pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Frey

Frey

Ostatnie 10 wpisów
@Rif,
a kto pisze o jakimś równoważniku między GH i FP? GH jest na fali, a FP to historia i to już dość zamierzchła...to jest oczywiste.
Mój wpis zupełnie nie był o tym, a jedynie o tym by oceniając sprzedaż jakiejkolwiek gry patrzeć szerzej niż jedynie pod kątem miejsca na liście global steam. A, że o FP wspomniano w zacytowanym przeze mnie poście - to go wykorzystałem jedynie jako przykład.
I to wszystko. Strasznie nie lubię wchodzić w dysputy, która spółka jest lepsza, fajniejsza i piękniejsza i która ma lepszą, fajniejszą grę czy model biznesowy - bo one są z reguły bez sensu i rodzą niepotrzebne emocje.
Pozdrawiam

Leszekmr napisał(a):
Sobota wieczór, Summer Sale i obecnie 51 miejsce.
Dla mnie takim porównaniem jest Frostpunk z 60% przeceną gdzie gra jest na ok 10 stronie a na recenzjach nie widać absolutnie żadnej zmiany in plus.Na początek podkreślę, że jak najlepiej życzę Creepy Jar i jej akcjonariuszom. Świetnie, że kolejna polska gra zyskuje ogromne uznanie graczy thumbright
Gratulacje też dla wszystkich akcjonariuszy, którzy wyczuli hita i nie przestraszyli się ogólnej sytuacji na rynku. wave

Fajnie czyta się ten wątek - przypomina mi wątek 11bit po TWOM. Nawet wiele nicków tych samych.

Niemniej jednak - jako, że wiele osób jest nowych, to pozwolę sobie zwrócić uwagę, że na sprzedaż najlepiej patrzeć jednak w dłuższym okresie, biorąc pod uwagę nie tylko samo miejsce na liście bestsellerów steam, ale też m.in. to w ilu miejscach gra jest sprzedawana i na ile sposobów (wersje zbundlowane lub goty itp.)
Bo jak spojrzymy na liczbę recenzji FP i GH w okresie od 1.06.2020 r. - to FP nazbierał ich 1680, a GH 1819. Różnica jak widać - wcale nie jest taka duża, jak by to wynikało z miejsca na liście bestów steam.
Pozdrawiam

Ja tam byłem przekonany, że podadzą, że nową grywalną postacią w Children of Morta będzie Jaroslaw, którego unikalną bronią będzie kot bojowy...Silenced

A tak serio - pomysł ciekawy (o tym, że TWOM powinno trafić do szkół jako lektura pisał już w 2015 r. bodajże Time) i bardzo fajny z marketingowego punktu widzenia. Zagraniczne media pewnie chętnie ten news podchwycą.

Co do TWOM 2 - nie mam wątpliwości, że kiedyś powstanie. To zbyt znane i dobre IP, żeby go jeszcze nie wykorzystać. Ale nie będzie to jeszcze projekt 9 ani pewnie nawet 10. TWOM2, żeby zagrała, musiałaby być pełnowymiarową grą AAA. A do zrobienie tego rodzaju gry - zwłaszcza w modelu przyjętym przez bitów, wymaga jeszcze trochę czasu i przede wszystkim - rozwoju, połączonego z rozbudową poszczególnych zespołów.

Latem - czyli pewnie we wrześniu - bo wcześniej nie ma sensu.

www.facebook.com/frostpunkgame...

Parę dni temu spółka podała, że sprzedało się już ponad milion sztuk Moonlightera. Gra ta ukaże się też w Japonii na switch w wersji pudełkowej - wraz z dodatkiem. Zbliża się też premiera tej gry na ios i androida.

Mam nadzieję, że spółka w najbliższy weekend pokaże coś jeszcze oprócz tego dlc do frosta.

Po co udzielać się na wątku, na którym mamy ciągłe wyzywanie długoterminowych akcjonariuszy przez grupę zawiedzionych byłych akcjonariuszy (od nawiedzonych, sekciarzy itp.), a do tego prymitywne naganianie na inne spółki - na co moderatorzy nie reagują...ja osobiście sensu nie widzę.
www.cnbc.com/video/2020/04/09/...

Warto posłuchać - zarówno profesora, jak i Billa Gates'a.

@kmsc2
Zupełnie nie rozumiem o czym piszesz. Ale przecież nie muszę...
A na te "moje" statystyki to nie patrz, bo głupie i na bank fałszywe.
Z mojej strony koniec tematu - przynajmniej na jakiś czas.
Pożegnam się linkiem do ciekawego wywiadu z szefem amerykańskiego CDC:

Cytat:
At the end of the day, most of us who get this infection will recover. The majority of people do — probably 98%, almost 98.5%, 99% recover. The challenge is the older, the vulnerable, the elderly, those with significant medical conditions where this virus has shown a propensity to have a significant mortality.

www.npr.org/sections/health-sh...

Mi chodzi nie o konkretny rok, a o zasadę. Ja absolutnie nie twierdzę, że problemu z Covid19 nie ma, bo oczywistym jest, że problem jest i zwiększoną śmiertelność ten wirus powoduje.
Ja tylko zwracam uwagę na dane. To czy ktoś w nie wierzy czy nie i jakie wnioski sobie wyciąga - to już jego sprawa. Nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać.
Swoją drogą to bym chciał zobaczyć o ile zwiększyła się ogólna liczba zgonów w marcu 2020 we Włoszech w porównaniu do marca 2019 czy 2018 lub 2017...

Adagio napisał(a):

Nie pamietam, zeby na grype we Wloszech zmarlo w ciagu trzech tygodni ponad 10 tysiecy ludzi Speak to the hand


To zupełnie nie tak jak piszesz. Na podstawie danych za 2018 r., które są dostępne w necie np. tu:
www.statista.com/statistics/56...

można policzyć, że we we Włoszech dziennie umierało ok. 1700 osób (mogę się mylić nieco - bo liczyłem to już jakiś czas temu i dokładnie nie pamiętam).
Na całym chyba świecie, a w Polsce na pewno, w przypadku śmierci osób w podeszłym wieku, mających wiele chorób, w przypadku których trudno stwierdzić jedną przyczynę zgonu, jako przyczynę śmierci wpisuje się nie jakąś konkretną chorobę - np. grypę (czy raczej powikłania po niej), a niewydolność krążeniowo-oddechową. Tym sformułowaniem unika się dociekania co konkretnie spowodowało zgon.
Obecnie to sformułowanie pojawia się pewnie z dopiskiem - covid19 - jeśli test przeprowadzony u takiej osoby potwierdzi zakażenie.
Tak więc w ciągu trzech tygodni we Włoszech w 2018 r. mnóstwo osób - pewnie ponad 10 tyś. zmarło na...ich odpowiednik sformułowania "niewydolność krążeniowo-oddechowa". Obecnie jeśli mieliby wirusa - to byłby dopisek Covid19. A wirus ten - jako bardzo szybko rozprzestrzeniający się, ma już znacznie większa część społeczeństwa, niż na to wskazują testy.

W USA mamy sytuację o tyle inną, że tam niestety wśród młodych ludzi bardzo powszechne są takie problemy jak otyłość, cukrzyca i waping - o którym już w zeszłym roku pisano - w bardzo alarmistycznym tonie, jako o przyczynie znacznego pogorszenia zdrowia, a zwłaszcza stanu płuc młodych ludzi. Ale dalej nawet w USA przypadki młodych ludzi umierających na covid - to margines wśród wszystkich przypadków.
Przy czym media - działają jak działają i każdy przypadek młodego człowieka nagłaśniają.
Każdy będzie miał swoją ocenę tego co się dzieje.
Zaznaczam jedynie, że piszę tylko w kontekście wirusa jako zagrożenia biologicznego. Nie wypowiadam się na temat następstw ekonomicznych tego co się dzieje - bo to inna bajka.@vladinho
nie jestem wirusologiem ani lekarzem, ale wiem jak wyglądają relacje medialne dotyczące tego czym się zawodowo zajmuję i mam pełną świadomość tego jak często i jak dalece różnią się one od rzeczywistości.
Dla ogromnej części dziennikarzy (a przede wszystkim wydawców) liczy się jedynie "klikalność", a tę najlepiej zapewniają dramaty i tragedie. Pozytywne informacje w szycie rozkręconej paniki sprzedają się bardzo słabo. Ba, trzeba ich ze świecą szukać.
Dane to dane - można w nie wierzyć lub opierać się na relacjach medialnych twierdząc, że wszystkie rządy wokół nas oszukują. Każdy niech sobie wybierze wersję, która mu pasuje.
Ja wersji paranoiczo-mainstreamowo medialnej nie kupuję. I tyle.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 27 stycznia 2010
Ostatnia wizyta: 27 czerwca 2020 23:07:14
Liczba wpisów: 892
[0,26% wszystkich postów / 0,23 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,578 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,28% +25 055,00 zł 45 055,00 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d