pixelg
StockWatch.pl - Giełda od fundamentów - notowania, dywidendy, wiadomości, analizy

Analizy finansowe i wiadomości giełdowe

Dyskusja odbyła się dnia: 16.07.2019, godziny 00:00
Marek Dietl, prezes zarządu GPW: szanse i wyzwania przed jakimi stoi GPW Marek Dietl, prezes zarządu GPW
W środę 16 lipca o godz. 10:00 odbędzie się czat z Markiem Dietlem, prezesem zarządu spółki GPW. Zapraszamy do zadawania pytań związanych z aktualną sytuacją spółki oraz strategią rozwoju polskiej giełdy.

Grupa Kapitałowa Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GK GPW) prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz określa stopy referencyjne WIBOR i WIBID. GK GPW obejmuje kluczowe instytucje rynku kapitałowego i towarowego w Polsce i jest największą giełdą w regionie Europy Środkowo – Wschodniej. W 2018 r. agencja indeksowa FTSE Russell zakwalifikowała polski rynek kapitałowy do grona rynków rozwiniętych.

GPW to ważne źródło pozyskiwania kapitału dla przedsiębiorstw i samorządów w regionie, które przyczynia się do dynamicznego rozwoju polskiej gospodarki, tworzenia nowych miejsc pracy, wspierania konkurencyjności polskich przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej i w efekcie wzrostu zamożności polskiego społeczeństwa. Obecność na rynku kapitałowym przynosi przedsiębiorcom także inne korzyści, takie jak wzrost rozpoznawalności, wiarygodności, efektywności i przejrzystości zarządzania. Giełda dostarcza także finansowania dla projektów innowacyjnych i wkracza ze swoimi kompetencjami biznesowymi w inne sektory gospodarcze, przyczyniając się pośrednio także do ich rozwoju i zwiększania ich nowoczesności. Grupa Kapitałowa GPW prowadzi działalność także w zakresie edukacji, promocji i informacji związanej z funkcjonowaniem rynku kapitałowego.

Grupa Kapitałowa GPW od lat, poprzez swój dynamiczny rozwój i stabilne wyniki finansowe konsekwentnie i systematycznie buduje wartość dla swoich akcjonariuszy. Więcej informacji: www.gpw.pl

Zapis dyskusji
 • moderator: Witam na czacie inwestorskim z Markiem Dietlem, prezesem GPW. Dziś dyskutujemy o aktualnej sytuacji spółki oraz strategii rozwoju polskiej giełdy.
 • moderator: Przypominam zasady organizacyjne czata: pytania są przesyłane najpierw do moderatora. Publikowane są pytania wybrane przez Gościa czata wraz z odpowiedziami. U dołu ekranu kolejkowane są u każdego użytkownika jego pytania. Moderator może odrzucić pytanie niezgodne z regulaminem.
 • moderator: Informacja dla dziennikarzy relacjonujących przebieg czata: wykorzystanie cytatów z dzisiejszej rozmowy w Państwa materiałach redakcyjnych wymaga podania źródła. W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt: biuro@stockwatch.pl
 • moderator: Już można zadawać pytania, na które nasz Gość zacznie odpowiadać o 10:00. W razie problemów z wyświetlaniem odpowiedzi prosimy o odświeżenie strony.
 • Marek Dietl: Dzień dobry, witam i zapraszam do zadawania pytań.
 • addison: Panie prezesie, Jestem na rynku od ponad 20 lat i w mojej opinii ostatnie lata to luzowanie regulatora co powoduje coraz niższą jakość i lawinowy wzrost nadużyć przez spółki a one tylko realizują podejście głównych akcjonariuszy spółek bo to de facto oni decydują o polityce wobec pozostałych akcjonariuszy spółek. Tematów w jaki to się odbywa jest wiele gdzie mali pozostają porzuceni a GPW wręcz pomaga tym dużym akcjonariuszom. Tematów jest wiele, w mojej opinii nie widzę żadnych sygnałów zwrotu w kierunku małych inwestorów. Gdy główny akcjonariusz zdecyduje się aby jego spółką wyszła z giełdy ta spółka poprzez brak wysyłania raportów finansowych rękoma GPW wychodzi z giełdy i mali inwestorzy mogą raz w roku spotkać się na kawie na WZA tej spółki. GPW wydaje zgody na wycofania bez dogłębnego zbadania tematu(przypadek FAM i dalsze problemy małych inwestorów). Brutalnie powiem tak, GPW najpierw wpuszcza wszystkich na rynek a potem pozwala wyjść tym co chcą bez zapytania co z małymi inwestorami, którzy przysłowiowo wiszą na haku bo nikt tych akcji od nich nie odkupi o godziwej cenie nie wspomnę. Samo stworzenie NC i wpuszczanie byle warzywniaka na ten rynek to było spore wyssanie kapitału od inwestorów. Warto może pokazać statystyki NC. Z tego miejsca proszę o powrót do jakości, bo jak słyszę o kolejnym modelu gdzie GPW idzie w crowdfundunding to jaka tam jest jakość? 10-20% projektów jest realnych, uczciwych, a reszta? Skutek rozmieniania jakości jest taki, że na 80% emitentów jest cisza w obrotach. Cel dla głównych akcjonariuszy jest zrealizowany- pozyskanie środków.
  Marek Dietl: W przypadku wykluczenia akcji spółki FAM z obrotu giełdowego (podobnie jak w innych tego typu przypadkach) Giełda podjęła decyzję o wykluczeniu na podstawie decyzji Komisji Nadzoru Finansowego o zniesieniu dematerializacji akcji. W takich przypadkach decyzja GPW jest konsekwencją decyzji KNF i przepisy (zarówno ustawowe jak i regulaminowe) nie przewidują możliwości odstąpienia od tej decyzji.

  Jeśli chodzi o rynek NewConnect to należy zauważyć, że Giełda podejmuje nieustanne działania mającego na celu zwiększenie zaufania do rynku i uczynienie go atrakcyjnym dla różnych grup inwestorów. W wyniku tych działań doprecyzowano kryteria wprowadzenia na NC, znacznie rozszerzono zakres obowiązków informacyjnych w zakresie informacji finansowych, a także wydłużono okres obowiązkowej współpracy spółek z Autoryzowanym Doradcą. Od 2016 roku obowiązują również nowe zasady segmentacji NewConnect, które mają na celu ułatwienie inwestorom identyfikację spółek notowanych na tym rynku pod kątem ich kondycji i związanego z tym ryzyka inwestycyjnego, jak również uczynienie rynku bardziej czytelnym, a przez to zachęcającym do poszukiwania nowych możliwości inwestycyjnych. Spółki notowane na rynku NewConnect objęte zostały takimi samymi obowiązkami w zakresie publikacji informacji poufnych jak spółki notowane na rynku regulowanym. Niemniej jednak jest to rynek dla spółek mniejszych i na wcześniejszym etapie rozwoju, a więc tym samym obarczony jest wyższym poziomem ryzyka.
 • addison: Kontynuując, posucha w napływach do funduszy w mojej opinii jest pokłosiem coraz niższej jakości regulatora nie wychwytującego w swoim czasie zagrożeń, praktycznie zapominając o przedstawianiu ryzyka dla inwestorów indywidualnych. Trend odchodzenia małych od rynku trwa lata i to jest nie do odwrócenia, niestety na własne życzenie GPW dając przyzwolenie na obniżenie jakości emitentów do czego doliczyć trzeba także coraz większą grupę nieuczciwych przedsiębiorców. Jak to zahamować, jakie GPW ma pomysły aby powrócić z jakością o 10 lat aby inwestor indywidualny postrzegał regulatora i cały rynek na jasny i przejrzysty system?
  Marek Dietl: Inwestorom indywidualnym jest poświęcony szereg inicjatyw edukacyjnych i promocyjnych: Szkoła Giełdowa, Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (ok. 20 tys. uczestników), szkolenia z domami maklerskimi, GPW Innovation Day…
  Edukacja inwestorów jest kluczowa, ponieważ inwestor wybierając GPW, musi znać reguły „gry” i ryzyko. GPW jest rynkiem regulowanym, gdzie panują jasne i konkretne zasady. Nie traktujemy pewnych grup inwestorów w sposób uprzywilejowany.
  Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego przewiduje szereg działań nakierowanych na inwestorów indywidualnych, mam nadzieję że szybko wejdzie w życie.
  Giełda podejmuje też szereg działań nakierowanych na poszerzanie oferty produktowej (np. nowe indeksy, instrumenty pochodne ETF-y) i poprawianie płynności na rynku ( np. z KDPW przygotowujemy pożyczki papierów wartościowych), które mają na celu polepszenie ogólnego klimatu inwestycyjnego i minimalizowanie ryzyka, które jest wpisane w inwestowanie na giełdzie. GPW jako spółka notowana organizuje spotkania z inwestorami indywidualnymi i wypłaca atrakcyjną dywidendę, starając się tym samym dawać przykład innym emitentom na rynku.
 • Waraksa67: Gdyby nie gaming to kto wie czy GPW już by dawno nie padła, albo przynajmniej skurczyła się z obrotami o duży procent, chociaż to w większości przerost formy nad treścią. Mam konkretne pytanie, co pan robi żeby przyciągnąć do Warszawy spółki gamingowe spoza Polski, może być Skandynawia, Czechy, Hiszpania, nawet Ukraina i inne kierunki.
  Marek Dietl: 18 marca 2019 r. GPW rozpoczęła publikowanie nowych indeksu WIG.GAMES. Od 9 kwietnia w obrocie giełdowym dostępne są certyfikaty strukturyzowane, dla których instrumentem bazowym jest indeks WIG.GAMES. W II półroczu br. planujemy uruchomienie kontraktów terminowych na WIG-Games.
  Spółki gamingowe z całego świata przyglądają się naszemu rynkowi - oprócz Hong Kongu, mamy najwyższe wyceny spółek gamingowych na świecie.
  Jesteśmy partnerem programu fundacji „Fundusz Współpracy” w ramach którego odbyło się wiele konferencji dla start-upów z Ukrainy. Przekaz medialny (media społecznościowe, TV) dotarł do ponad 10 mln osób na Ukrainie.
 • Barysza51: Czy przewidywane jest otwarcie "parkietu" gdzie spółki byłyby notowane w EUR i transakcje zawierane by były w tej walucie. Pozdrawiam
  Marek Dietl: Na GPW w tej chwili jest notowanych blisko 40 serii obligacji notowanych w EUR i to od inwestora zależy jaką walutę wybierze. Mamy także możliwość notowania akcji w EUR, decyzja w tym zakresie zależy od emitenta.
 • AKCJONARIUSZ: Rozpoznając wniosek o dopuszczenie papierów wartościowych do obrotu giełdowego, Zarząd GPW bierze pod uwagę: warunki, na jakich emitowane były papiery wartościowe i ich zgodność z zasadami publicznego charakteru obrotu giełdowego, określonymi we wspólnych uchwałach Rady i Zarządu Giełdy bezpieczeństwo obrotu giełdowego i interes jego uczestników. Proszę wskazać jaki interes odnieśli akcjonariusze Getback, którzy kupili akcje spółki po tym, jak wręczył Pan spółce nagrodę za debiut ? Przecież ci ludzie zaufali Panu !
  Marek Dietl: Analizując sytuację GetBacku pragnę przede wszystkim podkreślić, że GPW nigdy nie była i nie jest instytucją analizującą samodzielnie ryzyko związane z działalnością potencjalnego emitenta, tylko bazuje na dostarczonych dokumentach. Droga do IPO to proces złożony, w który jest zaangażowanych wiele instytucji analizujących sytuację finansową spółki i oceniających jej gotowość do debiutu na parkiecie, jak chociażby domy maklerskie. To one mają szczególną rolę w promowaniu wiarygodnych emitentów pośród inwestorów. Znaczenie biur maklerskich i innych pośredników finansowych dobrze ilustruje proporcje honorariów. Szacuje się, że biura maklerskie i inni pośrednicy otrzymali wynagrodzenie za plasowanie instrumentów finansowych w wysokości ok. 250 mln zł, kiedy dla porównania giełda rocznie z obrotu wszystkimi instrumentami finansowymi wszystkich emitentów osiąga przychody rzędu 90 mln zł. GPW to platforma obrotu, która jest ostatnim krokiem w procesie debiutu giełdowego dla emitentów. Oczywiście, wyciągnęliśmy wnioski z historii GetBack , zmieniliśmy podejście do przyznawania nagród i wyróżnień oraz udoskonaliliśmy nasze procesy wewnętrzne, w tym wdrożyliśmy nowy system nadzoru sesji.
 • Bugajsky: Witam. Mieszkam za granicą i nawet bym pokupował jakieś polskie akcje, ale się nie da. W systemach maklerskich próżno szukać WSE. Brokerzy może słyszeli o polskiej giełdzie, ale generalnie uśmiechają się z politowaniem że jest drogo, długo trwa i ciężko się zawiera transakcje. Nawet na popularnych stronach z notowaniami nie sposób znaleźć akcji z GPW. Taki KGHM albo PEKAO wyświetlają mi się co najwyżej jako Equity z Frankfurtu, Monachium czy Berlina, ale bez żadnych towarzyszących informacji. Dramat, i stracona szansa przyciągania kapitału naszych rodaków rozsianych po całym świecie.
  Marek Dietl: Interactive Brokers jest członkiem naszej giełdy i oferuje rozwiązania dla klientów detalicznych na całym świecie. Liczymy również na przyciągnięcie Polaków z całego świata na naszą platformę GPW Privet Market, gdzie będą oferowane stokenizowane aktywa.
 • Eva: Czy nie obawia się Pan dalszego odpływu inwestorów indywidualnych z GPW w związku z planowanym w Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego wprowadzeniem do ustawy o ofercie art. 68j, który umożliwi spółkom lub OSOBOM UPOWAŻNIONYM PRZEZ SPÓŁKI uzyskiwanie CODZIENNIE informacji o akcjonariuszach i ilości posiadanych przez nich akcji spółki (dotyczyć to ma już akcjonariuszy posiadających co najmniej 0,5% ogólnej liczby głosów)? Przepis ten, wprowadzany pod obłudnym pretekstem ochrony inwestorów indywidualnych i ułatwienia emitentom prowadzenia programów lojalnościowych, spowoduje, że – przynajmniej na mało płynnych spółkach – większościowi akcjonariusze będą mogli śledzić każdą właściwie transakcję pozostałych akcjonariuszy, a także uzyskają bez ich zgody ich dane teleadresowe.
  Marek Dietl: Moim zdaniem zmiany te są bardzo korzystne dla inwestora indywidualnego, a na straży danych teleadresowych stoi RODO i Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

  Wprowadzenie identyfikacji akcjonariuszy wynika z konieczności wdrożenia zmian w Dyrektywie 2007/36/WE dokonanych Dyrektywą 2017/828/UE, która uprawnia spółki giełdowe do identyfikowania swoich akcjonariuszy i wymaga od pośredników (centralnych depozytów papierów wartościowych, firm inwestycyjnych i banków) współpracy w tym procesie. Dyrektywa ta ma również na celu poprawę komunikacji między spółkami giełdowymi a ich akcjonariuszami, w szczególności poprawę przekazywania informacji w ramach łańcucha pośredników, i wymaga od pośredników podejmowania działań ułatwiających wykonywanie praw przez akcjonariuszy np. udział w walnych.
 • Analityk Fundamentalny: Spółka jako pierwsza (chyba) umożliwiła inwestorom branie udziału w WZA w sposób zdalny. brawo. Czy GPW zamierza promować ten sposób uczestniczenia w WZA - a jeśli tak to w jaki sposób? Czy nie byłoby fajną zachętą zrobienie np. dodatkowych zdalnych konferencji dla akcjonariuszy właśnie po WZA jako sposobu na promowanie tej aktywności?
  Marek Dietl: Promujemy zdalne uczestnictwa w WZA, ponieważ jest to idealny sposób na aktywizację akcjonariuszy i zwiększenie ich zaangażowania w sprawy spółki. Pośrednio jest to dobry sposób na budowę kultury długoterminowego oszczędzania i zwiększenie zaufania do rynku kapitałowego. KDPW prowadzi prace związane z wdrożeniem usługi eVoting, polegającej na umożliwieniu obsługi głosowania na walnym zgromadzeniu z użyciem środków komunikacji elektronicznej. Na wdrożeniu e-Votingu i popularyzacji zdalnego uczestnictwa w WZA najbardziej powinni zyskać akcjonariusze mniejszościowi - inwestorzy indywidualni i instytucjonalni.
 • Analityk Fundamentalny: Mam pytanie kiedy do Rady Giełdy wejdzie przedstawiciel Inwestorów Indywidualnych - czy Pan Prezes nie uważa, że to byłby chociaż minimalny ukłon w stronę indywidualnych i pokazania, że traktujecie ich poważnie - nie hasła tylko czyny? Tylko na Boga proszę nie odpowiadać, że to leży w kompetencjach akcjonariuszy a nie Zarządu Giełdy.
  Marek Dietl: Pełniąc rolę członka Rady Giełdy, jednym z jej członków był Jarosław Dominiak z SII, reprezentujący środowisko inwestorów indywidualnych. Bardzo mile wspominam współpracę z Jarkiem…
 • Analityk Fundamentalny: Przychody z obrotu energią wyniosły 3,2 mln zł w I kw. 2019 r., wzrosły o 3,4% rdr i spadły o 43,0% kdk. Skąd tak istotny spadek przychodów z obrotu energią kwartał do kwartału?
  Marek Dietl: Przede wszystkim mamy do czynienia z niepewnością związaną z kształtowaniem się cen energii dla odbiorców końcowych, co niewątpliwie przekłada się na mniejszą aktywność uczestników rynku, zwłaszcza terminowego. Należy jednak pamiętać, że w 2018 r. mieliśmy do czynienia z podniesieniem obliga giełdowego w zasadzie dwukrotnie, czego skutkiem jest wysoka baza. Obligo giełdowe na poziomie 100 proc., które obowiązuje od początku roku, okazało się mieć szereg wyłączeń, co również ma przełożenie na wolumeny w 2019 r.
 • J23: Czy planujecie wspierać środowisko blogów giełdowych na wzór Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego? Mają one większy wpływ na aktywizację inwestorów i obrót na małych spółkach niż rekomendacje biur maklerskich.
  Marek Dietl: Program pokrycia analitycznego jest programem pilotażowym zakontraktowanym na okres 2 lat. W trakcie jego trwania specjalnie powołana komisja oceni jakość publikowanych materiałów, a my będziemy mogli zadecydować o dalszych działaniach w tym zakresie. Uważamy, że okres 2 lat jest okresem optymalnym, aby móc ocenić i jednocześnie zauważyć efekty tego nowatorskiego programu. Naszym nadrzędnym celem jest wzrost płynności na małych i średnich spółkach i poszerzanie oferty oraz dostępnych informacji dla szerokiego grona inwestorów giełdowych. Nasze działania muszą być tak zaplanowane, żeby realizować wyznaczone zadanie. Dlatego jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i sugestie, które prosimy kierować na adres sales@gpw.pl.
 • Majka: Witam Nie chcę uogólniać, że na giełdzie są sami oszuści, bo tak nie jest, ale w ostatnich latach miało miejsce wiele mniejszych lub większych afer, w których poszkodowani są inwestorzy indywidualni. Zarządy i rady nadzorcze najczęściej nie ponosiły odpowiedzialności, a zawieszając akcje czy nakładając karę finansową upadającej spółce kara się właśnie drobnych inwestorów, którzy nie mogą wyjść z nietrafionej inwestycji, rozliczyć strat w PIT, czy uszczuplając masę upadłościową. Konkretne pytanie - co giełda może i robi, aby przekręty się nie powtarzały i aby karać winnych?
  Marek Dietl: Chciwość od początku istnienia ludzkości sprawiała, że dochodziło do przestępstw. My ze swej strony staramy się im zapobiegać poprzez doskonalenie naszych systemów. W ramach procesu inkubacji pewien start-up przygotował nam proof-of concept wykorzystania sztucznej inteligencji do śledzenia nadużyć na rynku kapitałowym. Oszuści są coraz sprytniejsi, więc my również musimy się doskonalić i mieć nad nimi przewagę technologiczną
  Liczymy na to, że pierwszym elementem SRRK będzie wprowadzenie Sądu Giełdowego, którego powinnością będzie sprawne karanie przestępców giełdowych.
 • Gość: Dzień dobry Jakie największe wyzwania stoją przed Panem w najbliższej przyszłości i z czego z przeszłości, co udało się zrealizować, jest Pan najbardziej zadowolony?
  Marek Dietl: Cel, który sobie postawiliśmy jako spółka na 2022 r., to 470 mln zł przychodów, oraz 250 mln zł EBITDA. Żeby to osiągnąć musimy wiele zmienić w naszym podstawowym biznesie (np. uruchomienie platformy do pożyczek papierów wartościowych, wprowadzenie instrumentów finansowych na rynku towarowym, market data o dużej wartości dodanej) oraz powstanie co najmniej trzech nowych platform obrotu: rynek rolny, rynek obrotu surowcami wtórnymi oraz rynek aktywów tokenizowanych.
 • af trader: I znowu muszę się odnieść do haseł edukacja i promocja. Kolejny błąd w myśleniu. Wystarczy płynność i dobre spółki, a inwestor sam drogę znajdzie. Myśli Pan że Polacy nie wiedzą o giełdzie? Wiedzą bardzo dobrze i trzymają swoje pieniądze z daleka. Spółki też trzymają się z daleka, dlatego jako pośrednik między nikim a nikim macie małe szanse mimo płomiennych zamiarów...
  Marek Dietl: Trzyletnia stopa zwrotu z indeksu WIG20TR to ok. 38 proc., a dziesięcioletnia to ok. 76 proc., to bije na głowę lokaty bankowe. Nie ustaniemy w działaniach promocyjnych i edukacyjnych póki Polacy nie zrozumieją, że ponadprzeciętne zwroty można uzyskać poprzez systematyczne lokowanie kapitału w zdywersyfikowany portfel notowanych akcji. Niedawno uruchomiliśmy ETF na WIG20TR, a kolejne ETF-y uzyskały „zielone światło” od KNF.
  W dzisiejszych uwarunkowaniach regulacyjnych szczególnie duże korzyści z obecności na parkiecie uzyskują firmy duże lub te, które globalnie skalują swój biznes. Tylko za pośrednictwem giełdy mogą mieć dostęp do praktycznie nieograniczonego zasobu światowego kapitału. Muszą „tylko i aż”, przekonać do siebie inwestorów. Od prawie roku jesteśmy w koszyku 25 rynków kapitałowych świata, więc pula potencjalnych inwestorów jest taka jak dla spółek z Londynu, Nowego Jorku, czy Tokio.
 • Analityk Fundamentalny: Koszty świadczeń pracowniczych w Q1 2019 wzrosły o ponad 42 proc. r/r (dane z raportu za 1 kwartał: Excel tabela: Koszty świadczeń pracowniczych2). Skąd tak duży wzrost tych kosztów?
  Marek Dietl: Wzrost łącznych kosztów osobowych na poziomie skonsolidowanym w I kw.2019 wyniósł 19,4 mln zł (+11,5 proc. r/r i +6 proc. kw/kw). Wzrost wynikał m.in. z większego zatrudnienia. Uważam, że aby dobrze rozwijać biznes giełdowy nie można oszczędzać na ludziach. Naszą przewagą konkurencyjną jest zdolna i zaangażowana kadra. Jeśli chcemy wprowadzić w życie ambitne założenia naszej strategii, musimy inwestować. Oczywiście staramy się optymalizować naszą politykę kosztową, ale jakość oferowanych przez nas usług jest dla mnie priorytetem.
  Kolejne inicjatywy strategiczne przekształcają się w działający biznes, co wymaga budowania zespołów do ich prowadzenia. Na przykład w styczniu rusza testowo platforma żywnościowa.
 • Marek Dietl: Szanowni Państwo dziękuję za udział w czacie. Mam nadzieję, że rozmowa pozwoliła przybliżyć perspektywy rozwoju grupy kapitałowej GPW oraz rynku kapitałowego w Polsce. Niestety ograniczenia czasowe uniemożliwiają odpowiedzenie na wszystkie pytania, zapraszam więc do kontaktu z działem Relacji Inwestorskich GPW na ir@gpw.pl. Zachęcam również do odwiedzenia panelu „relacje inwestorskie” na stronie internetowej GPW, gdzie znajdą Państwo wiele praktycznych informacji dotyczących sytuacji oraz perspektyw rozwoju spółki. Jeszcze raz dziękuję za udział w czacie. Pozdrawiam Marek :)
 • moderator: Ja również w imieniu redakcji StockWatch.pl serdecznie dziękuję za dyskusję i zapraszam na kolejne czaty.
Spółka Cena emisyjna Wart. oferty Koniec zapisów
Shoper SA 47,00 zł 363,39 mln zł 2021-06-28
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,25% +33 649,63 zł 53 649,63 zł
Ostatnio zaktualizowane dane
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy