pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

rozmyta1

rozmyta1

Ostatnie 10 wpisów
poprawka: wypłacili 10 razy dywidendę.

Od pewnego czasu już obserwuję ten bank i o ile sytuacja dla całego sektora bankowego jest teraz nie za szczególna to uważam, że w sytuacji polepszenia nastrojów zarówno Santander jak i Alior będzie liderem wzrostów. Ja się zdecydowałem na inwestycje długoterminową więc jestem przygotowany na ewentualny jeszcze spadek w najbliższym czasie a obecny brak wypłaty dywidendy oceniam jako wypadek przy pracy - wystarczy spojrzeć w historię, od 2015 roku dywidenda była wypłacana 15 razy - trudno znaleźć podobnego "płatnika".
W chwili obecnej walczę ze sobą czy jeszcze nie dokupić...

Też jestem zdania, że nic się takiego nie wydarzyło, żeby kurs zaczął tak szorować - po prostu po odcięciu kuponu ludzie zaczęli nerwowo wychodzić z papieru. Myślę że w niezbyt długiej perspektywie kurs powinien odbić.

Czy ktoś wie dlaczego dzisiaj taki rekordowy ruch na papierze? Czy są jakieś informacje?

skup akcji - na szczęście - cały czas trwa. Wczoraj ludzim nerwy popuszczały lub SL wywaliły ale widze po arkuszu zleceń, że sytuacja wróciła do normy...

Raport bieżący 139/2009

Zarząd Domu Maklerskiego IDM Spółka Akcyjna (DM IDM S.A. lub Spółka), stosownie do treści § 12 w zw. z § 5 ust. 1 pkt 6 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2009, nr 33, poz. 259), niniejszym przekazuje do publicznej wiadomości, iż na podstawie uchwały nr 19 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia DM IDM S.A. powziętej 30 czerwca 2008 upoważniającej Zarząd Spółki do nabywania akcji własnych w celu ich zaoferowania kluczowym dla Spółki osobom, w związku z uchwałą Zarządu Spółki przyjmującą "Program skupu akcji własnych Domu Maklerskiego IDM Spółka Akcyjna w celu ich zaoferowania kluczowym dla Spółki osobom", w ramach realizacji tego Programu, DM IDM S.A. dokonał na sesji giełdowej 19 czerwca 2009 r. transakcji nabycia 35á000 (trzydzieści pięć tysięcy) akcji własnych (Akcje), po średniej cenie nabycia 1,46 zł (jeden złoty 46/100).
Wartość nominalna jednej Akcji wynosi 0,10 zł (10/100). Wartość nominalna Akcji nabytych 19 czerwca 2009 r. wynosi 3.500,00 (trzy tysiące pięćset 00/100) złotych.
Akcje nabyte 19 czerwca 2009 r. stanowią 0,016 % udziału w kapitale zakładowym DM IDM S.A. i ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu DM IDM S.A. oraz odpowiadają 35á000 (trzydzieści pięć tysięcy) głosom na Walnym Zgromadzeniu DM IDM S.A.
Łączna liczba akcji własnych posiadanych przez DM IDM S.A. na dzień 19 czerwca 2009 r. wynosi 7.076.788 (siedem milionów siedemdziesiąt sześć tysięcy siedemset osiemdziesiąt osiem) sztuk i odpowiada 7.076.788 (siedem milionów siedemdziesiąt sześć tysięcy siedemset osiemdziesiąt osiem) głosom na Walnym Zgromadzeniu DM IDM S.A.

www.sii.org.pl/analizy/spolka,...

"W minionym miesiącu nastąpiło wybicie kursu z trendu spadkowego. Bieżącym celem byków jest poziom 2,0zł. W dalszej perspektywie możliwy jest wzrost cen akcji do 3,0zł. Wsparciem jest poziom 1,3zł.
Od połowy stycznia kurs akcji producenta łożysk wzrósł o ponad 75 proc. To w dużej mierze efekt aktywności Michała Nowackiego, prezesa i głównego akcjonariusza spółki (ponad 83 proc. akcji), który od początku roku nabył ponad 300 tys. jej walorów (z 25,5 mln ogółem).
Walkę z niską wyceną akcji Compleksu angażuje się również sama spółka. ZWZA zadecydowało w zeszłym tygodniu o skupie do 1,5 mln akcji w celu umorzenia (1 mln papierów) i zaoferowania pracownikom firmy. Na skup akcji, który zakończyć się ma na początku czerwca 2010 r., Complex ma wydać do 3 mln zł.
Choć ostatnie dwa kwartały Complex zamknął pod kreską, zarząd przekonuje, że sytuacja w spółce ma się ku lepszemu. By poprawić wyniki firma przeprowadziła m.in. redukcję zatrudnienia i uporządkowała strukturę grupy. Liczy, że w kolejnych kwartałach pozytywne skutki tych działań będą już widoczne.
Complex nie rezygnuje z planów akwizycji. Jest zainteresowany udziałem w prywatyzacji Fabryki Łożysk Tocznych z Kraśnika, wstrzymanej w ubiegłym roku."

No widzę, że Tereska szoruje po dnie - pozwoliłem sobie dokupić, mało jest spółek tak dobrych fundamentalnie i niedowartościowanych. Oczywiście nadstawiłem się jeszcze - na pewno przyjdzie czas, że expres ruszy....

Prezes cały czas dokupuje (nawet po 1,56 zł):

Zgodnie z zawiadomieniem, złożonym na podstawie art. 160 Ustawy o obrocie, Pan Michał Nowacki – Prezes Zarządu Spółki nabył w dniach od 11 luty 2009 do 19 maja 2009 roku łącznie 79 346 akcji zwykłych na okaziciela COMPLEX S.A. tj.:
11 lutego 2009 roku nabył 5 000 akcji po średniej cenie 1,22 zł za jedną akcję,
12 lutego 2009 roku nabył 7 610 akcji po średniej cenie 1,22 zł za jedną akcję,
13 lutego 2009 roku nabył 3 000 akcji po średniej cenie 1,24 zł za jedną akcję,
18 maja 2009 roku nabył 42 161 akcji po średniej cenie 1,49 zł za jedną akcję,
19 maja 2009 roku nabył 21 575 akcji po średniej cenie 1,56 zł za jedną akcję.

Pan Michał Nowacki nie wyklucza nabywania akcji Spółki w okresie kolejnych 12 miesięcy.

Wg mnie jest pozytywny sygnał dla posiadaczy akcji.wave

Kupiłem rano... Na razie jest +4% :-)

Właśnie poważnie się zastanawiam, żeby wejść w spółkę. Jeżeli uchwały zostaną podjęte to COMPLEKS skupi:
- 1 000 000 akcji do kwoty 2 000 000 zł w celu umorzenia
- 500 000 akcji do kwoty 1 000 000 zł w celu zaoferowania pracownikom
Wychodzi na to, że spółka może skupić 1 500 000 akcji z łącznej puli 25 500 000 (6% wszystkich akcji) po 2 złote.
Przy aktualnym kursie 1,49 zł wydaję się to atrakcyjne.... (25% piechotą nie chodzi...)

No i doczekaliśmy się !!!hello1

Niezłe z tym prezesem thumbright
Ja witam znowu na pokładzie, kilka dni temu wyskoczyłem, ale postanowiłem być jednym z tych co "rozbiorą" tę barierę 7,00 zł

A i ja zapakowałem do worka "kilka" sztuk.
Zaczęło się coś dziać na walorze - obserwowałem spółkę od pewnego czasu i widać po obrotach, że okres marazmu za nami.
Wszystkie wskaźniki na stockwatch też wskazują na niedowartościowanieAngel

Ciągle siedzę w pociągu i nie zamierzam wysiadać....wave

Ale dlaczego tak wybiło??? Nie to żebym marudził - Mam pakiecik - więc się bardzo cieszęhello1

A ja w poniedziałek jeszcze dobiorę. Biorąc pod uwagę ile akcji Deutsche Bank AG zmieniło właściciela to wydaje mi się że przy słabszym papierze cena już by przebiła dno...
Jestem dobrej myśli i stawiam na to (kolejną) kasę...

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 15 stycznia 2021 19:24:25
Liczba wpisów: 24
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,263 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,47% +30 293,47 zł 50 293,47 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d