pixelg
StockWatch.pl - Giełda od fundamentów - wiadomości, analizy, inwestycje i finanse
AD.bx ad0a
AD.bx ad0b

Analizy finansowe i wiadomości giełdowe

Dyskusja odbyła się dnia: 22.03.2019, godziny 11:00
Piotr Wątrucki, prezes zarządu ECC Games: Rozwój spółki jest dla nas priorytetem Piotr Wątrucki - prezes zarządu ECC Games
ECCGAMES
W piątek 22 marca o godzinie 11:00 odbędzie się czat inwestorski z Piotrem Wątruckim, prezesem zarządu ECC Games SA. Tematem rozmowy będą wyniki spółki za 2018 rok oraz plany na najbliższe miesiące.

ECC Games jest studiem deweloperskim z Warszawy, tworzonym przez zgrany zespół pasjonatów. 12 lutego 2019 roku spółka zadebiutowała na parkiecie NewConnect ciesząc się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów.

Firma aktualnie pracuje nad grą DRIFT19, która jest pierwszym na świecie symulatorem kierowcy driftowego – specjalisty od jazdy w kontrolowanym poślizgu. Chcąc zapewnić jak największy realizm, przy tworzeniu gry deweloperzy współpracują z Pawłem Groszem, profesjonalnym kierowcą driftowym z zespołu Drift Patriot, wicemistrzem serii Drift Open z 2017 roku.

Zainteresowanie DRIFT19 jest bardzo duże. Na stronie gry na Facebooku zgromadziło się już ponad 56 tys. fanów, a każda informacja o grze spotyka się z pozytywnymi reakcjami tysięcy osób oraz setkami komentarzy. DRIFT19 znajduje się także w Top 100 najbardziej oczekiwanych gier w serwisie Steam. ECC Games zamierza skupić się w najbliższych latach na umocnieniu swojej pozycji, jako studia tworzącego wysokiej jakości gry o tematyce motoryzacyjnej.

Zapis dyskusji
 • moderator: Witam na kolejnym czacie inwestorskim w ramach GAMING WEEK w StockWatch.pl. Dziś gościmy Piotra Wątruckiego, prezesa ECC Games, najmłodszej spółki gamingowej na warszawskim rynku.
 • moderator: Przypominam zasady organizacyjne czata: pytania są przesyłane najpierw do moderatora. Publikowane są pytania wybrane przez Gościa czata wraz z odpowiedziami. U dołu ekranu kolejkowane są u każdego użytkownika jego pytania. Moderator może odrzucić pytanie niezgodne z regulaminem.
 • moderator: Informacja dla dziennikarzy relacjonujących przebieg czata: wykorzystanie cytatów z dzisiejszej rozmowy w Państwa materiałach redakcyjnych wymaga podania źródła. W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt: biuro@stockwatch.pl
 • moderator: Już można zadawać pytania, na które nasz Gość zacznie odpowiadać o 11:00. W razie problemów z wyświetlaniem odpowiedzi prosimy o odświeżenie strony.
 • Piotr Wątrucki: Witam serdecznie na czacie, dziękujemy za zainteresowanie Spółką ECC GAMES i zapraszam do zadawania pytań.
 • Cahir16: Czy spółka nie obawia się premiery w dość "martwym" sezonie dla graczy, który przypada na połowę roku?
  Piotr Wątrucki: W 2019 roku spółka planuje premiery 3 gier:
  - Ultimate Fishing Simulator Mobile 2019 - testy ""soft-lanuch"" powinny rozpocząć się w najbliższym okresie,
  - Car Mechanic Simulator 2019 na urządzenia mobilne - premiera planowana jest na 3 kwartał 2019 roku,
  - DRIFT19 - największy projekt spółki, który przygotowywany jest na PC oraz konsole XBOX ONE i PS4.

  W naszej ocenie okres przypadający na premiery gier mobilnych jest optymalny, a w przypadku gry DRIFT19 dokładna data premiery nie została jeszcze ustalona z wydawcą.
 • Cahir16: Jak spisała się premiera 15 lutego gry Car Mechanic Simulator na Nintendo Switch?
  Piotr Wątrucki: Zgodnie z raportem bieżącym ESPI 3/2019 z dnia 18 lutego 2019 roku, w trakcie pierwszego weekendu sprzedaży gra pokryła wszystkie koszty produkcji. Jesteśmy zadowoleni z wyników sprzedaży, jednocześnie wyciągamy wnioski, aby nasza kolejna gra na tej platformie zarobiła jeszcze więcej.
 • Cahir16: Czy Drift19 będzie dostępny na platformie Steam czy/lub Epic Store Games lub dowolna inna?
  Piotr Wątrucki: DRIFT19 będzie dostępny na STEAM oraz na konsole XBOX ONE i PS4. Rozważamy również wydanie gry na innych platformach.
 • Cahir16: Jak liczny jest zespół tworzący Drift19? W jaki poziom zatrudnienia celujecie aby osiągnął poziom optymalny?
  Piotr Wątrucki: Core team liczy 15 osób. Dodatkowo wspieramy się pracą freelancerów - nad projektem pracuje obecnie ok. 30 osób. Docelowo zamierzamy pracować nad kolejnym projektami z serii motorsportu bazującymi na grze DRIFT19, co będzie się wiązało z systematycznym zwiększaniem zatrudnienia.
 • Warpe: Czy Drift19 będzie grą do kupienia, czy będzie rozdawana i będą jakieś mikropłatności.
  Piotr Wątrucki: Gra DRIFT19 będzie sprzedawana w formule gier Premium. Będzie ją można kupić na platformach STEAM, PlayStation Store i XBOX Marketplace. Po premierze gry nadal będziemy wspierać ten projekt w postaci dodatków DLC.
 • Gość: Drift jest jedyna gra nad która pracujecie ? Kiedy premiera ?
  Piotr Wątrucki: Tak, jak już wspominałem pracujemy nad 3 grami. Gra DRIFT19 jest naszym największym projektem, który jest już w bardzo zaawansowanej fazie produkcji. Premiera gry planowana jest w 2019 roku, ale dokładna data nie została jeszcze ustalona z wydawcą.
 • Przemysław Bujnik: Czy Drift19 po premierze dostanie jakieś płatne DLC?
  Piotr Wątrucki: Planujemy wspierać grę zarówno płatnymi, jak i bezpłatnymi rozszerzeniami
 • Przemysław Bujnik: Kiedy możemy się spodziewać kolejnej części mobilnego Car Mechanic Simulatora?
  Piotr Wątrucki: Obecnie pracujemy nad tym projektem, a premiera planowana jest na trzeci kwartał tego roku.
 • Damian: Dzień dobry, czy planujecie państw w najbliższych latach wprowadzenie polityki wypłaty dywidend?
  Piotr Wątrucki: W najbliższych latach zyski planujemy przeznaczać na nowe projekty i dalszy rozwój Spółki.
 • kuba: czy planujecie jakies emisje akcji?
  Piotr Wątrucki: Jeśli spółka dostrzeże dodatkowe możliwości rozwoju i będzie potrzebowała dodatkowych środków, wówczas rozważymy emisję akcji. Na obecną chwilę spółka nie planuje emisji.
 • Sky is the limit: Dlaczego debiutowi nie towarzyszyła publiczna emisja akcji dla inwestorów.
  Piotr Wątrucki: Emisja akcji została przeprowadzona w lipcu 2018 roku. W momencie debiutu spółka miała zapewnione środki na rozwój.
 • Kris: Gratuluję udanego debiutu. Mam pytanie dotyczące gry drift 19 czego się Pan spodziewa, ile teraz będzie kosztowała jakie będą ostateczne koszty razem z marketingiem. czy jest już ustalona data premiery przynajmniej który miesiąc
  Piotr Wątrucki: Dziękuję. Budżet gry DRIFT19 wynosi 3,5-4 mln zł. Data premiery zostanie ogłoszona w najbliższym czasie.
 • Gość: Jak rozumiem spółka wyprodukowała i wydała Car Mechanic Simulator w wersji na iOS oraz Android. Jaki macie udział w zyskach, poza wynagrodzeniem stałym?
  Piotr Wątrucki: Spółka przygotowała wersję mobilną gry Car Mechanic Simulator 18, grę wydawała spółka PlayWay S.A. ECC otrzymuje wynagrodzenie ze sprzedaży gry. Dokładny podział wynagrodzenia stanowi tajemnicę handlową i nie możemy podać tej informacji. Możemy jednak powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z warunków umowy.
 • c15d: Czy Spółka ma już koncepcje następnych gier, po premierze Drift19?
  Piotr Wątrucki: Po zakończeniu prac nad grą DRIFT19, spółka planuje rozpoczęcie produkcji kolejnych gier o tematyce motoryzacyjnej.
 • c15d: Czy Spółka myśli o przejściu na rynek główny GPW?
  Piotr Wątrucki: Nie wykluczamy takiej możliwości, w tym momencie skupiamy się jednak na developmencie gier.
 • Gość: Czy Drift będzie miał promocję crossplatformową, na przykład w postaci promocji tytułu CMS?
  Piotr Wątrucki: Wydawcą gry na platformie Steam jest spółka PlayWay S.A. Jednym z ważniejszych działań marketingowych jest crosspromocja z grą CMS oraz innymi produkcjami grupy PlayWay.
 • Przemysław Bujnik: Czy gracz casualowy znajdzie coś dla siebie w Drift19? Czy może gra jest skierowana tylko do wielbicieli realistycznych symulatorów?
  Piotr Wątrucki: Gra DRIFT19 skierowana jest zarówno do graczy casualowych, jak i wielbicieli realistycznych symulatorów. Gra wspiera różnego rodzaju kontrolery od w pełni symulacyjnych zestawów kierownic po bardziej casualowe pady, czy nawet klawiatury. Naszym zdaniem każdy fan motoryzacji znajdzie w DRIFT19 coś dla siebie.
 • Shopper: Jaką sprzedaż Drift 19 w liczbie egzemplarzy prognozuje spółka do końca 2019?
  Piotr Wątrucki: Nie prowadzimy prognoz sprzedaży gier.
 • Gość: Witam. Na jakim etapie jest produkcja drift 19?
  Piotr Wątrucki: Gra jest na finalnym etapie developmentu. W najbliższym czasie planujemy rozpoczęcie tzw. Beta testów gry.
 • Kuba: Czy planowany jest udział ECC Games na targach PAX lub E3?
  Piotr Wątrucki: W tym roku skupiamy się na prezentacji gry na eventach driftowych i motoryzacyjnych.
 • Investor2k: Jak układa sie współpraca z PlayWay? Jesteście zadowoleni?
  Piotr Wątrucki: Współpraca z PlayWay S.A. przebiega bardzo dobrze. Jesteśmy z niej zadowoleni i planujemy kolejne wspólne projekty.
 • Gość: Czy budżet Drifta wynoszący ponad 4 mln zł dotyczy wydatków na produkcję, czy także na merketing (choć ten powinien być po stronie PlayWay jako wydawcy)? No i najważniejsze czy kwota zakłada produkcję tylko wersji PC, czy także wersji konsolowych?
  Piotr Wątrucki: Główne działania marketingowe są po stronie PlayWay S.A., który jest wydawcą gry na platformie Steam. Wersje konsolowe były planowane od początku developmentu w związku z tym budżet obejmuje również konsole.
 • c15d: Czy Drift19 jest planowany na platformę Switch?
  Piotr Wątrucki: Tak, ale w późniejszym terminie. W pierwszej kolejności skupiamy się na platformach Steam, PS4 i XBOX ONE.
 • Investor2k: Proszę powiedzieć coś więcej na temat nowych projektów z PLW.
  Piotr Wątrucki: Obecnie pracujemy nad nową częścią gry Car Mechanic Simulator dla platform mobilnych.
 • Akcjonariusz: Skąd pomysł na grę o drifcie? F&F było inspiracją. ;) pozdrawiam
  Piotr Wątrucki: Od zawsze interesowałem się motoryzacją, a drift jest jedną z najbardziej efektownych dyscyplin. Na rynku brakuje gry pokazującej lifestyle zespołu driftowego, chcieliśmy wypełnić tę niszę.
 • Izak: ECC to całkiem nowa spolka na GPW. Fajnie że nie zwlekała z wyjściem do inwestorów, to dobry sygnał i prognostyk na przyszłość. Czy możemy oczekiwać, spolka będzie prowadzić politykę otwartych drzwi i podobnych spotkań i obecności na konferencji będzie więcej.
  Piotr Wątrucki: Moim celem jest prowadzenie przejrzystej komunikacji z inwestorami. Będziemy starali się cyklicznie uczestniczyć w czatach inwestorskich i brać udział w różnego rodzaju konferencjach, aby poszerzać dostępność informacji o spółce. Można nas też spotkać na większości imprez driftowych, na których chętnie rozmawiamy o naszej pasji do gier i motorsportu.
 • InwestorGPW: Dywidenda to temat brany pod uwagę przez zarząd? Nie ukrywam, żejestem przeciwny, bo gotówkę lepiej wydać na produkcje gier, ale wole sie upewnić jakie są Państwa intencje.
  Piotr Wątrucki: Na naszym etapie rozwoju spółki, lepszym pomysłem od dywidendy jest inwestycja w nowe projekty. Rozwój spółki jest dla nas priorytetem, w związku z tym w najbliższym okresie nie planujemy wypłaty dywidendy.
 • Gość: Czy premiera gry Drift 19 będzie na PC, Xbox i Ps4 jednocześnie.
  Piotr Wątrucki: DRIFT19 jest przygotowywany na wymienione platformy jednocześnie, jednak kolejność wydawania gry na poszczególnych platformach jest uzależniona od decyzji wydawcy.
 • Zenon: Kiedy możemy spodziewać się jakiegoś nowego trailera gry Drift19?
  Piotr Wątrucki: W najbliższych tygodniach planujemy rozpoczęcie tzw. beta testów gry, w tym samym czasie pojawią się materiały video z rozgrywki
 • drifter: Na czym ma polegać odwzorowanie lifestylu zespołu driftowego w grze DRFIT 19?
  Piotr Wątrucki: Zespoły driftowe składają się z ludzi z pasją. Kierowca jest często także mechanikiem. Bardzo ważnym elementem tej społeczności jest budowa auta i przygotowywanie go do zawodów. Chcielibyśmy oddać ten aspekt w naszej grze. Gracz będzie budował auto od podstaw, aby później trenować nim na torze i ostatecznie rywalizować z innymi. Drifting jest bardzo efektowną dyscypliną, której kwintesencją są przejazdy w parach, ten element gry jest dla nas bardzo istotny i chcemy go odwzorować bardzo dokładnie.
 • Gość: Czy zamierzacie do promocji gry wykorzystywać polskich zawodników driftingowych?
  Piotr Wątrucki: Przy produkcji gry współpracujemy z Pawłem Groszem, wicemistrzem Drift Open 2017, który odpowiada za testowanie gry oraz jej promocję.
 • c15d: Ukazała się informacja, że DRIFT19 będzie grą multiplayer. Czy będzie tak od samego początku? Czy rozgrywka multi oparta będzie o zewnętrzne serwery?
  Piotr Wątrucki: Tryb multiplayer planowany jest od pierwszej wersji gry, oparty będzie o zewnętrzne serwery.
 • miko: driftować samochodem można w większości produkcji o tematyce wyścigów samochodowych Z sentymentem wspominam need for speed underground 2. Jaka jest więc wartość dodana Waszego symulatora? Co robicie lepiej, inaczej?
  Piotr Wątrucki: W innych grach drift jest tylko dodatkiem. DRIFT19 od początku projektowany był, jako gra mającą pokazać lifestyle driftera. Stworzyliśmy unikalną kombinację symulatora mechaniki z wiernie odwzorowaną jazdą w parach w kontrolowanym poślizgu.
 • Gość: Jak czujecie sie z wartosciami wyników zapisanych w programie motywacyjnym, skad furtka dotyczaca 13m w tym roku? Bardziej realne jest 3m czy 13 w 2019r.?
  Piotr Wątrucki: Jeśli spółka zrealizuje 3 mln zł zysku w 2019 roku, będzie to oznaczało 6-krotny wzrost w stosunku do roku poprzedniego. W obecnym roku planujemy 3 bardzo ważne premiery (DRIFT19, CMS19, Ultimate Fishing 19), każda z tych gier ma szansę okazać się globalnym hitem sprzedaży, czego sobie i pozostałym akcjonariuszom życzę.
 • Piotr Wątrucki: Bardzo dziękuję za udział w czacie i zapraszam do śledzenia informacji na temat ECC GAMES.
 • moderator: Ja również w imieniu redakcji StockWatch.pl serdecznie dziękuję za ciekawą dyskusję i zapraszam na kolejne czaty w ramach GAMING WEEK.
AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,47% +30 293,47 zł 50 293,47 zł
Ostatnio zaktualizowane dane
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy