pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

andrzej72

andrzej72

Ostatnie 10 wpisów
Stawiam na to pierwsze. I szczerze powiedziawszy na to pierwsze liczę.
Jak taki twór upadnie, zniknie śmieć z GPW. Szkoda tylko, że istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że w jego miejsce pojawi się jakiś kolejny.
Nie wiem, nie znam się...
www.stockwatch.pl/blog/andrzej...

Nie wiem... Może nie mam racji, może moje przypuszczenia idą zbyt daleko ale wydaje mi się, że Rysiek chyba zwija interes, ten konkretny interes.

Black horse napisał(a):
Black horse napisał(a):
Rynek nie czytał analizy finansowej W.D. czy też po 30min. poszedł po rozum do głowy i go całkowicie zignorował ????

Tak jak pisałem sama analiza finansowa spółki poszukiwawczo - wydobywczej jest niewiele warta to jak zdanie wyrwane z kontekstu.Dojrzałe rynki notujące setki spółek poszukiwawczo - wydobywczych przez wiele lat wypracowały KANONY wyceny tego rodzaju firm notowanych na giełdach i tego należy się trzymać.

@Black horse - analiza finansowa to analiza finansowa, tu liczy się wartości szeregu wskaźników (ROA, ROE, C/WK, C/Z i wiele innych). Do ich wyliczania służą te same wzory niezależnie od branży, a i źródła danych do ich obliczania są te same (bilans, przepływy pieniężne, rachunek zysków i strat). Dojrzałe rynki nie zmieniają zasad wyceny i analizy finansowej. Dojrzałe rynki potrafią zrobić właściwy użytek z analizy finansowej, czego moim zdaniem o GPW powiedzieć nie można...

Jak jednym zdaniem oceniacie raport?
Ten dzisiejszy powrót w okolice 1,80 miał miejsce chyba nie bez powodu.
Mało o Nigerii, mało o Londynie, w ogóle jakaś cisza. Brunei to w ogóle od pewnego czasu zapomniany temat, Syria skreślona na jakiś czas... Ehhhh, nie jest chyba najlepiej...
Info o szacunkach rezerw i zasobach też niczego nie zmienia, a nawet może zaszkodzić - w końcu pojawiły się tam także minusy przy dwóch pozycjach.
Sumując powyższe jutro chyba jeszcze spadniemy...

Może pan Prezes się pojawi i naświetli nieco sytuację...

onochi napisał(a):
@GDA66TY
Obserwując notowania zdecydowanie stwierdzam że tu nie ma dna. Nie ma wsparć i nie ma kompletnie żadnej obrony.

Owszem dno jest - 0,01 zł. Już w tej chwili KOV idzie w kierunku cen charakterystycznych dla akcji śmieciowych. Gdzie to się zatrzyma?

Dlaczego KOV jest tak słaby jeśli chodzi o notowania? Czy ktoś jest w stanie mi na to pytanie odpowiedzieć?

Zadałem sobie trud przeczytania ostatnich czterech stron postów i wyciągam jeden wniosek - dla drobnego inwestora, przeciętnego Kowalskiego, KOV to inwestycja potwornie nie trafiona, przynosząca jedynie straty.
KOV, milczy, prezes milczy, na forum żadnych konkretów tylko same domysły co by było gdyby...
Zastanawiam się czy to wszystko aby nie idzie w jednym kierunku - dokładnie w takim w jakim poszedł Petrol, czyli albo ściema, albo milczenie, bo ropy i tak nie ma. Spodziewam się drukowania przez KOV makulatury w dużych ilościach, która to makulatura wzorem Petrola puszczana będzie w rynek w nadziei, że przy kursie 1,00 ktoś obejmie dodrukowany papier po 1,84.
Nie wierzę w AIM - nie ten czas.
Póki co jest potworny dół, co kurs potwierdza i pozostaje mieć nadzieję, że się KOV z tego dołu wygrzebie. Pytanie, kiedy...

Ponieważ post nie jest przychylny spółce, zapewne zostanie usunięty.

Zapytam przy okazji: gdzie są ci wszyscy optymiści, jak np lukuch? Coś zamilkli... A mówili że będzie tak pięknie, mówili jaki to ten KOV nie jest wspaniały, mocny, z perspektywami na przyszłość. Co... Dostali robotę w KOV i zamilkli?

Jak dla mnie żadna rewelacja. Musiał być zysk skoro zwolnili tyle osób i tym samym zredukowali koszty. Przychody to tez nie rewelacja w porównaniu z innymi spółkami z sektora. Przed Sygnity jeszcze długa droga, a jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Pojawił się komunikat informujący o transakcjach dokonanych na akcjach spółki

gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...

z którego wynika, że Leszczyński kupuje drożej, a sprzedaje taniej...
Ciekawe w co ten Leszczyński gra...? Jaki ma w tym cel...

Wszystkiemu winna przede wszystkim Ameryka, choć i kraje strefy euro dołożyły do pieca. Jak S&P obniżyło rating Ameryki, to wszyscy przy okazji zaczęli od razu zastanawiać się nad przyszłością i kondycją Włoch, Hiszpanii, Portugalii. Dołożyła się do tego Francja i Niemcy, gdzie PKB okazał się być symboliczny - dosłownie symboliczny. No i poleciało...
Póki co widać jakieś odbicie - przynajmniej próby. Mam nadzieję, że nie będzie to zdechły kot, który spadając odbił się tylko od ziemi po to, aby znowu spaść.
Przy okazji:

EFH chce skupić akcje za 25 mln
www.parkiet.com/artykul/108583...

Przypuszczalnie 'ktoś' (niewykluczone, że IDM) uznał, że jest tanio i postanowił odebrać to co wcześniej wywalił. Jeśli nawet IDM (czy ktokolwiek inny )kupuje - nie przykładam do tego większej wagi, bo jak dla mnie IDM, czy tez większość zaangażowanych w EFH inwestorów, to mało znaczące płotki. Czekam na wejście kogoś bardziej poważnego i znaczącego. Dodam, że na arabów już nie liczę - coś za długo czekamy na tego arabskiego inwestora, o którym mowa była w lipcu.

Na stronie
www.parkiet.com/artykul/9,1083...
jest takie zdanie:
Cytat:
Audytorzy z KPMG podkreślili jednak, żeKOV będzie wymagał kapitału na sfinansowanie programu poszukiwawczego. Istnieje więc niepewność co do zdolności firmy do kontynuowania działalności

tymczasem pan Korczak mówi:
Cytat:
Ośmiokrotne zwiększenie w ciągu ostatnich 12 miesięcy przychodów ze sprzedaży gazu na Ukrainie jest najlepszą miarą naszych osiągnięć

Powiedzcie mi proszę, na które zdanie i w jaki sposób rynek zareaguje żywiej?
Jak do pierwszego zdania dołożymy jeszcze stratę netto ponad 6 mln USD, to nie trudno przewidzieć, w którą stronę pójdziemy we wtorek...
Nie trudno więc zgodzić się z co niektórymi, że raport jednak nieco rozczarowuje. Osobiście spodziewałem się większej dynamiki w działaniach.

Krzysiek9 napisał(a):
Bardzo dobre informacje ...

Szkoda, że kurs nie odzwierciedla tych dobrych informacji. Mało tego - istnieje spora szansa, że cena wróci pod poziom 1,70. Obecne zachowanie się notowań KOV na konsolidację czy wyczekiwanie mi nie wyglądają. Każda próba jakiegoś wybicia 2-3 gr niżej natychmiast jest blokowana.
Jakby informacje były takie dobre to o papier byłaby jakaś walka. Tymczasem ot takie dryfowanie w bok bez jakiego konkretnego kierunku czy celu.

Z całym szacunkiem, ale ten papier to jakaś wielka porażka... Osobiście nie widzę powodów do spadków a tymczasem leci i leci...

Szejkowie mają się ujawnić do końca tego miesiąca - tak przynajmniej wynika z artykułu:

www.parkiet.com/artykul/25,107...

Cytat:
Jeszcze w tym miesiącu z ponad 5-proc. pakietem akcji Europejskiego Funduszu Hipotecznego ujawnić ma się akcjonariusz rodem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich

irfy podzielam i Twoje obawy i Twój punkt widzenia. Jak dla mnie komunikat i podbitka służą jednemu celowi - R. Krauze i spółka wywalą akcje na ulicę. Kiedy pył opadnie, odbiorą je po dużo niższej cenie. Historia notowań na OIL zna takie przypadki.

zjk napisał(a):
Odkupili od kogose, nie wiadomo od kogo i za ile - mozna spekulowac na ten temat.
Ja uwazam ze jesli faktycznie by wierzyli w spolke dokonaliby skupu dodatkowego z rynku - a nato sie raczej nie zapowiada..

Teraz pozostaje nam wyczekiwanie na komunikat kto zmniejszyl zaangazowanie w EFH.

Tu niekoniecznie ktoś musiał zmniejszyć zaangażowanie. Równie dobrze oddawać mogła ulica, a IDM miał sporo czasu na zbieranie poniżej 0,90. Na EFH nie brakowało i nadal nie brakuje posiadaczy, którzy w pewnym momencie mieli dość papierka i chcieli się go pozbyć, bo kasa była zamrożona.
Myślę, że za zakupem akcji przez IDM nie stoi nikt - papier kupili dla siebie i w odpowiednim momencie go wywalą.

Powiem tak: wiele razy już zauważyłem, że IDMSA nie wchodzi w jakąś spółkę bez powodu,a żeby przekroczyć 5% naprawdę muszą mieć powód. Tak więc moim zdaniem idzie ku dobremu - EFH się ruszy, bo ktoś zauważył w spółce siłę i docenił pomysł na biznes, który przyniesie niezłe zyski.

lukch napisał(a):
Krzysiek9 napisał(a):
Faktycznie Syria daje 0,5USD wg tych wyliczeń :)

Na podstawie prezentacji z WZA szacowane przychody ze sprzedaży ropy i gazu będą sie kształtować następująco:
Q1:
a) Ukraina: 4 833 000 USD

Q2:
a) Ukraina: 6040 Mcf/d * 90d * 9USD/Mcf = 4 892 400 USD
b) Nigeria: 9% * 21 MBoe/d * 45d * 90USD/Boe = 7 654 500 USD

Q3:
a) Ukraina Q2: 4 892 400 USD
b) M-19: 3,5MMcf * 90 * 9USD/Mcf = 2 835 000 USD
c) OML-42:
- przy wydobyciu 21 MBoe/d
9% * 21 MBoe/d * 90d * 90USD/Boe = 15 309 000 USD
- przy wydobyciu 50 MBoe/d
9% * 50 MBoe/d * 90d * 90USD/Boe = 36 450 500 USD

Q4:
a) Ukraina Q2: 4 892 400 USD
b) M-19: 3,5MMcf * 90 * 9USD/Mcf = 2 835 000 USD
c) O-9: 2Mcf * 90 * 9USD/Mcf = 1 620 000 USD
d) O-8: 2Mcf * 60 * 9USD/Mcf = 1 080 000 USD
d) OML-42 - przy wydobyciu 50 MBoe/d: 9% * 50 MBoe/d * 90d * 90USD/Boe = 36 450 500 USD
e) O-14 nie wliczamy ze względu na podłaćzenie w grudniu 2011.

Zatem rozkład przychodów w poszczególnych kwartałach powinien prezentować się następująco:
Q1: 4 833 000 USD
Q2: 12 546 900 USD
Q3: 23 036 400 USD <-> 44 177 900 USD
Q4: 46 877 900 USD

Przychody w roku 2011 zatem można estymować w okolicach od 87 mln USD do 108 mln USD

Oj Krzysiek, jakbym wiedział, że Ty wypiszesz to już sam bym te wyliczenia puścił.
Chciałem "nowych" i "wiecznych krytykantów & malkonentów" zagonić do merytoryki.

Skoro tak to pięknie wygląda, to wyjaśnij mi, "wiecznemu krytykantowi & malkontentowi" dlaczego kurs jest tu gdzie jest? Dlaczego nie zdobywamy nowych szczytów a ciągle siedzimy w dole?
Te liczby powyżej to... niestety tylko liczby i w żaden sposób póki co nie przekładają się na kurs akcji.

Czy dobrze liczę?
Wart księgowa / liczba akcji = wart jednej akcji?

Jeśli tak to wg powyższego 1 akcja KOV warta jest jakieś 1,31 zł.

Ciekawe jak to się będzie wyglądać po raporcie...

lancet napisał(a):
Poziom 1.70 został obroniony i to ważne!!! Można to traktować jako podwójne dno. Bywa, że odbicie z takiej formacji jest imponujące i ostateczne.

I co z tego że poziom został obroniony? A żeby z podwójnego dna było solidne wybicie, to muszą być ku temu jakieś podstawy. Póki co KOV nie daje żadnych impulsów do wzrostów. Technika to nie wszystko.

onochi napisał(a):
Fundy sobie dokupią w promocji.

Wątpię, aby jakiekolwiek fundusze były zainteresowane na dzien dzisiejszy kupnem akcji KOV. Osobiście uważam, że nie ma żadnych podstaw, aby ryzykował kasę.

figofago napisał(a):
Gadu gadu o Nigerii a tymczasem jest Roczny Formularz Informacyjny, na razie by english

I to jest właśnie kolejny problem KOV. Pojawia się dokument informacyjny po angielsku, a nie pojawia się równolegle w tym samym czasie dokument po polsku. A nie każdy posługuje się angielskim na poziomie pozwalającym zrozumieć tego typu dokumenty. A i sama publikacja wg mnie niczego nowego nie wnosi.

Arwena chciałbym mieć tyle optymizmu co ty i wielu innych na tym forum. A milczenie prezesa może mieć dwojakie a nawet trojakie znaczenie. Osobiście skłaniam się ku twierdzeniu, że KOV z czymś sobie nie radzi i te trudności naprawdę dają popalić...
Mieszko - rzucając okiem na wykres i patrząc na obroty można odnieść jeszcze jedno ważnienie - nikt nie chce kupować bo ludzie być może zakładają, że będzie taniej... Póki co ja na wykresie od dawna nie widzę żadnego pozytywnego sygnału, który zachęcałby do kupna.

Cytat:
Jak uzyskam jego opinię, to zastanowię się w jaki sposób ją rozpowszechnić

Byłbym wdzięczny, gdybyś jednak opinię tą rozpowszechnił na forum ogólnym. Dla mnie, jako kogoś szukającego pozytywów w inwestycji KOV, była by to pewnie rzecz bardzo przydatna, a przynajmniej rozjaśniła mi to i owo.

Artykuł to podpucha. Żaden fundusz przy zdrowych zmysłach nie obejmie akcji po 10 zł, kiedy na parkiecie może kupować taniej. Włodarze OIL'a robią szum medialny, aby coś się działo. Nie pierwszy raz z resztą....

Obecny kurs po raporcie osuwa się (w tej chwili 19,94). Na realizację zysków to jak dla mnie nie wygląda. Ludzie najwyraźniej zawiedzeni... Wcześniej mówiłem, że obniżenie kosztów, czyli zwalnianie ludzi (bo wg mnie na tym to wszystko polegało) i przychody na kiepskim poziomie nie rokują najlepiej. W mojej ocenie Sygnity traci na sile jako znaczący gracz na rynku informatycznym (niestety). Zapowiadane na ten rok zyski, to kolejne obietnice - ile ich już było za kadencji tego i poprzedniego zarządu... Tutaj obietnice mają to do siebie, że w zasadzie można obiecywać - i tak nikt nikogo z tych obietnic nie rozliczy.
I kwartał tego roku niczego nie zmieni, jeśli spółka nie zwiększy przychodów. Żeby były zyski, muszą być przychody, do spółki muszą wpływać pieniądze. A póki co, tych pieniędzy nie ma, przynajmniej nie w ilościach znaczących.

kz110 napisał(a):
Jestem z KOVem od IPO i mam mniej niż z najgorszej lokaty bankowej.
Nie mam też na myśli błyskawicznego zysku, ale taki rzędu 10-15% w skali roku.

Potraktuj KOV jako taki szczególny rodzaj lokaty.
Zauważam, że wielu z Was jest wręcz niepoprawnymi optymistami. Wielu z Was pisze, że już niedługo, że jeszcze trochę, że za rok, może dwa, że w końcu coś będzie.
Ja pytam za ile coś będzie i co to będzie? I dlaczego jest tak źle (teraz 1,75) skoro jest tak dobrze? Niech ktoś spróbuje zarazić mnie swoim optymizmem...

pablo_n napisał(a):
Spółka ma ten komfort że jako jedna z nielicznych może startować w bardzo dużych przetargach - bo teraz ma zabezpieczenia.

Jakoś te zabezpieczenia spółce w przetargach nie pomagają. Nie pomaga nawet to, że spółka jest autorem oprogramowania/systemu (patrz przetarg na serwis SIRE dla PSE Operator SA).
To, że ktoś ma jakieś tam zabezpieczenie nie daje żadnych gwarancji na udany start w przetargu. Czasami odpada się już w I etapie niestety...
Nie czarujmy się - raport może nie będzie zły, ale rewelacji też nie będzie. Niepokoje się o przychody...

Czy ja dobrze widzę? 55 baniek straty? Uuuuu.... Cienko to widzę... A miało być tak pięknie... Kwiaty miały być, wywiady... A tu rozczarowanie. Ukraina nie pomaga, w Brunei wg mnie robota idzie jak po grudzie, aż boje się pomyśleć co będzie Syrii...
Gazu dużo, ropy niby dużo, a tu skucha i kurs jutro znowu wróci w okolice 1,70. Ehhh....

Cytat:
Wszystko płynne, im dłużej czekamy tym większe prawdopodobieństwo, że pojawi się informacja

Naturalna olej rzeczy moim zdaniem. Jak czekamy na info, i na dodatek czekamy dłużej, to prawdopodobieństwo doczekania się wzrasta.
Cytat:
Akurat w kwestii Ukrainy wszystko idzie perfekt, więc można oczekiwać dalszego dynamicznego rozwoju tego biznesu, a już teraz stanowi on 70% całego biznesu KOV

Kurs tego "perfekt" nie odzwierciedla. Nie podzielam więc aż takiego optymizmu jak kolega. Rozwoju może i można oczekiwać. Czy dynamicznego nie wiem, szczególnie jeśli patrząc na to przez pryzmat Brunei.
Cytat:
moglibyście puścić raport z rana przed sesją

Jestem zdecydowanie za. Ale to chyba już nie od pana Korczaka zależy. A może jednak?

A mi się wydaje, że przychody są na tyle małe, że spółka prędzej czy później będzie musiała z uruchomionych linii skorzystać (i wydaje mi się, że będzie to prędzej niż później).
Koszty z cała pewnością zmalały - w końcu zwolniono cała masę ludzi, sporo też odeszło z własnej woli (ciekawe jakie były tego przyczyny ;) ). Wielkich przychodów i jakichś cud-wyników się nie spodziewam (nie tylko ja z resztą).

Ja osobiście zaczynam nabierać jakiegoś takiego dziwnego przekonania, że w wywierconych dziurach w Brunei nic ciekawego raczej nie ma, a to co jest jest wątpliwej jakości, w małych ilościach i nie opłaca się po to sięgać...

Z każdym dniem coraz bardziej powątpiewam w to, że inwestowanie w KOV było dobrym pomysłem. Osobiście nie liczę już na żaden zarobek, a zastanawiam się czy wyjdę "na zero"...

Dobrze ściemniają... Ileż lat oni już tam wiercą? Ile razy już prawie mieli tą ropę? Kolejna propaganda na podciągnięcie kursu. I jak widać po kursie naiwnych zawsze można znaleźć...

Jak dla mnie info średnio pozytywne. Znowu coś im się popsuło... Cóż...
Warto jednak zwrócić uwagę jak informację przyjął rynek. A fajerwerków raczej nie ma... Ot taki sobie wzrost. Zamknięcie pewnie będzie w okolicach otwarcia jak znam życie, a w poniedziałek, kiedy emocje opadną, zaobserwujemy powrót w okolice 1,80. No chyba, że dostaniemy kolejne podobne info...

I za chwilę to wszystko pójdzie w rynek...

Cytat:
Rysiu uprzedził Kulczyka niestety... Bał się odpływu kapitału na KOV i puscil malo wiarygodne info o ropie. Duzo ludzi kupi na gorce, potem zaczna uwalac kurs i jak sie pojawi informacja z Brunei to malo kto bedzie chcial wchodzic w nastepny ryzykowny walor bojac sie straty. Moglo byc tak pieknie a wyszlo jak zwykle... Nawet jak info będzie super to nie ma co liczyć na taki wzrost jak dzisiaj na Oil-u. Obym sie mylil....

A moim skromnym zdaniem tak nie będzie. Dlaczego? Ano dlatego, że w przypadku KOV info pójdzie droga oficjalną, a nie jak w przypadku OIL "kanałem partyzanckim" via "Pudelek Biznesu". To nawet przeciek nie jest jak dla mnie. KOV się obroni. Spokojnie...

BoB_1 wczytaj się dokładnie w informację jaką podali:

"spodziewa się odkrycia dużego złoża węglowodorów"

LINK

a to oznacza, że może jest a może i nie... Petrol już nie raz i nie dwa rzucał informacją podobną mniej lub bardziej to tej.

Cokolwiek by nie znaleźli - na dzień dzisiejszy nie zmienia to faktu, że papier jest wybitnie cienki i nawet niewielką kasą można straszyć drobnych i golić ich z akcji.

A u nas, sądząc po zachowaniu się kursu widać, że komuś strasznie zależy na tym, aby za mocno nie urosło...

Mieszko - osobiście uważam, że póki co będzie się ten pozom "macać" i naruszać. Myślę że w przyszłym tygodniu to już na spokojnie ponad 1,80 będzie - póki co pozostaniemy jeszcze pod tymi kreskami.

Wydaje mi się, że przez pewnien czas będziemy obijać sie o te dwie linie (1,75-1,77):

kliknij, aby powiększyć

Wg mnie taka strefa oporu...

Cytat:
Szaleństwa na KOVie chyba będzie ciąg dalszy. Kurs przestał być już trzymany i efekt jest porażający

Jak dla mnie to niczym nie uzasadniony optymizm. Wystarczy spojrzeć na otwarcie i kurs obecny... Podbitka wykorzystana przez tych co kupowali poniżej 1,60, zyski zrealizowane, czekamy na kolejny spadek aby odebrać...

jasqlek napisał(a):
andrzej72 napisał(a):

Jak widać będzie co odbierać lub przez co się przebijać. Ponadto niektóre zlecenia jak widać od drobnego raczej nie pochodzą.

Jak poprzednio poszlo ponad 1,7x to nie takie "batony" znikaly.

Uważam, że jeśli kurs przekroczy pewien pułap cenowy, powiedzmy 1,65, zleceń sprzedaży zacznie przybywać. Będą pojawiać się większe batoniki, kolejka na jednym poziomie cenowym będzie się zwiększać...

Baryt57 napisał(a):
Witam:))
Mamy podwójne dno, o które zdaje się chodziło grubaskowi:))) Może wreszcie wypuści kurs do góry? Kto to wie???:)))

Nie sądzę. Jeśli ten "gruby" rzeczywiście operuje na akcjach KOV, to na S leży przynajmniej jeden jego baton po 1,53 (a są dwa - 30000 i 71600, takie przynajmniej widziałem dziś około 9:30). I tenże baton (jeden albo drugi) jeśli nie zostaną rozebrane, skutecznie powstrzymają wzrost.

Co ciekawsze zleconka do poziomu 1,70:
1.55 - 16700 szt
1.57 - 10059 szt
1.57 - 28600 szt
1.58 - 10000 szt
1.59 - 50000 szt
1.60 - 15000 szt
1.65 - 90000 szt
1.67 - 11000 szt
1.68 - 19000 szt
1.69 - 25000 szt
1.69 - 11289 szt
1.70 - 20000 szt
1.70 - 43000 szt
1.70 - 20000 szt

Jak widać będzie co odbierać lub przez co się przebijać. Ponadto niektóre zlecenia jak widać od drobnego raczej nie pochodzą.

Markusza napisał(a):
A ja myślę , że jeszcze w tym roku dojdzie do 1,90 - 2,00. Jak kolega powiedział windowanie trzeba zacząc a wg mnie im wcześniej tym lepiej można wywindować. king Ja niestety jeszcze nie zarabiam na KOV ale jest to inwestycja długoterminowa. Pozdrowienia dla inwestorów.
W tym roku nie będzie 1,90-2,00. Nie będzie nawet 1,80, bo papier jest "słaby", a technicznie nie ma żadnych sygnałów do kupna - wręcz przeciwnie - dziś przebita została SMA15 a od dłuższego czasu bujamy się pod SMA45. Nie ma sił aby pociągnąć kurs powyżej 1,75, bo żaden znaczący inwestor w papier dużymi paczkami nie wchodzi, a sam kurs daje się dość łatwo ciągnąć poniżej 1,60. Niestety...

Poziom 1,60-1,61 dość ważny technicznie - tu wypada połowa wysokości białego korpusu z 07.12. Faktycznie można przypuszczać, że sporo osób ustawiło tu swoje SL.
Jak popatrzeć wstecz, to 1,60-1,61 długo zatrzymywało kurs przed spadkami (od początku października do 29 listopada).
Jak się poprowadzi kreskę spadkową po dziennych maksimach z 04.06 i 19.11, to nadal wisimy pod kreską spadkową, która jest dość silnym oporem (naruszanym ale nie pokonanym).
Myślę, że cuda by się musiały dzisiaj dziać, aby kurs na koniec sesji poniżej tego poziomu ściągnąć. Aczkolwiek cuda się zdarzają, a dzisiaj było już 1,62 - do 1,60 niedaleko.

Panowie naprawdę nie wiem o czym piszecie... Jakieś porównania robicie do innych spółek, które polskiej giełdy na oczy nie widziały... To inny świat.
Mam wrażenie, że od dłuższego czasu próbujecie wręcz na siłę doszukiwać się jakichś pozytywów w obecnej sytuacji giełdowej spółki. Panowie - tu póki co nie ma żadnych pozytywów i długo jeszcze nie będzie. Moim skromnym zdaniem kursowi nie pomoże nawet raport roczny, bo wszyscy nie na to czekają. Zmian w notowaniach można się spodziewać dopiero kiedy KOV raczy podzielić się z nami wynikami testów, a na to jak wiadomo trochę poczekamy. Dlatego stawiam na wahadło w notowaniach, a kto wie czy czasami nowego historycznego minimum kurs nie wyznaczy. A i to zaczynam się o te wyniki obawiać czy aby będą dobre...

No cóż... Sprawa wraca do "okręgówki". Kolejny przykład sprawnego systemu sądowego w naszym kraju... Wyrok, może za kilka lat zapadnie, jak wszystko będzie się odbywać w takim tempie.

Krzysiek9 napisał(a):
Completion of Belait North 3D Seismic Survey Brunei Block M

www.asx.com.au/asxpdf/20101124...

Wyniki danych sejsmicznych będą w marcu 2011.

To w takim razie ja może poczekam z dokupowaniem i w lutym wezmę kilkanaście tysięcy po 1 zł za akcję... Aż się chce powiedzieć "będzie taniej"

lukch piszesz o tym wszystkim z takim przejęciem i w niemal samych superlatywach. Wytłumacz mi jedno - dlaczego tego o czym piszesz nie widać w notowaniach? Dlaczego z dnia na dzień kurs osuwa się niżej? Standardowe pytanie dlaczego jest tak źle skoro jest tak dobrze? Bo czytam i czytam i czytam i jakoś na te pytania znaleźć odpowiedzi nie mogę, a jedyne w czym się utwierdzam obserwując kurs i wątek, to to, że będzie niestety gorzej jeśli chodzi o notowania.

Nie ma co... Siedzimy na mule, który stoi i za bardzo nie chce iść do przodu, a z chęcią by usiadł. Z drugiej strony jak muł ma iść do przodu, skoro nikt mu tam marchewy i siana nie podrzucił. Słabiutko to widzę, oj słabiutko. I nawet to, że gaz płynie i nabija przychody jakoś optymizmem mnie nie napawa...

Coś mi się wydaje że powyżej 1,75-1,80 dłuuuuuugo nie wyjdzie.

Cytat:
aczkowliek niewykluczone, że robi on właśnie numer swojego zycia, po którym uda się na emeryturę pod palmami.

...a drobny zostanie z ręką w nocniku.

bmf napisał(a):
hazard napisał(a):
Moze jeszcze zaspiewasz piosenke do szafy jak w "Misiu" salute ? Primo - dostep do forum jest publiczna, wiec oficjalna czy nie - miała wpływ na decyzje biznesowe wielu osób - w tym moje, gdybym nie dotarł do tego forum i do informacji przekazywanych przez pana Korczaka - podjąłbym inną decyzję, ergo nie narażałbym sie w tamtym momencie na dalsze straty, zakładam że nie jestem jedyny. No chyba że uważasz że mam obowiazek podziekować panu K. za możliwość straty w jego miłym toważystwie? Boo hoo!

Każda decyzja finansowa jest zależna od Ciebie, TY i tylko TY za to odpowiadasz, więc nie obwiniaj kogoś innego, że zaangażowałeś się w jakiś "papier", w tym przypadku KOV. Takie gdybanie "gdybym nie dotarł do forum podjąłbym inną decyzję" jest śmieszne, nikt za Ciebie nie złożył zlecenia kupna ani też nie podjął decyzji. To był Twój Wybór!

Kolego bmf - niektóre decyzje podejmujemy na podstawie informacji jakie pozyskujemy m.in poprzez czytanie tego forum. A wiele z tych informacji pochodzi z "pierwszej ręki", czyli od insidera. Czy tego chcesz czy nie, każda informacja publikowana czy to na forum, czy gdziekolwiek indziej jest informacją dla jednych mniej, dla innych bardziej znaczącą. Każda informacja ma bezpośredni lub pośredni wpływ na decyzje kupna/sprzedaży.
Mówienie o tym, że to ja podejmuję decyzje a nie kto inny jest prawdziwe, jednak obowiązkowo należy dodać, że to ja podejmuję decyzje ale na jakiejś podstawie, tu na podstawie informacji jakie są publikowane (także na tym forum). Innymi słowy - gdybyś nie miał dostępu do żadnych informacji, nie byłbyś w stanie podjąć decyzji.

zabapinkfloyd napisał(a):

A to że akcja nie kosztuje 2.00 a 1.63 to nie jego wina.

A kto mówi, że to jego wina?
A jeśli chodzi tu o winę, to z całą pewności winę ponosi KOV jako spółka, która po raz kolejny przesuwa termin publikacji wyników testów. Pytanie moje jest ciągle takie samo - ile jeszcze raz terminy te będą przesuwane i kiedy KOV skończy wodzić nas za nos?
Napisałem to wcześniej i powtórzę po raz kolejny - nie zdziwi mnie ani trochę, kiedy na początku przyszłego roku KOV uraczy nas informacją o kolejnej obsuwie.

Redface napisał(a):
Szanowni Forumowicze,
Raport kwartalny mówi o rozpoczęciu testów w Bloku L pod koniec 2010 lub I kw. 2011 i testów w Bloku M w I kw. 2011. To fakt, szanse na to, że będziemy znać wyniki jeszcze w 2010 są minimalne. Wiem, czas jakiś temu pisałem co innego.

Tak więc potwierdził pan, panie Jakubie to, co napisałem kilka stron wcześniej - żonglerka terminami publikacji wyników testów to wodzenie za nos. Zapewne w tym roku wyników tych nie będzie. W lutym przeczytamy, że w grę wchodzi II połowa 2011... Ehhh... Jakoś mi to OIL zaczyna przypominać... Nie muszę dodawać, że jestem rozczarowany taką postawą spółki...

666 napisał(a):
Zamiast tańca z szablami, taniec z nożami, kto złapie wygra kolejny los, kto nie złapie i straci pół portfela hello1

Aby nie stracić nie łapię. Poczekam na bardzie atrakcyjne cenowo poziomy.

zjk napisał(a):

Pytanie tylko w co gra glowny akcjonariusz? I kiedy zostanie postawiony pod sciana tak jak to ma miejsce na Biotonie, gdzie juz niemoze sobie bezkarnie drukowac nowych emisji.
Wszelkie fundusze inwestycyjne z polski, unikaja akcji Petro i Biotonu, sam biznes wyglada na ciagle niedochodowy, ludzia znudzily sie juz obietnice, chca faktow - zysku w bilansach!

Główny akcjonariusz w nic nie gra. Głowny akcjonariusz goli z kasy drobnych, bo jak niżej zauważyłeś, fundusze unikaja i Petrola i Biotonu. Ostatnim odważnym był GEM. Pożyczył pograł, zarobił, oddał i podziękował.
Zysków długo tu nie będzie, jeśli kiedykolwiek będą. Aby były zyski musi być ropa. I to dużo, aby opłacało się ją wydobywać na skalę przemysłową. Jak na razie są marzenia o ropie i masakryczne długi. Jak Rychu nie spłaci zadłużenia i nie odwiesi zastawu na OTG to żegnajcie EBOiR i Total. Mało tego - Rychu musi skończyć drukować bo się EBOiR wkurzy i da po łapach.
Jak dla mnie to z Totala i EBOiR raczej nic nie będzie. Może się mylę, ale fatalnie to wygląda i nic nie wskazuje na to, aby miało być lepiej.

Cytat:

GPW zawiesza notowania Techmeksu.

Komisja Nadzoru Finansowego podjęła decyzję o wykluczeniu na rok Techmeksu z powodu notorycznego łamania przez spółkę obowiązków informacyjnych. Dzisiaj notowania są zawieszone ale jutro będzie można znowu handlować papierami

www.parkiet.com/artykul/9,9811...

A spółka nic...

krzysztoj napisał(a):
koledzy ,
wasze odpowiedzi świadczą o tym ,że wy i ja obracamy się w totalnie innym świecie wartości i podejścia do kwestii tak drażliwej jak pieniądze - czytaj giełda ,
widocznie wasze doświadczenia życiowe oparte są na wcześniejszych sytuacjach polagających na prostej zasadzie - tam zarabiaj gdzie tylko można , nie patrz na innych , a etyka czy jakieś zasady ? są dobre ale dla naiwniaków ,
bo pieniądz to pieniądz ,
i aby zakończyć powiem tak , zupełnie mnie wasze racje nie obchodzą , to tylko wasza sprawa i ja tego nie chcę zmieniać ,
natomiast w żaden sposób to co zrobili prezesi spółek DGA i CITYINTER nie jest zgodnee z najbardziej fundamentalnym szacunkiem dla innych podczas procesu zarabiania pieniędzy ,
i myśle panowie obaj , że to ja , a nie wy , mam rację ,
popatrzcie na kursy akcji ww spółek ,
za cenami tych spółek stoi cała rzesza akcjonariuszy ,
ludzie ci swoim postępowaniem potwierzdają fakt , że prezesi ww spółęk nie wiedzą co to dbałość o image swoich spółek , pazera zabija wszystko , pazera zaciemnia umysły , widać , że też prezesów ...
i na koniec , poczytajcie dokładnie co napisałem , odpowiedzcie mi więc dlaczego ci pasnowie dwaj nie skorzystali z możliwości sprzedaży pakietowej ,

dlacego ?

pozdrawiam

Na to co napisałeś odpowiem ci w ten sposób:
Giełda to nie koncert życzeń. To miejsce gdzie ludzie bezlitośnie kopią się po jajach i nie mówią sobie "przepraszam". Bo tam gdzie są pieniądze nie ma miejsca na szacunek. To są interesy a nie gadanie o "dupie maryni" przy kawie czy herbacie. Giełda jest od tego, żeby kasę zarabiać a nie wykazywać się szacunkiem dla kogoś, kogo się w życiu na oczy nie widziało i zapewne nigdy nie zobaczy. Ot i cała prawda o giełdzie i zarabianiu na niej pieniędzy. Mam wrażenie, że masz idealistyczne, bardzo humanitarne podejście do giełdy i szukasz szacunku tam, gdzie w życiu tego szacunku nie znajdziesz. Ale mimo wszystko powodzenia życzę. Ja osobiście, zamiast zawracać sobie głowę szacunkiem, wolę zarabiać pieniądze. W końcu po to właśnie jestem na giełdzie.

krzysztoj napisał(a):
posłuchaj wątpliwy znawco etyki giełdowej ,

Nigdy nie nazwałem się znawcą etyki (żadnej), tak więc określanie mnie mianem 'wątpliwym znawcą etyki' to nadużycie z Twojej strony, jak dla mnie obraźliwe, choć zrzucę to na karb emocji jakie ci się udzieliły.
Co do spekulacji - to może robić każdy. I nie jest ważne czy spekuluje taki drobny jak ja, czy prezes. Jest okazja do zarobku to się zarabia. Spójrzmy np. na taki OIL. Tam RK robi z drobnymi co chce. A to prezes przecież. W oczach drobnych jest kanalią i w ogóle jakimś najgorszym z możliwych, a mimo to ludzie kupują akcje OIL.
Pozbywanie się akcji przez kierownictwo wcale nie musi oznaczać, że w firmie źle się dzieje. Zobacz ile prezes sprzedał a ile jeszcze mu zostało (zapewniam Cię, że ma czym sypać). Jak dla mnie prezes sprzedał trochę, bo cena była wybitnie kusząca (na jego miejscu zrobiłbym dokładnie to samo). Pewnie za jakiś czas przeczytamy info, że prezes odebrał to co sprzedał po cenie np. 4,50. Normalna gra giełdowa, gdzie w podobny sposób "bawią się" ze sobą setki tysięcy osób. Oczywiście każda transakcja sprzedaży insidera budzi obawy, ale trzeba jeszcze wziąć pod uwagę inne rzeczy (ilość, cena, ile zostało itp.) Poza tym po trzecim dniu wzrostów można było się zorientować, że to co się dzieje to najzwyklejsze pompowane, bo nie jest normalne, że kurs w ciągu trzech dni skacze z 3,20 na ponad 8 zł tylko dlatego, że pojawiło się JEDNO pozytywne info. Jak dla mnie najzwyklejszy w świecie balon, który akurat dzisiaj pękł i tyle.
Tak więc nadal nie rozumiem Twojego oburzenia.

krzysztoj
Czyżbyś brał dziś po 10 zł ?
Dziwią mnie Twoje pretensje i żale że "prezes sprzedał". Miał co sprzedawać, chciał sprzedawać to sprzedał. A że cena świetna to i okazja do zarobku była. Obowiązek informacyjny wypełnił i jest OK.
Jak ty kupujesz papier po 1 zł a sprzedajesz po 10 to jest OK prawda? Jak robią to inni to to już nie jest w porządku? Na prawdę dziwna i niezrozumiała postawa...

Piszą, że Atlantis i Urlopy.pl sprzedały (umowy cywilno-prawne) papiery ATSEnergy (ilości nieistotne w tym momencie). Moje pytanko: komu sprzedali?

Redface napisał(a):
Czy wyniki będą znane przed końcem 2010? Oczywiście, że tak. Cierpliwości, proszę.
Pozdrawiam,
Jakub Korczak /KOV/

Z całym szacunkiem, ale nie wierzę już w tego typu zapewnienia zważywszy na fakt, że wcześniej była mowa o publikacji w październiku, a teraz mówi się o kilku tygodniach i grudniu br.
Dla mnie to wodzenie za nos... A co jeśli wyników przed końcem 2010 nie będzie? Czy wówczas napisze Pan, że będą w pierwszym kwartale 2011?

Moje odczucia są następujące: pan RK udziela wywiadu, który ma na celu zamydlić oczy drobnym, podbić kurs aby RK opchnął trochę papierków i ściągnął nieco kasy od drobnych.
Nie dam się na to nabrać.

Historia inwestycji i upadku RK w pigułce:

Cytat:
W 2006 roku Ryszard Krauze miał w ręku kilka potężnych atutów biznesowych: akcje wyrosłego na kontraktach państwowych potentata informatycznego Prokom Software, skomplikowany, ale przyszłościowy projekt deweloperski Miasteczko Wilanów oraz perspektywiczną spółkę biotechnologiczną Bioton. Kiedy jednak otrzymał od kazachskiego przedsiębiorcy propozycję wejścia w nieznany, ale niezwykle dochodowy biznes naftowy, zaryzykował wszystko. Za 400 mln dol. kupił udziały w złożach, a kolejne setki milionów dolarów na poszukiwania i eksploatację ropy zamierzał pozyskać z giełdy. Pierwsza emisja akcji spółki Petrolinvest sprzedała się na pniu. Niestety, kupione złoża okazały się trudne w eksploatacji, przez rynki przetoczył się kryzys i inwestorzy, a później także banki zaczęli skąpić pieniędzy na odwierty. – Ryszard Krauze trafił na mało przyjazny teren do robienia biznesu.

Prowadzenie firmy w Kazachstanie wymaga doświadczenia, które przychodzi z czasem – uważa Ryszard Kaczmarek, którego biuro maklerskie Reflex, specjalizujące się w rynku paliwowym, też próbowało wbić się do Kazachstanu. By ratować interes, Krauze pozbywał się taniejących w kryzysie aktywów – sprzedał Prokom Software, akcje Biotonu wcisnął Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi, pozbył się części latyfundiów, a nawet kolekcji obrazów. Ratowanie Petrolinvestu nie na wiele się zdaje – akcje spółki, które po debiucie kosztowały 750 zł, dziś można kupić za 11 zł. Z firmy odszedł niedawno prezes, a ostatnią deską ratunku jest francuski koncern Total, w którym Krauze widzi strategicznego partnera.

biznes.onet.pl/wielkie-upadki-...

Co by nie pisać i nie mówić to poziom 1,75 zyskuje na znaczeniu jako opór. Póki co kurs bije w linię po raz drugi i jak na razie nie może się zamknąć powyżej.

kliknij, aby powiększyć

Jeśli zacznie spadać, to ważne w jakim tempie.
Jeśli poleci nagle do 10 zł, to w mojej ocenie to 10 zł szybko padnie.
Jeśli będzie się obsuwać powoli to 10 zł ma większe szanse aby wytrzymać.

Wątpię aby te pieniądze w całości poszły w Petrola tym bardziej, że:
Cytat:
"podjęcie przez NWZ wnioskowanej uchwały w przedmiocie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego [...] w ramach którego ewentualne emisje akcji będą dokonywane na zasadach rynkowych przy cenie emisyjnej nie niższej niż wartość nominalna akcji wynosząca 10 zł. [...] wykonanie zaciągniętych przez Spółkę zobowiązań dotyczących emisji warrantów subskrypcyjnych wynikających z już zawartych umów, w tym umów z Kingsbrook Opportunities Master Fund LP oraz Iroquois Master Fund"

i w związku z powyższym wydaje mi się osobiście, że Rysiek wisi jakąś większą kasę gemopodobnym funduszom i większość z tych 190 baniek pójdzie właśnie na nich. A gadanie o dalszym finansowaniu wierceń i zakończeniu due diligence złoża eksploatowanego przez spółkę "Bogorodsknieft" oraz zwiększeniu mocy wydobywczych na tym złożu, to jak dla mnie zasłona dymna, co by chętniej drobni brali papier.

Znaczna część płochliwych moim zdaniem uciekła wczoraj kiedy to kurs spadł poniżej 6 zł. Pokonanie tej "magicznej bariery" zapewne podziałało...

Moim skromnym zdaniem wszystko jest OK. Po ostatnich wzrostach np STS i RSI były tak wysoko, że korekta się należy. Nie ma w tym nic dziwnego, że na takim poziomie cenowym ludzie oddają akcje i realizują zysk. Myślę, że kurs zjedzie w okolice 5,85 a potem znowu zacznie rosnąć.

White_Wolf napisał(a):

Ja myślę że 10 mln straty było by pozytywnym zaskoczeniem blackeye

Zakładając wariant bardzo optymistyczny blah5

Moim zdaniem strata za I półrocze wyniesie trochę ponad 22 mln.

Jest kiepsko.
Brak jakichkolwiek informacji o wynikach testów powoduje osuwanie się kursu. Jak tak dalej pójdzie to uderzymy w dno z czerwca (1,56).

"Od środka" nie widać jakiegoś zaniepokojenia. Ludzie robią swoje. Z resztą połączenie z Sygnity było zapowiadane jeszcze w ubiegłym roku, wtedy to powiedziano że połączenie to nastąpi do końca 2010 roku. Połączeniem razem z Winuelem ma być objęty także Pol-Soft (tak przynajmniej mówiono jakiś czas temu).
Moim zdaniem tragedii nie ma, a samo połączenie całości wyjdzie na dobre.

IDOC napisał(a):
Nikt jeszcze nie skomentował tego:
Bye-Bye WINUEL

A co tu do komentowania jest?
Najzwyklejszy proces łączenia. Sygnity wchłania Winuela, tak jak zrobił to z Aramem. Moim zdaniem wszystko odbędzie się bez szkody dla Winuela.

Propero napisał(a):
Monrov napisał(a):
Po 14:30 ważne dane więc może wtedy coś spadnie?

jakie wazne dane o tej godz beda?

pewnie raczej negatywne dla Borka?

Shame on you

infa z hameryki będą, więc jeśli negatywne to dla wszystkich

Ale jaja. Pojawia się ileś tam papierów na K po 3,11 i nagle znajduje się sprzedający po tej cenie. Jakby się z kimś dogadać to można nieźle pokołysać kursem i trochę zarobić. Myślę że teraz właśnie takie zabawy mają miejsce - ktoś lub ktosie przerzucają między rachunkami paczki papierów uwalając kurs i zbierając, bo za chwilę może być drożej.

Taurus80 napisał(a):
andrzej72 napisał(a):
Ech tego już korekta nazwać nie można...

A czym ?? wave
Nawet nie mozna sie szykowac do wyjazdu :) ladnie sie panowie i panie bawicie :)
Jutro jade se jajka wymoczyc w naszym lodowatym morzu bede zagladal co jakis czas zycze milej zabawy :) widze ze nie proznujecie :)

Dla mnie to manipulacja pewnych określonych kół i środowisk mająca na celu wytrzepać z papierka pewne określone grupy posiadaczy ;)
A tak na poważnie - jazda na borku jest niezła. Wahadło dzisiaj świetne. Jakby złapać dołek na sesji to można w kilka dni nieźle wyciągnąć kaski.

PS
Taurus80 miłego moczenia jajek w słonej wodzie wave

Ech tego już korekta nazwać nie można...

KGHM idzie na zakupy:
www.parkiet.com/artykul/24,956...
Cytat:
KGHM zwiększy udział w Tauronie do 10 proc.

Moim zdaniem wsparcie na 3,17 - nie powinno pęknąć. Przynajmniej nie dzisiaj

Coraz gorzej wokół IGR
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...
Cytat:
Zarząd Internet Group SA działając na podstawie § 5 ust. 1 pkt 5) Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim informuje, że w dniu 6 sierpnia 2010 r. do Spółki wpłynęło pismo z BRE Bank SA działającego jako Obligatariusz Emisji Obligacji Serii B z żądaniem natychmiastowego wykupu obligacji. BRE Bank SA zażądał wykupu obligacji w terminie do dnia 9 sierpnia 2010 r., wskazując wartość kwoty należnej Obligatariuszowi na 20.275.447,39 PLN (słownie: dwadzieścia milionów dwieście siedemdziesiąt pięć tysięcy czterysta czterdzieści siedem złotych 39/100).BRE Bank SA działając jako Obligatariusz poinformował także, iż w przypadku braku zapłaty należnej kwoty w wyznaczonym terminie, skieruje sprawę na drogę postępowania sądowego i egzekucyjnego.

Ioow napisał(a):
Z tego wynika, ze bedzie lepiej, wiec po co uciekac ???
Nie chca dawac kaski nieudacznikowi i dobrze salute jesli maja lepszy pomysl na uzdrwienie zwierzecia to okAngel

O ucieczce pisałem pod kątem reakcji indywidualnych na tę informację.
Obecnie:
10:34 kurs: 0,75 (-20,21%)- jest na drugich już dzisiaj dolnych widłach. To dlatego pisałem że czas uciekać.
Ważne w chwili obecnej jest to, że BRE tej kasy nie da. Zapewne MCI wyciągnie lub już wyciągnął wnioski z tej informacji.
To czy BRE ma pomysł na uzdrowienie IGR to też nie ma w tej chwili znaczenia. Znaczenie będzie mieć to ile kasy w IGR wpompują wspólnie z MCI. A tu na szybkie dofinansowanie w tej chwili raczej się nie zanosi. Teraz długo pewnie będą dyskutować nad planem ratowania IGR przedstawionym przez BRE.

Chyba trzeba uciekać:
www.money.pl/gielda/wiadomosci...

Cytat:
BRE Bank wypowiedział Internet Group umowy kredytowe

Moim zdaniem w chwili obecnej nie jest ważne czy finansowanie z EBOiR będzie czy nie. Ważne jest to, że OIL potrzebuje kasy i to nawet panicznie.
Wg tego co tu przeczytałem:
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...
Cytat:
Kingsbrook Opportunities Master Fund LP oraz Iroqouis Master Fund Ltd. (,,Inwestorzy") przenieśli na spółkę Osiedle Wilanowskie Sp. z o.o., podmiot zależny od Prokom Investments S.A. (,,Prokom"), uprawnienie do objęcia i wykonania dotychczas niewykorzystanej części III transzy przedpłaconych warrantów subskrypcyjnych o wartości przedpłaty w wysokości 20.000.000 złotych. Ponadto Inwestorzy przenieśli na Prokom uprawnienie do objęcia i wykonania całości IV transzy przedpłaconych warrantów subskrypcyjnych, o łącznej wartości przedpłaty w wysokości 30.000.000 złotych. Prokom upoważniony jest do przeniesienia powyższego prawa na inny wskazany przez siebie podmiot

to dalsze podsypywanie jest pewne.
Z resztą - jakby nawet wspomniane fundy objęły te akcje to i tak wywaliły by to w rynek bo po co im to...

Moim skromnym zdaniem zacznie się sypanie...

v3nom napisał(a):
andrzej72 napisał(a):
Formacje trójkąta mają słabe znaczenie prognostyczne - są najmniej pewne.

Masz na to jakieś dane statystyczne? W moim odczuciu właśnie mają znaczenie.

Nie mam - posiłkuję się tu opiniami autorów kilku książek o AT. Nie napisałem, że nie mają znaczenia - każda formacja ma znaczenie, tyle że jedne są mniej inne bardziej pewne. Innymi słowy jedne mają większe inne mniejsze znaczenie prognostyczne. Trójkąty wg autorów książek o AT mają słabe znaczenie - występują na wykresach bardzo często i w większości przypadków są "oznaką" kontynuacji trendu niż jego zmiany. Gdzieś nawet widziałem jakieś cyferki, że kontynuacja trendu to 60% a zmiana 40%.

Wczorajsza zasłona ciemnej chmury potwierdzona. Obawiam się, że w tym tygodniu dotkniemy nawet 1,75 jeśli obszar 1,80-1,83 zostanie jutro pokonany.
Nadziei dodaje to że dzisiaj mamy młotek, który może (ale nie musi) oznaczać "tylko" lekką korektę. STS dał sygnał sprzedaży.

Kurs nie zawsze jest obrazem ilości kontraktów jakie posiada spółka.

Na zamknięciu ręce mi odpadły...

Pierwsza transakcja po 5.12 poleciała o godz 16:09 - było to aż 194 akcje.

Infa:
Comarch, Sygnity, Comp, Wasko i NTT dostarczą sprzęt do MSWiA

Sygnity ma umowę na dostawę bankomatów

Pojawia się szansa na wzrost notowań. Tym bardziej, że 13 zł się jak na razie obroniło.

Trochę kiepsko to wygląda

kliknij, aby powiększyć

Na otwarciu tez widać przepychankę w okolicach 13 zł...

Coś mi się wydaje że teraz będzie walka wyjście na ponad 13. Dość mocny spadek na wysokim obrocie... Czyżby test 12,50 w tym tygodniu? Eh?

Nie wiem czy ktoś wie kiedy. Wiadomo, że EBOiR postawił Rychowi pewne warunki. Czy Rychu warunki spełnił - nie wiadomo, bo informacji z jednej i z drugiej strony póki co nie ma. Pytanie więc czy Petrol dostanie tą kasę, a nie kiedy ją dostanie.
Na poprzedniej stronie:
krewa napisał(a):
we wczorajszym wydaniu Polityki jest artykuł Joanny Solskiej pt Egzekucja. "bohaterem" jest rzecz jasna Ryszard. głównie chodzi o perypetie z tv familijną, przy okazji wspominając o nieciekawej sytuacji biotonu, prokomu i peTROLA.
ponoć
Cytat:
jeśli nie spłąci 40 mln USD które jest winien bankowi kazachskiemu, firma nie dostanie przedłużenia koncesji na poszukiwanie ropy w tym kraju

A jeśli to prawda to te 40 mln USD chyba zaczyna być pewnym problemem. Rychu musi kasę organizować. Moje przypuszczenie - będzie ubieranko (jeśli już nie jest) a potem zjazd niżej w okolice 10 zł aby Ryszard dokupił taniej to co sprzedał. Ale to tylko moje przypuszczenie.

Właśnie
aabbcc napisał(a):
Videoyogi napisał(a):
Ktoś zna termin ? Może być niezla wyprzedaż :-)

...w koncu moze ebor te kasiore rzuci...

Może... A jeśli rzuci to kiedy... I pytanie czy wogóle rzuci, czy Rychu spełnił warunki EBOiR-u...

Patrząc na tabelkę:

notowania.pb.pl/transactions/P...

to całkiem prawdopodobne, że KGHM nadal zbiera Taurona. A lecą tam naprawdę spore paczki:

Kod:
1494     13:27     5.12     96252
1422     13:06     5.12     64758
1348     13:04     5.12     128623
1340     13:03     5.12     100000
1302     12:52     5.12     127806
1162     12:10     5.12     199037

To tylko niektóre przykłady. Drobny raczej by takich ilości nie brał...
Może jakieś fundy się zaczęły angażować Think

morfeusz napisał(a):
Jeżeli tylko zostanie sfinalizowana pożyczka z Ebor i gracze instytucjonalni nie będą masowo zawierać transakcji krótkiej sprzedaży to istnieje możliwość przejścia przynajmniej w konsolidację.

I to właśnie będzie najważniejsze. Pożyczka - rzecz oczywista, jeśli nie zostanie sfinalizowana, wiadomo co będzie. A temat tej pożyczki ciągnie się w czasie, co kursowi raczej nie służy.
Wiemy też jak podziałało na kurs pożyczanie akcji...

Póki co na razie nadal lecą paczki "934". Lecą też pakietówki (dane z 05.07):
gpw.pl/zrodla/gpw/spws/spws1/p...
Kod:

Lp      Nazwa     Cena(zł)  Wolumen    Wartość obrotu
                                       (tys. zł)

1     IMPEXMET     3,69     166 000     1 225
2     MIDAS        4,70     55 000        517
3     PROCAD       4,70     36 000        338
4     TAURONPE     5,05     200 000     2 020
5     TAURONPE     5,05     200 000     2 020
6     TAURONPE     5,13     333 333     3 420

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 16 listopada 2012 16:42:09
Liczba wpisów: 278
[0,07% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 2,072 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,55% +33 710,63 zł 53 710,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło