulla) teraz mamy już info o dość poważnym finansowaniu:

Na TIG przypadałoby 8 mln zł z dofinansowania. Przy kapitalizacji rzędu 32 mln to naprawdę sporo.

Ocena formalna wniosku to circa 30 dni także już wtedy będzie można śmiało prognozować gdzie Spółka znajdzie się po realizacji projektu. Od razu zakładam, że jeśli nie będzie jakiś gigantycznych wpadek to wniosek przejdzie w całości zwłaszcza że z 3 mld zł alokacji na cały program niepełna pula została objęta wnioskami.

Pytanie skąd Spółka pozyska brakujący wkład własny? Nawet jeśli mówimy o uzupełnianiu w formie zaliczek to i tak jak na Sferanet to ogromny wysiłek finansowy. Pewnie trzeba się spodziewać dodatkowej emisji akcji i/lub obligacji

Tylko ta gigantyczna liczba pobrań nijak się ma do wyniku finansowego, a konwersja wręcz się pogarsza w ostatnich miesiącach. Wiadomo, taka egzotyka systemu FtP, ale przecież od Spółki giełdowej należałoby wymagać trzymania w ryzach zyskowności biznesu.

Swoją drogą pomyślałbym na projektem bardziej dopracowanych wydawnictw z płatnym abonamentem lub tych samych gier z płatnym wyłączeniem opcji reklam. Ciekawe czy nie wyszliby na tym lepiej. Przepraszam za mało fachowy wpis, ale wkurza mnie już nieco ten szum informacyjny że są absolutnym nr 1 rynku moblinego, a wyniki pozostają jak przy jakiejś garażowej Spółce.

No ale wiadomo papier (EBI) wszystko przyjmie blah5

Myślałem że może o nich chodzi Whistle Obserwowałem ich w celach, o których wspomniałeś wyżej, tylko że "enter" zatwierdzający zakup finalnie nigdy nie nastąpił. Wczoraj bardzo dużo ciekawych raportów wpadło jest co robić.

PS. jestem wielkim fanem Twojego portfela thumbright

Presto można rozpatrywać w kategorii Spółek poważnych? king

Dzięki! W sumie Pan nic nie powiedział, ale jeszcze zaostrzył na nią apetyt. Jeśli faktycznie jest tak dobra to pozwolę jej przeskoczyć kilka pozycji, które już czekają na przeczytanie :)

Nie tak drogo znowu jak na dość zamknięte grono odbiorców. Trochę mnie zaciekawiłeś. Co to za typ książki - konkret odnośnie technikaliów i fundamentów czy bardziej taka inspirująca, motywująca beletrystyka? Żeby nie było obie są chyba na równi potrzebne.

To chyba najlepsze możliwe rozwiązanie sprawy, dziękuję za szybką interwencję i ustanowienie specjalnego nadzoru na wątku obligacyjnym. Oby dzięki temu udało się ograniczyć niepotrzebne komentarze thumbright

To już chyba warto poczekać te dwa tygodnie do raportu za IVQ16. Swoją drogą bardziej miarodajne byłoby prześwietlenie całej branży, po prawie roku działania "nowej" ustawy antylichwiarskiej i w przededniu kolejnych zmian.

Może da się oszacować jak ścięcie kosztów pozaodsetkowych przełożyłoby się na zyski Eurocenta i innych emitentów?

Dzień dobry,

pytanie do moderacji czy można prosić o usunięcie wpisu użytkownika Maniek5552 w wątku obligacji Zortrax?

Ujawnianie treści prywatnej wiadomości jest już nieco poniżej pewnej granicy dobrego smaku. Do tego "naganianie" miało być surowo tępione, więc może też sankcja dla autora tej wiadomości by się przydała?

Poza tym prosiłbym jednak o dogłębniejszą moderację wpisów, zwłaszcza na forum obligacyjnym, gdyż czasami mam wrażenie jakbym wchodził na forum pewnego portalu "Bankierów", a nie poważny serwis finansowy Shame on you

Widać nie przećwiczyli dylematu więźnia z teorii gier Dancing Inni aferzyści mają jeszcze czas Shhh

Wydaje mi się, że żyjemy w fałszywym przeświadczeniu, że ceny nieruchomości nie mogą spaść. Z naszej polskiej perspektywy niecałych trzech dekad uwolnienia obrotu własnością faktycznie można dojść do takiego przeświadczenia, ale popatrz na rynek hiszpański i czym kończy się przeinwestowanie. Wydaje mi się że kroczymy dość podobną ścieżką.

Według mnie ceny mieszkań jak każde dobro też podlegają trendom, więc w mojej ocenie żadna to lokata, a inwestycja ze wszystkimi jej wadami i zaletami.

Temat rzeka, więc zostawię tylko link do fajnego wątku na temat mieszkaniówki. W wolnej chwili polecam przeczytać w całości bo pojawiają się też informacje, których poszukujesz:

www.skyscrapercity.com/showthr...

anty_teresa napisał(a):

Żeby to miało sens i odpowiednią stopę zwrotu to trzeba tak naprawdę okazyjnie kupić mieszkanie. Przy normalnych cenach jest to inwestycja która średnio się kalkuluje.... A jeśli uda się kupić mieszkanie okazyjnie to najczęściej lepszym ruchem jest jego sprzedaż niż wynajem :)

To, że najem średnio się opłaca to akurat mogę też potwierdzić. Co prawda stopa zwrotu będzie netto rzędu 5-8%, ale kłopotów też co niemiara. Nieruchomość normalnie się amortyzuje, zadbać o pełne obłożenie cały rok to też sztuka. Remonty i bieżąca konserwacja też jest na głowie wynajmującego, także ogólnie jeśli szanuje się swój czas to bym unikał, chyba że to zajęcie na pełen etat.

Co do drugiej opcji, co to znaczy okazyjnie? Nawet jeśli kupisz mieszkanie za naprawdę dobre pieniądze to potencjalny zysk uszczupli Ci podatek dochodowy - przy założeniu sprzedaży do 5 lat od zakupu. Chyba że można to jakoś ominąć? Chętnie bym się dowiedział jak Think

Składasz zlecenie PCR, więc wypadałoby zobaczyć po jakiej cenie chodzą te obligacje - kurs obecny to 102. Do tego doliczasz podatek od odsetek oraz prowizję maklerską i +/- wyjdzie Ci taka cena jak w arkuszu.

Zarówno rząd jak i Arrinera rozpaczliwie potrzebują sukcesu także dobrali się idealnie thumbright

PS. ale jak to w przypadku naszego rządu wyszło jak zawsze "trochę straszno, trochę śmieszno"

flesz napisał(a):
TIG

Możesz podać jakieś argumenty za inwestycją? Jakiej stopy zwrotu oczekujesz?

W sumie z faktów dokonanych to mamy na razie 13 mln zł "papierowego" zysku (i ok. 4 mln realnego). Na obecną wycenę ok, ale na jakieś większe wzrosty nie za mało?

Coś przeoczyłem? Jest jakiś konkretny powód tego czterodniowego rajdu na akcjach BTM? Dalej co prawda w kanale trendu spadkowego, ale przy takim obrocie spraw jeden pozytywny raport i można liczyć na odwrócenie.

Pobawię się w archeologa i odkopię wątek.

Szukałem takiej listy głównie dla spółek z NC, gdzie historie z drenowaniem budżetu poprzez wynagrodzenia stają się nagminne, więc jakby nie patrzeć jest to informacja "fundamentalna". Może ktoś prowadzi taką statystykę? king

Witajcie,

chicałem zapytać Was od czego zacząć przy wycenie Spółki sektora augumented reality, opartej o skanowanie treści i znaczniki 3d? Mam możliwość objęcia dość znacznego pakietu udziałów takiej Spółce (po wydaje się niezłej cenie), ale kompletnie nie wiem od czego zacząć i jak oszacować adekwatną cenę oraz potencjał wzrostu. Niżej kilka kwestii:

a) wiadomym jest że czytanie sprawozdania nie wiele nam da, gdyż kupujemy technologię start-upa i to czym może się ona stać
b) czy moglibyście wymienić kilka podmiotów/technologii na polskim rynku, operujących na tej samej płaszczyźnie
c) co brać i jaką metodologię zastosować by oszacować wartość spółki
d) jaki horyzont czasowy uważacie za właściwy dla tego typu technologii
e) z racji dość sporej kwoty inwestycji można rozważyć zlecenie analizy, oszacowania wartości zewnętrznej firmie. Czy znacie firmy, którym mógłbym to zlecić i jaki byłby szacunkowy koszt takiego operatu
f) no i na koniec co sądzicie w ogóle o pomyśle? cyclops_ani

Do powyższych kwestii dodam, że produkt jest bardzo dobrze dopracowany. Widziałem już kilka tego typu realizacji i ta zdecydowanie bije je na głowę pod względem jakości wykonania. Dodać też trzeba, że już teraz pomysł jest komercjalizowany - ma kilka stałych abonamentów i sporo jednorazowych zleceń.

1. Jak emisja nowych akcji wpłynie na cenę starych akcji Kruka? (stare będą droższe od nowych czy na odwrót)

Tu chodzi o to, że kurs akcji Kruka zostanie rozwodniony. To podstawy ekonomii, tak samo jakby na targowisku pojawiło się nagle więcej jabłek, więc wiadomo że skoro podaż wzrosła (a chętnych na nie klientów jest tyle samo - popyt) to ich cena będzie musiała spaść :)

2. Czy kupować teraz akcje Kruka czy lepiej wstrzymać się i kupić je dopiero po emisji nowych?

Trudne do odpowiedzenia, patrz wyżej.

3. Czy Ci, którzy teraz mają akcje Kruka powinni je sprzedać i kupić nowe po emisji?

Nie ma znaczenia, które akcje kupią. Akcje wszystkich wyemitowanych serii, wprowadzane na giełdę są "asymilowane", więc niezależnie od emisji ich cena pozostaje taka jak ich kurs na giełdzie

4. Słyszałem o czymś takim jak prawa poboru. Gdyby w wypadku Kruka do czegoś takiego doszło to czy osoba korzystająca z takich praw zyska na tym czy straci? Jakie mogą być scenariusze?

Też nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Prawo poboru to nic innego jak pierwszeństwo nabycia akcji z nowej emisji dla dotychczasowych akcjonariuszy. Wszystko zależy od zaproponowanej ceny w emisji, która zazwyczaj jest średnią z ostatnich miesięcy.

Jeśli coś zostało do dodania to pisz na prywatną wiadomość - chętnie odpowiem w wolnej chwili thumbright

Wyniki przebiły znacznie konsensus, więc raczej były rewelacyjne - choć zastrzegam, że poza komunikatem nie spojrzałem do raportu. Także informacja o emisji akcji wraz z ogólnym rozchwianiem rynku w oczekiwaniu na wieści zza oceanu poskutkowały tym osunięciem.

Technicznie też raczej bez zaskoczenia - przynajmniej u mnie wyszło że złamany został opór na 215-216 i kurs zatrzymał się idealnie przed kolejnym oporem na ~204

T-bull to kolejna Spółka z ogólnie rozumianego Game devu -tym razem jednak z rynku aplikacji mobilnych, więc jednak jakiś powiem świeżości. Notowania akcji rozpoczną się od sesji z 3.11.2016. Emitent znany był do tej pory głównie z rynku Catalyst, gdzie był notowany znacznie powyżej wartości nominalnej.

www.newconnect.pl/?page=1061&a...

Dokument informacyjny:

www.newconnect.pl/pub/dokument...

Cytat:
T-Bull S.A. to spółka nowych technologii specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji gier na urządzenia mobilne. Udostępniane są one za pośrednictwem globalnych platform: Google Play (Android), AppStore (iOS Apple), Windows Phone (Windows Mobile), BlackBerry World (BlackBerry OS), a także Amazon i Opera Mobile Store – pod markami T-Bull oraz ThunderBull. Na dzień sporządzenia niniejszego Dokumentu Informacyjnego łączna liczba dostępnych publikacji Spółki wynosi ponad 150 tytułów, a wolumen pobrań przekroczył 160 mln.

Spółka współpracuje m.in. z Intel Corporation (jeden ze światowych liderów w branży IT), Ba-idu (sklep z aplikacjami mobilnymi w Chinach) czy 360 (sklep z aplikacjami i wydawca w Chinach).

Emitent prowadzi działalność we Wrocławiu, w budynku Sky Tower, gdzie na jego sukces pracuje zespół 46 wybitnych branżowych specjalistów. Korzystają oni z najnowszych rozwiązań technologicznych

Akcje powstały wskutek zamiany z udziałów w Sp. z o.o. do tego 3/4 objęte są lock-upem więc przy FF równym 0 ciekawie będzie się miała sprawa z płynnością. Do tego czy ja dobrze rozumiem, że skoro cena emisyjna jest równa nominalnej i wynosi 0,1 zł to od takiego pułapu rozpoczną się notowania?

Jak się ma czas np. jadąc autem to te rozmowy są całkiem odprężające, zwłaszcza jak druga strona nie za bardzo ma pojęcie o czym mówi i można trochę ją przeegzaminować thumbright Tylko niestety nie jest to zabawa i kogoś nieświadomego mogą naciągnąć na inwestycję za realne pieniądze :/

By nie zostawiać niedomówień, info o wypłacie odsetek:

Cytat:
Zarząd Kancelaria Medius S.A. informuje, iż w dniu 14 października 2016 roku zakończył się okres odsetkowy obligacji na okaziciela serii I. Tym samy w dniu 14 października 2016 roku Emitent dokonał płatności odsetek od obligacji na okaziciela serii I.

Ludzie naprawdę opanujcie się, bawicie się w obligacje, a nawet nie jesteście w stanie wpisać poprawnie dat w kalendarzu... a potem panika bo nie zrobili terminowej wypłaty/wykupu Think Medius odsetki od serii I robi 14/10, zapewne terminowo

Ja to myślę, że warto korzystać z propozycji emisji obligacji. Czy tych konkretnych to nie wiem Liar Serio ufasz opiniom ludzi, których na oczy nie widzisz, albo choćby nie zamieniłeś zdania? To ja proponuję wziąć tych obligacji tak za 100k Dancing

Spółka zaczyna się robić naprawdę ciekawa i z niezłymi jeszcze nieoszlifowanymi diamentami. Tutaj kolejny:

forsal.pl/artykuly/975939,swia...

A z już oszlifowanych diamentów to Spółka zaksięgowała sobie wartość posiadanych 15,14% akcji Tbull na ~15 mln zł co stanowi obecnie niemal 3/4 majątku firmy! Natomiast ten sam Tbull w swoim sprawozdaniu wykazuje aktywa o wartości 6,6 mln zł, choć trzeba przyznać że Spółka bardzo szybko rośnie.

Natomiast interesują mnie kryteria wyceny zastosowanej przez Leonidasa bo rozdźwięk jest ogromny. Tego raczej nie dowiemy się przed debiutem Tbulla na NC. Chyba, że ktoś z forumowiczów mógłby się pokusić o pogłębioną analizę z dostępnych sprawozdań? 3some

To jest giełda, tego nie ogarniesz blackeye

Popatrz sobie na akcjonariat, gdzie we FF masz może z 2% akcji, a tak to same OFE i to one tutaj dyktują warunki. Nie ma kto handlować to i kurs niekoniecznie musi odzwierciedlać idealnie sytuację fundamentalną Spółki.

To faktycznie problem, ciekawe z czego wynika... bo poza tym aplikacja naprawdę urywa Think

Podepnę się pod pytanie bo sprawa dotyczy konta w DB. Wykonuję przykładowe zlecenie na 1000 akcji jednak nie interesuje mnie mniejsza paczka niż np. 200 szt. Co prawda na rachunku jest opcja "ilość minimalna", więc chyba można wpisać tam tę paczkę 200 sztuk. Niestety za każdym razem wysypuje błąd rejestracji takiego zlecenia

Ktoś wie jak ustawić to na tym konkretnym rachunku? Może metoda jest inna, czego zatem dotyczy pole "ilość minimalna", tylko ofert sprzedaży?

A no tak ważna sprawa z tym podatkiem thumbright

Dla uzupełnienia dodam, że warto posiłkować się prostym kalkulatorem, choćby ze strony Catalyst. Dla chętnych są tam też najważniejsze wzory: GPW Catalyst

Od tego programu bezrobocie nie wzrośnie, a raczej spadnie aktywność zawodowa - co do zasady chodzi nam jednak o to samo - gdzie już jesteśmy na szarym końcu w UE. Przy takim założeniu osób oskładkowanych w ZUS, będzie coraz mniej i program nie spełni swojego podstawowego założenia. Nie jest nim oczywiście wzrost konsumpcji, tylko poprawa dzietności i dostarczenie nowych płatników składek na rynek binky

Powiedziałbym, że sprawdzenie tego warte jest nawet wydania tych 17 mld w tym roku, choć raczej nie liczyłbym na dobry rezultat. W każdym razie zasadniczy problem jest taki, że nawet w obliczu fiaska, żaden polityk nie popełni harakiri i nie wycofa się z 500+

Z całą pewnością jeden efekt uda się osiągnąć w 100%, wypracowanie stałego i oddanego elektoratu, ale to już nie makroekonomia

Jako że mam konto w DB to zainstalowałem do AT oprogramowanie Statica. Generalnie jestem zadowolony bo program ma wszystko co ważne. Jedyny problem to notowania towarów/surowców/giełd zagranicznych. Program nie ma tych danych w interwałach dziennych, a jedynie tygodniowym i zastanawiam się czy w płatnych wersjach jest udostępniona ta funkcjonalność (w opisie programu nie ma o tym słowa)?

Tak obligacje kupujesz po cenie brudnej czyli z narosłymi odsetkami. Dorzucasz prowizję maklerską od ceny czystej obligacji. Co do pytania drugiego to dostaniesz odsetki za cały okres półroczny, dlatego też w punkcie pierwszym "spłaciłeś" odsetki poprzedniemu właścicielowi za minione dni okresu odsetkowego i całe uprawnienie przeszło na Ciebie.

Także jesteś "stratny" tylko prowizję maklerską oraz różnicę między ceną emisyjną, a bieżącą wyceną.

Nie przesadzałbym z aż tak ostrymi słowami pod ich adresem. Abstrahując od obecnej wyceny i całej tej historii z KI, operacyjnie wyglądają od dłuższego czasu dobrze, obligacje plasują bez kłopotu po rynkowej cenie, więc czego oczekujecie?

Samego bałaganu przy niedoszłej fuzji z KI nie zazdroszczę bo to na pewno odbija się czkawką nie tylko wizerunkowo, ale zwłaszcza finansowo. Do tego jeszcze pozew za naruszenie dóbr osobistych. Wyjścia z impasu nie widać Boo hoo!

Co prawda obliczeń na potwierdzenie tezy o podwojeniu kapitalizacji nie mam, ale też mogę wejść w zakład że tak się właśnie stanie w przyszłym roku ;)

Po pierwsze przy realizacji prognozy zysku netto (0,8mln/2016), a już widać że spokojnie będzie przebita wskaźniki będą znacznie korzystniejsze niż dla całego sektora telekomów. Po drugie o czym wspomniał kolega wyżej trzeba pamiętać o ujęciu dofinansowań UE w rozliczeniach międzyokresowych. Po trzecie w obszarze, w którym działa Sfera jeszcze długo nie nastąpi churn klientów w innym kierunku np. LTE, gdyż są to obszary zacofane pod względem przyłączy o lata względem reszty kraju. Po czwarte w związku z powyższymi mamy gwarancję stałych przychodów na już postawionych łączach, uzupełniane o nowych klientów oraz kończących okres prolongaty oraz oczywiście dalszy rozwój sieci pieniędzmi z bieżącej siedmiolatki.

Z kronikarskiego obowiązku środki zwrócone na konto, zamknięta i udana emisja thumbright

Kalashnikov napisał(a):
Także prawnicy Della mogą się już szykować z pozwem.

Co Ciebie z pewnością bardzo by zadowoliło? Daleki jestem od tolerancji dla takich marketingowych bubli, do tego stanowiących istotną informację w oficjalnym dokumencie - nie prezentacji, nie teaserze - jakim jest memorandum, ale takie życzenie Spółce najgorszego jest z pewnością oznaką choroby. Pewnie jakby Spółka wskutek pozwu ze strony Della upadła i nie wypłaciła obligatariuszom pieniędzy byłbyś wniebowzięty?

Nic nie musi, emitent powinien wypłacić należność po potrąceniu podatku od zysków kapitałowych.

A czy wypłaca dywidendę to już Ty powinieneś wiedzieć co ustalili na walnym :) Zawsze może zapytać o to w trybie art 428 KSH

Mają wykup 8 sierpnia, więc zgodnie z regulaminem ASO już zdjęto jej notowania. Łap uchwałę:

www.gpwcatalyst.pl/aktualnosci...

Znowu pobawię się w odkopującego:

Trochę uspokaja to sytuację, ale w core businessie dalej daleko od zachwytów. Dla obligacyjnych grunt, że pokazali potencjał do finansowania się inaczej niż operacyjnie.

Sytuacja robi się dynamiczna :D

Ale to nie mając 18 lat i ograniczoną zdolność do czynności prawnych, nadal będziesz potrzebował zgody opiekuna na otwarcie konta maklerskiego, podobnie jak przy bankowym :/

Nie wiem czy to dla Ciebie rozwiązanie, ale może namów mamę by Twoje pieniądze wrzuciła w którąś z publicznych emisji obligacji popularnej Spółki... pieniądz to zawsze trochę lepszy, a może w ten sposób założy rachunek? Za rok trochę zarobisz, a obligacje powinno udać Ci się sprzedać i wtedy już pograsz normalnie

Haha fajny wakacyjny temat.

Właśnie miałem pisać tak jak kolega powyżej thumbright Do tego myślę, że na edukacje w tym kierunku rodzice też nie poskąpią, więc kupuj książki, książki i jeszcze raz książki

To jeszcze to o czym wspomniałem wyżej - pozyskują coraz więcej kapitału, mniejszym kosztem. 6 mln zł to już kwota obok której nie można przejść obojętnie:

Dodatkowym potwierdzeniem kontynuacji obecnego trendu wzrostowego jest podwójne dno na wykresie. Jest ktoś w stanie pokusić się o wyznaczenie ceny docelowej dla bieżących wzrostów? Whistle

Ja bym powiedział, że dopóki zachowają marże/rentowność na obecnym poziomie to nic im nie grozi. Zwłaszcza, że kapitał dłużny pozyskują już odrobinę taniej i efektywniej niż do tej pory (emisje po 3-4mln vs. 1-2 mln w poprzednich latach, oprocentowanie 8% vs. 9-9,5%).

Zobaczymy jak pójdą serie jesiennych wykupów. Przy raczej pozytywnym odbiorze rynku (kwotowania obecnych serii po nominale), kłopotu być nie powinno, ale zawsze to dosyć spora kumulacja zdarzeń.

Jeszcze co do spraw makro to mieliśmy zmianę w ustawodastwie dotyczącą kredytu konsumenckiego, gdzie na rzeczywisty wpływ na wynik będzie trzeba poczekać, choć firmy z Catalyst raczej sobie poradzą w komplecie. No i druga sprawa to 500+, łatwy i pewny pieniądz zawsze napędza konsumpcję, a co za tym idzie potrzebę na szybki kredyt.

PS. kolega wyżej się popisał elokwencją, tak to prawda firmy bankrutują nie z braku zysku, a płynności. Tylko to dotyczy wszystkich firm, więc nie wiem czego ten wpis miał dowodzić, tak samo fakt, że dzwonili do tej czy innej osoby...

Nie ma przychodów, ale za to są zobowiązania...

Choć trzeba oddać wirtuozerię Prezesa, pozbył się z GK podmiotu (obecny WGE Development Sp. z o.o.), na którym ciążyły zobowiązania z tytułu kilku serii obligacji po czym ten sam podmiot udzielił pożyczki na 8 mln zł innej Spółce Prezesa (Ekotermika S.A.). Pieniędzy dla obligatariuszy jak zwykle zabrakło... love4

Teraz pytanie, jak Ekokogeneracja S.A. jako poręczyciel tych obligacji może odpowiadać za długi Emitenta?

Na akcjach Besta ostatnio spore wzrosty, więc rynek też być może pozytywnie zdyskontował potencjalne ryzyko ze strony likwidacji OFE. Choć płynność na walorze żadna, więc może to oznaczać właściwie wszystko Anxious

Przeanalizowałem portfele inwestycyjne OFE pod kątem posiadanych obligacji i wygląda na to, że z czołówki rynku BEST pozostaje jednym z nielicznych przypadków, gdzie zaangażowanie funduszy jest zerowe.

Demontaż OFE potencjalnie może być sporym ryzykiem dla wielu firm z Catalyst nawet o ugruntowanej pozycji, jeśli chodzi o refinansowanie. Warto chyba zachować czujność? Co sądzicie?

No to właśnie, tu jest pies pogrzebany że w Spółkach ulegajacych w dużej mierze sezonowości zestawiono dane aktualne z poprzednimi miesiącami zamiast z analogicznym okresem z lat poprzednich thumbright

Ale efekt 500+ jest

CCC:
Cytat:
Warszawa, 01.07.2016 (ISBnews) - Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC za czerwiec 2016 wyniosły ponad 261 mln zł i były wyższe o 38,1% od osiągniętych rok wcześniej, podała spółka.
"Przychody za okres styczeń – czerwiec wyniosły około 1 400 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku 2015 o 34,6%" - czytamy też w komunikacie.

Przychody ze sprzedaży detalicznej w sklepach stacjonarnych sieci CCC za czerwiec 2016 wyniosły ponad 226 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 23,7%, narastająco za okres styczeń – czerwiec wyniosły około 1 208 mln zł i były wyższe o 21,3% w stosunku do roku 2015 r., podano również.

LPP:
Cytat:
Przychody grupy LPP w czerwcu wyniosły ok. 556 mln zł, wzrost o ok. 21 proc. rdr

Patrząc na sprzedaż ze Spółek ubraniowych (CCC, LPP) z pewnością EUR powinien podążyć ich drogą. Choć efekt 500+ wcale nie musi się przełożyć na popyt w sektorze FMCG - w końcu są granice konsumpcji - aż tak bardzo jak w przypadku odzieży.

Technicznie też już raczej jest grunt pod zakończenie korekty i odbicie do sierpniowych wyników. Natomiast brak czynników pozwalających na utrzymanie spadków, chyba że przeoczyłem coś ważnego (osłabienie złotówki?)

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 6 marca 2021 10:30:16
Liczba wpisów: 182
[0,05% wszystkich postów / 0,08 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,067 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +155,99% +31 197,07 zł 51 197,07 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d