pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

anba66

anba66

Ostatnie 10 wpisów
Kurs wybił z dna, ceny cukru zmierzaja w tym samym kierunku.

ze strony Agroligi Prognoza zakupu ziemi maks 3tys USD -12 tys PLN. Prawo pierwokupu beda mieli agrofirmy.

hello1 Правительство Украины обнародовало законопроект о рынке земли. С 1 октября 2020 г. отменяется запрет на отчуждение земель сельскохозяйственного назначения всех форм собственности. И для поддержки запуска земельной реформы в бюджете на 2020 г. уже предусмотрено 4,4 млрд. грн. Обеспечивается преимущественное право арендатора на покупку земельного участка. В свою очередь, Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что покупать и продавать сельхозземлю после открытия рынка смогут только украинские аграрии и украинские компании. После открытия рынка земли, по приблизительным предварительным оценкам экспертов, стоимость 1 га на первом этапе будет колебаться в пределах от $1 тыс. до $2,5-3 тыс.на отчуждение земель сельскохозяйственного назначения всех форм собственности. И для поддержки запуска земельной реформы в бюджете на 2020 г. уже предусмотрено 4,4 млрд. грн. Обеспечивается преимущественное право арендатора на покупку земельного участка. В свою очередь, Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что покупать и продавать сельхозземлю после открытия рынка смогут только украинские аграрии и украинские компании. После открытия рынка земли, по приблизительным предварительным оценкам экспертов, стоимость 1 га на первом этапе будет колебаться в пределах от $1 тыс. до $2,5-3 тыс.

Krewa jestes wielki, dzieki.

Jezeli chodzi o mnie, nie jestem pisarzem, nie mam takich zdolnosci. Rowniez nie jestem programista.
Nie naleze do zespolu Redsow ktory poswiecil wiele lat na tworzenie gry.
Rowniez moge zaproponowac usiasc przy kompie i napisac "jedna strone gry".

Kazdy zajmuje sie tym co potrafi robic najlepiej. Czy Sapkowski nie jest wybitnym pisazem na skale swiatowa?. Gdyby byl,, jego Wiedzmin ukazal sie w wersji angielskiej nie 23 lata po edycji polskiej a o wiele wczesniej. Watpie ze byla by w ogole wydana gdyby nie promocja Redsow. Nie ciezko policzyc ile Sapkowski zyskal sprzedajac Wiedzmina na calym swiecie i stajac sie rozpoznawalnym dzieki ciezkiej pracy zespolu Redsow.
Naprawde ma prawo do 6%? Wg mnie powinien jeszce doplacic za promocje.

Nkt nie odwraca kolejnosci

Och, masz rację, najmocniej przepraszam.
Tak było

Info z Wikipedii o roku publikacji angielskiej wersji ...

Sword of Destiny (Polish original title: Miecz przeznaczenia), is the second (in its fictional chronology; first in Polish print) of the two collections of short stories (the other being The Last Wish), both preceding the main Witcher Saga. The stories were written by Polish fantasy writer Andrzej Sapkowski. The first Polish edition was published in 1992;[1] the English edition was published in the UK by Gollancz in 2015.[2]

Z tym ze roznica pomiedzy Harry Poterem a Wiedzmnem jest ogromna. Wiedzminowi nie pomga nawet ekranizacja, ktora wiadomo ze jest przelozeniem ksiazki na ekran. Pomogla mu gra ktora z oryginalem nie ma duzo wspolnego. To kreatywnosc tworgow gry zrobila ja bestsellerem nie oryginal. Gra pociagnela za soba sprzedaz ksiazki a nie odwrotnie. Czytat z jednej znanej gazety :"Amerykanie nie tylko grają w "Wiedźmina", ale także czytają jego oryginalne przygody. "Ostatnie życzenie", czyli pierwszy zbiór opowiadań z cyklu Andrzeja Sapkowskiego, znalazło się na liście bestsellerów "
Jak juz ktos wyzej wspominal zanim nie zostala stworzona gra, opowiesci nie cieszyly sie wzieciem u czytelnikow a byl to kawal czasu.

Kakarotto napisał(a):
Widzę że niektórzy dyskutanci broniący spółki zupełnie nie zadali sobie chociaż odrobiny trudu żeby sprawdzić jak ta sprawa ma się do stanu prawnego. Sam prawnikiem nie jestem ale choćby bardzo pobieżna lektura internetu lub youtube pokazuje że polskie prawo chroni twórców. Moim zdaniem bardzo słusznie bo jest nierównowaga stron przy zawieraniu umów. Mamy firmę często obstawioną kancelariami prawnymi zestawioną z twórcą który zna się na pisaniu książek. Twórca może iść do prawnika ale nadal dysproporcja jest widoczna. Sprawa pewnie trafi do sądu a ten z kolei będzie miał bardzo poważną sprawę to rozgryzienia bo pomijając już zawiłość sprawy wyrok może okazać się precedensowy, a to może rodzić konsekwencje.

Znam przypadki kiedy informacja na youtubie byla tworzona aby zagrac na krsie akcji. To bardzo dobrze ze polskie prawo chroni tworcow.... CD Projekt wkasnie takim tworca jest. To CD Projekt spowodowal ze slowo Wiedzmin stalo sie znane na calym swiecie, nie p. Sapkowski. To nie dzieki Sapkowskiemu gra jest taka dobra tylko dzieki zespolowi ktory ja tworzyl. Fabula gry mogla byc zupelnie inna, oparta na innym tytule ale wiem ze byla by tak samo swietna. Autor dostal darmowa reklame swojej ksiazki i powinien z tego sie cieszyc a nie cwaniakowac. Byl szcesliwy kiedy sprzedawal prwa autorskie? Mysle ze tak .

Nie rozumiem dlaczeg CD Projekt ma placi autorowi ksiazki. Prawa autorkskie spzedane . Czy autor ma cos wspolnego z produkcja/ sukcesem gry opartej na jego lekturze? Z takim samym powodzeniem za podstawe gry mogl byc wziety inna powiesc.
To raczej CD Projekt powinien wystapic do autora o wynagrodzenie za promocje jego dziela. :)

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 24 marca 2020 19:04:42
Liczba wpisów: 9
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,523 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +80,43% +16 086,82 zł 36 086,82 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d