pixelg
PEKAES - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

PEKAES [PEK]

AKTUALNY KURS: 15,00 zł (+0,00%) 09-11-2016 15:41
pabla69
0
Wpisów: 104
Wysłane: 13 maja 2009 08:00:53 przy kursie: 10,08 zł
Od niedawna jestem posiadaczem (mało szcześliwym ale też z małym zaangażowaniem) i wychodzi że będę ojcem chrzestnym wątku bo go poprostu brak. To co mnie skłoniło do zainteresowania się spółką jest tutaj( wejście czysto spekulacyjnebinky ):
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

Info przeszło bez echa ale po dokładniejszej analizie spółki poczekam tyle na ile mi wystarczy cierpliwości.
Chyba wszyscy wiedzą czym się zajmuje się spółka od siebie dodam, że 70% przychodów spółka generuje z transportu.
Zadłużenie 1/3 aktywów, przychody mniej więcej na tym samym poziomie rok do roku, a straty maleją. Grupa jest w trakcie restrukturyzacji co potwierdza z raportu na raportu mniejsza strata. Następny 14 maja czyli tuż, tuż. Prezio w przesłaniu twierdzi, że w tym roku może być jeszcze cienko, z tym, że prognozował to zanim w spółce pojawił się Kulczyk.
Twierdzę, że mariaż z Kulczykiem wyjdzie im na dobre. Powinno im to zapewnić nowe kontrakty. Nie znam historii tego Pana w przypadku spółek notowanych na GPW, także jeżeli ktoś może to proszę kilka groszy dodać. Z tego co się orientuję do aktywnych graczy nie należy i jak tylko może to wycofuje swoje spółki z giełdy.
Następne dobre info:
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...
Chociaż wiadomo jak często w praktyce bywa z tymi wykupami Whistle ...ale gdyby przyjąć, że przeznaczą te 11.637.500,00 zł to przy obecnej wycenie ściągną z rynku ponad 1/3 akcji pozostających w wolnym obrocie. Także ciekawieThink

Akcjonariat jak dla mnie stabilny i i napewno nie oddają swoich akcji ze stratą, bo nie muszą w popłochu sprzedawać jak DWS czy Opera. Akcjonariat do pogadania gdyby spółka miała zniknąć z giełdy. Duży twierdzi, że nie chce wycofaćLiar obaczym

Proszę o opinię AF AT i DT jak ktoś chce heheking

WatchDog
WatchDog PREMIUM
16
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 574
Wysłane: 8 lutego 2010 11:45:48 przy kursie: 11,84 zł
Wraz ze spółką Pekaes SA zorganizowaliśmy konkurs techniczno-fundamentalny, w którym do wygrania są modele ciężarówek oraz abonamenty SW.

Opis konkursu
www.stockwatch.pl/artykuly/pos...

Wątek do dyskusji i wklejania odpowiedzi
www.stockwatch.pl/forum/defaul...

Magdalena Kuczkowska
0
Grupa: Emitent
Wpisów: 20
Wysłane: 10 listopada 2010 14:16:16 przy kursie: 8,60 zł
Szanowni Państwo,

zapraszamy do lektury raportu okresowego z wynikami spółki PEKAES SA za Q3 2010 r. dostępnego pod linkiem: www.pekaes.com.pl/images/stori...

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu: IR@pekaes.com.pl

Z wyrazami szacunku,
Magdalena Kuczkowska
w imieniu PEKAES SA

del-201504191
0
Wpisów: 854
Wysłane: 19 lutego 2011 19:18:42 przy kursie: 8,50 zł
Ktoś siedzi na walorze? Na wątku cisza, może jakieś sugestie, uwagi? Spółka wyprzedaje majątek, ale czy działalność podstawowa spółki zmienia się na lepsze?
W moich wypowiedziach staram się zachować zarówno umiar jak i obiektywizm. Jestem otwarty na konstruktywną krytykę każdego postu. | Polecam: www.ampfutures.pl

Wloczykij
0
Wpisów: 581
Wysłane: 22 lutego 2011 15:00:06 przy kursie: 8,31 zł
Myślę że działalność podstawowa jest coraz blizej break even ale an solidne zyski bym nie liczył. Pochodzą one głównie z efektów jednorazowych bazowanych na zagospodarowaniu/sprzedaży gruntów. Najlepszy los dla spółki to jej sprzedaż dla międzynarodowej firmy logistycznej jak już wyniki Pekaesu będą na plusie i jak wypłaci w formie dywidendy kasę ze sprzedaży gruntów które można wydzielić z głównej działalności.
Nikt by nie pamiętał o dobrym Samarytaninie, gdyby miał tylko dobre intencje. By przejść do historii, musiał mieć też pieniądze. — Margaret Thatcher

del-201504191
0
Wysłane: 23 lutego 2011 02:48:04 przy kursie: 8,31 zł
Trzeba poczekać na najbliższy raport aby ocenić czy coś się zmienia i mają na poziomie operacyjnym sensowną działalność. Jednak tych gruntów/budynków/stacji benzywnowych/spółek trochę mają, tego może być i ze 3 zł na akcję albo lepiej. Nikt nie przyglądał się sprawie? Bardzo zniechęca katastroficzny obrót na walorze. Jest tak mały, że aż się płakać chce, pewnie większość pod dywidendę skupiona przez fundusze, które chcą spieniężyć aktywa i wypłacić.
W moich wypowiedziach staram się zachować zarówno umiar jak i obiektywizm. Jestem otwarty na konstruktywną krytykę każdego postu. | Polecam: www.ampfutures.pl

Wloczykij
0
Wysłane: 25 lutego 2011 09:29:20 przy kursie: 8,35 zł
Wzrosty cen paliw na pewno przeszkadzają w wyjściu na prostą na podstawowej działalności. Ropa drożeje tak szybko, że wzrostów kosztów nie da się przerzucić na ceny be pewnego opóźnienia. Jednocześnie takie zabiegi też utrudnia duża konkurencja na rynku.

Może więc warto jeszcze poczekać z zakupami na wyniki za IV kwartał a nawet za I kwartał 2011...

Później głównym bodźcem byłaby wypłata dywidendy z tytułu zbycia nieruchomości.
Nikt by nie pamiętał o dobrym Samarytaninie, gdyby miał tylko dobre intencje. By przejść do historii, musiał mieć też pieniądze. — Margaret Thatcher

del-201504191
0
Wysłane: 26 lutego 2011 21:03:38 przy kursie: 8,35 zł
Wychodzi na to, że rynek jest bardzo trudny i mocno konkurencyjny a w zasadzie jedynym bodźcem do wejścia mogłaby być dywidenda lub negatywne skonfrontowanie mojego poglądu z raportami (jeśli sobie jednak na tym rynku poradzą to ok.).

del-201504191
0
Wysłane: 28 lutego 2011 17:31:48 przy kursie: 8,31 zł
Kolejne dni na obrocie ok. 50 000 PLN dziennie i kiszenie. Zlecenia zakupu z całego arkusza poniżej 100k :-/. Płynność, ach ta płynność.

Wloczykij
0
Wysłane: 1 marca 2011 14:33:24 przy kursie: 8,39 zł
Obrót katastrofalnie mały a zlecenia na S mają ukrytą faktyczną wielkość. Ze spółki wiadomości pozytywne, odnośnie sprzedaży nieruchomości, więc pozostaje czekać i ewentualnie dokupować.

P.S. Ten obrót wczoraj to częściowo moja zasługa ;)

del-201504191
0
Wysłane: 1 marca 2011 23:37:54 przy kursie: 8,39 zł
Powiem szczerze, że jak z pozycją na 100-200k trzeba się czaić tydzień albo lepiej to jest to raczej nie do przyjęcia. Ciężko jest technicznie patrzeć na spółkę z taką płynnością, tutaj nie ma techniki. Fundamenty są, ale kto tam wie kiedy jakiś fundusz zdecyduje się wykonać ruch pod te fundamenty, cała wartość w nieruchomościach.

Wloczykij
0
Wysłane: 2 marca 2011 09:09:32 przy kursie: 8,30 zł
Myślę że w końcu po decyzji o wypłacie dywidendy, zaczną się umówione transakcje po cenie bliższej rzeczywistej wartości, wg mnie. Będzie można się do tych transakcji podłączyć.

Co do techniki, masz rację płynność jest bardzo niska. Myślę jednak że nie można na nią narzekać bo pewnie gdyby była wyzsza, kurs nigdy nie zszedłby do około 8 zł (to tak z perspektywy świeżego kupującego).
Edytowany: 2 marca 2011 09:10

Magdalena Kuczkowska
0
Wysłane: 2 marca 2011 14:49:38 przy kursie: 8,30 zł
Szanowni Państwo,
Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nowego serwisu www spółki PEKAES.

http://www.pekaes.com.pl

Nowy serwis to przede wszystkim więcej informacji o spółce zaprezentowanych według nowoczesnych standardów komunikacji internetowej.
Zakładka relacje inwestorskie została zaprojektowana zgodnie z założeniami wzorcowego modelu spółki giełdowej, rekomendowanego przez GPW i SEG.
Strona www to główne narzędzie komunikacji PEKAES z otoczeniem, w którym na bieżąco publikowane są informacje ważne dla spółki, ale i dla branży TSL. Aktualizacje są wprowadzane w standardzie 24h/7.

W przypadku pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Relacje Inwestorskie PEKAES SA

Błażej Martynuska, PEKAES SA, E: blazej.martynuska@pekaes.com.pl
Magdalena Kuczkowska, Euro RSCG Sensors,
E: magdalena.kuczkowska@eurorscg.pl

del-201504191
0
Wysłane: 2 marca 2011 21:14:33 przy kursie: 8,30 zł
Poproście GPW o dodatkowego animatora rynku na spółkę, bo DH zdaje się nie bardzo się przykłada. Płynność odcina was od inwestorów indywidualnych. Bo fundusze to sobie zawsze poradzą, umówią transakcję albo znajdą kupca poza rynkiem. A inwestor indywidualny jeśli nie ma możliwości zakończenia inwestycji to 10 razy się zastanowi zanim wejdzie w spółkę. Skoro "pozostali" w strukturze akcjonariatu wg. Waszej strony mają 26,94% to gdzie są te akcje? Bo chyba nie w obrocie.

Wloczykij
0
Wysłane: 2 marca 2011 22:09:12 przy kursie: 8,30 zł
@lukch

choćby nawet chciała, to Pani Magdalena nie pracuje w Pekaesie tylko w firmie reklamowej jak rozumiem na zlecenie Pekaesu.

Z pytaniami to raczej bezpośrednio na email Pana Błażeja Martynuska.

Co do strony to wiedziałem że się coś kroi - dziś nie moglem sie na nią zalogować i było logo "under construction".

No jeszcze przyjdzie nam raczej poczekac na owoce Pekaesu. Wyniki za IV kwartał 2010 raczej slabe, podobnie ja kpierwszy kwartał. Pewnie będzie narzekanie na ceny ropy i konkurencje która utrudnia szybkie podnoszenie stawek... ale już od II pólrocza 2011 będzie fundamentalnie lepiej, tak sądzę. Oby do tego czasu nie przyszła nam bessa...
Edytowany: 2 marca 2011 22:09

del-201504191
0
Wysłane: 3 marca 2011 02:19:42 przy kursie: 8,30 zł
Faktycznie podpisała się również za Błażeja Martynuska, ale dodała również, że jesteśmy do Państwa dyspozycji :-).

Magdalena Kuczkowska
0
Wysłane: 3 marca 2011 11:54:01 przy kursie: 8,30 zł
Szanowni,
Lukchu i Zdzichu,

Dziękujemy za zainteresowanie spółką PEKAES. W kwestii animatora akcji spółki, chciałabym zapewnić, że Zarząd PEKAES analizuje właśnie oferty domów maklerskich w tym zakresie.

Jeśli chodzi o relacje inwestorskie PEKAES, to tak jak podałam, razem z Błażejem Martynuską jesteśmy do dyspozycji, aby odpowiadać na Wasze pytania. Pracujemy razem nad tym, aby komunikacja pomiędzy spółką a inwestorami była sprawna i spełniała Wasze oczekiwania. Aby wyjaśnić kwestię organizacyjne, chciałabym poinformować, że jestem pracownikiem Euro RSCG Sensors (www.sensors.pl), agencji doradztwa komunikacyjnego, która to jest jedną z 5 spółek Grupy Euro RSCG Poland. Z ramienia Euro RSCG Sensors jestem doradcą spółki PEKAES w zakresie relacji inwestorskich.

Możecie kierować pytania zarówno do mnie (magdalen.kuczkowska@eurorscg.pl, +48-519-060-353), jak i Błażeja (blazej.martynuska@pekaes.com.pl, +48-516-013-600), zawsze staramy się odpowiadać szybko.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu,
Magdalena Kuczkowska

Wloczykij
0
Wysłane: 3 marca 2011 14:59:29 przy kursie: 8,30 zł
Dziękuję za odpowiedź. Najwygodniej byłoby pytać bezpośrednio na forum, jeśli jest taka możliwość.

Sprawy które mnie ciekawią to:
- wpływ wzrostu cen paliw na rentowność, tzn. jak wzrost cen o 10%, 20% przekłada się na wynik finansowy
- jakie były ceny sprzedaży netto nieruchomości w Warszawie na Siedmiogrodzkiej i Grzybowskiej
- jaka jest na tą chwilę rekomendacja Zarządu co do przeznaczenia środków ze zbycia w/w aktywów oraz innych do zbycia przeznaczonych (jeśli dywidenda to jaką kwotę na ten cel szacunkowo można maksymalnie przeznaczyć).

W ostatniej kwestii spółka deklarowała dywidendę lub akwizycję spółki z sektora. Jestem za dywidendą i kontynuacją rozwoju w sposób organiczny, chyba że akwizycja byłaby naprawdę bardzo atrakcyjna co do przewidywanej stopy zwrotu.

Jestem przeciw skupowi akcji. Jest on bardziej atrakcyjny dla dużych akcjonariuszy niż dla małych. Jak będę chciał mieć większy udział akcji spółki to najwyżej dywidendę reinwestuję w dodatkowe akcje Pekaesu.

Pozdr.

del-201504191
0
Wysłane: 6 marca 2011 21:51:17 przy kursie: 8,21 zł
Dołączam się do pytań. Odpowiedzi tutaj na forum będą lepsze niż kontakt bezpośredni via email czy tel., ponieważ dotrą Państwo do szerszego grona inwestorów jednym wpisem. Na pewno z czasem wątek się obudzi. Trzeba jednak zadbać o płynność i tutaj uwaga: żadnych skupów akcji!!! normalnie dywidenda do wypłaty. Skup akcji jeszcze bardziej ograniczy płynność i koło się zamyka. Brak płynności brak inwestorów. Wiem, że fundusze czy banki są w akcjonariacie, ale 10 000 inwestorów nawet tylko po 10 000 zł to również jest realny kapitał, a on nie zawita na spółkę bez płynności.

Wloczykij
0
Wysłane: 7 marca 2011 16:02:55 przy kursie: 8,34 zł
Dokładnie, solidna dywidenda spowoduje wzrost kursu a jednocześnie wzrosną obroty. Nowi i starzy inwestorzy będą zadowoleni, ci długoterminowi, jak i średnioterminowi. Wiele osób jest zainteresowanych podmiotami, które płacą dywidendy, czego dowodem (konsekwencją) jest chociażby powstanie indeksu WIGdiv.

Jak Państwo utrzymają tempo poprawy wyników netto i wzrostu przychodów z poprzednich kwartałów to w kolejnych latach też będzie z czego płacić.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7