pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

aksu

aksu

Ostatnie 10 wpisów
Skrupulatność w raportowaniu nie nazywałbym szumem. Spółka na bieżąco informowała o postępach negocjacji z potencjalnym nowym inwestorem - koincydencja zdarzeń sugeruje że mógł to być MEDCAMP - z czego chyba nic nie wyszło.

Teraz będą zbierać kapitał na dokapitalizowanie kluczowych aktywów i jak myślę następować będzie stopniowe cashowanie spółek zależnego funduszu KVARKO. Program jest finansowany ze środków państwowych, więc o zamkniętym horyzoncie czasowym - zostały im jakieś niecałe 2 lata na wyjście z inwestycji. Także może być bardzo ciekawie.

Sam potencjał spółki trudno określić bo spółki portfelowe do czasu sprzedaży wycenione są po cenie nabycia i dla przykładu (też wyczyta się to z raportów) farm innovations nabywali za zdaje się 300 tys, a obecnie ich pakiet wyceniają na +/- 4 mln zł. Na pewno trzeba im oddać, że bardzo sprawnie sięgają po różnego rodzaju dotacje, na których budują wartość (przykładowo satrevolution przeszło 43 mln zł w ostatnim półroczu)

Wszystko to sprawia, że nie sięgając do danych źródłowych każdej ze spółek z portfela (bilanse, rzis) albo ufasz zarządowi blackeye i i inwestujesz albo jednak stoisz z boku Dancing Chyba, że ktoś byłby w stanie to jakoś zwięźle starać się wycenić i podsumować?

0,5 mln poręczenia? Trzeba będzie wypłacić dywidendę z Powszechnego Funduszu Wierzytelności, także jego noga w areszcie nie postanie. Niemniej dobrze że prokuratura działa

Jak wiemy sejm poprzedniej kadencji zmienił ostatnio przepisy o ofercie publiczej obligacji. Interesuje mnie jeden nowy zapis, który umożliwia nareszcie handel obligacjami niewykupionymi w terminie.

Oczywiście jest to szansa na szybkie pozbycie się papierów, odzyskanie jakiejś części środków - oczywiście pod warunkiem znalezienia kupującego, czy w ostateczności zrobić pożytek z takich obligacji robiąc po prostu stratę podatkową i uwolnić się z przewlekłych postępowań wobec upadłych emitentów czy w wiecznej restrukturyzacji.

Tyle teoria, czy ktoś wie jak to w praktyce wygląda? Czytałem ostatnio artykuł na portalu obligacje.pl, że powstały już firmy trudniące się w odkupie takich papierów. Czy ktoś może wskazać takie podmioty - rzecz jasna również poprzez prywatną wiadomość, gdyby godziło to w regulamin forum - myślę że znalazło by się wielu chętnych sprzedać niektóre obligacje nawet za przysłowiowy grosz king

Jeśli nie jestem jedynym zainteresowanym to pojawiły się informacje od kuratora o postępowaniu:

kubiczekm.com/informacja-kurat...

Cytat:
aktualizując informacje o stanie postępowania upadłościowego spółki pod firmą: Eurocent S.A. w upadłości z siedzibą w Krakowie („Upadły” lub „Spółka”), Kurator dokonał kolejnej analizy akt postępowania upadłościowego Spółki. Pozwoliło to na ustalenie, że pomimo upływu terminu do zgłaszania wierzytelności i dokonanie stosownego zgłoszenia przez Kuratora, z przyczyn niezależnych od Syndyka, nie doszło jeszcze do obwieszczenia o wyłożeniu listy wierzytelności ani do jej zatwierdzenia.

W toku postępowania upadłościowego, Syndyk przedłożył listę wierzytelności. Jednak ze względu na fakt, że nie wszystkie zgłoszenia wierzytelności zostały przekazane Syndykowi, to został on zobowiązany do rozpoznania zgłoszeń wierzytelności przekazanych w późniejszym terminie i uzupełnienia listy wierzytelności.

W dniu 30 sierpnia 2019 roku, Syndyk przedłożył pismo, w treści którego wskazał, że ostanie przekazane Syndykowi zgłoszenia wierzytelności zostały rozpoznane, a przygotowana lista wierzytelności została uzupełniona i przedłożona Sędziemu-komisarzowi. Wobec czego, zrealizowane zostały przesłanki do wyłożenia listy wierzytelności. Przy czym, dalsze czynności należą do Sędziego-komisarza i Sądu.

Jeśli natomiast chodzi o likwidację osobnej masy upadłości, to ze względu na specyfikę zabezpieczenia (zastaw rejestrowy ustanowiony na certyfikatach inwestycyjnych w funduszu inwestycyjnym zamkniętym), jest ona na wczesnym etapie.

Syndyk wraz z Kuratorem podjęli rozmowy z EQUES Investment TFI S.A. w celu omówienia aktualnej sytuacji funduszu ERC FIZ. W dalszej kolejności prowadzone były rozmowy w przedmiocie likwidacji Funduszu lub podjęcia innych działań, które pozwolą na zaspokojenie zabezpieczonych podmiotów. Nie podjęto jeszcze żadnych rozstrzygnięć, ale rozmowy i dalsze czynności likwidacyjne będą kontynuowane.

We wszelkich sprawach związanych z obligacjami wyemitowanymi przez EUROCENT S.A. w upadłości i zabezpieczonymi rzeczowo na jego majątku, uprzejmie prosimy o kontakt pod adresem e-mail: info@kubiczekm.com.


Ogólnie to wychodzą bardzo mdłe działalania naszych instytucji by cokolwiek uratować dla obligatariuszy. Może nowe prawo pomoze chociaż w sprzedaży obligacji z rachunku i zrobienie straty na rachunku. Mysle ze wielu by sie przydało przed koncem roku cos takiego wave

Śledząc dalej spółkę trzeba zauważyć, że ich sztandarowy projekt, fundusz KVARKO powoli będzie wchodził w fazę monetyzacji, zwrotu z inwestycji. Łącznie dokonali kilkunastu inwestycji w spółki np. Qna technology, Satrevolution, Bioceltix, Farm Innovations, Biovetika, Debn, Magic Vr + parę innych mniejszych

W mojej ocenie kilka projektów przynajmniej rokuje bardzo dobrze, jeśli nie zrewolucjonizują danych gałęzi to zyskają przynajmniej komercyjny sukces.

Sam TIG na swoich bezpośrednich inwestycjach potfelowych radzi sobie różnie - zamknęli pozycję na The Dust (stopa zwrotu 252%), nieco gorzej na Tbull, ale nawet tu patrząc na cenę nabycia są dobre kilkaset % nad kreską. Pozostałe spółki to według mojej wiedzy jeszcze zagadka, choć radzą sobie - Shuttout (0,5 mln funtów pozyskane z crowdfundingu), Magic VR ma kilka nowych oddziałow, dofinansowanie z UE.

Właśnie dofinansowania UE/rządowe to działka w której TIG ma dobry know-how co oceniam też bardzo pozytywnie. Wiadomo to jeszcze nie zysk na operacyjnej działalności ale daje spore szanse na bezpośrednie przełożenie.

I tak, udało się pozyskać fundusze do KVARKO (24 mln), dla Tbull (ponad 6 mln w dwóch rundach), Magic Vr (ponad 3 mln), Satrevolution (chyba ok 5 mln), QNA (3 mln)

Także ziarna zasiane, na wzrosty i obroty na TIG trzeba poczekać. Bardzo dziwi sukcesywny zjazd kursu tej firmy, obiektywnych powodów brak, najwyraźniej znikomy obrót (czasami przerywany zrywami jak np. w maju br.) i nikła wiedza o firmie wystarczają. Konkludując myślę że przenosiny na główny parkiet byłyby słusznym ruchem

Dzień Dobry,

czy ktoś z szanownych forumowiczów-obligatariuszy zapoznał się może z wyceną masy upadłości Eurocentu sporządzonej przez syndyka?

www.imsig.pl/pozycja/2019/28/7...

Cytat:
syndyk masy upadłości przekazał opis i oszacowanie wartości przedsiębiorstwa Eurocent S.A. w upadłości z s. w Krakowie, sporządzony w dniu 22.10.2018 r., z którym to opisem i oszacowaniem każdy zainteresowany może zapoznać się w sekretariacie tut. Sądu - (KRS 0000422501) sygn. akt (VIII GUp 162/18)


Być może, ktoś mógłby zapoznać się z materiałami i zrobić fotokopię i podzieli się nią z zainteresowanymi? (do sprawdzenia w sekretariacie SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA-ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRS) Zapraszam do kontaktu priv. Pzdr

Boo hoo!

Spółka się pomyliła i akcji nie sprzedała za 2,5/akcja tylko jednak 1,5... Tak po prostu, przypadkiem nie zwrócili uwagi, że na rachunku zamiast ponad 330 tys zł mieli niecałe 200 tys

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Ustalenie tego zajęło im całe 4 dni. Dla mnie to jest głęboka manipulacja, która powinna być karalna. Nie wierze, w tak grubo szyte przypadki i aż taki burdel w Spółce.

Abstrahuję od tego, że sam gdyby nie niskie obroty byłbym "szczęśliwym" nabywcą tych akcji.

Czy można gdzieś to zgłosić żeby Spółka poniosła zasłużoną karę? Dwa, na szczęście czysto hipotetycznie czy jeśli inwestor podejmie decyzję inwestycyjną na podstawie błędnego raportu to czy sam może dociekać zadośćuczynienia? Są ku temu jakieś możliwości prawne?

Trochę pospieszyłeś się kolego z zamykaniem tej Spółki.


aksu napisał(a):

Dalej jednak nową emisję akcji czy też obligacji mogą zamknąć w wewnętrznym gronie (ABS, 3S i założyciele), pewnie jak zwykle zależy czy im się opłaca trzymać spółkę na kroplówce?


Tak jak pisałem wcześniej, wszystko wskazuje na to że zrobili emisję we własnym gronie na takim poziomie na jakim określili potrzeby. Najwyraźniej jednak opłaca im się Spółkę trzymać na kroplówce skoro osoby najlepiej poinformowane objęły emisję przy cenie jednostkowej 2,5 tj o 200% więcej niż wycena rynkowa.

Taką determinację oceniam jednoznacznie pozytywnie i można być niemal pewnym o realizację PO PC, co dalej ze Spółką zobaczymy.

Nie chcę Ciebie zrażać, ale ostatni ruch raczej nie powstał naturalnie tylko został "animowany". Newconnect to taki specyficzny rynek, że mało który poważny detalista, a tym bardziej gracz instytucjonalny tutaj zagląda (wyjątki to Datawalk, Farm51 i może jeszcze parę gameDevów).

Dobrze to obrazuje przykład Spółki widmo, którą tutaj opisałeś - brak spółek portfelowych, brak zysku, lata totalnej stagnacji i nagle wystrzał i absurdalna wycena na poziomie 1,5 zł. Z drugiej strony na przykład z tej samej działki VC Tech Invest Group, który kilka firm już upublicznił na giełdzie z niemałym zyskiem, dostał 24 mln żywej gotówki od Skarbu Państwa i ma sporo policzalnych dobrych biznesów, a mimo to kurs szoruje po dnie przy minimalnym zainteresowaniu Boo hoo!

Także wybacz, ale takie niczym nieuzasadnione wystrzały kursu i to jeszcze na Newconnect nikogo tutaj nie zajmują bo to uliczka w jedną stronę - kupisz, na rachunku pojawi się przez jakiś czas pewnie zysk, ale potem nijak tego nie sprzedasz bo ten "animowany" ruch nagle się cudownie skończy. Ale być może jestem w błędzie i Apollo Capital ma jakieś wartościowe aktywa? thumbright

Spółka jako taka w ogóle mnie nie interesuje. Ale z kronikarskiego obowiązku @Kasia Stefańska Aforti Finance udziela pożyczek dla firm, głównie JDG. Zapisy ustawy o kredycie konsumenckim w zakresie poziomu maksymalnego oprocentowania pożyczek w ogóle jej nie dotyczą.
Trochę słabo jak na dogłębną znajomość rynku od 1,5 roku ;)

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 26 lutego 2015
Ostatnia wizyta: 24 czerwca 2020 16:39:57
Liczba wpisów: 179
[0,05% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,505 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,36% +25 071,75 zł 45 071,75 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d