pixelg
PORTFEL konkursowy STOCKWATCH 2020 - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

PORTFEL konkursowy STOCKWATCH 2020

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 4 253
Wysłane: 27 grudnia 2019 15:33:38
Wątek nowego portfela konkursowego, poniżej lista już zapisanych (będzie edytowana).

W związku z ogromnym zainteresowaniem konkursem w tym roku zwiększamy limit miejsc do 45.

Można juz rezerwować spółki do zakupu. Prośba oczywiście o podatnie uzasadnienia (bez niego transakcje uznaje za nieważne). Czas na podatnie spółki standardowo do 14.01.2020

Cytat:
Lista uczestników i spółki.

1. Amol - Forever Entertainement
2. Bakster - Mostostal Zabrze
3. kolega - Celon Pharma
4. robkob - Braster
5. Bartas_Gda - Pekabex
6. cheron - JSW
7. dekoza - Kruk
8. zgracz99 - Echo Investments
9. daimond - Work Service
10. compaq100 - Ciech
11. Yaroman - CD Projekt
12. Cwirek82 - ZPUE
13. YaPaE - Livechat
14. cyzo - Swissmed
15. Damin1 - 11bit
16. Pilkahalowa - Pragma Faktoring
17. c15d - Geotrans
18. myster77777 - Vistal
19. harry12 - Marvipol
20. bankrucik - Datawalk
21. mackopl - Komputronik
22. allemange - Skarbiec
23. Exboss - Mirbud
24. Nasdaq - Ultimate Games
25. Xavy - Gobarto
26. Wojetek - One More Level
27. stefancz - TBull
28. jarosaw - Scope Fluidics
29. martea7 - LSI
30. Masa - KBJ
31. Skimixa - Vigo Systems
32. kamilcia - Cloud Technologies
33. brutalp - Votum
34. tratata - Asbis
35. egonac - Pure Biologis
36. Kakarotto - Kruszwica
37. Iza100 - CCC
38. Wieled - XTB
39. ucofb - Enea
40. slaszu - Playway
41. krzysztofszafran - CDRL
42. nemoo - PGS Software
43. tretenmerth - ML System
44. Ancymon - Polnord
45. mysiauek - Airway Medix

Lista rezerwowa:
R1. flesz
R2. Aven

Cytat:
Regulamin konkursu - edycja 2020

OGÓLNE

1. 45 uczestników mając do dyspozycji po 5000 PLN tworzy wirtualny portfel inwestycyjny złożony z 45 spółek notowanych na głównym rynku GPW i NewConnect. Łączna wartość początkowa portfela to 225.000 PLN

2. Ograniczeniem wyboru spółek jest kurs, który w momencie zakupu nie może być niższy niż 0,50 PLN. Nie można też wybierać spółki, którą posiada już inny uczestnik.

3. Uczestnik typując pierwszą spółkę nie musi jej nabywać do portfela konkursowego w dniu typu. Ma na to czas do 14 stycznia. W przypadku gdy wybiera się spółkę z odroczonym terminem zakupu, proszę to wyraźnie zaznaczyć w "zleceniu". Jeżeli brak jest w zleceniu zastrzeżenia o odroczeniu, zostanie kupiona w pierwszym możliwym terminie.

4. Uczestnik wybierając spółkę musi podać uzasadnienie jej zakupu do portfela.

5. Konkurs kończy się po ostatniej sesji giełdowej 2020 roku.

6. Każdy gracz może w trakcie roku dokonać zmian, tj. sprzedać posiadaną spółkę i dać zlecenie zakupu kolejnej. W czasie trwania konkursu nie można wykonać więcej niż 7 zmian spółki.

7. Maksymalny okres bez wybranej nowej spółki wynosi 14 dni kalendarzowych. Jeżeli gracz nie zleci zakupu nowej spółki w tym okresie, zostaje wykluczony z konkursu a jego miejsce zajmie uczestnik z listy rezerwowej, przejmując kapitał gracza wykluczonego.

8. W wyjątkowych sytuacjach uniemożliwiających uczestnikowi udział w konkursie w trakcie jego trwania, istnieje możliwość rezygnacji. W takiej sytuacji do gry w jego miejsce wchodzi kolejny gracz z listy rezerwowej.

TRANSAKCJE KUPNA I SPRZEDAŻY

9. Każdy uczestnik może w dowolnym momencie zlecić kupno lub sprzedaż akcji. Kupno akcji zawsze realizuje się za pełen posiadany kapitał. Sprzedaje się zawsze wszystkie posiadane akcje.

10. Zlecenia kupna/sprzedaży realizowane są pod warunkiem spełnienia wymagania minimalnego wolumenu o wielkości kupowanej/sprzedawanej pozycji w czasie danej sesji giełdowej. Zlecenia zawsze realizowane są po cenie zamknięcia. W przypadku gdy obrót jest niewystarczający na danej sesji, zlecenie jest realizowane w czasie kolejnych aż sumaryczny wolumen wyniesie odpowiednią wartość. Zlecenie wtedy realizowane jest po cenie zamknięcia z ostatniej sesji po której sumaryczny wolumen wyniósł wymagany poziom.
11. Zlecenia kupna/sprzedaży wprowadzone poza sesją są realizowane na następnej dostępnej sesji po cenie zamknięcia jeśli jest spełniony warunek wymaganego wolumenu.

12. Prowizje od transakcji są uwzględnione w wysokości 0,38% od wielkości zlecenia. Prowizja pobierana jest przy każdej transakcji.

DYWIDENDY

13. Kwota netto (po opodatkowaniu) wypłaconej dywidendy zostanie dopisana do ceny sprzedaży waloru którego ona dotyczy. Kwota ta będzie oznaczona w komentarzu przy spółce.

DEBIUTY

14. Uczestnik może wybrać do zakupu spółkę debiutującą na GPW/NC.
15. Chcąc kupić debiutującą spółkę do portfela trzeba wybrać ją przed terminem zakończenia składania zapisów na papiery spółki. Następnie po cenie debiutu przydzielane są akcje do portfela.
16. Jeśli następuje redukcja zapisów w debiucie, uczestnik konkursu po cenie debiutu dostanie zgodną z redukcją liczbę akcji. Pozostała część gotówki posłuży do zakupu akcji po cenie otwarcia na rynku debiutującej spółki. Finalnie ceną jest więc średnia z ceny wynikającej z zapisu oraz z ceny na otwarciu debiutu.

ZWYCIĘZCY i NAGRODY

17. Po zakończeniu konkursu zostanie sporządzona klasyfikacja końcowa według wartości posiadanego kapitału (wartość posiadanych akcji po ostatniej sesji 2018).

18. Gracze, którzy zajmą miejsca 1-5 zostaną nagrodzeni rocznym abonamentem do portalu StockWatch.pl
19. Zwycięzca konkursu zostanie dodatkowo nagrodzony rocznym abonamentem portfela „Cztery Fazy Rynku”.

Post będzie uzupełniany.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" >>> Link <<<

kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 21 stycznia 2020 19:35

allemange
allemange PREMIUM
Wpisów: 93
Wysłane: 27 grudnia 2019 15:45:37
To ja bym prosił o zakup spółki Skarbiec, moim zdaniem spółka jest nisko wyceniana, spółka ma również w planach przejmowanie innych TFI, jest duża szansa na poprawę wyników, no i duża spekulacja na temat wysokości dywidendy.

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 4 253
Wysłane: 27 grudnia 2019 15:48:29
Oczywiście zapisuję się do konkursu :)

Mój wybór to typ długoterminowy - gamingowa spółka One More Level (OML)

OML tyg.

kliknij, aby powiększyć

Nie ma jeszcze klarownego sygnału kupna, walor pozostaje w konsolidacji. Dopiero po wybiciu 1,34 zł powinien wejść w trend wzrostowy (najlepiej na wybiciu z podwyżonym wolumenem). Wyżej mamy jeszcze opór w okolicach 2,2-2,4 zł. Spółka w przeszłości wydawała ciekawe tytuły (God's Trigger, Deadlings) - były to jednak gierki 2D. To nad czym obecnie pracują to Ghostrunner - gra w klimacie cyberpunka, który po premierze cRPGa od CDRu z pewnością będzie bardzo modnym settingiem w 2020 roku. Sama gra wygląda bardzo ciekawie i przez wielu graczy jej trailer był brany właśnie za etap z CP2077! -> www.youtube.com/watch?v=_Fwmb5...

Podobają mi się zarówno zastosowane w niej mechaniki jak i oprawa. Wygląda na to, że ma "to coś" czyli grywalność w sobie. Dlatego z racji zasad konkursu - rezerwuję ją sobie kupując jeszcze przed pojawieniem się sygnału kupna.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" >>> Link <<<

kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 27 grudnia 2019 15:50

stefancz
Wpisów: 1
Wysłane: 27 grudnia 2019 16:17:17
Proszę o zakup spółki T-bull - spółka ekstremalnie przeceniona przy sporym wzroście pobrań gier

Damian1
Wpisów: 91
Wysłane: 27 grudnia 2019 17:13:22
Uzasadnienie: 11Bit Studios

wybor sektora:
- gaming - swietne marze, tania zlotowka pomaga zyskom game developerow

wybor spolki z sektora:
- nastawienie na jakosc produkcji (obok CDR dlugotermiowo najlepsza spolka gamingowa na GPW)
- swietna sytuacja finansowa spolki
- w 2020 prawdopodbne pierwsze teasery Projekt 8
- dzial publishing rosnie, plany wydawnicze na coraz wieksze produkcje

extra:
- PPK powinno miec najwiekszy wplyw na spolki z MWIG i SWIG

YaPaE
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 77
Wysłane: 27 grudnia 2019 17:15:47
LVC- dlaczego?
Mam go w własnym portfelu, sporo już odrobił po aferze z fb itp wraca na 5z przodu a może i wyżej. Perspektywy są, wyniki też coraz lepsze. Rególarnie wypłaca dywidende.

jarosaw
Wpisów: 36
Wysłane: 27 grudnia 2019 17:26:22
scope fluidics
Wierzę że w 2020 roku sfinalizują i sprzedają swój pierwszy projekt PCR/ONE choć TOTAL FIZ zmniejszył udziały...

martea7
Wpisów: 22
Wysłane: 27 grudnia 2019 17:30:53
Hej, proszę o zapisanie mnie do konkursu i zakup spółki LSI Software. Spółka się rozwija, poszukuje nowch rynków, jest w trendzie wzrostowym, wypłacała dywidendę więc mam nadzieje ze powtorzy to w przyszlym roku plus akcje był kupowane przez zarząd co dobrze wróży.

Masa
Wpisów: 785
Wysłane: 27 grudnia 2019 17:35:30
Poproszę o spółkę KBJ.
Uparcie wierzę w tą spółkę a wiara moja poparta została w mijającym roku dość dużą poprawą wyników które myślę powinny być coraz lepsze o czym świadczy coraz to powiększający się stan zamówień. poza tym jeśli dojdzie do zapowiadanego przez zarząd skupu akcji powinny same w sobie zwiększyć swoją wartość. Spółka również ma zamiar opuścić rynek NewConect a to na pewno przyczyni się do wzrostu kursu.
Cytat:
Business and business every day :)

robkob
Wpisów: 144
Wysłane: 27 grudnia 2019 17:52:19
Chyba muszę dokonać wyboru bo z 5 moich typów 4 te lepsze już zajęte (SCPFL, JSW, Skarbiec i Livechat). Mam nadzieję że nie ugryzę się w język ale wybieram BRASTER. Uzasadnieniam to tak:
Spółka na krawędzi bankructwa. Jak nie zaczną sprzedawać to kiepsko z nimi. Ostatnio widać że 50gr to w pewnym sensie jakaś niewidzialna trampolina. Ludzie związani z zarządem skupują akcje małymi pakietami. Coś może być na rzeczy. Liczę tu na małą spekulację i rehabilitację za rok 2019 kiedy to wybierając również Braster pogrzebałem szanse na pierwszą piątkę. Typ krótkoterminowy. Potem straty zamierzam odrobić na UNIMOT king .
Najważniejszy jest czas...

Yaroman
Wpisów: 894
Wysłane: 27 grudnia 2019 17:53:30
Uzasadnienie CD Project

Fundamentalnie:
- cieszący się zainteresowaniem inwestorów sektor gamingowy
- zbliżająca się premiera Cyberpunka i związane z tym utrzymywanie zainteresowania spółką
- stała monetyzacja marki Wiedzmin i szansa na ogłoszenie planów nowej produkcji z uniwersum Wiedzmina (Wiedzmin4?)

Technicznie
- od 10 lat trend wzrostowy
- niedawne wybicie nowego szczytu,
- utrzymujący się wysoko wskaźnik akumulacja/dystrybucja
fluctuat nec mergitur

harry12
Wpisów: 24
Wysłane: 27 grudnia 2019 18:28:05
Prairie - w najbliższych tygodniach spółka otrzyma długo wyczekiwaną decyzję środowiskową. Liczę również, że w pierwszym kwartale może dojść do porozumienia z jsw odnośnie dębieńska. Technicznie też coś się zaczyna dziać, dziś już były miejscami wzrosty 15%.

compaq100
compaq100 PREMIUM
Wpisów: 599
Wysłane: 27 grudnia 2019 18:50:51
Uzasadnienie wyboru Ciechu.
Mój wybór to wybór długoterminowy.
Inwestycje w produkcję sody oczyszczonej i soli zostały ukończone i pozytywnie wpłyną na zwiększenie wyników finansowych w roku 2020 i następnych..

Skimixa
Skimixa PREMIUM
Wpisów: 183
Wysłane: 27 grudnia 2019 19:00:40
Vigo system
Liczę na wzrost przychodów i zysków

kamilcia
kamilcia PREMIUM
Wpisów: 89
Wysłane: 27 grudnia 2019 21:33:47
poproszę o dopisanie do listy. Typ : Cloud Technologies. Spółka trochę zapomniana, ale wydaje mi się że z potencjałem. W dobrej branży. Pytanie czy miała już swoje 5 minut czy dobre czasy jeszcze przed nią. Ostatnio nie rozpieszczali akcjonariuszy wynikami i stąd 'lanie na kursie'. Od bardzo dawna w konsolidacji. Czas na jakiś większy ruch w górę/dół.

brutalp
brutalp PREMIUM
Wpisów: 67
Wysłane: 27 grudnia 2019 21:53:30
Prośba o dopisanie do listy.

Mój wybór to Votum - wierzę, że spółka dużo zarobi na ,,gorączce" frankowej :)

tratata
Wpisów: 904
Wysłane: 27 grudnia 2019 22:06:44
Zgłaszam się do konkursu. Wybieram ASBIS ze względu na niedowartościowanie przy rekordowych wynikach. ASBIS za miniony rok wypłaci najprawdopodobniej ok 14% dywidendę w stosunku do bieżącej ceny..
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 27 grudnia 2019 22:09

kolega
kolega PREMIUM
Wpisów: 218
Wysłane: 28 grudnia 2019 11:34:56
Ja wybrałem Celon Pharme

egonac
Wpisów: 58
Wysłane: 28 grudnia 2019 13:22:15
Proszę o wpisanie mnie na listę na przyszły rok. Trzymam dalej Pure.

Kakarotto
Wpisów: 820
Wysłane: 28 grudnia 2019 13:56:23
Zgłaszam się do konkursu.

Użytkownicy przeglądający ten wątek bankrucik, Gość
1 2 3 4 5 6 7