pixelg
MCI - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

MCI [MCI]

AKTUALNY KURS: 18,90 zł (+1,89%) 16-06-2021 17:03
jacenty
0
Dołączył: 2008-08-07
Wpisów: 27
Wysłane: 11 sierpnia 2008 10:18:14 przy kursie: 8,50 zł
Jakie opinie na temat tej spółki Panowie - bo ja dopiero niedawno uświadomiłem sobie, jakie pieniądze tkwią w Internecie d'oh!
Chociaż, tak szczerze powiedziawszy, to te projekty, które oni mają w portfelu to średnio mnie przekonują.:angry3:

Jakieś opinie, refleksje - kolega Watchdog, może znów znajdzie chwilę by zerknąć w raporty i powiedzieć co widzi.
BTW Watchdog - dzięki za parę słów o Radpolu :cheers:

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 13 sierpnia 2008 23:24:21 przy kursie: 7,70 zł
Daję głos, bo wyniki już wklepane, a aktualne wskaźniki - w serwisie.
(nikt nie robi tego szybciej ode mnie - buhehe angry5 )
www.stockwatch.pl/gpw/mci.aspx...

Dzisiejszy zjazd jest właśnie zasługą wyników. Jeśli ktoś patrzy tylko przez pryzmat cyferek to rzeczywiście się może załamać II kwartałem. Przychody 38 tys. zł? Strata operacyjna 18 mln zł? To kurczę jakaś kpina. Gdyby nie wykorzystanie kredytu podatkowego, to strata netto byłaby jak stodoła - a tak jest "tylko" trzy miliony z czymś.

W tej sytuacji analiza wskaźnikowa niewiele mówi i mija się z celem, chociaż pokazuje dobitnie, że nawet przy niecałych 8 zł spółka jest przewartościowana.
Ale konia z rzędem temu, kto zrozumie co tam się dzieje wewnątrz, bo raporty finansowe dostają głupawki. Wiemy z zewnątrz, że trwa przenoszenie aktywów do funduszy, oraz że trwają usilne próby pozyskania gotówki ze sprzedaży akcji Bankiera - poprzez zmuszanie tegoż do skupu własnych akcji z rynku. Tylko czy motywem jest budowanie wartości obu spółek, czy też raczej łatanie dziury w kasie MCI? Bo tam zostało gotówki na może jeszcze kwartał działalności... a potem będzie słabo.

Uważam w każdym razie, że MCI należy analizować nie jak spółkę, lecz jak fundusz dający dostęp do spółek już notowanych (i można je sobie kupić samemu, a nie poprzez MCI), oraz jako fundusz seedujący kapitał w obiecujących branżach, z których zwroty mogą być tysiącprocentowe. Na razie jako tako mu wychodziło, dopóki giełda łykała kolejne IPOsy, a akcje drożały, to i wehikulik jechał ładnie do przodu. Teraz wręcz przeciwnie: zapada się pod własnym ciężarem.

Myślę jednak, że co go nie zabije, to go wzmocni. Może byłby fajny za 3 albo 4 złote, i na bardzo długo z możliwością straty całego kapitału. Ale p. Czechowicz łatwo nie odpuści. Nie dadzą mu ci, którzy powierzyli mu pieniądze. A giełda się kiedyś odwróci, i chyba na to wszyscy czekają, zagryzając zęby widząc notowania.
Ja bym jeszcze nie wchodził.

PS A w ogóle, raport spółki technologicznej w Wordzie to wstyd! :angry3:
Edytowany: 13 sierpnia 2008 23:38

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 2 września 2008 18:58:22 przy kursie: 8,52 zł
Żeby nie było, że nikt tutaj nie pilnuje MCI geek

Kurs rośnie pod spodziewaną emisję z PP. Ja tego nigdy nie rozumiem, ale to znaczy, że ludziska chcą tych nowych akcji - inaczej by sprzedawali żeby nie dostać pipek na konto.

Wprawdzie takie "wybicie" z 6,50 na 8,50 może budzić pusty śmiech u akcjonariuszy trzymających papier kupiony po 38 zł, ale jak widać jeszcze MCI nie zginęło. Jak nie ma innych koncepcji to zakopane akcje mogą sobie leżeć. Hossa przecież wróci, jak wcześniej bessa skończy pustoszyć rynek.


WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 1 października 2008 09:53:27 przy kursie: 7,11 zł
Jak widać po reakcji na wczorajszy komunikat, zarabia to się na nie wchodzeniu w internet, a konkretnie w słabe projekty. Tak to oceniła branża i rynek. I bardzo dobrze, jak coś nie idzie i miałoby latami wsysać kasę bez nadziei na poprawę, to lepiej to uciąć. Kurs od razu odetchnął.

Rzeczpospolita napisał(a):
Sklep internetowy Hoopla.pl zawiesił działalność. Jeden z jego właścicieli, MCI Management, chce wycofać się z finansowania przedsięwzięcia.
Obecnie klientów odwiedzających stronę Hoopla.pl wita komunikat o "wyłączeniu oferty sklepu do odwołania" - podała Rzeczpospolita.
Jednym z właścicieli serwisu jest firma MCI Management, mająca 41,95 proc. udziałów. Jak powiedział "Rz" Marek Tarnowski, z ramienia MCI nadzorujący Hoopla.pl, przerwa w działaniu sklepu jest tymczasowa. - Spowodowały ją prace konserwacyjne, między innymi zmianą szaty graficznej strony. Sklep zacznie działać jeszcze w tym tygodniu - powiedział Tarnowski "Rz".
- To wymówki. Ze względu na wiarygodność i prestiż nikt w handlu internetowym nie może sobie pozwolić na beztroskie wyłączanie głównej witryny "do odwołania". Hoopla.pl ma poważne problemy z jakością zarządzania - powiedział "Rz" znający sprawę inwestor branży technologicznej. Według niego Hoopla.pl już w ubiegły piątek ogłosiła upadłość.


Przed nami IPO ABC Daty. To jest konkrecik. Potrzeba go bardzo, bo chwieje się domek z kart.

K2 Internet napisał(a):
Zarząd K2 Internet S.A. (Emitent) informuje, że w dniu dzisiejszym uzyskał informację, iż Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych, na posiedzeniu w dniu 12.09.2008 r. postanowił ogłosić upadłość HOOPLA.PL S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Konstruktorska 6, będącej klientem Grupy K2 Internet S.A.
Zadłużenie HOOPLA S.A. wobec Grupy K2 Internet S.A. (K2 Internet S.A., ACR S.A. i Web systems Sp. z o.o.) wynosi 547 338,82 PLN na dzień 01.10.2008 r.
Edytowany: 1 października 2008 21:02

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 9 października 2008 09:48:49 przy kursie: 6,01 zł
Prasa zauważyła, że firmy internetowe zaczynają mieć kłopoty, mimo że kryją się z nimi do samego końca.
Co by nie mówić, problemem każdej branży przy rosnącej konkurencji jest spadek marż i przez to zysku, przy czym najsłabsze firmy wchodzą w trwałe straty i upadają. To darwinistyczny dobór naturalny, czyli selekcja najlepszych przez odrzucanie najsłabszych. Z kolei seria upadłości spowoduje osłabienie konkurencyjności, co pozwoli pozostałym podmiotom podwyższać ceny i tak będziemy w kolejnym cyklu koniunkturalnym. Ale nie za szybko. Kłopoty potęguje drożejący dolar, a niestety prawie cała chodliwa elektronika jest z importu.


kliknij, aby powiększyć


Rzeczpospolita napisał(a):
Coraz więcej sklepów internetowych nie wytrzymuje konkurencji cenowej. Hoopla i Vivid to ostatnie ofiary czystki w sieci. Ich śladem pójdą niedługo kolejne e-sklepy – wieszczą analitycy
Niedawne zawieszenie działalności przez Hoopla.pl zbiegło się w czasie z ogłoszeniem upadłości przez istniejący od 1998 r. Vivid. pl, handlujący książkami, muzyką i multimediami. Właściciel sklepu Telefonia Dialog przyznał, że nie miał pomysłu na rozwój spółki.
– Rynek odsiewa najmniej konkurencyjne przedsiębiorstwa. Dla tych gorzej zarządzanych nadeszły ciężkie czas. Kryzys finansowy sprawi, że trudniej będzie im pozyskać kredyty. Spodziewam się kolejnych bankructw. Zwłaszcza wśród małych spółek – powiedział „Rz” inwestor branży internetowej, jeden z tzw. aniołów biznesu.
Niewielkie e-sklepy, o miesięcznych obrotach nieprzekraczających 10 tys. zł, stanowią aż 42 proc. wszystkich sklepów online w Polsce.
Wiarę w nowe projekty handlowe tracą nawet znani inwestorzy internetowi. – Do niedawna byliśmy przekonani, że sklepy internetowe sprzedające sprzęt RTV/AGD, to doskonały biznes. Okazało się, że przegrywają z tradycyjnymi dystrybutorami, którzy mocno wchodzą w wirtualne kanały dystrybucji – mówił niedawno „Parkietowi” Tomasz Czechowicz, szef MCI Management. Jego spółka pozbyła się niedawno swoich 41 proc. udziałów w Hoopla.pl, szóstym pod względem obrotów w 2007 r. sklepie internetowym w Polsce. Dwa tygodnie temu sklep zawiesił działalność.
Jednym z powodów pogarszających się warunków prowadzenia internetowych sklepów są porównywarki cen, takie jak Ceneo. pl, Skapiec. pl czy Kupujemy. pl. Pozwalają one w ciągu kilku sekund wybrać najtańszy sklep. – W tej sytuacji nawet złotówka różnicy w cenie się liczy – mówi Magda Borowik, analityk firmy IDC Polska. Według niej bankructw sklepów online nie można wiązać z trwającym kryzysem na rynkach finansowych, jednak upadłości w takim okresie zmniejszają zaufanie do e-commerce.
Klimat wokół handlu online pogorszył się na tyle, że firmy zaczęły wydawać specjalne oświadczenia o dobrej kondycji branży, by uspokoić nastroje. Na taki krok zdecydował się m.in. Tomasz Sypuła, prezes Agito SA, właściciela największego sklepu internetowego w Polsce.
– Sklepy sprzedające sprzęt RTV i AGD to nadal doskonały biznes. Nieprawdą jest, że sieci tradycyjnych sklepów wchodzą do Internetu – podkreśla. Według szefa Agito przyczyną upadku Hoopla. pl był błędny model biznesowy, a nie kondycja polskiego e-commerce.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 12 listopada 2008 23:38:35 przy kursie: 5,00 zł
Bardzo trudno jest ocenić raport MCI za III kwartał, gdyż jest to kolejny okres, w którym nie ma przychodów.
To co się dzieje, to w działalności finansowej. Jako bądź co bądź fundusz, spółka zajmuje się obracaniem aktywami, co w sprawozdaniach jest bardzo trudne do uchwycenia. W komentarzach i wyjaśnieniach znajdujemy dużo treści, którą trzeba jednak odpowiednio skorygować - gdyż ich autor(zy) mają konflikt interesów i nie możemy zakładać, że mówią nam całą prawdę.
Dlatego z zasady nie wnikam w wyceny, przeszacowania oraz zabawy na kapitale, gdyż nawet jeśli dają krótkotrwały efekt, to nie zmieniają sytuacji firmy. A tę zawsze najlepiej pokazują przepływy finansowe, czyli fotografia portfela. Bowiem nie jest ważne, czy mamy do czynienia z hodowlą pieczarek czy projektowaniem mostów: interesuje nas tylko to, czy firma zarabia gotówkę, czy też ją przepuszcza.
Tu niestety długofalowo jest słabizna, gdyż jeszcze 2 lata temu w kasie MCI było 13 mln, rok temu 10 mln, a na koniec września niecałe 6 mln. W międzyczasie jednak firma urosła: kapitał własny wzrósł z 43 mln do 203 mln, a aktywa trwałe z 40 mln do 230 mln zł. A zadłużenie łączne z 25 mln do 80 mln zł. Tak więc firma jednoznacznie buduje wartość, choć nie bez perturbacji. Tylko nie wiadomo jak ją wycenić.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 23 listopada 2008 20:09:15 przy kursie: 3,73 zł
Czytałem niedawno, że rynek e-commerce w USA znacznie spowolnił wzrost. Ma jakieś 200 mld dolarów i w ciągu 5 lat co najwyżej się podwoi. To jest na 2008 rok 667 dolarów na obywatela rocznie. Nasz rynek, według różnych źródeł, może już mieć wartość rzędu 10 mld złotych, to daje 277 złotych czyli jakieś 90 dolarów na obywatela. Różnica jest oczywiście w penetracji internetu i średnich zarobkach, ale jest jasne że będziemy jeszcze trochę rosnąć. Ale rozsądniej niż dotąd: kryzys wybije firmy-fake'i, bo z braku kapitąłu inwestycyjnego, przeżyje tylko ten, kto robi rzeczywisty biznes.

addi
0
Dołączył: 2008-10-03
Wpisów: 1 086
Wysłane: 23 listopada 2008 20:28:16 przy kursie: 3,73 zł
Widać, że potrzebują kasy jak kania dżdżu a w tych ciężkich czasach to nie jest dobry prognostyk. Na najbliższe dni przewiduję dalsze down.

tweedy
0
Dołączył: 2008-10-10
Wpisów: 16
Wysłane: 3 grudnia 2008 11:06:24 przy kursie: 3,00 zł
WatchDog napisał(a):
Tu niestety długofalowo jest słabizna, gdyż jeszcze 2 lata temu w kasie MCI było 13 mln, rok temu 10 mln, a na koniec września niecałe 6 mln.


Tylko czy na przepływy funduszy powinno się patrzeć tak samo jak na przepływy w innych spółkach? Tym bardziej, że mamy na giełdzie bessę i sprzedaż realizowanych projektów obecnie byłaby nieopłacalna. Ja się w sumie cieszę, że starają się przetrzymać, bo później wartość sprzedawanych spółek będzie o wiele wyższa.

WatchDog napisał(a):
W międzyczasie jednak firma urosła: kapitał własny wzrósł z 43 mln do 203 mln, a aktywa trwałe z 40 mln do 230 mln zł. A zadłużenie łączne z 25 mln do 80 mln zł. Tak więc firma jednoznacznie buduje wartość, choć nie bez perturbacji. Tylko nie wiadomo jak ją wycenić.


I to jest chyba najważniejsze. Zadaniem funduszu jest kupienie spółki -> zbudowanie jej wartości -> odsprzedanie i jeśli MCI nie kombinuje przy wycenach to jest dobrze. I tu mam jeszcze pytanie - czy ktoś wie, czy kiedykolwiek wyceny spółek zrobione przez MCI były przez kogoś kwestionowane?

Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale myślę, że w przypadku tej spółki najbardziej powinno się patrzeć na C/WK.

WatchDog napisał(a):
Różnica jest oczywiście w penetracji internetu i średnich zarobkach, ale jest jasne że będziemy jeszcze trochę rosnąć. Ale rozsądniej niż dotąd: kryzys wybije firmy-fake'i, bo z braku kapitąłu inwestycyjnego, przeżyje tylko ten, kto robi rzeczywisty biznes.


I to jest chyba najmocniejsza strona MCI - oni mają strategię inwestowania w firmy, które wiedzą jak chcą zarabiać, a często wybierają takie projekty, które sprawdziły się zagranicą - to usłyszałem osobiście od Pana Czechowicza, podczas konferencji zorganizowanej przez Agorę, a dotyczącej rozwoju internetu. Dostał on tam nagrodę za wspieranie rozwoju internetu w Polsce (czy coś w tym stylu - dokładnie nie pamiętam).

Stockinger
7
Dołączył: 2008-07-26
Wpisów: 39
Wysłane: 3 grudnia 2008 16:46:34 przy kursie: 3,00 zł
MCI... nawiedzeni faceci ale nie bez uroku... jak mówią tutaj we wrocku, ściemniacze ale nie przewalacze.
ćwierkają wróbelki od samego rana, że szykują się przejąć jeden taki mniej znany serwisik internetowy, informacyjno-handlowy, z grami komputerowymi. że już blisko, no ale jeszcze nie po słowie więc wszystko się może zdarzyć... jak na giełdzie....


WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 3 grudnia 2008 17:11:56 przy kursie: 3,00 zł
Spółka pozycjonuje się jako fundusz technologiczny, więc nie dziwne że wchodzi w takie właśnie projekty. Z tego co wiem, na sprzedaż są oba "wiodące" serwisy o grach komputerowych, tylko ta sprzedaż jakoś nie może się domknąć. Na szczęście łatwo śledzić podstawowe parametry serwisów internetowych (niestety nie interaktywne - trzeba sobie po to samemu wejść na Alexę):


kliknij, aby powiększyć


Odnośnie analizy i wyceny samego MCI: co o tym rynek wie to widzimy, nie trzeba pytać. Czy firma jest niedowartościowana? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Model biznesowy działa do połowy, to znaczy nie działa: spółki można kupić, spółki można rozwinąć, spółek nie można sprzedać bo nie ma komu. Talenty synergiczne i menedżerskie oceniam tak sobie, patrząc na wyniki i udział w rynku aktualnych spółek portfelowych. Jedynym soczystym konkretem jest ABC Data, uznawana przez branżę dystrybucyjną za najlepszą ze wszystkich, no i jest to źródło nadziei na solidne wycashowanie się z inwestycji przy upublicznieniu.

Oczywiście, fundusz inaczej działa i inaczej raportuje niż spółki produkcyjne i handlowe, ale to nie jest tak, że przepływy nie są ważne. (Ja dużo chętniej bym wolał raportowanie jako grupa kapitałowa, na skonsolidowanych sprawozdaniach, niż tak byle jak, z wykazywaniem pozycji jako aktywów finansowych.) Przepływy są ważne, bo MCI m.in. spłaca odsetki od kredytu na ABC Datę. Ma też jakieś tam koszty nadzoru właścicielskiego, due dilligence i inne, po prostu koszty działania. Wprawdzie sprytnie poprzenosił wszystkie te obciążenia piętro głębiej, do struktur funduszy celowych i przestajemy je widzieć na sprawozdaniach, ale koszty są ponoszone, jak nie tu to tam.
Ogólnie gra toczy się o dużą stawkę. Półtora roku temu półtora miliarda złotych kapitalizacji (jeśli się nie mylę), dzisiaj sto z czymś milionów (z odcięciem jakiejś emisji po drodze, też o ile się nie mylę). Ja też mam nadzieję, że Czechowicz nie odpuści. W nim jedyna nadzieja, ale póki jest bessa to pozostaje tylko nadzieją.

addi
0
Dołączył: 2008-10-03
Wpisów: 1 086
Wysłane: 3 grudnia 2008 17:12:06 przy kursie: 3,00 zł
Stockinger napisał(a):
MCI... nawiedzeni faceci ale nie bez uroku... jak mówią tutaj we wrocku, ściemniacze ale nie przewalacze.
ćwierkają wróbelki od samego rana, że szykują się przejąć jeden taki mniej znany serwisik internetowy, informacyjno-handlowy, z grami komputerowymi. że już blisko, no ale jeszcze nie po słowie więc wszystko się może zdarzyć... jak na giełdzie....

Hi hi, rzuć okiem na mój wpis z 23 listopada, następnie spójrz na wykres, teraz już możesz zwrócić uwagę na dzisiejszą świeczkę no i na końcu rzuć jeszcze okiem na obrót, teraz możesz już wyciągać wnioski.
Edytowany: 5 grudnia 2008 09:54

tweedy
0
Dołączył: 2008-10-10
Wpisów: 16
Wysłane: 3 grudnia 2008 20:13:30 przy kursie: 3,00 zł
WatchDog napisał(a):
Oczywiście, fundusz inaczej działa i inaczej raportuje niż spółki produkcyjne i handlowe, ale to nie jest tak, że przepływy nie są ważne. (Ja dużo chętniej bym wolał raportowanie jako grupa kapitałowa, na skonsolidowanych sprawozdaniach, niż tak byle jak, z wykazywaniem pozycji jako aktywów finansowych.) Przepływy są ważne, bo MCI m.in. spłaca odsetki od kredytu na ABC Datę. Ma też jakieś tam koszty nadzoru właścicielskiego, due dilligence i inne, po prostu koszty działania.


no nie napisałem, że przepływy pieniężne nie są ważne, tylko że wg mnie nie są aż tak ważne jak w przypadku "standardowych" spółek :)

przemas1
0
Dołączył: 2008-12-09
Wpisów: 4
Wysłane: 13 grudnia 2008 06:17:36 przy kursie: 3,79 zł
2008-12-10

07:28:00

GIEŁDA-SPÓŁKI-KOMUNIKAT-MCI-(PL)-1

MCI MANAGEMENT SA stan posiadania akcji przez Czechowicz Ventures Sp. z o.o.

Raport bieżący 73/2008
Zarząd MCI Management SA informuje, iż w dniu 08 grudnia 2008 r. otrzymał następującą informację, przekazaną w trybie art. 69 ust. 1 pkt 1) ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych:

Niniejszym, Czechowicz Ventures Sp. z o.o. ("Spółka") z siedzibą we Wrocławiu, ul. Na Szańcach 7 , 50-320 Wrocław, na podstawie przepisów art. 69 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. Nr 184, poz. 1539, ze zm., dalej "Ustawa"), informuje, że w związku z rozliczeniami pomiędzy Spółką a Tomaszem Czechowiczem w dniu 1 grudnia 2008 r. Spółka objęła dodatkowo 103.000 szt. akcji MCI Management S.A. ("Emitent").

Przed dniem 1 grudnia 2008 r. Spółka posiadała 17.359.127 sztuk akcji MCI Management S.A., stanowiących 38,83% udziału w kapitale zakładowym Emitenta i uprawniających do wykonywania 17.359.127 głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Emitenta, co daje 38,83% udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Emitenta .

W wyniku przeprowadzonych rozliczeń Spółka na dzień 3 grudnia 2008 r. posiada 17.462.127 sztuk akcji MCI Management S.A., stanowiących 39,06% udziału w kapitale zakładowym Emitenta i uprawniających do wykonywania 17.462.127 głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy MCI Management S.A., co daje 39,06% udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Emitenta .

Jednocześnie Zarząd MCI Management SA informuje, iż w dniu 08 grudnia 2008 r. otrzymał następującą informację, przekazaną w trybie art. 69 ust. 1 pkt 2) ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych:

Niniejszym, Tomasz Czechowicz zamieszkały we Wrocławiu, ul. Bartoszowicka 3, 51-641 Wrocław, na podstawie przepisów art. 69 ust. 1 pkt 2) ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. Nr 184, poz. 1539, ze zm., dalej "Ustawa"), informuje, że w związku z rozliczeniami pomiędzy Spółką Czechowicz Ventures Sp. z o.o. a Tomaszem Czechowiczem w dniu 1 grudnia 2008 r. udział Tomasza Czechowicza w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu MCI Management S.A. obniżył się poniżej progu 5%.

Przed dniem 1 grudnia 2008 r. Tomasz Czechowicz posiadał 2.325.818 sztuk akcji MCI Management S.A., stanowiących 5,20% w kapitału zakładowego MCI Management S.A. i uprawniających do wykonywania 2.325.818 głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy MCI Management S.A., co daje 5,20% udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu.

W wyniku przeprowadzonych rozliczeń na dzień 3 grudnia 2008 r. Tomasz Czechowicz posiada 2.222.818 sztuk akcji MCI Management S.A., stanowiących 4,97% udziału w kapitale zakładowym MCI Management S.A. i uprawniających do wykonywania 2.222.818 głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy MCI Management S.A., co daje 4,97% udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu.

Zarząd MCI Management SA wyjaśnia, iż w wyniku w/w rozliczeń suma akcji MCI Management SA będąca w posiadaniu Czechowicz Ventures Sp. z o.o. oraz Tomasza Czechowicza nie uległa zmianił.

Co o tym myślicie?

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 13 grudnia 2008 09:21:18 przy kursie: 3,79 zł
Czasami mam wrażenie, jakbym się cofnął do epoki baroku.
Maksimum słów, minimum treści.
Wystarczyłaby jedna linijka: Czechowicz wniósł posiadane akcje MCI do swojej spółki z o.o. i jego udział spadł poniżej 5%.
Coś tu jeszcze jest istotnego?

tadekmazur
0
Dołączył: 2009-01-18
Wpisów: 1 151
Wysłane: 19 stycznia 2009 13:53:14 przy kursie: 2,62 zł
MCI to bardzo ciekawy temat. Jeśli przetrzymają recesję, a chyba przetrzymają to powinni poszybować wysoko.
Jednak na razie to mogą się osunąć nawet do 2zł lub do zera jeśli jednak mieliby polec.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 20 stycznia 2009 08:26:01 przy kursie: 2,62 zł
Emisja w trakcie, taka rozciągnięta w czasie...
Poczytaj więcej o jej fundamentach. One nie są betonowe jak w IEA, tylko... internetowo-komputerowe.
Niewykluczone, że kiedyś tam odbije, szczególnie jak cały rynek odbije i jak ruszy handel w elektronice.
Nie spiesz się z tymi pieniędzmi, one nie parzą ;)
Lepiej zrobić trzy dobre trejdy w roku niż pięć dobrych i piętnaście niedobrych...

tadekmazur
0
Dołączył: 2009-01-18
Wpisów: 1 151
Wysłane: 20 stycznia 2009 10:18:26 przy kursie: 2,60 zł
Spółka od strony wyników finansowych bardzo nieprzejrzysta. Zatem czytanie niewiele tu pomoże.
Teoretycznie wylęgarnia spółeczek może być superdochodowa i w przeszłości bywała. Czyli pokazali że potrafią to robić.
Jednak do życia potrzebują hossy lub przynajmniej braku bessy.
Zważywszy obecne poziomy naszych indeksów to niedługo mogą liczyć na brak bessy. O hossę będzie na razie trudniej.
Tak sobie myślę że w 2011-2012r gdy nasze indeksy prawdopodobnie zrobią nowe maksima to MCI też może być blisko swojego historycznego 38zł. Wiem że to myslenie życzeniowe, ale chyba nie pozbawione pewnych podstaw.

mkk
0
Dołączył: 2008-11-08
Wpisów: 477
Wysłane: 21 stycznia 2009 19:37:56 przy kursie: 2,58 zł
Dla funduszy PE/VC kryzys oznacza zupełnie co innego niż dla większości "zwykłych" przedsiębiorstw. W tym biznesie Panowie chodzi o to, by kupować na dołkach i sprzedawać na górkach.
Nie dziwmy się więc teraz brakom spektakularnych sukcesów - wyjść z inwestycji, bo jeżeli przeczytamy, że MCI właśnie zamyka inwestycję np. w Lwie to po prostu błądzi - teraz się nie sprzedaje. TERAZ SIĘ KUPUJE. Kryzys spowodował, że wyceny spółek są niższe. Okazji na dobre zakupy przybywa, tym bardziej że ludzie z pomysłami są przyciśnięci przez kryzys kredytowy i niewielkie szanse na debiut choćby na NC.
Chłopcy z MCI byliby więc idiotami, gdyby teraz nie rozpoczęli nowych inwestycji. Tego się od nich spodziewam i pod tym kątem na nich patrzę. Na zyski w tym biznesie trzeba czekać. Jest kryzys, mają inwestować i... dbać o to by ich portfelowe spółki przetrwały w jak najlepszej kondycji. Mają się o to troszczyć, w końcu fundusze PE/VC daje nie tylko kapitał, ale i know-how. O jakości tego drugiego właśnie mamy okazję się przekonać.

addi
0
Dołączył: 2008-10-03
Wpisów: 1 086
Wysłane: 22 stycznia 2009 22:58:15 przy kursie: 2,34 zł
Napiszę krótko: MASAKRA. Gdzie jest dno? Ja nie odważę się wróżyć:


kliknij, aby powiększyć

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,660 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,27% +33 853,81 zł 53 853,81 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło