pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

xyon

xyon

Ostatnie 10 wpisów
Zapominacie o jednym. Może i jsw rozlicza się wg cen węgla od kangurów ale do starych umów. Przecież są całe hałdy węgla w zapasie a to daje pole manewru żeby zawierać nowe umowy na lepszych warunkach. Jestem dobrej myśli ze q1 pokaże iskierkę ku lepszemu

Możemy tak dyskutować i dyskutować, a kurs akcji głównie zalezy od cen węgla koksującego. Kurs węgla odbije prędzej czy później, przy takim dodruku na cały świecie nie ma opcji

Ładnie kurs rośnie, ale jeszcze "ładniej" spadał przez ostatnie lata.
Przy tak masowym dodruku dolarów, wchodząc do Polski z kapitałem 10-20 mld dolarów łatwo i szybko można podnieść wyceny i dobrze zarobić. W USA giełda wróciła do poziomów z przed pandemii, myślę, że u nas też będzie wszystko rosło.

Na całym świecie mamy dodruk na masową skale, te pieniądze w mniejszej bądz większej części idą na rynek, firmy będą inwestować, kupować produkty, a stal jest wykorzystywana wszędzie.

Mam akcje jsw więc nie jestem obiektywny, ale tak samo na poprzednim dołku w 2015 wierzyłem w tą spółke. Mówią, że nic nie zdarza sie 2 razy, ale czasem los płata figle i lubi zrobić coś na przekór.

Warto dodać, że pomimo wielomilionowych odpisów, których nie będzie w 2020 (np tsue kania) obecnie wskaźnik C/Z (ttm)=6.70

Ja mam akcje aliora i wierze w ten bank, najwyżej się przejadę. Jak JSW w 2015 roku latał po 10zł też wszyscy wszędzie pisali ze trup i bankrut

Nie jestem zwolennikiem pisu ale warto przypomnieć ze to oni uratowali jsw, PO doprowadziła jsw na dno. W związku z tym nie wierze ze uratowali jsw żeby teraz zgnoic znowu na dno. Nie wierze w to, ale z drugiej strony patrząc w naszym kraju wszystko jest możliwe.

Skupiając się na faktach a nie na plotkach to węgiel koksujący odbija w górę. Jeśli trend się utrzyma i ceny wrócą na ~200 dolarów za tonę, dźwignie to kurs jsw do góry. Jsw potrafi szybko spadać, ale tez szybko rosnąć. Wycena 2mld jest śmieszna, ktoś niezłe rozgrywa kurs

Obecnie węgiel jest wrogiem numer 1 w UE. Tymczasem w Japonii budują elektronie węglowe. Wątpliwe jest to by Japończycy byli debilami, którzy się nie znają. Dodać trzeba, że oni nie mają żłóż węgla tylko bedą importować. wolnemedia.net/japonia-chce-wy...
Wrócą czasy węgla i my na tym zarobimy.

Buffet mówił "bądź chciwy gdy inni sie boją". Ostatnio jak JSW byłó po ~10zł to wszyscy widzieli bankruta, ten kto kupował zarobił. Jak JSW odbiło do 100zł to nagle ludzie kupowali i myśleli że będzie 150/200?. Dziś wycena JSW jest jakby mieli upaść. Sytuacja jest o niebo lepsza niż w 2014/2015 a kurs podobny. JSW robi raczej mądre inwestycje, idą na maxa w węgiel koksujący, do tego zabawy wodorem, zgazowanie węglą itd. O tej spółce za jakiś czas będzie sie mówiło jaka to o na nie jest super.

Dziś Praire rośnie o 32%, więc coś może być na rzeczy albo spekulanci obstawiają ze JSW potrzebuje gotówkę w związku z Praire

Ten zjazd to podpucha pod info. Przeciez FIZ właśnie po to zrobili, że jak będzie dekoniunktura to będą mieli środki na bieżącą działalność bez konieczności brania kredytów. W poprzednim cyklu JSW miało duże straty, kredytów masa i ograniczone inwestycje. A dziś? z 1,8 miliarda biorą 700 mln, zostaje 1,1mld zapasu, kredytów nie biorą, inwestują spore pieniądze które przyniosą zyski w przyszłości.

Ktoś dobrze zauważył, węgiel koksujący odbija, przypomne że 2-3 lata temu jak były powodzie, czy huragany (nie pamiętam) w Australii to węgiel koksujący skoczył w ciągu paru tygodniu z 200 do 300 dolarów za tone. Teraz mamy odbijcie od ok 135 do 150 usd/t.

W rękach prywatnych JSW dziś by stała co najmniej 60-70zł a podczas koniuktóry i wysokich cen węgla byłoby 150zł za akcje. Niestety jest to spółka państwowa i pieniądze są marnowane.

Tak sie zastanawiam, czy przy obecnym kursie PZU jako główny akcjonariusz nie powinien skupować akcji z rynku? Skoro kupowali po 70-80 (nie pamiętam ile dokładnie) to dzisiejsze ~30zł wygląda na promocje. A skoro nie skupują to może wiedzą to czego my nie wiemy i uważają że jest wciąż drogo i będzie taniej. Może ktoś podpowiedzieć?

Mialem troche akcji, sprzedalem stracilem i juz ponownie nie kupie tych akcji, ale ostatnio naszla mnie pewna mysl. Cos czuje, ze w pewnym momencie, tuz przed ogloszeniem pozytywnych, mega pozytywnych info, rysiek wykupi sporo akcji i bedzie mial spory udzial % a nastepnie spory zysk. To nie jest moje marzenie, bo jak mowilem nie mam akcji i nie bede juz mial, poprostu cos mi tak intuicja podpowiada ze taki scenariusz jest mozliwy. Wtedy ponownie zarobi krocie Rysiek, a szary inwestor dostanie po dupie.

WillWrocl napisał(a):

nowy wywiad z prezesem do oglądnięcia i przesłuchania, jeżeli ktoś ma wolne 10+ minut:

Bertrand Le Guern - gość Radia PiN

Kreci, oj kreci az mu sie kurzy z nosa.
Aktywa wartosci 3mld?????? wiekszej bajki juz sie chyba nie dalo sprzedac. Jesli maja takie bogactwa to czemu Rychu nie wykupi 70%+ akcji za +/- 200-300mln, przebita 10x. A nowa emisje akcji sam powinien objac.

Mnie dziwi jedno, wszyscy sa zgodni ze Petrol to trup, przekret szyty grubymi nicmi, wszystko jak na talezu. Wszystko takie oczywiste i odczytane. Jakbyscie mieli odznake to juz byscie zamkneli Ryska.
Jakos wierzyc mi sie w to nie chce.
Czuje w wiekszosci wypowiedzi sporo emocji, tak jakby osoby wypowiadajace sie stracily niemaly grosz na tej spolce i teraz jechaly po niej jak po szmacie. Nie chce tutaj bronic petrola, bo nie w tym rzecz. Chodzi mi tylko o to mega mocne nastawienie na NIE do tej spolki. To czy w kazachstanie jest ropa czy nie, to oni wiedza, nie my, a mimo to z wielu wypowiedzi wynika ze niektorzy dali by sobie reke uciac ze tam jest plynne g*wno, jakiesz szambo, a nie zloze ropy.

Nawet jak bedzie info ze wydobywaja rope, to niektorzy napisza ze kradna od BP albo Lukoil.

ja mam 1 pytanie:

KTO i w jaki sposob ma objac akcje z nowej emisji. Czy te akcje beda rzucone na rynek dla "plebsu" a co za tym idzie zbicie ceny pewnie do 1-2zl. Czy moze jakis powazny inwestor/funfusz chce objac te akcje? Jesli inwestor to czy to ma byc objete za srodki pieniezne, ktore sa niezbedne i po to jest emisja; czy tez poraz kolejny akcje zostana objete w celu umozenia zadluzenia? bo jesli w celu umozenia to przeciez to nie dostarcza srodkow firmie na rzekoma infrastrukture a co za tym idzie jawne wprowadzanie w blad akcjonariuszy.

Marzy mi sie odpowiedz w stylu: "Tak, koncern Total chce objac akcje i stac sie naszym powaznym partnerem" ;)

ze strony GPW, aktualizacja 30 sierpnia 2011

www.gpw.pl/karta_spolki/PLPTRL...

Jest swiatelko w tunelu. Wczoraj zmienil sie akcjonariat Ryska, obecnie ma 8.58% wiec "letko" wzrosl. Czy nie uwazacie, ze jakby spolka zdychala to by nie zwiekszal udzialu? chyba ze szykuje podbic cene i sprzedac z zyskiem?

Jestem nowy na gieldzie, podzielcie sie spostrzezeniami.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 11 czerwca 2021 15:38:52
Liczba wpisów: 15
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,602 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło