Krzysztof Lewandowski - prezes EuCO SA - czat inwestorski - StockWatch.pl - portal informacyjno-analityczny poświęcony inwestycjom na polskiej giełdzie i rynkach globalnych.
AD.bx ad0a
StockWatch.pl
AD.bx ad0b

Krzysztof Lewandowski - prezes EuCO SA

Dyskusja odbyła się dnia: 24.11.2014, godziny 13:00
Krzysztof Lewandowski - prezes EuCO SA Krzysztof Lewandowski, prezes zarządu Europejskiego Centrum Odszkodowań SA
EUCO
24 listopada o godz. 13:00 zapraszamy na czat inwestorski z Krzysztofem Lewandowskim, prezesem zarządu spółki Europejskie Centrum Odszkodowań SA. Głównymi tematami spotkania będą podsumowanie wyników finansowych po trzech kwartałach 2014 roku oraz plany dalszego rozwoju spółki EuCO.

Europejskie Centrum Odszkodowań to jedna z największych w Polsce firm, która pomaga osobom poszkodowanym i ich bliskim uzyskać od firm ubezpieczeniowych odszkodowania z tytułu szkód osobowych oraz szkód komunikacyjnych. Najczęściej dotyczy to wypadków komunikacyjnych. Dochodzenie roszczeń może toczyć się w dwóch trybach: przedsądowym i sądowym. W trybie przedsądowym doradca prowadzi w imieniu klienta negocjacje z zakładem ubezpieczeniowym, sprawami prowadzonymi w trybie sądowym zajmuje się podmiot zależny firmy, którym jest Kancelaria Radców Prawnych EuCO - Joanna Smereczańska-Smulczyk i Partnerzy Spółka Komandytowa. Grupa EuCO prowadzi również działalność na rynkach zagranicznych - Czechy, Słowacja, Węgry i Rumunia. Więcej informacji na stronie: http://www.euco.pl/

Zapis dyskusji
 • moderator: Witam na dzisiejszym czacie z prezesem Europejskiego Centrum Odszkodowań. Tematem dyskusji są wyniki finansowe po III kwartale oraz plany rozwojowe spółki. Już można zadawać pytania, na które nasz Gość zacznie odpowiadać równo o 13.
 • moderator: Przypominam zasady organizacyjne czata: pytania są przesyłane najpierw do moderatora; publikowane są pytania wybrane przez Gościa czata wraz z odpowiedziami; u dołu ekranu kolejkowane są u każdego użytkownika jego pytania; moderator może odrzucić pytanie niezgodne z regulaminem, powiadamiając o tym użytkownika.
 • moderator: Informacja dla dziennikarzy relacjonujących przebieg czata: wykorzystanie cytatów z dzisiejszej rozmowy w Państwa materiałach redakcyjnych wymaga podania źródła. W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt: biuro@stockwatch.pl
 • Krzysztof Lewandowski: Dzień dobry, jestem już do Państwa dyspozycji i zapraszam do zadawania pytań dotyczących spółki Europejskie Centrum Odszkodowań.
 • SW-fan: Witam Panie Prezesie. Mam wrażenie że rynek odszkodowań się zmienia w ostatnim czasie, co pokazują m.in. ruchy PZU. Jak Pan ocenia zmiany na rynku, co jest szansą a co zagrożeniem dla EUCO?
  Krzysztof Lewandowski: Zmiany oceniam bardzo pozytywnie, ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe przyjmują coraz większą odpowiedzialność i w szerszym zakresie za powstałe szkody. To przekłada się na wzrost uzyskiwanych przychodów przez EuCO.
 • Gość niepotwierdzony: Jaka według Pana jest przewaga firmy Euco,Votum,DRB itp nad innymi mniejszymi kancelariami odszkodowawczymi?
  Krzysztof Lewandowski: Główną naszą przewagą jest doświadczenie w negocjacjach z towarzystwami ubezpieczeniowymi, jak również doświaczenie w prowadzeniu dużej ilości spraw sądowych z bardzo wysoką skutecznością, oraz posiadanie dużej grupy ekspertów z różnych dziedzin.
 • Max09 niepotwierdzony: Dlaczego spółka jako kolejny rynek wybrała akurat Rumunie? Czy są jeszcze jakieś rynki na które planuje wejść Euco?
  Krzysztof Lewandowski: Rumunia została wybrana ze względu na to, że jest to duży kraj europejski, a ma podobne uregulowania prawne, które powodują, iż jest to kraj o potencjale wiekszym niż Czechy, Węgry i Słowacja razem. Prowadzimy badania dwóch dużych rynków, ale jeszcze za wcześnie żeby podać szczegóły.
 • Max09 niepotwierdzony: Czy spółka planuje robić emisje akcji? Na jakim poziomie chce utrzymać i jak to aktualnie wygląda na tle sektoru?
  Krzysztof Lewandowski: Spółka obecnie nie planuje emisji akcji.
 • raidowiec: Widzę że nie zajmujecie się tylko odszkodowaniami komunikacyjnymi, ale też Personal Injury? Który segment jest bardziej przyszłościowy i zyskowny dla Spółki?
  Krzysztof Lewandowski: Spółka głównie zajmuje się szkodami osobowymi i ten segment uważamy za najbardziej przyszłościowy.
 • Max09 niepotwierdzony: Witam Serdecznie, czy w zimę zyski spółki są większę niż w inne pory roku? jeśli tak to zapewne będzie już to widoczne w wynikach za 4 kwartał 2014r. Pozdrawiam
  Krzysztof Lewandowski: Najbardziej szkodowym okresem, wbrew pozorom, jest okres letni. Sprawy tego okresu wpływają do nas przez jesień i zimę więc jest duża szansa, że efekty będą widoczne w wynikach po pierwszym kwartale.
 • Iwona niepotwierdzony: Jakie są konkretne plany dalszego rozwoju spółki EuCO?
  Krzysztof Lewandowski: Prowadzimy zaawansowane prace nad dodatkowymi obszarami biznesu dotyczącymi odszkodowań, na przykład o błędy medyczne.
 • al niepotwierdzony: Panie Prezesie, czy w najbliżyszym czasie EUCO spodziewa się wzrostu rentowności spółki rumuńskiej??
  Krzysztof Lewandowski: Spółka rumuńska jest już rentowna i spodziewamy się poprawy poziomu rentowności w Rumunii w najbliższych kwartałałach.
 • Gość niepotwierdzony: Czy w przyszłym roku liczy Pan na większe zyski firmy?
  Krzysztof Lewandowski: Spółka obecnie bardzo dynamicznie się rozwija i spodziewamy się w przyszłości wzrostu wszytkich parametrów, także zysków.
 • Kris niepotwierdzony: Czy nie obawia się Pan konkurencji?
  Krzysztof Lewandowski: Konkurencja jest pozytywnym zjawiskiem, które stymuluje rozwój spółki i w konsekwencji przekłada się na uzyskiwanie coraz wyższych kwot odszkodowań dla klientów EuCO.
 • Gość niepotwierdzony: Trend wzrostowy spółki trwa już od ponad dwóch lat, czy Pańswta zdaniem uda się utrzymać ten stan rzeczy?
  Krzysztof Lewandowski: Tak, uważam, że jesteśmy na początku naszej drogi rozwoju i sukcesów, a następne lata będą tego potwierdzeniem.
 • SW-fan: Polski rynek powoli wydaje się być nasycony, przynajmniej na obecnym etapie rozwoju. Może pora na konsolidację? Czy EUCO jest zainteresowane przejmowaniem mniejszych konkurentów?
  Krzysztof Lewandowski: Spółka jest zainteresowana konsolidacją rynku, a ewentualne przejęcia jeszcze bardziej przyspieszą nasz rozwój.
 • Iwona niepotwierdzony: A czy wprowadzenie nowych produktów będzie się wiązało z utworzeniem większej ilości miejsc pracy?
  Krzysztof Lewandowski: Oczywiście będziemy zwiększać zatrudnienie, również z uwagi na rozwój nowych obszarów biznesu.
 • gość niepotwierdzony: Jak ocenia Pan wynik finansowy Spółki za 3 kwartały 2014r.? Jest Pan z niego zadowolony czy mogło być lepiej?
  Krzysztof Lewandowski: 3Q dla spółki nigdy nie był kwartałem najlepszym z uwagi na przerwę urlopową w sądach w miesiącach lipiec i sierpień. Dlatego osiągnięty poziom wyniku w 3Q uważam za satysfakcjonujący.
 • gość niepotwierdzony: Firmy odszkodowawcze jeszcze kilka lat temu nie miały dobrej renomy na rynku. Obecnie ten trend drastycznie się zmienił. Macie coraz większą rzeszę klientów. Skąd ta pozytwna zmiana?
  Krzysztof Lewandowski: Branża odszodowawcza jest od niedawna obecna na polskim rynku. Pozytywna zmiana wynika z coraz większego dostępu klientów do naszych usług. W budowaniu zaufania na pewno pomogła EuCO obecność na GPW i prowadzona od początku otwarta polityka firmy w zakresie współpracy z klientami i inwestorami.
 • Gość niepotwierdzony: i czy zarząd rozważa dywersyfikację działalności?
  Krzysztof Lewandowski: Tak, ale cały rozwój grupy EuCO jest oparty na branży odszkodowaczej i nowe obszary działalności są zwiazane z usługami w ramach odszkodowań. Na przykład pozwy zbiorowe.
 • Karola niepotwierdzony: Dlaczego wiele osób wybiera EuCO zamiast konkurencji?
  Krzysztof Lewandowski: Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. To świadczy, że nasza praca w kierunku nieustannej poprawy jakości i skuteczności została przez klientów doceniona.
 • Tomi niepotwierdzony: Istniejecie na rynku dzięki nieuczciwym praktykom ubezpieczycieli. Nie obawiacie się tego, że ubezpieczyciele zaczną w końcu wypłacać odszkodowania w należnej kwocie?
  Krzysztof Lewandowski: Z naszej oceny sytuacji rynkowej wynika, że w najbliższym czasie nie należy spodziewać się adekwatnych wypłat odszkodowań dla klientów. Z obserwacji otoczenia wynika, że również na rozwiniętych rynkach mamy do czynienia z niedoszacowaniem wypłat dla klietów.
 • Gość niepotwierdzony: Czy zysk netto w 4 kwartale może być wyższy niż ten z 4 kwartału 2013 roku.
  Krzysztof Lewandowski: 4Q pod względem wyników był historycznie zawsze najlepszym kwartałem i głęboko wierzę, że tak bedzie równiez w tym roku.
 • Zainteresowany niepotwierdzony: Jaki jest prognozowany zysk na przyszły rok? Wyższy od obecngo czy na tym samym poziomie?
  Krzysztof Lewandowski: Spółka nie podawała prognoz na przyszły rok. Dynamiczny rozwój spółki pozwala nam bardzo optymistycznie patrzeć w przyszłość.
 • piotr niepotwierdzony: Czy EuCO uważa się za lidera na rynku w branży odszkodowań?
  Krzysztof Lewandowski: Tak, pod względem kapitalizacji, wielkości zysku oraz liczby spraw, które pozyskujemy miesięcznie z rynku, jesteśmy największą firmą w branży odszkodowań w Polsce.
 • lara niepotwierdzony: Co uważa Pan za priorytet w swojej działalności w roku 2015r.?
  Krzysztof Lewandowski: Koncentracja na rozwoju Kancelarii i spraw sądowych w sektorze osobowym i rzeczowym oraz rozwój spółki w Rumunii.
 • Gość niepotwierdzony: jaka jest aktualnie kwota prowadzonych spraw sądowych i jak idzie zakup praw majątkowych?
  Krzysztof Lewandowski: Kwota prowadzonych spraw sądowych ulega z kwartału na kwartał zwiększeniu i dynamicznie rośnie również wartość kupowanych cesji.
 • Gość niepotwierdzony: Panie Prezesie wspomniał Pan o pozwach zbiorowych - czy Euco będzie zajmowało się wyłaącznie sprawami związanymi z wypadkami komunikacyjnymi i szkodami osobowymi, czy będzie to szersza działalność?
  Krzysztof Lewandowski: Pozwy zbiorowe, które obecnie prowadzimy związane są bezpośrednio z działalnością odszkodowawczą, ale nie dotyczą wprost odszkodowań komunikacyjnych.
 • arek niepotwierdzony: Jak Pan ocenia wprowadzony całkiem niedawno na rynek produkt EuCO dot. odkupowania szkód z OC?
  Krzysztof Lewandowski: Jesteśmy zadowoleni z rozwoju tego segmentu rynku.
 • Iwona niepotwierdzony: Gdyby mógł Pan cofnąć czas czy zmieniłby Pan coś w swojej dotychczasowe działalności?
  Krzysztof Lewandowski: Jeżeli mógłbym cofnąć czas to założyłbym firmę odszkodowawczą przynajmniej 10 lat wcześniej. Pomógłbym w ten sposob większej liczbie osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.
 • Krzysztof Lewandowski: Dziękuję bardzo za udział w dyskusji. Starałem się odpowiedzieć na jak największą liczbę pytań. Niestety kilka zostało bez odpowiedzi, ale tylko z uwagi na brak czasu. Do zobaczenia na następnym czacie.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com
AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +72,20% +14 440,00 zł 34 440,00 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
Ostatnio zaktualizowane dane
AD.bx ad3b
AD.bx ad3d